Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Teréz Atya válasza _X10Dead_ (#350) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van, csak step-down a Pozsony-Galanta vonalon. :P

Amugy a step-up konvertereknel ket ellanallat hanyadosa szabja meg h mekkora legyen a kimeno fesz. Pl. itt lesd meg.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#352) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#351) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Step downom nekem is van, működik is a móka, csak túl nehezek a 2-3S akkujaim.
Az 1S 1000-1200-asok meg csak 25-30 grammosak...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#353) SpydeR3412 válasza szacsee (#345) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Betekerheted celluxal is, vagy befujhatod hajlakkal. ;)

(#354) mgy válasza SpydeR3412 (#343) üzenetére


mgy
senior tag

Nem tudom, ott figyelt mellettem a jobb egyben. :)
Biztos vannak jobb megoldások is, nálam az utolsó fél óra már nem volt túl odafigyelős. Lefelejtettem például az FC lefogatását. Néztük is fél óra elteltével, miért áll ferdén a gép, csúszik oldalra? Hát az fc bizony vízszintesen volt, csak nem a helyén. :D
Még így is sikerült viszont letépni egy műanyag csavar fejét. Esett szegény gép akkorákat, de semmi más baja nem lett. Prop egy se tört például.

(#355) SpydeR3412 válasza SpydeR3412 (#353) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Takonypisztollyal is szigetelhetsz (meg ragaszthatsz is). :DDD

Mgy: Majdnem mindenkinek így van, aki építi a gépét, én is így szeretném, mert nem törik le olyan könnyen, mint a műanyag antenna tokok. Csak nem tudom jó lesz-e így a sólyomnak a táskában.

[ Szerkesztve ]

(#356) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#349) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ezt hol tudom megnézni?

Esetleg ez mond valamit? SOFT: VO.SA

(#357) Nohab61 válasza Pikachu24 (#356) üzenetére


Nohab61
aktív tag

annak a verziónak többet kéne tudni jóval mint 250m. letesztelem majd az enyémet. Milyen receiver-el használod?

Más: Megvolt az első repülésem a quanum venture-el, jól ment :) meglepően gyors és mozgékony. RTH jól működik szépen hazajött és leszállt.

[ Szerkesztve ]

(#358) Pikachu24 válasza Nohab61 (#357) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A gyári vevőt használom. RX701
A két hosszú kábeles van belőle:
[link]

(#359) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

A T-OUT mit jelent?

Press DN to set Backlight time out, press R or L to adjust the period up to 60 seconds,
while 0 shows always ON. Press EXT key to exist after finished.

[ Szerkesztve ]

(#360) _X10Dead_ válasza Pikachu24 (#356) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Soft
V0.5A lesz az.
"A"-ra végződik, így fullosnak kell lennie alapból (100mW/20dBi).
Még azt is csekkelned kellene, hogy menüből nem vetted-e vissza a teljesítményét véletlen (AMPLI):
Menu/AMPLI
6 fokozatban állítható, nézd meg, hogy az UP gombbal megy a feljebb, mint ahol most van.

A max range természetesen közvetlen rálátást feltételez, illetve azt, hogy ne nagyon legyen rádiózaj. Szóval, a puszta közepén tudod igazán tesztelni, és a telefonodon is ki kell kapcsolni a wifit. Ha a körülmények rosszak, könnyen akár a negyedére, ötödére is zuhanhat (a wifi különösen gyilkos tud lenni). Ha nálad jó feltételek mellett is csak 200 m körüli max AMPLIval, akkor az nem szoftveres hiba lesz.
Btw, a gépen is rendben van az antenna? Nem törött, nincs a vázba rejtve, ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#361) Allien válasza _X10Dead_ (#341) üzenetére


Allien
veterán

Ami a 7E-t illeti, szerintem nem túl kicsi. Össze hasonlítva mondjuk a kommersz távokhoz, mint pl XK X250 távja, de akár az MJX távjához képest sem. Igaz, annál kicsit kisebb, de minőségibb minden téren.
Amúgy, Devo 7E tutorial.
Többféle modul beforrasztása pl, meg 2x3-s állású kapcsolók, antenna mod, CYRF6936 DIODE MOD stb...

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#362) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Na b+, túl feszt adtam a távnak aszem és most fél egészséges állapotban van. :O :O

Allien Rossz a link.

[ Szerkesztve ]

(#363) Allien válasza Pikachu24 (#362) üzenetére


Allien
veterán

:R
Kösz, hogy szóltál!
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#364) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Tudom, eléggé rossz kép de a lényeg látszik valamennyire.
A táv túlfeszt. kapott és úgy néz ki hogy az a kék valami kiégett.

(#365) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Valakinek akinek van devo 7-je nem kapná szét a távot és nézné meg az ellenállás színkódját?

Aszem devo 7e-ben kék-barna-arany-arany a színkód. De én úgy látom az enyém zöldel kezdődik. :(

Szerintem ez zöld-barna-fekete-arany lesz, de valaki megerősíthetne.

