Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) Plasticbomb válasza maxika2004 (#6949) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A wifi modulnak kell egy antenna. Akar csak a pcb-n egy "vezetek vonal" antenna, de kell neki.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6952) vestaxxx1


vestaxxx1
csendes újonc

Sziasztok!
Kis segítségre lenne szüksége, sehogy nem tudom csatlakoztatni a bf-hez a droneom. ( Hozzá teszem, hogy nagyon kezdő vagyok ez lenne az első drone-om emax hawk 5. Teljesen új a készülék.)

0.A zadig programmal sikeresen telepítettem a WinUSB (v6.1.7600.16385).

1.Próbáltam az ImpulseRC_Driver_Fixer-t is. De kb félúton mindig errort írt ki.

2.Próbáltam volna a Flash loader Demonstrator Gui-t. (L:/dl/upc/2018-08/17/634384_mstoaxvxvzkfx3rd_flash.png) Mindig ezt írja ki (/L) hogy ellenőrizzem a boot mode konfigurációt. és a flash protection statust. Reseteljem az eszkőzt és próbáljam újra.

3.Próbálkoztam e- videó mentén is. Több drivert letöltöttem, telepítettem.
( CP210x_Windows_Drivers_with_Serial_Enumeration.zip ; stsw-mcu005. ; STM32-VirtualCOM-Dvr-64bit.exe )
Az eszközkezelőben az stm32 bootloder illesztőprogrm fájlt szeretném megváltoztatni a CP210x USB to UART Bridge VCP Drivers- re de sehol nem találom azt az illesztőprogramot. Illetve amit találok itt az 4 db stm32 bootloader file. Amiket mind próbáltam és nem működnek. :/

[ Szerkesztve ]

(#6953) Teréz Atya válasza vestaxxx1 (#6952) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Minek akarod flashelni a gépet, alap beállításokon teljesen repülhető.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6954) vestaxxx1 válasza Teréz Atya (#6953) üzenetére


vestaxxx1
csendes újonc

Arra keresek megoldást, hogy tudnám csatlakoztatni a bf.-hez. ("no configuration received within 10 seconds communication failed") Mit csinálhatnék máshogy, hogy sikerüljön?

Most megpróbáltam egy másik laptopon:
Itt simán lefutott a driver fixer. Viszont bf. még így sem megy. Az eszközkezelőbe a porton így utólag beállítottam a bit/másodpercet 115200-ra sajnos ez sem segített.

Bármilyen ötletenek, tanácsnak örülnék. :)

(#6955) Teréz Atya válasza vestaxxx1 (#6954) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor boot gomb nem nyomkod, driver fixer elfelejt, az a bootloaderhez kell h flasheld:
STM32 Virtual COM Port Driver-t ebben kikeresed, regisztrálsz és letöltöd.

Ha kezdő vagy, akkor ezt is átolvashatod. Cleanflight / Betaflight / iNAV ebben egykutya.

Ha majd jobban fog menni és pl. GPS-t akarsz csatlakoztatni auto rescue-hoz, csak akkor rakjál fel újabb BF-et, mert az alap NAGYON jó, PID, dynamic filter, minden fasza. Mivel DSHOT van fent, így kalibrálni se kell az ESC-eket.

Ahhoz meg majd ezt olvasd el.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6956) vestaxxx1 válasza Teréz Atya (#6955) üzenetére


vestaxxx1
csendes újonc

Megoldódott a probléma! :) A chrome-os bf.-el volt a baj. Telepítettel már működik. :) Köszi a segítséget! :)

(#6957) Rasta5505


Rasta5505
újonc

Üdv az uraknak!
Egy kis segítség kellene egy Omnibus F7 V2 laphoz.
Egy IST 8310 iránytűt szeretnék I2C-n rá erőltetni de sehogy nem akar össze jönni.
Lábakat konfigoltam b10 scl b11 sda. Felhúzni is próbáltam, sok dolgon túl vagyok de semmi.
Valakinek van ebben tapasztalata?

