Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1801) Don Vittorio válasza robo01 (#1798) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Te, ez nagyon nagy baromság. Bauer apja Méccsel egy fogadáson? Hol volt ez a fogadás és mikor?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1802) sakál válasza viharhozo (#1799) üzenetére


sakál
tag

Addig amíg az ''arculatváltásra'' van vevő (nem is kevés) nem lehet mit tenni.
A hsz-ed második részét azért erős tulzásnak tartom (mármint a Fidesz el MSZMP -sedését)

A szépség az eszed rovására megy

(#1803) viharhozo válasza robo01 (#1800) üzenetére


viharhozo
addikt

A baj eppen az elemekkel van, azok ugyanis nem valosithatok meg. Illetoleg a gyakorlatban meg sehol sem sikerult a megvalositas.
Termesztesen nem zarhatjuk ki, h Matolcsy erre is szul egy magyar modellt, ami legalabb olyan jo lesz, mint a szocializmus.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1804) rdi válasza reprokaiser (#1789) üzenetére


rdi
veterán

na látod így születnek a legendák .... :)))
hát komolyan, vagy inkább mégsem , legyintés :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1805) rdi válasza robo01 (#1798) üzenetére


rdi
veterán

Na látod ez érdekes. Mifelénk ezt megbocsátásnak hívják, de Te ilyen keresztényi megoldásokban nem gondolkodj.
Mécs öreg ember, hívő.
És attól, hogy szóba áll egy volt ávossal, még nem véltoztak meg a nézetei. Tudod a világnézete egy embernek nem attó függ, hogy kivel fényképezik egy társaságban. Pl. attól még, hogy valaki szenteskedik és katolikus misére jár, még egyáltalán nem biztos, hogy hívő...

Fej! Tor! Potroh!

(#1806) faster válasza rdi (#1805) üzenetére


faster
nagyúr

Azért tényleg furcsa megbocsájtás. :))

(#1807) viharhozo válasza sakál (#1802) üzenetére


viharhozo
addikt

A korulmenyek nyilvanvaloan megvaltoztak. Mostan ugye mindenki szabad, mint a madar, azt nez, amit akar, azt olvas, amit akar. Persze az emberek nagyobbik felet az utobbi kevesse erdekli, mert ugysem olvas semmit.
Nade, alkalmazkodas. Uj helyzet van, adaptalodjunk, elvtarsak! A kadari nosztalgiara meg mindig van kereslet, csippentsunk belole kicsit. Vegyitsuk a mostanival es kesz az idealis allam. Ha kell, eukompatibilis modon nem privatizalunk, az allam jo gazda, Thurmer gyereket meg az apja miatt szivattak a gimiben a liberalbolsevikok, jar neki egy gesztus fajdalomdijul. Ha kell, akkor nemzetet mentunk, csak mostan nem azert jo magyarnak lenni, mert igy egyutt lehetunk internacionalistak, hanem mert csak.
A Fidesz jelenleg a retorikat leszamitva tipikus baloldali politikat folytat, aminek egyszeruen nincs jovokepe. Az Mszp meg a katyvaszbol kiemelkedett Gyurcsanytol remeli, h majd csak lesz vmi. De egyelore vhogy nincs semmi se, ami kulonosebben nem meglepo, viszont szomoru.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1808) robo01 válasza Don Vittorio (#1801) üzenetére


robo01
tag

Idő utazás 1995

(#1809) sakál válasza viharhozo (#1807) üzenetére


sakál
tag

Hát bizony. A nagy magyar valóságshow..Minden eladható, csak megfelelően olcsó legyen....

A szépség az eszed rovására megy

(#1810) robo01 válasza rdi (#1805) üzenetére


robo01
tag

Nem tudom ha veled tettek volna valamit az átkosba most, hogy gondolkodnál?

(#1811) Don Vittorio válasza robo01 (#1808) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ez most 3 szó, ami tök értelmetlen.

Vagy esetleg az ''időutazásra'' gondoltál? :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1812) Don Vittorio válasza robo01 (#1810) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Miért, veled tettek? Hány éves vagy, 14?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1813) dabadab válasza sakál (#1792) üzenetére


dabadab
titán

Hat, ha azt szeretned, hogy komolyan vegyenek, akkor azert legalabb azt elmondhatnad, hogy mitol magyarellenes az SZDSZ.

