Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Pikachu24 válasza Nohab61 (#300) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Hát ilyenem nincs. :(

Ehhez kell vevő is vagy az ami a távban van jó? [link]

(#302) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

eccerű csipogó.
video

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#303) Nohab61 válasza Pikachu24 (#301) üzenetére


Nohab61
aktív tag

A sima USB-s a távhoz van a másik meg a vevőkhöz. Ezzel lehet frissíteni a szoftvert. Én eddig csak a távval használtam.

(#304) szacsee válasza Patics (#292) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ne vedd meg a linkert! Ztw-hez vettem volna, de littlebee lett és most kb a hajamra kenhetem, főleg ha fc-ről sikerül programozni.
Hk-tól ha 100 gramm alatt rendelsz küldik levélként is. 4 littlebee is úgy jött. ~1€ az ára.

[ Szerkesztve ]

(#305) fape válasza Jackal2 (#264) üzenetére


fape
senior tag

Válaszoltak is: Csak CC3D-vel lesz az Eachine Falcon 250 :F :O

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#306) Teréz Atya válasza fape (#305) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mind1, nekem most ugyis a MicroFalcon a favorit. Zajos tucsok. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#307) Jackal2 válasza fape (#305) üzenetére


Jackal2
senior tag

Már megrendeltem, majd kiszereljük belőle. Úgy is ARF-et kértem, azt meg mindenképpen műteni kell:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#308) fape válasza Jackal2 (#307) üzenetére


fape
senior tag

Végül is így is lehet DIY KIT-t "csinálni" ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#309) shaddam válasza _X10Dead_ (#302) üzenetére


shaddam
aktív tag

Én inkább sima buzzert vettem. Link

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#310) Jackal2 válasza fape (#308) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem repülök vele előtte. Megnézem milyen, hogy van bekonfigolva, aztán meglátjuk:D

Szerintem jó lesz ez.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#311) Jackal2


Jackal2
senior tag

Lehet tervezek egy nagy üzemidejű, rendőr elől menekülő gépet. Lesz egy kapcsoló, ami aktivál egy waypointot, ahova a gép visszarepül, ha letámadják:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#312) _X10Dead_ válasza shaddam (#309) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Annak is megvan a maga helye, de amit linkeltem az ennél kicsit többet tud.
Egyrészt aktív, másrészt vezérelt.
Ha egy olyan körbe van kötve, ahol alapvetően van távirányított jel, ez figyeli a csatorna aktivitását, és ha az megszűnik, 40 másodperc múlva elkezd hisztizni. Olyankor jön jól, ha nincs szabad csatornád és repvezérlődnek sincs buzzer portja és/vagy a gép és a vezérlőd között megszakad a kapcsolat és úgy esik le.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#313) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#311) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Rakjál rá ilyet is, hogy előbb tudj egy kicsit játszani.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#314) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#313) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah ezt ismerem, de a buborékfújó még jobb, meg tud kilőni műanyag rakétát is:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#315) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#314) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A buborékfújóba hiába töltesz könnygázt... ;]

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#316) szacsee


szacsee
nagyúr

Tegnapi esc restartot az usb linket okozta.
Ma teszt fc-vel.

Egy kérdésem lenne. Taranis, x8r+ sp racing f3 kombónál sbus összeköttetésnél ha azt akarom, hogy az fc adatokat elküldje a távra, akkor az átmegy egy csatornán is valahogy, vagy kell plusz kábel is?

Naze32 6 Dof-nál milyen cleanflight Rep módokat érdemes használni?
Rep módokról van valahol leírás? ...esetleg magyarul? :R

(#317) mgy válasza szacsee (#316) üzenetére


mgy
senior tag

No, nem kell semmi usb linker, alapból látja FC-n keresztül a BLHeli Suite a DYS XM20A-t, meg a LittleBee 20A-t is. Eltértő verzió van rajtuk (legalábbis az enyémeken), a damped light csak a DYS-en volt alapértelmezett. Iszonyat, ahogy a motort megfogja. :-O

Elméletileg holnap már lesz egy fokkal jobb vevőm a mostaninál, bár még az se sbusos. Amit a neten gyorsan találtam, az alapján külön csati, nem?

