Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Allien válasza mgy (#2000) üzenetére


Allien
veterán

UTP kábel? ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2002) Allien válasza KaiotEch (#1989) üzenetére


Allien
veterán

Amúgy mi a bajod a KingKong 210GT-l? Nem tetszik a színe? Szét törted a vázat? Mennyit repültél vele, hogy meguntad? :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2003) mgy válasza Allien (#2002) üzenetére


mgy
senior tag

pfff.... :D

(#2004) SpydeR3412 válasza szacsee (#1999) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi, megnézem majd. :)

(#2005) foka válasza mgy (#2000) üzenetére


foka
aktív tag

Először azt hittem a ventire (akkor még nem néztem bele) hogy nem megy, mert egy idő után is csak egy kis sercegés jött ki a dobozból. Hát ennyire zajos csak, amikor pörög. Viszont 50+ fokon indul bekapcsolás után és 60 fölött meg egyre jobban pörgeti (szép lassan emelkedik a kijelzett hőmérséklet).
Már írtam máskor is, nem akarok gépenkénti külön FPV rendszereket, mind legyen 5,8-as, hogy a monitorok/sityak egyaránt használható legyen. A racer és a kis rohangálós cuccok 200mW (nem mennek messzire), a Phantom és a Quanum Venture 600mW (mindkettő alkalmas kamerát cipelni), és a nagy Tarot Ironman 650 lesz csak 2000mW-os (elméletileg ennek kell majd legmesszebbre mennie / legnagyobb erővel adnia).

Pikachu24 rajta volt persze, és még így is forró a csati. Ez aztán tényleg füstölne antanna nélkül. Lehet rendesen ívet is húzna nélküle :DDD

Valaki halott/olvasott már a FlySky FS-i6S távról.
Gondolkodom egy olcsó másodlagos példányon, a Phantomnak van egy, meg az összes többinek az ER9X. Ha meg esetleg nem a Phantom lenne a másik gép amit leviszek magammal, akkor amíg az egyik repül a másik muszáj parkolón lennie (általában nem egyedül vagyok lent, csak most már ne cipeljen a gyerek 50km távolságból egy gépet mikor hozzám jönnek). Flysky az elsődleges mert az átalakítás előttről maradtak vevőim. Ha nem jó, akkor valami Frsky.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#2006) mgy válasza foka (#2005) üzenetére


mgy
senior tag

Értem, jogos.
Kíváncsi leszek, meddig megy el vele.

(#2007) Allien válasza Plasticbomb (#1988) üzenetére


Allien
veterán

Mivel mindegykit kérdezel, én mint szagértő válaszolok. ;] Én speciel úgy választottam, hogy találtam egy jónak kinéző akciót a hobby kingen (Quanum NEON 250 V2 Carbon Race Frame Kit With LEDs), 14 dolcsi volt házhoz szállítva. De ez csak váz. Ehhez szintén HK- "akció", az LDPOWER D250-2 Multicopter Power System 2206-1900kv , és ugye ma is akciós, ergo, valszeg ez a normál ára (kb EU44.31 pusz szállítás). A többi része már BG-s, és még persze össze se raktam, de nevezz csak profDrMesternek. ;]
Valszeg, vannak, akik nálam sokkal ügyetlenebbek, és mondjuk a HK-s propeller akcióban berendeltek 100 garnitúra semmiresejó proppot, és ahhoz vesznek motort, majd esc-t, és úgy vázat. :DDD
Tehát, ha jól megnézed, sikerült egy olyan vázat vennem, ami már nem is kapható, de már eleve benne van, hogy törni fog, és onnan kuka a váz. :K De legalább vettem hozzá szééép kék távtartót: [link]
kék színben, és azt kell mondjam, hogy nagggyon jól néz ki. :P

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2008) KaiotEch válasza Allien (#2002) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Még meg se vettem. :D

(#2007) Allien: Érdekes egy váz, de tetszik. Police-copternek tudom elképzelni. Drónelfogó drón :))

