Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy az Outlook 2013 esetében hol lehet beállítani, hogy az elküldött levelek melyik mappába kerüljenek?

Köszönöm

(#5502) Sasos válasza Gabesz87 (#5500) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha ennyire egysíkú a cím, akkor hozz rá létre egy szabályt, ami eltünteti.

Fájl-->szabályok és értesítések-->
Ha a "Feladó címében adott szó szerepel 'email.info'" és "A megadott fiókon keresztül érkezik", akkor "Végleges törlés"

(#5503) Sasos válasza Süvi (#5501) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem tudom mi a terv, de az elküldött levelek az ugyenezen nevű mappába kerülnek. Ha több adatfájl van a fiókoknak, akkor annak a fióknak az "Elküldött levelek" mappájába kerül, amelyikkel küldted. Amit lehet még állítani a mentéssel kapcsolatban azt itt találod Fájl-->Beállítások-->Levelek-->Üzenetek mentése

Pontosan mit szeretnél, hogy hová mentse?

(#5504) Süvi válasza Sasos (#5503) üzenetére


Süvi
őstag

Eddig minden levél az adott Imappos fiók Sent mappájába ment.
Most az adott fiók Elküldött mappájába.
Azt szeretném, hogy ezután is a Sent mappába menjen, korábban (2010) ezt be lehet állítani.
Most nem találom.

Köszönöm a válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#5505) Sasos válasza Süvi (#5504) üzenetére


Sasos
senior tag

Ezt nem fogom tudni, mert nem IMAP-ot használok, így ha lenne se biztos, hogy lenne nálam ilyen opció.

(#5506) VeryByte válasza Süvi (#5504) üzenetére


VeryByte
őstag

Esetleg ez?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#5507) Süvi válasza VeryByte (#5506) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm Nektek!
Megpróbálom beírni a makrot.

Köszönöm

(#5508) Gabesz87 válasza Sasos (#5502) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na, ez jól hangzik, kipróbálom majd. A gépen lehet, hogy jó megoldás, de a telefonom sajnos ettől még jelezni fogja valószínűleg, vagy nem? Na majd elválik. Köszi a tippet.

(#5509) Gabesz87 válasza Sasos (#5502) üzenetére


Gabesz87
addikt

Lekopogom, de úgy tűnik, bevált, amit mondtál. Tegnap este óta még nem kaptam semmit, telóra sem! :C :R

(#5510) GrandS


GrandS
senior tag

Outlook2013-ban levélküldéskor az üzenetek fele a postázandóban marad, de a címzett megkapja. Mi lehet az oka? Kösz!

(#5511) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok,

Az Outlook2013-ban létrehoztam egy alias címzésű fiókot és következő gondom van vele.
Ha az én primer címre jön, megkapom én a saját fiókomban és az alias fiókomban is lesz u.a.
Ha aliasra van címezve, megkapom és is, de az alias fiókomban 2x jelenik meg u.a. a mail. :F

Meg lehet változatni, hogy a nekem címzettek csak nálam, az aliasnak pedig csak aliasnál legyenek?

Kösz,

(#5512) hotel84


hotel84
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogyha megjelölök egy e-mailt MS outlook 2010-ben ellátandó feladatként akkor valamiért 4-szer jelenik meg a feladatlistában.

Tudnátok ebben segíteni hogy mit kell csinálni, hogy csak 1-szer jelenjen meg.

Köszönöm szépen

(#5513) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Outlook-ban látom, hogy van a levélben melléklet(ott a gémkapocs), de sehol nincs maga a fájl.
Kérdésem, lehet-e ezzel viccelni (lehet direkt akarnak viccelni velem, benne van a pakliban) vagy valami más lehet az oka? G-mail-ről kaptam a levelet.

F.K.T.

(#5514) Sasos válasza psg5 (#5513) üzenetére


Sasos
senior tag

Az Outlook alapértelmezésben tiltja azokat a mellékleteket, amik potenciális veszélyt hordozhatnak (futtatható állományok, javascript, stb.). Viszont ilyen esetben erről értesítést is ad a levél felett egy üzenetben. LINK

(#5515) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet olyan szabályt beállítani amivel az olvasott üzeneteket átteszi egy megadott mappába ? 2010 pro
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5516) psg5 válasza Sasos (#5514) üzenetére


psg5
veterán

Igen erre gondoltam, de nem jött értesítés, hogy veszélyes lenne...

F.K.T.

