Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Peaceliker válasza sityupityu (#7000) üzenetére


Peaceliker
őstag

Javasolták, hogy dji topic ban kérdezz. Abban a topicocban a whoop class az úr, ebben meg az épített gépek mentek hajdanán, nem nagyon dji banda ez. :) De persze hátha tudja valaki...

"Oh my Goa'uld!"

(#7002) Szancsó válasza sityupityu (#7000) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Jött arra válasz, legalábbis jó tipp ((#66142) Saccco):
DJI topikban lesz a megfelelő hely, ott vannak a tulajok és az jobban is pörög.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#7003) sityupityu válasza Peaceliker (#7001) üzenetére


sityupityu
veterán

Szancsó

Nem tudom, hogy miért, de teljesen átsiklottam a válasz felett, nem vettem észre. Köszönöm szépen nektek. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7004) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

30x30-as Stack építésnél ki milyen távtartót használ az elektronikákhoz?
kb 5mm átmérőjű cső, gumi, kemény műanyag, fém, alu, stb..
Hol merre van gyors beszerzési forrás ilyesmiben..?

Továbbá sbus csatlakozóvégek forrasztáshoz, kábelezéshez - ez is mindig probléma, hol lehet ilyen építési cuccokat beszerezni itthon?

Jól jönne most néhány használható tanács...

(#7005) Plasticbomb válasza F1DO (#7004) üzenetére


Plasticbomb
addikt

bangood, Aliexpress, hobbykingnek vannak eus raktarai. Nekem nylon tavtartok vannak, de a tobbiek tobb tapasztalattal rendelkeznek veluk.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#7006) F1DO válasza Plasticbomb (#7005) üzenetére


F1DO
senior tag

Itthonról kellene 'rövid időn belül', kifogytak..

Arra is gondoltam hogy veszek egy 5mm-es átmérőjű alu csövet és méretre vagdosok belőle, de még azt se könnyű szerezni.. (vidéken)

[ Szerkesztve ]

(#7007) fape válasza F1DO (#7006) üzenetére


fape
senior tag

Nézd meg hogy mi negatív (általában) vagy pozitív (elb*szod esetben) van-e a furatoknál. Ha negatív/gnd akkor hosszabb csavar és egy marék anya/alátét elég, max esetleg műanyag/gumi alátét közvetlen boardnál.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#7008) F1DO válasza fape (#7007) üzenetére


F1DO
senior tag

köszi, ha más nem ez is jó lehet..
Amúgy elvileg ugye mindegy hogy a furatoknál az elektronikákat egy közös fém (pl egy átmenő csavar) rögzíti, vagy műanyag/gumi szigeteléssel kell közrefogni?

(#7009) fape válasza F1DO (#7008) üzenetére


fape
senior tag

Mondok egy életerős IS-t :D.
Elektronikai szempontból: a váz az tuti földelve lesz (küzdeni kell hogy ne legyen), ha többi komponens jól van tervezve és ott föld van ott hova értelmesen rakna az ember (pl furatok) akkor nincs gond. De láttunk már olyan eachine/racerstar 4in1 esc-t ahol a vbat volt a furaton. Szal az esetek 99,9%-ban elektronikailag mindegy.
De mechanikailag már nem. A gumi, nylon és műanyag csavarok kvázi softmountok. Csillapítanak a vázat érő rezgésen. Még a fém csavar kvázi egy-az-egyben átviszi az fc az összes rezgést.

Ha nincs más csak fém csavar akkor lehet még azzal játszani, hogy a lukat felfúrod 3,2-3,5mm-re és gumi gyűrű alá és fölé. De ez már a ZS terv legyen ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#7010) AMDaZERG_1 válasza fape (#7009) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Néhány ESC-nél pirossal vastagon jelzik, hogy fém csavart meg se próbáljon az ember használni.
szerk: azt mindenképp vedd alapul, hogy a karbon vezeti az áramot, tehát azon keresztül kaphat testet!!!

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#7011) kimista válasza fape (#7009) üzenetére


kimista
aktív tag

ezzel vitatkoznék. minden esetben törekedni kell arra, hogy a váz ne legyen földelve. Rontja a videójelet, nem kicsit.
Annyira nem bonyolult megoldani, minimális odafigyelés kell. Motoroknál csavar ne érjen a tekercsbe. Stack legyen műanyag távtartóval rögzítve. Esetleges sma csatlakozó ne érjen a vázhoz. kb ennyi, ha normálisan építesz, akkor nem lesz shortolva a váz.

