Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mgy


mgy
senior tag

Ha a játék kategóriánál jobban érdekel a quadkopterezés, építenél, javítanál, ez lesz a jó topik.
Hajrá!

(#2) Jackal2


Jackal2
senior tag

Ide azt kell írni, hogy 2?:DDD

Nah szóval eléggé elolvastam a vezérlős történetet és most azt próbálom kitalálni, hogyan számolják a különböző műveleteiket a processzorok, illetve hogy ebből a loop time csökkenés hogy jön ki. Hajlok arra, hogy a STM32 F3 alatti vezérlőket EGYÁLTALÁN nem érdemes megvenni már.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3) Pikachu24 válasza mgy (#1) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

"javítanál"? Ez szerintem félreérthető.

(#4) fape válasza Jackal2 (#2) üzenetére


fape
senior tag

Beköszönök én is

Az kell még nézni, hogy milyen gyro van benne.: i2c (2khz), spi (8khz), vagy mennyire zajos amit kiad magából (bár már egyre jobb a szoftveres szűrés).
Lehet jobban jársz egy F1-gyel amiben jobb a gyro mint egy F3-mal. (már ha csak a racer kategóriát nézzük)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#5) Pikachu24 válasza fape (#4) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Formula 1? :DD

(#6) szacsee válasza Jackal2 (#2) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kis szakértést kérnék, hogy ez megfelel-e a kor elvárásainak?
Falun elmegy kategória, vagy annál ici picit jobb?
Lehet induló készlet akció, de 27 font az eredeti SP Racing F3 Evo!
Miben jobb-rosszabb a "sima F3"-nál?
USB-t lehet már dugdosni agyba főbe OSD alatt is. :))

(#7) kimista


kimista
aktív tag

Visszatalalos hsz, később aktuális lesz, egyelőre nem, de ide akkor telleg csak a felső osztály témája menjen, nem akarok két topikot követni folyamatosan.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#8) fape válasza szacsee (#6) üzenetére


fape
senior tag

(#9) Pikachu24 válasza kimista (#7) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Az a baj szerintem még mindig sokan azt fogják olvasni. Esetleg a másik összefoglalójába be kéne rakni hogy ide jöjjenek a nagygépesek.

(#10) szacsee


szacsee
nagyúr

Re..
Régebben olvastam egy oldalt, ahol leírták, hogy pl racernél melyik alkatrész mihez ne legyen közel az interferencia és a zavaró jelek miatt. Most nem találom, esetleg ha valakinek észbe jut linkelné? :R
Az is jó, ha leírjátok a tapasztalatokat... Pl hogy amikor ez meg az az alkatrész közel volt ilyen meg olyan hiba jött elő. Köszönöm!

(#11) mgy válasza szacsee (#6) üzenetére


mgy
senior tag

Amiket olvastam teljesen jó! Nyilván tapasztalat semmi.
Az ára is igen baráti! Majd jól írd meg, milyen a második géphez képest! :D

(#12) medvegy


medvegy
aktív tag

Akkor mostmár két topikot kell követnem :))

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#13) Jackal2 válasza fape (#4) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lehet rosszul fogalmazom meg a gondolataimat, mert csak bele-bele kaptam a témába, de amit észrevettem mostanában és elég nagy téma, az a PID tuningolás. NEM BIZTOS HOGY JÓL ÍROM, MERT MÉG NEM VAGYOK NAGYON KÉPBEN, szóval valaki javítsa.

Kicsit úgy írnám le, mint a forma1-es autók finomhangolása. Van Zsoleszfpv-nek egy jó cikke róla, azt olvassátok el, de a lényeg, hogy:
- a kameraplatform vezérlők és a racer vezérlők totál eltérnek egymástól
- kameraplatform vezérlők, mint APM, NAZA, Pixhawk stb. rohadt sok szenzor adatait dolgozzák fel, lassan, stabil de lassú
- racer vezérlők kevés adatot iszonyat gyorsan dolgoznak fel, hogy a reakció sokkal gyorsabb legyen, mert a fordulatszám egy mp. alatt akár 30.000-0-30.000 is lehet, fékezni kell, meg a beömlő adatokkal kell kezdeni valamit

Mivel ezek számításigényes lebegőpontos számítások, ezért elkezdtem átnézni az architektúrát, hogy hogyan is épül fel. A legtöbb vezérlő az STM32 processzor valamelyik verziójára épül. Jó alap az, ha azt nézzük, milyen verziói vannak az STM32-nek, pl.:
- STM32 F1 a Naze 32 acro és full
- STM32 F3 az összes újabb vezérlő, Dodo, Sparky, Motolab Tornado, Seriously Pro Racing F3 stb. itt van matematikai co-processzor az ilyen számításokra
- STM32 F4 brutál drága, vadonat új vezérlőkön lehet elvétve találkozni vele

