Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) mikrofon válasza kymco (#1200) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah újra telepítettem a contacts és contacts sync app-okat. Most működik. Annyiban csináltam másképp most, mint előzőleg, hogy most először letörőltem a két alkalmazást telepítés előtt, míg korábban csak újra telepítettem...

(#1202) doongoo válasza mikrofon (#1201) üzenetére


doongoo
addikt

Ez fontos infó lehet annak, aki ezzel a gonddal küzd még (ugyanis törlés nélkül a cache és a dalvik cache is marad a telefonon, ami egy simán felülírásnál esetleg bekavarhat a működésbe)

(#1203) mikrofon válasza doongoo (#1202) üzenetére


mikrofon
addikt

ez csak utólag esett le nekem is. Lehet, hogy mikor frissítettem akkor is kimaradt a cache törlése és ez okozta a hibát, de ez már csak utólagos találgatás.....

(#1204) doongoo


doongoo
addikt

2.5.435 jött már valakinek OTA?

(#1205) #69489920


#69489920
törölt tag

fiúk-lányok, custom rom-ot használók meg tudnák nézni, hogy 4g van-e náluk? nem tudom én hibáztam-e valahol, de aicp-n nincs 4g, csak hspda+ és felmerült bennem az a kérdés, hogy amelyik rom csak amolyan z2 mellékhajtás és nem kifejezetten pro-ra lett fejlesztve, abban nincs b20 és így nincs itthon 4g

(#1206) Bger8


Bger8
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt teljesen és szeretném kérni a segítségeteket. Neki kezdtem a topic olvasásának de van egy "pár" bejegyzés így feladtam és gondoltam megkérdezem, tehát elnézést ha már volt róla szó.
Egy hete jött meg a Z2 Pro-m (6 GB - 128 GB) még minden teljesen gyári rajta. Azt vettem észre hogy nincs update menüm a settingsben.

About:
ZUI Version: 2.0.049 DEV
Android version: 6.0.1
Android secutiy patch level: 2016/04/01

Igazából nem szeretném nagyon hakkelni, rootolni ha nem muszáj, viszont jó lenne a letölteni OTA frissítéseket hogy egy-két BUG megjavuljon és az upgrade-k megjelenjenek. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm! :R

(#1207) olddog válasza Bger8 (#1206) üzenetére


olddog
aktív tag

Úgy tűnik, nem 'gyári', hanem webshopos a rendszer. :((
Nyelvek?
Ha angol és kínain kívül más is van akkor biztosan mókolt a ROM.
Ebben az esetben QFIL és valamelyik korábbi gyári ROM telepítése, és utánna mehet az OTA.
Nem kell se bootloader nyitás, se root hozzá.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1208) olddog válasza doongoo (#1204) üzenetére


olddog
aktív tag

Igen ebben a pillanatban. 40 mega.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1209) Bger8 válasza olddog (#1207) üzenetére


Bger8
csendes tag

Értem, nagyon köszönöm a gyors és korrekt választ és segítséget! Mivel több nyelv is van rajta, köztük magyar is, így akkor biztos nem gyári.
Akkor utána olvasok ennek a QFIL-nek és nézek valami jóképű gyári rom-ot. Remélem menni fog, ha elakadok akkor még lehet jeletkezem. :D
Hálás köszönet! :R

(#1210) Hibarin


Hibarin
tag

Sziasztok!

Most akarnék átköltözni Honor 6-ról ebbe a telóba. Próbálom lecserélni a webshopos romot, de már két órája itt szenvedek, mert nem bírom EDL módba rakni telót, így pedig nem adja ki a qfil a portot. Legalábbis, most ezt a következtetést vontam le, mert fent van minden driver a gépen, a zukfanson lévő leírást próbáltam követni. Ahogy nézem a webshopos rom mellett valami még fel lett rakva, mert akárhányszor próbálom EDL módba rakni a telót a fel/le hangerős+usb rádugós módszerrel, mindig valami fastboot/recovery-s menü jön be. Lehet, hogy ez kavar be? Vagy mégis driver oldalon lehet valami? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1211) #69489920 válasza Hibarin (#1210) üzenetére


#69489920
törölt tag

edl módba parancssorból kiadott adb reboot edl paranccsal tudsz lépni. akkor fog sikerülni, ha előtte a telefon fejlesztői beállítások menüpontjában bekapcsolod az adb interface engedélyezést

(#1212) Hibarin válasza #69489920 (#1211) üzenetére


Hibarin
tag

Ezt az USB debuggingra érted? Mert az be van kapcsolva. Próbáltam közben más módszerrel és sehogy se megy, nem akar portot kapni a qfil...

