Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) foka válasza Minstrel (#1500) üzenetére


foka
aktív tag

Azt még próbáld meg, hogy a vezérlőt nem elfordítva, nyíllal előre szereled be, a forgatásokat kitörlöd (esetleg kireseteled az FC-t) és úgy mit csinál.

Üdv: Fóka

(#1502) foka válasza Jackal2 (#1493) üzenetére


foka
aktív tag

Például tanulmányozd ezt a jelerősítőt, jó-e valamire, és mennyire, megéri-e?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1503) Pikachu24 válasza foka (#1502) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

(#1504) Teréz Atya válasza foka (#1502) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem 2 kilo krumpli kene. ;]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#1505) Jackal2


Jackal2
senior tag

Napi anyázás következik, sok kicsillagozott résszel:D Szóval elkezdtem összerakni a Mark II-t, van néhány dolog, amivel elakadtam, egyik a PDB, mert még nem döntöttem el, melyik menjen fel rá, DE nem ez a legnagyobb bajom, hanem a NAZA-M lite vezérlővel szívok. Szóval kérdezném az okosokat, hogy:

- miért használ ez a rohadvány DJI ilyen késes szervókábelt? Ugyanis így nem tudom feldugni rá az ESC vezélrőkábeljét..ESC-t sem tudok cserélni, mert a motorral egyben van, természetesen nincs itthon DJI szervókábelem, hogy lecseréljem. Szóval minek hívják ezt a késes DJI megoldást?
- a DJI kábel 3 eres, az ESC-mről kijövő kábel meg csak két eres, a két szélén egy-egy, a középső üres. Kell a középső vagy hagyjam üresen?
- a NAZA dobozban van egy nemtudommi, olyan mint egy BEC, egyik fele a betápra menő +-, a másik fele meg a NAZA vezérlő X2 (Auxiliary 2?) portjára megy fel. Az X2 portra menő csatlakozó lábai sprban: GND/3A@5V/V-SEN. Mi a rák az a V-SEN??? Mit kéne ennek csinálnia? Mert biztosan nem a LED vezérlő, mert az van külön, illetve megtaláltam a GPS-t is, tehát a vevő felé menő oldalon minden portom telített, de akkor ez a cucc mire jó?

Első kép a gyári oldalról van, az a cucc (de az offical összerakós videóban nem csinálnak vele semmit), a második képen látszik, hogy a GPS és a LED modullal minden port telítve van, a harmadikon, meg maga a nemtudommi.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1506) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah, asszem megfejtettük (köszi Foka), tehát a ki és bemenetek sorban:

Motorok felé
M1-M6: 6 motor ESC vezérlése
F1-F2: gimbal roll és pitch

Vevő felé:
A: aileron
E: elevator
T: throttle
R: rudder
U: mód választó csatorna a manual/GPS stb. módokhoz (AUX 1 tulajdonképpen)
X1: nemtudommi
X2: S-BUS pl. Futaba cuccokhoz
X3: PMU, amivel akkufeszkót tudsz mérni

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1507) Pikachu24 válasza Jackal2 (#1505) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

ESC-mről kijövő kábel meg csak két eres, a két szélén egy-egy, a középső üres Azt hittem ezt tudod.

Felső valszeg. fehér: Jel
Középső(valszeg piros): Pozitív vagy is 5v
Alsó(valszeg fekete): az meg a nulla vagy is a negatív.
A ZTW-ben nincsen bec(középső vezeték), de a nazanak nem is kell külön áramot adni mert ha jól tudom van neki vmi power modulja is.

Arról a bec szerüről kap áramot a vezérlő és úgy hívják hogy naza PMU.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1508) Jackal2 válasza Pikachu24 (#1507) üzenetére


Jackal2
senior tag

Már rájöttem, a ZTW opto-s, ezért nincs középső ág, csak nem értettem, honnan kapja a vezérlő, de aztán megfejtettem, hogy az utolsó 3 csatorna az FC-n nem három AUX ág, hanem a különböző bekötési módok egy-egy pinsora.