Na most a PID feldolgozása akkor egyszerű, ha kevés szenzor kevés adatot ad, gyorsan. Mivel a PID-et - én, jelenleg - egy olyan függvénydoboznak képzelem el, ahol a szenzorok képviselik a változókat, minél kevesebb szenzor adatait kell egymással összehasonlítgatni és visszacsatolást adni a múlt, a jelenlegi és a jövőbeni állapot miatt, annál gyorsabb a művelet. Ugye milyen paraméterek jöhetnek be:
- accelerométer, ez mindig bejön
- gyro stabilizált módban bejön
- magnetométer az iránymeghatározáshoz
- barométer a magasságtartáshoz
- GPS a pozíciómeghatározáshoz

Jó sok paraméter. Mivel ez az egész egy visszacsatolásos alapon működő matematikai kör, ezért ez hurokként ismétlődik, vagyis nem mindegy, hogy a hurok "mikor ér körbe" és adja le a vezérlő az ESC-k felé a loopot. Ezt úgy szokták jelölni, hogy a gyorsabb a kisebb, vagyis az 1200 Loop jobb mint a 2400. Gondolom kevesebb processzoridőt emészt fel vagy ilyesmi.

Ezért nagyon nem mindegy, hogy milyen módban repülünk és milyen szenzorok működnek közben. Nyilván az Acro a leggyorsabb, a második leggyorsabb a Horizon jellegű dolgok. Ezért sincs értelme GPS-el bohóckodni a racereken meg barométerrel.

A másik, ahogy Fape is írja, hogy milyen protokollal valósul meg a vezérlés, I2C, SPI vagy akármi, ezeknek a mintavételezési sebessége is más. Valami olyasmi rémlik, hogy az I2C-nél 1 kiloherz volt a mintavételezési freki míg az SPI-nél 8KH, szóval elvileg az SPI 8x gyorsabb,

Ha emlékeztek még a PWM-re, ott a mintavételezés 1KHZ-volt, ezt vették alapnak. Volt a Oneshot125 is, ami szerintem azért 125 mert az 1KHZ 1/8-ada. Ez gyorsabb reagálást tesz lehetővé, de terheli a processzort (volt erről cikk a blogomon, csak nem akarom bevágni, mert egy korlátolt 3 betűs admin többször kitiltott miatta) .

Na most az új menőség a Multishot, ez 10x gyorabb a Oneshotnél, ami kb. 5-25 microsecundumos válaszidőt ad, ha tudja az ESC. Ugye ezt viszont fel is kéne dolgozni, ehhez viszont még durvább processzor kell, ezek az F4-ek, viszont elvileg a gépek is sokkal gyorsabban reagálnak.

Ez így értelmes amit írtam?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#14) Nohab61 válasza mgy (#11) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Az x-racer f303-ból már a v2-t rendelted? ahogy nézem ebbe betették már a Vbat-ot.

[ Szerkesztve ]

(#15) mgy válasza Nohab61 (#14) üzenetére


mgy
senior tag

Bizony! :)

(#16) szacsee válasza mgy (#11) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ok ha összeáll leírom, de nincs összehasonlítási alapom Max az f3 klón ami öcsi gépébe megy.

Jackal2: Köszi, ez hasznos volt!
Lehet hülyeséget kérdek, de olyat lehet, hogy pl acro módban nem aktív a magnetométer és a báró, a többiben igen? (sejtem hogy nem lehetséges, cak gondoltam hátha..) 😊

(#17) Jackal2 válasza szacsee (#16) üzenetére


Jackal2
senior tag

Persze, Acroban csak az accelerométer kell. Persze így menet közben nem tudom, lehet-e kapcsolgatni, de az Acronak az a lényege, hogy se stabilizálás nincs, se semmi:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#18) mgy válasza Jackal2 (#17) üzenetére


mgy
senior tag

acroban csak gyro, nincs acc!
(ménemalszokmámég?)

