Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Peaceliker válasza foka (#6000) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jaja, de váz sincs sok amibe bemenne. Persze van reszelő a világon, de na :)

"Oh my Goa'uld!"

(#6002) kriszbon válasza Peaceliker (#5998) üzenetére


kriszbon
őstag

Gyerekek nem figyeltek hogy nagy gépben gondolkodom csak?
Engem nem érdekelnek ezek a zsebgépek.
Hol érdekel engem holmi furattávolság meg ilyenek, majd fúrok olyant ami kell. :D
Egyébként megmértem 20x20-as külső méret, a furattávolság meg 15x15-ös, tehát bŐven bele tudom rakni valami 250-es vázba, csak kár hogy nem mehet rá GPS Baro meg egyebek. :DD :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6003) Teréz Atya válasza foka (#6000) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jajjmár, és a kétoldalú ragsztószalag? Önmagában softmount. :D

Jajj, de utálom az új melóm. Reggel egy óra, este egy óra az út, nekem meg még megdögleni sincs időm, nemhogy drónozni. Jajjjjjj!!!! :W

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6004) varadigabor


varadigabor
senior tag

Kipróbáltam a Racerstar 5048 v2. Húz mint a bolond de nyél gáznál be-be esik a fesz 3.5 v alá... Hallom hogy sipákol szegény. Időben mondjuk annyira nem volt sokkal rosszabb... de eléggé zavaró. Holnap vissza rakom a Avan-t és jobban letesztelem.

Felforrasztolam egy új kondit,de egyből le is szakítottam, megprobáltam egy fa alatt át repülni :D Maradék 2 aksit elég borzalmas volt rossz képpel ki repülni. L-C filter nem sokat csinál magában..... Csak kellene elé egy 12V-os BEC...

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6005) kriszbon válasza varadigabor (#6004) üzenetére


kriszbon
őstag

Ugye hogy nem is olyan rosszak azok a propok?
Talán nekem a dögnehéz gépjeim jobban sodródnak vele, mintha 5550x2 lenne rajta.
De a ZMR vázas gépnél alig kell gázt adni és már a levegőben is van, meg 50-60% körül 70-80-at könnyedén átlépi, vagy húz felfelé az egekbe, alig kell forogni a propoknak 25-30% gázzal.

Ne nyomj neki padlógázt, mert szerintem úgy sem számít már sokat hogy 80-90 vagy 100%.

Én is sokat kínlódom az ilyen zavaró jelekkel, ahogy észrevettem nagyon függ attól hogy is milyen a VTX és passzol-e hozzá rendesen az antenna.
Néha nagyon meglepődöm, hogy amiről nem is gondolnám hogy jó lehet, pont azzal van a legjobb kép, persze az meg más dologgal ütközik akkor.
Másik szemüveg, vagy annak DVR felvevője nem kedveli stb.
Mindig van valami nyűg, már tele a bakancsom az egésszel. :U

Más:

Most estefelé próbáltam a dupla kamerás kialakítást, és igen jobb képet ad az anno [akciós kamera].

Ha ilyen minőségű lenne a Foxeer kamera képe mint amit ez tud, akkor azt mondanám oké rendben van.
Igaz a Walkerahoz még nem csatlakoztattam mint amihez ez van, hogy annak az adójával milyen képet adna, de eddig nagyon leszerepelt nálam 10500Ft-ér az biztos.
Lehet szebbek a színek, meg lehet buzerálni minden beállítást, csak ezek ellenére is a képminőség marad el az elvárttól, még ettől az olcsó kameráétól is. :U

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6006) varadigabor válasza kriszbon (#6005) üzenetére


varadigabor
senior tag

Az avan? Nem rossz :D

Am annyira nem rossz a képem csak jobb lenne ha tisztább lenne, ha már vettem egy csomó LC filtert :))

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6007) kriszbon válasza varadigabor (#6006) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem az Avan tee... hanem az 5048x3-as. :P
Az nekem még meg sem jött(lehet jobb is).

