Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet az Outlook-ot úgy visszaállítani, hogy elfelejtse az összes bejegyzett "exchange" fióktípust?
Próbáltam már újratelepítéssel, de utána is ugyanahhoz az "exchange" fiókhoz akar csatlakozni, amit utoljára beállítottak.

Ez hogy lehetséges, ha egyszer, sőt többször is volt uninstall, és az adatfájlok is törölve lettek manuálisan is (<username>\AppData\Local\Microsoft\Outlook).

Bosszantó, hogy így nem enged új e-mail címet hozzáadni ami nem "exchange alapú fiók" . Indítás után csatlakozási hibaüzenetekkel be is záródik.

Vissza lehet úgy állítani az Outlook-ot (Office 2007 csomag), hogy újratelepítés után felkínálja a választható fióktípusokat mint az első beállításkor?

(#5402) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Hali!

Outlook 2010-es kérdésem lenne.
Az alap felállás az, hogy 1 e-mail fiók be van állítva több gépen, és megoldható-e az, hogy ha az egyik gépen elolvassák a levelet akkor a többin jelezve legyen, hogy ezt már valaki elolvasta/adott esetben feldolgozta. Azt tudom, hogy IMAP esetében lehet ilyet, de ez egy egyszerű fiók (POP3).

Előre is köszi annak aki tud valami okosságot. :R

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#5403) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Adott egy outlook 2010. Írok benne egy levelet, majd át szeretném írni egy részét. Ez az összes többi szövegszerkesztőben: kijelölöm az átírandó részt, és beírom a szöveget, ami helyette megy. Csakhogy itt nem... hiába jelöltem ki, csak folytatja, megtartva a kijelölt részt. Ha a kijelölésre nyomok egy delt, akkor persze törli, de az elmúlt kb. 10 évben a delről leszoktam...

(#5404) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

használom kb 1 hete az outlook klienst, de nagyon zavar, hogy a mappákat csak kattintásra tudom megnézni. Esetleg van-e olyan beállítás, amivel szélre tudom rögzítteni őket, hogy ne kelljen értük kattintgatnom.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5405) DS39


DS39
nagyúr

az outlook.com-on a levéllista / a megnyitott levelek mellett ma megjelent vmi szürke sidebar, ami nem az olvasóablak, hanem egy nem elrejthető oldalsó panel. ha kikapcsolom az adblockot, akkor nincs rajta reklám, mert először arra gondoltam, hogy annak szánják, de csak egy szürke, áthúzott PC-egér ikonféle van rajta. nem vágom ez minek, de felesleges helyfoglaló.

van esetleg vkinek infója, hogy miért került ez be? (gugliztam, de még nem találtam semmit)

adblock element hiding helperrel sem tudtam eltüntetni, csak úgy, hogy a szürke rész helyett fehér lesz, de a helyet továbbra is foglalja. :(

[ Szerkesztve ]

(#5406) pityaa23


pityaa23
senior tag

sziasztok!

Adott egy gép, amin windows xp-van 2007-es outlookkal. Erről szeretnék lementeni minden levelet és beállítást ha lehet, majd egy win7 outlook 2010-re visszaállítani.

Csináltam az xp-s gépen .pst fájlba exportálást, de a win7-en azt írja, ki hogy nincs hozzáférési engedélyem.

Továbbá, van lehetőségem az email beállítások visszaimportálására, vagy midnen fiókot be kell állítgatnom egyesével. Esetleg utána tudom csak importálni a .pst-t?

(#5407) pityaa23 válasza pityaa23 (#5406) üzenetére


pityaa23
senior tag

Megoldottam, én voltam a bal*asz, de legalább okosabb lettem mire rájöttem mindenre. Legközelebb nem szívat meg.

(#5408) XFoxyX


XFoxyX
tag

Sziasztok,

Outlook 2013-ban szeretnék új fiókot beállítani.

Egy másik gépen ugyan ez a fiók működik rendesen, itt mindent beállítottam és nem akar működni.
Küldeni tudok üzenetet de fogadni nem.

"Bejelentkezés a bejövő levelek kiszolgálójára (POP3): A levelezési kiszolgáló nem fogadta el a bejelentkezését. Ellenőrizze a fiókbeállításokban megadott felhasználónevet és jelszót. A kiszolgáló válasza: -ERR Authentication failed."

Hibás lenne a jelszó? Vagy valami más miatt lehet ez? Miért tudok küldeni ha fogadni nem?

