Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Zoty4 válasza WARZ (#3990) üzenetére


Zoty4
őstag

Vevot szoktak, legalabbis sp3 racingnel nekem oda van dugva az frsky ado

[ Szerkesztve ]

(#4002) WARZ válasza Zoty4 (#4001) üzenetére


WARZ
tag

Én is ezen gondolkoztam, hogy oda megy a vevő! Csak azt nem értem akkor miért van külön képen mutatva, hogy pl lehet forrasztani is különböző padokra!? :N

(#4003) foka válasza WARZ (#4002) üzenetére


foka
aktív tag

Oda (a padokra) általában a DSM/DSM2/DSMX protokolos vevők mennek (Spektrum/JR/Orange), vagy van ahol más a közvetlen támogatású protokol/gyártó.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#4004) WARZ válasza foka (#4003) üzenetére


WARZ
tag

Azt látom én is a rajz alapján! De nem tudom mi megy abba a fehér csatlakozóba!
Nekem pont spektrumom van és ha nem lenne muszáj akkor nem vágnám le róla a csatit, ezért szeretném megtudni mi megy oda :)

(#4005) foka


foka
aktív tag

Egy újabb összerakott jószág (eddigi legnagyobb és legkomolyabb gépem):
- Tarot X8
- GARTT MT-036 MT4114 330KV
- Tarot 1555 Foldable Propeller
- Hobbywing XRotor Pro 40A ESC
- DJI WOOKONG-M
- DJI IOSD MARK II
- DJI 2.4G Bluetooth Datalink (iPad Air+DJI iPad Ground Station)
- Skyzone N2000 FPV 5.8Ghz 32CH 2000mW
- FA-MT01 6-12VDC Microphone
- RMILEC PWM/PPM/SBUS Signal Converter V2, ami bármilyen jelből bármit tud csinálni. A Wookong korlátai miatt (a 8 motoros kiépítés elviszi az utolsó két szabad portot [pl gimbal vezérlés]) kell a sok PWM-es csatorna (1-4: AETR, 5: Modes, 6: IOC, 7: Go Home, 8: IOSD video switch (nem a VTX-el kapcsolok a kamerák között, így mindig van OSD a képen), 9: Landing Gear, 10: Navigation lights, 11-12: gimbal pitch, yaw, 13: sutter/reflektor on-off (mikor melyik lesz felszerelve)
- FrSky X8R vevő (a Taranishoz járt, ezért választottam)
- Hobbyking 3 Watt High Power LED Aircraft Lighting System 9 üzemmód a távól kapcsolható
- DYS Nex gimbal + Storm32 BGC 32Bit V1.31 (eredetileg csak a 100W LED reflektort vitte volna, de most már a Sony Alpha A58 is tervben van rakománynak)
[Egy kis videó]




[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#4006) vegyszer válasza foka (#4005) üzenetére


vegyszer
addikt

Szép pakk.
De nem is akarom kiszámolni, mennyi a végső ára...

Egy kérdés: az általad nézett GARTT MT-036 MT4114 330KV az összecsukható propellerekkel mennyit emel (montoronként)?

Mert erre semmilyen táblázatot nem leltem.

Egyeztetni ezzel mekkora tömeget, és meddig szeretnél a levegőben tartani?

Milyen kár, hogy nem fér bele az engedélymentes tömeg kategóriába.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4007) foka válasza vegyszer (#4006) üzenetére


foka
aktív tag

Egyszer sikerült találnom adatot ~2kg/moci lesz elméletileg.

Üdv: Fóka

(#4008) foka válasza foka (#4007) üzenetére


foka
aktív tag

Ja, és mindkét 10000-es aksit is viheti akár, az Y kábelt próbálom most összehozni (nagyobb/erősebb forrasztó kellene).

Üdv: Fóka

(#4009) vegyszer válasza foka (#4007) üzenetére


vegyszer
addikt

4114-330KV Type: MT-036 Ez lehet az?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4010) foka válasza vegyszer (#4009) üzenetére


foka
aktív tag

Igen-igen :K
És 1555-el a leghatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#4011) Geller72 válasza foka (#4010) üzenetére


Geller72
veterán

Mennyi a rep időd és a range? Távval és esetleg képpel külön?

