Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) SpydeR3412 válasza szacsee (#3000) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Kb. egy árban van mindenhol, en BG-on vettem.

(#3002) Saccco válasza szacsee (#3000) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez viszi a 1020-as motorokat is. :K ;]
Sőt akár 6-os is... :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3003) tvamos válasza szacsee (#3000) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez most 3g, vagy 3oz?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3004) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egy ilyen kamerát pároztatnék, egy ilyen adóval. Audiot-audioval(fehér), videot-videoval(sárga). Eddig jutottam. :DDD
A kamerának a piros kábele a táp, ehhez kéne még egy fekete is gondolom. Van is ott egy, csak a rajzon rajta sincs. Az adónál meg kép, hang. A piros a táp, de feketét meg választok, amelyik szimpatikus? És ezt csak simán megtápolom egy aksival (2s-3s) és kész?

[ Szerkesztve ]

(#3005) foka válasza SpydeR3412 (#3004) üzenetére


foka
aktív tag

A kamerát meg ne tápold a vtx-ről. Ez a kamera 5V-ot kaphat, ha rákötöd a 12-t elszáll.
Ahogy írtad fehér a fehérrel, sárga a sárgával. A vtx és a kamera is legyen külön tápolva (a kamera már a 2S-t se bírja el) a vtx mehet az akksiról, a cam mindenképp egy stabil kimenetről kapja a tápot.

Üdv: Fóka

(#3006) Márton


Márton
nagyúr

Hát, ez a Karma nem volt hosszú életű..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3007) Allien


Allien
veterán

Tanácsot kérnék, fpv goggle vásárláshoz. Most hírtelen több ilyennek lentebb ment az ára.
Eachine EV800 lement 60 dolcsira.
Hobby King-n meg több is:
Visionplus FPV Goggles, ami kísértetiesen hasonlít Eachine VR009-re, de bg-n sokkal drágább jelenleg. 25 dolcsi plusz szállítás. :Y Viszont ehhez nincs akksi (mondjuk éppen nem baj).
Quanum Cyclops FPV 40 dolcsi, plusz szállítás, sajna, EU raktárban nincsen, ha jól látom éppen. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3008) SpydeR3412 válasza foka (#3005) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Értem. Köszönöm szépen! :)

(#3009) foka


foka
aktív tag

Újabb agyszülemény:
Ezt a gépet:

átköltöztetem ebbe a vázba:


Üdv: Fóka

(#3010) NightLord válasza Allien (#3007) üzenetére


NightLord
tag

Ha nem vagy már fiatal és / vagy távollátó vagy, akkor mindenképp állítható fokuszút vegyél.

(#3011) mgy válasza foka (#3009) üzenetére


mgy
senior tag

Háááát, most mondjam, hogy egyik szebb, mint a másik? :D

(#3012) KaiotEch válasza Allien (#3007) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Olyat vegyél, ami magenta színű. ;]

Viccet félretéve ha még idén lesz valami reptetés(nem úgy néz ki), gyere ki velük és az icsin VR D2-t kipróbálhatod. Az kompakt is, és lehet neked jó fókusz is.

(#3013) Allien válasza NightLord (#3010) üzenetére


Allien
veterán

Fiatal vagyok, még csak 47, de a szemem mán nem a régi. ;) Ergo, ha jól látom, állítható max Cyclops, a többi nem. Csak, mivel már nincsen eu raktárban (reggel még volt, csak akkor meg a számlámon nem volt lé :O ), így a szállítási költség 22,39 dolcsi. :(((

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3014) Allien válasza KaiotEch (#3012) üzenetére


Allien
veterán

Van egy ilyenem:

[link]
Nomármost. Ha nagyon megerőltetem magamat, karton papírt shimán szerzek, és a monitort akár messzebb is ki tudnám helyezni. ;] Ha meg színezni akarnám, akkor pláne nem lehet gond, de, nem magentára színezném, elvből nem. ;] Persze, egy jó kis rózsaszín, lila beütéssel már más lenne. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3015) foka válasza mgy (#3011) üzenetére


foka
aktív tag

Szépnek ott a Phantom, meg a Walkera Furious. Mármint szerintem.

Üdv: Fóka

(#3016) Márton válasza Allien (#3014) üzenetére


Márton
nagyúr

Milyen kényelmes lehet ez..
És még a fényt sem engedi be, ha jól látom :DDD

Ez a Visionplus FPV nekem is szimpi, csak a szállítási ktg nem.
Csak a HK árulja ilyen áron?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3017) mgy válasza foka (#3015) üzenetére


mgy
senior tag

vicceztem, tudod...

