Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) szacsee válasza Jackal2 (#1198) üzenetére


szacsee
nagyúr

Oké, én sem azért szeretnék nagy gépet, mert a méret a lényeg.
DJI és az XK 380 C is elvan 10 perc felett jóval. Kis repkedéssel 15 már jó lenne, fel le és lebegve 20 perc is sok.
Ezt viszont ecalc-al nem tudtam kisakkozni kisebb vázzal. :B
330-400-as méret is jó lenne, ha nem kell 30-50 méterről lehozni a gépet mert fúj a szél és a gimbal nem bír stabilizálni.
Ezek a problémák ha megszűnnének akkor jöhetne a kisebb méret bőven. :R :D
Saccra gimbal + cam ~ 250-300gr
5000mAh 20C-s akksi 450gr 40-50C felett 500gr felett van.
Szóval akksi és gimbal 700gr felett lenne. Gondolom 5000mAh-t nem véletlenül használ sem a DJI, sem az XK ebben a kategóriában, kisebbel lehet nem érdemes bohóckodni.
Vázakat néztem 2-300gr-tól indulnak, így motor, elektronika nélkül már kb. 1kg a felszálló tömeg.
Motor 250-300gr
Esc, fc, vtx pdb ~ 100gr
Prop + kábelek, ledek, távtartók stb is van súlya.
1,5kg-os drónnal számolok minimum, de inkább 2kg-al az ecalc-ban hogy menjen is ha kell.
Rosszul számolom, vagy valahol lehet spórolni? :D

(#1202) SpydeR3412 válasza shaddam (#1195) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi. Ennyit nem ér a design. :(

(#1203) Jackal2 válasza szacsee (#1201) üzenetére


Jackal2
senior tag

Egy kép többet mond minden szónál:D Ogre Mark II adatai Ecalc szerint:

22,4 perc, gimbal és kamera nélkül. Az kb. 200 gramm pluszban, szóval olyan 18 percre várom a végét. Szerintem ez elfogadható.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1204) Jackal2 válasza szacsee (#1201) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lehet mindenhol spórolni, csak hirtelen 3x-osára ugranak az árak. Így is érdekel? Mert ha nem, akkor nem írok egy oldalt:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1205) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Üdv!

Nincs valakinek Pesten, vagy a környéken egy ilyen kábele elfekvőben? Felakadtam egy fára és megsérült. Megpróbáltam megreparálni, de sajna nem funkcionál! :( Megrendeltem néhányat, de addig is, amíg megérkezik, jó lenne egy, hogy tudjak repkedni!

Előre is köszi

(#1206) mgy válasza Joeker67 (#1205) üzenetére


mgy
senior tag

Van, írj. Mondjuk az átadás problémásabb...

(#1207) Joeker67 válasza mgy (#1206) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Privát ment.

(#1208) szacsee válasza Jackal2 (#1204) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ne írj! ☺
Kiindulási alapnak tök jó!
Kíváncsi vagyok a karbon vázadra, mert van aki azt mondja, hogy a full karbon váz átadja a rezonanciát. Kameránál ez nem tudom mennyire jön át. Rendeltem egy reptile vázat is gimbal mellé, nem volt szívem annyiért otthagyni. 😀

(#1209) Jackal2 válasza szacsee (#1208) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem volt drága, asszem 6.000-ért vettem és még kb. 1000 Ft-volt a láb, a szivacslabdák meg 500 talán? 7500-ért nem rossz, csak ez pici, 360-as.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1210) foka


foka
aktív tag

Na srácok erre varrjatok gombot:

Sajnos jelenleg csak akciókamerával tudok képet készíteni, ez van.
Ma jött meg a kijelző, négy vezeték forrasztása, Cleanflight: Display bekapcsolása és kész.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1211) marciart11 válasza foka (#1210) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nagyon jól nézz ki.

(#1212) tvamos válasza foka (#1210) üzenetére


tvamos
nagyúr

Faja! Milyen nehéz? Elől kék, hátul piros LED-ek? Látszik nappal is?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1213) foka válasza tvamos (#1212) üzenetére


foka
aktív tag

A 3S 1800mAh 45C akksival 550g az egész. A 4S 1500mAh 45C akksi az 28g-mal több.
A videón néha látszottak a ledek, felhősebb időben, kora/késő nappal még jobban.