A Power Modul az X3-ra megy, a másik végét meg bekötöd a tápra és az maga a BEC, így lesz 5 Volt. Azért nem jöttem rá, mert van ebből:
- Naza V1 verzió
- Naza M lite verzió
- Naza V2 verzió

Ehhez különböző PMU-k, van ami egy ágú, van ami kettő, de olyat nem találtam, mint az enyém. De aztán egy videóban láttam és most már tudom. Csak mivel nincs hozzá leírás és a DJI saját oktató videóiban sincs benne, nem tudtam kiszopni a kisujjamból:D

Viszont ami fura, hogy nem tudtam megtápolni a led modulon keresztül 5V-al USB-ről...Szóval érdekes, pl. a CC3D-nél simán ment.

PS: csak mondom, amit linkeltél képet az nem jó, nekem nem ilyen PMU-m volt a dobozban.

A szervó kábeles kérdéskört is meg fogom oldani, leszedem két DJI szervókábel 1-1 végét és átrakom a ZTW ESC-jére, mert nekem csak 4+1 csatorna kell, meg a PMU betáp, az 6, így marad 2 fölösleges.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1509) Jackal2


Jackal2
senior tag

Jah igen, tudja valaki, hogy ezt a DJI féle, "késes" szervókáelt hogyan hívják? Vagy a csatlakozót?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1510) foka válasza Jackal2 (#1509) üzenetére


foka
aktív tag

De a képeken (neten) sima tűnek látszik. Kérek egy közelit a csatikról, meg a csupasz kábelvégről is.

Ment mail, kérek választ :R

Üdv: Fóka

(#1511) Pikachu24 válasza foka (#1510) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ne privibe hanem ide légyszíves. :D De lehetőleg egy szeró kábel vs dji képet :D

Ez az?

(#1512) shaddam


shaddam
aktív tag

Alakulgat ilyen időben a ZMR build (kész lenne csak a fránya netflix meg a stranger things :C ) Az akksit hogy fogatjátok fel? 1 velcro strap és ennyi? Nekem nem tűnik stabilnak

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1513) Jackal2 válasza Pikachu24 (#1511) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez az, csak mind a két oldalán késes. Dobok képet mindjárt.

Fóka: válaszoltam.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1514) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah, így néz ki a cuccos:

3 pines, de oldalt késes, így a normált nem tudod felrakni a vezérlőre.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1515) mgy válasza shaddam (#1512) üzenetére


mgy
senior tag

Az úgy tényleg kevés. Van, aki vékony, tömör, puha csúszásgátló szivacsot rak a felsővázlapra, az akksi alá, szerintem jobb öntapadós tépőzárból egy vastag csík a tetőre, a másik feléből minden akksira.

(#1516) foka válasza shaddam (#1512) üzenetére


foka
aktív tag

Én duplán szoktam, keresztbe is, meg hosszába is nehogy kibújjon. Főleg az a 2×3500-as duplát, meg az 5200-ast. A 10.000-es még nem volt a gépen, azt ütős lesz felkötözni. De a ZMR250-re is duplán rakom, mióta az utolsó bukásnál elszállt róla a francba az aksi.
A dupla aksi meg öntapadós tépőzárral össze is van fogatva egymással.

Jakal: húzd ki a csatit a műanyag házból, hogy látszódjon, meg a műanyagon is a rés ahova belemegy a pin.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1517) Jackal2 válasza foka (#1516) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lehet nem lesz rá szükség, mert alapból rövidek a motor ESC kábelei, szóval kettévágom a két db DJI szervó kábelt középen, kihúzom a középső kábelt és ráforrasztom a motor ESC kábeljére, mert máshogy nem fog odaérni.

Azt tudja valaki, hogy a Flysky FS-i10 min tud kommunikálni?

