Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#2409) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nagy állatság. de csak azér' mer' készen kapsz ilyet.
Tudom, Deans-T csati, de 3 perc XT-60-ra átforrasztani...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#2452) qqzs válasza _X10Dead_ (#2448) üzenetére


qqzs
őstag

Sajnos a valaszt nem tudom de a kerdesedbol erzodik te tudhatod az enyemre :)
Ugyanaz gimbal szerintem.
Eloszor majdnem rendesen mukodott. egy gombnyomas kezzel beallit a kivant szogben, uygmarad...20 massodpercig majd szepen visszamaszik fuggolegesbe neha kicsit tovabb is. Par ilyen probalkozas utan total magzakkant mindent teker mindehova. gondolom calibralni kell mert elfelejtette meg az alapokat is. USB-t latom rajta de milyen szoftvert hasznalsz?

Eladó: GTS450

(#2453) _X10Dead_ válasza qqzs (#2452) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ezek általában (8bites) 2.2b2-vel mennek.

Nem biztos, hogy a kalibráció a rossz, lehet, hogy az első gombnyomásra az ACC kalibráció van programozva az új pozíció helyett (Defaultból ez szokott lenni). Szóval, lehet, hogy épp kalibrálsz, ráadásul rosszul...
A BGC appból tudod állítani, hogy 1-2-3-4-5 nyomásra, illetve hosszúra milyen funkció élesedjen.

Btw, meg lett a hiba. Köcsög kínai forrasztott. Hideget.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#2454) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#2413) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Annyira nem, hogy a rádió-csip is változott alattuk. Azért lehetett a S-FHSS-t deviálni, mert az új alatt cc2500-van.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#2455) qqzs válasza Teréz Atya (#2446) üzenetére


qqzs
őstag

Igy mar jobban kepben vagyok csapagy meg olajozas temaba de nem hiszem hogy rossz csapagyak javitasara hanem inkabb rossz minosegu csapagyakra lenne kitalalva.
Itt egy video hogy mit valtoztat a jo minosegu csapagy
Bar nem talaltam rola semmit hogy a motorokat szetszedte es keramiara cserelte ki?
Es ha megis rafanyalodnek jo a mountainbike lanckenesre kitalalt folyadek?

(#2453) _X10Dead_ : Nincs valami resetelesi vagy alapertek feltoltesi lehetoseg filebol vagy hasonlo? Firmwaret frissitettel? gondolom ezek abanggoodosok nem eredetiek akkor meg be kavar az eredeti firmware ha jol olvasom

Eladó: GTS450

(#2456) _X10Dead_ válasza qqzs (#2455) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nem tudod frissíteni a firmware-t, szóval nem fog bekavarni az eredeti :-)
Valami 0.5xx-es fw-vel érkeznek, de a 2.20-as szoftver felismeri 2.20-nak.

Le lehet menteni a profilokat, így vissza is lehet tölteni őket.
Defaultból a PID 10/0.1/10 körül szokott lenni, de ezzel úgyis játszani kell
A Pitch P ÁLTALÁBAN alacsonyabb, az I ÁLTALÁBAN magasabb, a D ÁLTALÁBAN alacsonyabb, a Power ÁLTALÁBAN alacsonyabb, mint a Roll esetén, de ez is konfig függő.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#2457) Teréz Atya válasza qqzs (#2455) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A keramia csapagyak sokkal tartosabbak mint az acelcsapagyak, egyenletesebb jarast biztositanak, csakhat utkozesnel konnyebben serulnek, nagyon kell vigyazni, nehogy odacsapd. Mobilrol vagyok, igy nem tudtam megnezni a videot. Amennyiben brushless motorrol van szo, akkor a motort szetkapta es kicserelte benne a csapagyat. En inkabb nem szorakoznek vele, mert csapagylehuzo es preciz satu kell hozza. Nem tudom h hanyszaz motornal hozna vissza az arat. Ha ismersz egy jo szakit, talan le tudod vele zsirozni ertelmes aron.

En ventijavitashoz finom bcikli/varrogepolajat hasznalok. Ideig-oraig segit, de par honap utan ujra csorog.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2458) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

BF3-ban van valakinek valami tapasztalata filtereles ugyeben? Ahogy latom, valszeg az X1 azert nem akar szepen repulni mert a bilimuanyag vaz elegge remeg, nyiszog ossze-vissza. Meg a motorok minosege is xar. Fu, bakker, ennyi befektetett energiaval barmilyen racer mar gyonyoruen repulne.
Ha motort szerelnek egy tal kocsonyara, talan meg az is jobb alap lenne. Grrrr!

BTW, mivel stabil modban nem lehet pid-et faragni, lassan kezdek belejonni a LOS acro-ba. Elszallt a gep, en megforditottam, visszahoztam es leszalltam. Akkor kapcsolt h bazz, acro-ban maradt. :)

Az utolso akkunal foldhoz vagtam a gepet. Erre meg alig tudtam lehozni, egyfolytaban emelkedett. Ugy kellett lebukfenceznem. Szetszedve semmi valtozast nem lattam. Ezt lehet a megnovekedett rezges szamlajara irni?