Voltam én is úgy hogy hiába kötöttem rá bármit, teljesen akkor sem lett tiszta a kép.
Már amennyire tiszta lehet egy ilyen kép. :U

Van [ilyenem] elég nagy és nehéz, meg [ilyen] ezt még nem is próbáltam, vezetékkel csatlakozókkal együtt is könnyebb mint a másik, [ezt] várom még, mert kicsi könnyű, viszont lehet a kondi is kicsi rajta.
Van ilyen most is rákötve a ZMR/Foxeer párosra, de nem vagyok biztos benne hogy jó vagy sem, mert nem igazán tisztítja ki a képet rendesen. :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6008) varadigabor válasza kriszbon (#6007) üzenetére


varadigabor
senior tag

Avan se rossz:D Nekem a 5075x2 van. Holnap letesztelem jobban ha lesz időm rá.

Nekem olyan van amit utoljára linkeltél, de semmit nem veszek észre hogy csinálna. Leszakadt a low esr kondi azt egyből észrevettem. Immersion rc 600mw-nél szép volt a képem, de azon van LC filter.
Még azt megpróbálom hogy teszek (videó) egy 12V BEC hogy stabil feszt kapjon az LC filter és úgy hátha jobb lesz. Mást már nem tudok tenni.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6009) darealkilla válasza kriszbon (#6007) üzenetére


darealkilla
aktív tag

A két nagy szűrőnek jónak kellene lennie, a kamera és a vtx is szűrőről megy? Van esetleg más komponens amin átmegy a videojel? Külön OSD áramkör? Akkor az is szűrt tápot kell hogy kapjon.

[ Szerkesztve ]

én vagyok az ördög

(#6010) varadigabor válasza darealkilla (#6009) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én PDB-re kötöttem az LC filter amiről közvetlenül kapja az áramot az aksiról. PDB/aksi--> LC filter--> VTX---> Kamera, Nincs osd. Kamera Voltage senser is az LC filter után van kötve. Nem olyan rossz a kép, de van azért pár zavaró vékony csík. akkor is van ha nem mennek a motorok.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6011) foka válasza kriszbon (#6005) üzenetére


foka
aktív tag

Az eddigi legjobb kép amit tapasztaltam, az a Walkera Furious 320 fedélzeti kamerájáé, de az annyi volt külön, mint egy normálisabb akciókamera ára. Cserébe 1080P 60 FPS a memóriakártyára rögzített kép, és az fpv képe (OSD-vel természetesen) is kiváló. Viszont cserébe nem berhelhető át semmire, az egész rendszer az integrált PDB-n csücsül, és az adatok/jelek mindenhol szalagkábeleken mennek.

Üdv: Fóka

(#6012) kriszbon válasza darealkilla (#6009) üzenetére


kriszbon
őstag

Ááá.. fityfenét van szűrve minden, jelenleg csak a kameráét tudom szűrni, mert nincs hely ahova tehetnék még, ez a kicsi is kint van már a tetőn.
A VTX 12V-ról megy a kamera meg 5V-ról, ráadásul az egyik elől van a másik meg hátul.
Hely meg nincs, mert hiába néz ki nagynak a váz, de ennyi mindennel akkor sem férek el benne, főleg hogy az alsó rész csak 20mm magas, a [PDB] már a felette levő keskeny 8mm-es részben van.
Vezeték meg már így is rengeteg van benne.

Most azért még azt megpróbálom, hogy tápfeszt mindkettő 12V-ot kapjon (VTX+kamera) és akkor egy db szűrő elég lenne(gondolom én) csak azt nem tudom hova tegyem, meg hol vezetgessem el a vezetékeket. :O :D

(#6011) foka: Ilyen van/kapható a Walkera Runner 250 Advance géphez is, csak alapból az olcsóbb változatot 800TVL FPV kamerával adták, de az is elég jó volt(sajnos megpusztult hosszú csavartól).