(#6958) fape válasza Rasta5505 (#6957) üzenetére


fape
senior tag

Inav/bf? Honnan vetted a boardot? Van hozzá linked?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#6959) Rasta5505 válasza fape (#6958) üzenetére


Rasta5505
újonc

Inav ban szeretném.
Sajnos most hirtelen nem tudom melyik helyről jött. De azt hiszem Banggood, megpróbálom a linket megkeresni.
Miért lényeges?

(#6960) fape válasza Rasta5505 (#6959) üzenetére


fape
senior tag

Omnibus (f4)ból elég sok klón volt és szerencsére ahány copy annyi fajta lett :S
Tx3/rx3 helyére raktad? A lábakat configoltad mit jelent? Ha jól rémlik nincs resource remap inavban.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#6961) Rasta5505


Rasta5505
újonc

Próbáltam szemmel látható külömbségeket keresni a panelon az eredetihez képest, nem találtam. Kérdés melyik az eredeti.... Volt egy (másolat) CF F3 vezérlőm ott abból látszik hogy a i2c sebesseg 200khz nél nagyobb volt akkor lefagyott.
CLI ben ezekkel konfigoltam a lábakat. Elvileg át is írta.
resource SERIAL_TX 3 NONE
resource SERIAL_RX 3 NONE
resource I2C_SCL 2 B10
resource I2C_SDA 2 B11
Ha tényleg a B10-B11 az a bizonyos láb...
Ami érdekes INAV ban (2.0) Hogy a ledszalagot sem kezeli, még Cleanfligh-ban tökéletesen működik de a Mag ott sem látható.

(#6962) fape válasza Rasta5505 (#6961) üzenetére


fape
senior tag

Erős a gyanúm, hogy nem kell a resource remap (sőt ha jól tudom inav-ban nincs is)
Az inav doksi se segít. (legalább tudjuk h a ledről tudnak már)

A boardon nincs iránytű ugye? Esetleg set mag_hardware = auto és a resouce remap törlése/gyári állapota megérhet egy próbál.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#6963) Rasta5505


Rasta5505
újonc

Resource Remapping megy
És a set mag_hardware = auto - ra kapok i2c hibát (215), de nem állít be semmit. Sajnos nincs rajta iránytű... elcsesztem rendeléskor.
Jó ideje küzdök ezzel. Lassan feladom.

(#6964) fape válasza Rasta5505 (#6963) üzenetére


fape
senior tag

Biztos, hogy inav? Nem találtam arról semmit, hogy lenne resource remap, sőt csak arról h nem is lesz.
A mag_hardware=IST8310 és i2c_speed=100KHZ kombót már próbáltad?
diff-el kérd el mi változott, majd nyomj egy default-ot, uart3-ra az iránytű és először a mag_hardware, próba aztán i2c_speed és próba.

Drónhoz vagy repcsihez akarod használni? (repcsihez nem kötelező iránytű)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#6965) Rasta5505 válasza fape (#6964) üzenetére


Rasta5505
újonc

Drónhoz, freestyle gépnek készül csak fontos volna a hazatérés...
Inav-on kívül ezt tudja más szoftver?

(#6966) Rasta5505


Rasta5505
újonc

Nagyon sokan a felhúzó ellenálást okolják, megpróbálok azokkal variálni.

(#6967) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Múltkor volt egy ütközésem, kart is kellett cseréljek. Ma elmentem reptetni, de nem indult az egyes motor. Remegett (nem félelemtől :D ) és nem pörgött fel. BF alól adagolva a fordulatot elindul, de aztán kicsit magasabb fordulatnál leáll és újra indul az ESC (4in1).
FW cserélhető is rajta. Mi lehet a gond? Lecseréltem már az FC-ESC közötti vezetéket is. Másik (új) motort is ráraktam. Semmi változás.
És melegszik a motor

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6968) Plasticbomb válasza AMDaZERG_1 (#6967) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Csereld az ESC-t. Vagy, ha gondolod, ellenorizd le, hogy a capacitorok a helyukon vannak-e meg, pl csak vagd le a tubeot rola, s ha potyog valami, akkor tudni fogod, hogy az kuka (vagy, ha eleg ugyes vagy, s ertesz hozza, vissza forraszthatod oket, de akkor is kerdeses marad, hogy meg mi serult meg abban az utkozesben).

