Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Teréz Atya válasza foka (#950) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jonagy dog. :D Akkura dugva ad ki hangot vagy ez csak egy sima piezo hangszoro?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#952) Teréz Atya válasza foka (#950) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

De akar kothetsz ra szirenat is. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#953) foka válasza Teréz Atya (#951) üzenetére


foka
aktív tag

Nem próbálom akkura dugni, ezt közvetlenül a PixHawk/F3... buzzer portjára kell.
Most próbáltam, ugyanolyan erős mint a kis kerek buzzer, csak egy hajszálnyit mélyebb a hangja "jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb" :DD .
Egyébként low volt duplacsipogós buzzerem (1S-8S akkuhoz) van 5 db, minden gépre jut (feltéve ha csak egy repül dupla akksival). 7-et vettem, de kettőre rögtön lecsapott egy kollégám.

Üdv: Fóka

(#954) mgy válasza Nohab61 (#939) üzenetére


mgy
senior tag

Igen, azt hiszem ilyet. Belinkeltem már korábban pontosan, ez ránézésre ugyanaz lehet.
Most a szétfosott pdb miatt le kellett szednem. Azokon a helyeken, ahova ésszel raktam, nem volt gond, ahova meg kentem ész nélkül, ott kicsit kellett játszani. Szerintem ez belefér, ezután is használni fogom.

(#955) Nohab61 válasza mgy (#954) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Köszi akkor beszerzem én is :) valami szép csillámosat :D

(#956) SpydeR3412 válasza Nohab61 (#939) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ezt mire is használjátok? Vízhatlanná tenni a gépet?

(#957) mgy válasza SpydeR3412 (#956) üzenetére


mgy
senior tag

Nem. Szebb és ez a legfontosabb!
Plusz az esetleges rövidzárakat meg tudod vele előzni.

(#958) Allien


Allien
veterán

Sürgős helpre lenne szükségem! flight controllert kellene vegyek, lehetőleg EU raktárból. BG-n látok többet is, meg ugye Hobby king is szóba jön. Melyeket érdemes megvenni? :R Lehetőleg elsősorban preferált a BG, pontbeváltás miatt, de ha itt nem kapható megfelelő, akkor HK EU/UK. Ugye első sorban kamera platform, lehetőleg barométer, iránytű, gps, ilyesmi. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#959) Jackal2 válasza Allien (#958) üzenetére


Jackal2
senior tag

Naza M lite és felokosítod Naza M v2 -re. Ublox GPS-t vegyél hozzá.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#960) Allien válasza Jackal2 (#959) üzenetére


Allien
veterán

ÖÖÖ, csak nem a DJI NAZA-ra gondolsz, potom 146 dodóért? ;] Ccsak azért nem veszem meg ám, mert NINCS EU raktárban! :N

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#961) Jackal2 válasza Allien (#960) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én megvettem. Bevállaltam, hátha átjön. Igaz én 60 rugóért választottam ezt azt, amellett nem tűnt olyan soknak:D

De GPS-el összekötve, ha nem akarod a Calippo jégkrémet sokszor lenyomni a torkodon, én kerülném az APM vezérlőt:D Egyébként nem 146 dodó, mert még 8 rugó hozzá a GPS:P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#962) Allien válasza Jackal2 (#961) üzenetére