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6013) foka válasza kriszbon (#6012) üzenetére


foka
aktív tag

:K A Furious 320 változatait is szerelték azzal a kamerával. CC3D+800TVL, CC3D+1080P, APM+GPS+1080P, és akkor a Devo7 vagy Devo10 változatokkal még tovább variálták. Az enyém egy CC3D+1080P+Devo7 verzió.
A CC3D-ben még eredeti BaseFlight fut, mert a tiltrotor vezérlés paraméterei miatt sem lehet frissíteni másra.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#6014) darealkilla válasza varadigabor (#6010) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Kamera és a vtx is szűrt 12V-ról megy nálam, egy csík sincs a képben, itt ráadásul 5MHz-el odébbb vagyok mint a vtx adása. (a szemüveg rondán tömörít, az utólagos 720p-be felskálázás picit talán kisimítja, de hát ilyen ez a DVR)
Runcam split van valakinek? Latency?

én vagyok az ördög

(#6015) foka válasza darealkilla (#6014) üzenetére


foka
aktív tag

Jackal_-nak. Töltött is fel videót, itt a teszt abból eléritek.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#6016) JasL válasza darealkilla (#6014) üzenetére


JasL
senior tag

Nekem van 3 db is. Ultragagyi a szalagkabel, folyton torik es 1800 ft egy uj. Feszultsegre is erzekeny. Nagyon béta verzió ez még.

(#6017) kriszbon válasza JasL (#6016) üzenetére


kriszbon
őstag

Akkor az ilyen szempontból hasonlít a [V-tail HMDVR] kamerához amit bedobozolva külön árulnak.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6018) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Akinek van Foxxer vagy hasonló típusú minőségű kamerája, legyen szíves mondja meg hogy nála jobb a [kép] vagy ilyen, esetleg rosszabb minőségű a felvétel (a vége felé kisütött a nap is)? :R
Már tekergettem annyit a lencsét, meg állítgattam mindent, de ennél többet nem tudok összehozni vele. :U

Összehasonlításul [Itt] van az olcsó 3-4 ezres kamera felvétele ami a Walkerán van most (duplakamerákból az FPV). A hibák a valóságban nem láthatóak ilyen durván, csak a felvétel ilyen.
Amíg nincs bekapcsolva a táv ezt csinálja amúgy.

Az összehasonlításnál a színeket ne igen vegye figyelembe senki, csak a kép minőség érdekel.

Egyébként rákötöttem a nagyobb fajta LC Filtert (VTX+kamera), de nem igen veszek észre változást a Foxeer Monster kameránál.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6019) Peaceliker válasza kriszbon (#6018) üzenetére


Peaceliker
őstag

Cseréld fel a kettőn a lencsét, nézd meg úgy is.

"Oh my Goa'uld!"

(#6020) kriszbon válasza Peaceliker (#6019) üzenetére


kriszbon
őstag

Ne idegelj már hogy egy 10500Ft-os kamerán lencsét kelljen cserélgetnem. :F :D

Azt még megértem valahogy ha egy 3-4 ezres kamerán cserélgeti az ember.
Mondjuk ebből a típusú lencséből csak 2db van, a másik a DVR felvevőn van(Walkera dupla kamera másik).

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6021) varadigabor válasza kriszbon (#6020) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát szerintem enyémen a kép rosszabb...:D Akkor legyél ideges mikor kimegy a panel benne mint az enyémen..:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6022) darealkilla válasza kriszbon (#6018) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Nekem is hasonló, lásd linkelt video, a lencsetekergetés: az élesség beállítható egy focus pattern (pdf letölthető, ki kell nyomtatni) segítségével.
Ha CMOS (mint a monster), akkor nem várható el, hogy azt is lásd részletesen, ami árnyékban van, találni beállítás példákat a foxeer kamerákhoz (sharpness, color gain, wb,...) youtube-on.