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6969) AMDaZERG_1 válasza Plasticbomb (#6968) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Valójában elektronika nem sérülhetett, mert zárt (Eachine X220s) és egy kar meghajlott, de nem szakadt az sem. 4in1 ESC,tehát levágni nem kell semmit. Átnéztem alaposan, és leszakadt alkatrésze nincs az ESC-nek.
Felpörgéskor (kb 50% ig engedi) kézzel megfogom, és elég könnyen leáll az a motor, majd újraindul az ESC,

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6970) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#6969) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Arra gondoltam a hibás ESC-t leválasztom, vagyis kiteszek karra egy szintén 30A ESC-t.
Ami benne van az egy DSHOT600 4in1 BLHeli_S 2-5S ESC.
Mire figyeljek ESC választásakor? Gondolom Elég, ha BLHeli_S 30A 22-5S. De van valami lényegesebb paraméter?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6971) Plasticbomb válasza AMDaZERG_1 (#6970) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mi lenne, ha vennél még egy ilyet, egyrészt kellene legyen tartalék, másrészt ilyenkor tudsz tesztelni vele.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6972) AMDaZERG_1 válasza Plasticbomb (#6971) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Azt már tegnap előtt megtettem, csak gondoltam elég lett volna egy ilyen megoldással is próbálkozzak, mert így olcsóbb, és nem termelek annyi elektronikai szemetet :D
Igen, jó, ha van tartalék! Kis gépeimhez mindenből van bőven, de a nagyhoz azért kicsit macerásabb mindenből betartalékolni. Eddig azért nem tettem meg, mert képlékeny volt eddig számomra a nagy gép létjogosultsága. Majd egy évig elő sem vettem, mert féltem és féltettem az embereket. Most találtam alkalmas helyet, és azért is vettem elő. Azonban azzal is tisztában voltam, hogy, ha megtetszik a nagy gép nem biztos, hogy ez a setup szolgálja ki ilyen vágyaim. Mondjuk motorokból már az elején betartalékoltam, így az új gépben a Holybro elektronika mellé szerintem azt fogom belerakni (Eachine X220s 2206 2300kv) Nekem nincs gondom a motorokkal, pedig kaptam eleget, mivel ezzel a géppel kezdtem bele. És volt zuhanásom (több is) és elijesztett. Aztán kiderült sok azért volt, mert valami jelzavaró tákolmány sugároz azon a helyen. Mások is rendre bajba kerültek ott.
Szóval már berendeltem egy másik ilyen 4in1 ESC-t ebbe a majd másodlagos gépbe.
Nagyon szépen köszönöm, hogy elláttál tanácsokkal! Én már ennek is nagyon tudok örülni!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6973) Plasticbomb válasza AMDaZERG_1 (#6972) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem mintha tul sok tanacsot adtam volna...:D

De, gyakorlatilag ez az alap, foleg, ha olcso cuccokbol epitesz, mindenbol kettot... (Szal vegso soron igy is, ugy is elkoltod azt a penzt. :D )

