Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) pankotain válasza vadkörte (#12500) üzenetére


pankotain
tag

igen megy nem kell hozzá semmi csak az omv
itt minden megvan a transmission is.
https://ownszerver.ddns.net/index.php/s/a59kjJrXq66ZJS4

www.pankotainorbert.hu

(#12502) lovi27 válasza vadkörte (#12500) üzenetére


lovi27
addikt

Nem követed a fórumot... :U

Ha csak a Transmission hiányzik a pluginok közül, akkor egyszerű a dolgod: link
Csak mentsd el a mostani config fájlt és ne változtasd meg a letöltési helyet.

(#12503) stigma válasza vadkörte (#12497) üzenetére


stigma
addikt

(#12497) vadkörte : Hát na nagy Linuxos vagy akkor secc perc elsajátítani a Dockert vagy a Potrainer alapjait. De ha kifogástalanul megy a NAS, felesleges csesztetni.

(#12498) pankotain : Plex esetében a Transcodingot kapcsolt ki , mert megszi a gépet
Valahol itt lehet, de nem használok Pelx-et: https://forums.plex.tv/t/how-to-disable-transcoding/221550/64

Nálam ez a szerény NAS (J4105-ITx, 2x4GB ram, SSD, HDD) hálózaton 2 boxxal (Khadas VIM3L és Beelink GT1-Mini) jobb gigabites routerrel (Asus TR-AX58U) + falbal, szegélynél Cat7 S/FTP kábellel (ami tudna 10GB-et is) akadásmentes a 4k-s lejátszás mindkét boxon egyszerre.
Transcoding esetén ha nincs kikapcsolva, akkor mondjuk egy más felbontású eszközöd miatt a NAS visszabutítja/felhjavítja a minőséget, így akár egy i7-es gépet is megfeketetnél.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12504) stigma válasza pankotain (#12501) üzenetére


stigma
addikt

Hi, egyetlen dolgora figyelj, igaz ez csak apróság, és én is csak kezdő vagyok.
Docker fájlokat ne a /home-ba mentsd, mert ha a rendszer SSD/HDD meghal akkor nem tudod gyorsan újrahúzni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12505) mzsol válasza stigma (#12504) üzenetére


mzsol
tag

Ha az egész omv partíciót mented az is megoldás lehet.
Más:
Rsync beállításban tud valaki segíteni? Munkaállomásról szeretnék felszinkronizálni az OMV-re. Mit hogyan kell beállítani? Esetleg egy képernyő kép valakitől.

(#12506) szasza7103 válasza lovi27 (#12490) üzenetére


szasza7103
tag

Sikerűlt!

Meg is kaptam a 28 db teszt emailt. :DDD
Ha szeretnék az ftp login-re értesítést azt hol tudom belőni?

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#12507) pankotain válasza stigma (#12504) üzenetére


pankotain
tag

Plex Transcodingot kikapcsolnám, buta nettel nem tudnának filmet nézni, sokan nyuzzák.
Hálozaton belül nem kodol azt beállitottam.
8 film a határ egyszere, addig nincs baj. 4K nem fogja a procit de akad a tv és gépen is.
dlna visszi ezért a plexbe nem rakok 4K filmet.
Mentés megy a backup és minden adat 2 szer van meg, felhasználok adatai 3 szor van mentés másik szerver máshol igy biztonságos.

www.pankotainorbert.hu

(#12508) lovi27 válasza mzsol (#12505) üzenetére


lovi27
addikt

Ehhez nem kell képernyőkép, valószínűleg egy összetett parancs lesz a vége.
Jobb, ha nem vársz másra. Távoli könyvtár szinkronizálása vagy valami hasonló feladattal indulj el és meglátod nem is olyan nehéz. Induláshoz kis segítség:

rsync használata

(#12509) pankotain válasza mzsol (#12505) üzenetére


pankotain
tag

Szerver egyszerü bekapcs port ami nálam 789
modulok/hozzáadás/általános mappa és név felasználónév csoport
/felhaszálok felhasználonév jelszó hozzáadás.
felhasználonak legyen joga a mappához.
Kiliens nálam igy megy
rsync://root@valami.valami.hu:789/NextCloud

www.pankotainorbert.hu

(#12510) vadkörte válasza stigma (#12503) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem vagyok nagy linux guru, de egy kis terminal-ozástól nem ilyedek meg. Rá is próbálok és ha már lúd legyen kövér Manjaró alól :DDD