Ég és föld, ha nincs leföldelve a váz.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#7012) KillHates


KillHates
nagyúr

Segítségeteket szeretném kérni; DJI Inspire1 relikviához keresek akkut. HA esetleg valaki tud olyan embert, aki hallott már olyanról, hogy valakinek az ismerőse eladna pár Ispire akkut, akkor annak az infónak nagyon örülnék! :DDD
Köszönöm előre is :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7013) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,
épített quadcopter beállításban jártas valaki?
Olyan jelenséget csinál a kis kopterem hogy yaw irányba (azaz 'vízszintesen') elkezd vibrálni ahogy gázt adok a motoroknak. Már egészen kis gázkar állásnál is előjön ez.
(a modell vízszintesen áll, a légcsavarok ránézésre nem ütnek)
Hogyan tudnám kiszűrni ezt a hibát?
Lehet hogy valami 'fizikális' hiba okozza - pl: ferde motortengely, mégis a légcsavarok pici ütése..?

(#7014) Patics


Patics
tag

Sziasztok!

Régen jártam itt, a szabályozások miatt két év szünetet tartottam, de most újra levegőbe emelkednék.. Bizonytalan vagyok, hogy újra belevágjak-e építésbe, négy éve egy ZMR250-est raktam össze. Ha most építés helyett, repkész quadot vennék freestyle repkedéshez, mit javasoltok, melyiket lenne érdemes, és honnan beszerezni? Taranis X9D adó és Skyzone 3-as szemüveg megvan.

Köszi, jó időt!

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#7015) AMDaZERG_1 válasza Patics (#7014) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Javasolni nem javaslok, mert inkább magam építek, de azért nem ártana némi infó arról mekkora méretben gondolkodsz. 4-5-6... vagy nagyobb. Olcsóbb, vagy lehet benne drágább alkatrész. Amúgy szerintem minden szempontból jó gép nem nagyon van összerakottak közt. Vagy a váz béna tervezés, vagy gyenge minőségű motor, vagy nem is olyan kamerát akarsz bele, esetleg F7 vezérlőt akarsz akár 2db gyro legyen benne. Másféle VTX lenne ideálisabb. És így még a vám is közbejöhet. Véleményem a saját tervezésű váz a legjobb :)
Aztán meg az alkatrészek is legjobb, ha az ember magának válogatja össze.
De majd remélhetőleg jön valaki, aki fel meri vállalni azt, hogy kész gépet ajánl.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#7016) kimista válasza Patics (#7014) üzenetére


kimista
aktív tag

welcome back, még emlékszem rád a régi időkből.. én is kb félévente nézek ide fel :D
facebook DRH társalgó, amit te keresel.
Egyébként iflightnak vannak egész jó bnf gépei vállalható áron.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#7017) Watt25


Watt25
veterán

Jó LiPo aksikat honnan lehet most beszerezni? Sajnos mostanában ritkán foglalkozom a drónommal, de eddig a következő tapasztalatim voltak:
Bármilyen aksi, amit az Aliexpress-ről rendeltem szar volt. Értsd: kb. a felét tudta a ráírt kapacitásnak.
Ami jó, az a Hobbyking, onnan rendeltem legutóbb is Zippy 2200mAh-at, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Most gondolkoztam rajta, hogy vennék még, és baromira pofára estem, amikor a €16 értékű aksira €39 postaköltséget számolnak...
Honnan a fenéből szerzek én most aksit? Konkrétan 2200mAh-s 3 cellás aksi kellene, de tulajdonképpen nem találok sehol. (Olyat, ami tuti jó és megfizethető.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7018) Peaceliker válasza Watt25 (#7017) üzenetére


Peaceliker
őstag

fpvracerstore.hu?

"Oh my Goa'uld!"

(#7019) Watt25 válasza Peaceliker (#7018) üzenetére


Watt25
veterán

Nincs túl nagy választék, ami nem lenne baj, ha lenne 2200mAh-s akkumulátor. De nincs.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7020) Peaceliker válasza Watt25 (#7019) üzenetére


Peaceliker
őstag

de akkora mibe?
nem divatos méret már :)
anno 3s ben használtam de hülyeség vt ott is ekkora. 1600-1800 3s ből jobb, 4s ből meg 1300-1500

"Oh my Goa'uld!"

(#7021) Watt25 válasza Peaceliker (#7020) üzenetére


Watt25
veterán

Jó, akkor másik oldalról közelítem meg a problémát: mi az, mi ami ma megbízható márka? Annyira, hogy esetleg Ali-ról rendelve is van esély rá, hogy nem vernek át valami szarral.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7022) Peaceliker válasza Watt25 (#7021) üzenetére


Peaceliker
őstag

chnl pl
amúgy hk ról 50usd fölött ingyenes a posta. Ha van vmi haver akinek kell vmi akkor hamar összejön.

"Oh my Goa'uld!"

(#7023) varadigabor


varadigabor
senior tag

úgy láttom itt lehalt a buli :(

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#7024) Peaceliker válasza varadigabor (#7023) üzenetére


Peaceliker
őstag

Másik topic is elég hulla sajna, de ez teljesen
Dronos cuccok eladása is nagyon szenvedve megy :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#7025) generalpack


generalpack
csendes tag

Én is így jártam, bejártam 3 boltot hiába, de végül megrendeltem online innen.

https://webker.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.