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2459) foka válasza Teréz Atya (#2458) üzenetére


foka
aktív tag

A DJI S800 gépek sorozatos lezuhanását és törését az okozta, hogy annak még rácsos műanyag karjai vannak. A keletkező rezonancia (hullámok) bemennek a középső vázrészre, és mivel a DJI vezérlői nem gumibakon, hanem ragasztva vannak, szépen meghülyítették akár az egy helyben lebegő gépet is.
Na ezért kell a kameraplatform gépeken a vezérlőt rezgéscsillapított konzolra tenni.
Racernél ez pont nem jó, hogy minnél érzékenyebb legyen, de ott a váz és karszerkezett sokkal merevebb.
Na akkor az X1 milyen is?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#2460) Jackal2


Jackal2
senior tag

Tegnap beszélgettünk Fokaval arról a megoldásról, hogy a gimbal vezérlést nem közvetlen az FC-re kötnénk, hanem a vevőre és a gimbal saját szoftverét használnánk. Csinált már valaki ilyet és összehasonlította azzal a megoldással hogy az FC-n van?

Nekem NAZA M-Litera lehetne kötni X1 és X2 csatornára és egy 3 tengelyes HAKCR gimbalról van szó, Storm 32 vezérlővel.

Foka mondta, hogy neki a Phantom 2 vezérlőjével rendetlenkedett a gimbal, de ha levette róla, akkor tökéletesen működött (csak a távról nem lehet vezérelni)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#2461) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Beköszönök ide is, mint kései Syma X5 tulaj. Nem tudom valakinek van-e közületek v6 boardos (később vett) gép, de tapasztalatom szerint ebben a száriában transzmitter javítások kicsit átmentek a ló túlsó felére: a korai x5-nél azért ment a sírás-rívás, hogy 40-50 méter után off, most én az ellenkezőjét élem meg: kimegy a látóhatáron kívülre. (80-100 méter és tovább is) és egy 80 éteres kör elég szép tekintélyes keresési terület... :Y

Van egy tervem máris arra, hogy miként fog "szirénázni", ha elvesztette a jelet, ugyanis a ledek villogási frekvenciája megfelel egy buzzer meghajtásának...

Egyébként úgy látszik azt a korai hibát is megoldották, hogy bukfenc alatt ne kapja el a protektort a propeller: már nem ér hozzá. Cserében egyszer ér élével a földre: törik a középső szára...

Tudtok esetleg olyanról, hogy valaki öntött/készített-e bármi módon víztiszta lamp shadeket vagy valamelyik klónon van-e/volt-e? Az a helyzet ugyanis, hogy ez az előre színezett erősen limitálja a ledek színválasztékát, márpedig én nem csak megfordítani szeretném, hogy ne elől legyen a narancs, hanem inkább más, markánsabb színeltérést kieszközölni, mert nappal ebből semmi sem látszik...

(#2462) kimista válasza Keeperv85 (#2461) üzenetére


kimista
aktív tag

bocs h leszóllak, de x5c-n minek fejlesztesz? tanulj meg vele repülni, ha megy, vegyél egy belépőszintes brushless gépet és azon már lehet fejlesztgetni forrasztani.
ez az x5c tuning olyan érzés nekem, mint mikor a ladán van egy 18as krómfelni..
#nooffense

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#2463) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Mai nap nagy kerdese:
HC-05 vagy HC-06 kell nekem BT modulnak a Naze32-hoz ill SP F3-hoz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2464) d.tiborz válasza Jackal2 (#2460) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia,
Az én hexámon direktbe a vevőre (FS-ia10b, PWM mód) van kötve a 3 tengelyes gimbal, minden irányba a rádióról forgatom. Próbáltam a NAZA-val összehangolni, de nem sikerült.
A két "X" csatorna közül csak az egyik vezérli a gimbalt (talán az 1-es), a másik az IOC módot kapcsolja.

(#2465) Teréz Atya válasza Keeperv85 (#2461) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Egy tranzisztorral szoktak megoldani h a buzzer akkor szoljon, amikor a LED nem vilagit. Valahol meg linkeltem is a sima topicban a videot.
De lehet tobb ertelme van egy bt-s csipogonak. Van sokfele, pl ami csipog ha kikerul a telo kornyezetebol vagy akkor csipog, ha a telon gyasztatod.
De a nagyobb atalakitasoknak az lesz a vegeredmenye, hogy a belefeccolt idoben epithettel volna egy kategoriaval jobbat. Pl en es az X1.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2466) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

A PID-el a mai csatat elvesztettem, betegseg miatt. Na megyek aludni, mert faj a fejem es raz a hideg.
PID, reszkess, meg nem gyoztel! Tudom, hogy az 55, 13, 20 korul bujkalsz, de remegessel alcazod magad! De ne felj, a notch filterem majd lesujt, ha lesz erom analizalni a fekete dobozt.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2467) fape válasza Teréz Atya (#2463) üzenetére


fape
senior tag

Még arduinos időkből az rémlik, hogy nem sok különbség van a kettő között. Én HC-05-sel játszadoztam anno. Aszem a HC-06-st könnyebb talán használni, talán újabb is. De mind a kettő csak bluetooth 2.0.
Valamikor rápróbálhatom a NH-ra az 5-st ha szeretnéd.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#2468) Keeperv85 válasza kimista (#2462) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Miért ne? Kedvem és időm van rá, a gép adott. Semmi érdemi értelme nincs brushless gépet belépőszintűt sem venni és piszkálni ennyi erővel: azok megfelelnek úgy, ahogy vannak Ha autós hasonlat, akkor te az R8-as 12 hengeres motort fúrod fel, mert csak 280' a vége, legyen már 300! Éppen az ilyen olcsó low end gép az, amit minimális ráfordítással is sokat lehet javítani. Ha nulláról akarok építeni, nem ezt kérdezem meg. Nyilván nem azt a szintet célozza be az ilyesmi, mintha elkezdenék kontrollert programozni hozzá...

