Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) shaddam válasza Teréz Atya (#1600) üzenetére


shaddam
aktív tag

Betaflight konfigurátorban van előnézeti kép, ott a modell úgy mozog ahogy kell. Egyre kevésbé értem, de jó lenne megfejteni, mert biztos tanulságos

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1602) mgy válasza shaddam (#1601) üzenetére


mgy
senior tag

Nézted Cleanflight alatt is? Bár talán elsőre épp azt írtad.
Tök sok jó dolog van a Bétában, én meg mindig visszakanyarodok a Cleanhoz...

(#1603) shaddam válasza mgy (#1602) üzenetére


shaddam
aktív tag

Igen, a roll,pitch,yaw úgy reagál ahogy kellene ott is. Tuti a costum mixben néztem be valamit, de elvileg jónak kellene lenni. Az SP F3 közben jön kínából meg egy minimosd, de addig is repülni kellene a racerrel :W

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1604) FID


FID
őstag

És mondjuk, ha a Robocat 330ra 3 pengés proppot rakok 980-1400kv motorokkal? A három ág nem kompenzálja a nagyobb sima proppot?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1605) shaddam


shaddam
aktív tag

Értem a szándékot, de innen a topik 99%-a felkötné magát

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1606) Teréz Atya válasza shaddam (#1605) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Csak a lamak kotik fel magukat. Bekapcsolod a gepet, megnezed mennyi az annyi. Kiolvasod a gep hattertarjanak az adatait, majd hexeditorban rakeresel az idore, vagy ami hasonlit ra, visszaflasheled es megnezed mi a helyzet. Kb. mint a trainerkeszites a hosidokben. Persze amennyiben nincs letitkositva, mert akkor eloszor a titkosito kulcsot kene meghackelni.
Lenyegeben "csak" ennyi. :P

BTW az addig oke h porgeted a gepet es szepen forog a kepernyon. En arra gondolok h nincs-e valamelyik vevocsatorna felcserelve.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#1607) shaddam válasza Teréz Atya (#1606) üzenetére


shaddam
aktív tag

A konfigurátorban azok az oszlopok mozognak és arra amerre kellene. Tuti a homlokomra csapok majd ha rájövök. Ha rájövök

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1608) szacsee válasza shaddam (#1607) üzenetére


szacsee
nagyúr

5-ös cw
6-os ccw-re lett kötve?
Esetleg dump-ot ha van betafight-ban bemásolhatnád.
Lehet nézek mint Jenő a moziban, de más is olvashatja a topikot és több szem többet lát. 😉

(#1609) shaddam válasza szacsee (#1608) üzenetére


shaddam
aktív tag

Igen jó motor forog és jófele, kivéve ha vízszintesen forgok, mert akkor azt hiszi előre vagy hátra. Most éppen brickeltem az fc-t majd egy ideig marad úgy míg megnyugszom :C Közben feladták a minimosd-t meg az f3-at, lehet bevárom őket vele.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#1610) szacsee


szacsee
nagyúr

X8R, ha rádugom a bec-et, akkor meg se mukkan. Mit lehet tenni vele?
Gépről már egy ideje levettem, nem használtam előtte működött. Bec 5V-ot ad ki és polaritáshelyesen dugtam rá.

shaddam: Akkor kitartást!

[ Szerkesztve ]

(#1611) Jackal2 válasza Teréz Atya (#1606) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én mindig így cheateltem fel az aranyat az Eye of The Beholderekben meg hasonlókban. Volkov commander powa:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1612) Jackal2


Jackal2
senior tag

Azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha inditanék a blogon egy ilyen építős cikksorozatot, amiben ugyan azt a gépet upgradelnénk mindig? Akár át is passzolnám valakinek a megépítés után, hogy nézze meg, milyen, meg dumáljon bele, építsen hozzá stb.

