Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DoP


DoP
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!

Mostanában tervezek notebook-vásárlást, és ehhez gyűjtök adatokat. A segítségetekre lenne szükségem. Kérlek Benneteket, valaki foglalja össze a processzorok (notebook is ((AMD mobile, celeron-celeron M, sima pIV stb.)) ) fő tulajdonságait néhány sorban...

Vagyis arra lennék kíváncsi, ha van egy notebook, ami egyéb alkatrészekre tökegyforma, de az egyikben pl. 2.8-as celer., a másikban 3000+AMD mobile, a harmadikban 1400-as Celeron M, a negyedikben PIV ezerakárhányszázas, az ötödikben egy VIA 1200-as stb. stb. van, akkor melyik mit tud, mennyivel ér többet-kevesebbet, stb.

Szeretnék egy reális sorrendet felállítani.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#2) Rover623 válasza DoP (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Hát a pimpilim nem kéne...;]
Ilyen feladatokat annak idején az öreg király adott annak a királyfinak, amelyiknek nem akarta odaadni a lánya kezét és a fele királyságát...:)
No meg valami ilyesmi lehetett kiganézni Augiász istállóját...kár hogy Herk nem konyít a számítástechnikához...:))

P.S.:
Egyébként már csak azért is botorság ilyesmiben gondolkozni, mert az általad vázolt eset a büdös életbe nem fordul elő...AMD-Intel, P4-Centrino...mind-mind más platform, más chipset, más architektúra...hogy a VGA-król már ne is beszéljünk...:)

Szerintem ez felejtős...inkább konkrét kérdéseket tegyél fel...
Vagy tudod mit? Áldozz rá egy-két évet, képezd magad, gyűjtsd az adatokat, készítsd el a táblázatokat...és majd tájékoztass minket, hogy mi volt a helyzet két évvel azelőtt...:))

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

Másikat töröltem, innen kivettem a ii-est. Legközelebb a Modkereső topicban rakatsd át, ne nyiss újat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) L3zl13 válasza DoP (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem nem így gondoltad, de egyszerűsítsük le egy kicsit a dolgot:

Ha notit akarsz, akkor Pentium M Kb 1.6GHz től fölfelé, a számodra szükséges körítéssel.
Esetleg AMD Turion is jó lenne, de ilyenből meg nincs válazték. (Kapható egyátalán.)

A többit hanyagold. Vagy lassú, vagy gyors de sokat fogyaszt.
A kissebb Pentium M-ek viszont már nem olyan drágák, hogy megérné mést venni.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Bash válasza DoP (#1) üzenetére


Bash
őstag

Megmondom először, hogy először arra gondoltam, hogy még hasznos is lehet a (másik) topic, de
- a cím nem elég kifejező (főleg nem úgy, hogy a másikat a processzorok közé nyitottad);
- igen ritka az az eset, amikor két vagy több gyártó notebookjai ''egyéb alkatrészekre tökegyforma'', és itt kiemelném a gyártó szót;
- a második állításomból kifolyólag már nem is olyan objektív az összehasonlítás, ergo lehet, hogy nem is olyan hasznos.

Gondold át a témát kicsit, találj ki egy formát, amiben az eredményeket várod, valami standard-et, ami alapján az összehasonlítást akarod végezni, határozd meg a teszteket...

http://bashtravel.com/

(#6) Rover623 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Azért ne szaladjunk az események elébe...ízlések és pofonok...
Notebook és notebook között van különbség...
Van akinek gyors kell...van akinek nagyképernyős...van akinek könnyű...van akinek energiatakarékos...van akinek bővíthető...
Ne döntsük el helyette az igényeit...:)

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#7) L3zl13 válasza Rover623 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ácsi! Csak a procira volt kíváncsi. Semmi másra.
Pentium M-ből ugyanúgy talál kicsit, nagyot, könnyűt, nehezet, gyorsat, lassabbat.

Egyébként tudsz olyan szempontot mondani, amiben a Pentium M ne lenne versenyképes?

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) AMD Power


AMD Power
titán

Sajnos a jelenlegi AMD Mobil procik sokat zabálnak nagyon. A sebességgel nincs probléma de sokat esznek..!:( Majd a Turion.....

(#9) DoP


DoP
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat!

Tehát tisztázzuk:

Nem vagyok hülye a PC-k-hez, és láttam már notit is... Tudom, mi az hogy Intel és az AMD, és tudom mi az, hogy processzorfoglalat, memória, chipset, etc... Csak empirikusan próbálom megközelíteni a témát, és nem vágyom a rover által emlegetett grafikonokra sem, mindössze arra, hogy:

Valaki világosítson már fel, hogy az aktuális notebook piacon kapható processzorok (VIA, PIV, P Celeron (és M), különféle AMD-változatok, Transmeta) mik az alapvető különbségek, melyiknek mi az erőssége, gyengéje...

Nem az órajel érdekel, hanem ami nincs ráírva egy kétsoros gépleírásra, és fontos különbség...

Várom válaszaitokat...

(#10) Rover623 válasza L3zl13 (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Ár...:)

primus inter pares

(#11) DoP válasza Rover623 (#10) üzenetére


DoP
csendes tag

hehe...

Ez általában rajta van :C

(#12) Rover623 válasza DoP (#11) üzenetére


Rover623
félisten

Amikor valakinek válaszolunk, a hozzászólás jobb sarkában lévő ''Válasz'' gombra kattintunk és nem az ''Új hozzászólás'' feliratra...ennek hatására a keletkező hsz. bal felső sarkában ilyesmit lehet látni:
(#xx) Rover623 válasza ''valaki'' (#xx) üzenetére
Ebből lehet tudni, hogy kinek szól a hózzászólás, így lehet elkerülni az olyan helyzeteket, mint amin most te vigyorogsz...tévesen...:))

primus inter pares

(#13) DoP válasza Rover623 (#12) üzenetére


DoP
csendes tag

Akkor nekem jár a :C ...

Ne haragudj...
:R

De azért nem volt rossz pojén így se

(#14) Rover623 válasza DoP (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Jessss...:))

primus inter pares

(#15) L3zl13 válasza Rover623 (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mikor elküldtam, már tudtam, hogy magas labda lesz. :DDD Na mindegy.

De a Pentium M-es notik ára elég sokat esett ahhoz szvsz, hogy az ár sem legyen annyira nyomós érv...

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Rover623 válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Rover623
félisten

Ti a nagykerben valszeg nem találkoztok az olyan vevővel, aki nem veszi meg a 119.000 Ft.-os notit, mert hallotta, hogy 1.2GHz-es proci helyett 1GHz-essel már megkapni 99.000-ért...;)

primus inter pares

(#17) L3zl13 válasza Rover623 (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Természetesen van ilyen. De annak meg nincs szüksége processzor összefoglalóra, mert az igényeinek bármelyik megfelel. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#18) DoP


DoP
csendes tag

A topic 6 nap élet után jobblétre szenderült... Kár érte, hogy senki sem akadt, aki elég bátor és jóindulatú lett volna ahhoz, hogy pár mondatban megvilágosítsa elmém...:((
Marad a csüggedés... :((:O

(#19) Rover623 válasza DoP (#18) üzenetére


Rover623
félisten

A #2, #4 és#5 továbbra is érvényben van...;]

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.