(#3018) foka válasza Márton (#3016) üzenetére


foka
aktív tag

Nekem is van ilyenem, DIY szemüveg építéséhez vettem a fresnel lenycse miatt de a VR Box 2-t se szedtem szét, azóta meg van Eachine VR D2.

mgy: én is csak félig vettem komolyan :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#3019) Márton válasza foka (#3018) üzenetére


Márton
nagyúr

Át akarod alakítani a vrbox-ot, nem VR sisakká, hanem sima 2D monitornézővé?
Van ilyen mod leírás a neten, fotókkal?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3020) foka válasza Márton (#3019) üzenetére


foka
aktív tag

Át akartam, hogy kipróbáljam milyen, leírás nélkül salyát kútfőből, de közben a BG szülinapi akciójában szeptemberben beesett eg VR D2, úgyhogy már semmi nem kell belőle.
A VR Box, meg az FPV papírdoboz meg itt áll fölöslegbe.

Üdv: Fóka

(#3021) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Tök jó gyerekek már megint van új protokoll. Ez lekövethetetlen: Oneshot125 -> OneShot42 -> Multishot -> DShot

(#3022) Plasticbomb válasza KaiotEch (#3021) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vagy egy hete láttam a DShot-ot az RCgroupson, még nem olvastam bele, mit is jelent tulajdonképpen... Eg yösszefoglalást írsz?:) (Vagy olvassam el végre a fórumon?.:D )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3023) KaiotEch válasza Plasticbomb (#3022) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én még a multishottal sem vagyok tisztában, hogy mivel jobb, mint a többi. :P

(#3024) Teréz Atya válasza KaiotEch (#3023) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

En vettem egy csomag leszarom tablettat, mar par eve szedem. :) Hidd el, nagyon jo.
Ez egy hobby, illik is ugy kezelni. Ugyanis rohadtul idegesito, hogy neked a legjobb geped van, amibe orakat oltel, herpeszes odonke meg kipicsaz a szarjaval. :P
Evvan, berbol es fizetesbol elunk es fiatalabbak sem leszunk. Ha meg nem versenysport, nem szamit az a par szazadmasodperc.

Az megvan, hogy a legutobbi BF mar a 4000-es looptime-ot is tamogatja F3-on? :DDD

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3025) fape válasza KaiotEch (#3023) üzenetére


fape
senior tag

Dshot az végre, digitális protokol. Pontosabb és kevésbé zavarérzékeny. Joshuanák van egy videója róla.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3026) KaiotEch válasza fape (#3025) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És ahhoz milyen ESC kell, mert gondolom nem mindegyik tudja.

(#3027) Saccco válasza KaiotEch (#3026) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ilyen:

;]

------------------
Más:
Ez egész jó készletnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3028) SpydeR3412 válasza Saccco (#3027) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Olyan propellert tud valaki, ami 8520-as motorhoz van?
Mert én olyanokat rendeltem, mint a linken, mégsem jo ahhoz a meretű motorhoz (alig megy rá a motortengelyre, a mérete megegyezik a h8mini proppjainak méretével). :F

[ Szerkesztve ]

(#3029) mgy válasza KaiotEch (#3026) üzenetére


mgy
senior tag

Nincs még kész, KISS-re volt meg először, de már elkezdték portolni blhelisre is.
Hétvégén összerakom a KISS-es gépem, nyilván felrakom rá, ÉS biztos vagyok benne, hogy semmit nem fog jelenteni (az én repülésemben). :D

(#3030) fape válasza mgy (#3029) üzenetére


fape
senior tag

Végre gép elöl.
Igen blheli_s és BF fejlesztői változat kell hozzá
Itt a mester videója: Dshot Killed the Multishot Star

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#3031) Jackal2 válasza Saccco (#3027) üzenetére


Jackal2
senior tag

ÁÁÁÁÁ:DDD LOL :DDD

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3032) Saccco válasza SpydeR3412 (#3028) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elvileg ennek és ennek jónak kellene lennie.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3033) SpydeR3412 válasza Saccco (#3032) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi! De sajnos ugyanaz. Ez a kis hubsanra való lehet mindkettő, 7-es motorokhoz kb.

(#3034) szacsee válasza tvamos (#3003) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lemérem ha megjött.

Más:

Van itthon 1-2 használt akksi.
Hány voltos feszültségtől kellene teljes töltött állapotig a ráírt kapacitást belepumpálni?
Vagy az csak egy elméleti szám?
Hogy is van ez hivatalosan?

(#3035) Saccco válasza SpydeR3412 (#3033) üzenetére


Saccco
nagyúr

1mm shaft van hozzá írva. A Chaoli CL-820 motoroknak is az van megadva.