DRM is theft

(#1814) rdi válasza robo01 (#1810) üzenetére


rdi
veterán

Na látod ezt pont jó helyre címezted :))
:DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1815) Don Vittorio válasza dabadab (#1813) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Hát attól, hogy eleve magyarellenesek, mert zsidók. Nem igaz, hogy nem érzed rajtam is, hogy mennyire ellened vagyok.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1816) dabadab válasza Don Vittorio (#1815) üzenetére


dabadab
titán

Na, ne beszelj bele, szeretnem meghallgatni szegenyt.
Egyebkent nem lehetsz ellenem, mert (mint SZDSZ-szavazo) en is zsido vagyok ;]

DRM is theft

(#1817) Don Vittorio válasza dabadab (#1816) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Na de magyar is vagy, úgyhogy útállak frankón ezerrel. :)

Magamat is útálom. Pfujjj.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1818) rdi válasza dabadab (#1816) üzenetére


rdi
veterán

Ti mind zsidók vagytok? Sémik?
én csak egy filo (hajlamú) zófus...

Fej! Tor! Potroh!

(#1819) Don Vittorio válasza rdi (#1818) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Sémi titik és sémi ták. :)

Csupa zenész.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1820) rdi


rdi
veterán

mi van?! Mindenki elment 7i7-est nézni ???

Fej! Tor! Potroh!

(#1821) fokukac válasza sakál (#1790) üzenetére


fokukac
nagyúr

nézd, téged a csurkázás zavar, illetve, ha egy napon emlegetnek vele (csak pusztán mert hasonló dolgokat mondotok)
engem meg a magyarellenesezés.

nem lehetünk egyformák...

de továbbra is érdekelne, hogy miben testesül meg ez a magyarellenesség, illetve, hogy ki az az übermensch magyar, aki eldönti, hogy ki a magyarellenes, és mitől az?

addig is maradok tisztelettel... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1822) fokukac válasza dabadab (#1816) üzenetére


fokukac
nagyúr

:C
szerintem alapítsunk itt egy ph!-s szektát... ;)
én leszek a pénztáros... :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1823) robo01 válasza Don Vittorio (#1812) üzenetére


robo01
tag

Szeretnék annyi lenni, csak egyelöre többet éltem akkor mint a mostaniban.

(#1824) Perjel válasza dabadab (#1813) üzenetére


Perjel
tag

Szerintem ezt a decemberi népszavazás után nem kell túlmagyarázni....
Mindenesetre nekem elég volt az, meg elolvasgatni néhány Mancs számot (ott publikál az SZDSZ szellemi holdudvara többek között), hogy megállapítsam, hogy soha nem fogok ezekre szavazni. Egyszerűen kissé undorítónak tartom őket, persze ez magánügy. Ők meg a teljes ''jobboldali'' világot tartják annak, nem vagyunk egyformák... (én sem vagyok oda a ''mélymagyarokért'', de mégis érzelmileg még mindig inkább ők mint a szadesz közönsége... többnyire legalábbis, nem mindig. A drogok ügyében pl. hajlamos vagyok igazat adni a ''liberálisoknak'', bár nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet lenne a legalizálás... de a fogyasztást börtönnel fenyegetni semmiképpen sem az szvsz)
A ''magyarellenes zsidókról'' pedig. Hát ez kényes téma, mert könnyen megkapja az ember, hogy antiszemita náci aljas rohadék stb. Szóval volt (sajna) egy holokauszt, és ezt a zsidók nem fogják elfelejteni egyhamar, érthető módon. Azt sem, hogy a magyarság többsége minimum közömbösen nézte a zsidók deportálását stb. Az tapasztalat, hogy a zsidók nagy része reflexszerűen elutasít mindenfajta ''magyarkodást'', mint nacionalista, antiszemitagyanús dolgot (még ha nincs is szó róluk egyáltalán). Egészen ártatlan dolgokat is. Már attól rosszul van, ha számára túl sok magyar zászlót lát stb. Na de ez hosszú téma, nincs kedvem végtelenségig boncolgatni... És ma is túl sok az indulat az emberekben, hogy értelmesen lehessen vitatkozni róla.