Egyebkent ne aggodj, nekem is hasonko gondom volt a naggyal, illetve van is. Sokaig nem ertettem, miert dobja el magat a gep, aztan leesett, igaz nekem 4 darab esc volt normal, de olcsobat vettem.. De az olcsobbnak valahogy szarabb a forrasztasa (ezt akkor nem tudtam), szal amikor a gepet kicsit is meg akartam roptetni (s olyankor ugye egybol nyelgazt neki...) minden elso alkalom utan egybol csinalta. Mindegy, hany esct csereltem alatta. Tudni kell, hogy a gep, amit epitettem, nem kis konnyu gep, nem racingre epitettem. 3 agu 5 incs propok, emax rs2205 motorok (?2700 KV?) 2200 mah 4s 90c akksi, szal probaltam anno ugy epiteni, hogy lehetoleg minden alkatresz passzoljon. Igy valasztottam ESCt is, de ott egy kicsit olcsobbat neztem. Jonak tunt. Par ilyen alkalom utan rajottem (ez kb egy 3 honapos idotartam), hogy azert nem megy a gep, mert elenged a forrasztas az escn s igy eldobalja a condikat, de ezt csak akkor latod, ha leszeded a tubeot rola... ugyanis akkor helybol ki is esik az osszes kondi. Mas kerdes, hogy ez ebben az esetben pont azert jott elo, mert mindent probaltam azonos teljesitmeny szinten osszerakni, s ezek a motorok ebben a felallasban tudnak am enni. 37-42 A kozott volt a csucs. Az ESCken elvileg 35 A allando 45 pillanatnyi terhelhetosege van, de a gep a 33At mindig fel tudta venni, kb alapjarat...XD

Szal ez volt, legutoljara valamikor marciusban volt a kezemben, aztan koltoztem, stb,mar keresztet vetettem ra, mire msot egy hete visszakerult hozzam. Szal visszatert, hogy kijavitsam. Kar, hogy nem a nyaron tert vissza, ahova koltoztem rengeteg jo spot volna repkedni, (Hollandiaban a RANDSTAD regioban egyedulallo hely ez..:D) de jelenleg nem repkepes a dog, at kell neznem, kell venem uj, jominosegu escket, sofwaret frissiteni, utana olvasni, mit tud mar, mit nem, stb.

Sajnos a BabyHawkom is ugyanezt az utat jarta, most kerult vissza hozzam, az is, szerencsere annak nem voltak ilyen bajai, de szerintem szet kell majd szednem, atnezni az alkatreszeket, mi milyen allapotban van. Kb 3 het mulva lesz is ra idom...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6974) AMDaZERG_1 válasza Plasticbomb (#6973) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ami a gondom, hogy nem is olcsó az ESC bele, és variálni sem nagyon lehet, mert szeretem, hogy le tudom zárni az oldalát a gépnek, így akármilyen ESC nem megy ám bele! Ez meg 11500. A Holybro, amit az új gépbe vettem 16ezer. Szóval van közöttük 4500Ft?! Szerintem nagyon nem olcsó (sajnos) így ez után sem óhajtok tartalékot venni belőle :D
Ezért így inkább veszek karra szerelhető ESC-t, és eldurrant részleget így korrigálom.
Aztán meg, ha lesz türelmem megnézem mit csinál, ha lecserélem más ESC MOSFET -re. Lehetséges az is megoldja a problémát. Főként, hogy ezt a gépet arra fogom tartani, hogy netán az újjal történik valami elő tudjak húzni egy másik működő gépet. Vagy csinálok trikoptert :D Abba még jó ez az ESC :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6975) Plasticbomb válasza AMDaZERG_1 (#6974) üzenetére


Plasticbomb
addikt

10€/motor az olcsó...

Az új gépedbe is 4in1 esct vettél? Én híve vagyok a régi 1 motor= 1 esc felállásnak, ha beüt a baj, kevesebb gond kicserélni egy esct, mint mind a 4et egy 4in1 verzió esetén. Nem emlékszem tisztán már, de azt hiszem painless360 volt hasonló véleményen, hogy jó meg helytakarékos egy 4in1 esc, de mi van, ha az egyik kimeneten gond van? Gyak cserélni kell mind a négyet egy helyett.