(#1213) Hibarin


Hibarin
tag

Sikerült. A legutóbbi win update óta a cmd helyett, mindenhol a powershellt nyomja a microsoft. Mint kiderült nem ismeri ez a csodás parancssor ezt a futtatást, szóval addig mókoltam, míg cmd-ben el tudtam indítani az adb fastboot mappát és így edl módba került végre a teló és megkaptam a portot. :)

(#1214) #69489920 válasza Hibarin (#1213) üzenetére


#69489920
törölt tag

nálam windows commanderből ment a cmd parancs, meg se fordult a fejemben, hogy már más idők járnak a windowsban

(#1215) #69489920


#69489920
törölt tag

azt kell mondjam akár szutyok a gyári rendszer akár nem, az működik stabilan.
az aicp nem tud 4g-t és az ujjlenyomatos feloldás elég fura néha, a mokee kihangosítása nagyon rossz, nem érteni mit mondok és a bluetooth is kaka, nem viszi át a hangot, a lineage ha jól sejtem android 6nál jár, vagyis régi. ráadásul hivatalos fejlesztés talán csak a mokee (hibajavítás után jó lesz később), a többi mind csak maszatolás. ok, ezek mindegyike tud magyarul, a gyári meg kínai-angol, de vajon mennyi időt tölt egy alap user a beállítások menüben azok után, hogy beállított mindent...inkább a launcher menüjébe megy, azokban meg általában ott a magyar...
nexus 5 után kicsit csalódás, hogy csak ez a pár fejlesztés van, bár ha azt nézzük root, adblock, titanium után azért lehet mit kezdeni a gyári rendszerrel. igaz a safe centert nem lehet fagyasztani, mert akkor program se tud települni és nova kell a másmilyen launcher beállításhoz, nameg az alap menü elég összevissza van egy nexus rendszeréhez képest, de ha a jogosultságok jól vannak kiosztva (ami elég bütykölős tud lenni) és használni akarom a telefont, nem szórakozni vele, akkor azért egyáltalán nem rossz ez.
ez csak kikívánkozott

(#1216) #69489920 válasza #69489920 (#1215) üzenetére


#69489920
törölt tag

ok, lineage van 14-es is, az már 7es android, mondjuk sokmindent nem találtam róla...

(#1217) femiki


femiki
tag

Tegnap este nekem is megjött OTA a frissítés, most 2.5.435 ST a rendszer.

(#1218) doongoo válasza olddog (#1208) üzenetére


doongoo
addikt

bármi észrevehető újdonság az android security patch level április 1-en kívül?

Még nem tettem fel, mert nekem ugye rootolt a teló és így jár egy kis munkával a felrakás...

(#1219) mikrofon


mikrofon
addikt

Egy kis tanulság, tegnap nekem is megjelent az állapot sorban az OTA és, hogy letölthetem a 2.5.435 ST verziót. Aki nem szeret olvasgatni és csak a megoldás érdekli az a HSZ-em végén találja...
Kicsit hosszú lett az esettanulmány :B