(#12502) lovi27:
Valóban. Mostanában nem követtem a topikot. (mostanában=kb. 2 hónap)

Üdv. V. Körte

(#12511) nemurea válasza vadkörte (#12510) üzenetére


nemurea
aktív tag

" Amíg működik működik. Ha végleg elszáll, keresek valami mást az OMV helyett. Sajnálnám, ha váltanom kellene."

Javaslom, ne tedd. Az OMV nagyszerű abban, amire vállalkozik: NAS. A plugin-megközelítés egyszerűbbé tette a kezdeti beállítást, de egyben belimitálta a használatot és a programok aktualizálását is. Az 5-ösben képviselt vonal a közép és hosszú távon helyes irány. Kapsz egy jól működő NAS-t, és mindenféle megkötés nélkül olyan funkciókkal bővíted, amilyenre szükséged van, anélkül, hogy aggódnod kéne, hogy az egyik OMV verzióváltást lekövetik-e a pluginok.

Ha új NAS rendszert tanulnál meg, ott megint a nulláról kell kezdeni az ismerkedést a koncepcióval, és a megszerzett tudás csak speciális arra az egy rendszerre. A docker univerzális, és nemcsak a szerveren, hanem bármelyik oprendszeren hasznos. Amúgy az klassz, ha kipróbálod (ld. fent, Manjaro), de érdemes egy céllal együtt megtenni, nálam is ez volt az OMV 3->5 upgrade.

Ettől függetlenül totál ismerem az érzést: mi a fenének kell ez nekem, már megint valami újat kell megtanulnom! A dockernél pont így éreztem. Ezelőtt akkor, amikor a nagyszerű Nokia E52-m volt és le kellett volna cserélni tapogatós telefonra. Mintha a fogamat húzták volna.

(#12512) Tarokk79 válasza lovi27 (#12490) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Nekem nem sikerült. Amit írtál beállítottam, de a mentéskor hibaüznetet kaptam elsőre. Másodikra elmentette, de a következő üzenetet kapom:

Hiba #0:
OMV\AssertException: Failed to send the email. Please check the logs. in /usr/share/php/openmediavault/email.inc:77
Stack trace:
#0 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/notification.inc(330): OMV\Email->assertSend()
#1 [internal function]: Engined\Rpc\OMVRpcServiceEmailNotification->sendTestEmail(NULL, Array)
#2 /usr/share/php/openmediavault/rpc/serviceabstract.inc(123): call_user_func_array(Array, Array)
#3 /usr/share/php/openmediavault/rpc/rpc.inc(86): OMV\Rpc\ServiceAbstract->callMethod('sendTestEmail', NULL, Array)
#4 /usr/sbin/omv-engined(537): OMV\Rpc\Rpc::call('EmailNotificati...', 'sendTestEmail', NULL, Array, 1)
#5 {main}

logban ezt látom:

May 1 07:41:46 omv postfix/sendmail[5511]: warning: valid_hostname: numeric hostname: 192.168.50.187
May 1 07:41:46 omv postfix/sendmail[5511]: fatal: file /etc/postfix/main.cf: parameter mydomain: bad parameter value: 192.168.50.187

Ez az IP cím az OMV-m belső címe. Nem értem miért szerepel itt, hiszen a gmail-es beállításokat állítottam be :).

Mi lehet a hiba?