Nem hibásak? Vagy megint ferdítenek... :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3036) Teréz Atya válasza Saccco (#3035) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az Eachine QX80 0820-as motorjainak valamiert vastagab es picit hosszabb a tengelye. A franc tudja miert. Az U807 es Hubsan motorok siman mennek a 0720-as/0820-as motorokra valo propokkal.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3037) SpydeR3412 válasza Saccco (#3035) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én is azért vettem meg. De olyan nehezen ment rá a tengelyre, hogy attól féltem beszakítom a motort. Gondolhatod, milyen élvezet volt levenni is. :(
De tekintsünk el a tengelymérettől. Olyan kicsi a tollak mérete, hogy megegyezik a h8minijével. Csak annak meg kissebb a tengelye. :F

[ Szerkesztve ]

(#3038) Teréz Atya válasza SpydeR3412 (#3037) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Amugy Walkera Ladybird es Hubsan H107C propok jok barmilyen 0720/0820 motorhoz. A H107C alapbol 0820-as motorral van szerelve.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3039) tvamos válasza szacsee (#3034) üzenetére


tvamos
nagyúr

Köszi!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3040) NightLord válasza SpydeR3412 (#3028) üzenetére


NightLord
tag

Ez, vagy ez, például.

[ Szerkesztve ]

(#3041) mgy válasza szacsee (#3034) üzenetére


mgy
senior tag

Pontos számokra nem emlékszem, de tárolási alatt má' nem sok minden van. Emlékeim szerint 3.3-ról 3.7 talán 10%-a a teljes kapacitásnak ment bele.

(#3042) SpydeR3412 válasza Teréz Atya (#3038) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

+ NightLord: Köszi a tippeket srácok! De van már korrekt 65mm-es, 2tollú proppom. A 3blade lenne a lényeg és az x100hoz szeretném igazán.

(#3043) szacsee válasza mgy (#3041) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! Ezek szerint kb 3,5-4,2V-ig illene a ráírt kapacitást betölteni.

(#3044) Saccco válasza Teréz Atya (#3036) üzenetére


Saccco
nagyúr

Biztos, hogy nincs szabványosítva. Talán hallgatólagosan megegyeztek. De azt is el tudom képzelni, hogy szór a QC. :D
Kb. olyan ez, mint amikor a saját Lego copy cuccaik saját magukkal sem kompatibilisek. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3045) mgy válasza szacsee (#3043) üzenetére


mgy
senior tag

No, abban viszont egészen biztos vagyok, hogy 3.5 alá nem éri meg meríteni!

(#3046) tvamos válasza mgy (#3045) üzenetére


tvamos
nagyúr

3V siman jo. Szerintem az szokik lenni a specifikacioban is cellafesznek.

Pl. itt is azt irjak: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3047) mgy válasza tvamos (#3046) üzenetére


mgy
senior tag

A 3V kicsit erősebb határ, az alá nem szimplán nincs értelme menni, hanem egyenesen tilos, visszafordíthatatlanul károsodik az akksi. A te cikked is írja amúgy: During discharge on load, the load has to be removed as soon as the voltage drops below approximately 3.0 V per cell (used in a series combination), or else the battery will subsequently no longer accept a full charge and may experience problems holding voltage under load.
Asszem 3.7-re állított csipogó alapján szoktam leszállni, amikorra itthon vagyok kb. 3.8 a cellák átlagos feszültsége, s onnan teljes töltésig a névleges 80%-a szokott visszamenni. Pont, ahogy javasolni szokták.
Szóval én azt gondolom/javaslom, ne húzogassuk az oroszlán bajszát, mer' amúgy sincs sok értelme. :)

(#3048) szacsee válasza mgy (#3045) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az alá szerintem sem éri menni.

Ha már akksi a téma, meg a villany....
Van aki tett már fel custom firmware-t skyrc-re, vagy akkucell-re?
Előnye tápfesz alsó határ 7V !
Cellánkénti ellenállás mérés, kalibráció pontosabb beállítási lehetősége.
Jobb grafikus visszajelzés és még egy rakat dolog.
Itt írnak róla, illetve rcgroups-on is van témája.
Ha ezt előbb tudom már rég hekkelve lenne.

(#3049) tvamos válasza mgy (#3047) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem ez felesleges elővigyázatosság, de mindenki úgy, ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3050) mgy válasza tvamos (#3049) üzenetére


mgy
senior tag

Mi? Hogy 3 volt alatt károsodik?
Vagy hogy nagyobb gázra egy voltot simán beül a fesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.