(#2009) Allien válasza KaiotEch (#2008) üzenetére


Allien
veterán

Neba... Akkor felejtsed el az EGÉSZ átépítést! (wazze, ahogy mondani szokás, má ne bántóggyá meg)
Vedd meg a kingKongot egybe cuccot. Ha tetszik a móka, akkor is valszeg jópárszor crash lesz belőe, persze, kérdés, mennyire sérül, és mi (de legalább nem azt a szééép új vázat fogod sajnálni). Az is lehet, hogy qrvára nem fog tetszeni a drónozás. Ergo, eleve venni egy új vázat, át barkácsolni mindent bele, hidd el, már az elején megunod, feladod, és csak bosszankodni fogsz. Miért? Azért, mert az egy dolog, hogy az alkatrészeket át lehet pakolni, de mások a méreteik (a csavar helyek egyeznek, azzal nem lenne baj valszeg), viszont a kábeleket beszabták MÉRETRE a kingikongiba. Ha csak fél centivel is hosszabb kellene a másik vázba, már forraszthatod át az összes nyavajás vezetéket. :C Ha meg a vezeték hosszabb, de csak éppenhogy, el se tudod normálisan rendezni/hajtogatni. :K
Aztán, ha tetszik/jól megy a drónozgatás, megveszed AZT a vázat, és rendelsz bele teljesen MÁS, ÚJ összetevőket. Vagy addigra lesz még szebb/jobb választék, és inkább AZT fogod megvenni, de addigra már legalább lesz fogalmad, mibe is vágsz bele. :DDD
szerintem ;]

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2010) mgy válasza KaiotEch (#1989) üzenetére


mgy
senior tag

A legnagyobb buktató szerintem az lesz, ha le kell csupaszítani egy kábelvéget.

(#2011) Plasticbomb válasza Plasticbomb (#1988) üzenetére


Plasticbomb
addikt

No, nem voltam elég részletes.

Ügyi voltam, és elbacarintottam az NHmat, így most fogtam magam, és rendeltem egy másikhoz váz alkatrészeket. Mivel nekem nagyon tetszik a strapabírósága, ezért ez a váz az alap. VIszont nem feltétlen az eredeti elektronika.

FCból a BrainFPV RE1-el szemezgetek, eléggé jól fel van szerelve és elég erős a kicsike. Okulva az utóbbi hibámból, nem ártana, ha tudna kezelni gps-t rth-t és ehhez ez az FC elég erős. (Plusz veszek hozzá gps trackert, már van egy két jelöltem, de még semmi konkrét. Viszont fontos, hogy vízálló ház legyen hozzá/vízálló legyen, illetve saját akksis legyen.) Szóval a váz, és az FC kb adott, ezeket "szeretném". Ami inkább fontosabb, hogy nem a leggagyibb legolcsóbb darabokat keresem, amolyan közép felső kategória környékén nézelődöm, mintegy megcélozva a jobb minőségű termékeket, illetve azokat a gyártókat, akik ténylegesen fejlesztenek, nem csak copy/paste móka megy náluk. Amit néztem eddig ESC az pl EMAX LIGHTNING_S 35A ESC, vagy Sunrise Cicada 8BB ESCs, vagy Hobbywing XRotor Pro 40A ESC. Illetve EMAX 2204-2208 motorok (eléggé hasonló méretek mennek az NH vázra és a Totem Q450 vázra).Szóval nem keresem a legolcsóbb megoldást. Minek? Időben és pénzben úgyis ugyanott leszek, amikor párszor elfüstölt már pár fc/esc/motor...