Ez már önmagában csoda, mert, hogy nekem unlook-os, rootolt, TWRP-s rendszer volt fent és nem is az előző, hanem eggyel az előtti verzió. Tehát egy frissítést én nem raktam fel....
Elsőre meg is fordult a fejemben, hogy nem kéne rákattintani, de mivel eddig bármikor megnyitottam a system update alkalmazást ott az fogadott, hogy nem lehet frissíteni, mert rootolt.. Naivan azt feltételeztem, hogy eszhez tért a gyártó és megszüntette ezt a korlátozást, uh rákattintottam.
Tettem ezt kb. 22:30-kor, abban a hitben, hogy míg a gyermekeimet megfürdetem és ágyba kerülnek, le is frissül. Elsőre minden rendben ment. letöltés, újraindítás, kis kék csík, majd 23:30-kor szembesültem, hogy TWRP recovery-be ment a telefonom. Na itt már kezdtem aggódni. Sajnos az a helyzet állt elő, hogy csak TWRP-be vagy fastboot-ba tudott menni a telefon semmi más állapotot nem tudtam előidézni.
Ráadásul ha rádugtam az USB kábelt rögtön újra is indult a telefon és ment TWRP recovery-be.....
Így aztán mindent próbálta, az összes gombkombinációt nyomni, nyomkodni, nyomva tartani, majd sikerült előidéznem egy harmadik állapotot. Most már tudtam TWRP-be bootolni, Fastbbot állapotba és egy fekete sötét képernyő plusz kék led világítós állapotba. Utóbbi egyébként úgy jött elő, hogy bekapcsolás közben a "hangerő +" gombot tartottam nyomva.
TWRP-ben is kb. minden lehetőséget kipróbáltam a recovery kivételével, de semmi.
Természetesen QFIL semmit nem látott. Nem hogy rossz portként, hanem semmit. Eszközkezelő is csak TWRP alatt ismerte fel....
Nekem munkaeszköz a telefonom, nem tehetem meg, hogy ne működjön reggelre....
Több óra kísérletezés után rászántam magam a TWRP recovery-re, mert sehogy sem sikerült EDL módba rakni a flash-seléshez. Ezt azért próbáltam meg elkerülni, mert 2016.10. hóból volt az utolsó beckup-om...Ráadásul egy ilyen mutatvány a belső sok gigás tárhelyről is leszedi az adatokat....Azért háromnegyed év alatt igen jól belaktam a telefont, ami ugye ebben az esetben mind elveszik...
Még jó, hogy pár nappal korábban rájöttem, hogy a google contacts nem szinkronizál és ezt a hibát javítottam....
Jó legyen! kb 8 gigás visszaállítás végigment.
Örültem, hogy közeleg 3 óra, végre lefeküdhetek, mert még tudok max 4 órát aludni, és a telefonom is működni fog....
Hát nem! A visszaállítás nem sikerült! A telefon miután kivártam az 5sec-et, ami az unlookra figyelmeztet, továbblépet megjelent a fehér ZUK felirat, aztán semmi, annyira semmi, hogy szépen kikapcsolt teljesen.....
Viszont sok próbálkozás közben észre vettem, hogy mielőtt teljesen kikapcsol a telefon a QFIL egy ideig látja: hs-usb diagnostics 900e -ként. Hoppá jöhet a googlizás....
Rájöttem, hogy ez egy emmc szintű kommunikáció csatorna... Nah ez az amit most nem akarok kitanulni, aztán próbálgatni, hogy találom meg az ide vonatkozó fájlokat, ami nem nyírja ki örökre a telefonomat...... Az hagyján, hogy nem akartam, de kb. 20-órás szellemileg aktív ébrenlét után nem is biztos, hogy képes lettem volna...
Aztán rá leltem erre a hozzászólásra, ez kb 5 napos bejegyzés: Help !!! Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E téma, 13. oldalán a #249-es hozzászólás.
Hoppá!
Ezek alapján sikerült EDL-mód indítás,
QFIL-lel a legújabb fleshelhető ROM felrakása,
kinairól, angolnyelvre állítás a menüben,
utána még egy system Update gond nélkül,
majd a google contacts, google contacts sync , gmail és nine levelezőkliens telepítése....
Végre lefekvés........
Óriási türelemmel reggel a gyerekek logisztikázása,
most meg vegetatív állapotban túlélés, dolgozás a munkahelyemen,
majd a telefon "belakása" vagy legalább használható állapotba hozása.....

Na de a lényeg. Az előző részt rakhattam volna OFF-ba is......
1.: Gyári updatet csak gyári ROM-mal és Gyári Recovery-vel (tehát ha nincs TWRP) szabad elindítani....
2.: Ha valaki mégsem tartja be a sok figyelmeztetést és előidéz egy TWRP bootloop állapotot, tehát ha minden újra indítás után, teljes kikapcsolás majd bekapcsolás után TWRP-be lép a telefon, akkor az alábbi leírás jusson eszébe:
Press the volume + button, then power, and connect the usb to the PC. Note that this is a rather complicated step, and you may not be able to do it first.
Nagyon fontos, hogy próbálgatni kell, mert tényleg egyszerre kell megnyomni a "hangerő +" gombot, a bekapcsoló gombot és egyszerre kell a gombok megnyomásával az USB kábelt csatlakoztatni, úgy hogy közben már megy a QFIL és természetesen jók a driverek.....
3.: Ha valaki megpillantja a Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E -ként felismert telefont, akkor jusson eszébe az előző tehát a 2. pont!

