Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) looser


looser
addikt

Sziasztok, Outlook 2003-nál és 2007-nél beállítható valamilyen módon, hogy egyszerre két exchange profilt lásson?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4152) kraftxld válasza looser (#4151) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Külön profillal lehet csak, 2010-ben jelent meg az, hogy egy profil alatt 1-nél több exchange fiók.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4153) looser válasza kraftxld (#4152) üzenetére


looser
addikt

Köszi a választ! Úgy tűnik, a régi office csomagokat upgrade-elnünk kell, ha nem akarunk kellemetlenséget a usereknek...
Valami 3rd party megoldás esetleg? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4154) kraftxld válasza looser (#4153) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem tudok róla :(
Amúgy minek a népnek 2 exchange fiók? Eddig elég minimális esetben kellett, pedig párezer Outlook-ot már beállítottam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4155) András86


András86
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja jelentkezett egy probléma az Outlookomban. Ezt a hiba üzenetet kaptam és nem tudom mit kéne csinálnom, hogy megoldódjon a probléma.

Ismeretlen hiba történt. Fiók: '...', Kiszolgáló: '....', Protokoll: POP3, Port: 110, Biztonságos (SSL): Nem, Hibaszám: 0x800C0133

Az a problémám, hogy nem jönnek be a bejövő üzenetek. Se az újakat, se a régieket nem látom. Azt olvastam, hogy a sok üzenet miatt állhat fent ez a baj és ha törölném vagy külön mappába raknám őket akkor megoldódna. De mivel nem jelenik meg egy üzenet se, így kicsit nehéz ezt megoldani...

Rengeteg elküldött levél van és őket már szét szedtem külön almappákba, hátha azzal megoldódik, de nem. Leveleket tudok küldeni, csak fogadni nem tudok semmit.

Valaki tudna nekem segíteni megoldani ezt a problémát és elmagyarázni, hogy mit kéne csinálnom?

(#4156) András86 válasza András86 (#4155) üzenetére


András86
csendes tag

Megoldottam a problémát, csak a beérkezett üzenetek.dbx fájlt kellet kivágnom a helyéből mert elérte a 2 Gb ot. Gondolom megtelt. Ahogy ezt megcsináltam és beléptem az outlookba azonnal bejöttek a levelek amiket eddig nem kaptam meg. Bár amik eddig voltak azokat nem jeleníti meg. :(((

Ha valaki tud erre a problémára még megoldást, hogy hogyan szedhetném szét azt nagyon megköszönném. :)

(#4157) Ablakos válasza András86 (#4156) üzenetére


Ablakos
őstag

Vagyis nem outlookban, hanem Outlook expressben volt a gond.

(#4158) kraftxld válasza András86 (#4156) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az Outlook Express-t már úgy 10 éve erősen ajánlott kukázni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4159) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Névjegyzék kezelési megoldást kutatok. A cél az lenne, hogy egy helyen (pl outlook), de mégsem összeömlesztve legyenek kezelhetőek a névjegyek, melyek folyamatos szinkronban vannak egy androidos telefon névjegyzékével is.
Ami adott:
-egy gmail-es fiók
-egy pop3-as fiók
-egy exchange-s fiók

Hogyan tudnám ezt kivitelezni?

kraftxld: én már többször ajánlottam fateréknak, hogy ne azt használják, térjenek át ms outlook-ra, de hajthatatlanok, a megszokás nagy úr. :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4160) looser válasza kraftxld (#4154) üzenetére


looser
addikt

Két cég összevonása, vezetői döntés, hogy a kisebbik cég email címe még maradjon fél évig. Meg az is, hogy végül is megvesszük azokra a gépekre a 2010 licenszeket, amelyeken még előző verziók futnak; kb. 30 darab. Szóval OK :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4161) Ablakos válasza A_ScHuLcZ (#4159) üzenetére


Ablakos
őstag

Létrehozol szeparált névjegyalbumokat (ha nagyon nem tetszik a kontakt csoportosítás). A google fiókkal a szinkronizálás szoftver kérdése. A Gsynccel elég jól lehet szinkronizálni, akár csoportokat is.

(#4162) kraftxld válasza looser (#4160) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az Exchange-ben egy shared SMTP namespace-el meg lehet csinálni a dolgot, hogy csak egy rendszeren legyenek a felhasználók.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4163) wolfman


wolfman
veterán

Ok! Feladom!