Plusz, említettétek, és jó ötletnek találom, hogy llehetőleg úgy vásárolni egyforma alkatrészeket, amiket több gépen is fogunk/tudunk használni. NH lenne szórakozásnak, a 450 lenne az első próbálkozás összerakni egy "kamera platformot", amiről később kompletten átszerelnék mindent az igazi kamera platformra, miután látom az irányt/ határokat. Szóval a Q450 hexa váz később megy a levesbe/akárhova, és az alkatrészek mennek a véglegesre. Kamera platformban PixHawk vezérlőre kacsingatok, és oda mindenképpen veszek egy Taranis távot, viszont az NHhoz még nem tudom. Elvileg PPMben flysky vevő megy a BrainFPV RE1-el, sőt, egy fórumon említik az IBUS-t is.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#2012) KaiotEch válasza Allien (#2009) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Helyes az érvelés. Most is van Nihui U807-em, szóval azzal már nincs baj, hogy tetszik-e a drónozás vagy sem, tetszik! :P Tegnap este megszenvedtem a Hubsan átépítésen is, mert ezeket a piszlicsáré kábeleket marha rossz szerelgetni, blankolgatni. Egy nagyobbal azért csak egyszerűbb :P Köszönöm a tanácsokat! :R

(#2013) mgy válasza Plasticbomb (#2011) üzenetére


mgy
senior tag

Nem gondolom, hogy mindenkinek ugyanolyan géppel/FC-vel/firmware-rel kell repülnie, de vannak jól bevált, cserébe gyorsan fejlődő utak, amiket kár elhagyni. Ez az FC speckó szerint nem rossz, igen az F4-es proc. menő, de a saját firmware, hát, nehéz eset. Tudom, ott van a Kiss is, amit nagyon szeretnek a tulajok, és azzal szemben a Brain fw-je open source, de a Cleanflight-féle fw fejlődésének tempójával nehéz a lépést tartani.
Nem, nem próbáltam még ilyet, sőt nem is láttam élőben, csak ez ugrott be az adatlapját átfutva. :)

(#2014) Plasticbomb válasza mgy (#2013) üzenetére


Plasticbomb
addikt

OKé, ezért egy SPRacing F3-at is beteszek majd a szatyorba, meg egy Sparky 2-őt is. Csak, hogy legyen kipróbálva.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#2015) Teréz Atya válasza Plasticbomb (#2011) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jahogy burzsujkodunk. :D
EMAX RS2205 motor azert elegge faja, kajal is, 4S-en eleg gyors is a gep, es nagyon gyorsan tavolodik. Ha ki akarod hasznalni, akkor FPV szemuveg kell, vagy be kell szallni a sasszem osztagba. Nemtom, te hogy vagy vele, de NH rohogve kiviszi a 60km/h-t 3S-en, ami 16 m/s. Tehat egy masodperc alatt mar atrepultel egy csaladi hazat.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2016) Plasticbomb válasza Teréz Atya (#2015) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Észrevettem én is, azt, hogy elég szépen húz, de ugye más komoly motor még nem volt a kezemben, ezért is érdeklődöm. Ha jól emlékszem láttam videót, ahol 4S-en etették, és olyan 90kmh-át zúzott. De ugye tudjuk, hogy vannak ennél lényegesen gyorsabb gépek is. Na, azért azt nem akarom, nem gondolom, hogy egy ekkora váznak 150+al kéne mennie, de azért legyen frankó motor rajta. (Persze mindent a tartósság jegyében, mivel úgysem nyomunk 120% gázt neki.... :)) )

Amúgy meg: Ha már így alakult, akkor tényleg legyen jó, nekem, természetesen.:) FPV nem kérdés, amúgy is megjött minden csere alkatrész az előző NH-m vTXéhez, meg le is volt róla szerelve, szóval itt áll egy halom FPV cucc, szinte kipróbálatlanul. Mire megjött a szemcsi, meg az aomway antennákból minden darab, addigra nincs gép....