(#5517) nmarcell


nmarcell
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy Outlook 2013-ban nem szinkronizálódtak a mappák a Zimbra szerveren lévőkkel. (Outlookban lévők nem jelentek meg a Zimbra felületen és ugyanez fordítva.)
Beállítottam a gyökérmappa elérési útját "Inbox"-ra és eltűnt már az Outlookban beállított 2 mappa a levelekkel együtt. (Legalább most már szinkronizálódnak a mappák.)
Ez a két mappa most akkor törlődött vagy csak szimplán nem mutatja az Outlook.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#5518) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Valakinek sikerült átvinne az outlook.com-ra a google naptárját. Ha ics-be kimentem és outlook.com-ban betöltöm, akkor a név helyett busy felirat van és az időpontok se stimmelnek. Ha linkelem ugyanaz az eredmény. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#5519) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok! Próbáltam a keresőt, lehet nem voltam alapos, ezért bocsi.
A cégnél 2 laptopon használjuk ugyanazt az email fiókot outlookkal (egyik 2003-as, másik 2010-es) - cégnév@cégnév.hu
beállítottuk, hogy ne törlődjenek a mailek a szerverről, így mindketten olvashatjuk. Viszont ha egyikünk válaszol, azt a másik nem látja,nincs benne a kimenőben, elküldöttben. Erre szeretnék megoldást. Köszönök minden segítséget! :R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#5520) Jarod1 válasza SüdiLaller (#5519) üzenetére


Jarod1
addikt

Imap ot használjatok.

(#5521) SüdiLaller válasza Jarod1 (#5520) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Kifejtenéd bővebben?

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#5522) kraftxld válasza SüdiLaller (#5521) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A POP3 protokol már 10 éve is idejétmult volt amit jelenleg használtok.
Át kell állítani a fiókot IMAP-ra ha támogatja a szolgáltató ahol a levelezés van, ha meg nem akkor átvinni a levelezést normális helyre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5523) SüdiLaller válasza kraftxld (#5522) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Oké, köszi, hol állíthatom át? Ha nem lehetséges átállítani, akkor van alternatív megoldás? Mindenképp a meglévő cím fog maradni, mert ezt ismerik a régi ügyfelek. :R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#5524) kraftxld válasza SüdiLaller (#5523) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármilyen szolgáltatóra át lehet állítani, és a mostanitól kell elkérni a beállításokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5525) SüdiLaller válasza kraftxld (#5524) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Köszi a válaszokat, attól tartok nálam van sötét :B
Nincs egy olyan beállítási lehetőség ami a megválaszolt emaileket szerveren marasztalja, hogy a másik bejelentkezett gépen is látható legyen, hogy már megválaszolta valamelyikünk, vagy hogy egyáltalán elküldtünk egy emailt valakinek ?

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#5526) kraftxld válasza SüdiLaller (#5525) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A jelenlegi ezer éves POP3 levelezési protokol mellett amit használtok nincs ilyen lehetőség.
Minimális pénzért pl Office 365-re migrálható a cég levelezése, ott pedig teljes szinkronizáció megy akárhány Outlook kliens, webmail és telefon között. Amit a telefonon elolvasol az a weben és Outlookban is olvasott lesz, ugyanígy a küldött levelek, naptárak, névjegyek, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5527) Jarod1 válasza SüdiLaller (#5525) üzenetére


Jarod1
addikt

nincs csak az emap, vagy használjatok 1 gépet.

(#5528) SüdiLaller válasza Jarod1 (#5527) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

a fiók IMAP/SMTP
Ha egy cég 2 gépet akar használni, nem mondhatod hogy használj 1 gépet. Ő nem a kisfiam. :))

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#5529) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

(Lejárt a szerk. idő)
Ez megoldás lehet?

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#5530) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, hogy le lehet-e tiltani valahogy az ilyen fogyókúrás, potencianövelő férfiaknak kéretlen reklámokat Outlook 2007-ben?
Vagy mitől jönnek be ezek egyáltalán, gyenge a szűrő? :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5531) kraftxld válasza anonymus89 (#5530) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy korábban írtam, szar a szolgáltató és úgy látszik a spam szűrője is béna.
Értelmes eredményt szolgáltatóváltással tudsz csak elérni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5532) anonymus89 válasza kraftxld (#5531) üzenetére


anonymus89
addikt

Eastelcom-os a levelezőrendszer ez mond valamit Neked?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5533) kraftxld válasza anonymus89 (#5532) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor épp ideje a váltásnak ha értelmesen akarod használni céges célra.
Nem mond sokat, de a cégre rákeresve nem lehet valami komoly a levelezési infrastruktúra :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5534) anonymus89 válasza kraftxld (#5533) üzenetére


anonymus89
addikt

Tervben van már csak ugye mindent addig használnának míg végül valami nagy baj nem fog történni....
Valami picike ideiglenes megoldás, szabályok esetleg?