(#318) szacsee válasza mgy (#317) üzenetére


szacsee
nagyúr

Videón én is külön csatis megoldást látok.
Cleanflihtban viszont látok rssi channelt is és taranisban is lehet ilyet állítani. Remélem a motorfelfogatást meg tudom buherálni mielőbb, mert fúróval Max sablon segítségével lehet megoldani, vagy csak két csavar tartja. 😂

(#319) mgy válasza szacsee (#318) üzenetére


mgy
senior tag

A két csavar nagyon gáz (szerintem), de tudom sokan úgy mennek. Én nekiálltam dremmellel, egyszercsak majd a végére érek. Az benne a szép, hogy a likak nem egy körön vannak a motor alján, szóval nem mindegyik furatot ugyanoda kell tágítani. Mert mért lenne egyszerű? :)

(#320) szacsee válasza mgy (#319) üzenetére


szacsee
nagyúr

Náram is ugyanaz a helyzet. Itthoniakkal vetettem tűreszelő készletet, de az eladó rájuk sózott valami bóvli szart. Pl a lapos reszelő fér csak be a horonyba, de az oldalán nincs reszelőfelület. Sztem egy fakötésű 6-os alátétből csinálok sablont, mert az oldalsó élszalagja kevés a fúrónak a maráshoz, vagy kínomban kirágom. 😃

(#321) SpydeR3412 válasza szacsee (#320) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Esetleg dörzsár?

(#322) szacsee válasza SpydeR3412 (#321) üzenetére


szacsee
nagyúr

Új csigafúróval sikerült. 😊

(#323) mgy


mgy
senior tag

Elkészültem a 150-es kisgéppel, voltam kint pár akksival. Hát, vegyesek az érzéseim. Azt hiszem egyelőre az építést jobban élvezem, mint a repülést. :D
Szemüveggel elmondhatatlanul nehéz. Azt hittem (a szimulátorozás alapján) hogy legalábbis botorkálni tudok majd picit, de még az se. Nem hagyták a többiek, hogy nagyon elkeseredjek, mindenki így kezdi, mondják, de nem tudom. Baromira nem ment. ;]

És a tegnapi alapján nagyon nem sajnálom, hogy olcsó, "gyenge" motorokat vettem a 250-re. Borzasztóan gyors a kicsi gép is 1407-es motorokkal. A koppincs SP F3 teljesen jól működött, baromira reszponzív a gép. Szemre kicsit állítottunk a PID értékeken, javára vált, de ehhez nyilván kell olyan, aki csinált már ilyet, ért hozzá.

(#324) szacsee válasza mgy (#323) üzenetére


szacsee
nagyúr

Grat!
Meló után én is csinálgatom a 250-est, lassan kész lesz. Megjött az evo is, Oscar csinált hozzá tutorialt is. 😊

(#325) Jackal2


Jackal2
senior tag

Megjött a Flueron, kirepültem melóhelyen egy akksit, ez legalább akkora móka mint az Eechine. Nem is vettem észre, mikor megvettem, hogy 3D-ben is tud repülni, nagyon vicces kis gép:D minden forintot megért, pedig alig néhányat adtam érte:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#326) mgy válasza Jackal2 (#325) üzenetére


mgy
senior tag

Én is ezt gondoltam, szerintem jobb, mint a H8 mini. Nem próbáltam még a H8 mini 3d-t, azt hittem ez annak a másolata, de legalábbis az akksi, propik mások.

(#327) szacsee


szacsee
nagyúr

Melyik a legolcsóbb táv, ami képes akksi figyelésre, rssi kijelzésre? Gondolom fsi-6. Fc telemetria kijelzésre esetleg?

(#328) Nohab61 válasza szacsee (#327) üzenetére


Nohab61
aktív tag

Walkera devo 7e nem lehet jó ?