(#12513) pankotain válasza Tarokk79 (#12512) üzenetére


pankotain
tag

Probáld igy:
smtp: smtp.gmail.com
port : 465
ssl/tsl
porfoward a routerbe legyen 465-re

www.pankotainorbert.hu

(#12514) Tarokk79 válasza pankotain (#12513) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Most néztem a mentéskori logot. Azt mondja 19 feladatból egy volt failed:

ID: run_postmap_sasl_passwd
Function: cmd.run
Name: postmap /etc/postfix/sasl_passwd
Result: False
Comment: Command "postmap /etc/postfix/sasl_passwd" run
Started: 08:50:18.390055
Duration: 3112.978 ms
Changes:
----------
pid:
29707
retcode:
1
stderr:
postmap: warning: valid_hostname: numeric hostname: 192.168.50.187
postmap: fatal: file /etc/postfix/main.cf: parameter mydomain: bad parameter value: 192.168.50.187
stdout:

Ezt nem értem :(.

(#12515) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#12514) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ez megoldotta:
"it clearly states the error is in /etc/postfix/main.cf. Open it and fix myhostname value to match hostname command. Then run service postfix reload and check how it is."

192.168.50.187 helyett omv.192.168.50.187-et kellett odaírnom.

(#12516) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#12515) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Bocs, mégsem :(. A teszt nem jött át a változásoknál meg ugyanúgy dobálja a hibát :(.

(#12517) mzsol válasza lovi27 (#12508) üzenetére


mzsol
tag

Nem paracssoros dologra gondoltam. Webgui-ban rsync szolgáltatás konfigurálására. pankotain leírását megcsináltam, de az utolsó sor azt nem tudom hova kell írni/beállítani. Vagy hogy az addig beállítottak alapján hogyan hajtódik végre a szinkronizálás.

(#12518) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#12516) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszönöm Pankotainnak. Rosszul volt beállítva a tartományom :).

(#12519) nemurea


nemurea
aktív tag

Teljesen véletlen nem tudja valaki, hogy OMV5 / Debian10-ben hogyan kell megoldani, hogy az USB portra dugott DVD-olvasóba helyezett DVD-t a rendszer automatikusan mount-olja egy megadott könyvtárba? OMV3-on még sikerült munkára bírnom az "udev elindítja a script-et, ami elvégzi a mount-ot"-módszert, de úgy tűnik, időközben áttért a rendszer a systemd megoldásra, és ez már nem (jó) megoldás. A syslog egyébként ilyesmit mutat, de ez nem tudom, előzmény vagy okozat:

VFS: busy inodes on changed media or resized disk sr0

(#12520) pankotain válasza mzsol (#12517) üzenetére


pankotain
tag

Webes openmediavaul és openmediavaul között.
Az a sor a kliens távoli szinkronizálás beállítása.

www.pankotainorbert.hu

(#12521) nemurea válasza nemurea (#12519) üzenetére


nemurea
aktív tag

OK, ha rajtam kívül másvalaki is a múltban él, és vannak DVD-i és azon pl. zenék, és meg akarja őket osztani automatikusan a hálózaton, akkor az automount OMV5-ön így működik (nincs még agyontesztelve, de eddig jó):

/etc/udev/rules.d könyvtárba új fájl, pl. 97-autodvd.rules néven

A tartalma kb:

SUBSYSTEM=="block", ENV{ID_CDROM}=="1", ACTION=="change", RUN{program}+="/usr/bin/systemd-mount  --no-block --collect $devnode /
srv/dev-disk-by-label-wd2tera/nassh/omvdvdauto"

A nassh könyvtár shared. Így a mount point a pl. sambán megosztott könyvtárak közé kerül, vagyis a DVD tartalma automatikusan látható lesz pl. a Windows-os gépek és a médialejátszók számára.

Korábban (OMV3) az NFS megosztás nem mutatta ennek az omvautodvd könyvtárnak a tartalmát, csak a samba, még megnézem, hátha most már ez is oké.

(#12522) szasza7103


szasza7103
tag

A cpu hőmérsékletről hogyan lehet infót szerezni? omv 4.x

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#12523) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Most egy olyan problémám van, hogy mindent beállítottam (amit szerettem volna) és elvileg megy. De minden alkalmazás (jellyfin/ombi/nextcloud), amit a linuxserver/letsencrypt-en keresztül "érek el" iszonyatosan lassú.
Duckdns-t használok, a router (openwrt) frissíti az ip címet, ezzel most nincs is gond, mert a cím él, csak iszonyatosan lassú, használhatatlan. Be is tudok lépni, de még itthonról sem használható. Mi lehet a gond? Merre kezdjem el keresni a hibát?

