Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) b. válasza dokee78 (#49) üzenetére


b.
félisten

Szia! Körömmel elsőre kicsit meg kell feszíteni. a második kommentben [link] elírtam részletesen. nehezebben indul meg utána már könnyen jár. ha bent szakad a töltet akkor ezzel a tűvel lazítsátok ki majd ütögetni kell tenyérhez amíg ki nem jön belőle.érdemes a 2. kommentben leírtak alapján gyakorolnia kupak leszedését óvatosan, hogy ne törjetek le a kiszedő szárnyait.
Amikor az elszívás végén kiszedi a belőle a töltet fel kell tolnia kukapot és úgy kivenni.
valószínűleg nem toltátok fel csak kihúzta belőle, ilyenkor bent szakad a dohány mindegyik készülékben.
Olvassátok el a magyar használati útmutatót, részletes és fényképekkel van.
Itt van egy jó videós áttekintés. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#52) nemfe válasza b. (#14) üzenetére


nemfe
friss újonc

Max 6-8 szál aztán 1,5 óra töltés. Cserélték a készüléket ez ugyan az, 6 -8 szálat bír. Este feltöltve reggelre használat nélkül lemerül. Nagyon gyenge az aksija, meg sem közelíti az IQOS-t. Viszon a töltet jobb mint HEETS.

(#53) b. válasza nemfe (#52) üzenetére


b.
félisten

60 perc működési időt bír egy huzamban. A 20 szál marketing hülyeség. A magyar cég lobbizott hogy ne keljen ezt kommunikálni de sajnos világszintű marketing szöveg ez ,nem lehetett kivételt tenni. Legjobb esetben 15 amit tud, ha az ember nem 4 percig szívja hanem mondjuk 14 slukk után kikapcsolja.
Én odafigyelek rá, ha már végigértem a tölteten kikapcsolom a gépet nem várok 4 percet és szívom a füstszürőt. Így 15 szálat tudok kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54) diane


diane
tag

Na! Én màr el is hagytam a kaparótűt, pedig visszapattintottam. Gondolom nem lehet külön venni. Így jàrtam. Vettem nikotinmentes töltetet, de egyszerűen nem lehet normàlisan szívni, mert rövidebb és kevésbé tömör, így alig van füstje és ki-be "járkál" szívàs közben, úgyhogy ez szívàs 😆🥴

(#55) b. válasza diane (#54) üzenetére


b.
félisten

Megoldható csak jelezd kérlek a boltban ahol vetted vagy ha nem cserepont akkor ott kapsz helyette másik tűt. eljuttat neked egy képviselő egyet.
Azok a töltetek több kárt okoznak mint a nikotinos gyárilag ellenőrzött verziók, ezt nem csak úgy írom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#56) diane válasza b. (#55) üzenetére


diane
tag

Köszi!

(#57) zelos


zelos
aktív tag

👋
Vettem ma egy ilyen készüléket, picivel jobb mint az iqos, az ebbe való töltelék (id) is jobb mint a heets. Viszont készülék közelébe nem ér a Lambda cc-hez..

(#58) dokee78


dokee78
félisten

Heets akkor bele lehet tenni?
Ahol párom lakik,még nincs ID a dohány boltban,csak HEETS.

(#59) zelos válasza dokee78 (#58) üzenetére


zelos
aktív tag

Belemegy aha, egy hangyafasznyit talán erősebb (több gőz/füst) is mint az iqosban, gondolom a henger kerámia fűtőtüske miatt.. emiatt nagyobb a torokhatás is. Nikotin tartalom ugyanannyi a heets-ben mint az id-ben.
Nézétek meg több dohányboltban ami a környéken található, lehet egyik-másik hamarabb árulja az id tölteléket.. itt is ahol lakom van 4 dohánybolt de csak az egyikben van id..

[ Szerkesztve ]

(#60) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!

Vettem ma egy Pulze-t az Iqos mellé egyrészt kíváncsiságból, illetve hogy ne legyek egy készüléknek kiszolgáltatva. Kicsit durung készülék, cserébe nem kell hozzá töltőtok.