[ Szerkesztve ]

(#1220) doongoo válasza mikrofon (#1219) üzenetére


doongoo
addikt

csak egy kis észrevétel:
a gyerekeket csak 22:30-kor fürdeted? :Y

Nekem amúgy ezért (is) nincs telepítve a twrp, csak igény esetén bootolok bele adb segítségével...

A twrp visszaállítás meg jó eséllyel azért nem sikerült, mert még 6-os droidról volt a régi backup és a 7.0-re való átállás át is partícionált valamit, azaz ütköztek a dolgok.

Az EDL-módban indításhoz meg biztos ami biztos alapon már berendeltem egy deep flash cabelt (az sosem árthat)

De gratula, hogy végül megoldottad :C

(#1221) mikrofon válasza doongoo (#1220) üzenetére


mikrofon
addikt

egyéb okok miatt családilag meg voltunk csúszva nem kicsit....
Nah ezek után mikor szembesültem a júzer error-ral, akkor igen fel ment bennem a vérnyomás...... :W

(#1222) doongoo válasza mikrofon (#1221) üzenetére


doongoo
addikt

Most már csak tényleg azt furcsállom, hogyan dobta fel neked a frissítés lehetőségét bootloader unlock és root mellett (nálam nem tette) De ez azt hiszem, hogy örök talány marad...

(#1223) mikrofon válasza doongoo (#1222) üzenetére


mikrofon
addikt

Én is meglepődtem, ezért megörültem.... De valószínű ez valami szoftverhiba.....De tényleg rejtély marad....
Nekem meg marad az újra belakás.....

(#1224) laci laci válasza mikrofon (#1219) üzenetére


laci laci
addikt

Szerencséd lett így, gratulálok, hogy sikerült visszahozni. A leírást pedig köszönjük..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1225) tdream


tdream
csendes tag

Sziasztok,

Használ valaki telenoros kártyát közületek? Most vettem csak észre, hogy nem megy a mms küldés/fogadás nálam. Net, sms van csa mms nincs. Elvileg pedig be van állítva. Ha lenne valakinek egy mentése a mms beállításokról nagyon megköszönném.

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1226) Bger8


Bger8
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit elakadtam a QFIL közben. Mellékelt képen látszik, hogy a CMD-ben, hogy az 'adb reboot edl'-t lefutattam (háromszor is, ami lehet gond volt), majd a telefon teljesen off lett (bricked?). Kezdjük ott hogy eléggé beszartam, de az első ijedség után a Method 2-ben leírtak szerint sikerült visszakapcsolni a telefont. Most viszont a Method 2-ben szereplő képen a "Qualcomm HS-USB..." helyett No Port Available van nálam. Oda van írva zölddel hogy ha nem sikerül akkor "enable USB 2.0"-t is kapcsoljam be (USB debugging már be volt). Bekapcsoltam de "No Port Available". Mi a teendő most? :F

[ Szerkesztve ]

(#1227) Hibarin válasza Bger8 (#1226) üzenetére


Hibarin
tag

A CMD-s futtatás után a telónak ki kell kapcsolnia, mert elvileg edl módba került, mindezt onnan látod, ha a qfilben megjelent a port. Utána futtathatod a flashelést. Kezdd elölről a folyamatot, aztán meg lesz az.

(#1228) Bger8 válasza Hibarin (#1227) üzenetére


Bger8
csendes tag

Huuu... ez nem volt meg hogy edl-ben off a teló. Igen újra kezdtem és kaptam is portot. Éppen most futott le a "Download Content". szépen újraindult és kínaiul látom a bejelentkező oldalt, de már állítom is át a videó alapján angolra. Kész! :D

Internal Version: Z2121_CN_OPEN_USER_Q01080.2_N_ZUI_2.5.335_ST_170116
Android Version: 7.0
Android security patch level: 2016/12/01

Nos, nem tudom hogy állunk, kell keresgélni újabb OTA frissítést? Esetleg china VPN kell hozzá?