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#2017) Pikachu24 válasza Plasticbomb (#2016) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

2017! :DD

(#2018) Patics válasza Plasticbomb (#2011) üzenetére


Patics
tag

Én is hasonlóképpen gondolkodtam és nem bántam meg...Mindenből a "közepesnél jobbat" vettem, igaz kúszot is felfelé a végösszeg. Többen írták, "nem fogod tudni uralni a nagy erőt". Szerintem nincs ilyen gondom... Emax RS2205-2600kv motor, 30A ESC. Nem adok nagy gázt.. ha mégis, 2mp mulva fordulnom kell, mert elveszítem szem elől... :DD Ugyanez, függőleges emelkedéskor is... És még csak 3S az aksi...

Idáig akinek mutattam egy kis sebességdemontstrációt, csak azt tudta mondani: "Hú b@azd meg!"

Azért várom már, hogy eljussak odáig, hogy nyálgázon merjek repülni, de az még bizonyára soká lesz. Ilyen szempontból tényleg jobb egy gyengébb gép. Na, meg ha törik, drágábbak az alkatrészek. Bár idáig még szinte semmi nem tört nekem, ami lényeges lett volna. A zártszelvénydugó lábak nagyon beváltak, azlokból naponta cserélek, de ingyé vannak... Ami elromlott, az nem törés hanem saját hiba miatt volt...

Szóval nem értek egyet azzal, hogy elsőre egy gyenge-olcsó gép, aztán egy jobb. Nem is tervezek másikat építeni, ezzel jól elleszek 1-2 évig. Vagy nem ...majd kiderül. :F

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#2019) Teréz Atya válasza Patics (#2018) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Na jovan, de te 3D helirol nyargaltal at. Neked ez ujjgyakorlat. :D
BTW nem akarsz venni egy Reaper-t vagy Stingray-t akrobatikazni?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#2020) Patics válasza Teréz Atya (#2019) üzenetére


Patics
tag

Az bizony igaz, főként az orientáció megtartása szempontjából, hogy előny a helis múlt..

A két ajánlott gépet nem ismerem. Tudsz linket adni, vagy keresgélem?

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#2021) Pikachu24 válasza Patics (#2020) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

[link]

[link]

Aszem mind 2 ugyan az. :U

50 eu-s akcióból PNP is szerzett egyet.

[ Szerkesztve ]

(#2022) mgy válasza Patics (#2018) üzenetére


mgy
senior tag

Szerintem meg, ha nem feszegeted a határokat, sokkal lassabban jutsz előre. Ha egyáltalán...
Csak azért, mert a csúcstechnika olcsón elérhető, még pazarlás azzal kezdeni.

(#2023) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni ismét! :)
Van egy SkyRc D100-as töltőm és van nekem egy pár darab ilyen akkum [link] és ezeket szeretném ezzel a töltővel tölteni!
A probléma az, hogy nincs hozzá ilyen kábelem csak 2s-től 6s-ig! Van nekem még egy ilyen kis boardom [link] aminek q-ra nem egyezik a csatija az akksiéval. Tudnátok nekem ebben segíteni, hogy össze tudjam hozni a töltést ezzel a töltővel?!

A másik kérésem pedig az lenne, hogy lenne egy ilyen pdb-ém [link] és ehhez tudnátok nekem ajánlani egy ttl to usb vagy mi az izét, hogy az osd-ét működésre bírjam! Link is megfelelő lenne az se baj ha banggoodos! :)

Nagyon köszönöm :R

(#2024) Patics válasza Pikachu24 (#2021) üzenetére


Patics
tag

Hát igen... ez nekem is nagyon jól jönnne, köszi. meggondolom.

Nagyon hiányzik fejjel lefelé a felhajtó erő, meg sok figurát lehetetlen nélküle..

Mgy: Perzse, feszegetem a határokat így jut is mindennapra 1-1 lábtörés... ma is, de szerencsére csak a láb. Kis vacak, 2 cm-es zártszelvénydugó, de nagyon jól felfogja a földhözverődéseket... Az meg csak szerencse, hogy mindig talpra esek? :DD

Ma megtámadtak a partifecskék :Y Legalább 50 fecske próbálta elrisztani a raceremet...