A ledek WS2812B vezérlősek, közvetlenül az SP Racing F32 vezérli őket mint ahogy az OLED Display-t is. A ledek eleje az orientációt mutatja (az iránytű adataiból), a belsejük az üzemmódokat/eseményeket.

A Quanum Venture itt tart (most hagytam abba), a vezérlőjét várom (Naze 32 Rev5. 10DOF):

Az X525 X8 alakítás jelenleg a PDB-t forrasztom:

A Tarot 650 / ZTW BW 4110 Quad/X8 a saját Tarot TL2910 PDB-jét várja, addig nem tudom elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1214) tvamos válasza foka (#1213) üzenetére


tvamos
nagyúr

Franko. Az enyem ott allt meg, hogy leejtettem az egyik motort, es kifrdult a tengelye. Persze, a Banggoodosaknak nem sikerult 6 egyforma motort kuldeni, 2 kisebb. Ez van. Remelem, hamarosan en is tudok feltolteni kepeket.

Azon vekengek, hogy milyen aksit veyek hozza. :/ Negy Eachine 1306 motor lesz a gepen...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1215) foka válasza tvamos (#1214) üzenetére


foka
aktív tag

Az olcsó XXD 2212 motorjaimba az a jó, hogy lehet külön tengelyt venni hozzájuk.
Gyorsan rendelek is párat előre. :DDD
Kérj disputot/refund, pótlást...

150/180-as váz? Szerintem elsőre kezdd egy 3S-sel 1200-1500 mAh között valahol. Bár lehet egy 2S kellene először, 2000 mAh mint az X8C-be :F

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1216) Allien válasza foka (#1213) üzenetére


Allien
veterán

Francba, nekem is a Quanum Venture-t kellett vóna vennem EU raktárbó. :O Olyan csúnya, hogy az mán szééép.... Most meg várom az XK X251-t, mit is csinál vele a posta, vám elé kerül, vagy nem. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1217) Patics válasza foka (#1210) üzenetére


Patics
tag

Szuper! De ez a kijelző mire jó tulajdonképpen? :F

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#1218) foka


foka
aktív tag

Allien:
Múltkor itt mutatta valaki, hogy rendelt, utánanéztem, mint egy inváziós támadóűrhajó...
Kínából vettem meg, hiába a posta költség (egyébként szinte mindent Kínából rendelek, mert olcsóbb, és a tablet/telefon/off-road szúrófény kivételével nem vámolgatnak), kellett nekem!

Patics:
Először is jól néz ki :DDD , egyébként azt mutatja (váltogatva a képernyőket) amit a gépre kötve a programok(Open/Librepilot, Mission Planner, Cleanflight) is mutatnának. Szoftver verzió, giroszkópok és gyorsulásmérők adatai, repülési mód és aktív komponensek, rádióvevő csatornák grafikusan, akku...
Ez egy elég jó példakép.
Van egy bonyolultabb csatlakozós általános Adruino gépekhez, de nekünk elég a négytűs verzió.
Használhatod pl. a rádión keresztül való konfigbeállításhoz is, nem kell a bippeléseket és egyebeket számolgatni.
Én csak azért vettem mert megtetszett, ráadásul sokkal könnyebb volt feltenni, mint amire gondoltam volna. Tényleg csak összekötöd a négy lábat, Cleanflightba átpöccinted a kapcsolót és már működik is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1219) tvamos válasza foka (#1215) üzenetére


tvamos
nagyúr

150/180-as váz?
Nincs vaz meg... diy lesz.

Kérj disputot/refund, pótlást...
Megigertek, hogy kuldik a potlast, de hat... az sajnos meg nincs itt.

CC3D van hozza, csak jo lenne a barometrikus szenzor, meg GPS.
Azok hianyoznak kicsit.

Van par LED-em is rá, csak meg kell allni, nehogy tulzasba vigyem!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1220) foka válasza tvamos (#1219) üzenetére


foka
aktív tag

CC3D nekem is van, de az csak úgy tartaléknak.

Vezérlők: APM 2.6, PixHawk, SP Racing F3, Naze32 Rev5. 10DOF amik üzemben is vannak/lesznek.