Freemail-on belül beállítottam, hogy ne legyen SPAM szűrés. Outlook 2010-ben akik a névjegyzékemben vannak, azok ugye alapból megbízható feladók. Egy cimborámat ezen felül még be is tettem a levélszemét szűrőbe, hogy ha levelet kapok tőle, akkor ne vegye SPAM-nak. Ezek után mégis minden 2. levele oda kerül! :(

Mi lenne erre a megoldás?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4164) Ablakos válasza wolfman (#4163) üzenetére


Ablakos
őstag

Ne add fel! :D
Kapcsold ki a spam szűrést teljesen. A tiltott feladók(ha létrehozol) szűrődnek , de azonkívűl mindent a beérkezettbe tesz.
És élvezheted a freemailből áradó gyönyört. :))

(#4165) wolfman válasza Ablakos (#4164) üzenetére


wolfman
veterán

Hol kapcsoljam ki a szűrést? Freeailben? Ott tökre ki van. Outlookban meg alap hogy akinek van névjegye nálam, azt átengedi. Vagy ezt kapcsoljam ki?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4166) Ablakos válasza wolfman (#4165) üzenetére


Ablakos
őstag

Itt kikapcsoltad és mégis szűr?

[ Szerkesztve ]

(#4167) wolfman válasza Ablakos (#4166) üzenetére


wolfman
veterán

Nem. Ezt bekapcsolva hagytam, mert haver levelein kívül azért kapok én is SPAM-ot. Azok ténylegesen mehetnek a kukába.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4168) Freddy76


Freddy76
addikt

Sziasztok,

Új notebookot vettem használatba, ezen outlook 2010 van, a korábbin 2007 volt. A korábbi pst adatfájlt kimásoltam, és átmentettem erre a gépre, de semmiképpen nem akarja a postafiókhoz elfogadni. Létrehozom a postafiókot, az outlook-ban meg is jelenik, de egyszerűen nem tudom a régebbi pst-t hozzárendelni adatfájl-ként. Ugyanakkor az outlookban létrejött egy szermélyes mappa is, amelyhez a korábbi pst file van rendelve.

Tehát van egy fiók (t-email), az e-mail címemmel, amelyhez ő létrehozza a maga adatfájl-ját, nem tudom én kijelölni. Ha kilépek, kitörlöm a létrehozott adatfájl-t, és a régebbit átmentem, nem megoldás, belépéskor létrehozza (2) sorszámmal újra.

Emellett van egy személyes mappa, amihez nincs rendelve fiók, itt vannak a régebbi leveleim, ehhez "csatlakozik" a régebbi pst file. Az "adatfájlok" fülre kattintva ez az adatfájl jelenik meg ugyanakkor alapértelmezettként, és ezt változtatni sem tudom, mert azt írja, hogy ez az alapértelmezett kézbesítési hely.

További érdekesség, hogy a kimenő levelek egyszerűen eltűnnek... Sem a személyes mappa elküldött mappájában, sem a postafiók elküldött mappájában nem jelennek meg.

Ez mi a túró lehet, és hogyan lehet orvosolni?

Arról már nem is beszélek, hogy az archív mappámat is be kell valahogy állítani...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4169) Ablakos válasza Freddy76 (#4168) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem vagyok biztos, hogy az újabb verzióval változott-e a pst szerkezete. Vagyis nem fogadja el a megnyitás->.pst lehetőséget :F .
Szerintem hozz létre egy új (2010 alatt) személyes mappát. Importáld be az újonnan létrehozott személyes mappádba a régi, 2007-es pst-t. Az biztos menni fog.

Ha több pst-d van és alapértelmezett helyet szeretnél változtatni, akkor a másikra állítod default kézbesítési helyet és újraindítás után lehet az előzőt kivonni a forgalomból.

(#4170) Freddy76 válasza Ablakos (#4169) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem tudok változtatni a beállításokon...

A poén pedig az, hogy az outlook el sem indul, ha az eredeti pst nincs a megfelelő könyvtárban, onnan olvassa be a személyes mappák közé. De küldésre és fogadásra a saját fiókjába létrehozott pst-t használja, ugyanakkor az adatfájlok között a régi pst van kijelölve alapértelmezettként. Nem tidok ezen változtatni sem...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4171) Ablakos válasza Freddy76 (#4170) üzenetére


Ablakos
őstag

A pst-t nem tudod utólag ide-oda toszogatni. Amikor létrehozod a posta beállításokban, akkor bárhova, utána sehova máshova.