U.i.: Ha belső ip címen kersztül érem el, akkor minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#12524) gg1876


gg1876
tag

Üdv, az alábbi két üzenet durván fél óránként megjelenik a rendszernaplóban:
systemd[1]: Reloading Samba SMB Daemon.
systemd[1]: Reloaded Samba SMB Daemon.
Ezzel összefüggésben lehet, hogy rövid ideig nem érem el a megosztott mappákat.
Mitől lehet ez és hogy tudom javítani?
Rendszer: 4.1.35-1 (Arrakis)

(#12525) pankotain válasza szasza7103 (#12522) üzenetére


pankotain
tag

apt install lm-sensors -y
sensors

www.pankotainorbert.hu

(#12526) szasza7103 válasza pankotain (#12525) üzenetére


szasza7103
tag

ezt én is megtaláltam.
a smart adatok között kellene keresnem?

[ Szerkesztve ]

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#12527) pankotain válasza szasza7103 (#12526) üzenetére


pankotain
tag

nem ez csak parancssorba, webes nincs, vagyis nem tudok.

www.pankotainorbert.hu

(#12528) Corix72 válasza pankotain (#12527) üzenetére


Corix72
csendes tag

Hello pankotain,

A nextcloud telepítési leírásodban a nextcloud letöltési linkje nem jó :

Parancs:
wget http://pnorbi.ddns.net/norbi/setup-nextcloud.php.zip
(https:// előtaggal sem megy)
Nem jó az elérési út:
--2020-05-02 12:48:22-- http://pnorbi.ddns.net/norbi/setup-nextcloud.php.zip
Resolving pnorbi.ddns.net (pnorbi.ddns.net)... 84.0.173.152
Connecting to pnorbi.ddns.net (pnorbi.ddns.net)|84.0.173.152|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 404 Not Found
2020-05-02 12:48:22 ERROR 404: Not Found.

Gondoltam szólok hogy javítsuk ki valamilyen jobb linkre.

(#12529) pankotain válasza Corix72 (#12528) üzenetére


pankotain
tag

bocsi javitottam.
ugyan ugy ez maradt
wget http://pnorbi.ddns.net/norbi/setup-nextcloud.php.zip
kaptak az oldalak ssl-t majd átirom az infoba.
vagyis most igy is jó
https://pnorbi.ddns.net/setup-nextcloud.php.zip

[ Szerkesztve ]

www.pankotainorbert.hu

(#12530) Corix72 válasza pankotain (#12529) üzenetére


Corix72
csendes tag

Köszönöm.

Már csak ezek a problémák maradtak :
Ezeket hogy tudom megoldani?

(#12531) pankotain válasza Corix72 (#12530) üzenetére


pankotain
tag

Az adat könyvtár ne a nextcloud mappa alatt legyen.
A memoria limit a php.ini be. /etc/php
ez az sslconfig. abba kell belerakni /etc/apache2/sites-available/default-ssl.conf
<VirtualHost *:443>
ServerName cloud.nextcloud.com
<IfModule mod_headers.c> Header always set Strict-Transport-Security "max-age=15552000; includeSubDomains" </IfModule>
</VirtualHost>
„/.well-known/carddav hibát ir ha nem az alap var/www/html be van telepitve, nekem is irja. calendarobject_calid_index. occ parancs futatása a nextcloud könyvtárba.
sudo -u www-data php occ db:add-missing-indices
legalsora ahol hármat ir azt nem tudom nekem nem volt talán ott a dokumentácioba a megoldás.