GPS: Ublox NEO-6M, NEO-7M, és egy Radiolink M8N

Vázak: HJ550, F450 (ezek elbontva már, eladásra), ZMR250, X525 V3, Quanum Venture, Tarot Ironman 650 (TL65B01).

A HJ550-hez csináltam navigációs/kereső/ufófényeket...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1221) tvamos válasza foka (#1220) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat en mar hasznalom a CC3D-t masra, mert openszosz, es van vagy 4.

Ez a GPS modul jo lehet? [link]
Ez tudja a GLONASS-t is? Mertbaz azert nagyon jo lenne...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1222) mgy


mgy
senior tag

Tényleg kötekedés nélkül kérdezem, mire használjátok majd valójában ezeket a kijelzőket?
Vagy hogyan repültök a géppel, aminek a hátán ilyen kijelző van... Mert hogy nem racerre való, az tuti.

(#1223) foka


foka
aktív tag

tvamos:
A leírásában szerepel "72-channel u-blox M8 engine, GPS/QZSS L1 C/A, GLONASS L10F, BeiDou B1, SBAS L1 C/A: WAAS, EGNOS, MSAS, Galileo-ready E1B/C"
Ez is elég komoly.

mgy:
Annak aki terepen távirányítóról állítgat pl PID értékeket, annak jó lehet. De ha csak elkavarodsz az üzemmód kapcsolóval (akinek ilyen többkapcsolós kattintgatós jutott), akkor se kell kikapcsolni és újrabootolni.
Egyébként ez egy 0,96"-os kijelző 27×28 mm és csak 7g. Sokan a FC tetejére ültetik, annál is kisebb mint a szabvány 36×36-os panelek.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1224) mgy válasza foka (#1223) üzenetére


mgy
senior tag

Én egy darabig hordtam magammal notebookot, a nálam ügyesebbek meg megoldják otg-n telóról, a még ügyesebbek BT-n. De a gyári pidekhez nem kellet nyúlni egyszer sem (a 250-esen).
Csak tegnap estem két akkorát (mindkétszer pofával a tetejére), csodálkozom, hogy nem lett a géppel semmi, de ez a kijelző valszeg egyiket se élte volna túl. Így is elég boldog vagyok, hogy a graphene akksi balansz csatija 4 fekete meg egy piros kábel, lehet majd méricskélni, mikor cserélem a leszakadt dugót. :D

[ Szerkesztve ]

(#1225) foka válasza mgy (#1224) üzenetére


foka
aktív tag

Legtöbben műanyag keretbe rakják a kijelzőt a FC tetejére (a vázon lévő ablakon rálátnak), az védett hely, nekem csak úgy ki lett rakva.
A Quanum Venturra tényleg mint dizájnelem kerül, lehet mindkét kijelzőt arra rakom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1226) tvamos válasza mgy (#1224) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem is megy a CC3D bluetooth-on. De csak kiprobaltam, milyen. Eleg lassu sajnos.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1227) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah hogy ne csak a távirányítós szépségverseny legyen a munkásságom, megoldottam a propeller misztériumot, ha valakinek esetleg lenne még rövid tengelyes motorja. Megjöttek ugyanis a másolat Graupner Thin E-propok a Hobbykingtől és JÓK a motorokra, vagyis akinek 11mm short shaftos motorja van, az veheti ezeket.

Még egy misztériumról lekerült a lepel, a 360-as vázra FELMENNEK a 1050-es propellerek vagyis ez azt jelenti, hogy XK Detect, Cheerson DJI stb.vel is lehet próbálkozni, ha a váz olyan kialakítású és nem ver bele (XK-ba tudom hogy nem)

Ami viszont érdekes, hogy rápróbáltam a motorokat a vázra M3x6 csavarokkal a szokásos D fejű imbuszos ÉS HOSSZÚ, ami meglepő vagyis kb.3 mm a motor belseje ahol fogja, 1 mm a karbonlap 2 mm meg csak úgy marad. Ezért alátettem 2 db 1mm-es műanyag alátétet ami tök jól megfogja, DE:
- mi lenne ha egy 1 mm-es szilikos alátétet és egy nagyobb alumínium alátétet használnék, hogy elvezesse a rezgést
- ettől nem lazulnának le a csavarok?