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#2025) fape válasza WARZ (#2023) üzenetére


fape
senior tag

1S-nél elég a fő kábelt használni. De sírhat a töltő, hogy nincs bedugva a balancer csati.(Régen nem volt szokás a balancer csati. Sőt nekem nem rég a monitor+dvr-hez ilyen 2S aksi jött). Akkor a valszeg a system menüben ki tudod kapcsolni az ellenőrzést. imax b6 mini-n ki lehet, kétlem, hogy nagyon más lenne D100. De kapcsold vissza ha végeztél, biztos ami biztos. Megnéztem mind a két manualt a skyrc honlapján, egyikben sincs benne. A b6-ba firmware frissítéssel került bele, gondolom nem írták át a doksit miatta ;)

A gyártó honlapján sok infó van a pdb-ről: [matek] és [stosd]
A micro minim osd-hez én ilyenhez hasonló usb to ttl-t használok. Az enyém alis, de ugyan úgy néz ki. Neked nem kell majd az összes láb, csak 3.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#2026) mgy válasza WARZ (#2023) üzenetére


mgy
senior tag

Hát, ha tudsz forrasztani, akkor szükséged lesz egy pár banándugóra, meg egy anya jst csatira, hogy csinálj egy ilyen kábelt. Biztos van készen is, de kivárni a 3 hetet nem egyszerű, ennyi pénzt adni érte meg túlzás. Bár úgy rémlik, nekem járt a d100-hoz hasonló.

Az egycellás töltéshez simán a fő csatit használod, a kis balaszer padra nincs szükség.
Nézd, erre a párhuzamos kábelre lehet előbb-utóbb szükséged lesz.

(#2027) mgy


mgy
senior tag

Fape, válaszolok inkább itt, de a többiekhez is szól a kérdés.
A Minimosd (micro) nálatok teljesen ok? Én egy napot repültem vele, aztán kidobtam a gépből. Flipeknél fekete képernyőt dobott pár tizedmásodpercre, olyan szinten összezavart, hihetetlen. Átnéztem a forrasztásokat, kiszedtem az usb miatt beiktatott oldható tápkábelt, de semmi.
Az uart1-ről kapta a tápot, pont olyan csatlakozóval, ahogy a vevő is, lehet ott volt a tápbibi, nem tudom. Elsőre nagy volt az öröm/szerelem, de így nem kell, megleszek nélküle.

(#2028) fape válasza mgy (#2027) üzenetére


fape
senior tag

A MAX7456 chipes nagyon érzékeny a feszültségre. Csak szűrten szabad használni. Hivatalos FAQ legalja: SPECIAL NOTE - POWER ISSUES . Az AB7456 chipes elvileg jobban tűri az ingadozást.
A kamerától is függ nagyon a működés: Camera compatibility
A videó jel meg a GND-re hepciás, legyen mindig mindenhol és lehetőleg ugyan az.
Szal mindennel csak a baj van a történetben ;)

Nekem is MAX7456 chipes van, (Foxeer XAT600M kamere, matek mini pdb, SP Racing F3 clone fc, Skyzone TS5823S vtx).
Bekötés: uart2-n a minimosd, FC-ről kapja az áramot is, FC a pdb 5 voltos ágán, 12V+GND+SIG(video) a vtx-nek a VTX forraszpadról, 5V kamerának a kamera padról, GND+SIG a minimOSD-re kötve.
Az osd-ről megy a GND+SIG a kamerába. (tudom, hogy ki lehetne hagyni a pdb-ről signalt, de nekem így kényelmesebb volt a bekötés.
És a trükk: van egy 1000uF 25V low ESR kondi az aksi bekötésen. (ha kell csinálok képet paintben ;))

Egyelőre nincs nagy gondom vele (kopp-kopp). Néha vannak csíkok még a videóban de egy windowsos aksi lehúz/visszadug megoldja. (pdb-re gyanakszom, de együtt tudok vele élni ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#2029) Patics válasza mgy (#2027) üzenetére


Patics
tag

Hát... ize.. nem is tudom ... :F

A helyzet az, hogy nekem is az után ment el a kép (és zúztam át egy nyarfa lombján), hogy beüzemeltem az OSD-t... De.. nekem ez egybe esett azzal, hogy előtte lelazult/letörött a vtx antennacsatlakozója (amit visszataknyoltam) így nem vagyok biztos benne, hogy melyik volt a bűnös..

