Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

GMail-es fiókot szeretnék beállítani IMAP-pel Outlook 2010-ben. Minden frankón működik, de az állandó és végtelenített "Megosztott mappák szinkronizálása" a küldés/fogadással párban megőrjít. Egyfolytában felfelé pörög a visszaszámlálás, progresszió nyomát nemigen látom. Megszüntethető ez a procedúra funkcióveszteség nélkül? Esetleg ha egyszer végigengedem a jövőben megszűnik ez a hosszadalmas menet?
A lényeg természetesen az, hogy PC, laptop, mobil mindig rendesen ugyanazt mutassa, POP3-ra való átállás nemigen játszik.

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#4252) InfiniteReality válasza Goatman (#4251) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Valamiért gmaillel ilyen az Outlook. A gmail igazából máshogyan használja az egész levelezést, nincsenek mappák, hanem tagek vannak. Ez az Outlookban bonyodalmakat okoz.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4253) _AnTi_ válasza kraftxld (#4245) üzenetére


_AnTi_
tag

Hát ja, köszi, de ezzel még sajnos nem vagyok előrébb... :)
Mondtam nekik, hogy váltani kéne valamire, de ugye ilyenkor jön a válasz a titkárságról, hogy de ez működik/már megszoktuk, semmi baj nincs vele csak ez. :U
Lenne vagy 5 alternatíva MS házán belülről, meg TB, meg Bat!, meg mittudomén, de nem...

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4254) atillaahun válasza _AnTi_ (#4253) üzenetére


atillaahun
veterán

Engedélyezve van az IMAP egyébként a Gmail-ben? Csak mert alapbeállításként tiltva van én úgy tudom.
Egyébként ITT van a Gmail Outlook-os leírása IMAP-ra.

(#4255) Alto


Alto
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget ha nyújtanátok nagyon szépen megköszönném.
A problémám ez lenne:
Adott két gép egy hálózaton belül, amiken azonos postafiók van beállítva.
Az adott postafiókra beérkezett e-mailek viszont hol egyik hol a másik gépen
jelennek meg , egyidejüleg egy azon email nem látható mindkét gépen.

Előre is köszönöm.

(#4256) Csontikka válasza Alto (#4255) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

mi az email cím szolgáltatója?

Ha olyan ami támogatja az imap-ot, akkor állítsd át arra a POP3 helyett.

Ha ez nem lehetséges akkor az egyik gépen állítsd be, hogy hagyjon 1 másolatot a kiszolgálón amikor letörli a levelet.(bár ez csak fél megoldás, mert így csak az egyik gépen lesz garantáltan meg minden levél)

ha ezek alapján nem egyértelmű mit kell beállítani, akkor írd le, hogy milyen programokat használsz levelezésre, valamint a szolgáltatót is és akkor fogunk tudni részletekbe menően is segíteni.

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#4257) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

A helyzet nálam szülőknél hasonló, mint Alto kollégánál, úgy állítottam be pop3-mal, hogy 30 napig maradjon a kiszolgálón a levél, bevált megoldás. Arra keresek most módot, hogy az elküldött leveleket szinkronban tudjam tartani, mert ugye azok csak azon a gépen jelennek meg, amelyről küldve lettek. Viszont mind2 gépről küldenek rendszeresen. Ötlet valakinek? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4258) Ablakos válasza A_ScHuLcZ (#4257) üzenetére


Ablakos
őstag

Csak imap módon használt fiókkal működik. Pop3-as protocol nem tud ilyet. Csak valami szinkronizáló külső programmal lehetséges az elküldött elemeket egy másik gépen láthatóvá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#4259) Lacza


Lacza
senior tag

Sziasztok!

Két gondom lenne az Outlook 2007-el.
Az egyik , hogy nem tudom kiküldeni a leveleket.
Saját domain mail-em van, és próbáltam már 25 és 110 porton is kiküldeni. Be viszont szépen bejönnek a levelek.
A másik a nagyobb gond. A régi gépemről lementettem az emaileket a backup programmal, de nem tudom ezzel visszatölteni, mert figyeli, hogy ez egy másolt fájlból próbálom.
Nem lehet becsapni?