(#4012) foka válasza Geller72 (#4011) üzenetére


foka
aktív tag

Táv egyelőre stock Taranis de majd lesz antena mod. Ja, meg van egy 2000 mW-os jelerősítőm is ;]
De lehet irányítani iPad-ról a DJI Datalinkkel, az meg teljesen automata független repülés, csak az akksi szab határt. Vagy emulált stickek a képernyőn automata fel és leszállással...
Mivel most raktam össze, ugye még prop sem volt rajta, nem hogy repült :) majd lesz hovering teszt. Dual akksi csak az Y kábel elkészülte után (AWG8 és AWG12 kábelek, XT150 és AS150 csatik).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#4013) Peaceliker válasza kriszbon (#3993) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azt látom, hogy sokan 2205 mocikkal tri 5 ös proppal 4s el 20A es esceccel veretnek, szal nem izgulnék :)

"Oh my Goa'uld!"

(#4014) Geller72 válasza Peaceliker (#4013) üzenetére


Geller72
veterán

Pár embernek jött is a füst. :D.

(#4015) Peaceliker válasza Geller72 (#4014) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem 30a essel is jött asztalon ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#4016) kriszbon válasza Peaceliker (#4013) üzenetére


kriszbon
őstag

Na jah.. csakhogy nekem pl. a Runner ESC olvasottak alapján 15A, arra azért jó lenne vigyázni.
Azt még nem sikerült kiderítenem hogy rövid ideig Max mennyivel is lehetne terhelni.
Na mert vannak olyan propjaim, amikkel 14-15 A-t kér a Walkera 2500KV motor(közben leszedtem és próbáltam) és nehéz döntenem hogy használjam vagy sem.
Még a kis szaros Kingkong 4045x3 proppal is 12-13 A körül vesz fel az a motor, ami szerintem elég halovány egy akkora vázra, bár még nem tudtam kipróbálni.
Hasonlóak vannak a Falcon 210 vázon, mert nagyobbak nem férnek el, vagy is elférne 4545 is, csak Triblade változatban olyant nem találtam. :F
Ezen bírná a 30 A ESC a nagyobbat, csak a váz gátol benne.
Mutattam múltkor milyen közel lenne az aksihoz az 5-ös prop, így az teljesen kilőve. :(

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4017) Geller72 válasza kriszbon (#4016) üzenetére


Geller72
veterán

Én lehet hogy beruháznék valami 30-as ESC-re. Elég baráti áron van már. ;). A 15-ösökből meg építenék egy mini gépet. :)

(#4018) kriszbon válasza Geller72 (#4017) üzenetére


kriszbon
őstag

Na igen, csak a Walkeran elég speciális kialakítású van, meg nem is akarok rá költeni.
Nem kívánok belemenni mindenféle tuningolgatásba csak hogy kicsit jobban menjen, mert amúgy is alig használom a gépeket.
Hivatalosan amúgy is csak 3S gépként van eladva.
Nem az a sebességmániás vagyok, hogy ennek okán minden pénzt elverjek átalakítgatásokra(öreg is vagyok én már az ilyesmihez).
Még így is rengeteg pénzt elverek ilyen baromságokra.
A mini gépeket meg nem sok mindenre tartom, főleg hogy nem vagyok mániás, meg időmilliomos hogy még az zsebszutykokkal is foglalkozzam. :(

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4019) Peaceliker válasza kriszbon (#4016) üzenetére


Peaceliker
őstag

cseréld fel a szabikat a walkera meg a falcon gépen :)
mivel falcon könnyebb is, ott kevesebbet fognak zabálni a motorok.

"Oh my Goa'uld!"

(#4020) Teréz Atya válasza Peaceliker (#4019) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hmm, ha jol tudom a Runner ilyen osszedugod es megy filozofias, majdnem minden egyedi. Persze atalakithato, de nem biztos h megerne a bele fektetett idot.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4021) foka válasza Teréz Atya (#4020) üzenetére


foka
aktív tag

A Furious 320 alapján minden spéci csatlakozós lehet (ott pl. a pdb-re késsel csatlakoznak az ESC-k, szalagkábelesek az elektronikák).

Üdv: Fóka

(#4022) Peaceliker válasza Teréz Atya (#4020) üzenetére


Peaceliker
őstag

(#4021) foka

Egy kis forrasztás csak, én beletenném az időt :)

"Oh my Goa'uld!"