(#4172) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Céges címjegyzék tartalmát ki lehet valahogy lapátolni kezelhető formában?
Ha igen milyen állományból és mivel?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4173) Freddy76


Freddy76
addikt

Megoldódott, nem Outlook, hanem kiszolgáló hiba volt...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4174) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Újfent volna egy kérdésem ezzel a csodás outlokkal kapcsolatban.

Szeretnék egy szűrőt beállítani, de eddig nem találtam meg az igazi kritériumot.
Jelenleg van két mail cím, és be van állítva, hogy az egyiken elküldött mail egy titkos másolatként érkezzen meg a másikra. Ellenben van olyan, hogy ez előbbi mail címről direktbe is küldenek emailt utóbbira. Ezt a kettőt szeretném kettévenni. Tehát olyasmi szűrő kéne, ami az ilyen másolva küldött maileket egy mappába rakja, a többi direktbe erre a címre küldötteket bennhagyja a bejövőkbe.
Lefogadom ilyen szabályt nem lehet csak úgy egyszerűen beállítani, ehhez gondolom valami szkriptet kell írni.

(#4175) muzli1963


muzli1963
csendes tag

Nálatok működik az Outlook rendesen? Hol betudok lépni, hol nem....

(#4176) Ablakos válasza muzli1963 (#4175) üzenetére


Ablakos
őstag

Az outlook itt nagyon jól szalad. :) Arra gondolsz, hogy beragad az outlook (csak a task managerben látszik) és azért nem indul el (újabb példányban)?

(#4177) Mr. Teddy válasza Ablakos (#4176) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Szerintem webes outlookra gondol.

(#4178) BigManus válasza Mercutio_ (#4172) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ez így tág fogalom... Mibe szeretnéd exportálni?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4179) Mercutio_ válasza BigManus (#4178) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valami kezelhető formátumba, akár sima txt spec karakterekkel elválasztva. A lényeg, hogy aztán olvasni lehessen és ha akarom kereshessek, mert csak néhány mező van ami a keresési ablaknál elérhető, és pl. pont a telefonszám alapján nem tudok keresni :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4180) BigManus válasza Mercutio_ (#4179) üzenetére


BigManus
addikt

Exportálás Excelbe. Szerintem ez a legegyszerűbb mód.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4181) BigManus válasza Mercutio_ (#4179) üzenetére


BigManus
addikt

Sikerült megoldani?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4182) Mercutio_ válasza BigManus (#4180) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szia!

Nem látok ilyen lehetőséget :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4183) BigManus válasza Mercutio_ (#4182) üzenetére


BigManus
addikt

Fájl/Beállítások/Speciális/Exportálás/Exportálás fájlba/Microsoft Excel 97-2003

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4184) Mercutio_ válasza BigManus (#4183) üzenetére


Mercutio_
félisten

MS Outlook 2003-ban ami nálunk a céges gépen van a címjegyzék File menüjében nincs is Beállítások menüpont :(
Az eszközök/Beállítások létezik, de ott semi speciális (al) menüpont, vagy fül/nyomógomb nincs :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4185) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy outlook 2010-em, kb 6 évnyi emailel. Szeretném ezt feltenni az outlook.com netes email fiókomba. Hogy lehet ezt megoldani?

(#4186) BigManus válasza Mercutio_ (#4184) üzenetére


BigManus
addikt

Bocs, teljesen abba voltam, hogy a 2010-es verziót használod...( nem tudom miért feltételeztem :DDD )
Holnap megnézem egy céges gépen, ha jól tudom, még két gépen nem cseréltem le.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4187) GrandS


GrandS
senior tag

Az Outlook 2010-ben ha Excel file kapok, akkor azt írja ki, hogy "A file sérült, ezért nem nyitható meg."
Ha tömörítve küldik, akkor jó.
Scanpst lefutott, nem javult.
Készítettem egy új adatfile-t, abba sem jól jön meg.

Tipp?

(#4188) BigManus válasza Mercutio_ (#4184) üzenetére


BigManus
addikt

Fájl/Importálás és exportálás/Exportálás fájlba/Microsoft Excel

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4189) pipacsdarazs


pipacsdarazs
csendes tag

Sziasztok! Az Outlook-om " Fogadás feladat hiba (0X80040600)" jelzett, és az égvilágon semmit nem tudok vele kezdeni, nekem is van egy rakat bejövő levelem, és nem tudom megnyitni őket, (sőt a küldés sem megy miatta, habár ott kipipálta, hogy az rendben van). Folyamatosan tölti le, majd kezdi elölről. Most azt csinálom, hogy megkerülve hátulról, egy másik programból lépek be, de az nem ugyanolyan jó mint ez. Ki tudom javítani? Teljesen laikus vagyok a témában, ha valaki tud segíteni, akkor az úgy kezdje, mint anya a hülyegyerekével: édes fiam, vedd ki a fakanalat a fiókból, az ott van balkéz felől....
köszönetem a segítőnek :( http://itcafe.hu/dl/s/m1.gif

(#4190) atillaahun válasza pipacsdarazs (#4189) üzenetére


atillaahun
veterán

Express?