én vagyok az ördög

(#6023) kriszbon válasza darealkilla (#6022) üzenetére


kriszbon
őstag

Rendben megpróbálok állítani rajta, de kint valós környezetben sem jött össze rendesen, pedig rengeteget próbálgattam.
Videót is néztem párat és állítgattam azok alapján, de érdekes módon még rosszabb eredményt kaptam.
Nagyon nehéz vele boldogulni, mert a menet nagyon lötyög, a szorító gyűrű meg szorul.
Szinte már gagyi vacak csak, az ilyen illesztésű menet kukába való(szakmai szemmel nézve)
Egy ilyen árkategóriás kameráról nem gondoltam volna hogy ennyire nem hozza azt amit minimum elvárna az ember, sem képileg, sem legyártott minőségileg.
Szerintem egyszerűen minőségen aluli de nagyon. :(((
Tudom hogy az ilyen jeltovábbítás nem a legjobb, de mikor egy harmad annyiba kerülő nevenincs kamera képminőségben tud közel annyit vagy esetleg többet az már nagyon nem jó.
Most nem színekre gondolok, mert azzal nem lenne baj.

(#6021) varadigabor:

Az elég gáz ha még ennél is vacakabb a kép, a többiről meg ne is beszéljünk.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6024) varadigabor


varadigabor
senior tag

Na mai tapasztalat: Avan S nagyon jó szerintem, húz elég jól. Nem is annyira amper éhes mint a 5048 és nem is törik..:D 4-5 percet repültem 1500mah aksival vele. Losban egy baromi nagy power loop után rá esett az aszfaltra és pattant egyet a propon.. bele egy bokorba Gondoltam minimum -1 prop. De semmi ugyan úgy repültem vele tovább.

VTX szűrés : Gondoltam én hogy az 1000uf kondi sikeresen leszakadt felforrasztok egy 470 uf-at. Na ez jó nagy hülyeség volt. DRH-ban ajánlották hogy az 1000uf lassabb jobb a 470uf meg stb. 200mw volt a vtx még tudtam is repülni , felraktam 600mw na lett olyan rossz képem hogy inkább LOS-oztam...

Felraktam egy másik 1000uf kondit és kipróbáltam úgy hogy nincs fent az esc a gépen és ugyan olyan volt a kép, szóval szerintem ezen már nem fogok tudni javítani :D

(#6023) kriszbon Ad el és vegyél egy Arrrow-t az ccd.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6025) kriszbon válasza varadigabor (#6024) üzenetére


kriszbon
őstag

Na még az hiányozna hogy még egy ilyesmi legyen, ami nem ad rendes képet.
Neked nem olyan van véletlenül? :F

Most megpróbálom ezt a javaslatot (#6019) Peaceliker:
Már kicseréltem és beállítottam így (#6022) darealkilla:
:R

Majd holnap napvilágnál meglátom mit alkottam, mire mentem vele. :F
Ismerve a formámat, nem biztos hogy eredményes lesz. :U

Most meg kötözgethetem át/vissza a Walkerán a DVR kamerát FPV kamerának, hogy annak a lencséjét is be tudjam állítani, mert azzal cseréltem fel a Foxeer lencsét.
Másképpen nem tudom állítani, mert nem látom mit vesz fel.
Utána köthetem vissza a sima FPV kamerát mert az ad jobb képet a szemüvegre. :W

Azért ne feledd az csak kétágú prop, jóval könnyebb is mint egy 3 ágú.

Ez a szűrősdi dolog már nekem is kezd az agyamra menni, mert bármit bárhova köt rá az ember akkor is zajos marad a kép.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6026) varadigabor válasza kriszbon (#6025) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nem nagyon értem, hogy értve nem ad rendes képet? Most is arrow -od van?