Erre tök jó vázak vabbak Hobby King EU/UK-ban, mutatom, mire gondolok:
- SK450 lehetne az alap
- van hozzá emelt láb gimbal meg kamera miatt
- van hozzá DeadCat upgrade kit
----------------------------------------------összesen: 18,75+19,3+8,64= 46,69
- ez az eredeti Dead Cat V1.5 váz: 50
- ez a nagyobb Dead Cat Pro váz: 105

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1613) szacsee válasza szacsee (#1610) üzenetére


szacsee
nagyúr

Stornó, bec-ről megy, pixhawk sbus kimenetén nem, de azt írják, hogy az rc-re kell kötni és úgy megy. Igazuk volt.
Foka: Nálad sbus-os vevő van a pixhawkra kötve?

Jackal: Van hozzá pdb is, de 5$, viszont az s500 pdb-vel jön és a metszeti képen mintha a karban karbon rúd lenne.
Persze az sk is nagyon közkedvelt váz. ☺

[ Szerkesztve ]

(#1614) Jackal2 válasza szacsee (#1613) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezt a két dolgot linkelnéd? Mert nem találom a HK-n.

Update1: ez az? Nincs BEC rajta...Mondjuk használhatunk csak 12 V-t és akkor nem gáz.

Akkor ez az ingyen szállítás most hogy is van?:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1615) Jackal2


Jackal2
senior tag

Jah, így, hát azért ez elég röhej:

"Orders over $100 from our International warehouse are eligible for Free Economy Shipping. What are you waiting for? Start shopping!"

Jah és a poén az, hogy internationalből 32EUR!-al drágább mint UK-ból. Menjen a HK a picsába...

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1616) szacsee válasza Jackal2 (#1614) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezaz, de van 16$-ért is, csak telón nem fürge a betöltés.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__65575__S500_Glass_Fiber_Quadcopter_Frame_480mm_Integrated_PCB_Version.html

(#1617) Jackal2


Jackal2
senior tag

Van egy ilyen gondom a NAZA vezérlővel: végre lenne időm bekonfigolni, bedugtam, mondom na akkor hajrá, csatlakozott, majd valamitől leszakadt és azóta képtelen vagyok rálépni. A ledeken látom, hogy pl. a mód váltásra reagál, tehát nem a vezérlő makkant meg, szóval leszedtem a drivert és felraktam újra, erre ez fogad:

A lényeg, hogy látszólag jól felmegy a cucc, de igazából mégsem.

Még adalék:
- armolni tudom, motorok beindulnak, led zölden világít, mint ha minden oké lenne.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1618) szacsee válasza Jackal2 (#1617) üzenetére


szacsee
nagyúr

Laposnál ha van akkor másik usb porton is próbáld meg... ha eddig 3.0-ba volt dugva, akkor próbáld 2.0-ba, ha fordítva akkor is..
Asztalinál ha előlapiba volt dugva, akkor próbáld meg az alaplapi csatlakozókat is hátha.
Egyebet nem tudok elmondani. :D

(#1619) mgy válasza Jackal2 (#1614) üzenetére


mgy
senior tag

Montam az int. raktárt. De azt is, h ma rendelek innen az euból. :-p

(#1620) Jackal2 válasza szacsee (#1618) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez nekem is eszembe jutott, nem ez a baja. Az álmoskönyv szerint a konstans zöld indikátor az, hogy "connect to pc correctly" szóval elvileg ez is jó, csak a DJI assistant nem csatlakozik.

Átvariáltam a vevőn kézzel a cuccokat meg a távon és a funkciók követik, armol, meg módokat vált tehát a vezérlő jó (hiába a műszaki ember nem adja fel mert szaros kis szoftver nem működik:D).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1621) Jackal2 válasza mgy (#1619) üzenetére


Jackal2
senior tag

Sajna mostanában sok infó felett elsikkadok, hogy a PÜ/emailek száma a blog miatt kissé megemelkedett:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1622) foka válasza Jackal2 (#1612) üzenetére


foka
aktív tag

Ne sz...j az S450-el inkább odaadom az F450-em, pdb-s az is!