[ Szerkesztve ]

(#19) Teréz Atya válasza mgy (#18) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mert ide irkalsz. :P

BTW egy oraja adtam fel a "minden 1S akkut kulon vagy balancolva toltok" elvemet. Volt 5 akkum, ezek 3 fele tipusbol. Amikor a b6 mini mar 70 perce balanszolta durrant el az agyam es kuldtem meg parhuzamosan az azonos fajtajuakat.
Mert meg vart 4 h8 mini akku, 1 400mah, meg 1 1500 mAh 3S, en meg aludni is szeretnek.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#20) sityak válasza mgy (#1) üzenetére


sityak
tag

és mi ez a diszkrimináció, hogy csak 4 motorral lehet nevezni? :D

http://legipanorama.hu

(#21) mgy


mgy
senior tag

Nesz.passatok, hogy nemígymeginkábbúgy! :D
Evvan. Holnap reggelre mindenki vágjon le 1-2 felesleges propit!

(#22) szacsee válasza mgy (#18) üzenetére


szacsee
nagyúr

Magyarán hiába van bekapcsolva pl a báró acro módban figyelmen kívül hagyja?

(#23) mgy válasza szacsee (#22) üzenetére


mgy
senior tag

Itt egy jó táblázat, mikor mi játszik.

(#24) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

Visszatalálós.
Meg az új páka
Van itthon 24V-os, 3.5A-es tápom, kipróbáltam. A ferdeszeműek nem hazudtak, ezzel tényleg kb. 10 sec alatt felmegy 300-ra ez a kis szar, ráadásul masszívan tartja is.
Nagyobb gombócokra biztos marad a weller, de az tutti, hogy a napi műtétekre a kicsi lenyomja, mint a bélyeget...
Le vagyok nyűgözve (pedig nagyon tartottam tőle, hogy megbánom)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#25) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#19) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Drót
A balancerrel nyugodtan tölthetsz egyszerre különböző kapacitású akkukat, nem kell őket összevárni. Én simán megküldöm az 1200-assal egyszerre a 300-ast, mindkettő szépen leold 4.1-en
Szerk.: Igen, a kakaót a kicsihez állítom, szóval a nagyok azért futnak egy ideig...

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#26) Patics válasza szacsee (#22) üzenetére


Patics
tag

Acro mód... ugyanaz mint a heli mód... Én épp erre vágyom.. már nagyon unom, hogy a drónom "felülbírálja" ami parancsot adok neki.. Épp mint a Win a Pc-men.. :F

Szenvedek mire a V686G végre dob egy-egy flippet manuális irányítással. tényleg, ennél nincs más repmód, csak az egyetlen gyári?

Tegnap végre volt szerencsém élőben látni itt a reptéren, FPV-s repülést Eachine 250-es racerrel meg egy mini 3D-s nyomtatóval :Y készült mini racerrel... (mármint a váz készült nyomtatóval). Kipróbáltam az FTP szemüveget is.. Állat jó volt mindegyik.

Meg voltam bent a BP. Váci úti Dragonfly drónépítők boltjában, ott is okosodtam kicsit, kértem alkatrész meg árajánlatot 250-es racer építésére.

Majd megosztom ha van valami jó hírem, de egyre inkább úgy tűnik építek egyet, pár utcányira lakik aki a segíthet a beállításokban, építésben, már csak össze kellene szedni mi is kell hozzá...

Összeszedhetnénk közösen egy jó alkatrész listát ..

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#27) Jackal2 válasza mgy (#18) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ja akkor fordítva, na mindegy, a lényeg lejön. Ha csak gyro működik, akkor csak egy szenzor tolja be az adatokat.

Horizon/Stabilizedbe minimum kettő, gyro és acc

A többi borzalomban meg még több. Sok adat, lassabb reakció:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#28) Jackal2 válasza Teréz Atya (#19) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én jelenleg 8 óra alatt sem tudom feltölteni már az akkukat, túl sok van:D

Szacsee: vagyis aki megveszi a mindenféle GPS-es racereket, ilyen indokokkal, hogy de úgy majd megtalálom, meg milyen jó ha van, az igazából a válaszidejét teszi tönkre a gépnek. A GPS miatt ugyanis lesz még valami, compass, tehát biztosan +2 szenzor fölöslegesen megy. Kivéve persze ha valami überbrutál processzorod van:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#29) Jackal2 válasza Patics (#26) üzenetére


Jackal2
senior tag

A csoda az, hogy megtaláltad azt a boltot, mert valami elbaszott helyen van. Én fél óráig keringtem azon a rohadt telepen.

Csak mondom hogy ilyen árra számíts: 100.000.-

Semmi értelme építtetni velük, mert neked durván deficites lesz. Az alkatrészlistában segítünk, csak mond el, mit szeretnél pontosan. Mennyire legyen erős, nagy és drága. Én az Eachinet nem erőltetném, a karja mint a ropi, ha nem akarsz minden esés után szerleni, kezd egy full karbon vázzal.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#30) mgy válasza Patics (#26) üzenetére


mgy
senior tag

Van ám már ilyen alkatrészlista, nem kell újra feltalálni! :)

(#31) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszi a válaszokat!

