Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) stigma válasza mrzed (#13550) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát igen tcp-t kell.engedélyzeni mindenképp, igaz é mindkettőt szoktam(tcp és udp)
Ha igy is zárva lennél, akkor natolva vagy, ami azt jelenti hogy a belső router ip-d és a külső nem egyezik meg.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13552) mrzed válasza stigma (#13551) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm. Mikrotikben nincs olyan lehetőség, hogy 'both', de már megcsináltam mindkettőre.
Más:
Tudnátok ajánlani plug in-t, vagy omv5-el telepített debian alól futtatható hardware monitort? A lényeg a hőszenzorok értékeinek, ventilátorok fordulatszámának lekérdezése. Be szeretném hangolni a most épülő x86-64 alapú nas-om ventilátorainak indulását, teljesítményét.

(#13553) _q válasza stigma (#13549) üzenetére


_q
addikt

Tiltani nekem se engedi valamiért csak "allow" működik. Firewall rule menübe lehet olyat, hogy blokkolja azt ami nem magyar címről érkezik, azt beállítottam + amit javasoltál a Tool menüben. Most szépen blokkolja is a kívülről jövő próbálkozásokat, viszont még is van napi huszon pár látogató.

(#13554) 3800+ válasza mrzed (#13552) üzenetére


3800+
őstag

Egy ilyen nekem is tetszene, jelenleg a netdata-t hasznalom, de pl a hdd homersekletet ez nem mutatja csak a prociet.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13555) stigma válasza mrzed (#13552) üzenetére


stigma
addikt

Ok, rendben, örülök hogy működik.
Netdata amit használok, HDD tempet max omv5-ön bellül szoktam nézni ha fontos lenne.
Netdata-ra is hackelhető de ott egy másik porton éred el a HDD adatokat mint netdara-t (IP:7634 )

(#13553) _q : Block nekem sem megy, és a te megoldásodat szerintem jó lesz, a többségét kiszűri.
A napi ,,látogatókkal" én nem foglalkoznék, vagy mondjuk nextcloud esetében megadnék 2 faktoros bejelentkezést , ha mégis meghekkelnének akkor biztos ne jusanak be.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13556) footy


footy
addikt

Hatha erdekel valakit a Syncthing tapasztalat.
A celom az hogy 2-es szamu NASom kivalasztott(egyelore csak a /Media) konyvtarairol live backupot keszitsek az 1-es szamu NASra.
(A ket NASomon telepitve van a keepalived/VRRP igy a virtualis IPn keresztul akkor is elerheto a share hogyha az egyik NAS kiesik/ujraindul, ezert fontos hogy ugyanaz legyen a tartalom )
Az elso megoldas az volt, hogy Syncthinget futtattam mindket NASon dockeren. Itt nem volt semmi kulonosebb trukk, az egyetlen amire figyelni kell, hogy vagy host vagy macvlan legyen a halozati beallitasoknal, mert nalam (3x)natolt halozatbol nem akart kommunikalni(nem sikerult elerni a relay servert).
Ezutan jogosultsagi problemakba utkoztem, ugyanis a Syncthing minden szinkronizalando mappaba letrehoz egy adatbazist az abbban talalhato fajlokrol, emiatt tehat irasjog kell a szinkronizalando mappara. Ez mar eleve nem tetszett, de nem tovabb probalkoztam. (megszeditett a szep GUI :D )
Miutan megadtam a jogosultsagokat mindket NASon a mar meglevo Media mappakra, elkezdodott az indexeles, ami 1,3Terra adatnal 13oran at tartott :O
Amikor mar ugy tunt hogy minden ok, nemsikerult szinkronizalni a mappakat, hiaba parositottam az eszkozoket es hiaba volt ugyanaz a mappa IDja.
Tobbszori probalkozas utan feladtam, mert valamelyik eszkozon mindig hibat jelzett.

Ezutan probalkoztam egyet az inotify es az rsync kombinaciojaval, de programozasi ismeretek hijan nem egeszen ugy mukodott ahogy szerettem volna.

Aztan megtalaltam az lsyncd nevu programot, ami pontosan arra valo ami nekem kell.
Szoval ha valaki let tud mondani a GUIrol, akkor helyi szinkronizalasra hatarozotta jobb valasztas az lsyncd.