Köszi

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#4260) Csontikka válasza A_ScHuLcZ (#4257) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szerintem szépen tereld be őket egy IMAP-ot támogató fiókba :)

Google, Yahoo, stb. amelyik a legszimpatikusabb, POP3-al szépen szipkázd át a leveleket a mostani postafiókból (legtöbb szolgáltató tud ilyen hogy időszakosan leszedi POP3al a leveleket máshonnan).

(A mostani leveleket pedig 1x kell csak bedobni a fiókba)

Így az érkező leveleket megkapják, válaszolni már az újból fognak és szépen kikopik a régi cím, mert előbb utóbb mindenki az újra fog írni!

A tárhelyek meg jóformán korlátlanok azzal se nagyon hiszem, hogy baj lesz.

(a 30. napig maradjon a kiszolgálón a levél azért ott fennáll a veszély, mivan ha azalatt betelik a postafiók. krónikus küldd-tovább levél fanoknál reális :) )

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#4261) Lacza válasza Csontikka (#4260) üzenetére


Lacza
senior tag

Szia!

Nekem nincs valami ötleted?

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#4262) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Az miért lehet, hogy ha kikapcsoltam az outlook spam szűrést, akkor még mindig egy pár levelet a spam mappába rak? Jó tény és igaz, azok spamek, de a sima beállítás mellett csomó nem spamet is spamnek jelölt.
Amúgy hatékonyan ebben az outlookban hogy lehetne spamet szűrni? Nincs valami automatán frissülő adatbázis, ami a spam címeket tartalmazza?

(#4263) A_ScHuLcZ válasza Csontikka (#4260) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszi a választ, de azért ez nem ilyen egyszerű, céges, domainhez kapcsolódó e-mail címekről beszélünk.

Most migráltam át őket Outlook Express-ből MS Outlook-ba, végre el tudtam érni, hogy váltsanak. :)
Eddig szabályokkal volt felépítve a mapparendszer, 5db e-mail címet használnak, és a beérkezett üzenetek alatt szépen volt mind az 5-nek külön mappája, a szabály szépen bepakolta őket oda. MS Outlook-ba importálásnál a szabályok ugyan nem jöttek át, de kézzel gyorsan újrakreáltam őket, nem tart semeddig, és ekkor belefutottam egy érdekes dologba. A szabályokat úgy veszem fel, hogy ha levél érkezik a megadott fiókon keresztül, akkor legyen áthelyezve a következő mappába: mappa. A probléma az, hogy hiába állítok én be bármilyen fiókot a megadott helyére, amint az Alkalmaz-ra nyomok alul önkényesen visszaállítja másikra. A mappákat engedte beállítani rendesen, de a fiókoknál gond van, 2 szabálynál az 1-es fiók van megadva, 3 szabálynál pedig a 2-es, és a 3-ast 4-est 5-öst nem is engedi használni. Ez mi lehet? Ilyennel még nem találkoztam. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4264) InfiniteReality válasza A_ScHuLcZ (#4263) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Üzenetszabályoknál meg lehet adni ilyet, hogy "ha valami szabály teljesül, akkor ezt meg ezt csinálja és fejezze be a további szabályok feldolgozását". Ezt most csak hevenyészve fordítottam (ferdítettem :) ) az angol Outlookból. Ezt a vastaggal kiemelt részt kell kivenni a szabályok mögül, utána mindegyiket engedélyezni és helyre jön.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4265) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Az mitől lehet, hogy a cégben az Outlook 2010 egy ideig frankón megjegyezte a beírt email címeket és ha elkezdtem gépelni legközelebb már hozta a listát, de egy ideje nem hozza fel őket. Aznap még ha szerencsém van igen, másnap már semmi, válaszhatom ki őket a címlistából újra. Nagyon körülményes.

Van erre valami beállítás? Vagy mi lehet az oka? Újraindítás már többször megvolt...

[ Szerkesztve ]

(#4266) A_ScHuLcZ válasza InfiniteReality (#4264) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Értem köszi.

