Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#266) Szirty válasza horvathcsaba (#264) üzenetére


Szirty
őstag

horvathcsaba

Azaz bizonyos szelepnyitottságot tartanom kell. Ezt statikusan az LMN_OFF-fal tudom beállítani.

Hátőő.. nos igen. Kétségtelen, hogy az LMN_OFF hatással van a beavatkozó értékre, de az csak a beavtkozó érték offsetjét (eltolását adja). A legtöbb esetben ezt 0 állítjuk.

Azonban ha a víz fogyása időben dinamikusan változik, mit tudok tenni?

Nos ha a szintet "fokozatmentesen" akarod szabályozni, akkor a fokozatmentes mennyiségszabályzáson kívül (szelep) kell egy mérés is, ami a kád szintjével arányos értéket ad. Ezután a kád szintjével arányos mért jelet a PID PV_PER bemenetén adod meg, bekapcsolod a PVPER_ON-t és a PV_FAC, PV_OFF paramétereket úgy állítod be, hogy maximális szintnél 100, minimálisnál 0 érték keletkezzen ormalizálás után (PV kimenet).
Vagy a mért értéket a PV_IN bemenetre adod és a PVPER_ON-t kikapcsolod. Ekkor a PV_PER-re adott értéknek 0-100 tartományba kell esnie.

Az SP_INT bemeneten megadod neki mekkora szintet akarsz tartani a kádban (0-100 között).
Az LMN kimeneten pedig megjelenik (0-100 tartományban) a beavatkozó jel, ami közvetlenül megadja hogy a szelepnek mennyire kell kinyitnia ahhoz, hogy a kád szintjét az SP_INT-nél megadott szinten tartsa.
A többi paraméter beállításával pedig be lehet hangolni, hogy a kádban aszint állandó legyen attól függetlenül, hogy az elfolyó mennyiség közben hogyan változik.

Az előző üzenetben hivatkozott PID leírás [a neten is megtalálható]
Illetve valamennyit én is rizsáltam róla [itt]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.