(#5409) Sasos válasza XFoxyX (#5408) üzenetére


Sasos
senior tag

Titkosítást, hitelesítést lehet állítani külön a kimenő-, és a bejövő kapcsolatra is. Ha a kimenőnél nem jót állítasz be, akkor fogadni tudsz, de küldeni nem. A beállított porttal is lehet gond, ami miatt csak az egyik irányban enged a mail szerver. Nézd át a másik gépen a beállításokat tüzetesen és hasonlítsd össze a mostani gép beállításaival. Valahol lemaradhatott egy checkbox, vagy elgépelhettél valamit.

[ Szerkesztve ]

(#5410) XFoxyX válasza Sasos (#5409) üzenetére


XFoxyX
tag

Megnéztem mindent, elvileg minden ugyan az. Külön titkosítás nincs. Portok rendben vannak és mégsem akarja.

(#5411) Sasos válasza XFoxyX (#5410) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha minden jól van belőve és mégsem akar szaladni, akkor ideiglenesen kapcsold ki a tűzfalat, hátha az fogja meg az kifelé portját.

(#5412) Jarod1 válasza XFoxyX (#5408) üzenetére


Jarod1
addikt

a pop3 nak a jelszó az emailszolgáltató jelszavát adtad meg? melyik szolgáltató pop3 cím jól van beírva?

(#5413) XFoxyX


XFoxyX
tag

Megpróbáltam kikapcsolt tűzfallal, így sem működik.

Így néz ki most:

E-mail: xy@cegnév.hu

Fiók típusa: POP3

Bejövő kiszolgáló: mail.cégnév.hu
Kimenő kiszolgáló: mail.chello.hu

Felhasználónév:xy@cégnév.hu

Előfordulhat hogy rossz a jelszó? Furcsa hogy küldés megy csak a fogadás nem.

(#5414) Jarod1 válasza XFoxyX (#5413) üzenetére


Jarod1
addikt

az azért lehet furcsa neked mert a csellós gondolom eltér a cégestől ha csak nem egyformát használsz...

(#5415) XFoxyX válasza Jarod1 (#5414) üzenetére


XFoxyX
tag

Külön jelszó lenne a kimenő és a bejövő résznek?

(#5416) Jarod1 válasza XFoxyX (#5415) üzenetére


Jarod1
addikt

Hát gondolom, Mivel a céges emailed hez használod a bejövőt .
a kimenőhöz a chello smtp és az ahhoz tartozó jelszó..Gondolom különbözik nem?

(#5417) XFoxyX válasza Jarod1 (#5416) üzenetére


XFoxyX
tag

Outlookban hol lehet külön külön megadni őket? Egy hely van csak jelszónak.

(#5418) Sasos válasza XFoxyX (#5417) üzenetére


Sasos
senior tag

Fiókbeállítások-->További beállítások-->Kimenő levelek kiszolgálója-->"Bejelentkezés a következő adatokkal"
Amúgy miért nem a mail.cégnév.hu a kimenő kiszolgáló is?

(#5419) XFoxyX válasza Sasos (#5418) üzenetére


XFoxyX
tag

Elvileg a kimenő rész rendben kell hogy legyen mert küldeni tudok levelet csak fogadni nem. Bejövőnek hol kell a jelszavat?

(#5420) Sasos válasza XFoxyX (#5419) üzenetére


Sasos
senior tag

A bejövőt adod meg a beállításoknál és az előbb leírt résznél (További beállítások) adod meg a kimenőt, amennyiben különbözőek.

Most a kimenő azért van nálad rendben, mert a bejövőnek megadtad a chello-s adatokat és mivel nincs megadva külön kimenő, azt használja kimenőnek is. Értelem szerűen a chello-s adatokkal fogadni ne, csak küldeni tud.

[ Szerkesztve ]

(#5421) XFoxyX válasza Sasos (#5420) üzenetére


XFoxyX
tag

Megpróbáltam úgy hogy megadtam mindkét helyre a chellost és a cégest egyik féle képpen se megy.

(#5422) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy az előző rendszerből lementett Ost kiterjesztésű fájlokat újra lássa az Outlook? Ez nagyon fontos lenne, mert a további beállításokhoz azokban van benne az információ. Kérlek segítsetek. a pst fájlokat be lehet tallózni, de az ost-t hogy?

(#5423) Fire/SOUL/CD válasza Mexildos (#5422) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az OST-ről nem szükséges másolatot készíteni, ha az Exchange szerveren megvan minden.