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagy az öröm :D

G.

(#1229) olddog válasza doongoo (#1218) üzenetére


olddog
aktív tag

Semmi. Mondjuk nekem az előző csomagot/csomagokat fel sem dobta. Az utolsó frissítésem az volt mikor átálltunk 7-esre... Nem tudom mi változott az előzőkben.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1230) mikrofon válasza Bger8 (#1228) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem kell keresgélni. Estefelé, kb most meg fog jelenni magától a frissítés. Ha gyári a romos, nincs twrp sem akkor mehet is a frissítés!

(#1231) olddog válasza Bger8 (#1228) üzenetére


olddog
aktív tag

2.5.435 az utolsó. Nekem tegnap jött, de ne ess kétségbe ha nem érkezik, nincs lényegi változás. Nem kell VPN.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1232) olddog válasza mikrofon (#1219) üzenetére


olddog
aktív tag

Látom továbbra is imádod az éjjeli mókolást ezzel a telefonnal. :)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1233) tdream válasza Bger8 (#1226) üzenetére


tdream
csendes tag

Nekem ma jött meg a frissítés, türelem...

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1234) tdream válasza tdream (#1225) üzenetére


tdream
csendes tag

Update..

Kislányomnak vett oukitel telcsivel azonnal megy az mms küldés, tehát beállítás gond van.
Aki tud segíteni ne fogja vissza magát....

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1235) laci laci


laci laci
addikt

Üdvözlet. Valaki rakott már fel flyme romot?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1236) doongoo


doongoo
addikt

frissítettem én is 2.5.435-re. Ez volt eddig a legsimább frissítésem, mióta megvan a teló (letöltésekkel, bootolásokkal volt összesen kb. 20 perc az egész)
Nekem ugye ez egy kicsit melósabb alapból, mert bootloader unlockos és rootolt a telefon. Emiatt alapból nem is dobja fel a frissítést. Szerencsére Zukfans.eu-n belinkelték a teljes letölthető OTA csomagot (1,67 GB).
Ezt letöltöttem, átneveztem update.zip-re és felmásoltam a telefon gyökérkönyvtárába. A telefont unrootoltam a SuperSU alkalmazáson belülről. Ezután recoverybe léptem (updater alkalmazás, jobbra fent 3 pötty, recovery mode). Innen meg angol nyelv kiválasztása, aztán install update package. Szépen felkúszott a kék csík, gratulált a frissítéshez, elindult rendesen és minden okés. Utána újra rootolás már rutinból ment.

Akinek esetleg twrp recovery van a telefonjám, már arra is mókolták (módosított updater script), hogy abból is felrakható legyen [link]

(#1237) doongoo válasza tdream (#1234) üzenetére


doongoo
addikt

Akkor mi lenne, ha abban megnéznéd az apn-beállításoknál az mms beállításokat?

kb. 10 éve küldtem utoljára mms-t

(#1238) mikrofon válasza doongoo (#1236) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah ez igazán hasznos infó!
Annak aki nem akar úgy járni mint én :)

MMS-t én sem használok, mert borzasztó magas ára van, helyette pedig millió kapcsolattartási alkalmazás létezik tartalomküldő szolgáltatással, de ott van maga az e-mail.... Az meg minden androidos telóhoz kell a google miatt......
Egyébként két dolog kell hozzá:
- jó APN beállítás, ez régóta ugyan az, ill csak a szolgáltatótól függ kb. a szolgáltató honlapján meg lehet keresni, és még az is lehet el küldi sms-ben....
- engedélyezve kell lenni a SIM kártyához tartozó csomagban az MMS-nek, ami pedig a szolgáltatónak küldött "intelligens" sms-sel lehetséges

[ Szerkesztve ]

(#1239) kymco válasza doongoo (#1236) üzenetére


kymco
veterán

A második linked rossz, kérlek add meg újra!

www.refujvaros.hu

(#1240) laci laci


laci laci
addikt

lenovo zuk 3 pro

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1241) Land


Land
veterán

Üdv!