(#4023) kriszbon válasza Peaceliker (#4022) üzenetére


kriszbon
őstag

Annyira azért nem csak egy kis forrasztás, hacsak teljesen szét nem cseszed az egészet visszavonhatatlanul.
Ha meg el szeretnéd adni, akkor elég nehéz egy "összebarbárkodott" gépet valakire is rásózni, mert egyrészt gyári alkatrészek nem rakhatók rá ha cserélni kell valamit, másrészt cserekor ugyan úgy értenie kell valakinek az ilyen műveletekhez.
Na mert azzal a forrasztgatással ugyan úgy egyedivé teszed a gépet, hogy nem lehet csak úgy egyszerűen alkatrészt cserélni rajta. :F

Ahhoz meg azért aránylag drága gép, hogy az esetleges eladás így kétséges legyen.

(#4021) foka:

Pontosan úgy van, mindennek megvan a helye és kialakítása, hogy pont oda lehessen beilleszteni.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4024) Peaceliker válasza kriszbon (#4023) üzenetére


Peaceliker
őstag

ha eladás a cél akkor meg el kell adni és nincs több matek ;) De ha az ember meg komponenst cserél csak egy ilyenben szintén eladhatatlan belőle bmi is, mert csak abba jó...szóval sokat nem agyalnék rajta, vagy piac az egész, vagy mehet az igazi modellezés (amikor nem plug and play, hanem megcsináljuk magunknak jó ra ;) ). ...szigorúan SZERINTEM :))

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#4025) foka válasza kriszbon (#4023) üzenetére


foka
aktív tag


Üdv: Fóka

(#4026) Peaceliker válasza foka (#4025) üzenetére


Peaceliker
őstag

ez tilt rotos gép? :)
ezek sokat hekkelni sem kell..akár csati tövébe be lehet forrasztani kábeleket

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#4027) Zoty4 válasza foka (#4025) üzenetére


Zoty4
őstag

gyönyörű :C

(#4028) foka


foka
aktív tag

Tilt rotor, 6,5" prop, 1700KV motor, 2800mAh 4S akksi (az eredeti 2600, de nem jött meg hozzá), elméletileg 120 km/h. Devo 7 táv.
"A V8 a pokolban is V8". Igazándiból dragster drón.
És nem tartom meg, elmegy a háztól. :(

Egyébként postára adták a 3DR Solo-mat ( Menifee, California) :C

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#4029) Peaceliker válasza foka (#4028) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem 4 colos tilt gépem van (eachine), de hiányolja az agyam a dőlést xD mi a súlya amúgy? dög nehezek ezek sajna :( enyám mondjuk csak 4 col, 2205 2300kv, de 600g 4s akkuval...de legalább tuti bírja 4s t :)

"Oh my Goa'uld!"

(#4030) Jagi


Jagi
tag

Szerintem most bestbuy:
Black Widow 2204 1900KV With Built-In ESC CW $8.76 +posta EUból

Tudom nem verseny technika, de ennyiért motor+esc kombó nehezen jön ki.
Nekem 2212-es motorom van és az ismert hibáján kívül (rövid a tengely, >7" propok nem mennek fel) meg vagyok vele elégedve.
Blheli ESC (frissithető), jó csapágyazás, tudom egybe van építve... .
Én berendeltem, már csak egy váz kell hozzá.

(#4031) Teréz Atya válasza foka (#4028) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem a kgb project majdnem ekkora dög. :)
Miért adod el? Nekem kegyetlenül tetszik az enyém. Mivel kijött a füst a kis falcon egyik ESC-jéből, így a kgb projectből kidobálom a falcon ESC-et, és kap 30A-os Racerstart.
Viszont majd meg kell boostolnom a tx-et meg a vtx-et, mert marha konnyen ki lehet repülni a hatókörből.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4032) Peaceliker válasza foka (#4028) üzenetére


Peaceliker
őstag

jól látom vidiken ez a walkera mondhatni hibrid módon repül, azaz dől is és tilt is fordul?

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#4033) kriszbon válasza Peaceliker (#4024) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem azt írtam hogy eladás a cél, hanem csak esetlegesen.
Nem írtam hogy komponenst eladni belőle, hanem cserét ha esetleg bedöglik valami.
Igen úgy is hozzá lehet állni a dologhoz ahogy te gondolod.
Modellezgetni próbálgatni meg ott a többi, nem éppen egy 100 rugóért vett gépen akarok megtanulni ilyesmit.
Persze tudom az csak vételi ár volt, de belebarbárkodva a kutyának sem kell már még negyedáron sem, ha esetleg mégis úgy döntök valamikor hogy eladom.