(#32) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Tegnap összeraktam a Runner-t és kivittem futni. :DDD
Igaz, hogy újra kellett tanulnia járni, de sikerült neki, és most csak úgy szárnyalt!
A hétvégén a motorok a vizes fűtől bolondultak meg, száradas után szépen pörögnek. Nincs késés, dadogás, leállás, semmi. Szépen együttműködnek, ahogy azt kell.
A tengely körüli forgást, a bal hátsó motor akadasa idezte elő. Most nem volt kedvem javítgatni, úgyhogy cseréltem egy újra.
Azóta ismét önmaga. Kicsit még ugyan magányos, de amint megtaláltam a megfelelő társat neki, teljes lesz a boldogsága.
Azaz csak majdnem. Ugyanis az a rohadék gps mindig letörik pár borulás után. És nem az a legszörnyűbb benne, hogy nincs utánna gps adatom/funkcióim, hanem hogy az védi a gépet felülről. Pl. most is azért kellett motort cserélnem, mert a gps modul hiánya miatt, rá tudott esni a gép. Valamit, ki kell erre talaljak. De legalább van! :)

Lehet, építés lesz nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#33) fape válasza szacsee (#22) üzenetére


fape
senior tag

Megfordítanám a kérdés: Mire használnád a barot acro módban?
Ha trükközöl csak hátráltat, nem azt csinálja amit szeretnél.
Ha versenyzel és kapukon repülsz át, ahhoz nem elég pontos. A +/- 0,5-1,5m amiket tudnak már bőven sok a 1,3m-s kapukhoz.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#34) SpydeR3412 válasza SpydeR3412 (#32) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Beraktam egy darab hungarocellt merevítesnek, remélem tovább kitart vele.

Megyek, le is tesztelem. ;]

(#35) Jackal2 válasza mgy (#30) üzenetére


Jackal2
senior tag

Pont Zsolesz mondja azt hogy ez 3-6 havonta változik, szóval lehet már nem ezt írná.

Közben látom, hogy updatelte, de ha lesz időm, összedobok egy listát én is.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#36) Teréz Atya válasza _X10Dead_ (#25) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hasonloval toltottem a B6 minivel, de sokaig balanszolt. BTW a linkeltre meg fel kell forrasztani a fo akkucsatlakozot h B6-al lehessen hasznalni.
Mellesleg a B3AC-nak nem okoznak ekkora problemat a nagyon kulonbozo akkuk, igaz az csak a balancer plugon tolt.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#37) Jackal2 válasza Patics (#26) üzenetére