[ Szerkesztve ]

www.pankotainorbert.hu

(#12532) pankotain válasza Corix72 (#12530) üzenetére


pankotain
tag

Frissitettem és nekem is megvanak ezek a hibák, az elsöt kivéve.
probálom megfejteni.

www.pankotainorbert.hu

(#12533) stigma válasza Corix72 (#12530) üzenetére


stigma
addikt

Akkor menjünk sorban, egy részét meg tudom válaszolni:

1. probléma
The "Strict-Transport-Security" HTTP header is not set to at least "15552000" seconds. For enhanced security, it is recommended to enable HSTS as described in the security tips ↗.

Nason létrehozott Docker mappád vagy Appdata vagy nem tudom mi a neve keresd meg benne az alábbi mappában lévő fájlt kell konfigoltálni: Letsencrypt
Nálam minden docker fájlok az Appdata mappán belül van , ezért az alábbira van szükségem:
nasip =>192.168.1.xx vagy 192.168.0.xxx vagy ha újabb routered van akkor 192.168.50.xxx
 \\nasip\Appdata\Letsencrypt\nginx\ssl.conf

Itt az alábbi sort írt át:
add_header Strict-Transport-Security "max-age=15552000; includeSubDomains; preload" always;
A számértéket kell átírnod, majd CTRL+X és "y" , mint metés

2. probléma: Mount ID probléma
storage_id
mounts.root_id
mount_id

Legegyszerűbb ha felpakolod a Nextcloud-on belül az OCC web app-ot,mert több mindenre megoldás lesz.
Ehhez a mountId-hez az appot felteszed, elindítod majd az alábbi parancsot kell kiadnod:
db:convert-filecache-bigint

Hivatalos oldali probléma megoldás
valaki a Nextcloud forumba kérdezte és válaszolta meg (vége fele van a megoldás ) :Link

3. probléma: index probléma
Missing index "calendarobject_calid_index" in table "oc_calendarobjects_props".
Missing index "schedulobj_principuri_index" in table "oc_schedulingobjects".

OCC-web app futtása, majd az alábbi parancs: db:add-missing-indices
Nextcloud fórumban lévő probléma megoldás: Link

Pirossal jelzett elsőre és a sárga másodikra fejből nem tudok válaszolni, de ott valami ramméretet kell növelni.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12534) pankotain válasza Corix72 (#12530) üzenetére


pankotain
tag

Rakatmam az infok közé 10 Nextcloud hiba javitások.
Minden hiba megoldva.

www.pankotainorbert.hu

(#12535) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Valaki konfugurált és használ/használt az elmúlt 1-2 héten az alábbi konténert, melyet duckdns-el konfigurált ?
linuxserver/letsencrypt

Én 4-es OMV-vel vagyok, ott teljesen jól megy, de valahogy Virtualboxban lévő 5ös alatt Potrainerrel nem tudom életre kelteni.
Vagy porthibát ír, ami nem lehet, mert jól árirányítottam, próbáltam 1-1-ben is 80:80, 443:443 de sehogy nem megy.
Többfajta módon is próbáltam a leírások alapján: https://docs.linuxserver.io/images/docker-letsencrypt

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12536) Tarokk79 válasza stigma (#12535) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Én igen. Nekem minden simán megy. CSAK, van egy hiba. Azt nyomozom már napok óta. A jellyfin szerver a reverse proxin keresztül iszonyatosan lassú. Használhatatlan. Ombi-t és Nextcloudot beállítottam azok okék.

letsencrypt:
image: linuxserver/letsencrypt
container_name: letsencrypt
cap_add:
- NET_ADMIN
environment:
- PUID=1000
- PGID=100
- TZ=Europe/Budapest
- URL=mysubnet.duckdns.org
- SUBDOMAINS=nextcloud,www,jellyfin,ombi
- VALIDATION=duckdns
- DUCKDNSTOKEN=mytoken
volumes:
- /srv/dev-disk-by-label-Data/appdata/lets:/config
ports:
- 446:443
- 82:80
restart: unless-stopped

Értelemszerűen írd át amit akarsz :).