(#1825) fokukac válasza Perjel (#1824) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha már itt tartunk : népszavazás : akkor több, 6 milió választópolgár ''magyarellenes'' ?
szerintem sokkal ártalmasabb volt kiírni ezt a népszavazást, és érzelmeket kovácsolni belőle, mint bármi, ami az elmúlt 15 évben történt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1826) Perjel válasza fokukac (#1825) üzenetére


Perjel
tag

Nem, nem... nem szólok egy szót sem azokra akik nemmel szavaztak. Azokra még kevésbé akik egyszerűen csak nem szavaztak. Az indokaikat is megértem részben. Az SZDSZ indokaira mondtam, hogy undorítóak... Tulajdonképpen nyíltan kimondták hogy azért kell elsősorban nemmel szavazni, mert az igen Orbánnak lenne jó, meg azért mert jaj mi lesz ha választójogot is kapnak majd a határontúliak. (Meg persze azért, mert maga az ötlet - mármint az állampolgárság nem magyarországon élő személyeknek - is vegytiszta nácizmus szerintük)

(#1827) fokukac válasza Perjel (#1826) üzenetére


fokukac
nagyúr

Van, akinek az őszinteség erény, van akinek meg undorító. az ál-pátosz nekik jobban tetszik....
tényleg nem vagyunk egyformák.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1828) Perjel válasza fokukac (#1827) üzenetére


Perjel
tag

Az ő őszinteségük nem elsősorban az őszinteség miatt undorító, hanem a világképük úgy zusammen. Na de mindegy.

(#1829) dabadab válasza Perjel (#1824) üzenetére


dabadab
titán

''Szerintem ezt a decemberi népszavazás után nem kell túlmagyarázni....''

Oke, akkor latom a ''magyarellenes'' nalad is annyit jelent, hogy ''maskeppen gondoljak a dolgokat, mint en'' (egyszer egy masik forumozotol is meg akartam tudni, hogy mit jelent neki ez a fogalom, o is pont ide jutott) - marpedig talan nem nehez belatni, hogy ez a definicio nem teszi lehetove a fogalom gyakorlati alkalmazasat, raadasul erosen bezavar az is, hogy emelett letezik a valodi magyarellenesseg (par kornyezo orszag nacionalistainal, pl). A jovoben javasolnam, hogy a ''magyarellenes'' helyett inkabb a ''hulye barom'' kifejezest hasznald ilyen esetekben, az sokkal jobban kifejezi a gondolati tartalmat.
Naechste, bitte.



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#1830) Perjel válasza dabadab (#1829) üzenetére


Perjel
tag

Nem azt jelenti, hanem azt, hogy valaki zsigerből utál mindent ami magyar. Van ilyen is... Illetve annyira gyűlöli a hazai jobboldalt, hogy ezt átviszi szinte mindenre, a jobboldal által szerintük ''kisajátított'' nemzeti szimbólumokra, érzelmekre stb.
Vagy szerinted nem igaz, hogy bizonyos körökben szinte sikk leszólni mindent ami ''magyar'', egyáltalán ezt az országot stb.
Természetesen nem olyan magyarellenesség ez, mint a környező országok nacionalistáinál, bár érdekes módon egy rugóra jár az említettek érzékenysége bizonyos hazai körökével néha...

(#1831) dabadab válasza Perjel (#1830) üzenetére


dabadab
titán

''Vagy szerinted nem igaz, hogy bizonyos körökben szinte sikk leszólni mindent ami ''magyar'', egyáltalán ezt az országot stb.''

En utoljara ilyesmit a nyolcvanas evekben tapasztaltam, akkor is leginkabb a magyar ipar termekeivel kapcsolatban (es hat persze a dolognak volt objektiv alapja rendesen).
Tudsz konkret peldat mondani az SZDSZ-nek erre az allitolagos magyarellenessegere?

DRM is theft

(#1832) Perjel válasza dabadab (#1831) üzenetére


Perjel
tag

Most így hirtelen konkrét példát nem:)
Ez csak ilyen érzet... nem politikusok nyilatkozataira gondoltam kifejezetten, mondjuk.