Arrow az ilyen kb. Nekem van benne pár vékony csík.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6027) kriszbon válasza varadigabor (#6026) üzenetére


kriszbon
őstag

Őőő.. miért szerinted annyira jó az a kép amit az én kamerám ad? :F

Nem, nekem Monster V2, de ez az Arrow már 3. kiadás és nem vagyok tőle lenyűgözve annyira.
Főleg hogy annyi videót néztem a Monster kameráról és mégsem olyan a kép mint a videókon.
Persze az sem mindegy mivel rögzíti valaki a képet meg mekkorában.
Valahol olvastam is róla hogy mennyire csalókák a valóságban látott képhez képest a youtube-ra felrakott videók.
Na mert ezen a videón elég kicsi a kép kicsi látószöggel, és azon azért másképpen néz ki, mintha széthúzod 170 fok körülre és színes szélesvásznúban nézed azonos szenzorral(persze ez csak az én véleményem). :F :D

Én meg azt hittem neked van Arrow

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6028) varadigabor válasza kriszbon (#6027) üzenetére


varadigabor
senior tag

ja az van, arrow v3 ami tönkre ment..:D De már meg van a csere alaplap vagy mi..
meg van Micro arrow v2 , szerintem az ugyan olyan.

Rendeltem egy Runcam sparrowt, na arra leszek kíváncsi. Mert az CMOS. De szerintem az a repcsire megy majd.

Nem azt mondom hogy tökéletes a képe a kamerádnak, annyira azért nem szörnyű. Gagyi kamerámnak volt szörnyű képe.. olyan lassan váltott át sötétből világosba hogy crasheltem is miatta.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6029) foka


foka
aktív tag

Korábban rendeltem egy ilyen kamera panelt, a rossz kamerákról és pót lecse közül majd felrakom rá valamelyiket ha megérkezik. Most csupa ilyen Sony HAD II és hasonló chipes másolat cuccom van (Eachine-től a noname-ig). Kivéve a Tarot TL300M.

Este saját hülyeségem áldozata lettem. :( Teszteltem volna a D3548 900kV motort az APC 1260 proppal, felraktam egy alu karra, de akkora löketet adtam neki, hogy eltolta a kezem és belekapott a Multistar 3S 5200 akksiba :W Azonnal büdös lett, repültek a prop vég darabkák szerteszét, az akksin szép vágásnyom, most kint pihen az erkélyen az acél kazettában (akksitöltő doboznak gyártottam, oldalán szép kis babalyuk=kulcslyuk alakú nyílás a kábeleknek), ott el tudja engedni a nyomást. A szélső vágott cella langyos, majd lesz ebből is 2S akksi (csináltam már olyat). A propot majd reggel eldolgoztatom a műhelyben szimmetrikusra.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#6030) darealkilla válasza varadigabor (#6024) üzenetére


darealkilla
aktív tag

minél nagyobb a fogyasztás a szűrőn (vtx és kamera) annál nagyobb kondi kell a szűrőbe

én vagyok az ördög

(#6031) kriszbon válasza varadigabor (#6028) üzenetére


kriszbon
őstag

Most akkor visszább amit írtál hogy a tiédnek még talán ilyen képe sincs, azt arra értetted(Arrow)?

Nem tudom, én ezek után max a Walkera eredeti kameráját merném csak megrendelni ami FHD-s. :D

Elég volt belőlük, most még megpróbálok másik VTX-et(megjött 2db olcsó volt) hátha az is számít hogy mire van kötve.
De rá nem szerelem, csak úgy megpróbálom összekötözni, csak megint vezetékeket kell gyártani hozzá.
Zavar engem is amikor lassan vált, de én nem úgy repülök mint ti, így annyira nem lényeges mint hogy tisztább legyen a kép.

(#6029) foka:
Akkor jól elrendezted azt az aksit, sajnálom, a propok nem akkora veszteségek szerintem.

Én meg most hogy kötözgettem a Walkera kameráit, ahogy rádugtam az aksit egyszer csak nem csinált semmit csak a VTX led világított.
Na mondom legyilkoltam a gépet a 4S aksival, mert ugye nem arra tervezték.
Rádugtam egy 3S aksit azzal meg beindult a rendszer.
Rámértem az aksira (4S) és csak 8, 7 körül volt benne, azért nem indult a vezérlő. :U
Ez egy Infinity 1500-as aksi, ami csinált már olyant hogy ha egy bizonyos fesz alá esik, onnan pár másodperc alatt beesik ennyire a fesz, már estem is miatta.