(#2469) kimista válasza Keeperv85 (#2468) üzenetére


kimista
aktív tag

ha 280-ról akarnál 300-at, nem szólnék, de 57-ből akarsz 300-at..
én nem látom értelmét fejlesztgetni egy 5ezres gépet. integrált fos az egész, nulla be/ki menettel, nulla programozhatósággal.
kínszenvedés csinálni valamit rajta. belépő brushles megvan 20-ból, és rakhatsz rá láncfűrészt is
én anno az x5c-n az antennát heggesztettem meg, hogy jobb legyen, de minden egyéb a dinamikusság és az üzemidő kárára ment..
#stillnooffense

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#2470) fape válasza fape (#2467) üzenetére


fape
senior tag

Átpörgettem a bookmarkokat. Jelen esetben mindegy melyiket használod.
A HC05 tud master és slave is lenne, még a HC06 csak slave. Nálad a telefonon/laptop úgy is master lesz. Én is erre használtam anno. Motoros kamera állványhoz, angolosan: diy timelapse slider/dolly.
(Akkor kéne az 5-s ha pl 2db drón akarnak egymással "dumálni".)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#2471) SpydeR3412 válasza Keeperv85 (#2468) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Esetleg chaoli motorral megfejelheted a dolgot.
Ha alacsonyan szoktál repülni vele, akkor akár ledek is mehetnek az oldalaiba.
Ja, aksit is tehetsz bele, szerintem találsz 70c körülit.

Nem vagyok biztos benne, de mintha régen láttam volna hozzá 3agu proppot (attól stabilabb lesz elvileg).

[ Szerkesztve ]

(#2472) Keeperv85 válasza SpydeR3412 (#2471) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

750mAh akku van benne, elég is ehhez bőven... Motorokat nem akarok nagyobbat/erősebbet ebbe: így is túl messzire megy. Oda már kéne egy FPV is, mert követhetetlen. Akkor meg már ott tartunk, amit a fórumtárs is írt: inkább egy brushless motoros, nagyobb gép. Viszont ezt sem szeretném, ha odaveszne. Igaz, hogy "csak" 10e, de gyakorolni/elhagyni elég egy ilyen is éppen, csak valahogy jobban ki kell világítani/be kell "riasztózni", mert a vakrepülés nem biztos, hogy kifizetődő lesz... Csak kettő marad ott valahol és már a "komolyabb" gép ára veszett oda....

(#2473) Teréz Atya válasza fape (#2470) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No, vettem egy HC-06-ot, pont volt az EU WH-ban BG-n. Eleg nagy dog, vagy 3,5 centi, nem is akarom egyfolytaban a gepen tartani, csak PID reszeles erejeig lesz az aktualis gepemen. Ugyanis jott egy rendszerfrissites a G3-mamra, ez az atkozott droid meg minden USB feldugasnal megkerdi h engedelyezem-e az USB-s eszkozt. Es hiaba adom meg neki h igen, b*meg, nemes egyszeruseggel elfelejti. Ez kb 1,5-2 perces procedura minden egyes PID allitasnal, ami kva idegesito.
Nyilt terepen kb mekkora hatotavra szamithatok, 10m vagy tobb?

@Keeperv85 - lehet ruzsozni a disznot, attol meg diszno marad. De valami eszmeletlen konnyedseget ad, ha valami olcso basszal jatszok. Ha kieg, kieg, nem erdekel, ellenben barmilyen orultseget kiprobalhatok. :)
A chaoli motorok nem valami hude dragak, ellenben tartosabbak, a black edition motorok meg magasabb kV (helyesebben kRPM/V) ertekkel birnak, igy taltositva meg az 1S gepet. Persze nem kell tulzasokba esni, a golyos csapagyak kb semmit nem segitenek, nem beszelve a 20+ dollaros keramiacsapagyakrol.
FPV-tol meg nem tartanek, mert en Syma FPV-vel kezdtem. Pontosabban a C4002 varianssal. Most, amikor meg 20 dolcsi alatt is kapni minden egyben FPV kamerat, szinte bun kihagyni. :) Egy lap antennaval a vevon meg segit a keresesben.

Meh, en mar rendesen beteg sem tudok lenni. Kidobott az agy. :D

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2474) Jackal2 válasza Keeperv85 (#2472) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nincs értelme vacakolni vele, add el és vegyél egy 20.000 Ft-os brushlesst. Az már 2S, azt modolhatod, az meghajtja jól az 5V ledet is stb. Tölthető balanszolva, ez meg egy kidobandó műanyag váz 4 db 500 ft-os motorral.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#2475) Keeperv85 válasza Teréz Atya (#2473) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"De valami eszmeletlen konnyedseget ad, ha valami olcso basszal jatszok. Ha kieg, kieg, nem erdekel, ellenben barmilyen orultseget kiprobalhatok. :)"

Köszi! Ezzel pont össze is foglaltad, miért az olcsó x5-öst piszkálom: ha mégis odaveszne valahol, vagy valamivel hazavágja az ember könnyen pótolható. (Bár nem akarom elhagyni, tanulni, gyakorolni elég). Ha sikerül megsütni a főpanelt, filléres vacak... Ellenben ha vízbe öl valaki "gyakorlás" címszó alatt egy DJI-t (Miként tette azt egyik ismerős), mert ő éppen tó felett akarja kipróbálni, hogy működik-e a neten talált range hack (Persze nem...), az fájdalmasan el tudja venni az ember kedvét... :K

(#2476) mgy válasza Keeperv85 (#2475) üzenetére


mgy
senior tag

Nekifuthatsz még párszor, de szerintem itt okos tanácsot ropigép ügyben nem nagyon kapsz.
(halkan jegyzem meg, nem is lennék túl boldog, ha arrafelé menne el ez a topik :D)