(#1833) dabadab válasza Perjel (#1832) üzenetére


dabadab
titán

Ez azert eleg karcsu, ugye, erzed?

DRM is theft

(#1834) Perjel válasza dabadab (#1833) üzenetére


Perjel
tag

Ha nem leszek fáradt, idézek majd valamit, ha elém kerül... csak nem ma

(#1835) sakál válasza dabadab (#1813) üzenetére


sakál
tag

Hát jó. Ez az ország kétezer éves. Látott már egy-két dolgot. Volt itt tatárjárástól a törökuralomig minden. A magyar kultúrát, szokásjogot, értékrendet mégse akarta megváltoztatni senki. Máig.
Azt hogy ''mitől'' és miért magyarellenes az SZDSZ elég nehéz lenne pontosan feltárni. Azt, hogy valamiféle identitászavar, vagy revansista érzelmek táplálják nehéz lenne eldönteni. Viszont, hogy ez miben nyílvánul meg, sajnos nem nehéz.
A ''magyarellenesség'' kimondása nem jelent semmiféle faji, vallási megkülömböztetést, hacsak nem akarjuk kényszeresen belemagyarázni...
Azt elfogadom, a ''magyarellenesség'' nem a legjobb szó - a magyarság ellenesség, vagy nemzetellenesség talán pontosabb.
Az, hogy az állításom fennáll-e, teljesen felesleges tagadni. Az SZDSZ 15 éve munkálkodik a magyar kúltúra és értékrend leépítésén és a ''tolerancia'' és a ''másság'' jegyében igyekszik igénytelen multikultúrális világképét ránk erőltetni.
Hacsak az elmúlt napok történéseit nézzük : A mai gazdasági helyzetben, amikor egyre csúszunk le a többi volt szoc. országhoz képest, amikor a magyarok egészségi állapota egyre romlik, amikor a lakosság fogyása egyre nagyobb társadalmi problémákat jelent, stb - mi az SZDSZ legfőbb problémája ? Hogy a buzik házasodhassanak, és a droghasználat legalizálva legyen....Szép.

A szépség az eszed rovására megy

(#1836) dabadab válasza sakál (#1835) üzenetére


dabadab
titán

1. Mo messze nincs ketezer eves, akkor meg boven romai uralom alatt allt teruletenek jo resze.
2. Azert mintha par valtozason atesett volna az ertekrend, kezdve pl a radikalisan globalista I. Istvannal.

Az a szomoru, hogy ezeket a durva tenybeli tevedeseket mind az elso bekezdesben koveted el, a maradekban meg mar nem is ragaszkodsz a tenyekhez, csak kifejted, hogy szerinted az SZDSZ magyarellenes, mert csak. Ja, nem, indoklast is adsz, ami szinten helytelen tenyeken (pl az SZDSZ-nel fontos celkituzes pl az adocsokkentes is, ami nyilvan a magyar gazdasag versenykepesseget javitana, a homoszexulisokkal szembeni diszkriminacio v a drogfogyasztas legalizalasa semmikeppen nem a ''legfobb'' problemajuk) es helytelen logikan (miszerint egyreszt mindig csak a legnagyobb problemaval szabad foglalkozni) alapul. Nem konnyu ezt komolyan venni.

DRM is theft

(#1837) Don Vittorio válasza robo01 (#1823) üzenetére


Don Vittorio
őstag

No, ezzel vagyunk így egy páran. Én pl. jóval többet éltem a rendszerváltás előtt, mint azóta. És? Az még nem ok, hogy akkora címeres ökörségeket hordjak össze... Tehát kérdem: nálad mi az ok?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1838) faster válasza sakál (#1835) üzenetére


faster
nagyúr

Milyen ügyesen hagytad ki az adócsökkentés, vagy a sorkatonaság eltörlése, vagy az ügynöklista nyilvánosságra hozásának következetes képviselését...felesleges tagadnod, hogy ugyanilyen kislistát bármikor összeállítok a Fideszről is, és odabiggyesztema végére a ''felesleges tagadnod''-ot, hogy súlyt adjak neki. Ezek nem érvek, hanem kiragadott példák, ráadásul ostoba kis szubjektiv nüanszok. Mégis, miért fáj az neked, ha a buzik házasodhatnak? Ennyire félted a segged? Vagy az egészséges férfinemzedéket félted, hogy elfordul a nőktől, egymásbaszeretnek, és a szaporodási együttható ismét esni fog?