(#6030) darealkilla:
Akkor pedig jól is választottam hogy az 1000-es kondival szereltet raktam rá(600mW VTX), meg gondoltam azon azért van elektronika is több mint a másikon.
De még így sem igen veszem észre hogy hasznos lenne. :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6032) varadigabor válasza kriszbon (#6031) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát most ezt így nehéz össze hasonlítani, de én inkább arra értetem hogy rosszabb hogy az én képem zajos is kicsit.
Olyan mint ezen a videón csak + vékony csíkok.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6033) AMDaZERG_1 válasza kriszbon (#6031) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

"Ez egy Infinity 1500-as aksi, ami csinált már olyant hogy ha egy bizonyos fesz alá esik, onnan pár másodperc alatt beesik ennyire a fesz, már estem is miatta."
Ez érdekes, mert nálam is csinált ilyet egy Infinity és egy Gaoneng is. Többi lehet azért nem, mert nem mentem olyan mélyre, hogy aztán ekkorát essen. Ennek oka számomra eléggé rémisztő, mitől van?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6034) darealkilla válasza AMDaZERG_1 (#6033) üzenetére


darealkilla
aktív tag

alacsony feszen durván meredeken esik

én vagyok az ördög

(#6035) varadigabor válasza darealkilla (#6034) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ismerős, van hogy alig érek vissza vele hogy ne kelljen sétálnom :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6036) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#6033) üzenetére


Peaceliker
őstag

3.5v alatt már szinte semmi nincs az akkuban

"Oh my Goa'uld!"

(#6037) kriszbon válasza varadigabor (#6032) üzenetére


kriszbon
őstag

Jaj most már értem, amúgy szerintem nem sok különbség van képminőségben közöttük.
Van amit az egyik jelenít meg jobban, van amit a másik.
Talán azért választottam ezt, mert 16:9-es és a VR D2 szemüvegem is az.

(#6033) AMDaZERG_1:

Azt hiszem megkaptuk a választ a kérdésedre (#6034) darealkilla:

Az a baj nálam, hogy a Walkera 3S aksihoz van beállítva gyárilag, és nem jelzi a feszt csak ha már 13V alá esik.
Na most onnan meg annyira gyorsan lezuhan, hogy mire észbe kapsz te is lezuhantál. :DDD
Az időt szoktam nézni annál a gépnél, de azzal tévedhet az ember.
Most viszont csak próbálgattam a kamerákat a kirepült aksival, és elég volt annyi is neki.

Valahogyan ki kellene derítenem hogy Multiwii alatt hogyan tudom átállítani az aksi érzékelőt, már ha át lehet.
Csak ott nem feszültség van megadva, hanem számokat kell módosítani, azt meg tesztelgetni kellene.
Na meg azt sem tudom mit csinálna gép ha leesne a fesz, még ha át is lehetne állítani. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6038) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák. Kylin-t valaki modolta már. Az a kamera valszeg semmire nem jó, de nincs ötletem hogy hogyan tudnék felfogatni egy rendes 1177-et. Vagy kéne nyomtatni olyan felfogatót.

(#6039) foka válasza KaiotEch (#6038) üzenetére


foka
aktív tag

Vettem egy rakat ilyet, és a másolatokat ezekbe pakolom bele. Csak a hátlapokat kell vagdosni a más csatlakozók miatt. Volt csomag, amiből mindkét házat fel tudtam használni, az egyik gépbe a két csavarossal gyári oldallapba, a másikba a fém kerettel egy másik kamerát.
Miután megjöttek, már csak olyan kamerát rendeltem, ami bele is fér.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#6040) Peaceliker válasza KaiotEch (#6038) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem nem volt bajom a kamerával... Bár lehet én vagyok túl igénytelen, elrepülök én bármivel :D

"Oh my Goa'uld!"