Win7-ed van? Mert Win10 alatt nincs DJI Assistant kapcsolat (se vezérlő, de távhoz), jó hogy a Dell XPS-en (M1710) az maradt, sok mindent csak azzal tudok megcsinálni.

szacsee nincs s-busom, csak cppm.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1623) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah srácok megfejtettem: USB 2.0, rövid, jó minőségű USB kábel és minden más szart lehúztam (laptophűtő meg ilyenek), szóval nem volt elég fesz a porton, most már szépen megy.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1624) mgy


mgy
senior tag

Rosszul emlékszem, hogy itt írta valaki, h lenne lefingott phantomja?
Átépíteném racernek, szóval donort keresek... :D

Jackal,
mindenképp kérném majd segítséged, mekkora propok, milyen kv-jű motorok kellenek bele, ha gyilkosat akarok. :D

[ Szerkesztve ]

(#1625) foka válasza mgy (#1624) üzenetére


foka
aktív tag

Vettem egyet majdnem az rcmodell.hu-n, de szerencsére a srác sokáig ült a témán és rendes P2 V2 lett belőle. De Te nyugodtan ugorj rá, csak egy eredeti ESC kell (az eredeti vázat úgy se akarod ezek szerint csinálni) az meg 5-6-ból megvan.

Üdv: Fóka

(#1626) Allien válasza mgy (#1624) üzenetére


Allien
veterán

Ne sajnáld rá a pénzt! ;] Csak Price: $209.99 $125.99!

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1627) mgy válasza foka (#1625) üzenetére


mgy
senior tag

Nem, nem kell nekem semmi belőle, csak a szép fehér doboz. Mennek bele valami 9-es propot tisztességesen megforgatni tudó motorok, gondolom 30-40-es esc-k, egy naze, b. nagy akksi, aztán veretés. :D

Ahogy elnézem a képeid a szomszédban, a syma is tökéletes lenne! :K

Alien,
mondom, hogy bóti kinézet kéne.
Tudom, láttam a videót pár hónapja, nyilván nem én találtam ki ezt az átépítést, de hirtelen kedvet kaptam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1628) Jackal2


Jackal2
senior tag

Kérdés ahhoz akinek van NAZA vezérlője: a failsafet nem lehet külön kapcsolóra rakni? Csak repülési mód választásra? Ráadásul a Failsafenek nincs olyan módja, hogy benyomom és cutoffol kapcsolóra?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1629) foka válasza Jackal2 (#1628) üzenetére


foka
aktív tag

Sajna az enyém Phantom módban van, ha meg átállítom Naza módba akkor elmennek a Phantom egyes automata funkciói, cserébe előjönnek az eddig nem működő Naza üzemmódok.

Üdv: Fóka

(#1630) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah beconfigoltam az Ogre Mark II-t, kicsit nehezebb lett, mint vártam, olyan 70 grammal sajna (-3 perc repidő).
- 693 gramm az önsúly
- 4000 mAh akksival 18 perc a saccolt repidő, 950 gramm tömeggel
- 5400 mAh akksival 22 perc a saccolt repidő, 1020 gramm tömeggel

És még nincs rajta gimbal+kamera+FPV, szóval baszki...

A rengeteg kábel+a NAZA vackai (PMU, LED modul) meg az hogy PWM-ként bekötöttem egy rahedli csatornát az a +70 gramm. Durva...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1631) foka válasza Jackal2 (#1630) üzenetére


foka
aktív tag

Na pont ehhez passzol. Ha a ZMR250 átköltözik a Robocat vázba, akkor a tömeg nem nagyon változik, csak a mérete lesz kicsit nagyobb. Lehet próbálkozni 6040 háromágú propokkal? Ugye 5045-tel kezdek, utána 5045 háromágú. És tovább lehet-e fokozni? FVT LB Oneshot125 30A és Eachine BG2204 2300KV. Akksik 3S 1800 45C és 4S 1500 45C.
Vagy itt már kockáztatom a motorok elfüstölését?