Két kérdésben segítsetek légyszi:
1. Normális, hogy töltés közben enyhén ráz a Pulze? (A saját töltőjével és másik USB-C vel is, az előző iPadem fém hátlapja csinált ilyent utángyártott kábellel.)
2. Érdemes a regisztrációval tökölni? (Iqos esetén olyankor kapsz 2 év valóban szuper garanciát.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61) b. válasza focvis (#60) üzenetére


b.
félisten

A regisztráció annyiban segítség hogy nem kell őrizgetned a blokkot és komplett dobozzal cserélik az egész készüléket cakli pakli, nem javítgatják.

Rázós dologgal még nem találkoztam egyszer sem . :F

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#62) csucsu52


csucsu52
aktív tag

Olyan tapasztalata, véleménye valakinek, hogy ha bármi miatt vissza szeretném vinni a készüléket úgymond "elállni a vásárlástól" 1hét után, mi a Pulze policyja erre?

(#63) b. válasza csucsu52 (#62) üzenetére


b.
félisten

Sajnos nincs ra lehetoseg ,kizarolag a 3 napos visszavitelre.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64) focvis válasza b. (#61) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm!

A munkahelyemen is töltöttem - egy 3. töltővel - közben végig "ráz", azaz vélhetően nem jó a fémborítás szigetelése.

#63 b.: 3 napig visszavihető? Megfontolom... elég durung és ez a rázás nem megnyugtató.

(#65) b. válasza focvis (#64) üzenetére


b.
félisten

szia! sajnos nincs rá lehetőséged , hogy vissza vidd így , a 3 naposnál az kell, hogy bontatlan használatlan legyen a készülék, mint téves vásárlás. Csak Pulze csereponton át működik a csere. Garanciális ügyintézésben megoldják a cserét természetesen.
Hívd majd fel az ügyfélszolgálatot szerintem és kapod a kódot SMS ben ,amivel csereponton kapsz egy bontatlan dobozt helyette.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#66) Gloob


Gloob
addikt

Sziasztok

Beléptem a Pulze táborba. 2 Glo mellett vettem egyet akciós áron. Most töltődik, majd meglátjuk. Remélem jó lesz. Cigiből egy dinnyéset, egy kékáfonyást, és egy barna dobozos dohányost vettem egyelőre. Majd jövök a kérdésekkel, ha lesz, meg a tapasztalattal. Nekem volt a csomagban vagy 5-6 darab gumi záródugó is. 😀

Samsung Galaxy A52S

(#67) b. válasza Gloob (#66) üzenetére


b.
félisten

Igen az van hozzá alapbólmindegyikhez. A Bronze elég markáns készülj fel rá :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68) Gloob válasza b. (#67) üzenetére


Gloob
addikt

No akkor egy kérdés. A boltban megcsináltak egy regisztrációt, amiről meg is jött egy email. Viszont a fiókba nem tudok belépni mert az jelszót kér, viszont az nincs. Regisztrálhatom újból a készüléket? Nem fogja mondani, hogy már regsztráltak az adott email címmel, és a készülék számával?

Samsung Galaxy A52S

(#69) b. válasza Gloob (#68) üzenetére


b.
félisten

Igen újra kell regisztrálnod a készülék kódjával a Pulze.hu-n az első belépésnél.
A Bolti regisztráció ez mellé egyfajta kettős lépcső, Így ha elhagyod a blokkot és gond adódna akkor is cserélik az egész dobozt cakli pakli, nem javítgatják.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70) hopex


hopex
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalatom és véleményem a tegnap vásárolt Pulze készülékről.

Kétfélé ID-val próbáltam eddig, Rich Bronze és kapszulás Polar Green. Eco mód szerintem mindkettőnél felejtős, füst alig van ill.meglepő módon csak a négy perc vége felé a rezgés után. A normál mód az már ütős, főleg a bronznál, ez szinte fejbe vágja az embert olyan intenzív a mentolos pedig, nos az tényleg mentol.
A készülékkel a legnagyobb problémám az hogy a kerámia tüske lassan melegszik fel , ezért az első két - három slukknál füst ( pára) szinte semmi. Ennek ellenére egy elegáns, szerethető készülék, bár az első tapasztalatok alapján még nem tudnám eldönteni, hogy Pulze vagy iqos Duo.