Ettől függetlenül (legyen bezárva az Outlook) másold be az OST fájlt az alábbi mappába (Vista vagy újabb OS esetén), majd indíts el az Outlook-t. Vagy összejön vagy nem.
c:\Users\FELHASZNÁLÓNEVED\AppData\Local\Microsoft\Outlook\

UI: Ez a mappa rejtett, szóval a rejtett fájlok megjelenítését be kell kapcsolni (ha fájlkezelőt használsz, pl TotalCommander-t stb, azon belül is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5424) Mexildos válasza Fire/SOUL/CD (#5423) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Ezt az utat próbáltam. Sajnos nem vált be. De nem tudom hogy miért :(

Microsoft 2014-ben ennyire semmitmondóan kezelje ezt. Nem csoda hogy teret vesztettek.

(#5425) Fire/SOUL/CD válasza Mexildos (#5424) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor mást nem tudok javasolni, mint ezen szaladj végig: Kapcsolat nélküli mappafájl (.ost) áthelyezése rész. Így gond nélkül betallózhatod, nem lehetne semmi hiba.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5426) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák olyan szűrőt nem lehet beállítani, hogy ha a feltételnek megfelel, akkor véglegesen törölje? Hiába van ott a törlés opció, csak áthelyezi a törölt elemekhez. :W

(#5427) Jarod1 válasza KaiotEch (#5426) üzenetére


Jarod1
addikt

ha ennyire zavar állítsd be hogy kilépéskor törölje a szemetes..

(#5428) kraftxld válasza Mexildos (#5422) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nincs meg a korábbi Exchange szerver profil, akkor csak 3rd party programokkal lehet kitermelni belőle az adatokat.
Sajnos használható ingyenest még nem láttam, de a céges Outlook Recovery Toolbox-ot már párszor sikerrel használtam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5429) kraftxld válasza KaiotEch (#5426) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van, de csak kliens oldali szabály, akkor működik ha fut az Outlook.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5430) Sasos válasza KaiotEch (#5426) üzenetére


Sasos
senior tag

A szabály varázslóban van "Törlés" és "Végleges törlés" is. Nem teszteltem, de erre van a végleges törlés.

(#5431) KaiotEch válasza kraftxld (#5429) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jaj basszus benéztem. Nem a programra gondoltam, mint Outlook, hanem a webes (korábban hotmail) outlookra. :W

(#5432) Sasos válasza KaiotEch (#5431) üzenetére


Sasos
senior tag

Akkor nem tudom, olyat nem használok...

(#5433) ngabor2 válasza ngabor2 (#5403) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Erre senki nem tudja a választ?

(#5434) Fire/SOUL/CD válasza ngabor2 (#5433) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Office gomb/Editor Options/Advanced és a Typing replaces selected text elé pipa, outlook restart.
(Magyarban Szerkesztő beállításai/Speciális és Meglévő szöveg felülírása)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5435) ngabor2 válasza Fire/SOUL/CD (#5434) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi szépen, holnap kipróbálom.

(#5436) kraftxld válasza Fire/SOUL/CD (#5434) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2010-ben kicsit máshol van, File / Options / Mail / Editor Options / Advanced

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5437) ngabor2 válasza kraftxld (#5436) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ennél jobban már nem is tudták volna eldugni...

(#5438) Fire/SOUL/CD válasza ngabor2 (#5437) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:W Elnézést, pedig írtad is, hogy 2010-ről van szó (én 2013-t használok, abban is ott van ahol a 2010)

kraftxld - Kösz a korrekciót.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5439) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Kereséssel kapcsolatban merült fel számomra megoldhatatlan probléma. Jelenleg Outlook 2010-et használok, korábban 2007-et használtam. Ott alapbeállítások mellett a keresés a levelek mellékletében lévő PDF fájlok tartalmában is keresett, tehát ha beírtam egy számlaszámot, vagy egyéb azonosító számot, akkor megtalálta azt akkor is, ha az információ nem volt beleírva a levélbe vagy a tárgyba, csak a pdf állomány tartalmazta azt. Ez a 2010 alatt most megoldhatatlan problémává lépett elő. egyszerűen nem keres, vagy nem tud keresni a pdf állományokban, a keresési beállításokban nincs erre vonatkozó opció.
Valaki találkozott hasonló problémával?

no brain, no problem

(#5440) Fire/SOUL/CD válasza Zolee11 (#5439) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem lehet, hogy csak simán nem fut(le van tiltva) a Windows Search szolgáltatás? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5441) Zolee11 válasza Fire/SOUL/CD (#5440) üzenetére