Én az FC-ről adtam neki a tápot..

Megjött az uj vtx, ma hazamegyek, beépítem, de egyenlőre én is kihagyom az OSD-t... aztán majd kisérletezek ...

Pedig nekem is nagyon tetszik/tetszene az OSD képernyő... Lehet, egyenlőre a taranis telemetriáját fogom használni. Valami visszajelzés kellene nekem, milyen magasan, milyen gyorsan repültem, stb..

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#2030) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

A múltkor észrevettem, hogy a motorcserés esc-t miután szigszalaggal visszarögzítettem, következő leszedésnél szépen tépte lefele magával azokat a kis fekete kockákat (FET?).
Én változást nem igazán veszek észre a gépen.
Tudjátok mivel járhat ez?

(#2031) szacsee válasza SpydeR3412 (#2030) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gyorsabban szállsz le mint eddig. :DDD

(#2032) mgy válasza fape (#2028) üzenetére


mgy
senior tag

Talált, süllyedt. :-| És nagy örömömben pár hete rendeltem még kettőt a bg-sből. Ehhh...
A másik jobban tetszik, nekem szimpibb a 90 fokos tüskés csatlakozás is. Érdekel valakit egy közös rendelés (6 dolcsi a posta, azt osztanánk)? Szerintem én két darabot bevállalok.
---

Ezt a közös föld problémát nem vágom. Hát mindenütt ugyanaz van ha végigsípolod! :D
Az újraindítással megszűnő csíkozást szintén nem értem. Nálam hagyott szellemképet néha az osd, de elmúlt gyorsan.
---

A kondi nálam is játszik, igaz 35 voltos, a többiek a csapatból röhögnek is, minek ez a gyárkémény. Leszarom, nekem így jó a videojelem, igaz nem is LB esc-k vannak. Tökre elfér a kondi hátul.
---

Spyder,
ez egész durván hangzik, hogy a fenébe működhet? D én nem várnék, azonnal csé, szar ESC nálam égetett már el pontosan nulla másodpercet repült motort.

[ Szerkesztve ]

(#2033) mgy


mgy
senior tag

Még valami. Az általad linkelt osd oldalán szúrt szemet: much lower power consumption
Nem tudtam, mi a fene okozza (igazából most sem hiszem el!), de drámaian lecsökkent a repidő az osd-vel.
Tudom, benne van, a másik topikban épp írt feszültségszint beállítás baj, de emiatt kicsit ráhagytam, s itthon pont annyi volt az akksikban, mint szokott, szóval az egyedül nem okozhatta.
Nálad jelent vajon valamit időben, ha megy az osd?

(#2034) SpydeR3412 válasza mgy (#2032) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nem tudom, hogyan működik. Elég régóta így van, csak gondoltam most már megkérdezem. :DDD

(#2035) fape válasza mgy (#2033) üzenetére


fape
senior tag

A közös földet inkább általánosan írtam a videóra, jelen esetben nem játszik. Erre akkor kell figyelni ha külön aksiról mennek komponensek (de step up/step downál is érmes megnézni "sípol-e")

A kondin sztem nincs mit nevetni. Az "ajánlás"/best practice a 2x-3x akkora feszű, mint a táp. (Igazából meg kéne nézni, hogy mekkora lehet a max tüske és ahhoz igazítani, de 4S-nek a 25V csak 1,5x-e). Én is csak helytakarékosságból raktam a 25V-st. Elvileg a több kisebb még jobb is, kevésbé melegszik. Pl NH-n is 2db 470uF 35V van.