Jackal2
senior tag

A TUDOMÁNY JELENLEGI ÁLLÁSA SZERINT :D, vagyis ma, mert lehet már holnap máshogy lesz, ebben kell gondolkodnod:
- váz: full carbon, minimum 3 mm-es karokkal de inkább 4. Méret 250-200, a 280 kicsit nagy, a kategória alja a 200 ha versenyezni akarsz. 150-200 már nem nagyon repülhető szabad szemmel mert kicsi, ez a 200-ra még határeset (azt láttam élőben, ha sas volt a családfádon, akkor menni fog a dolog:D). Az a jó, aminek a dekkjei egyforma hosszúak és nem nagyon van kinyúlás. Minden elektronikai cuccot a vázba tegyél, akksit a tetejére, így van a legnagyobb esély arra, hogy megússzák a dolgot
- ESC: Blheli firmwares 20/30 A minimum. Szvsz. 12A-nak már nincs értelme. Firmware tudjon féket (Dampened Light), Oneshot 125-öt. Simonk nak megállt a fejlesztése. LittleBee 20/25A elég jó, aztán Rotorgeeks 20/30A is, Emax nano 20/30 is jó. Nagyobb is lehet, van már 30/40 meg 30/50-ES is
- motor: ha 250-nél kisebb a vázad, akkor lehet 1806, de árban majdnem annyi, mint a 2204-esek és azok 50xx és 60xx motorokkal is jók. Ebből ajánlott Emax: RS2205-2300KV 5-6 propra, RS2205-2600KV 4-esre, ajánlottak még a Cobra motorok is, illetve nézegetheted Hobby Kingen a Multistart is, bár erről nincs tapasztalat. Az Eachine motorok Emax átbrendelt változatai, olcsóbban
- vezérlő: Naze 32 SMTF1 acro ha kevés a pénzed, ha nem, akkor valami ami SMT32 F3-mal van szerelve. Azt kell még eldöntened, hogy hány portra (UART) van szükséged, akarsz-e feszültség visszajelzést (VBAT), telemetriát vagy sem. Baronak, GPS-nek szerintem nincs értelme. Naze 32 vezérel ledeket is 5V-n, ezeket programozhatod
- vezérlő program: Cleanflight, Baseflightnak megállt a fejlesztése, Betaflightot nem ismerem, de a többség cleanflightot használ. A Multishot vezérlés miatt vannak most új flight controller programok is
- propeller: Kingkong 5045, ezek kiegyensúlyozottak, illetve az Gemfan 5030-5040, de NEM SZABAD Gemfan 5045-öt venni, mert nem jó. Karbon drága és elcsavarja a motor tengelyt, inkább törjön. 60xx-ben nincs tapasztalatom. Háromágúból DAL 5045x3-mat szeretik
- adó-vevő: ami tetszik, Frsky Taranis a csúcs, 75.000-ért, szerintem a best buy a Flysky FS-i10 Mode 1 93 EUR-ért és átszerelhető Mode2-re, Hobbykingen szokott lenni, én ilyenre vadászok. Ehhez kell majd választanod vevőt, de mindenképpen kétcsatornás legyen. Turnigy 9X is lehet jó, csak szarakodós az átépítés
- akku: vázmérettől függ, én most Turnigy 40C 1800mAh-val repülök, hogy gyakoroljak. 250 vagy kisebb vázméretnél 1400mAh 4S Turnigy nano, Turnigy bolt, Multistart 1400mAh 65C, Dinogy 1400mAh 65C, ha nagyon sok pénzed van, Turnigy LIHV Bolt akksikat is nézhetsz. Híres még a Tattu is. Zippy is jó, nekem van, de nagyobb kapacitásban
- sok egyéb szar: low voltage csipogó, polaritásvédett, csomó velcro, leszorító szalagok, tartalék karok
- FPV: amit a Zsolesz javasol, de antennában Banggoodtól vegyél Aomway antennát.
- kamera az FPV mellé, ha akarsz plusz felvételt: Runcam HD EU Banggood 15K-ért

Asszem nem hagytam ki semmit:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#38) Nohab61 válasza Jackal2 (#37) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Tényleg hol tart a UFO FPV DIY 5.8G fpv szemüveged?

(#39) Nohab61


Nohab61
aktív tag

EZ az alien frame copy milyen lehet, mert nem néz ki rosszul :)

(#40) mgy válasza Nohab61 (#39) üzenetére


mgy
senior tag

EZT MOST MÉRT KELLETT MEGMUTATANI?????????????
:D :D :D

(#41) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Tudnátok nekem Eachine Falcon alternatívát ajánlani?
Tudásban nem szeretném lejjebb adni, max árban. :DDD

(#42) Nohab61 válasza mgy (#40) üzenetére


Nohab61
aktív tag

HEHE akkor neked is bejön :D

(#43) mgy válasza Nohab61 (#42) üzenetére


mgy
senior tag

Nekem bejött az eredeti is, de 40 ezer forintért vázat venni úgy, hogy repülni nem tudok, kicsit luxus. :D

(#44) Nohab61 válasza mgy (#43) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Igen pont ezért örültem amikor megtaláltam :) Én szerintem be is rendelem a 230-ast 4mm-ben és ez lesz a következő projekt.

(#45) mgy válasza Nohab61 (#44) üzenetére


mgy
senior tag

Pontosan! :))
Mivel repülsz most?

(#46) Nohab61 válasza mgy (#45) üzenetére


Nohab61
aktív tag

X5c meg most lett kész a Quanum Venture. Az FPV-zést várom már nagyon már csak egy szemüveg kéne.

[ Szerkesztve ]

(#47) Teréz Atya válasza Nohab61 (#46) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A Venture-nek alu karjai vannak?

@ Jackal2 - ja, igen, a Runcamnak sokkal nagyobb a lencsetakaroja mint a NightHawknak.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#48) Jackal2 válasza Nohab61 (#38) üzenetére


Jackal2
senior tag

Megnéztem, de nem derült ki:D Valahol a tengeren:D (temporarily not available)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#49) Nohab61 válasza Teréz Atya (#47) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Igen alu.
Én inkább kamera platformnak vettem, okosított Naza m-lite-al

@Jackal2: az nem rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#50) zarew


zarew
senior tag

Ez jó lehet,vagy csak úgy néz ki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.