(Az más tészta, hogy nekem gyak mind a négy esc kuka, ott én voltam balfasz, elsőre nyugodtan vehettem volna emax bulleteket vagy wraith32 50a méretben...)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6976) AMDaZERG_1 válasza Plasticbomb (#6975) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Közben megjavítottam az ESC-t :D
A kis eachine Lizard95 ESC -ből kiszedtem a két hibás MOSFET helyére a benne lévőkből kettőt.
Számításaim helytállóak voltak. Így lesz tartalék ESC :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6977) Plasticbomb válasza AMDaZERG_1 (#6976) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Egyezo mosfetek vannak a ket cuccban?

GRAT!

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6978) AMDaZERG_1 válasza Plasticbomb (#6977) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Nagyon úgy tűnik.
A darabszámból tippeltem, hogy jó lesz. Az tíz amperes ESC, és háromszor van több MOSFET a 30A ESC ben. Asztalon jó volt. Remélem majd levegőben is ezt hozza. De az majd valamikor máskor derül ki. egyszerre indul mind a négy motor BF-ben. És kipörgetve is jónak látszott.
A belevésett jelek azonosak.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#6979) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!
Video ügyben kérek tanácsot. Adott egy Matek F405 CTR FC és egy Matek Video transmitter 5.8G VTX-HV W.
Az itt látható módon vannak bekötve.Remekül működik minden. Illetve mégsem. :(( 10 másodpercenként eltűnik a kép a szemüvegen, úgy 2 másodpercre . Kiderült, hogy amint összekötöm az FC TX3-at a VTX TX portjával, akkor jön be ez a hiba.
Valami ötletetek???

(#6980) ggggg5


ggggg5
csendes tag

A minimOSD lapkára nem akar tapadni a forrasztóón. Vettem forrasztó krémet. Az sem segített.
Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#6981) Peaceliker válasza ggggg5 (#6980) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem jöttek még le a padok? mert jellemző nála...

"Oh my Goa'uld!"

(#6982) darealkilla válasza ggggg5 (#6980) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Finoman csiszold meg a rézfelületet, ha nagyon oxidálódott akkor csak az segít.
Vagy nem elég meleg a felület.

[ Szerkesztve ]

én vagyok az ördög

(#6983) fape válasza ggggg5 (#6980) üzenetére


fape
senior tag

Milyen ónnal próbálod? Egyik amit itthon vettem randomra olyan, hogy az istenért nem akar olvadni. Cserébe a BG-ről vettem az tökéletes :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#6984) Peaceliker válasza fape (#6983) üzenetére


Peaceliker
őstag

lehet az rézcsőhöz való Sn97Cu3? :)

"Oh my Goa'uld!"

(#6985) fape válasza Peaceliker (#6984) üzenetére


fape
senior tag

60 vagy 63 rémlik a feliraton. De már azt se tudom hol van. Szerencsére.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#6986) ggggg5 válasza Peaceliker (#6984) üzenetére


ggggg5
csendes tag

De az. s-sn97cu3 Rézcsőre való. Sokat szenvedtem vele :D Másik ónnal sikerült.

(#6987) Peaceliker válasza ggggg5 (#6986) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem csodálom :D az csak pasztával működik, úgy sem túl hűvösem, ilyen forrpadra meg lehet sehogy egyébként sem :)
De a lényeg hogy megoldódott ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#6988) ggggg5


ggggg5
csendes tag

A forrasztás megvan és jónak tűnik. OSD működik, de nem talál műholdat.
A GPS BN-180 típusú. A bemenetét nem kötöttem be, a kimenete ad feszt, 1,8V és 3,3V váltakozik. Kiírja hogy RSSI 100% ez változik a fesz függvényében.
FC nékül használom.

a config.h-ban ezekre állítottam:
MINIMOSD
NMEA
ROTORCRAFT
STAGE2FILTER
OSD_SWITCH_RC
BAUDRATE 115200