Mutatom, mire gondolok 3-4 kép, a többi csak a propeller gond feloldása):

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1228) foka válasza Jackal2 (#1227) üzenetére


foka
aktív tag

Az önzáró anya műanyagjába belekap a menet? Mert ha nem, nincs értelme, akkor inkább egy zártvégű kellene. Vagy lehet zártvégű önzáró is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1229) Jackal2 válasza foka (#1228) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az önzáró anya csak azt stilizálja, hogy még bőven van alatta hely, tehát rakhatsz rá bármilyen kupakot, de nem is ez a kérdés, hanem az alja. Hogy a két alátét helyett ne használjak valami rezgéscsillapító cuccot?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1230) foka válasza Jackal2 (#1229) üzenetére


foka
aktív tag

Minél lazább a felfogatás (pl rezgéscsillapító műanyag alátét, szilikongumi stb) annál valószínűbb, hogy imbolyogni fog a motor a terhelésváltási reakciókra. Én ilyenkor (még a HJ550 építésekor) inkább leköszörültettem a csavarokból.
Ha megfogatod a menetet csavarrögzítővel nem fog kitekeredni, de ugyanúgy billeghet egy kicsit a motor a kar végén. Statikusan egy kis mozgás az dinamikus terhelésnél már nagyobb lesz.
Amíg valaki nem tudja, hogy mekkora kitérésről van szó addig szerintem ne kockáztassuk.
Mint amikor bukfencél hallod, hogy a védő belever a lapátokba (X5C, X8C).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1231) Jackal2 válasza foka (#1230) üzenetére


Jackal2
senior tag

Hmm, ebben most nem vagyok biztos, hogy igazad van, lásd ezt: Jello Killer Anti-Vibration mount (csak mondom, Tarot 680:D)

Ha jól látom, olyasmivel játszanak, amire én is gondoltam, a felfogatási pontok körül valami vibráció csökkentő alátét cuccos van.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1232) kimista


kimista
aktív tag

üdv.

kezdem megrendelni a racerhez az alkatrészeket.
váz, motor, esc, fc,pdb, propeller, aksi, rx. távom van. töltőm van.páka van. kamera vtx vrx később.
csipogót akarok még.
valami hiányzik a felsorolásból? legapróságra is gondoljatok, mert tuti h egy csavaron fog múlni h nem lesz kész :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#1233) Allien válasza kimista (#1232) üzenetére


Allien
veterán

tépőzár, szigszalag, zsugorcső, XT60 tápcsati, műanyag távtartók, motor védő. stb

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1234) Jackal2 válasza foka (#1230) üzenetére


Jackal2
senior tag

Pl. ez nem lenne jó kombó: alátét+gumigyűrű+csavar:
- gumigyűrű
- alátét
- csavar M3 D fejű imbusz

Jah az ultimate megoldás: Jdrones cucc

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1235) Jackal2 válasza kimista (#1232) üzenetére


Jackal2
senior tag

Drót forrasztani, forrasztó ón, M3 csavarok, spacerek ha karbon a váz, velcro az akksihoz, mindenféle leszorító szalagok, imbuszkulcs készlet, francia kulcsok, önzáró sapesz a motorra

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1236) zarew válasza kimista (#1232) üzenetére


zarew
senior tag

Szilikon kábel. Nagyon gáz,ha sima dróttal kell szerelni! Balance töltő elosztó csati,ha a ledeket és a csipogót is erröl tápolod. Akksi leszorító tépőzár,ha nem adnak a vézhoz,gyorskötözők persze.Tartalék motor,kar ,esc,propi

(#1237) Jackal2


Jackal2
senior tag

Gyorskötözőből vegyél vagy 3 méretet és vagy 3x100 darabot, mert fogyni fog mint állat. Kétoldalú ragasztót is vegyél, esetleg olyan kétoldalút, ami párnázott.

Ledek, 3S-hez jó a 12V led direktben kötve. BEC.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1238) Patics válasza foka (#1210) üzenetére


Patics
tag

Én is Spracing F3-al szeretném a ledeket vezérelni, ahogyan látom Te már meg is oldottad.