Zolee11
senior tag

Nincs letiltva.
Pl. excel-ben megtalál bármilyen szöveget, számot. Csak a pdf-ben nem keres, míg a korábbi verzió abban is keresett. :F

no brain, no problem

(#5442) Fire/SOUL/CD válasza Zolee11 (#5441) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor már csak egy tippem maradt, nevezetesen, hogy korábban nem használtál Adobe Reader-t? Mert az telepít ilyen PDF filtert MS cuccokhoz, ami a 2010-esnek(meg 2007-esnek si) némely esetben kell(Outlook 2013 alapból teljes mértékben kezeli a PDF-eket, nem kell neki semmi kiegészítő, de legjobb emlékezetem szerint a 2010-nél nem így van. Nem jártam utána, csak emlékezetből írtam ezt, lehet, hogy jó nagy zöldség, de hátha nem..)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5443) Zolee11 válasza Fire/SOUL/CD (#5442) üzenetére


Zolee11
senior tag

Korábban is használtam Adobe Readert, nem tudom milyen összefüggésben van a kettő. Most is van fent valószínűleg a legújabb, hogy akkor mi volt már meg nem mondom. Tudtommal nem volt semmiféle plugin telepítve, legalábbis én nem tettem fel. Most is meg tudom nyitni, van előnézet, minden ugyanúgy működik, csak épp keresni nem keres, hogy degelne meg.

no brain, no problem

(#5444) Sasos válasza Zolee11 (#5443) üzenetére


Sasos
senior tag

Fájl-->Beállítások-->Keresés-->Indexelési beállítások-->Speciális-->Fájltípusok-->PDF pipa be, "Tulajdonságok és fájltartalom indexelése" kijelöl. Elvileg így mennie kellene, ha már leindexelt mindent.

Szerk: Most olvastam vissza, hogy 2010-et használsz. :R 2013 alatt itt van, gondolom 2010 alatt se nagyon más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#5445) Sasos válasza Zolee11 (#5443) üzenetére


Sasos
senior tag

Most olvasom, hogy a win index szolgáltatását használja a kereséshez. Így eléred a vezérlőpult alól is. Ha újraindexelés után sem húzza be a PDF tartamát, az azért lehet, mert 64 bit-es a win, az acrobat viszont csak 32 bit-es. (Az acrobat tartalmazza az iFiltert, amivel a win indexelni tudja a PDF fájlokat.) Ha így van akkor külön fel kell telepíteni a 64 bit-es iFiltert és újraindexeltetni. Elvileg akkor mennie kellene.

(#5446) Zolee11 válasza Sasos (#5445) üzenetére


Zolee11
senior tag

Köszönöm szépen! :R
Feltelepítettem a 64 bites iFiltert és már működik is.

A korábbi rendszereink 32 bitesek voltak, ezért működött gond nélkül ez a dolog. Az újabb gépeinken Office 2010 van 64 bites win7-el, és ez lehetett az eddigi működés megszűnésének oka. :)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#5447) Sasos válasza Zolee11 (#5446) üzenetére


Sasos
senior tag

Csak azt nem értem, miért nincs benne az acrobat telepítőben mind a két változat (32 és 64 bit) és tolja fel automatikusan, ha 64-es az oprendszer. Vagy szedje le frissítésben, vagy legalább szólna, hogy az iFilter telepítése kimaradt, ha kell akkor tedd fel kézzel a 64bitest. Na mind1 is, a lényeg a sikeres megoldás! :K

(#5448) Fire/SOUL/CD válasza Zolee11 (#5446) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban én is pont ez írtam, hogy az Acrobat Reader-ben van ilyen kiegészítő, csak ezek szerint 32-bites Reader-t pakoltál fel...) :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5449) Sasos válasza Fire/SOUL/CD (#5448) üzenetére


Sasos
senior tag

Van egyáltalán 64 bit-es Acrobat Reader? :F Oprendszer választásnál is csak XP-nél választhatsz 64 bit-est, Vista, 7 és 8, valamint szerver verziók esetén már nem. Nálam biza a "Program Files (x86)"-ban csücsül.

(#5450) Fire/SOUL/CD válasza Sasos (#5449) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyben van a csomag... De akkor ezek szerint x64 rendszer alá telepítve, a Reader XI nem telepíti/tölti le telepítés közben stb az IFiltert-t csak 32 bites rendszer alatt? :F
(Mert ha így van, akkor nem szóltam(nem használom a Reader-t, 2013 Office-hez nem kell))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.