A telefon hogyan áll romok tekintetében? Anno a Z1re volt frankó CM rom. Erre van bugmentes CM vagy Lineage OS ROM? Ha nagyon halott a támogatása, akkor kénytelen leszek kilőnöm a listámról. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1242) doongoo válasza kymco (#1239) üzenetére


doongoo
addikt

törölve

[ Szerkesztve ]

(#1243) doongoo válasza kymco (#1239) üzenetére


doongoo
addikt

(#1244) doongoo válasza Land (#1241) üzenetére


doongoo
addikt

AICP ill Lineage 13 van biztosan, de, hogy mennyire bugmentes.
itt találhatsz infókat

(#1245) mikrofon válasza Land (#1241) üzenetére


mikrofon
addikt

én annyival egészíteném ki az előttem szólót, hogy támogatás azért van hozzá, felhasználói és gyártói is.
Az előttem linkelt fórumon szépszámmal van hozzá anyag.
Jönnek ki frissítések a gyári ROM-ból. A gyári ROM pedig elég jó. Egyszerű, alap ROM mindenféle fölösleges dologtól mentes. Egy "hibája" van, hogy csak angol és kínai nyelven használható.

[ Szerkesztve ]

(#1246) Land válasza mikrofon (#1245) üzenetére


Land
veterán

Akkor magyar nyelven marad a főzött rom. Ezzekkel senkinek sincs tapasztalata?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1247) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Lassan talán megkapom én is a telefont, már Hollandiában jár...
Használ valaki autóstartót a telefonhoz? Olyan érdekelne amibe viszonylag gyorsan erőlködés nélkül bele tudom tenni, és benne is marad.
Kitétel lenne még az, hogy ezt egy fix helyre csavaroznám fel.
Tehát van egy brodit tartó az autóban egy gyufásdoboznyi sima felülettel, és ide tenném fel fixre a konzolt amibe a telefont rakom.

Köszi a tippeket előre!

:R

(#1248) Hibarin


Hibarin
tag

Így pár nap használat után, azért azt kell mondjam, kicsit visszalépésnek érzem a zui-t az emui-hoz képest, utóbbi jobban össze van rakva. Az emuinak se volt valami jó az ikonkezelése, de a zui még ezt is alulmúlja, majdnem minden app ikonjának más méretet ad és nem tudom, mi alapján lesz egyik kisebb vagy nagyobb. A beállítások menüt is érdekesen rakták össze, nem éppen egyértelmű mit miért raktak bizonyos helyekre. A legjobban az értesítések zavarnak, most már nagyjából sikerült működésre bírnom, miután rájöttem, hogy a Safecenter blokkolta a dolgot, de így is eléggé furán nyúltak bele ennek a rendszerébe. Mindezen furcsaságokat félretéve azért használható rendszer, egyelőre maradok, míg van rá támogatás. Maga a telefon amúgy eszméletlen, remek összeszerelés, hardver, az ujjlenyomat olvasó is gyors, jól működik, a superamoled kijelzőt pedig össze se lehet hasonlítani a Honor 6 ips-ével, egyszerűen gyönyörű! :)

Nem tudom amúgy használ-e valaki Gboardot? Mert felraktam, és nem hajlandó nálam kiírni a billentyűzet fölött az ajánlott szavakat. Valaki ütközött-e már ilyen problémába?

Egyelőre Swiftkey-t használok, bár igazából minden fura a Huawei swype-hoz képest, azt nagyon szerettem, mert az ékezetes betűk nagy része külön volt szedve, most szokhatok vissza erre a kiosztásra. :D

(#1249) doongoo válasza ekrisztian (#1247) üzenetére


doongoo
addikt

én "car dock for smartphone 2"-vel használom a kocsiban

(#1250) doongoo válasza Hibarin (#1248) üzenetére


doongoo
addikt

EMUI valóban összeszedettebb és logikusabb, de régebb óta is fejlesztik.
Szerintem az első beállítások után viszont a ZUI is kezelhető simán. Mondjuk launchernek én Honoron és ZUK-on is inkább Nova-t használok android O icon pack-kel (így nincs gondom az ikonokkal sem).

Ha a huawei Swype-hoz szoktál, akkor miért nem használod itt is a "nagytesóját"? (Swype) Én ezt használom és prímán működik (mint eddig minden telómon)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.