Nem vacakoltam, inkább felvettem mind az 5 fiókot külön adatfájlba.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4267) szakalistvan válasza atillaahun (#4250) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Köszönöm szépen,most jött el az idő hogy használnom kell,működik is.
Viszont előjött két probléma :
Amint megnyitom a küldés - fogadást az itthoni gépen a webes felületről kitörli a leveleket,mit kell átállítanom hogy ne tegye?:)
Másik problémám sokkal nagyobb,nem tudom hogy mit állítottam el(vagy kedves édesanyám) de minden levélnek én vagyok a feladója(vagyis anyu). Ha megnyitom akkor már olvasható a feladó de valami nagyon nincs rendben...lásd kép :U

[ Szerkesztve ]

(#4268) Csontikka válasza BaLee (#4265) üzenetére


Csontikka
aktív tag

File / beállítások / levelek / üzenetek küldése /
1. Névjavaslat megjelenítése... - vedd ki a pipát.
2. töröld ki a automatikus kiegészítési listát (gomb mellette)
vagy
3. outlook újraindítás. (vagy biztos ami biztos gép újraindítás)
4. pipa vissza

Nálam ez segíteni szokott.

Üdv,
Csontikka

(#4269) Csontikka válasza A_ScHuLcZ (#4263) üzenetére


Csontikka
aktív tag

akkor itt van rá egy egész ötletes megoldás, (valamint találsz rá célprogramokat is, bár én próbáltam párat közülük de nem voltam elégedett.)

[ Szerkesztve ]

(#4270) BaLee válasza Csontikka (#4268) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm, megpróbálom! :R

(#4271) atillaahun válasza szakalistvan (#4267) üzenetére


atillaahun
veterán

Első körben a kérdéses fiók tulajdonságai között talán további beállítások, majd a Speciális fülön találod valószínűleg alul "az üzenetekből egy példány marad a kiszolgálón" beállítást, ezt pipáld be.
Csak fontos, hogy ha már nem használod a webes felületet, akkor vedd ki a pipát az Outlook-ból, mert egyébként egy idő után betelik a postafiókod, és visszapattannak róla a levelek.

Nem tudom a képen mit kellene látni, de az elsődleges feladó (általában) az, amelyik fiók be van állítva alapértelmezettnek a fiókbeállítások között. Már ha jól értem és többet használtok.
Vagy ha a feladó címe jó, csak a megnevezés nem, akkor a nevet megint csak szimplán a fiókbeállítások között lehet átírni.

[ Szerkesztve ]

(#4272) Csontikka válasza BaLee (#4270) üzenetére


Csontikka
aktív tag

a 2. pont után a vagy az véletlenül van odaírva :)

(#4273) BaLee válasza Csontikka (#4272) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Rájöttem és sikerült, nagyon örülök neki, irtó idegesítő volt... :R

[ Szerkesztve ]

(#4274) wjani


wjani
tag

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne, hogy az outlook 2003 és freemail többszöri levél letöltésére végül találtatok valamilyen megoldást?

Végig olvastam, de egyértelmű választ nem találtam.

Üdv.
Wjani

CoViA Online könyvkereskedés,

(#4275) szakalistvan válasza atillaahun (#4271) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Mindkettőt megoldottam,köszönöm a segítségedet :R (Csak tényleg el ne felejtsem kivenni a pipát majd:) )

(#4276) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Miért van az szerintetek, hogy ha eltüntetek minden aláírást az Outlook-ból (2010), akkor is megjelenik új e-mail küldésekor? Exchange-nek lehet köze hozzá? :R

(#4277) smog86 válasza smog86 (#4276) üzenetére


smog86
senior tag

Outlook 2003, nem 2010.

(#4278) kgbsvagyok


kgbsvagyok
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenn: Adott egy Win7 pro 64bit, rajta 1 USER aki rendszergazda, egy Office XP (2002) pro sp3-mal. Minden belépésnél kéri az email címhez tartozó jelszót. Ha elmentetem vele, akkor a következő indításig jó, utána megint kéri. Valakinek valami tipp? (Minden program jogtiszta eredeti példány)