[ Szerkesztve ]

(#13557) sztanozs


sztanozs
veterán

Azt hiszem kicsit közelebb kerültem a disk IO problémához. A transmission iszonyat módon szemetel az IPv6 problémák miatt, és olybá tűnik, hogy a fejlesztőket nem igazán érdekli (2016 óta jelzett problémáról van szó). Lehet én is kipróbálom a qbt-t inkább.
Log file példa:
{"log":"[2020-09-07 12:18:14.180] Couldn't connect socket 68 to 2a01:36d:400:2d74:4f6:19fb:b3d4:532e, port 38150 (errno 99 - Address not available) (net.c:288)\n","stream":"stderr","time":"2020-09-07T10:18:14.181129757Z"}
{"log":"[2020-09-07 12:18:39.180] Couldn't connect socket 65 to 2001:4c4e:150e:300:3817:a6ed:8c1:8ddb, port 52026 (errno 99 - Address not available) (net.c:288)\n","stream":"stderr","time":"2020-09-07T10:18:39.181370636Z"}
{"log":"[2020-09-07 12:18:47.182] Couldn't connect socket 66 to 2a01:36d:111:dc3f:e8f8:b974:a0f:4360, port 27996 (errno 99 - Address not available) (net.c:288)\n","stream":"stderr","time":"2020-09-07T10:18:47.184136498Z"}
{"log":"[2020-09-07 12:18:50.180] Couldn't connect socket 66 to 2a02:8084:90e1:980:39b4:a44f:96d5:100b, port 56443 (errno 99 - Address not available) (net.c:288)\n","stream":"stderr","time":"2020-09-07T10:18:50.180696971Z"}
{"log":"[2020-09-07 12:18:50.180] Couldn't connect socket 66 to 2a02:ab88:36b6:ec00:59a3:3a2e:55ef:e6b3, port 39344 (errno 99 - Address not available) (net.c:288)\n","stream":"stderr","time":"2020-09-07T10:18:50.180886097Z"}
{"log":"[2020-09-07 12:18:57.182] Couldn't connect socket 66 to 2001:4c4e:1606:f300:31e8:97d1:6df0:f659, port 36856 (errno 99 - Address not available) (net.c:288)\n","stream":"stderr","time":"2020-09-07T10:18:57.183245609Z"}
{"log":"[2020-09-07 12:18:58.182] Couldn't connect socket 69 to 2a01:36d:1000:44f8:8848:e8b8:569d:2d60, port 48375 (errno 99 - Address not available) (net.c:288)\n","stream":"stderr","time":"2020-09-07T10:18:58.182621849Z"}

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13558) stigma válasza sztanozs (#13557) üzenetére


stigma
addikt

Hi, én nemrég kérdeztem meg a beállításokat, amiket meg is találsz itt
Átállni majd hétvégén fogok, Remote GUI-d nem lesz, az nekem fáj nagyon, de inkább jobban fogsz tudni tölteni.
Remote gui nem is nekem, de asszonynak kell, ha valamit le kell szedni, akkor így már nehezebb lesz elmagyarázni neki. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13559) sztanozs


sztanozs
veterán

A másik amit nem értek a folder2ram extension. Elméletileg a könyvtár, amit berak a /tmp, de ez amúgy is tmpfs, aminek kvázi ramdrive-nak kellene lennie. Ha van elég memória és simán kikapcsolom a swap-ot (legalább az SD kártyán), akkor a tmpfs nem is írna az SD-kártyára...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13560) Horvi válasza stigma (#13558) üzenetére


Horvi
őstag

Viszont a webgui kb olyan jó mint a rendes GUI. 1-2 dolog hiányzik ugyan belőle viszont az alap funkciók megvannak. Eleinte nekem is hiányzott(én deluge-ról jöttem) de simán megszokható.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#13561) stigma válasza Horvi (#13560) üzenetére


stigma
addikt

Oké, ebben igazad van.
De asszonynak megmutatom, hogy máshova kell lépni, megkeresni a torrent fájlt amit leszedett és máshol kell betallózni akkor kiröhög :DDD
Ez olyan mikor veszek valami új kütyüt, amihez máshogy néz ki mint amihez szokott, elég neki az is hogy összekeveredjen :DD
Majd nyomtatok neki egy ,,best practice"-t :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13562) stigma válasza sztanozs (#13559) üzenetére


stigma
addikt

Az a baj kb te vagy egyedül akkor rpi-vel van OMV-n és szív mint atom.
Sajnos ebben segíteni kevesen tudnak, vagy ha rendszert építenék tesómnak akkor én is PI-t vennék
Igaz 10 perce jött meg az S905x3-as box, amivel hasonlót szeretnék, mint te Pi-vel.
Armbian fog rákerülni, van usb 3.0-m már csak egy stabil rendzer kell, és remélem az is lesz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13563) sztanozs válasza stigma (#13562) üzenetére