(#1839) Don Vittorio válasza dabadab (#1836) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Azt hiszem szinte feleslegesen próbálkozol...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1840) dabadab válasza Don Vittorio (#1839) üzenetére


dabadab
titán

Idonkent a mindenfele szakadt alakoknak is megallok, hatha nem azt akarjak kerdezni, hogy van-e aprom. Tudod, az emberisegbe vetett hit :)

DRM is theft

(#1841) Don Vittorio válasza faster (#1838) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nem is ez a baj! Azt gondolják, hogy attól kevesebb lesz a homoszexuális, hogy ha elfojtatjuk velük, amit éreznek, ha tiltjuk, hogy szabadon élhessenek? A történelemben minden erősödött, amit tiltottak (lásd kereszténység a Római Birodalomban), és az önromboló (hedonista, homoszexuális, etc.) társadalmak mind beborultak. Egyszóval a homoszexualitást botorság tagadni és tiltani. Vagy van valaki, aki azt gondolja, hogy amit betilt és nem lát az orra előtt, az nincs is? A pszichológia jól ismeri, hogy a pedofília jelentős része az elfojtott másság eredménye. Kell ez nekünk?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1842) faster válasza dabadab (#1840) üzenetére


faster
nagyúr

De a 2000 éves Magyarország kijentés meg is adta az alaphangot a többihez. :)

[Szerkesztve]

(#1843) Don Vittorio válasza faster (#1842) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Mit kétezer?! Húszezer! Még a Szíriuszról, ha nem tudnád. 9 csavarral.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1844) faster válasza Don Vittorio (#1841) üzenetére


faster
nagyúr

Nem is a homoszexualitás a lényeg abban a hszben, hanem egy korábbi kijelentés, már nem emlékszem kinek a részéről, aminek a lényege az volt, hogy van az ''igazi liberalizmus'', meg van az SZDSZ féle, és az SZDSZ féle az fuj. Erre könnyű reagálni, van a konzervativizmus, de a Fidesz féle konzervativizmus az valami ócska utánzat, fujj.
Szóval furcsa érvelések hangoznak el amellett, hogy miért is nagy szemét az egyik.
Remélem, nem én vagyok az egyetlen, akinek megfordult a fejében az, hogy Gyurcsány vigye tovább a szekeret, és az is, hogy Orbán talán jobban csinálná. A politikai élet ismét megrekedt a múlton való rágódás/picsogás szintjén, és ez engem már kezd nagyon idegesíteni. Lehet, hogy igaza volt annak az ismerősömnek, aki azt mondta, hogy kihal egy nemzedék, és akkor talán lesz változás a politikában, meg a fejekben, addig teljesen reménytelen bármiféle fejlődést várni ezen a téren.

[Szerkesztve]

(#1845) Don Vittorio válasza sakál (#1835) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''Volt itt tatárjárástól a törökuralomig minden. A magyar kultúrát, szokásjogot, értékrendet mégse akarta megváltoztatni senki. Máig.''

Töriből biztosan csillagos ötös voltál. Már Géza összebalhézott az ősi, sámánista magyarokkal, ez aztán még kétszáz éven át tartott. Közben volt némi kis görögkeleti vonulat is, akik sohasem balhéztak a római vonulattal. (Á nem. Vagy ámen? Már nem emléxem...) Aztán jöttek a tatárok, akik oly annyira nem akarták megváltoztatni a kultúrát, hogy Béla királyt az Adriáig kergették. (Valószínűleg etikett-órákat akartak venni tőle - de ő menekült a nagy tisztesség elől.) A török végülis mindenkit békén hagyott - akit nem ölt meg. A Rákóczi-féle szabadságharcnak egyáltalán semmilyen vallási vonatkozása nem volt, hiszen akkoriban a római kaotikusok és a lutheránusok meg kálvinisták állandóan egymás nyakában voltak...