Allien
veterán

Ok, olyat akkor se veszek. :B Nincs Eu raktárban, márpedig berendelem Quanum Venture-t, mert az VAN EU raktárban. A GB-s X251 meg ugye vagy átjön, vagy nem. :B
Ilyenre gondoltam, mint pl:
Acro Afro Mini Naze32, Naze32 10DOF.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#963) Teréz Atya válasza Allien (#962) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Eddig szemelyes tapasztalatom nincs, de RCG-n az a leggyakoribb velemeny h a Naze32 szamitasi kepessege elegge ki van maxolva, a GPS es tobbi nyalanksagot mar csak immel-ammal kezeli. TimeCop, a Naze32 es a Baseflight atyja nem is akarta sosem tamogatni a GPS-t es a tobbi cuccost, mondvan ez egy versenygep vezerlo, minek.
Aztan osszeveszett a tarsfejlesztojevel Hydra-val, aki minden mast is akart, igy lett a Cleanflight. Aztan jott egy "elmebeteg" BorisB, aki meg tobbet akart kihozni belole, igy lett a Betaflight. Aztan a Beta ujitasai szepen lassan visszacsordogalnak a Cleanflightba.
En amilyen projektet eddig lattam RCG-n es naze32-t hasznaltak GPS-es masinara, csak hatalmas szopassal tudtak megtanitani neki a josagot. Nem lehetetlen, de tobb hetes oralis oromok ele nez, aki belekezd. Ezert inkabb Naza-znak meg APM-eznek.
Amugy naze32-n a GPS-t altalaban csak arra hasznaljak, hogy kiloje a koordinatakat az OSD-re, nem tobbre.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#964) Jackal2 válasza Allien (#962) üzenetére


Jackal2
senior tag

Na hát az elsőnek konkrétan semmi értelme nincsen egy kamera platformra.

A másodiknak sem igazán, bár elvileg van hozzá GPS modul, de mindjárt megírom priviben.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#965) Nohab61 válasza Allien (#962) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Pedig a venture-be tényleg DJI Naza m-lite való.

Én innen vettem, meg vettem hozzá külön utángyártott GPS-t.

[ Szerkesztve ]

(#966) Allien válasza Teréz Atya (#963) üzenetére


Allien
veterán

Ok, akkor felejtsük el a gps-t. :B A lényeg, hogy repüljön. ;] Persze, jó lenne az osd, hogy a monitoron láthassam az akku állapotát, az iránytűt, magasságot, de ugye első körben felesleges. HobbyKing™ KK2.1HC a legolcsóbb választás, amivel felszállhat, ha jól sejtem. :DDD Aztán, ha majd lesz rá pénzem veszek egy normáis vezérlőt, de a Naza akkor is felejtős, az ára miatt. Az egész cuccomat össze adom, se jön ki ennyire. ;] Max mégse kamera platform lesz, hanem csak fun. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#967) Jackal2 válasza Allien (#962) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én pár hónapja egy bontatlan Venture-re mondtam nemet, kb. 25-30.000-ért elhozhattam volna, de inkább azt mondtam, nem, mert szívás lett volna megcsinálni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#968) Nohab61 válasza Allien (#966) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Nem raknék bele mást, mert én is átkapcsoltam alacsonyan manuálba és így lehuppant a magas fűbe. El is tört a 2 szar motortartó műanyag a súly miatt. alkatrész persze nincs, úgy nyomtattatok hozzá.
A lényeg ez a gép átmenet szerintem, és kell bele a naza vagy valami igen hasonló vezérlő gps-el, mert van súlya.
Ez a gép már nem olyan hogy picit odacsapod aztán mész vele tovább.

[ Szerkesztve ]

(#969) Allien válasza Nohab61 (#965) üzenetére


Allien
veterán

Köszi a linket, mégis jobb az ára. Bár, ebben a hónapban felejtős lenne. A HK-n meg ugye ott van a listán, hogy mintha menne a HobbyKing™ KK2.1HC-vel is akár. Kicsit csalóka a HL "ajánlása"... :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#970) Nohab61 válasza Allien (#969) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Bele megy itt a manual abban is benne van, meg a tartó is megvan hozzá. Csak kérdés mennyire lesz jó. Én nem mertem beletenni csak a Naza-t, mert annyira nem olcsó a váz se. Meg mondom alkatrész az nincs sajnos.