sztanozs
veterán

Pi4 nem egy rossz cucc, van RAM bőven, a 4 magos ARM proci sem nagyon low-end már - ráadásul, már lehet HDD-ről is bootolni, nem kell az sd kártya.
A legnagyobb probléma viszont még mindig a SATA/mSATA/m.2 hiánya. Lehet, hogy ilyen boxot inkább valami Industrial Atom alapon volna érdemes építeni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13564) sztanozs válasza stigma (#13558) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha találsz/kapsz migrálós programot, azt szívesen venném. GUI-val se lenne könnyű, de anélkül horror lesz a kb 7-8 különböző könyvtárba szervezett torrentjeimet átmigrálni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13565) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Én csak most hallottam erről a rendszerről. Bocs ha láma a kérdésem , de kezeli az ntfs fájl rendszert?

Jelenleg Windows gép fut otthon ( intel atom pc - intel d945gclf2) mint "NAS" , és gondoltam arra , hogy ez leválthatná hálózati kiszolgáloként. Van több HDD-m is , amik NTFS fájlrendszerüek , felismeri az OMV?
(Felraknám egy külön ssd-re az OMV-t és úgy lennének bekötve a vinyók)

[ Szerkesztve ]

(#13566) lovi27 válasza WhiteWalker (#13565) üzenetére


lovi27
addikt

Ha elolvasod az Összefoglalót láthatod hivatalosan nem támogatott az NTFS fájlrendszer. Persze tudja olvasni, és írni is. Van aki használja is, elsősorban külső meghajtóra, de ha komolyan, hosszú távon gondolod a külön szerver használatát, akkor ajánlott a saját fájlrendszerét (EXT4) használni. Semmilyen hátrányt nem jelent azonkívül, hogy az adat
HDD-t közvetlenül nem dughatod rá a windowsos gépre. A Microsoft egyre többet foglalkozik a Linuxszal, így lehet már nincs messze amikor a Windows alapból olvasni fogja a fő Linux fájlrendszert.

[ Szerkesztve ]

(#13567) _q válasza stigma (#13562) üzenetére


_q
addikt

+1 Pi4, de én tényleg nem szívok szerencsére. Lehet csak azért, mert alap OMV5-öt használok plusz extrák nélkül és mindent dockerrel oldok meg. Persze mire ezt összeraktam jól jött a segítséged :R Most már újratelepítésnél sincs gond. Majd a swag-al kell futnom egy kört vagy ha lejár a namecheap domain és magyar domainre szeretnék váltani az lesz érdekes.

(#13563) sztanozs
Tényleg jó cucc, nekem néha a proci tűnik kicsit lassúnak, de a RAM bőven elég, főleg hogy már van 8 GB-os is. Az M.2 hiányzik nekem is, így külső dokkolóval kell megoldani, de már ez is szuper, nem kell SD-vel bajlódni.
Én torrentben is alap felhasználó vagyok, transmission->qb váltásnál fogtam azt a pár fájlt amire szükségem volt ás átmásoltam. Nekem távoli elérés nem kellett így tökéletes a webes felület és amit nyújt.

(#13562) stigma
Miért S905X3-at vettél? Dobsz egy linket? Kíváncsiságból ránéznék. Ahogy néztem még az odroid n2 ami "budget" és jó cucc, igaz egy kicsit árban drágább mint a Pi4.

(#13565) WhiteWalker
Ha nem akard a NAS-ról leszedni a HDD-t, mert mondjuk elviszed valakihez aki onnan majd lemásol valamit, akkor nem fontos, sőt nem kell az NTFS (szerintem). A NAS-t pedig ha otthoni hálózaton belül akarod elérni, akkor már nem is gond az EXT4-re formázott, NAS-ban használt HDD, mert pl. SMB megosztással már windows gépről hálózaton keresztül eléred és ugyan úgy látod, mint ha NTFS-re lenne formázva, emiatt nem kell NTFS-re legyen formázva.

[ Szerkesztve ]

(#13568) kokopo


kokopo
aktív tag

(#13569) stigma válasza kokopo (#13568) üzenetére


stigma
addikt

Miért szeretnéd ha külön etherneten futna?
Nekem ugyanilyen lapom van, omv5-el alaplapi ethernettel, mely ugye gigabit és sosem tapasztaltam semmi laggot.