[ Szerkesztve ]

(#2477) Allien válasza Keeperv85 (#2475) üzenetére


Allien
veterán

Én erősen gondolkodtam az MJX X600 fejlesztgetésén. De, letettem róla, pedig én nem is törtem össze egyszer se, még motort sem kellett cserélnem, mint pl. Jackal2-nek. Mégis, nagyon korlátosak a lehetőségek. Elsőre, nagyobb akksi kellene rá, majd ledeket megoldani. De, innen NINCS tovább. Normálisabb kamerát nem fog elbírni, azaz max a saját gyári C4005 típusúakat. Nem rossz az se, célnak megfelel. De, amikor megjött az XK X250-s gépem, elő se vettem egy MJX-t sem (annak ellenére, hogy az is coreless). Pedig, jó gépek azok is, de, az X250 jobban bejön. Aztán, jött az X251, és rá kellett jöjjek, hogy EZ még kb az az ár, hogy ha elveszne, EZT még hajlandó leszek kifizetni még 1x akár. Élvezetbe meg kenterbe veri az ÖSSZES többi kis gépemet (és itt NEM a méretről beszélek, mert ugyan akkora, mint az X250). Nem száguldozok vele többnyire. De, bármi gond van, legalább van benne erő tartalék. Ha zuhan, mert valamit elbénáztam, a coreless gépek csapódnak, ez az X251 meg nem (többnyire). Még a fullosra állított (tarantula távval) X250 is lomhán reagál az X251-hez képest, az MJX gépek meg sokkal lomhábbak. :K
Lehet babrálgatni a kisebb gépekkel is, de koránt sem olyan élvezet, mint amiben VAN erő.Ráadásul, a kisebb gépek kevésbé tolerálják a "fejlesztéseidet". :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2478) szacsee válasza Teréz Atya (#2473) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezzel egyetértek! :K
Az nem baj, ha valaki beletúr egy olcsó cuccba, a lényeget leírtátok, hogy mi nem éri meg.
Ellenben, ha sikerül valahogy megműteni az elektronikát filléres cuccokból, hogy valamiképp buzzert aplikáljon rá, az már akár ide is elférne. :F
Ezeket úgy is előbb utóbb műteni kell (motor csere, fogaskerék csere), akkor úgy is szétkapja az ember és ha már szétkapta a filléres cucc is bekerülhet, így a ráfordított idő sem megy pocsékba. Az már más tészta, hogy egy jól megépített raceren egye motorcsere kb 10 perc alatt megvan sörrel együtt, míg Syma X5-nél a csavarok kitekeréséig jutnék el.
Ragozhatnánk tovább, hogy az erősebb motor több áramot vesz fel és lehet a mosfet kárára megy, de majd aki akar kísérletez vele. Mi is innen indultunk, kezdésnek tökéletes... kell-e ez a hobbi nekem eldöntésére.
Gyakorlatilag bármelyik racer bármelyik kiegészítőjének árából megvan egy kezdő gép... táv, akksi, normális töltő stb.. az már más kérdés, hogy 5-10 repülés után nagyjából el lehet dönteni, hogy tetszik vagy sem és ha igen nem érdemes másra használni a kezdő gépet csak örömködni vele, és lehet továbblépni amíg nem kell alkatrészt cserélni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2479) Keeperv85 válasza szacsee (#2478) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Az nem baj, ha valaki beletúr egy olcsó cuccba, a lényeget leírtátok, hogy mi nem éri meg."

Drága, drágább cuccban turkálni pedig nem érdemes, nem nem éri meg. Vesz az ember egy kész szettet, akár egy itt többször felhozott 20-30 ezres brushless motorokkal megtámogatott kis gépet és az életben soha sem fog belenyúlni, mert tökéletesen szükségtelen. Örül neki, még valami végzetes hiba következtében a gép el nem megy az utolsó útjára....

"...ha már szétkapta a filléres cucc is bekerülhet, így a ráfordított idő sem megy pocsékba."

Mindeközben pedig alkalmas rá szerintem, hogy felismerje az ember kicsiben azokat a hibákat, amiket az esetleg később megvett komoly gépben súlyos tanulópénzekkel lehet csak kiszűrni. Ne adj isten egy olyan út során, amit fent is említettem. Tó felett fejjel lefelé "próbált" repülni a DJI jelvesztés után... Persze hogy nem sikerült. Oké, persze: ész nem jár az árában, hogy bármelyik biztonsági opció időben aktiválható legyen persze, ha már ilyen útra szánja magát valaki...

"Az már más tészta, hogy egy jól megépített raceren egye motorcsere kb 10 perc alatt megvan sörrel együtt, míg Syma X5-nél a csavarok kitekeréséig jutnék el."

Igen, csak egy dolog a folyamatot elvégezni, egy másik felismerni a szükségességét és a ha valaki megsüti az ESC-t, mert balf.szkodik pl. a forrasztással, akkor kapásból mehet két x5 ára a szemétbe. Szóval szerintem, ha valaki építeni vágyik, véletlen sem jó ötlet úgy nekifutni, mintha valaki életében nem látott téglát, de építészmérnöknek képzeli magát. Én is szeretnék sajátot összerakni, de előbb az alapokkal barátkozom...

Pont azért vettem ilyen kis gépet, mert HA mégis kinyírom, akkor veszek egy pótlásra szánt alkatrészt bele fillérekért.. de ha elhagyom valahol azért, mert kvázi spóroltam idővel és lusta voltam, akkor pár munkaóra és 300-400Ft ráfordítás helyett megengedtem magamnak, hogy vegyek egy másik példányt 7000-8000Ft-ért, ami nem sok, de pár alkalom után rettentő bosszantó tud lenni és kedvét szegheti az embernek....