Sejtettem, köszönet a felvilágosításért! :R

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5535) kraftxld válasza anonymus89 (#5534) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Értelmes, szopás mentes, könnyen beállítható megoldásról nem tudok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5536) SzöSzi92 válasza kraftxld (#5219) üzenetére


SzöSzi92
újonc

sajnos csak most láttam a választ, de utólag is nagyon köszönöm a segítséget :)

(#5537) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

édesapámnak csináltam outlook.com-os fiókot, de azt írja ki, hogy nem létezik ilyen fiók. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5538) Jarod1 válasza cellpeti (#5537) üzenetére


Jarod1
addikt

Elirtad a emailcimet!

(#5539) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van az Outlook 2007-esben, hogy ha elindítom akkor kiírja hiba üziben, hogy a C:\.......\Outlook\outlook.pst. Adathiba miatt nem tudja elindítani. Nem tudok levelet küldeni/fogadni/törölni a következő üzenetet kapom. " A következő file használatban van, így nem lehet hozzáférni C:\....\outlook\outlook.pst. Zárja be fájlt használó alkalmazásokat, majd próbálkozzon újra. Lehetséges, hogy újra kell indítani a számítógépet." Illetve keresse meg a scanpst.exe file-t a helyreállításhoz. Ezt tegnap este óta csinálja és nem tudok vele mit tenni. (8Gb-os az adatbázis)

Jó lenne valami megoldás, a scanpst.exe-t még nem futtattam, mert rengeteg mappát és egyéb fontos adatot tartalmaznak a mappák, és nem szeretném ha eltűnnének az adatok.

:R :R

(#5540) profka1967 válasza Jarod1 (#4852) üzenetére


profka1967
csendes tag

http://www.groovypost.com/howto/outlook-2013-disable-weather-celsius/

(#5541) Jarod1 válasza Dzsolo (#5539) üzenetére


Jarod1
addikt

Nem fogja valami asztali windget a .pst-t? Elérési utvonal jó? Legelőször is csinálj 1 másolatot a file ról. Utána lehet babrálni.

(#5542) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hali!

Nekem lenne egy számomra érthetetlen gond az outlook 2007 vs. gmail-lel. Egy gép váltás ill. újrahúzás miatt újra be kellett állítanom az egyik e-mail címem. Ez a cím hibátlanul futott egy másik gépen is. Beállítás után viszont állandóan jelszót kér. Holott a megadott jelszó tuti jó és nincs elgépelve mivel webes felületen simán működik. Az outlook-ban a beállításokat többször ellenőriztem és jók. Szóval nem jutottam dűlőre benne. Az említett másik gépben is megnéztem ezt a fiókot és meglepetten tapasztaltam hogy ahol eddig rendben letöltötte a leveleket most azon a gépen is dobálja a jelszó kérést :(( :(( Na mondom akkor nem az outlook-ban írtam el valamit. (pop3) protokollal tölteném le a leveleimet. Na szóval akkor mondom hátha a gmail webes felületének beállításaiban kellene túrnom. Úgyhogy egy 3. szűz gépre is feltettem ezt a működni nem akaró címet és a 3. gépen is ugyanaz a jelenség. Mellé beállítottam egy másik gmail-es címemet is és az simán működik. Mindegyik gépben közös volt a win7 os. De ezek szerint az sem a gond okozója. Webes felületen a pop-os imap-os beállításokat a két cím között összehasonlítottam és nincs különbség. Én még ilyet nem láttam. Webes beállítások egyeznek, outlook-os beállítások egyeznek az egyik fiók megy a másik meg nem. Kifogytam az ötletekből :W :W :W :W

Esetleg lenne valakinek ötlete :F :F :F :F :F

Előre is köszönöm

Tutti

(#5543) Tutti-amigo válasza Tutti-amigo (#5542) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Megoldva!

Nálam is az volt a hiba, hogy a gmail-ben nem volt engedélyezve a kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférése.