Ezt ajánlom még, hátha így megéri neked :)

[ Szerkesztve ]

(#971) Allien válasza Nohab61 (#970) üzenetére


Allien
veterán

Ok, köszi. Asszem, maradok belépő szintnél. inkább x251 első kanyarba. Aztán apránként össze szedem, ami kell (ugye veszek egy gombot, és majd hozzá a kabátot). :DDD Addig meg csak elégséges lesz az X251. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#972) foka


foka
aktív tag

Gyerekek, PixHawk már szóba se jöhet?
Én az akciós árát még lejjebb is tornásztam 14,5-re. Most normál áron van, de meg vagyok elégedve vele, minden szir-szart rákötöttem, ami csak a gépen van (landig gear, gimbal, osd, 915MHz telemetria).

Üdv: Fóka

(#973) Jackal2 válasza Allien (#971) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem is vegyél X251-et, mert az a tuti. Ha már van olyan géped, ami repül, lehet építeni bármit, nem maradsz parlagon:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#974) Allien válasza Jackal2 (#973) üzenetére


Allien
veterán

Dehát VAN nem is 1, ami repül! :B MJX 901, MJX 800, MJX 600, XK X250, Cheerson CX10 (mondjuk, ezt már rég nem használom). ;]
Ami azt illeti, a GB is egy érdekes állatfajta. ugye, amikor itt írták, hogy húha, akciós a X251, oda volt írva, hogy még 25 darab (sacc/kb), ez csökkent, majd hírtelen megint felugrott, csökkent, majd megent felugrott. :DDD Mintha azt sugalnák, hogy minél hamarabb vedd meg, ne totojázz. ;] Egy gondom van, nem látom az akksi méreteit, sajna... :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#975) Nohab61 válasza foka (#972) üzenetére


Nohab61
aktív tag

De ez kb a NAZA ára :) és írtam amúgy hogy vagy azzal egyenértékű ;)
Mondjuk a venture pont Naza-ra van tervezve a PixHawk-nál ügyeskedni kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#976) mgy


mgy
senior tag

Szoppancs... Vettem egy tartalék Taranist, ezt kaptam. :(

Hahaha. :)
Akarok saját színű távot, gondoltam nem barmolom el a gyárit. Van tippetek, hol, milyen festékkel fújjam/fújassam le?

(#977) Nohab61 válasza mgy (#976) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Van ilyen matricás.

Meg még ezt találtam :D

(#978) mgy válasza Nohab61 (#977) üzenetére


mgy
senior tag

á, nekem sima pink elég. :)

(#979) Nohab61 válasza mgy (#978) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Ha tényleg az lesz, küldök neked egy ilyet :DDD :DDD Hátha feldobja majd :D

(#980) szacsee válasza mgy (#976) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kapcsoló kiszedő szerszám is van hozzá, csak 10$ körül van az ára. 😁
3D karbon fólia?

(#981) kimista


kimista
aktív tag

na most erre a zmr250 v2-re milyen motort tehetek, ami felmegy rá reszelés, marás nélkül? 2204 kéne minimum, mert 4s képesre építeném. vagy 2205? vagy 2207? igazabol a furatok érdekelnének, el akarom kerülni azt, amivel Patics szenvedett..

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#982) Bornie127


Bornie127
senior tag

Falcon tulajokat kérdezném. A vázba bele fogom tudni rakni a LittleBee esc-ket?
Ma megjött két motor, elég rövid kábel van rajtuk, ezt hosszabbítanom kellene, erre jó a 18 awg szilikon kábel? Motor kábelre 1mm átmérő van írva. Esetleg ez nem elég merev és mást szoktak használni hozzá?

Flysky FSi6-hoz adatkábel, ez az? Szimulátorozáshoz mintha említettetek volna valami jack kábelt is, ha jól emlékszem, ez lenne, és ehhez kell még a jack apa-jack apa?

[ Szerkesztve ]

(#983) mgy válasza kimista (#981) üzenetére


mgy
senior tag

Még mindig olcsóbb ez a váz az euból, és attól függ. Kettőt vettem, kétfajta furattal.
De nehogy megijjedj már egy kis reszeléstől! :-O
---

Szacsee,
szép lenne, ha nem szedném le csavarhúzóval a kapcsolókat! :)
---

Bornie,
18-20 simán jó.

