Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1746) bal13 válasza Szten Márs (#1733) üzenetére


bal13
csendes tag

Szia Szten! Én egy K100D-t visszavittem e miatt, de azon mindig látszódott 2 szines pixel, ISO200-n rövid záridőnél is. Amit kaptam helyette az már OK, de az általad leírt jelenséget produkálja... Ha növelem a záridőt vagy az ISO-t jelennek meg a hotpixelek (mondjuk ez állítólag K100D betegség) és 1-2 pedig egyre "erősebb". Ha JPEG-be fényképezepek akkor probléma ez, mert az még szét is keni egy kicsit, viszont RAW-nál szerintem annyira nem baj mert ha feldolgozáskor egy 100-as skálán kb 5-re (ha nem annyira fényes akkor 1-re) felhúzod a zajszűrést és el is tűnik. Ennyinél a képminőség nem is romlik. Vannak RAW feldolgozók amik automatikusan csinálnak hotpixel szűrést, ott ezt sem kell megtenni. VAGY: "Megvásárolod" a QImage elnevezésű programot mely tud olyat hogy egy objektívsapkával féyképezett képen bejelölöd a hotpixeleket, ezek koordinátáját elmented és utána ilyen batch-feldolgozás jelleggel rá engedheted akár az összes képedre. Eleinte úgy voltam hogy ha olyan körülmények között fényképezek akkor használtam ezt, de hamar meguntam nem olyan feltűnő probléma ez. Ha van olyan kép amivel kezdeni akarok valamit arról eltűntetem, de amit csak visszanézni fényképeztem azon nem zavaró.

Üdv: Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.