[ Szerkesztve ]

(#12537) stigma válasza Tarokk79 (#12536) üzenetére


stigma
addikt

Aham és gondolom adblocker-t nem használsz ugye, mert szerintem nekem ez lesza probléma, utólagosan tettem fel a piHole-t és szerintem az akaszt meg.

Huha a reverse proxi-ról priviben tudsz nekem nyilatkozni, mert szendevek vele egy ideje de nem jutok előre, mit állítsak.
Akkor a te szokgáltatásaidat így éredel ?
- nextcloud.mysubnet.duckdns.org vagy mysubnet.duckdns.org/nextcloud
- ombi.mysubnet.duckdns.org vagy mysubnet.duckdns.org/ombi

A többit priviben :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12538) stigma válasza Tarokk79 (#12536) üzenetére


stigma
addikt

Ezer hála, most már megy minden, Pi-Hole volt a gond szerintem vagy már magam sem tudom mert az általad javasoltaknál 2 helyen tért el az enyém:
SUBDOMAINS : itt vagy üres vagy wildcat-ot is írtam
validation: itt nekem http volt, vagy ugye dns vagy duckdns-t lehet írni.

Most elsőre megy amivel 2,5 napja szívok, hogy egy adott domain esetében vagy előtaggal vagy ,,új lapként" menjenek az alkalmazások, melyeket netre akarok kiengedni, attül függ melyik verizó aktiválom (subdomain vagy subfolder)

pl.: nextcloud.mysubnet.duckdns.org vagy mysubnet.duckdns.org/nextcloud

Amúgy úgy tudtam célszerű egy új netwrok-ot létrehozni és ahhoz társítani a jelen esetben a Letsencryp-t illetve a többi olyan alkalmazást melyet a netre kiengedsz.

Ez igaz?
Remélem magyarul írtam le neked. :DDD
Ezer hála mégegyszer. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12539) Tarokk79 válasza stigma (#12538) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Az jó, ha egy docker hálózatban van a letsencrypt és az alkalmazás, amit el akarsz majd érni pl. nextcloud. Nem kell neki új, csak egyben legyenek. Ha nincsenek egyben, akkor az nginx beállításoknál nem tudsz a docker nevével hivatkozni rá, ami kicsit nehezíti, de az sem lehetetlen. Az, hogy mi legyen egy hálóatban azért nem egyszerű, mert szerintem a nextcloudnak az adtbázisa is jó, ha a nextclouddal van egy hálón.
Most én is úgy csináltam, hogy egyik háló, amit kívülről el akarok érni, és ami hozzá tartozik. A másik amit nem akarok kintről elérni. A harmadik meg egy olyan, ami nem fontos meg a próba.

Én is úgy néztem, hogy attól függően, hogy subfoldert, vagy subdomaint "aktiválod" tudod elérni vagy nextcloud.mysubnet.duckdns.org vagy mysubnet.duckdns.org/nextcloud címen.

Amúgy én azzal szívtam, hogy TDL alapján a duckdns-t először nem így csináltam, és valamiért nem nagyon ment.
Utána meg azzal, hogy nem voltak egy hálózatban ...

Hozzáteszem, hogy én is az elmúlt napokban szívtam vele, ezért nem is vagyok szakértője, de egy csomó mindennel szívtam már én is :) .

(#12540) stigma válasza Tarokk79 (#12539) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infókat.
Én is annyira vagyok épp szakértő mint te, tanulgatok-tanulgatok amennyi időm van.
Most minegyik egy hálózaton van (alapértelmezett bridge-en) melyen minden alkalmazás található, ezért én igaz csak 2-t terveztem:
- Bridge vagy bármilyen nevüt létrehozok/használok: Azok a konténerek futnak, amiket nem engedek ki a netre.
- másik nevü (pl.: web néven) létrehozok egy másikat, melyekre azokat az appokat pakolom, melyek a netre mennek.