Nem annyira rossz gép az hidd el, persze nem mindenkinek való az ilyesmi. ;]

(#4025) foka :

Nem rossz gép ahogy pár videóból láttam, kicsit talán be is jön a forma, de nem biztos hogy megvenném, bármit is tud.
Ahogy olvasgattam RCG oldalon(vagy hol) a gyári propok annyira nem bírják a tempót sokszor, hogy repülés közben leszakadt pár esetben.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#4034) foka


foka
aktív tag

Akkor az eddigiekre a válaszok:
Peaceliker A gép súlya 810g, és brutálisan erős. Nem csak tiltrotoros, de van neki rendesen egy kis dőlése is (nem mint egy fixmotoros gépnek, de van valamennyi)
Teréz Atya Félek tőle, nem esett jól még kipróbálni se, remegett mindenem, nem volt jó élmény, folyamatosan megy valamerre, érzékeny az irányítása... Jackal_ tesztelte, cikket is írt róla. Mint egy amcsi izomautó, olyan a viselkedése, konkrétan egy RT10-es blokkos Dodge Viperhez hasonlítanám.

Viszont masszív gép, sokat kibír. Műszaki kuriózum, szép, jól megtervezett, minőségi.

Ihletet adott: egy gép ami ezekkel a motorokkal és propokkal repül, de sima váza van. A robocat 270 váz pont jó volna a műanyag burkolatok nélkül, de az elkelt mindenestől. Van még a H280 váz, de sajnos néhol csak 250-esnek írják a motortávolságot.
Másik lehetőség, Katona Janinál egy 5mm-es karbonból készült váz (egy darabból vágva), 310-es méretű, alu akksitartóval...

Jagi Nekem Black Widow-ból 4108 460KV van 6 db (nyolcnak indul, de már nem kapni), a 3D Print Inspired kapja meg őket (kettő tartalék marad).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#4035) maximilian4


maximilian4
addikt

Ha repülés közben zavaróan remeg/rezeg/rezonál a gép, akkor min kéne állítanom, kalibrálnom?

Maxi

(#4036) Peaceliker válasza maximilian4 (#4035) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kicsit pontosabban hogy képzeljük el? :) Lehet alacsony vagy magas P érték, alacsony D lehet vibráció gond is.

(#4033) kriszbon

Én általában azért kezdek neki "faragásnak" mert spúr vagyok drága gyári, jobb megoldást venni :)
Igazából amikor az ember elcseszi sztem nem az ára a hangsúlyos, hanem a kudarc ézrés :) Persze én sem "égetem a pénzem" ha tehetek ésszel csinálom.

Én elhiszem, hogy nem rossz, nem is állítottam egyszer sem ;)

(#4034) foka

Nem pehely :D Sajna eachine is dög nehéz, 4s 1500 körüli akkuval 600g.

Fura hogy dől is :) Nekem ugye eachine 180 van, az csak tilt. Bár agyaltam, hogy mixelni, hogy is-is, de akkor légellenállás dolog bukta, de nemtom az mennyit számít.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#4037) Jagi


Jagi
tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Mivel berendeltem a ZTW 2204 motorokat ezért jó lenne egy gépet is építeni hozzá.
Zúzható, könnyű, hobby 5" acro gépre gondoltam, de mivel ilyet még nem építettem a segítségeteket szeretném kérni.
Motor adott: ZTW Black Widow 2204 1900kv [link]
Váznál első körben erre gondoltam :Frog Lite 218mm, masszívan néz ki és cserélhető a kar :U
Vezérlőre egy AIO eszközt néztem ki, mert jó árban van Holybro-Kakute-AIO azt írják a gyro csak 4k frissítést tud kezelni, lehet érezni ezt a különbséget vagy hobby szinten midegy ez? SP3 firmware megy rá
Akksit még nem néztem van itthon 3S összerakéshoz, majd nézek valami 4S magas C-s akksit
VTX meg kamera van itthon azt összekukázom.
Mi a véleményetek? Min lenne érdemes változtatni?
Ecalc:3S beállítás 4S triblade
Necces a 18A ESC a 4S 5040 triblade konfiggal :U