(#2480) Jackal2 válasza Keeperv85 (#2479) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kár, hogy az alapok is tök mások lesznek. Én még nem sok embert hallottam pl. ESC-t cserélni eg Syma X5-ön, mint ahogy loop timeot se fogsz állítani, a szoftveres részről meg nem is beszéljünk, mert az kompletten nem létezik ebben a kategóriában.

A brushless gépek egyébként annyival nem drágábbak, amennyivel jobb őket szerelni, egyébként 2-3000 Ft egy ESC, szóval azért nem egy olyan nagy összeg és leégni sem annyira szoktak, ha nem tervezed alul, sokkal inkább egy fa törzsén fáradnak majd el 80km/órával. DE AHHOZ VAN FORRÁS, elolvasod, működik.

Syma X5-ben meg ilyen modok vannak, hogy:
- csúszó csapágyat golyósra (őrületes szaktudás kell hozzá, egy csavarhúzóval kipattintod és benyomod az újat, meg bekened szilikon olajjal)
- hatótáv mod, hogy ne 50 hanem 100 méter legyen
- a 8020-as motork 8520-ra cserélése (egy kicsit erősebb lesz de ennyi)
- akksi mod, kivágod egy snitzerrel a helyét és akkor nem 500 hanem 700mAh lesz, ami belemegy, fantasztikus

Ha ilyenekre vágysz hajrá, de igazából ennek semmi értelme.

"Drága, drágább cuccban turkálni pedig nem érdemes, nem nem éri meg" Ez konkrétan baromság, komoly versenyzők EGYÁLTALÁN NEM repülnek stock gépekkel, mindenki épít, pedig ott egy gép minimum 150.000 Ft és ebben nincs benne pl. a 70.000 Ft-os táv, meg a 80.000 Ft-nyi akkumulátor (és ugye minimum 2 gép kell). Ellenben turkálás az van.

Tehát ha te neked az a fixa ideálod, hogy ezzel jót okozol magadnak (de mondom, hogy nem, mert én két db MJX X600as gépet fogyasztottam el, 2 váz, 14 motor, 24 db csapágy, 3 akksi, kb. 5 motortartó bak és 2 db láb után kidobtam az egészet a picsába, mert a rá fordított pénz és időből kijött volna 2 db komplett brushless kamera platform) akkor csináld, csak akkor ne tegyél fel kérdéseket, miután azt mondtuk, hogy NEM ÉRI MEG vele foglalkozni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#2481) Jackal2 válasza szacsee (#2478) üzenetére


Jackal2
senior tag

De ha sikerül is megműteni, akkor is egy szar gép marad, amin majd ugyan úgy 2-3 óra után elromlanak a motorok. Ráadásul a csavarfétis miatt az egész rohadt vázat lehet szétszedni. Az MJX X600 szétszedése 30 perc a csavarok miatt.

Egy rohadt motorcsere 16 csavar pedig egy kábelt kell ki meg bedugni. Semmi értelme, különben mások is csinálnák...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#2482) fape válasza Jackal2 (#2480) üzenetére


fape
senior tag

Csak halkan jegyzem meg, hogy én ezeken mind végig mentem a X8C-mel. (cserélve: leszálló talp, propi, kondi, nagyobb aksi, x8g motor, + gimbal felfogatás)
Igaz az már vagy 1 éve volt. Egyáltalán nem bántan meg, sokat tanultam belőle.
Ugyan akkor az se véletlen, hogy most már teljesen saját építésű racerrel tolom. Elég hamar kifújt a brusshed világ.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#2483) qqzs válasza Keeperv85 (#2479) üzenetére


qqzs
őstag

Meg ne a felso tagozatban kerdezzel , a sima dron topicban talan tobbre mentel volna de ahelyzet az hogy egy ev eltelt es mar annak az alja is brushless lett :)
Kene egy ezek is repulnek meg topic :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#2484) Keeperv85 válasza qqzs (#2483) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

" ahelyzet az hogy egy ev eltelt es mar annak az alja is brushless lett"

Dehogy lett... up to date az összefoglaló, alig 2 hónapos, de van egyetlen 30-ezres brushless motoros gép megemlítve benne, illetve a népszerűek közt a DJI sorozat és azon felül még 2 db.

Ezzel ellentétben 8(!) db kefés gép van ajánlottként... Köztük még az x5-ös... :))

[ Szerkesztve ]

(#2485) szacsee válasza Keeperv85 (#2479) üzenetére


szacsee
nagyúr

".... itt többször felhozott 20-30 ezres brushless motorokkal megtámogatott kis gépet és az életben soha sem fog belenyúlni, mert tökéletesen szükségtelen."

Na ilyen emberrel nem találkoztam, hacsak nem az első akksi kirepülésekor el nem vesztette a gépet.
A 20-30K-s gépeken műanyag ház van, az bizony esésnél van hogy törik, reped, jó esetben ragasztás segít, amihez szét kell szedni. Rossz esetben burkolat csere. Esésnél motor is sérülhet + egy idő után csapágy csere is előfordul. Itt a valóban 20-30K-s BL gépekről beszélek, nem a 40 ezer ft-ról leárazott, vagy pontokkal gombokért vett karbonvázasokról. + Ugye ezekben is még öszvér vezérlő van nem pedig Cleanflight vagy Betafight kompatibilis. (igaz most a racer kategóriát nézem, bár kameraplatform BL belépője 50-60 ezer ft)

"...ha már szétkapta a filléres cucc is bekerülhet, így a ráfordított idő sem megy pocsékba."