[ Szerkesztve ]

(#366) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Ti mennyire ajánljátok hogy egy ellenállást kicseréljek a távomban?

(#367) szacsee válasza Pikachu24 (#366) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha tudsz forrasztani miért ne... ?

Naze32 és sp racing f3 (klón és eredeti) vezérlőkkel melyik buzzer müködik?
Aktív, passzív?
Pc-be való?
Nem rontom el ha olyat kötök rá, ami nem kompatibilis?

(#368) szacsee válasza szacsee (#367) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bepróbáltam mert elvileg el nem ronthatja a vezérlőt.

PC-hez való csak kattog, bár ez sejthető volt.
Banggood-os normálisan működik vele.
Ebay-ról vett 10db-os pakk még nem jött meg így nem tudom tesztelni.

(#369) Patics válasza szacsee (#367) üzenetére


Patics
tag

Pl.
[link]
[link]
Nekem sajnos lassan jönnek az alkatrészek, így mégiscsak jóval előttem jársz...

Hogy állsz az építéssel? ESC-ket sikerült flashelni Fc-n keresztül?

Pikachu: Veszteni valód nincs vele...

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#370) szacsee válasza Patics (#369) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sikerült simán. 4-et flashelt, beállításnál mind a 4-et beállította.
Összeszerelésre cuccaiddal nézz videót yt-n, vagy build képeket. Azzal nincs gon, maximum ha tutira akarsz menni teszteld külön beépítés előtt mindegyik esc-motor párost.
Repkész a gép, már mentem vele. Pár apró cucc hátravan, de azt összerakásnál építsd be.. Pl led, csipogó.
Ha nem vagy gyakorlott, akkor az fpv-t később is beépítheted, csak az áramellátó vezetékeket készítsd elő. Így felső lap leszedése után az fpv cuccok könnyen beszerelhetők. Kezdetben nem megy ronggyá a kamera, a vtx antenna nem törik stb.

(#371) _X10Dead_ válasza Allien (#361) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ööö, ezt biztos nekem címezted? Én ezen túl vagyok...
Szarvacskák
Sündisznó
Most azzal kacérkodom, hogy beélesítem a 3. rádiómodult is. Már két napja nézegetem, hogy hogy tudnám megtámadni az uccsó szabad portot anélkül, hogy ne égessem ki a CPU-t...

De amúgy egyet értünk, sőt, mivel az én kezem kicsi, nekem kényelmesebb, mint a sima 7-es.

Pikachu: holnap csinálok fotót

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#372) SpydeR3412 válasza Pikachu24 (#365) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én holnap szívesen megnézem neked.
Feltéve, ha megmondod, mit is nézzek pontosan. :DDD
Vagy lövök képet, az a biztos. :)

(#373) _X10Dead_ válasza Pikachu24 (#364) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Feltettem a drive-ra a kért képet.
3648 x 5472 Pixels (19.96 MPixels) (2:3), kb 10 mega

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#374) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#373) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Köszi, közben én is rájöttem. Csak nem tudom honnan szerezzek ilyet. Ebayen 600ft a 20db, de nekem nem kell 20 darab :D
Valaki nem tudja hogy honnan szerezhetnék ilyen ellenállást?
Kék alapon zöld-barna-fekete-arany színű, 51 ohm 5% 0.5 watt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#375) Teréz Atya válasza Pikachu24 (#374) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Barmelyik elektro szakuzletben. En ugy talaltam egy ilyen uzletet h beirtam az arukeresobe h rele.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#376) Pikachu24 válasza Teréz Atya (#375) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Én nem találtam 0.5 wattosat, de ha linkelsz egyet megköszönném. :)

(#377) Teréz Atya válasza Pikachu24 (#376) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor teszel bele 1W-osat, ha befer.

En max. pozsonyit vagy komaromit tudok.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#378) Jackal2 válasza Pikachu24 (#374) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lehel téren van egy műszaki bolt, ha a templom mellett elmész, jobb oldalon, a villamosvégállomással szemben. Darabra is vehetsz bármit.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#379) mgy válasza Jackal2 (#378) üzenetére


mgy
senior tag

Lomex.hu, nem messze onnan, a Kika túloldalán, picit beljebb a házak között: www.hqelektronika.hu.

(#380) fape válasza mgy (#379) üzenetére


fape
senior tag

Merre felé kell? Pl kerület?
Az előbbi kettőn kívül velük van jó tapasztalom: mikrovill és árwill

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#381) mgy válasza fape (#380) üzenetére


mgy
senior tag

Nyilván gondolkodás/kérdés nélkül azt írtam, ami nekem közel van. :)

(#382) Patics válasza szacsee (#370) üzenetére


Patics
tag

Végül is az FTDI adapterre sem volt szükséged? Még nem rendeltem meg.

Volt valamilyen vezetékre, csatlakozóra szükséged az építéshez, az alkatrészekhez eleve adottakon (meg az aksicsatin) kívül?