(#6041) varadigabor válasza foka (#6039) üzenetére


varadigabor
senior tag

Azon akkor lap kamera van hogy ebbe esélytelen hogy bele menjen :D

Am szerintem én is meg hagyom a kamerát. A váz elvileg csak 100 gr, csak sok a felesleges cucc rakta. FC meg esc tartó stb.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6042) Peaceliker válasza varadigabor (#6041) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha bemegy egy fc, esc kijön keretből akkor sztem 50g lejön, de lehet több is. Amúgy nem szörnyen nehéz a gép gyárilag sem. 350g

"Oh my Goa'uld!"

(#6043) KaiotEch válasza foka (#6039) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi, valahogy kiderítem.

Más: Eachine Racer 130. Armol, de adok egy kis gázt felpörögnek a motorok, húzóerejük nincs, be is ragad a gáz, hiába veszem vissza, majd gondoltak egyet és leállnak, majd sokat gyorsan csipognak. Mondjuk BF-ben is forog a gép, pedig az asztalon egy helyben áll. Accelero, ESC kalibráció megtörtént már. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#6044) varadigabor válasza Peaceliker (#6042) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én már kiforrasztottam az esc-ket. De elég nehéz volt. Azt nem tudom hogy mit hova tegyek.
FC-t lehet a tetejére rakom meg a PDB-t is. ESC-ket a karokra. Aksit meg alulra. Kicsit sok lesz a kábel igy.
Esetleg még az esc helyére rakom az Fc-t meg a PDB - t és fölé meg vágok valami aksi tartó lapot.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6045) KaiotEch válasza KaiotEch (#6043) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja igen azt elfelejtettem odaírni, ezt kint élesbe, propokkal produkálja!

Rádugtam közben BF-ra, FailSafe-be vágja magát. No vajon miért? iRangeX i6X táv, A8S vevő, de SBUS módban, valamiért iBus-ba nem megy. Lehet valahol itt a gond? :F

De tudom disarmolni, illetve újra armolni is.

[ Szerkesztve ]

(#6046) foka válasza KaiotEch (#6045) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor iBus-SBus inverter nem lehet.
Múltkor írta valaki, hogy rejtélyes vevő hibát megoldotta a vevő protokoll átállítása másra, majd beállítása újra az adott protokollra. Hiába volt soros port minden egyébbel rendben.

Üdv: Fóka

(#6047) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Na kipróbáltam másik lencsével a Foxeer Monster V2 kamerát, és én nem nagyon veszek észre különbséget.
Majd feltöltöm ezt is, hogy esetleg valaki alkosson róla véleményt.

Viszont, a Foxeer lencsét meg ugye felcseréltem a V-tail DVR felvevős kameráéval, és meglepő dolgot tapasztaltam.
Mégpedig, hogy vagy idegen bolygóra költöztem, vagy nem tudom miért lett ilyen a kép. :F

Most a nagy kérdés, hogy a Foxeer kamera szenzorában nem tesz-e kárt a másik fajta lencse, mert nem szeretném kinyírni?
Csak azért kérdezem, mert ugye a másik kamera egyáltalán nem tolerálja azt a lencsét.
Nehogy valami speciális legyen ez a lencse, és másikkal meg tönkremegy a Foxeer.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6048) KaiotEch válasza foka (#6046) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na megvan, nem az volt a gond. Az A8s közel volt az esc kábelekhez. Most hogy máshova raktam, nem csinál ilyet. Márcsak egy dolog van. Racer 130 VTX-ét hogy kell beállítani, nem találok user manual-t. Ez valami pöckölgetős szar.

(#6049) AMDaZERG_1 válasza kriszbon (#6047) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ez olyan, mikor IR lencsét rakok a fényképezőgépre.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6050) Peaceliker válasza KaiotEch (#6048) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nincs is :)
Neten néztem ilyen dip switch allasokat és vmelyik jó lett hozzá

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.