"Mindeközben pedig alkalmas rá szerintem, hogy felismerje az ember kicsiben azokat a hibákat, amiket az esetleg később megvett komoly gépben súlyos tanulópénzekkel lehet csak kiszűrni. "

Rosszul tudod, Jackal2 leírta a lényeget, BL gépeken külön vezérlő, külön esc van + a vezérlő ha normálisabb konfigurálható Cleanflight v. BF ill. kamera platformnál Mission Planner , DJI soft stb.
Kezdő gép arra való, hogy occó kínai cuccot megvedd occó pénzért és az orientációt, irányítási alapokat megtanuld. Racernél is kell egy kezdő gép, hogy amit kefés gépnél nem tudsz megtanulni (acro sajátosságai), azt azzal tedd ne pedig egy olyan racerrel amin a motorok 6000Ft-tól indulnak.

Utolsó része stimmel a mondandódnak nagyjából, mert az x5 motor cseréhez kell forrasztani, így ha a fél négyzetmillis forrpadra rá tudod hegeszteni az X5 0,0001 négyzetmiliméter keresztmetszetű vezetékét, akkor egy raceren nem tudod elrontani azt, hogy az esc cserénél a 9 négyzetmilis forrpadra ráforrassz egy 2,5 négyzetmilliméter keresztmetszetű vezetéket. (kivéve ha usb-s forrasztóval mész neki az awg14-es kábelnek)

Nem kötekedni akarok, csupán minden gépnek megvan a funkciója.
Kezdő kefés, belépő BL, kameraplatform stb.. nyilván nem savazni akarunk, csak tarbantból nem érdemes ferkát csinálni, mert abból a ráfordított idő és pénzből vehetsz egy ferkát.

(#2484) : Igen, mert nem tudjuk kinek mire kell. Nyilván egy apuka venni akar a gyereknek valamit játszani és megnézi az összefoglalót, megveszi az ajánlott BL gépet (ha nem lenne benne kefés), a kiskölök első útján lehámozza az arcán a bőrt, vagy elküldi a város fölé és elmegy a jel akkor itt sem lesz őszinte mindenki mosolya. Ezért van szigorúan bolond biztos első hsz + nem is frissül annyira.
Ha valaki úgy érzi, hogy pl freerider vagy egyéb szim után venne egy kezdő drónt, de kihagyná a kefés játékokat, akkor belevághat egy XK X251-be, vagy X1-be, ha úgy érzi és van elég mersze, felelősségtudata.

Ez viszont nem ez a téma, ezért írtam, hogy ha valami jó módot találsz nyugodtan oszd meg, megköszönjük, ha pl. egy tranzisztor segítségével kialvó ledeknél buzzer fog szólni, ez segítség mindenkinek, sőt ha moddolsz valamit és berakod ide képben azért sem harapják le a fejed, mert mások esetleg rákeresve hasznos infót találnak, de minden egyéb mód már szerintünk felesleges lehet. Erősebb motortól nem fog úgy menni mint egy BL gép, max az FC melegszik és ha egymás után több akksit hajtasz ki, akkor akár le is füstölhet, de a Te géped, a Te dolgod.

H8 mini acro módhoz ha kérnék segítséget nem hinném hogy leharapnák a fejem, pedig az is kefés gép.
Itt a bibi ott van, hogy lehet még géped sincs, így gondolom viszonyítási alapod sincs pl racerhez az itt hozzászólók pedig nem azért beszélnek le, mert kefés, hanem mert megjárták a ranglétrát és segíteni akarnak, ha nem akarsz többet rá költeni, mert nincs rá lehetőséged, vagy másra kell azt is megértjük és mi sem költenénk olyan hobbira amit el sem kezdtünk.... :)
Megveszed, repülsz amíg el nem hal az egyik motor, addig letisztul, hogy kell-e ez a hobbi neked.
Ha igen veszel tartalék motort (vagy még az elején) és mikor már frankón megy a repkedés és érzed a határait akkor lehet nem tartalék cuccok után fogsz kutatni, hanem másik gép után, de az is lehet, hogy egy darabig elég lesz amit az X5 nyújt... nem vagyunk egyformák.
Csak ízelítőképp:
X5+szállítás volt anno nekem kb 12K
Azóta tartalék motor szett 2x4db
Motor tartó fogaskerékkel 2x4db
Tartalék akksi 4db
Talp, prop stb. Így már kb 20K-nál vagyunk és ezt bő egy hónap alatt fogyasztottam el az elején.

(#2486) Teréz Atya válasza Keeperv85 (#2479) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Drága, drágább cuccban turkálni pedig nem érdemes, nem nem éri meg. Vesz az ember egy kész szettet, akár egy itt többször felhozott 20-30 ezres brushless motorokkal megtámogatott kis gépet és az életben soha sem fog belenyúlni, mert tökéletesen szükségtelen. Örül neki, még valami végzetes hiba következtében a gép el nem megy az utolsó útjára..
Na, ezen ost jot rohogtem. :) Annyi a kulonbseg h az ido elorehaladtaval megnott az inegrkuszobom. Mar a 200-300 euros gepeket ugyanugy szetkapom, atalakitom mint a 20 euros gyaszokat. Hidd el, ha nem csak all a gep a levegoben, hanem nyomod neki, akkor biza, ott javitas lesz. Meg pl. most bele astam magam az OSD-be, kb minden BL gepbe kerulni fog (ami most 3 egesz 3/4), meg kitalaltam h BT-n fogom iranyitani az egyik gepet, telorol, ha mar van magassagszenzora. Ez utobbi csakis menozesre van. :DDD
Tehat van elet a phantomon tul is a draga kategoriaban. BTW hogy a tokbe esett be a gepe a haverodnak a vizbe, nem kellett volna hazaternie? Vagy kifogyott a kraft, a sonar meg a to aljat nezte a foldnek?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2487) kimista válasza Jackal2 (#2480) üzenetére