Odáig megvagyok, hogy elöl fehér, hátul piros 3-3 led.
Az is ok, hogy armoláskor színt vált (zöldről kékre-vagy fordítva? alapértelmezés)
De a fenti kettőt vagy-vagy módon tudom beállítani.

Én ezt a kettőt szeretném összehozni: disarm alatt mind a 6 led zöld (vagy nem is világít), armolva, az első 3 fehér, a hátsó három piros. lehetséges?

Ha tudsz, segíts légyszi, hogy oldhatnám meg? :R

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#1239) Patics válasza kimista (#1232) üzenetére


Patics
tag

Fúró, fúrógép, reszelő, ha a vázon a furatok nem stimmelnének...
Hőlégfúvó a zsugorcsövekhez
Aksifesz figyelő buzzer (nekem nagyon bevált)
Csavarrögzító folyadék (kék)
Ónszippantó ( ha valamit ki kellene forrasztani)
Tápcsatlakozók, szervócsatlakozók (apa, anya)
Multiméter (szükség lehet rá)

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#1240) foka


foka
aktív tag

Jackal2:
De tudod a felhasznált anyag sűrűségét és rugalmasságát (netalántán progresszív a rugalmassága)?
Ezek erre tervezett, ahogy látom CAD rendszeren tervezett cuccok. És a legszembetűnőbb, hogy a motork fix platen vannak és a lemez van rugalmasan rögzítve. Vagy eltalálod, vagy ha túl kemény semmit nem ér, ha puha meg billeg, rosszabb esetben imbolyogni fog a mototord (estleg kibújik a csavar). Ha lenne próbapadod akkor hajrá, de éles repülésben...
Egyébként meg próba szerencse :C

Patics:
A ledek tápolása párhuzamos, de a vezérlésük (amit hetekig sehol nem találtam megemlítve) soros, tehát a vezérlő az első ledsor IN pontjára megy, aminek az OUT pontjáról kell menni a második sor IN-jére, annak az OUT-járól stb-stb...
Kitörlöd a ledeket a CF oldalán, és bekapcsolva a "Wire Ordering Mode"-ot felrakod a ledjeid (legjobb ha úgy ahogy felraktad őket a karokra). Mindegyiknek adtam irányultságot (West-East-North-South gomokkal) amit a nyilacskák jelölnek. Kikapcsoltam a "WOM"-ot. Lehet színezgetni. Nekem a külső kettő (karonként) ami zölddel jelölve "Modes & Orientation" módban vannak, a belsők (sárga/kék) egyszerre az "Indicator" és az "Arm Satate".
A LED Functions terület gombjaival választhatsz nekik módokat/funkciókat (Pl "Blink" a villogás, a "GPS" állapota...), adhatsz simán csak színt ("Color" mód és megadod a színtábláról a színt) és mellé egy funkciót.
Grafikusan az én beállításaim:

Ja és összesen 32 db ledet tud vezérelni!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1241) foka válasza Patics (#1238) üzenetére


foka
aktív tag

Most fogtam fel, hogy mit szeretnél. Akkor neked nem kell orientáció, ne legyenek kis nyilacskák. Add meg az alap színt a ledeknek (Color és 6) majd adj nekik még egy Arm State-t is. Elméletileg armolás előtt az alap színt világítják, utána meg az armolást muttatják, ha meg a 6-os zöld helyett 0, 14 vagy 15 feketét adsz nekik, akkor meg sötétek maradnak. Azt még nem tapasztaltam ki, de holnap (ma) ránézek hogy melyiket kell először, mi bírál felül mit, vagy kombinálódik-e.

Üdv: Fóka

(#1242) Patics válasza foka (#1241) üzenetére


Patics
tag

Köszi, sok hasznos infót, fogalmat írtál. Sokat tud ledes vezérlést az FC, ezért is bonyi kicsit, egyenlőre az alapfunkciókat próbálgatom. Találtam jó videót, de az angol miatt alig értem. De jól látszk, hogy pl. csoportosít és funkciókat pakol "egymásra".

Az alapszin megadás rendben, bár a feketét nem találtam, az melyik? a gondom, hogy amikor az Arm funkciót hozzáadom akkor átvált az alapszin kékre és az aktív szin zöldre. Na ezeket szeretném megváltoztatni.