RSSI settings - t így hagytam:
//#define FASTPWMRSSI

Mi lehet a baj? Lehet hogy rossz a GPS? :W

(#6989) cd334 válasza ggggg5 (#6988) üzenetére


cd334
tag

Szerintem a gps default baud rate nem 115200.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#6990) cd334 válasza ggggg5 (#6988) üzenetére


cd334
tag

Utánanéztem a default baud rate 9600.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#6991) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Y6 configban épátettünk be T-motor motorokat, és hozzá T-motor F45A ESC-ket. Labortápról minden oké volt, majd mikor rá akartuk szúrni az akkut, zárlatba ment. Szétszedtem, és a legrövidebb karon mindkét ESC halottnak tűnik. (Az egyiken a + és - közt gyakorlatiulag 0 Ohmot mérek, a másikon 30 körül.) Az ESC-k a kar végén kettesével vannak párhuzamba kötve, és a +/- vezetékek mennek egy közös csillagpontba. Nem a motorok vezetékét hosszabbítottuk meg, hanem a táp vezetékeket, amik így kb. 55cm hosszúak, kivétel a hátsó kar, ami ennek nagyjából a fele. Létezik, hogy ilyen hosszon már indukálódik akkora feszültség, ami átütheti a FET-eket?

(#6992) fape válasza krisztianAMG (#6991) üzenetére


fape
senior tag

Labor tápon nem volt Amper korlát beállítva?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#6993) Peaceliker válasza krisztianAMG (#6991) üzenetére


Peaceliker
őstag

motor tekercsben nem értek bele csavarok?

"Oh my Goa'uld!"

(#6994) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Omnibus F4 PRO (V2), az miért lehet hogy hiába állítom a beeper_frequency-t mindig 0 marad?
A 'beeper_od' paraméter az mire való (sehol nem találtam leírást erről, a kódba meg nem néztem bele)?
köszi

(#7000) sityupityu


sityupityu
veterán

Üdv!

A drón topikban kértem egy kis útbaigazítást, de egyenlőre nem kaptam választ ezért ide is beteszem a kérdésem hátha valaki tud válaszolni. Köszönöm.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7001) Peaceliker válasza sityupityu (#7000) üzenetére


Peaceliker
őstag

Javasolták, hogy dji topic ban kérdezz. Abban a topicocban a whoop class az úr, ebben meg az épített gépek mentek hajdanán, nem nagyon dji banda ez. :) De persze hátha tudja valaki...

"Oh my Goa'uld!"

(#7002) Szancsó válasza sityupityu (#7000) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Jött arra válasz, legalábbis jó tipp ((#66142) Saccco):
DJI topikban lesz a megfelelő hely, ott vannak a tulajok és az jobban is pörög.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#7003) sityupityu válasza Peaceliker (#7001) üzenetére


sityupityu
veterán

Szancsó

Nem tudom, hogy miért, de teljesen átsiklottam a válasz felett, nem vettem észre. Köszönöm szépen nektek. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7004) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

30x30-as Stack építésnél ki milyen távtartót használ az elektronikákhoz?
kb 5mm átmérőjű cső, gumi, kemény műanyag, fém, alu, stb..
Hol merre van gyors beszerzési forrás ilyesmiben..?

Továbbá sbus csatlakozóvégek forrasztáshoz, kábelezéshez - ez is mindig probléma, hol lehet ilyen építési cuccokat beszerezni itthon?

Jól jönne most néhány használható tanács...

(#7005) Plasticbomb válasza F1DO (#7004) üzenetére


Plasticbomb
addikt

bangood, Aliexpress, hobbykingnek vannak eus raktarai. Nekem nylon tavtartok vannak, de a tobbiek tobb tapasztalattal rendelkeznek veluk.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#7006) F1DO válasza Plasticbomb (#7005) üzenetére


F1DO
senior tag

Itthonról kellene 'rövid időn belül', kifogytak..