(#984) szacsee válasza kimista (#981) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem is reszelni kellett 2204-es motornál. Nagyobb motor is gondolom M3-as csavarral megy fel, így vagy reszelsz (1 óra kb) vagy 1806. 😒

(#985) Teréz Atya válasza Bornie127 (#982) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nyet, az trainer cable. Ket tav osszekotesere szolgal. Neked ez kell.
A masik ok, de ennyi erovel magad is osszekendacsolhatsz egy s-video - jack konvertert. Vagy PS2 - jack? Nemtom, probalj ki egy regi egeret, hatha belemegy. S-video lesz az, a PS2 mas.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#986) Jackal2 válasza Bornie127 (#982) üzenetére


Jackal2
senior tag

Biztosan nem:D

Ebbe a vázba a gyári kiépítéssel egy mákszem nem fér be:P De nem kell felrakni az oldalát és akkor jó:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#987) Bornie127 válasza Teréz Atya (#985) üzenetére


Bornie127
senior tag

Basszus, köszi, simán nem jót linkeltem be :R . Igen erre az adatkábelre gondoltam.

(#988) Bornie127 válasza Jackal2 (#986) üzenetére


Bornie127
senior tag

Már így látatlanba is elkezdtem utálni ezt a vázat, kifejezetten ezért vettem a Littlebee-t, hogy kicsi és jó is, majd tutira elfér. Hát nem. Én meg nem szeretném a karokra rakni az esc-ket. Jól felbosszantom magam, aztán berendelek egy robocat vázat :))

(#989) Bornie127


Bornie127
senior tag

5 méter motor kábelnek elégnek kellene lennie, ha a vázba tenném az esc-ket? (mondjuk nem a falconba).

(#990) mgy


mgy
senior tag

Ma szereltem be a kuka pdb helyett egy rendeset, nyilván a normál alaplapra. Ragaszkodtam hozzá, hogy az esc-k továbbra se legyenek kint a karokon, de így, hogy egyszer már be lettek építve, hát, hippper nagy szopás volt. Másrészt meg az a kupi, ami így az alsó lapok között lett, nem szép. Kívülről persze nem látszik, szerencsére.
De az tény, most már kicsit elegem van a zmr farigcsálásból. :)

[ Szerkesztve ]

(#991) stinky14


stinky14
csendes tag

Sziasztok!
Egy racer építése előtt állok, de a Google fordítós angol ismeretemnek hála kicsit elakadtam, hogy az igényeimnek megfelelő legyen. Váz, esc, motorok, kamera, szeműveg és a vezérlő már Adott.
Milyen adót és vevőt ajánlanátok, ha a célom, hogy tudjam milyen erős a jel, hogy ne hagyjam el a gépet valahol? És még mire lenne szükségem, hogy ezt ne csak a távirányítón írja ki, hanem a szemüvegben is lássam? :)

(#992) Patics válasza kimista (#981) üzenetére


Patics
tag

Végül is nem egy nagy dolog ez a "reszelés". Mondjuk nekem van egy 3mm-es marófejem, így ezt a fórógépbe fogva kicsit könyebb volt. De csigafúróval vagy tűreszelővel is megoldható, de azért kis kézügyeség, technikai gyakorlat nem árt ...

Itt van az erdeti lábvég és a pirossal jelölt szükséges módosítások, az én esetemben.


[/ IMG]

A motoron lévő furatok a piros ponttal jelzett helyeken igényelték a 3mm-es furatot. Vagyis a 2.5mm-es nútokat kellett 3-asra bővítenem plusz jobbra fel és balra le megnyújtanom, valamint a bal felsőt és jobb alsót ballra eltolnom. (A másik 4 nút 3mm-es csak azok éppen nem ezekhez a motorokhoz vannak jó helyeken.)