Ehh. Hihetetlen.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1846) Perjel válasza dabadab (#1836) üzenetére


Perjel
tag

Az SZDSZ számára a látszat szerint mindenkor a legfontosabb az, hogy Magyarországon ''túl nagy a nacionalizmus'', illetve az, hogy a jobboldal állandó ''fasiszta''- és ''diktatúraveszélyt'' jelent (persze főleg, amikor kormányon van, olyankor mindig nagyon-nagyon félni kell... de azért ellenzékben is nagyon félelmetes, nem árt a bőröndöt becsomagolva tartani, legalábbis a hivatásos rettegők szerint). Legalábbis ez a benyomás alakult ki róluk az elmúlt 15 évben. A homoszexuálisokkal szembeni diszkriminació ügye v a drogfogyasztas legalizálása meg olyan ügyek, amikkel meg lehet nyerni bizonyos csoportokat, persze a többséget nem, de az szdsz eleve a különböző kisebbségek politikai piaci szegmenseire utazik, ami persze önmagában egyáltalán nem baj, sőt. És igaz ami igaz, egy liberális párt az, amelyiknek ezeket fel kell vállalnia. Az adócsökkentést is csak azért hangoztatják szerintem, hogy legyen valami olyan jelszavuk is, amivel a többséget is meg lehet nyerni... Persze Gyurcsánnyal bajban is vannak azért, mert egyrészt sokmindenben magáévá teszi az SZDSZ elveit és programját, de ezzel el is szívja a levegőt az SZDSZ elől. Horn Gyula mellett azért könnyebb volt az SZDSZ-nek megkülönböztetni magát az MSZP-től. :)

(#1847) sakál válasza dabadab (#1836) üzenetére


sakál
tag

Azzal kapcsolatban, hogy magyarország hány éves nem tévedtem, - szinplán elírtam (késő van).
A bizonyításról annyit: Arról amit az egyik ember jónak érez, nehéz a másiknak az ellenkezőjéről meggyőzni - és itt még az objektív tények sem segítenek.
Mondhatnék bármit, (mint ahogy mondtam is) az úgysem lenne valós, vagy kevés lenne stb. Ennek nincs értelme. Ha Te nem veszed észre - vagy nem akarod észrevenni - amit a másik észrevesz, úgyis fölösleges a vita. Én hiába mondom, hogy milyen csúnya a cipőd, ha Te azt mondod - nincs is rajtad cipő..Ennek nincs értelme. Én nem akarlak meggyőzni. Ha Te az SZDSZ normáit a magadénak vallod, a szíved joga. Még senkit sem igyekeztem elszámoltatni a véleményével és nem is fogok. A magamé ettől - ha helyesnek tartod, ha nem - még létezik.

A szépség az eszed rovására megy

(#1848) Perjel válasza Don Vittorio (#1843) üzenetére


Perjel
tag

Na látod ez az, hogy ilyenkor nagyon tudtok vitriolosan gúnyolódni egy-egy ilyen hozzászóláson, amiben pedig esetleg van igazsága, arról nem vesztek tudomást, illetve nem látjátok. Persze, teljesen alaptalanul alakult ki ilyen kép sokakban, ugye?:)

(#1849) Don Vittorio válasza sakál (#1847) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''Én hiába mondom, hogy milyen csúnya a cipőd, ha Te azt mondod - nincs is rajtad cipő..Ennek nincs értelme.''

Talán valóban nincs. Így nincs. Mert mintha arról beszélnél, hogy a szerinted csúnya cípő szerinte szép (vagy fordítva), és nem arról, hogy letagadja, van-e rajta cipő...

Ps.: Ha nem helyes adatot írtál, akkor tévedtél. Vagy nem? Elírás - remélem - a szinpla (mert szimpla) meg a korábbi hasonlók.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1850) Don Vittorio válasza Perjel (#1848) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ha tehetem, inkább röhögök a hülyeségen, mint sírok.

Szeretnéd, ha inkább sírnék?

Egyébként miben van igazsága? Bármit bármikor cáfolok. :DD

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.