mferi

(#71) hopex


hopex
csendes tag

Előző hozzászólásomban leírtam az első tapasztalatomat a Pulze készülékről, nos a továbbiakban egy kicsit ekéznem kell a készüléket, ugyanis rezgés után két led elalvásáig nem igazán történik semmi, a két utolsó lednél már értékelhető pára van az utolsó lednél ill. kialvása után, amikor rezeg egyet a készülék, akkor meg már pára hegyek.( gondolom ekkorra éri el a hevítő a megfelelő hőmérsékletet) Azt, hogy az én készülékemben van a hiba és a kerámia tüske hevítése nagyon lassan történik meg, vagy ez a készülék alapból ilyen, nem igazán tudom eldönteni.

mferi

(#72) b. válasza hopex (#71) üzenetére


b.
félisten

próbáld meg egyszer áttisztítatan ia rudat és a kazánt.
Nekem a második slukknál már jön rendes füst. Érdemes kicsit előizzitani, mielőtt bele teszed a töltetet.

Az ID nagyon tömör nehezebben izzik át cserébe nem 12 slukkot tudod szívni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73) hopex válasza b. (#72) üzenetére


hopex
csendes tag

Teljes tisztítást is csináltam, előhevítek (iqosnál is igy szoktam) semmi változás, sőt az elszívott bronze, dohánytöltett nélkül jött ki belőle a dohánytöltet bent maradt ( kupakot természetesen felhúzva vettem ki), szerencsémre nem kellett szórakoznom vele, egyben kitudtam ütögetni a készülékből. Kép mellékelve.

[ Szerkesztve ]

mferi

(#74) b. válasza hopex (#73) üzenetére


b.
félisten

A másik , mentolos töltetnél is ez van? Hogy nincs füst csak a végén?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75) hopex válasza b. (#74) üzenetére


hopex
csendes tag

A mentolosnál sem sokkal jobb a helyzet. Arra viszont rájöttem, hogy a bronz ID-nál egy kicsit trükközni kell, ( valószínűleg ennek a legtömörebb a töltete) mielőtt behelyezi az ember ajánlatos kissé a dohány részt összenyomkodni, igy könnyebben rámegy a hevítőre és némileg több a pára is. Egy dolog biztos, hiába minőségibb az ID-ban lévő Virginia dohány a túlzott tömörítésen talán valamit változtatniuk kellene.

mferi

(#76) b. válasza hopex (#75) üzenetére


b.
félisten

Szerintem próbálj meg egy cserét, hátha jobb lesz.
nem hinném hogy fognak rajt változtatni, ez egy nagy jó pont nálam amúgy mert amíg a másikból 20 szálat szívok addig ebből 13 elég és nem kívánok többet.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77) hopex válasza b. (#76) üzenetére


hopex
csendes tag

Köszi a hozzászólást, egy cserét mindenképpen megpróbálok, bár a hiányosságai ellenére a Pulze jobban visszaadja a dohányzás élményét mint az iqos, köszönhető ez a minőségibb tölteteknek. A készüléken még lehetne mit csiszolniuk / gyorsabb hevítés a maximum hőfokra, a nevetséges szilikongumi kupak cseréje valami kezelhetőbb dologra/ de összességében ez egy jó hevítő.

mferi

(#78) b. válasza hopex (#77) üzenetére


b.
félisten

elméletileg pár hónap és jön az új verziója, a Pulze 2.0 ami minden hiányosságot pótol majd, sőt. Már várom :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79) hopex válasza b. (#78) üzenetére


hopex
csendes tag

mferi

(#80) Gloob válasza b. (#78) üzenetére


Gloob
addikt

Ha kapsz belőle, majd számolj be róla! 😀 Nekem eddig bejövős, bár a bronzzal én is úgy jártam mint a kolléga. Bent maradt a dohánytöltet, de csak a dohány! Egy ütés a tenyeremhez, és ki is jött. Nem a tüskén maradt rajt, hanem, valahol elmaradt a hüvelyből. Ez volt az első ilyen eset.