Sose repültem OSD nélkül az új géppel, szal nem tudom hogy mennyit eszik nélküle. Megnézem mit szól hozzá ha lehúzom a FC-ről. De gyanítom, hogy olyankor nem jön át rajta a videó jel :S
Elégé függ a repidő a repüléstől, lehet csak gyorsabban repülsz mint régen. Nem döntötted a kamerát azóta?

Ha nem kell más mint a kijelzés, akkor lehet jobban jársz egy pdb+osd kombóval. Az mezőn FC állítgatás jó móka az mwosd-nél ;)

Az aksi fesz kalibrálás nem vészes: Multiméterrel rámérsz az aksira, majd bedugod a gépbe és addig játszol a vbat_scale paraméterrel amíg ugyan az nem kapod az FC-től is. (Save-t nyomj minden változtatás után, csak akkor jut érvényre.)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#2036) mgy válasza fape (#2035) üzenetére


mgy
senior tag

FC kalibrálás - jaja, ez megvan, csak meg kéne csinálni. :) Majd ma, kimenetel előtt.

Ahogy írtam, elsőre el voltam ájulva, mennyi mindent lehet állítani az osd-n, de utólag ezek egyike se nélkülözhetetlen. Vittem tegnap notit, akksicserénként vakargattam a pidet, aztán jónapot. De előkereshettem volna az otg kábelt, aztán simán teló is elég.

A sárcok RG20-al versenyezgetnek (nyeregetnek :D) ott ismeretlen ez a tüske-dolog, simán minden extra védelem nélkül van fenn a kamera. Én se nem nyeregetek, se nem versenyzek, se nincs rg20-am, de a három grammos 150 forintos kondi nem csak hogy elfér, de még jól is néz ki :D a gépen.

(#2037) tvamos válasza tvamos (#1984) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy nez ki, a BG-s CC3D sz..pat. Akartam bootloadert frissiteni, eredeti OpenPilot-ra, de azt irja, hogy custom bootloader van rajta, es biztos-e, hogy akarom. Persze, akartam... ettol teljesen elszallt. Szerencsere elotte mentettem a firmwaret, szoval sikerult visszatenni az eredeti BG-osat. Most sikerult frissiteni a firmware-t, de mintha csak veletlen lenne, mert rainditottam vagy 20x, es vegul ugy tunik sikerult is.... de a propellereket, meg nem mertem visszarakni ra. Valahogy furan mukodik az egesz. Mintha nagyon lassan reagalna a giro-ra. A motorok azonnal felporognek, szoval mintha azok, meg az ESC-ek jok lennenek, de banggoodos minden. Nem tudom, mit probaljak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2038) Allien


Allien
veterán

Most forrasztom a PDB-met. A receivert miről hajtom meg (RX701)? :B 5v-s ágat hasznájlam, és az alsó két csati a "táp" catik a sorban (már a receivernél)? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2039) szacsee válasza Allien (#2038) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fc-t összekötöd szervó kábellel a vevővel és az fc-t tápolod meg .... az nem jó?

(#2040) foka válasza fape (#2028) üzenetére


foka
aktív tag

Ez a kondi bekötés érdekelne (délután vettem néhányat).

Üdv: Fóka

(#2041) Patics válasza foka (#2040) üzenetére


Patics
tag

Ez engem is érdekel... Hová és miért kötitek be a kondit és milyent?

Megjött az uj vtx-em, FX799T, Mgy ajánlása alapján... Mindjárt kezdem beépíteni. Ha ajánljátok, kondit is kap...

Van rajta mikrofon és nyomógomb. Ezek mire jók? :F
Ja, a nyomógomb az CH/FR button... Honnan fogom vajon tudni, hogy éppen melyiken van?

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#2042) Patics válasza Patics (#2041) üzenetére


Patics
tag

Opsz! Már el is akadtam.... :F

Erről van szó.