Arra is gondoltam hogy veszek egy 5mm-es átmérőjű alu csövet és méretre vagdosok belőle, de még azt se könnyű szerezni.. (vidéken)

[ Szerkesztve ]

(#7007) fape válasza F1DO (#7006) üzenetére


fape
senior tag

Nézd meg hogy mi negatív (általában) vagy pozitív (elb*szod esetben) van-e a furatoknál. Ha negatív/gnd akkor hosszabb csavar és egy marék anya/alátét elég, max esetleg műanyag/gumi alátét közvetlen boardnál.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#7008) F1DO válasza fape (#7007) üzenetére


F1DO
senior tag

köszi, ha más nem ez is jó lehet..
Amúgy elvileg ugye mindegy hogy a furatoknál az elektronikákat egy közös fém (pl egy átmenő csavar) rögzíti, vagy műanyag/gumi szigeteléssel kell közrefogni?

(#7009) fape válasza F1DO (#7008) üzenetére


fape
senior tag

Mondok egy életerős IS-t :D.
Elektronikai szempontból: a váz az tuti földelve lesz (küzdeni kell hogy ne legyen), ha többi komponens jól van tervezve és ott föld van ott hova értelmesen rakna az ember (pl furatok) akkor nincs gond. De láttunk már olyan eachine/racerstar 4in1 esc-t ahol a vbat volt a furaton. Szal az esetek 99,9%-ban elektronikailag mindegy.
De mechanikailag már nem. A gumi, nylon és műanyag csavarok kvázi softmountok. Csillapítanak a vázat érő rezgésen. Még a fém csavar kvázi egy-az-egyben átviszi az fc az összes rezgést.

Ha nincs más csak fém csavar akkor lehet még azzal játszani, hogy a lukat felfúrod 3,2-3,5mm-re és gumi gyűrű alá és fölé. De ez már a ZS terv legyen ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#7010) AMDaZERG_1 válasza fape (#7009) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Néhány ESC-nél pirossal vastagon jelzik, hogy fém csavart meg se próbáljon az ember használni.
szerk: azt mindenképp vedd alapul, hogy a karbon vezeti az áramot, tehát azon keresztül kaphat testet!!!

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#7011) kimista válasza fape (#7009) üzenetére


kimista
aktív tag

ezzel vitatkoznék. minden esetben törekedni kell arra, hogy a váz ne legyen földelve. Rontja a videójelet, nem kicsit.
Annyira nem bonyolult megoldani, minimális odafigyelés kell. Motoroknál csavar ne érjen a tekercsbe. Stack legyen műanyag távtartóval rögzítve. Esetleges sma csatlakozó ne érjen a vázhoz. kb ennyi, ha normálisan építesz, akkor nem lesz shortolva a váz.

Ég és föld, ha nincs leföldelve a váz.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#7012) KillHates


KillHates
nagyúr

Segítségeteket szeretném kérni; DJI Inspire1 relikviához keresek akkut. HA esetleg valaki tud olyan embert, aki hallott már olyanról, hogy valakinek az ismerőse eladna pár Ispire akkut, akkor annak az infónak nagyon örülnék! :DDD
Köszönöm előre is :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7013) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,
épített quadcopter beállításban jártas valaki?
Olyan jelenséget csinál a kis kopterem hogy yaw irányba (azaz 'vízszintesen') elkezd vibrálni ahogy gázt adok a motoroknak. Már egészen kis gázkar állásnál is előjön ez.
(a modell vízszintesen áll, a légcsavarok ránézésre nem ütnek)
Hogyan tudnám kiszűrni ezt a hibát?
Lehet hogy valami 'fizikális' hiba okozza - pl: ferde motortengely, mégis a légcsavarok pici ütése..?

(#7014) Patics


Patics
tag

Sziasztok!

Régen jártam itt, a szabályozások miatt két év szünetet tartottam, de most újra levegőbe emelkednék.. Bizonytalan vagyok, hogy újra belevágjak-e építésbe, négy éve egy ZMR250-est raktam össze. Ha most építés helyett, repkész quadot vennék freestyle repkedéshez, mit javasoltok, melyiket lenne érdemes, és honnan beszerezni? Taranis X9D adó és Skyzone 3-as szemüveg megvan.