Samsung Galaxy A52S

(#81) b. válasza Gloob (#80) üzenetére


b.
félisten

Igen, nagyon tömör a töltet.
Maga a vágása szakmai szemmel nézve gyönyörű. Én már pár éve benne vagyok a dohány szakmában de ilyen vágást soha nem láttam még, tényleg mestermunka.

Amúgy rájöttek a boltos lányok egy tök jó dologra, ezt is a tömör töltet és a kerek rúd miatt lehet megcsinálni. :N
Szóval ,ha elkezded szívni a töltetet és abba kell hagyod valamiért mondjuk pár slukk után , csak simán told fel a kupakot úgy hogy benne van a töltet. Ugye ilyenkor leáll a készülék. Ezután ha nem veszed ki belőle a ID-t tök jól tovább lehet később szívni, mert pont annyira tolja fel a kerámia rúdról a töltetet, hogy a töltetben lévő dohány nem ér hozzá a kihülőben lévő kerámia rúdhoz,tehát nem égeti közben.
Ezután ha visszatolod a töltettel a kupakot és újra elindítod lehet tovább szívni, nem lesz égett íze. A lányok imádják, mert be tudnak lépni kiszolgálni és nem kell eldobálni a töltetet .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#82) Tüce


Tüce
újonc

Sziasztok! Tegnap vettem egy Pulze készüléket. Nem tudom leszedni a tisztító kupakját! Akárhogy húzom, tekerem, meg sem mozdul. Tudna valaki segíteni, hogy lehet leszedni? Köszönöm!

(#83) zelos válasza Tüce (#82) üzenetére


zelos
aktív tag

Az a kupak amin nincs pulze felirat, menetes, le kell csavarni..

(#84) Tüce válasza zelos (#83) üzenetére


Tüce
újonc

Igen, azzal nincs gond, a másik oldalát nem tudom levenni, amin a Pulze felirat van.

(#85) zelos válasza Tüce (#84) üzenetére


zelos
aktív tag

Azt csak jó erősen kell meghúzni és lejön..

(#86) Tüce válasza zelos (#85) üzenetére


Tüce
újonc

Sikerült!🙂 Újabb probléma, hogy hogy kell a készülékbe helyezni a kiszedőt? Nem megy bele!! Nincs erről valahol egy videó?? 30 éve dohányzom, egy napja váltottam ilyen hevítősre, de még nagyon tanulnom kell mi, hogy működik. A másik nagy gondom, ez a 4 perc.. ez nagyon kevés. Olyan gyorsan kell szívni, hogy nem esik jól. Sokkal lassabban, kényelmesebben szeretek dohányozni.
😔

(#87) focvis válasza Tüce (#86) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
(Én Iqos mellett használom, az talán tovább tart.) DE! Ezt úgy találom érdemesnek szívni, hogy miután lejárt, még egyszer elindítom és kb. fél ideig szívom. Momentán az Iqosba való Heets-et teszek bele, ID-ból még keresem az igazit.

(#88) b. válasza Tüce (#86) üzenetére


b.
félisten

Szia!
a második kommentben nagyon részletesen leírtam képekkel.
Feltettem egy videót azért, nem túl jó ne haragudj érte, de talán segítség.

Itt elérhető: [link]

Az a lényeg hogy a két kis szárnyacska a hevítő nyílás szélén lévő két kis vájatba menjen bele, úgy tedd bele. Arra is érdemes figyelni, hogy feküdjön fel teljesen a készülékre, majd úgy csukd össze a kiszedőt. Beletenni és kiszedni a tisztítót szétnyitott állapotban kell ,a készülék kupakja pedig legyen a helyére tolva, ahogy a videón csinálom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#89) Tüce válasza b. (#88) üzenetére


Tüce
újonc

Nagyon szépen köszönöm!! Nagyon nagy segítség a videó!☺️

(#90) Gloob


Gloob
addikt

Nemrég beszéltem az ÜSZ-tal. Ők hívtak, mivel nemrég regisztráltam. A kieső töltetet említettem neki, amire azt tanácsolta, hogy csavaró mozdulattal tegyem be a ID-t. Említettem a gyenge akut is. Azt mondta, hogy ha ECHO módban kipróbálom egy teljes töltés után, és így használva nem éri el legalább a 10 szálat, akkor hívjam őket, és kicserélik a készüléket. No majd meglátom a következő töltés után.