Csak PWM-en és I-BUS-on? Használt már valaki valaha I-BUS-t? Mert kicsit sok a kábel PWM-el, szóval jó lenne csökkenteni...Vajon megy a cucc a NAZA-val is? Mert a videók alapján ilyen "bohócmárkákkal" mint a Flysky nem nagyon bindelik az FC-jüket, mindenhol Futaba, meg JR, meg Taranis, meg hasonlók...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1518) shaddam


shaddam
aktív tag

Hm szerintem meghalt a naze32-őm. A bal oldal ( 3 és 4 forog), a jobb oldal béna :/ átdugom a az egyes motort a négyesre és forog.Nem is zenél az esc, de a motor egy pict beremeg. Informatikusként a reboot megvolt :C meg a februári betaflightot áthúztam a legújabbra, de változatlan. Valami tipp rá vagy kuka és rendeljek be egy másikat? Kapott azért rendesen a cucc, a PPM tüskéje hajlott is, de repült vele még heteket.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1519) Pikachu24 válasza Jackal2 (#1514) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A normál szervókábelről leszeded a műanyagot a tűket meg használod csupaszon vagy hőcsövezve. :P

[ Szerkesztve ]

(#1520) d.tiborz válasza Jackal2 (#1517) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

A FS vevő kimenete engem is érdekel, nekem most van úton egy FS-i6S rádió a 6 csatis vevővel. Tervezek venni egy ilyet, ez tud PPM-mel kommunikálni a NAZA-val. Amit Te linkeltél, az csak PWM-re képes. Az I-BUS-ra megoldást én sem találtam, pedig jó lenne a sok csatorna miatt.

(#1521) foka


foka
aktív tag

De jó hogy anno a TH9X-et választottam. Azóta már FrSky DJT modul van benne és D4R meg D8R vevők a gépeken. Volt vele munka, de pont az a jó benne :DDD
A régi modul és a vevők meg a polcon pihennek ha valakit érdekel (sima TH9X feljavítása B verzióra).

Üdv: Fóka

(#1522) shaddam válasza shaddam (#1518) üzenetére


shaddam
aktív tag

cmix paranccsal lehet motor pinekkel trükközni elvileg. Kipróbálom aztán majd mesélek. Azért megrendeltem ezt, úgyis tervben volt egy kis szonáros bohóckodás

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1523) medvegy


medvegy
aktív tag

Ide is beírom, hátha:

Szerintetek egy ilyen olcsó gomba antenna egy 600 mW-os adóval elég lesz az 1km körüli hatótávhoz? Vagy ne legyek spúr, és vegyek jobb antennát? /Igazából azért akarom minél jobban minimalizálni az FPV bekerülési költségét, mert úgy sem tervezem sokáig megtartani a P1.1.1-et, amin lenne. Év vége fele várható a csere.../

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#1524) shaddam válasza medvegy (#1523) üzenetére


shaddam
aktív tag

Kb 800-at tudtam kihozni az olcsó antennákkal

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1525) Plasticbomb válasza Jackal2 (#1517) üzenetére


Plasticbomb
addikt

lenne kedvem elvágni a gyorskötözőt, és megdugni a vevőt az elvileg jó sorrendben, lehet tudnám erre a választ neked... De igen, minden videóban Frysky meg hasonlókat nyomatnak, flysky meg sehol... Még fórumon se találtam infót róla, nem csak videóban nem...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#1526) Pikachu24 válasza Plasticbomb (#1525) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Mit akarsz te a vevővel(mármint az rx-el)?

(#1527) Plasticbomb válasza Pikachu24 (#1526) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Amit Jackal. :)) :D

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#1528) medvegy válasza shaddam (#1524) üzenetére


medvegy
aktív tag

Az egész jó. Lehet beérem az occsójánossal. Az Aomway-nek amúgy sem L alakú a csatija, nekem meg az kéne...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#1529) medvegy


medvegy
aktív tag

Összeállt a költséghatékony FPV szettem. Még mielőtt mindent megrendelnék, megosztom veletek véleményezésre. Kamera platformhoz lesz (P1.1.1 + Eachine Light 2D gimbal + SJ5000X), tehát a hatótáv (szeretnék kb. 1 km-t) fontos szempont.