Armolás előtt 0-5 fekete, armolás után 0,1,2 fehér, 3,4,5 piros. Ennyit szeretnék.

Az meg külön dolog, hogy nem is értem, villanyszerelőként, hogy vezérel egy vezetéken több ledet? Honna tudja, pl. melyik a 3. stb. De mindegy is, az FC dolga.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#1243) Jackal2 válasza foka (#1240) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azt mondták az okosok, hogy kettőt rakjak fel normál, rövid csavarral, kettőt meg hosszúval. Kezdjem el járatni, amíg le nem merül, majd töltsem fel és kezdjek el csapatni vele. Ha ez után sem lazul le, akkor lehet ilyen megoldást használni. Mellékesen találtam egy ilyet:
- rubber grommet szerintem ez pont erre való, rendeltem is tesztre 20 darabot
- ez is szóba jöhet talán, még nem vettem meg

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1244) foka válasza Patics (#1242) üzenetére


foka
aktív tag

Digitális soros vezérlés, mint a hálózatoknál. Minden led csík rendelkezik egy WS2812 vezérlővel sorban vannak egymás után. Kimegy egy parancs, hogy ezt a színt/adatot/módot melyik lednek címzi a FC. Sorban mindenki megkapja, de akire nem vonatkozik (a csomag az azonosítóval kezdődik) az nem veszi "magára".
Nézzetek Painless360-at a youtubon, szájbarágósan, érthetően mutat mindent, szerintem egy amatőr is megcsinálja általa, de a haladók is tanulhatnak.
És megcsinálta a ledeket F3 vezérlőn, de Naze32-n is.

Jackal:
Baj hogy fel vannak hasítva (ezek tömítőgyűrűk vezetékek behúzásához dobozba), de legalább még így is keményebb fajta tömítések, nagyobb erőt bírnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1245) foka válasza foka (#1244) üzenetére


foka
aktív tag

Bocsi javítom, minden lednek van egy WS2812 vezérlője, nem csíkonként vannak.

Üdv: Fóka

(#1246) Jackal2 válasza foka (#1244) üzenetére


Jackal2
senior tag

Mit szólsz ehhez? Ez nem hasított, hanem tömör, csak vékony.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1247) foka válasza Jackal2 (#1246) üzenetére


foka
aktív tag

A hasított jobb, a sima O-gyűrű ott jó, ahol van fészek amibe beleülhet. A műanyg alátét nem rugalmas, ha meghúzod egy idő után úgy marad.
A hasított az eddigi legjobb, csak tömörben jobb lenne. Annak az anyaga átmenet a gumi és a műanyag között, sűrű, de még rugalmasabb.
A szilikongumi túl puha alátétként, tömbként jobb (a mikor olyan formába van kiöntve).
A kocsikban is futómű tuningnál kicserélik a sima gumi szilentet poliuretán szilentre. Rugalmas, de tartja a geometriát.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1248) foka


foka
aktív tag

Na srácok, este 8 óta sz...ok a TH9X-em újabb átalakításával.
A 6 pozíciós üzemmód kapcsoló átalakítása fix ellenállásokról (mert azzal egyszerre csak 5 pozíció megy, a szoftver nem tudja lekezelni az ugrásokat), trim ellenállásosra. Végre ezzel a leírással megoldottam (nem passzoltak a kábelezések).
Eredetileg így volt:

És most sikerült ezzel beállítani:

Ennyire precízen lehet most már állítgatni a trim potikkal:

Már csak az üzemmódokat kijelző ledek vannak hátra (várom, hogy megérkezzenek):

Ami eddig elkészült:
- kijelző háttérvilágítás
- 6 pozíciós kapcsoló
- flash port
- ER9X firmware
- a fém fogantyú/ tartó duplásítása

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#1249) foka


foka
aktív tag

Ja kihagytam, hogy már FrSky DJT modullal megy, D8R-II Plus, Delta 8 és D4R-II vevőkkel.

Üdv: Fóka

(#1250) marciart11 válasza foka (#1249) üzenetére


marciart11
aktív tag

Keményen tolod Frsky vevővel sokkal stabilabb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.