Megrendeltem 5050 és egyéb finomságokat az akcióban, de a rendelésemből egy él, három lehúzva, a többi backorder :((( Lassan azokra már nem számítk :(

A Phantomra 9450 háromágút ;] nagy hülyeségnek tartod? Ez már V2, eredetileg is nem 9443, hanem 9450 a lapát és már 2312 920KV motor.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1632) Jackal2 válasza foka (#1631) üzenetére


Jackal2
senior tag

3S-en minden gond nélkül megpróbálhatod a 6045*3-mat is. A gond akkor lehet, ha átállsz 4S-re, de az a 30A az nagyon sok ám, az akksid úgy sem bírná:D szóval előbb vágod gallyra azt, mint égne le az ESC+motor.

1500*45=67,5A; 1800*45=81A

Más: Naza tulajdonosokat kérdezem, NAZA M-Literól:
- csak automatikus Failsafe van? Tehát kapcsolathiba esetén a triggerelt eseményt végrehajtja?
- csatornára kirakható motor cut off nincs is? Vagyis amikor benyomom a kapcsolót, állítsa le a motorokat? Olvastam mi a különbség az immediate és az intelligent között, de külön csatornán nem lehet vezérelni?
- auto RTH, ami szintén csatornavezérelt, nincsen?
- A NAZA V2 mivel tud többet? Elolvastam a gyári bla-bla-t de kb. az Auto Take off/Land funkció, meg a jobb stabilitás a különbség szoftverben (hardverben meg úgy sem veszem meg a másikat:D)
- NAZA Lite tud LVC buzzert vezérelni?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1633) foka válasza Jackal2 (#1632) üzenetére


foka
aktív tag

Köszi a tanácsot. Akkor amíg nem szerzek be 3S és 4S akksiból 65-70C verziót addig simán használhatnám. Csak megéri-e foglalkozni vele.

A Nazara egy kis olvasnivaló a Phantom esetében történő Phantom->Naza átállásról és miket tud akkor a vezérlő: [link 1]
Valamint ajánlom a phantompilots.com-ot ott is vesézgetik az üzemmódokat.
Nem tudom mennyiben tér el a Phantom vezérlő Naza módja, de sokan cserélik javításkor sima Naza vezérlőre.
Úgy egyáltalán a Phantom 2 Naza módjáról szólóan sokat írogatnak magáról a Naza vezérlőről

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1634) Minstrel


Minstrel
senior tag

Akinek van egy jól működő naze32 gépe legyen szíves töltsön fel screenshotot a blhelisuite ESC beállításairól. És még egyet kérnék, propok nélkül a cleanflight motors résznél meg kéne nézni, hogy egyszerre mozognak-e a motorok gázadásnál.

Mert több helyen írják, hogy propok nélkül más meg stb., de a nagy gép szépen pörög propok nélkül is stabil módban, tehát fokozatosan emelkedik a fordulat az összes motornál egyszerre. A másik meg, hogy ha erre teszek propot akkor dob egy bukfencet, mert az átlós motorok úgy bepörögnek egy kis gázkar mozdulattól is, mintha kapásból középállásba tenném.

Most vettem bg-ről egy F3-mast EU-ból, talán az jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1635) Jackal2 válasza foka (#1633) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem mi ezt együtt fogjuk megfejteni, mert ugyan abban a helyzetben vagyunk ha a Phantom 2-t Vision:D Bevágom az első linkről a lényeget:
"The problem is that in Vision 2 mode, the only way you can trigger RTH is to turn off the transmitter."

Szóval akkor lehet csak RTH-t aktiválni, ha nincs kapcsolat, na ez az ami nekem nem tetszik. Az XK-nál van egy RTH gomb, benyomod, hazajön, lényegtelen van e kontaktus vagy sem. Ellenben a Naza esetében nem tudod ezt kiváltani vagy én nem tudom, hogyan kell. A másik, hogy a Naza nak csak 8 csatornája van? Vagyis:
A,R,E,P= a 4 irány
U= módválasztó
X1,X2,X3, ahol X3 alapból foglalt, mert innen kapja az 5V bec-et, meg érzékeli az akkufeszültséget

Marad X1, X2, ami meg gimbal vezérlés (bár én egyet elcsórtam most az IOC-hez). Szóval ez nem sok csati, sőt azt mondanám kevés. PWM esetén ugye minden csatorna egy tüskesor, na de mi van a PPM-el?