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4038) Geller72 válasza Jagi (#4037) üzenetére


Geller72
veterán

Vannak eltérő vélemények az ESC-eket illetően. Az én véleményem az, hogy aki 4S-re épít, az nem épít 30A alatti ESC-el gépet. Épp tegnap írtam a másik topicba, hogy az én mocijaim elméletileg, gyártói adat szerint 4S alatt 29.4A-t "igényelhetnek". A 390-es ESC-ek 30/40A-ek. De mivel az általad linkelt motorok elvileg saját, beépített ESC-et tartalmaznak, így gondolom hogy a gyártó tesztelte ezt a részét (is). A moci amúgy nem nagy teljesítményfelvételű darab, tehát szerintem is bírni fogja. Más kérdés, hogy nekem az ilyen all in cuccokkal nincsenek tapasztalataim és megint más, hogy nem is építenék én, személy szerint ilyet, csak a költséghatékonyság miatt mondjuk. Sokat lehet spórolni, az biztos, mert az ESC-ek átlag itt kezdőnek, ahol a te mindegy egyben mocid ára van. Viszont hobbi gépnek ideális lehet. ;). Amúgy a váz linkje alatt is a motor linkje van.

(#4039) maximilian4 válasza maximilian4 (#4035) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem nagyon tudom jobban elmagyarázni. Szóval full stabilan repül, jól veszi az irányokat, ahogy "parancsolom" neki a távval, nem kúszik, nem driftel, pontos, de rezeg. Például képzeld el hogy megfogod a gépedet a kezedben felülről, mintha egy helyben lebegne és finoman el kezded rázni, nagyon aprókat. Bocs a béna megfogalmazásért. :D

Másik kevésbé fontos kérdésem, hogy szemcsihez milyen akkut érdemes venni? Vettem egy
FuriBee VR01 szemüveget, de kéne hozzá valami akku.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4040) Geller72 válasza maximilian4 (#4039) üzenetére


Geller72
veterán

Az egyik prop nem kapott egy pofont véletlenül? Ami nem látszik ugyan, de mégis okoz annyi rezonanciát fordulaton.

(#4041) maximilian4 válasza Geller72 (#4040) üzenetére


maximilian4
addikt

De, kicsit felfele meg is hajlott. De szemmel szinte alig látható a hajlás, olyan minimális szögben történt. Szóval lehet mégis csak ez okozza a galibát?

Maxi

(#4042) Geller72 válasza maximilian4 (#4041) üzenetére


Geller72
veterán

Nálam igen. Nem tudom, a tiéd milyen mértékben deformálódott, de én ezeket a propokat ki szoktam dobni. Pl ha a flex korongon van egy pici hiány, már olyat üt, mint az állat. És az nem pörög ennyit. :D. Amúgy nagyon egyszerű, szedd le az összes propot, ha nincs másik és nézd meg úgy. Ha úgy nem üt, akkor elég egyszerű a megoldás. ;). Én tegnap négy propot dobtam ki egy gépről. Sokat kaptak már. Sokszor egy kis lepattanás az anyagából már elég hozzá, hogy szar legyen, rezonáljon.

(#4043) foka


foka
aktív tag

Srácok, kéne egy kis tanács!
Építenék majd egy olyan gépet, ami a Walkera Furious motorjaival és propjaival repül (6,5" 1700KV 4S), és váz gondban vagyok.

Első a Robocat 270 műanyag burkolatok nélkül, amin elférnének (a sajátomat most adtam el kompletten, de előtte felpróbáltam).

A másik a NigtHawk váz koppintás H280 néven. Van ahol csak 250-esnek írják, de talátam befoglaló méretes rajzos hirdetést, a szerint 280-as, csak nem tudom az alu tartókba beleérnének-e a propok (szélesebb mint a Robocat felépítmény?).

A harmadik egy Katona Jani féle egyedi váz, 310-es méret, egy darab 5mm-es karbonlapból marva, alu akksitartó kalickával (csak a vázat venném):

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#4044) Jagi válasza Geller72 (#4038) üzenetére


Jagi
tag

Sorry a rossz linkért.
Ő lenne az: Frog Lite 218
Én sem vagyok oda a minden egyben dolgokért, mert drágább a cseréjük, de talán így kijön egy olcsóbb hobbi gép.
Nem akarok amper hajszolásba átmenni, mert én úgy sem tudnám kihasználni, inkább megpróbálok egy könnyű gépet összerakni.
Ha jól számoltam mindennel együtt akkor 280g alatt tudom tartani akksi nélkül a súlyát.