Csak azt tudnám, hogyha a google változtatott a biztonsági beállíthatóságon akkor a másik 2 fiókom milyen megfontolásból volt engedélyezve. Akkor azokat is át kellett volna állítanom.

Na mindegy :C

(#5544) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Volna egy kérdésem, hogy tudom az androidos mobilomra letölteni a céges levelezésem beérkezett leveleit? (össz: 30 levél) 2.3.6 Gingerbread
Sikerült beállítani a bejövő: pop.xxxxxxx.hu
kimenő: mail.xxxxxxx.hu-t
felhasználónév jelszó páros is jó de az eddig beérkezett leveleket nem tölti le...
Vagy ez csak akkor működik ha előtte outlook-ban beállítom, hogy az üzenetekből egy példány a kiszolgálón marad? :F
Küldeni/fogadni már tudok működik szépen.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5545) Sasos válasza anonymus89 (#5544) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha az outlooknak nincs bepipálva, hogy hagyjon fent egy példányt, akkor POP3 esetén üríti a fiókot. Ezt amúgy megnézheted, ha webmail felületen fellesel a szerverre (ha van). De az outlook és a telefon között biztos lehet szinkronizálni vagy a telefon szoftverével, vagy a Windows mobile eszköz-központtal. De ha POP3-at használsz, és nem állítod be mind a két eszközön, hogy hagyja fent a levelet, akkor azé lesz aki előbb letölti.Vagy használj inkább IMAP-ot.

(#5546) anonymus89 válasza Sasos (#5545) üzenetére


anonymus89
addikt

Bepipáltam most annyit értem el, hogy már a webmail-es címen a squirrelmail-ben is látom az 1-1 üzenetet a bejövő/kimenőben.
2007-es outlookot használok a beállítások/Mobil alatt erre vonatkozna amit írtál? 2 menüpont van Értesítések és Mobileszköz-beállítások

IMAP használata hogy működik?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5547) Sasos válasza anonymus89 (#5546) üzenetére


Sasos
senior tag

IMAP esetén mappákat szinkronizál és csak fejléceket ránt le a levelező rendszer. Ha meg is nyitod a leveleket, akkor rántja le a levelet/mellékleteket magát. Szinkronizálja a bejövő, kimenő mappát is egyaránt és a szerveren csücsül a levél addig, amíg nem törlöd az egyik klienssel. Nagyobb forgalom mellett (pl sok a mellékleteket tartalmazó levél), ha meg kell hagyni a leveleket, akkor a levelező fiók mérete okozhat esetleg gondot.

Szerk: Mobilhoz kimondottan ajánlott (meg amúgy is), mert csak a fejlécek letöltésével jelentős adatforgalmat takarít meg. Csak az a levél lesz ténylegesen letöltve, amit meg is nézel.

[ Szerkesztve ]

(#5548) anonymus89 válasza Sasos (#5547) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi már kapisgálom , az IMAP-ot nekem kell állítani?
Tulajdonképpen az volna lényeg, hogy ami eddig benne van a érkező/küldött-ben azt a telefonon is lássam tehát ne csak azokat amit ma küldtem el.
Ez megoldható vagy régi a telefonom rendszere?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5549) Sasos válasza anonymus89 (#5546) üzenetére


Sasos
senior tag

Lejárt az idő...

Szinkronizálni (régi PDA-t használunk vonalkódolvasásra) a Windows mobil-eszközközponttal tudsz. Nem mai darab, Vistás korszakból maradt, de megy 7 alatt is hibátlanul. Ha a teló csatlakozik a géphez, akkor párosítod, beállítod miket szinkronizáljon és megcsinálja (én csak Windows Mobile alapú eszközökkel használtam, nem tudom mit kezd egy Windows Phone, CE vagy más alapú eszközzel).
Egyszerűbb az IMAP.

Szerk: A levelező szerver beállításainál megnézed, hogy hogyan kell IMAP-hoz belőni és ennyi. Onnantól, ha mind a két eszköz IMAP-al csatlakozik, akkor mindent látsz itt is, ott is. Ha kellenek az eddigi levelek, akkor vagy továbbítsd a saját címedre, és akkor újra bekerül, csak te leszel a feladó, vagy a teló szoftverével szikronizáld le az Outlook alól.

[ Szerkesztve ]

(#5550) anonymus89 válasza Sasos (#5549) üzenetére


anonymus89
addikt

Az outlook-os gépen még xp van :N
A levelezőszerverért külsős cég felel ha jól tudom.
úgy látom nem olyan egyszerű ez... :(

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.