Ha átteszem PPM-be, ahol egy kábelen átmegy 8 csatorna, akkor a fennmaradó csatornahelyeket használhatom vagy azokat is kitölti? Pl. bedugom az első tüskesorra a szervót, átteszem PPM-re akkor marad egy csomó üres tüskesor, oda felrakhatok még egy PPM-et és akkor lesz 16 csatornám? Vagy csak annyi történik, hogy az első PPM kábelen átmegy az A,R,E,P,U,X1,X2,X3 és kész.

Asszem megvan a megoldás: X2-re kell tenni 1 db szervókábelt, amin átmegy a 8 csatorna és ennyi. Na de mi van, ha bedugok egy sima szervókábelt X1-be is? 9 csatorna lesz ami elérhető?

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1636) Jackal2


Jackal2
senior tag

Egy jó 4*30A PDB építgetéshez.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1637) foka válasza Jackal2 (#1636) üzenetére


foka
aktív tag

Néztem ezt is amikor a racert építettem, de a Matek Minit választottam akkor.

Sok csatornára azt tudom, hogy a komoly FrSky vevők kiválaszthatók hogy 1-8-ig, vagy 9-16 kezeljék a 16 csatornás adó jeleit, így kettő vevő adja ki a 16 csatornát (ez nem az adó moduljától, hanem a távtól függ). Annak a bekötését kell meglesned, hogy adja le két vevőmodul a 16 csatornát.

A phantom futaba protokolos az adó eleve futaba származék, a vevő ppm jelekkel komunikál a Naza vezérlővel.

Egyébként tudjátok, hogy létezik egy jelerősítő ami 2000mW-ra emeli az adóteljesítményt? Szemezek vele, egy teszt erejéig legalább, kívancsi vagyok mit tud, de gondolom mást is érdekelhet.

A Phantom 9450 három ágú propról mi a véleményed (korábban kérdeztem)?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1638) Jackal2 válasza foka (#1637) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem tudom, ezért nem írtam semmit. Sosem láttam még élőben 9450-es háromágút, de nem is ismerek senkit, akinek lenne. Viszont az tuti, hogy zabálja vele az áramot.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1639) foka válasza Jackal2 (#1638) üzenetére


foka
aktív tag

Ja azt gondoltam ;]
Csak ez a parasztvakítás kategória (mint a Syma X5C háromágú, vettünk a gyereknek, rosszabbul repül és a felszereléstől már elrepedt, majd el is tört), vagy használható valamire. A Turnigy 10 C akksija lehet nem bírná, de a Smart 20C akksi esetleg?

Üdv: Fóka

(#1640) szacsee válasza foka (#1637) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na ezt meglesem, de múltkor 16 csatornát állítottam és cf-ben kezelte.

(#1641) Jagi válasza Minstrel (#1634) üzenetére


Jagi
tag

ZTW Black Widow 2212 1000kV 4db CW, Naze rev5 10dof (ezen keresztül van programozva)

Cleanflight és blheli alatt is egyszerre forognak, távról vezérelve van egy kis csúszás, de az csak az asztal miatt, levegőben nem sodródik.
Érdemes lenne újrakalibrálni a szabályzókat ha ilyen szanaszét forognak. Blheli beállításaival nem mindig lehet őket szinkronba hozni.

[ Szerkesztve ]

(#1642) szacsee válasza szacsee (#1640) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na nálam xsr van és igaz "csak" 10 csatornát kellett kivenni cf normális kezeléséhez. Nem akartam kapcsolók mixelését hamar megtanulni, de bejött.
X8R-el viszont jön a jóvilág, mert úgy akarom belőni, hogy 1-8 sbus, 9-16 pwm.
Irány, repmód egyéb 8 csatorna, lábak, gimbal meg pwm-en belefér a többibe.
Pl.:
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?26090-FrSky-Taranis-16-Channels-Full-Telemetry-RSSI&p=1339441&viewfull=1#post1339441

(#1643) Jackal2


Jackal2
senior tag

Lenne egy érdekes műszaki problémám, amit meg kellene fejteni és én elfelejtettem betervezni az Ogre Mark II kapcsán.
Ezt a Matek PDB-t használom és ennek a 12V ága 500mAt visel el. A gond az, hogy mivel csak 12V-s ledem volt, ráraktam oda a fűzéreket, azt hiszem ilyet (de tuti hogy 5050-es).

