Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4931) #52221184


#52221184
törölt tag

Sziasztok.
Van 2 pendrive-om, az egyik Sony, a másik SandiskUltra 3.0.
Mindegyik 16 gb-os. A win10-el tudok mindent csinálni vele, viszont sem a Média lejátszó, sem az autóban levő USB csatlakozója nem ismeri fel.
Van egy Kingston DT50 szintén 16 Gb-osom is ,azzal semmi gond. Mindenféle formázáson túl vagyok már.
Mivel próbálkozzak még?
Köszönöm

(#4932) King Unique válasza #52221184 (#4931) üzenetére


King Unique
titán

Fától az erdőt... :B Lásd nemrég más esetét, + nemcsak formázás létezik a világon, hanem particionálás, MBR/GPT partíciós séma, stb.

(#4933) #52221184 válasza King Unique (#4932) üzenetére


#52221184
törölt tag

Azt végigcsináltam, de semmi továbbra sem.

(#4934) King Unique válasza #52221184 (#4933) üzenetére


King Unique
titán

Mármint egész pontosan mit is? :F

Ha az előzőleg alapján tényleg (???) minden végig lett csinálva, azaz nem a GPT a gond, nem is a több partíció, nem is a fájlrendszer, DiskPart törlés + újraparticionálás és FAT32-re történő újraformázás sem oldja meg stb., akkor egész egyszerűen kőbuta a médialejátszó és az autós lejátszó, illetve az azokon lévő OS-ek, nem kezelnek, nem támogatnak minden USB-s tárolóeszközt, ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#4935) #52221184 válasza King Unique (#4934) üzenetére


#52221184
törölt tag

Amit fenntebb írtatok,(jelentsen bármit is) MBR/GPT, DiskPart törlés,újraformázás, stb.
"GPT Partition Style" amit ír a gép.
ASUS Oplay HDP-R1 a médialejátszó, 2012-es az autó.
De akkor valószínű,hogy nem kezelnek minden Pent,mert van amivel meg jó.

(#4936) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy pendrive-om, amit megsérülhetet.
Az explorer nyílván nem látja, a diskpart ugyan látja, hogy ott valami van(size és free: 0), a disket még ki is lehet szelektálni, de SELECT PARTITION-re már hibát ad.
A diskmanagment-ben látszik, de nem inicializált és ha probálom inicializálni arra is hibát ad.

Meg lehet valahogy menteni?

Előre is köszönöm

(#4937) King Unique válasza #52221184 (#4935) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb direkt azt kérdeztem, hogy nem-e GPT partíciós séma szerinti a pendrive, mert akkor értelemszerűen az a gond és erre kiderül, hogy de GPT, viszont akkor a "végigcsináltam, de semmi továbbra sem" nem világos mégis milyen alapon lett állítva... :F :B Ha GPT, akkor az adatok lementése után parancssorban értelemszerűen törölni kellene és újraparticionálni MBR szerint, lásd alább, ahol X = pendrive sorszáma a lemezlistában (pl. 1 / 2, stb.).

diskpart
select disk X
clean
convert mbr
create partition primary
format fs=fat32 quick
exit

Ha esetleg nem megoldható az adatok lementése, akkor másik lehetőség GPT-ről MBR-ről konvertálni adatvesztés nélkül 3rd party programmal, lásd az alábbi leírás 1. és 2. pontját.

How to Convert GPT Disk to MBR Disk in Windows 10

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.