Webmail megy?

[ Szerkesztve ]

(#4191) pipacsdarazs válasza atillaahun (#4190) üzenetére


pipacsdarazs
csendes tag

Nem megy semmi. Azt írja, hogy "következő fájl használatban van, nem lehet hozzáférni: ......Microsoft/Outlook/outlook.pst. Zárja be a programot, vagy indítsa újra a számítógépet."
Hiába, akkor sem tudom fogadni az üzeneteket. (Egyébként 2007-es)http://itcafe.hu/dl/s/m1.gif

(#4192) atillaahun válasza pipacsdarazs (#4191) üzenetére


atillaahun
veterán

Akkor első körbe még próbálj meg tolni egy Javítás-t az Office telepítőből, hátha a program zakkant meg nem az adatbázis. Ha nem segít akkor áthelyezéssel tedd el magadnak a .pst fájlodat az eredeti helyéről valahova.
Ekkor elméletileg létrehoz egy új üreset következő indításnál. Ha úgy már beindul, akkor importálással tudod visszarántani a leveleid a régi fájlból.

(#4193) medium84


medium84
aktív tag

HI!

Nagyon gyorsan kéne egy kis help. Microsoft Outlookból vagy Mozilla Thunderbirből kéne mentenem az e-maileket mellékletekkel EGYÜTT, hogy egy másik gépen tovább tudjam használni.

Gyak, exportálás - importálás, csak mellékletekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#4194) atillaahun válasza medium84 (#4193) üzenetére


atillaahun
veterán

Ha lemásolod a .pst fájlod, abban minden benne van, és importálható másik Outlook-ba.

(#4195) medium84 válasza atillaahun (#4194) üzenetére


medium84
aktív tag

Pontosan hogyan történik ez?

(#4196) atillaahun válasza medium84 (#4195) üzenetére


atillaahun
veterán

Megnyitsz egy bármilyen mappát, F3 (kereső), fájl vagy mappa szerint, az összes meghajtón egyszerre keresel egy olyat, hogy *.pst

Ha megtalálod, akkor rárakod egy pendrive-ra vagy ahogy érzed. Másik gépen pedig Outlook > Importálás > Importálás más programból vagy fájlból > Outlook-adatfájl (.pst).

Nekem legalábbis Outlook 2012 alatt így néz ki a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#4197) medium84 válasza atillaahun (#4196) üzenetére


medium84
aktív tag

Kipróbálom, köszi.

(#4198) kraftxld válasza atillaahun (#4196) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outlook 2012? :F Van minden, csak 2012 nincs :) Outlook 2010, 2011 (ez a Mac-es) meg 2013
A beépített windows-os kereséssel elszüttyög fél napot, meg ha a rendszer és rejtett file-okban való keresés nincs bekapcsolva meg se találja.
A vezérlőpult / posta / adatfile-ok menüben simán meg lehet nézni, hogy hol van a pst.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4199) atillaahun válasza kraftxld (#4198) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah igen, az 2010 akart lenni, valahogy a 2012-re vagyok ráállva. :)

Nekem megtalálja fél perc alatt mindenféle állítgatás nélkül.
De gondolom nem azon fog múlni.

[ Szerkesztve ]

(#4200) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Hali!
Szeretnék egy rendes levélpapírt készíteni outlook 2010 alá. A háttér és az aláírás működik rendesen, csak a fejlécet nehezebb megoldanom, hogy felül legyen és maga egy link is legyen. Egyedi levélpapírnál be lehet állítani, hogy hova tegye a alapból azt, ahonnan lehet gépelni?
Összefoglalom, levélpapírnak ellene egy alap háttér (ez megvan), meg egy fejléc kép, ami egyben link is, és azt kellene, hogy a kép alatt induljon az alap írás, esetleg egy beállítható betűtípussal. Aláírás meg vagy külön aláírás beszúrással automatán, vagy szintén a levélpapír tartalmazza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.