A gond az, hogy a 12V-s ágról kéne vezérelnem az FPV adót és a gimbalt is. Az egy dolog, hogy mennyire lehet majd odaforrasztani, de ami nagyobb baj, szerintem túl fogom terhelni a BEC-et (2x2x6 led van a lábakon). Tudja valaki ezeknek az áramfogyasztását? Másik verzió, hogy ha van 5V-os FPV adó, akkor olyat venni és felforrasztani a gépre.

Én egyet találtam, a Marciart féle Lantian FPV transmittert, de ez persze elfogyott, erre valaki alternatívát?

Másik verzió, gimbalt 5V-re, de ez tuti nem fog menni, a motorok miatt. Szóval a helyezet az, hogy át kell állni 5V ledre, erről is érdekelne a véleményetek, hogy ki mit használ.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1644) Jagi válasza Jackal2 (#1643) üzenetére


Jagi
tag

Leírás alapján 11W az 1m-es 12v-on ez 916mA, 60db ledes az ledenként ~0,015mA.
Van 5V kivitel is belőle [link], mert igazából "csak" az ellenállás más benne.
Szerintem az 500mA még gimbal és fpv kombóhoz is kevés lesz. Emlékeim szerint az fpv adóm (Eachine 600mW) olyan 400mA környékén eszik, de ha érdekel szívesen rámérek minden fogyasztóra este (gimbalom nincs, azt sajna nem tudom).
Én 3s akksikról hajtok mindent kivéve fpv adót mert az érzékeny az alacsonyabb áramra.

(#1645) Jackal2 válasza Jagi (#1644) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azt megköszönném, mert akkor most bajban vagyok:DDD

De akkor a Lantian adót kiteszem 5V-re, ugyanis az lekezel 3A-t, szóval akkor le kell szednem a ledfűzért, áttenni 5V-re az egészet, mert ott bőven elfér, és akkor a gimbal mehet a 12V ágra. Remélem annak elég az 500mA.

Ez az USB kábel 2 eres vajh? Szóval ha levágom, akkor simán beköthető.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1646) szacsee válasza Jagi (#1644) üzenetére


szacsee
nagyúr

" Én 3s akksikról hajtok mindent kivéve fpv adót mert az érzékeny az alacsonyabb áramra. "
-ezt hogy érted?
Kisebb feszen hajtod, akkor kevesebb a fogyasztása, vagy nem bírja a 3S v. 4S akksi feszültségét?
Épp azt akartam javasolni, hogy olyan adó kellene, ami 4S akksiról is hajtható.

[ Szerkesztve ]

(#1647) Jagi válasza szacsee (#1646) üzenetére


Jagi
tag

Leírás szerint 7-24V-ra van tervezve ez ET600 adóm, de szerintem enyémmel valami nem stimmel mert 11V alatt nagyon romlik a hatásfoka.
Becről hajtva (12V) viszont szépen megy. 4s nem nagyon használok így nem tudok nyilatkozni róla, papíron elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#1648) Jackal2 válasza szacsee (#1646) üzenetére


Jackal2
senior tag

Marciart az összes FPV adóját 5V-n hajtja a versenygépekről, mert ő meg azt mondja, így nem okoz zavarokat.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1649) Jackal2


Jackal2
senior tag

Kaptam egy jó ötletet Mgy-től, Polulu 12V 2A stepdown converter, ezt kihozni külön a tápfeszről a gimbalnak.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1650) mgy válasza Jackal2 (#1649) üzenetére


mgy
senior tag

na
nem is mondtad! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.