Nekem mik jöttek meg először? Amikre legvégül lesz szükségem.. aksi és a VTX... de remélem, mostmár naponta jönek a csomagok...

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#383) fape válasza mgy (#381) üzenetére


fape
senior tag

Lehet félre érhetően fogalmaztam. Volt szerencsém mind a 4 helyhez és csak jók tudok mondani. Bár sztem összes helyen ugyan azt kapod ;)
Ja igen még a conrad is jó. Ezzel az 5-tel egész szépen lefedtük BP-t ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#384) mgy válasza fape (#383) üzenetére


mgy
senior tag

Félreértettél, magamon mosolyogtam, hogy kérdés nélkül azt írtam, ami nekem kényelmes. :D

(#385) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Pécs körül lakok ,ha letudonám velük szervezni hogy 120Ft ért postázzanak akkor jó lenn. De gondolom 40 ft-t nem fognak nekem szaladgálni.

Én amúgy konkrét linket kértem és nem áruházat. :D Conradon kerestem és nem láttam

[ Szerkesztve ]

(#386) Jackal2 válasza mgy (#381) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azaz, Lomex, csak nem jutott eszembe.

Mi legyen a tápokkal bro?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#387) mgy


mgy
senior tag

Jó négyórás szopórollerezés után sikerült összelőni a Taranist az XSR vevővel, illetve a vevőt SBUS-on keresztül a klón SP Racing F3 vezérlővel.
Így utólag persze minden nagyon egyszerű, de közben kiolvasni a fél internetet, haverokat órákon keresztül nyaggatni, majd benézni egy mellérakott csatlakozót, annyira nem vidám. :D

(#388) _X10Dead_ válasza mgy (#387) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ha PnP megindul, akkor meg nem tudnád, hogy működik és miért. Úttörőnek lenni nem egyszerű dolog ;)
De a kálváriád még nem ért véget. Most, hogy tudom, hogy megfejtetted, én biztosan Téged foglak zaklatni, ha egyszer felzárkózom ;]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#389) Allien válasza _X10Dead_ (#388) üzenetére


Allien
veterán

Éppen ezért érthetetlen, hogy nem írja le, mit bénázott el. ;] Me azt hiszi, hogy más nem esik bele ugyan abba a cipőbe, pedig DE! :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#390) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

A BG most rakta ki a Falcon180 ARF-et, illetve néhány alkatrészt (váz, spacerek, pdb, ilyesmi)..

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#391) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#390) üzenetére


Jackal2
senior tag

MI VAN? 32.000? CSAAAAK? Ez nem elírás?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#392) fape válasza Jackal2 (#391) üzenetére


fape
senior tag

Sztem nem elírás. Az rtf is max $200 bár az még "comming soon". Viszont az arf-ben a táv és a vevő mellett nincs se camera, se vtx, se aksi. Szal reális $110. Nekem is megremegett az ujjam a buy it now gomb felet...

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#393) _X10Dead_ válasza fape (#392) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Első gépnek nyilván nem biznisz, de ha a többi kütyü megvan akkor kell a francnak még egy ócska transceiver...
Pl. az EC250 ugye AT9-el jött, ahhoz meg csak egy R6D kell és huss...

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#394) mgy válasza Allien (#389) üzenetére


mgy
senior tag

Haha, ez nem úttörősködés volt, szimpla bénázás.
A lényeg, biztosan tudni kell, s nem csak gondolni/sejteni/remélni, milyen firmware van az adón/vevőn. Illetve gondosan ügyelni kell arra, hogy az sbus csatlakozás cseszetésekor a csatlakozóba nema ppm tüskén érkezzen a jel, hanem az sbuson. Ha már... :D

(#395) Jackal2 válasza fape (#392) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ha rászámolom az FPV adót meg a kamerát az kb. még 10, szal 42-ből megvan. Nem rossz ez.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#396) fape válasza Jackal2 (#395) üzenetére


fape
senior tag

Az meg már a Falcon 250 ARF ára majd nem.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#397) szacsee válasza Patics (#382) üzenetére


szacsee
nagyúr

Minimosdhez kelleni fog. Firmware felrakás és konfig után már távról is konfigurálhatod.

(#398) Teréz Atya válasza _X10Dead_ (#393) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Aszondod a Falconon kutyagumi a kamera. Milyet probaltal eddig, az EC250-e bele fer a 180-as Falconba?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#399) Jackal2 válasza fape (#396) üzenetére


Jackal2
senior tag

A kisebb gépek mindig drágábbak, szóval ez még így is jó. Pl. 200 mm alatt 1,5x-el simán számolhatsz abban a pillanatban, ha nem standard alkatrészt akarsz felrakni. Minden mini ....

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#400) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#393) üzenetére


Jackal2
senior tag

EC 250 már nincs. Hónapok óta nem kapható. Rájöttek a fiúk, hogy ha kivonod a tatyót meg a távot, akkor 20K alatt van a gép:D Az meg annyira nekik sem biznic:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.