kimista
aktív tag

teljesen igazad van, de annyi azért mellette szóljon, hogy mi is végigmentünk a ranglétrán, kezdjen csak x5-tel, buherálja szét, 2-3 hét múlva úgyis megunja hogy korlátolt a gép és használhatatlan komolyabb dolgokra.
Én is cseréltem aksit, meg antennát, meg amit felsoroltál kb 5 dolgot. de valahol el kell kezdeni. tele van az ilyen x5 antenna hack-kel a jutub
szóval én azt tanácsolom h csinálj amit akarsz, max nem kapsz segítséget, mert itt senkinek nem jutott még szonárt rakni az x5-re, de lehet h kint van ilyen elvetemült, keress rá..
előbb ubb meg úgyis megunja, aztán lehet kategóriát lépni

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#2488) d.tiborz válasza kimista (#2487) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Persze, aki nem vágja haza/kukába az első két-három repülés alkalmával, az lehet, hogy tovább hegeszti.
De valahol akkor is rossz topikban kezdett, nem véletlenül lettünk felső tagozatosok.

(#2489) Keeperv85 válasza szacsee (#2485) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Na ilyen emberrel nem találkoztam, hacsak nem az első akksi kirepülésekor el nem vesztette a gépet."

Félreérthető voltam úgy látom. Nem javítás szinten gondoltam, hanem bővítés, módosítás szinten. Tehát feltételezhető szerintem, hogy aki 30-50 ezres brushlessre fizet be, az azt a gépet upgradelni, fw frissíteni, stb. nem fogja az életben soha. Ha valami elromlik, azt max kicseréli rajta, de meg sem fordul a fejében valószínű, hogy egy CFW-t feltöltsön az ESC-kre, vagy típust váltson valamiből. Out of box használja, javítja, amit muszáj lett, de moddolni szerintem nem fog. Megint más kategória, aki magának épít és pl. versenyre készít fel gépet. Egyértelmű, hogy ne mossuk össze a kettőt....

"Rosszul tudod, Jackal2 leírta a lényeget, BL gépeken külön vezérlő, külön esc van + a vezérlő ha normálisabb konfigurálható Cleanflight v. BF ill. kamera platformnál Mission Planner , DJI soft stb."

Ezt te tudod (inkább gondolod) "rosszul". Nem feltétlen van motoronként ESC, Ott van például a full integrált Skywalker Quattro 20Ax4....Ugye nem kell túl messzi következtetést levonni, hogy mi lesz vele, ha valami észlény sikeresen túlfeszeli... stb. Nyilván ebben az árkategóriában megvan az előzetes aggodalom mellett a felkészülés is bizonyos szinten, de a hülyeségre nincsen orvosság... Sajnos ahhoz pedig nem elég magas az árhatár, hogy pár birka ne mássza meg a kerítést. Nem véletlen mondtam, hogy haverom is azt hitte, hogy tud is repülni, és hogy érti is annyira a dolgát, hogy bárhol elvezet egy "nagy" gépet, akkor is, ha az problémákba ütközik... Hát nagyon rosszul hitte. Ne hidd hogy feladta: máris Phantom 3-at akar ismét. Az sem lesz hosszú életű... :U

"Itt a bibi ott van, hogy lehet még géped sincs"

Ehh... :U

"Kezdő kefés, belépő BL, kameraplatform stb.. nyilván nem savazni akarunk, csak tarbantból nem érdemes ferkát csinálni, mert abból a ráfordított idő és pénzből vehetsz egy ferkát."

Hát de pont nem akarok! Eszemben nincs pl. motorokat bővíteni, mert tökéletesen feleslegesnek tartom ebben a gépben. Pont én is azt írtam, hogy ha komolyabb távra akar valaki repülni, akkor ez már kevés lesz, de ettől még pár apró, sem anyagilag, sem időben nem horrorisztikus távlatokba menő (meg lehet oldani ezzel a panellel is a brushless vezérlést, de az arduino magában is annyi, mint egy kezdő kész brushless gép....) módosítás arra pont elég, hogy ne veszítse el az ember ezt a vacakot sem.

Ha már kölyköket hoztad fel, hogy nehogy levegye az arcát egy komoly vassal: ha elhajtja a pestába' a kert végébe a frissen megvett "occó kic" gépet és eget verő toporzékolásba kezd, hogy "apaaaa hooozzzdd vviiisszzaa...." szerintem igencsak megfontolandó, hogy mégis jó lett volna a két órás keresés helyett egy 30 perces csipogó beszerelés... :))

"Erősebb motortól nem fog úgy menni mint egy BL gép, max az FC melegszik"

Én még mindig egy szóval sem mondtam, hogy upgradeljük át racerre... :N

@Teréz Atya:

Elbeszélünk egymás mellett! Te át/meg építesz gépeket, én pedig azokról beszéltem, aki megvenni és használni fogja csupán. Azokba a gépekbe nem kell, hanem lehet moddolni. Többség szerintem addig nem jut. Aki igen, az pedig nem feltétlen éri be egy kész géppel: inkább nulláról összerak egy neki tetsző vasat idővel. Úgy látom te is azt teszed, szóval...