(#4045) maximilian4 válasza Geller72 (#4042) üzenetére


maximilian4
addikt

Új propokkal nem prudukálta a hibát, szóval nagyon úgy tűnik hogy az volt a hibás (csak nem fogja megmakacsolni magát). Az az érdekes, hogy egyikből sem tört le egy darab sem, szimplán minimális hajlás van vertikális irányban.

Maxi

(#4046) vegyszer válasza maximilian4 (#4045) üzenetére


vegyszer
addikt

Valószínűleg épp elég volt a kiegyensúlyozottság elrontásához az a kis sérülés, amit kapott...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4047) Geller72 válasza maximilian4 (#4045) üzenetére


Geller72
veterán

Egy 15 kilós gépkocsi kerék is üthet pedig sokszor csak egy 20 grammos súly hiányzik ahhoz hogy a centírozáskor jó legyen. ;)

(#4048) Teréz Atya válasza maximilian4 (#4039) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Erre vannak a low pass es notch filterek, a soft motor- es fcb mount. Vannak a neten howto-k, hogyan lehet a blackboxbol kiszurni h melyik freki tesz be a legjobban. De igen, mindenkepp erdemes a remeges fo okat megszuntetni, es ha nem lehet, utana soft mountolni es filterezni.
Namost errol lehetne egy tobb tiz oldalas cikket irni, de Joshua mar csinalt rola jo sok videot. ;)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4049) Peaceliker válasza Geller72 (#4038) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én ma voltam kint sunnysky 2204 2300kv, 5045x3 propokkal, 4s, elvileg így 25 öt kérne be max. Mivel a nagy semmibe repültem (meg kerülgettem a fákat), nem kapu meg ilyenek, így azért toltam neki, 4p jött ki az 1400as 40c multistar akkukkal. Szabi kézmeleg sem volt, motor sem. Ha 25öt kérne be akár csak párszor is, akkor sztem langyosnak illett volna lenni legalább...és sokan littlebee 20asokkal elvannak durvább mocikkal is. Nem azt mondom, ha vennék vmit én is 30a ast vennék, meg ugye azt is vettem, mert inkább túlbiztosítom, de én nem tudom biztosan kijelenteni, hogy egy normális 20as szabi kevés. :)

Amúgy akkuk elég melegek vtak, pedig ez nem is egy vad motor. :F

(#4039) maximilian4

Gyorsan vagy lassan oscillál? Roll vagy pitch irányba vagy mindkettőbe? Mik a PID értékek?

(#4040) Geller_1972

Nekem egyik propból hiányzik egy kicsi, de nagyon szépen be tudtam ma állítani ;) Mondjuk nekem fc kapott egy vastag softmountot :)

(#4043) foka

Haverom árul egy Taiga Racing Iron 300 s vázat...nem fityinges, de mocskos strapabíró és marha egyedi, az nem lenne jó? :D

(#4044) Jagi

én is vennék most vmi vázat, ezen agyalok eléggé :)
vagy ez ami még szimpi...ez még jó olcsó is :)

"Oh my Goa'uld!"

(#4050) Geller72 válasza Peaceliker (#4049) üzenetére


Geller72
veterán

Éppen ezért is kezdtem így a #4038-as kommentemet: "Vannak eltérő vélemények az ESC-eket illetően. "
:D.
Ha a gyártó 29.4-et ír, akkor én ez alapján lövöm be inkább, mint hogy azt mondjam, hogy áá, ennek a fele is tréfa, elég a fele is. :D Bizonyára ők is túllövik a "dolgot", nem véletlenül, ezért gondolom azt, hogy amit a gyártó ad meg (többnyire) az legyen a mérvadó.;)

"Nekem egyik propból hiányzik egy kicsi, de nagyon szépen be tudtam ma állítani ;) Mondjuk nekem fc kapott egy vastag softmountot "

-Rezonancia terén szerintem más az, ha hiányzik belőle egy kis darab, lepattant, vagy ilyesmi, mint az, hogy ha eldeformálódott, csavarodott egy lapát mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.