Szerintem ilyesmit a fórumban seki nem próbált még ki.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13570) stigma válasza _q (#13567) üzenetére


stigma
addikt

Mindig szoktam rendelni valami olcsóbb boxot, ha akció van mert ismerös körbe, vagy rokonságba tovább tudom adni. :DDD
X96 Plus Max 4/43-es Link
4/32-es verziótól felfele van Gigabit Lan, ami mindenképp kell, a kisebb 2/16-os csak 100-as lannal szerelt. 2 db usb van melyből egyik 3.0-s szóval ha lóg egy külső hdd akkor az fullal mehetne. 13k volt minössze , ennyiből pi nem jön ki.
Hátráyna hogy 1-2 fajta rendszer fut rajta, és az sem biztos hogy stabilan pl.: Armbian
Erre is lehet OMV-t tenni meg dockerezni, igaz ezt akarom kitapasztalni milyen lenne.

Egyenlőre armbian beboot-olt, ami jó hír, a többit meglátjuk hétvégén akkor lesz időm foglalkozni vele.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13571) kokopo válasza stigma (#13569) üzenetére


kokopo
aktív tag

Utolso szobaban van a nas (kabelen), es van ott egy tv is (nem okos, tv box-al okositva)
Ha routerrel oldom meg a tovabbszorast reapeter modban, internet tovabb megy, de a nas-on a mappakat nem erem el
Tp link topikban (1043nd) mondtak hogy ez a hatranya a reapeter-nek, dlna meg miegymas nem megy at, csak az internet
Arra gondoltam, hogy a nas-ba teszek egy halokartyat (lan vagy wan, mindegy) es arra teszem a tv boxot

(#13572) stigma válasza kokopo (#13571) üzenetére


stigma
addikt

Hi, fúha itt elég sok mindent nem értek bocsi :DDD , de az biztos nem megoldás ha a NAS-ba veszel egy hálókártyát majd arra dugod a boxot...akkor kb semmit nem érsz el vele.
Nem tudom mennyire messze van a gép, de ha van egy routered akkor a netet ugy oszthatod meg hogy:
- routernek veszel egy switch-et, amennyi port van felhasználod...ha másik szobában is vannak eszközök, akkor oda is el kell vezetned a kábeleket.
- amit te mondasz 2 router, ahol a második repeater módban van

Mindkét megoldás jó, viszont repeater módban a 2. routerre nem tudod rádugni a TV boxot?
Vizuális vagyok, bocs nem tudom elképzelni mit akarsz :DDD

Nekem úgy néz ki,
- Nappaliban van egy bitangerős routerem + ahhoz csatlakozik egy 8-as switch , amin a főbb eszközök lógnak ami kell (erősítő, TV,Xbox,Nas...)
- dolgozóba át van vezetve a nappaliból a kábel, csak az asztali gépem csatlakozik rá
- hálóba át van vezetve a kábel, amihez ismét egy switch csatlakozik (TV+Amlogic box)

Így ha mondjuk mindkét 4K TV-n lézek egyszerre filmket (1080p,4k) sosem akad.
Számos wifis kütyüt kipróbáltam (Tp-Link mesh ) és társai de sajnos 1080p-nél többet nem tudnak, mert 4K-s 50 GB-os filmek még kis távolságba is de 2-3 fallal arrébb már akadnak sajnos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13573) stigma válasza sztanozs (#13564) üzenetére


stigma
addikt

Hi remélem találok valamit, mert igaz csak a Filmek és Sorozatok könyvtáram van, Sorozatokban több almappával is de ~100 torrent fájlt szar lenne egyesével újra betenni.
Nekem letöltési könyvtár nem változbna, csak ugye az elérési utakat meg kell tanítani a Qbittortenttel.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13574) _q válasza stigma (#13570) üzenetére


_q
addikt

Ez tényleg elég jó ár, ahogy nézem itt már tápegység is van. Pi4 táppal együtt kb egy 10-essel többe kerülne. Egyedül a gyártó tűnik noname-nek de tényleg ilyen áron jó lehet. Nem tudom tesznek-e rá megfelelő hűtést, mert szerintem ez is melegszik mint a hasonló processzorok.

(#13575) _q válasza kokopo (#13571) üzenetére


_q
addikt

Én is azt javaslom, amit stigma vagy egy switch vagy egy másik router a hálókártya helyett.