Eachine Racer 250 7 Inch FPV monitor
CNC monitor tartó a Phantom távhoz
Műanyag napellenző a monitorhoz
Eachine TS840 40CH 600mW adó
1 pár occsójános 5 dBi gomba antenna
Videókábel az adó és az SJ5000X összekötéséhez (vagy ez is szóba jöhet)

Asszem más nem kell. Ez így nagyjából 23k, ha a BG pontokat leszámolom.
Mit gondoltok?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#1530) Pikachu24 válasza medvegy (#1529) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A monitor már csak 8 órán át akciós. ;]

(#1531) szacsee válasza shaddam (#1518) üzenetére


szacsee
nagyúr

Forrasztásokat átmelegíteném az fc-n. 😉

(#1532) Allien válasza foka (#1521) üzenetére


Allien
veterán

FlySky FS-TH9X ugyan az, mint a Turnigy 9X? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1533) kimista


kimista
aktív tag

Pár kérdés:
Esc-t mivel rogzititek a vázon? Szigszalag? Vagy szimpla kotegelo? Vagy van ilyen nagy méretben zsugorcso?

Fatshark dominator v3 újonnan, ebben nincs vevő, igaz? Tudnátok linkelni két antennas vevőt bele?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#1534) mgy válasza kimista (#1533) üzenetére


mgy
senior tag

Én szoktam zsugorcsövezni, hogy kicsit védve legyen, aztán a végeit szigszalaggal rögzítem a vázhoz. Egyrészt ott tartja, másrészt nem megy be a por a zsugorcső tátva maradt végein. A gyorskötöző nekem nem tetszik, feleslegesen nyomjuk agyon az alkatrészeket.
---

A dominátorokba való diversitys vevők körül még elég nagy a bizonytalanság. Kijött ugye a "gyári", amit ijjedten hívtak vissza, mernemvótjó, azóta csend. Van pár próbálkozás, a flyinglemon félét most dícsérgetik, picivel több tapasztalat van már a furious fpv által gyártott True D-vel. Viszont közös valamennyi ilyen modulban (azon túl, hogy baromi drágák), hogy egyik sincs mostanában készleten sehol. :D Én nem gondoltam ezt kivárni, vettem egy sima 32 csatornásat, az se szar annyira, aztán majd mikor kicsit leül a dolog veszek egy kétantennásat.
Fontos, hogy a FSV2444-ből nehogy végy, bárhol is akciózzák!
Update (24/05/2016): Many thanks to Jeremy (ModifyRC), Ward Paterson, and a few other good people informed me that the Fatshark FSV2444 Diversity module actually perform quite poorly, something to do with the signal switching software and all RX have been called back. Maybe not a good idea to purchase this module just yet :) Oscar Liang.

(#1535) foka válasza Allien (#1532) üzenetére


foka
aktív tag

Igen, Turnigy néven forgalmazza a Hobbyking a saját cuccai között.

Üdv: Fóka

(#1536) Jackal2 válasza medvegy (#1529) üzenetére


Jackal2
senior tag

Most mit mondjak? Én megvettem a Diversitys Eachinet 30-ért vagy mennyiért:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1537) Jackal2 válasza kimista (#1533) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én több dologgal is, van a Patexnek egy kétoldalú, brutális ragasztója, ami ilyen szivacsos, ez mindenre jó, rezgést is elnyel, pl. FC-nél ez elég lényeges. Utána pattintom rá a két végére a gyorsszorítót. Mindig legalább kettőt tegyél fel, ha esetleg szakadna. Ami a kábelezést illeti, ha ilyen csavaros szar, akkor én érvéghüvelyt nyomtam rá, ha forrasztod valahol, akkor illik rárakni egy zsugorcsövet, oszt letolod a páka nyakával, akkor szépen nagy felületen elsimul.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1538) Pikachu24 válasza Jackal2 (#1537) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Én az APM-et sziloplasztal rögzítettem a vázra ;]