Az eddigi fatshark vtx-nek 5V kellett, amit adtam is neki az FC-ről. De jól látom, hogy ennek meg 12 V kellene (és 5V-ot ad a kamera felé)?

Ezt a 12 voltot, honnan szedjem neki? A PDB-nek van 12 V-os kivezetése. Az jó lesz vajon?

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#2043) fape válasza Patics (#2041) üzenetére


fape
senior tag

Elöljáróban:
- Quadcopter Build Tip: Install a capacitor on your battery lead!
- Recursion Labs - Little Bee ESC Extreme Motor Noise Generation and Filtration Testing for FPV

Szavakban vannak esc-ek amik hajlamosak zajt generálni (fesz ingadozást a 2. videóban pl 4S-n 6-29V között ugrál), főleg ha be van kapcsolva az active braking/damping light. A videó jel szinte mindenre allergiás és csíkos, szellem képes élvezhetetlen lesz. Így szűrni kéne a videó táp feszét, pl egy LC filter-rel. (Igazából a többi alkatrésznek se tesz jó, ha nagy az ingadozás.) Régebben raktak az esc betápjára kondit, valamiért leszoktak róla mostanában (valaki tudja miért?)

Ezért az az ajánlás, hogy a minél közelebb az aksihoz rakj egy kondit. 1000uF Low ESR, 3s-nél 16V+, 4S 25V+ a drónos ajánlás (abból sose sincs gond ha nagyobb, csak kisebb ne legyen). Praktikusan pdb-re odaforrasztod ahova az aksi csatlakozót is.
A sarki elektronikai boltban pár száz HUF körül kapsz egyet.

de jó lenne egy oszcilloszkóp itthonra...

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#2044) Allien válasza szacsee (#2039) üzenetére


Allien
veterán

De, biztos jó. :DDD De 5Voltal, vagy 12-vel? Mert valahogy nem találom a maunalban. :B
Acro Afro Mini Naze32
Naze32 10DOF Rev5 MPU6050
Ez a két vezérlőm van. mondjuk, a kisebbiket még lövésem sincsen, hogyan erősíteném fel a vázra, hogy ne tudjon bemozdulni. :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2045) mgy


mgy
senior tag

A pdb bármelyik (ha van szabad még szebb) kijáratára, ügyelve a polaritásra. Ennyi. :) Megnéztem, mégse 35, csak 25 voltos, ezek ugye XM20-ak.

(#2046) foka válasza Patics (#2042) üzenetére


foka
aktív tag

A ledekből tudod kiolvasni a csatornát és a frekvenciát, a táblázat alapján (minden ott van a képeken).
A PDB oldalán lévő forraszpontokkal tudod beállítani a feszültségeket a kamerának és a vtx-nek is, feltéve ha onnét táplálod meg őket. Az S a jel, + és - ugye egyértelmű, a felettük lévő forraszpontokat amelyik oldalra zárod, azt a feszkót küldi ki.

Üdv: Fóka

(#2047) mgy


mgy
senior tag

Nagyon fontos, hogy alacsony ESR értékűt vegyetek. Mindegy mennyire okosak a boltban, nekünk csak az a jó.
---

Patics,
igen, az a 12V pont arra van ott. A kamerának is jobb lehet a PDB-ről vinni az áramot.

(#2048) Patics válasza foka (#2046) üzenetére


Patics
tag

:R :R :R

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#2049) szacsee válasza mgy (#2047) üzenetére


szacsee
nagyúr

Abit Be6-II-ből jópárat megjavítottam szlovák pillanat pákával, a boltban csak annyit kérdeztek, hogy pc-be lesz és tudták, hogy low ESR kondi kell. Itthon szerintem nincs is más. ;]
Ja meg ha jól látom, akkor a Te kondid csak 85°-os. :P

[ Szerkesztve ]

(#2050) mgy válasza szacsee (#2049) üzenetére


mgy
senior tag

miazanyolcvanöt? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.