Ha egészen pontos akarok lenni, akkor a nútokat nem is kellett volna mindenhol kibővítenem 3-asra, elég lett volna a szükséges helyeken átfúrni, de ehhez fórósablont kellett volna készítenem. Egyszerűbb volt átmarni és kikisérletezni, hol a jó, persze ehhez 100x csavar be, csavar ki, stb. ha még nem volt eléggé jó helyen a furat, szorult a motor mert megfeszült, ekkor még tovább bővítettem... :F

A külső méreteket pedig a motorvédőbe beleférés miatt kellett leköszörülnöm. Ennyi volt.

Az ESC-k nálam kicsit nagyobbak, (30A) így a lábon még éppenhogy szűken elfértek volna, de én sem akartam oda, a két alsó lap között azonban nem fértek el éppen a benyúló lábak miatt, így nálam az alsó lap alá kerültek és kaptak még egy (egy harmadik) alsó lemezt.

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#993) Patics


Patics
tag

Low buzzer tapasztalás: Hasznos minden reptetés előtt leellenőrízni a beállított risztási értéket (egy gombnyomás).

Nekem tegnap valamiért OFF-ra váltott és csak azt tapasztaltam, éppen leszállás előtt, nincs erő a racerba, le akar esni... 2.5 V volt benne cellánként... :Y Kis pihentetés után felkúszott 3.2-re majd töltés, ballancolás, ma úgy tűnt rendbejött... :R

Ma négy aksit repültem ki, 3.6-ra állítva a limitet, szépen jelzett, még 50-60 méterről is hallottam és nyugiban visszajöttem vele.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#994) Patics


Patics
tag

Tegnap kalandom volt... Kimentem a reptérre, éppen ott volt három racer versenyző... Örömködtem, kész a racerem.

Na, mutasd mit tud? - mondták.

Bekapcs, armol, pörög én persze lámpalázas... gáz és be a magas fűbe .. :F

Na újra.. ellenörzöm, kapcsoló angle módban... felszáll, billeg, be a fűbe...

Harmadjára felszáll, ugyanaz, de mostmár uraltam valahogy és nagy nehezen, leraktam..

Mondom, valami bibi van, elromlott a vezérlő... :Y

Moha elkéri, kipróbálná. Odaadom.

Felszáll, lebeg, repked, leszáll, idead. Minden rendben mondja: acro módban van... :C

Nem értem.. kiderült a régi kis (gagyi) távomon van egy repcsi féklapát állító kar, ami elmozdult és átállította azt a csatornát ahol a repmódok vannak, pont egy olyan "hézagba" ahová nem állítottam repmódot, vagyis alapból acro..

Így mostmár repültem acróban is... :C

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#995) Teréz Atya válasza Bornie127 (#989) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Egy fazisra 40 centi kabel jut - > 5m/(4*3) = 0.416m

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#996) Teréz Atya válasza stinky14 (#991) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mar a mezei ia6 is visszakuldi flysky i6-nak a jelerosseget es a tapfeszet.
Hogy OSD-re ezt hogy lehet atloni. Hmmm. Bizonyos vevokon van egy meresi pont aminek a feszultsege jelzi a jelerosseget. ia6 tudjuk, hogy meri, lehet itt kene kezdeni a szaglaszast.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#997) Patics válasza Nohab61 (#818) üzenetére


Patics
tag

Megjött már a taranisod? Honnan rendelted? Ha megjött, tapasztalatok?

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#998) Bornie127 válasza Teréz Atya (#995) üzenetére


Bornie127
senior tag

Bocsi, de ezt nem értem a számításod. Ha a motornál egy fázisra kell 40 centi kábel, akkor a 3 fázisra 1,2 méter. Ez 4 karral összesen 4,8 méter.
Nem sok az a 40 centi fázisonként?

(#999) d.tiborz válasza Allien (#958) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia,
Ha még aktuális az FC vásárlás, ezt találtam:
[link]
Nem az enyém, semmi érdekem nem fűződik hozzá.

(#1000) Teréz Atya válasza Bornie127 (#998) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat ezaz, cca 40 centid marad egy motorra 5 meter kabelbol. Szerintem boven eleg lesz, de gozom sincs. mit hova es hogyan akarsz bekotni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.