(#1539) foka válasza Pikachu24 (#1538) üzenetére


foka
aktív tag

:Y :Y

Üdv: Fóka

(#1540) medvegy válasza Jackal2 (#1536) üzenetére


medvegy
aktív tag

Én egy occsójános FPV szettre törekedtem, mert úgy se lesz meg sokáig :D

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#1541) foka válasza medvegy (#1540) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor én mit szóljak, ezt vettem meg és inkább beforrasztottam egy vezetéket, hogy összedugjam az RC832-mel
Van mellette egy Wifi transmitter, hogy egy tableten, telefonon lehessen nézni a képet, de annak akkora a késleltetése, hogy csak na. Pontosabban ha integetek a kamerába, már leraktam a kezem mire megjelenik a képen :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1542) Teréz Atya válasza foka (#1541) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Szevasztok, Sanyi vagyok. Azt szeretnem kerdezni, hogyha mobilon akarom nezni a dront, jo-e a wifis? Lehetoleg ne laggoljon. ;]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#1543) mgy válasza Teréz Atya (#1542) üzenetére


mgy
senior tag

Szia Emese, jó lesz!
Arra figyelj, hogy mindenképp lagmentes drónt vegyél, akkor menni fog!

(#1544) foka válasza Teréz Atya (#1542) üzenetére


foka
aktív tag

Nem tudom a gyári megoldások milyenek, de az analóg 5,8G átjátszása wifire az mindig laggolni fog mint állat.
Az eleve wifis cuccok hatótávja meg nem nagy.
Azért tértem át a sima monitorra, mert vállalhatatlan lett volna a mobil/tablet. Rég nekimentél valaminek, mire meglátod a képen.
Kameraplatformra esetleg, megnézni mit vesz a kamera, hogy van beállítva.

Üdv: Fóka

(#1545) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Hát, egyáltalán nem találtam túl értelmes dolgokat. Egy 450-est néztem de csak egy van, az meg 11euért nem éri meg.
Két kingkong racer vár 11euért, azzal meg az a bajom hogy nem akarok racert építeni.

(#1546) szacsee válasza Pikachu24 (#1545) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hol? Mi?
Lemaradtam valamiről?

Foka: Ezt néztem ki magamnak a szemüveg mellé. 4$-t megér, hogy rajta az akksi csati és van távhoz tartója.

(#1547) Pikachu24 válasza szacsee (#1546) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

[link]

Nem ide akartam az előző hsz-t.

(#1548) szacsee válasza Pikachu24 (#1547) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ja az megvolt. :))
Kíváncsi leszek mit dobnak vissza a rendelésemből.
Reggel már elfogyott a 680 UC, sajna a tarot nem leárazott, de így is sikerült pár értelmes dolgot venni.
Mivel nem eladásra vettem, így nem spájzoltam többet, nehogy visszadobják valami apróság miatt a megrendelést.

Foka: X525 milyen nehéz (csak a váz), mert hk nem írja? :R
Lemérted összeszerelés előtt?

HK-n printed státusz után dobnak vissza cuccot, hogy ha backorderes lett?

[ Szerkesztve ]

(#1549) foka válasza szacsee (#1548) üzenetére


foka
aktív tag

ebay-en vettem de ott se írta mennyi, mérlegelni meg már csak a kész X8 konfigot mértem.
Na megyek bevásárolni a HK-n ;]

Üdv: Fóka

(#1550) foka


foka
aktív tag

Na, összeválogattam 10 vázat 10 dodóért, szállítási költség 168e forint :Y
Elkezdtem válogatni, a szállítás a legkisebb 1 db váznál 7e, utána rendre 9,8e, 14e -re jött ki.
Nem igazán éri meg :( csak ha köztük van amit amúgy is tervezett az ember. Mármint úgy értem az egy dolláros akcióhoz a szállítási árak.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.