(#4279) InfiniteReality válasza kgbsvagyok (#4278) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Frissítsd az Office-t. Valószinüleg nem ismeri a Windows7 vaultját (amikor egy programban elmented a jelszót, akkor az úgy jegyződik meg, hogy a Windows vault-ba íródik be). A program vagy írni vagy olvasni nem tudja ezt, ezért nem jegyződik meg a jelszó. Ez a tippem. Office 2003-mal (de méginkább 2010-zel) már biztosan megy. Az Office-nak nem kell 64 bitesnek lennie, simán megy a 32-essel.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4280) kraftxld válasza kgbsvagyok (#4278) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az Office XP nem támogatott Win7-en :) Ahogy korábban írták próbáld legalább 2003 SP3-al.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4281) gyga


gyga
senior tag

Üdv

Segítség kellene. A gépről raknám át a B gépre a 2003-as outlok adatait, de nincsenek mentett névjegyek. Amikor viszont az A gépen új levelet írok akkor a címzettnél kidobja címeket amikor elkezdem begépelni őket. Ezt hogy tudom a B gépen elérni? Az ok hogy hogy az A gépen már megjegyezte az outlook. De én a B-n is ezt akarom tőle.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#4282) InfiniteReality válasza gyga (#4281) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Van egy <outlook profil neve>.NK2 file, azt kell átmásolni átrakáskor. Elérési útja XP esetén: c:\documents & settings\<userneve>\Application Data\Local\Microsoft\Outlook\
Ezt 1x átmásolod akkor felbukkannak az eddigiek, de ha a két gépet külön külön használod, akkor nem fognak megegyezni az elmentett nevek ezután.
Az Office 2010 Exchange-dzsel már a mailboxba menti azt ami itt még ebben a file-ban található, migráláskor be is teszi a postafiókba, az NK2 file-t meg átnevezi.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4283) kgbsvagyok válasza InfiniteReality (#4279) üzenetére


kgbsvagyok
csendes tag

Köszi, de sajnos ez van jogtisztán! Akkor marad a windows live mail. Köszi még egyszer!

(#4284) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Állítólag van olyan opció, hogy az elküldött levélről lehet kapni értesítést, hogy mi történt az adott levéllel.
Ezt hogyan lehet kikapcsolni?
A másik oldalon vagyok, inkább az érdekelne, hogyan tudom letiltani azt, hogy a nekem küldött levelekről bárki is visszajelzést kapjon?
Céges levelezésről van szó.

(#4285) bugizozi válasza #54715584 (#4284) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Ezt _szvsz_ te nem igazán tudod kikapcsolni. :N
Pont az a lényege a másik oldalról, hogy lássa a küldő fél, hogy megérkezett e a levél ;)
Amúgy Outlook 2010 esetén Fájl / Beállítások / Levelek / Nyomon követésnél vannak a beállítási lehetőségek. Ha "Kézbesítési visszaigazolást" kért az illető, akkor már akkor kap jelzést ha te még el sem olvastad, de már megérkezett az üzi, ha csak "Olvasási visszaigazolást" kért, akkor egyszerűen ne kattints az Igen gombra, hogy küldj neki visszajelzést, hogy elolvastad :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4286) #54715584 válasza bugizozi (#4285) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor azt elvileg nem látja, hogy mit csinálok a levéllel, max annyit, hogy megkaptam-e?
A probléma onnan ered, hogy állítólag olvasatlanul töröltem egy levelet. Ami egyrészt nem valószínű, hogy igaz. Másrészt pedig csak akkor válik olvasatlanná egy levelem, ha duplaklikkel megnyitom.
Próbálok rájönni a másik fél honnan vette, hogy olvasatlanul töröltem egy levelet.

[ Szerkesztve ]

(#4287) InfiniteReality válasza #54715584 (#4286) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha a reading pane be van kapcsolva Outlookban, akkor is olvasatlanná válik ha csak ráállsz. Nem kell duplaklikkel megnyitni hozzá.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4288) bugizozi válasza #54715584 (#4286) üzenetére


bugizozi
őstag

nem lehet, hogy nem igazoltad vissza hogy elolvastad és kitörölted?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4289) Mercutio_ válasza #54715584 (#4286) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha mobilon is eléred a leveleidet az okozhat olyan téves visszaigazolást amit írsz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4290) InfiniteReality válasza Mercutio_ (#4289) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Üzenetszabályok is okozhatják, hogy nem találja a levelet.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4291) #54715584 válasza InfiniteReality (#4287) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem, úgy állítottam be, hogy csak akkor lesz olvasatlan, ha megnyitom, ha ráállok, akkor nem.