Samsung Galaxy A52S

(#91) bakobela


bakobela
újonc

Sziasztok! Az lehetséges, hogy csak a saját, gyári töltőfejjel és kábellel lehet tölteni a készüléket? Három különféle kábellel és töltővel próbálkoztam és egyikkel sem töltött, a gyárival viszont egyből. Köszi a segítséget.

(#92) focvis válasza bakobela (#91) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
A gyárival megy, 2 másikkal próbáltam, az újabb Pixel3 töltőjével nem ment, míg az öreg Nexus 5X-é viszi.

#90 Gloob: Napi 3-4x töltöm, hosszú útra, esetleg sörözőbe nem érdemes csak ezzel menni.

[ Szerkesztve ]

(#93) Tüce válasza focvis (#87) üzenetére


Tüce
újonc

Szia! Miután újra indítottad hogy kapcsolod ki félidőnél?

(#94) Gloob válasza Tüce (#93) üzenetére


Gloob
addikt

A gomb 5 sec nyomvatart, vagy felhúzni a tetejét. Mindkettő kikapcsolja.

Samsung Galaxy A52S

(#95) Gloob válasza focvis (#92) üzenetére


Gloob
addikt

Az oké, hogy 3-4 * töltöd, bár nincs annyira rendben a dolog, de hány szálat szívsz el egy töltéssel a teljes lemerülésig? Én 7-8 szálnál többet nem tudok. Van, hogy annyit sem.

Samsung Galaxy A52S

(#96) focvis válasza Gloob (#95) üzenetére


focvis
veterán

Nem számoltam, de ez se tudhet többet 7-8-nál.
(Valójában ritkán töltöm 100%-ra, és ritkán hagyom teljesen lemerülni.)

(#97) b. válasza Gloob (#95) üzenetére


b.
félisten

Az enyém 12-14 szálat bír most hogy hideg van, de már 8 hónapos gép.
napközbeni 40 perc egyszeri töltéssel elszívok egy dobozzal.
Teljesen fel kell tölteni, ha lemerül,( én este szoktam fullra) mert a gyorstöltés az első fél órában megnyomja, felrántja 40-50 % köré de utána folyamatosan lelassul és 75 % fölött már 4 pötty világít ha töltöd de még korán sincs tele. Normál hőfokon használom de kikapcsolom, ha végig szívtam, nem várom ki a 4 percet amíg lejár, mert a 4. percben már szinte csak a szűrőt szívom.
16-18 slukk van egy ID ban nem 12, mint egy HEETS-ben. Az 12 slukk után automatikusan kikapcsol ez nem. Itt egy szál ID kb 1,5 szál HEET-s.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#98) Tüce válasza Gloob (#94) üzenetére


Tüce
újonc

Köszönöm.

(#99) Gloob válasza b. (#97) üzenetére


Gloob
addikt

No, akkor egy kérdés. Miután teljesen feltölt, a ledek kikapcsolnak? Mert nálam 2-3 óra után is még világítanak. Ha ki kell kapcsolni a full töltöttség után, akkor az enyém nem jó, ergó csere lesz belőle! Egyébként még mindig bejövős készülék nálam.

Samsung Galaxy A52S

(#100) hopex válasza Tüce (#98) üzenetére


hopex
csendes tag

Tegnap csináltam egy tesztet az ügyfélszolgálatos hölgy kérésére, nos nálam szobai körülmények között (21 fok), mélytisztítás után, teljes feltöltéssel 12 szál ID a lemerülésig. Ez kinti hőmérsékleten minden bizonnyal jelentősen csökken, de tulajdonképpen minden akkumulátoros készülék hidegben veszít a teljesítményéből.
Legnagyobb problémám az egyenlőtlen hevítés. Első két slukk értékelhetetlen, pára alig, mínusz 30 mp. az üzemidőből. Utána már normális mennyiségű pára, majd rezgés utáni 30 mp.-ben (sikerült már három normális slukk is ezalatt ) pára felhők, viszont az ID ( bronz) égeti a szám.

mferi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.