Köszi, jó időt!

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#7015) AMDaZERG_1 válasza Patics (#7014) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Javasolni nem javaslok, mert inkább magam építek, de azért nem ártana némi infó arról mekkora méretben gondolkodsz. 4-5-6... vagy nagyobb. Olcsóbb, vagy lehet benne drágább alkatrész. Amúgy szerintem minden szempontból jó gép nem nagyon van összerakottak közt. Vagy a váz béna tervezés, vagy gyenge minőségű motor, vagy nem is olyan kamerát akarsz bele, esetleg F7 vezérlőt akarsz akár 2db gyro legyen benne. Másféle VTX lenne ideálisabb. És így még a vám is közbejöhet. Véleményem a saját tervezésű váz a legjobb :)
Aztán meg az alkatrészek is legjobb, ha az ember magának válogatja össze.
De majd remélhetőleg jön valaki, aki fel meri vállalni azt, hogy kész gépet ajánl.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#7016) kimista válasza Patics (#7014) üzenetére


kimista
aktív tag

welcome back, még emlékszem rád a régi időkből.. én is kb félévente nézek ide fel :D
facebook DRH társalgó, amit te keresel.
Egyébként iflightnak vannak egész jó bnf gépei vállalható áron.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#7017) Watt25


Watt25
veterán

Jó LiPo aksikat honnan lehet most beszerezni? Sajnos mostanában ritkán foglalkozom a drónommal, de eddig a következő tapasztalatim voltak:
Bármilyen aksi, amit az Aliexpress-ről rendeltem szar volt. Értsd: kb. a felét tudta a ráírt kapacitásnak.
Ami jó, az a Hobbyking, onnan rendeltem legutóbb is Zippy 2200mAh-at, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Most gondolkoztam rajta, hogy vennék még, és baromira pofára estem, amikor a €16 értékű aksira €39 postaköltséget számolnak...
Honnan a fenéből szerzek én most aksit? Konkrétan 2200mAh-s 3 cellás aksi kellene, de tulajdonképpen nem találok sehol. (Olyat, ami tuti jó és megfizethető.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7018) Peaceliker válasza Watt25 (#7017) üzenetére


Peaceliker
őstag

fpvracerstore.hu?

"Oh my Goa'uld!"

(#7019) Watt25 válasza Peaceliker (#7018) üzenetére


Watt25
veterán

Nincs túl nagy választék, ami nem lenne baj, ha lenne 2200mAh-s akkumulátor. De nincs.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7020) Peaceliker válasza Watt25 (#7019) üzenetére


Peaceliker
őstag

de akkora mibe?
nem divatos méret már :)
anno 3s ben használtam de hülyeség vt ott is ekkora. 1600-1800 3s ből jobb, 4s ből meg 1300-1500

"Oh my Goa'uld!"

(#7021) Watt25 válasza Peaceliker (#7020) üzenetére


Watt25
veterán

Jó, akkor másik oldalról közelítem meg a problémát: mi az, mi ami ma megbízható márka? Annyira, hogy esetleg Ali-ról rendelve is van esély rá, hogy nem vernek át valami szarral.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7022) Peaceliker válasza Watt25 (#7021) üzenetére


Peaceliker
őstag

chnl pl
amúgy hk ról 50usd fölött ingyenes a posta. Ha van vmi haver akinek kell vmi akkor hamar összejön.

"Oh my Goa'uld!"

(#7023) varadigabor


varadigabor
senior tag

úgy láttom itt lehalt a buli :(

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#7024) Peaceliker válasza varadigabor (#7023) üzenetére


Peaceliker
őstag

Másik topic is elég hulla sajna, de ez teljesen
Dronos cuccok eladása is nagyon szenvedve megy :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#7025) generalpack


generalpack
csendes tag

Én is így jártam, bejártam 3 boltot hiába, de végül megrendeltem online innen.

https://webker.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.