[ Szerkesztve ]

(#329) szacsee válasza Nohab61 (#328) üzenetére


szacsee
nagyúr

Passz nem tuddom, ezért kérdeztem. 😊

Meló előtt pár percet reptettem. Nem egy x5c az tuti. 😁
Horizont módban oldalra át tud billenni. Amíg megszokom a távot/ sebességet van olyan mód a cleanflightban, amivel úgy viselkedik mint egy játékdrón? (nem fordul át pl. ) Amíg egy drónt használunk öcsémmel addig nem lenne hátrány. 😊

(#330) _X10Dead_ válasza szacsee (#327) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ha tényleg a legolcsóbb kell, akkor az i6-osok, de szerintem is érdemes azt a pár dollárt hozzárakni, hogy DEVO legyen (meg még párat kütyükhöz, na meg pár napot kutakodás, majd még egy kettőt modolásra, meg talán két-három szívroham a range-mod miatt), de e végén egészen szeretni fogod ;]
Az i6-ost max használod, ahhoz nem tudsz kötődni :DDD

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#331) szacsee válasza _X10Dead_ (#330) üzenetére


szacsee
nagyúr

Öcsinek kell nem nekem. Ő szerintem nem akar kutakodni, és bevallom én sem. Igazából egy alap táv kellene 2 kapcsolóval (rep mód és csipogó) no meg visszajelzés a rádió hatótávról és az akksi állapotáról. Ha később akar jobbat, akkor eldönti milyet akar. Ajándék lenne, de benne van, hogy megunja vagy elmegy a kedve tőle akkor meg nem rossz, hogy nem drágábbat veszek szvsz.
Ha tudnám hogy ráharap a hobbyra AT9-t kapna, de pl 2x annyi mint pl az i6.

(#332) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#330) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem a range mod nem igazán jött össze. Van rajta egy nagyobb antenna de a hatótáv nem változott. :(

Azt nem tudom hogy a programban nem kéne-e feljebb állítani az erősségét. Azt kéne kideríteni hogy alapból + hány dbi? 0?
Megérné vajon vennem egy kábelt amivel lehet programozni?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#333) _X10Dead_ válasza Pikachu24 (#332) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A range mod nem az antennáról szól elsősorban, hanem a kimenő teljesítmény visszaállításáról. Átforrasztottad a pajzs alatt? (Csak A CYRF-hez kell)

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#334) _X10Dead_ válasza szacsee (#331) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Akkor legyen i6 vagy rebrandelt i6, ha az olcsóbb.

A Devo sokkal minőségibb cucc és durván moddolható, de a walkera cuccok drágábbak kicsit, és alapból a táv is csak 7-8 mW-t szór így e-szempontból nem teljes értékű. Cca egy tizessel több, mint az i6, és feláras a receiver is.
Én ennek ellenére ezt venném, a minősége, sokoldalúsága miatt, mert akkor sem dobod el, ha feljebb akarsz lépni. Az i6-ot meg de.
Nagyobb befektetés minden szempontból, így magasabb a kockázat, de siker esetén nagyságrendekkel jobb a megtérülés is.

Az AT9 tényleg pöpec, jó izlésre vall :-)
Ha felnyitnák az FW-t igazi felzabálná a Taranis piacának jó részét szvsz.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#335) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#333) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Devo 7-en nem kell forrasztani, ott csak kipattintod és bepattintod a csatit.

CyRF nem tudom mi gondlom nem ez az: California Young Republican Federation :DD

[ Szerkesztve ]

(#336) _X10Dead_ válasza Pikachu24 (#332) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Amit linkeltél annak az a neve, hogy DEVO 7 model editor. A DEVO7 és a 7E nagyon nem ugyanaz a kütyü!

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#337) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#336) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Tudok róla :(

[ Szerkesztve ]

(#338) _X10Dead_ válasza Pikachu24 (#337) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A sima Devo7-esnek semmi baja hatótáv szempontjából (nálam legalábbis). Neked mennyit tud?

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#339) Allien


Allien
veterán

Most akkor melyik jobb választás. Devo 7, vagy Devo 7E? ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#340) Teréz Atya válasza _X10Dead_ (#330) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Dehogynem. A 10 csatornas firmware csiszolasa az uj mania RCGroups-on. :)

@ szacsee - IA6B vevovel vegyed. A sima IA6 csak PWM-et tud, se serialt, se PPM-et, meghat a telemetriaja is csak a vevo tapfeszet kuldi vissza. Ja, es az IA6B-bol FW modolassal kihozhato 10 csatorna a Serial kimeneten. :D

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#341) _X10Dead_ válasza Allien (#339) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Tudom ám, miben mesterkedsz!