(#4288) bugizozi nem kér visszaigazolást, nem tudom honnan veszi, hogy töröltem, erre kellene rájönni, mert szerintem csak feltételez.

(#4289) Mercutio_ szerencsére nem jön mobilra, nem bírná a telefon :)

(#4292) Mercutio_ válasza #54715584 (#4291) üzenetére


Mercutio_
félisten

Létezik olyan "átvételi elismervény" aminél az jelenik meg, hogy ~"A címzett a levelet olvasás nélkül törölte"

Hm, akkor passz, owa-t (outlook web acces) használsz? Esetleg még ott lehet hasonló anomália :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4293) #54715584 válasza Mercutio_ (#4292) üzenetére


#54715584
törölt tag

"Létezik olyan "átvételi elismervény" aminél az jelenik meg, hogy ~"A címzett a levelet olvasás nélkül törölte""

Van ilyen? És ez hogyan működik?

Nem használok OWA-t, van rá lehetőség, de itthonról is be tudok loggolni a gépemre.

(#4294) Csontikka válasza #54715584 (#4293) üzenetére


Csontikka
aktív tag

bár nem hiszem, hogy ez lenne a háttérben, de azért gondolatébresztőnek ajánlom figyelmedbe az alábbit. (léteznek a beépítetteken kívül más technikák is)

[ Szerkesztve ]

(#4295) #54715584 válasza Csontikka (#4294) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :R

(#4296) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Android alatt szeretném használni az outlook-ot. Az áruházból ha letöltöm és telepítem, valamiért nem fogadja el a név-jelszót.
Van valakinek valamilyen tapasztalata?

(#4297) rita7107 válasza rita7107 (#4296) üzenetére


rita7107
aktív tag

Megoldódott!
Összeakadt a hotmail programmal.

(#4298) atillaahun válasza #54715584 (#4286) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem mondom ugyan biztosra, de a kézbesítési és olvasási visszaigazoláson kívül szerintem sem létezik másfajta nyomon követés (legalábbis outlookban).

A kézbesítési visszajelzés mindössze annyin alapszik, hogy a fogadó szerver nem utasítja-e vissza a levelet valamilyen hibakóddal. Ettől persze az még kerülhet spam-be (akár szerver szinten is), vagy ha tiltva van a küldő címe akkor ugye alapból a törölt elemekbe. Meg a beállított üzenetszabályok is beleszólhatnak, hogy hol köt ki. Szóval ez nem egy életbiztosítás arra, hogy a küldött levél a címzett beérkezett levelek mappájába került végül.

Az olvasási visszaigazolást meg én is rühellem, ne akarja már senki számon kérni rajtam, hogy mikor olvastam a levelét, mert akkor jön később a következő kérdés, hogy "mióta elküldtem és még mindig nem foglalkoztál vele ...". Hát l*faszt. És még azok vannak általában felháborodva, akik bepipálják, aztán a címzett meg jól nyom egy büdös nagy Mégsét. Nah mindegy, nem ez volt a kérdés. :B

Szóval szerintem az illető csak a hiányos ismereteit egészítette ki egy jól bevált egyéni probléma megoldással ...

szerk.: közbe eszembe jutott még egy dolog, lehet hogy a feladó a szervertől kapott valami visszapattanó üzenetet, aminek valószínűleg nem értette a tartalmát (általában angolul jönnek), és ennek lett az a vége amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#4299) Mercutio_ válasza atillaahun (#4298) üzenetére


Mercutio_
félisten

Másik nézőpont: Bizonyos multiknál kötelező beállítani a olvasás visszaigazolás kérését és a visszaküldést is fordított esetben :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4300) #54715584 válasza atillaahun (#4298) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az a vicces, hogy nem tudjuk pontosan, melyik levélre gondolt az illető, így nagyon úgy fest a dolog, hogy csak feltételezett majd ezzel jól be is mártott, aminek nem látom az értelmét, hiszen külön eszkaláció létezik a problémákra. Nálam nem ugrik fel ablak, hogy akarok-e visszaigazolást küldeni. A leveleim pedig a feladat megoldásáig olvasatlanok, sőt, jövő héttől a közös mailboxban lévő leveleket kell kezelnem, így ott is minden olvasatlan marad, mert már most is a kategóriákat használom és a jövőben is azt kell majd.

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.