Haverom gépe: kipróbált valami új range hack-et (nem láttam ez mit takart pontosan, mikor kihozta, már kész volt). Kb a tó 3/4-énél már látszott, hogy valami nem lesz oké, ezért még ott meg akarta fordítani. Ez a fordulás olyan szépen sikerült, hogy a gép egy az egyben megfordult rotorokkal lefelé és mivel nem volt magasan (10-15 méterre a víz felett: mondom én > ész nem jár mellé...), így már nem volt idő semmi korrekcióra. Hiába rántotta fel, már nem tudta visszahozni... Alapban nem mennék olcsó vacakkal sem ennyire be ott: esélytelen kihozni... de hát majd ő megmutatja... jól megmutatta... :U

[ Szerkesztve ]

(#2490) szacsee válasza Keeperv85 (#2489) üzenetére


szacsee
nagyúr

Egybegépre ez így igaz, csak itt majdnem mindenki összerakott géppel megy, azért értettük félre egymást.
Peace. ☺

(#2491) qqzs


qqzs
őstag

huu ti aztan jo gyorsan gepeltek :)

Eladó: GTS450

(#2492) mgy válasza szacsee (#2490) üzenetére


mgy
senior tag

itt majdnem mindenki összerakott géppel megy
És az összerakott gépekről szóló csevejre jött létre a topik.
A műanyagokra tök jó a másik is.

(#2493) Jackal2


Jackal2
senior tag

Ha visszalapozol a topicban, akkor azt fogod látni, hogy itt jellemzően alkatrész listák vannak vagy alkatrészekből összerakott gépek, pl. Eachine Falcon 250, Emax Nighthawk 280 Pro, pl. nálam. Első dolgom volt, hogy szétszedtem és megnéztem mi van belül, ami nem tetszett, azt kivettem (betettem esteleg).

Tehát az is csak egy alkatrész lista, csak a gyártó összerakja. A másik fele amit a nulláról felépítettünk, de nem nagyon van itt olyan, aki megveszi a gépet és csak kibontja és használja, de arra mérget vehetsz, hogy ha van is ilyen, tőle semmilyen választ nem fogsz kapni, mert azt sem tudja, hogy ez a topic létezik:D

Visszakanyarodva az eredeti kérdésedhez: mit akarsz vele csinálni? Mert ez nem tiszta itt szerintem a legtöbb embernek? Ha nem akarsz motort cserélni benne, akkor csak szét akarod szedni és megnézni, mi hova megy? Mert akkor az megint nem lesz jó semmire.

Az hogy van 10%-nyi integrált gép a piacon csak azt hangsúlyozza, hogy 90% nem az.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#2494) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Igen, baby, repul az X1! Az egesz orulet oka egy elveszett csavar meg a gyari prop volt, ami megoritette a gyrot. :) Ja es mindez notch filter nelkul, ugyanis mar nem volt idom a blackboxot vizsgalni.
Amugy nem is akkora truvaj, mint elsore tunt. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2495) Keeperv85 válasza Jackal2 (#2493) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"mit akarsz vele csinálni?"

Két kiegészítőt kap, ha találok értelmes módot rá: "riasztót" > csipogjon, ha out of range megy, illetve valamiféle láthatóságot növelő módosítást, mivel kb. 0-val vetekszik napfényes időben is a jelenlegi láthatósága.

Az első nem tűnik bonyolultnak: vagy a semmire való kamera port engedélyező jelét adom egy buzzer bemenetre és akkor lehet vonyíttatni és szét sem kell szedni, vagy a jelvesztésnél villogó ledek frekvenciájával meghajtók egy csipogót, ehhez nyilván ki kell tekerjem a tucatnyi csavart...

Az utóbbi már neccesebb, mert 4 db magasfényű led mellé lehet nem árt egy step-up, ami viszont zabálja a relatív kicsi kapacitású akkut. Nem kell már szétvagdosni amúgy a házát: belefér a 750-es kiszerelés némi noszogatással.

(#2496) Keeperv85 válasza mgy (#2492) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez esetben nem ártana egy összefoglaló hozzá.... :))

[ Szerkesztve ]

(#2497) d.tiborz válasza Keeperv85 (#2496) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ha minden összerakott géphez készülne összefoglaló, szerintem betelne vele az internet.
Nem valószínű, hogy találsz két egyformát (kis túlzással).

(#2498) Jackal2 válasza Keeperv85 (#2496) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezért vannak a blogok, többek között:P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#2499) Allien válasza d.tiborz (#2497) üzenetére


Allien
veterán

Nem is beszélve olyan dolgokról, hogy pl mennyien vettek itt Falcon 180-t, mégis, előbb-utóbb, de MIND másképpen fog kinézni. Az enyim TUTIRA, mert át cserélem színesre az alu távtartókat, a motor védő is előbb-utóbb NEM zűd lesz. ;] Ergo, annak ellenére, hogy az alapok ugyan azok, és lesznek, akik nem nagyon módosítanak rajta, mindenkinek más az elképzelése, felhasználása. Ugye többnyire 4s akksit fognak rá rakni a népek, de tuti lesz olyan, aki marad a 3s-nél, mert nem száguldozni akar vele. Lesz olyan, aki leszedi a felső carbon részt, me minek, és más megoldást alkalmaz, STB... :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2500) Keeperv85 válasza d.tiborz (#2497) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Topic összefoglalóról beszélek... meddig menjen lefelé a kezdő szint felé a téma stb-stb....Van akinek 4 db ESC kicserélése is hardcore, ha még szoftvert is kell rá flashelni, akkor pláne... A másik véglet, akinek már a saját váz készítése sem elég: valahová lőni kéne a topicot tehát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.