Amúgy én még annyit kipróbálok, hogy jelenelg 2 db duckdns elérésem van, stigmavb.duckdns.org és stigmavb.ducknds.org.
Én vb-set aktiváltamm, viszont majd ha időm engedi akkor pipróbálom azt, hogy a SUBDOMAIN=wildcard

Gondolom ebben az esetben szerintem nem kell subomaineket megadni , csak aktiválnod a szükséges .conf fájlt és restartolin a letsencrypt-et.
A srác valami hasonlt csinált itt is: link

TDL videoja alapján csináltam én si az OMV-t, viszont az már jó 2 éves video, de hála istennek van aki segít nekünk ebben is (OMV5 + Portrainer) : https://dbtechreviews.com/

Így is van egy fajta biztosnágérzetem, de én végeredményven valami ilyesmit akarok csinálni, mikor egyfajta autentikációval engeded ki az alkalmazásokat netre: https://www.smarthomebeginner.com/traefik-2-docker-tutorial/

Igaz ez elég durván tömény nekem, nagyrészét értem csak a Google féle autentikáció(Google OAuth 2.0) az ami sokkolt miket/hogy csinál.

Köszi mégegyszer. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12541) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Sziasztok!
Hosszas olvasgatás, latolgatás után belefogtam egy OMV 5 telepítésbe. NAS326-ot fog leváltani.
Sokadik nekifutásra is ugyan azon a problémán akadok fenn.
Az összefoglaló alapján a telepítés megtörtént.
A 12478-as hsz szerint próbálok PHP szervert telepíteni.
Apache2 hiba nélkül feltelepül.
MariaDB szintén OK
Az 5. pont szerinti phpmyadmin telepítésekor amint eljutok ide:
"sudo systemctl reload apache2" , összeomlik az egész, elérhetetlen az Apache is.
Mi az ördögöt rontok el?
Köszönöm!!

(#12542) stigma válasza Lacics25 (#12541) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát sajnos elkeserítelek, mert ezzel a fajta telepítés nem igazán ajánlott már, én és mások is inkább dockert ajánlom.
Gondolom nextcloudot telepítenél, itt mindent megtalálsz:
https://dbtechreviews.com/ [link]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#12543) Lacics25 válasza stigma (#12542) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Köszönöm!

(#12544) pankotain


pankotain
tag

Itt az új elérés én is újra raktam mindent.
[link]

www.pankotainorbert.hu

(#12545) tradeelek11


tradeelek11
Topikgazda

Szeretném segítségeteket kérni.

Idáig RPI alatt futattam a rendszert,
viszont összeraktam egy kis configot:
Ryzen 3200G
GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI
16 Gb Ram
128 Gb SSD a rendszernek.
2*4 Tb WD Red az adatoknak.

A rendszer sec perc alatt fel is ment.
A 2 WDét az OMV keresztül formáztam ext4-re.
Viszont itt jön a bibi. Ahogy be akartam rakni őket
tükör RAIDbe ott nem látja őket az OMV:
[kép]
Hiába vannak a Fájlrendszernél csatolva vagy leválasztva:
[kép]

Még ezt is kipróbáltam:
mdadm --create /dev/md/name/dev/sda1 /dev/sdc1 --level=1 --raid-devices=2

Ezt kaptam vissza:
mdadm: You haven't given enough devices (real or missing) to create this array

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#12546) Lacics25 válasza pankotain (#12544) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Sikerült telepíteni. Most már csak az a gondom, hogy nem tudok belépni. :F Sem root, sem admin, sem a létrehozott felhasználó felhasználónévvel nem enged be. Jelszó, amit a telepítés során megadtam.

(#12547) Pelican válasza Lacics25 (#12546) üzenetére


Pelican
őstag

A web adminra openmediavault a default jelszó.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12548) pankotain válasza Lacics25 (#12546) üzenetére


pankotain
tag

Felhasználonév: phpmyadmin
omv meg admin
jelszó openmediavault

[ Szerkesztve ]

www.pankotainorbert.hu

(#12549) pankotain válasza tradeelek11 (#12545) üzenetére


pankotain
tag

csak felcsatolatlan formázatlan vinyot lehet.
Töröld a patriciot és látni fogja.

www.pankotainorbert.hu

(#12550) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Korai volt az öröm.

Csak ennyi hibát találtam:

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.