De a kisördögtől eltekintve ez tényleg jó kérdés, mert nem mindegy mire akarod használni.
Ha csak egy beugró, hobby táv kell, akkor a klasszikus hetes egyértelműen jobb, mert jobbak a gimbaljai, több gombot tartalmaz, és legalábbis az "A" modell tekintetében 100mW-ot tud out of the box (A "B" készült az EU piacra, asszem húszra van limitálva). 6-800 méterig megbízhatóan működik (legalábbis aszongyák. Én 2-300 méternél messzebb még nem mentem vele a Runnerrel, és vsz. nem is fogok soha. De ennek a Runner az oka, nem a táv. :U )
Minden másra meg a 7E, pláne, ha kicsi a kezed.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#342) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#340) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Jól van, de ott nincs meg az a rettegés, amit érzel, mikor a CYRF nanoméretű diódáját próbálod megpatkolni. Nincs meg a Gulliver feeling sem mikor úgy érzed, a legapróbb pákahegy is izzó ezres gerenda. Nincs meg az első randi előtti érzés, amikor majd meg bolondulsz a késztetéstől, de mindent kitalálsz, hogy NE kelljen szíved hölgyét megszólítanod, annyira félsz a visszautasítástól. És persze nincs eufória sem, amikor összeraktad, bekapcsolod és felgomolygó füst helyett egy barátságos csippantással életre kel újra.

Valami ilyen lehet egy szívsebész első műtéte. Azt egy életre megjegyzi az ember :)

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#343) SpydeR3412 válasza mgy (#323) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Egy olyan kérdés merült fel bennem, hogy szállításnál mit csinálsz huzalkotegelos antennával? :F
Gondoltam a Falconon nekem is így lesz.

(#344) Minstrel


Minstrel
senior tag

Emax motorok gyanúsan olcsón [link]

Nem túl nagy rafináltsággal rákérdeztem, hogy tényleg olyan Emax motorokat kapok amilyenek a képeken vannak? Erre a kínai dear friend: these motors are in good quality and sells very well - szóval nagy valószínűséggel nem ilyeneket :D

(#345) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszi a válaszokat!
Alszok még rá párat. 😊
Tegnapi hsz-om rep mód részére rájöttem. Tiszták voltak a repülési módok, csak a vezérlő hülyült meg kicsit. Földön angle módban sem volt motor stpp, pedig beállítottam. Lehet azért mert horizon módban volt és utána kapcsoltam csak be, így arra a módra volt csak érvényes, vagy user error. 😁

Ledet hova érdemes tenni? Karokra vagy előre és hátra? Sajnos csak sima ledcsíkom van nem vízhatlan, ezt betekerem valamivel nem lesz baj?

(#346) Teréz Atya válasza szacsee (#345) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ha betekered szigszalaggal nem fog kilatszani a feny. :D

Szerintem a ket kar koze hatulra egy piros LED csik elegge jo otlet, ha fel tudod fogatni. A JJRC X1-et meg meg kell mernem. Erre motor pod LED-eket fogok rakni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#347) szacsee válasza Teréz Atya (#346) üzenetére


szacsee
nagyúr

Modellező szalag szárnyhoz átlátszik, de lehet habszivacsból csinálok az leszálló talpnak is jó és átlátszik. 😎

(#348) Pikachu24 válasza _X10Dead_ (#341) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem kb. 250 métert tud úgy hogy egy pár fa az útban van.

[ Szerkesztve ]

(#349) _X10Dead_ válasza Pikachu24 (#348) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Milyen firmware van rajta "A"-s, vagy "B"-s?

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#350) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

Nincs valakinek egy felesleges szabályozható step-up boostere a Kecskemét-Szolnok vonalon?
1S akkuból kellene 5V-ot csinálnom, de csak fix kütyüim vannak, ezek meg egyből 12.5V-ra pattannak.
LED-es tuninghoz ideálisak, de most egy RX modult szeretnék meghajtani vele.

A LED tuningról jut eszembe. Az első másodperctől látszik, hogy durva lesz, de 1.25-nél átcsap brutálba. :DDD

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.