(#13572) stigma
Mit jelent a "bitang erős router"? Nekem egy Asus 65P van, de 54nm panelben a lakás egyik végében lévő router wifi jele elég gyenge, néha használhatatlan a lakás másik végénben lévő szobából.

(#13576) kokopo válasza stigma (#13572) üzenetére


kokopo
aktív tag

Szoval szobaba be a kabel
Kabel be a routerbe, onnan a nas-ba es a boxba
Igy a box nemlatja a nas tartalmat (mert reapeter, alhalozat, stb) az internet megy igy a box-on, csak a dlna resze nem
Az utolso szobabol a box ralát a fo router wifi-re, ugy latja is a nas tartalmat, de mivel gyenge a jel, laggolnak a filmek
Ezert gondoltam hogy mivel a nas amugy is mindig megy, hogy onnan egy plusz halokartyaval osszam meg a netet es a nas tartalmat tovabb a box-nak
Ha az omv nem kezel 2 halokartyat, lehet beteszek egy switch-et, de mivel debian, gondolom csak ossze lehet valahogy hozni ...

(#13577) WhiteWalker válasza _q (#13567) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi a választ és neked is lovi27!

A NAS (OMV) kiszolgáló lenne , szinte csak hálózaton keresztül használnám a vinyókat. Ezért kérdem , hogy felismeri e az "eszközkezelő" része , mert ha jól tudom hálózaton keresztül mimdegy milyen fájlrendszer van rajtuk.
Ráadásul nem is szívesen formáznám az NTFS vinyókat , mivel van rajtuk adat bőven.

[ Szerkesztve ]

(#13578) _q válasza kokopo (#13576) üzenetére


_q
addikt

Úgy tudom egy router van access point vagy station módban képes működni. Te access pointként akarod használ, ha minden igaz, mert akkor tud "repeaterként" működni. Abban nem vagyok biztos, hogy ez mennyivel másabb így, mint egy switch, én azt gondolnám ugyan az, csak van wifije pluszban. Ezek szerint még se ugyan az, mert csak netet képes tovább küldeni? Fura, hogy dlna-t nem viszi.

Nem biztos, hogy egy + hálókártyával olcsóbban kijössz, mint egy switch-el, főleg mert a konfigurálása ki tudja mennyire komplikált, de persze egy próbát megérhet. OMV5-nél a networking menüben hozzá lehet adni több interfészt is azt látom, így lehet működne amit szeretnél.

(#13577) WhiteWalker
OMV5-nél sajnos még az exfat se működik, így gondolom NTFS is kizárva. Amikor egy külső HDD-t hozzáadtam, azzal kezdtem, hogy formázni kellett, így EXT4 lett a partíció és úgy már látta a rendszer.
Az lehet opció, ami persze macera is, hogy egy üres HDD-t kötsz az OMV-s NAS-ra, formázod EXT4-re, majd egy pl. SMB (samba) megosztással látod windowos gépről, ahonnan átmásolsz mindent. Persze ez idő, de egyszer megcsinálod onnantól működik. SMB-vel már nem gond EXT4 és windows közötti megosztás, tehát ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

(#13579) kokopo válasza _q (#13578) üzenetére


kokopo
aktív tag

A plusz halokartya mar adott, fiok melyen van egy 5Ghz usb-s adapter, es van egy pci-s is (100 megas)
Beteszem, es megprobalom megosztani
Koszi

(#13580) WhiteWalker válasza _q (#13578) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"Amikor egy külső HDD-t hozzáadtam, azzal kezdtem, hogy formázni kellett"

Ha hozzáadáskor formázni kell , akkor ez eldőlt :((( Most nincs üres terás vinyóm , amire rámásoljam az adatokat , majd formázás után vissza.

(#13581) meridaharcos válasza sztanozs (#13563) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Halihó !
A95X Max S905X2 boxon futtatok Armbian alatt OMV 5-öt, szerintem nincs nagy baj az USB 3.0 <-> Sata sebességgel.

Ezen a boxon 3 darab USB 3.0 található és egy sata csati is van. :K
Armbian-on fut az OMV5, mindezt 2 giga rammal zökkenőmentesen. ;)
Qbittorrent, JDownloader, NFS+FTP megosztások és még pár apróság.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#13582) lovi27 válasza WhiteWalker (#13580) üzenetére


lovi27
addikt

Tévesen írta a társ, csak a rendszerdiszket kell formázni, de gondolom az benned se merült fel, hogy lehet NTFS. Az adatdiszket fogja olvasni, lehet csatolni formázás nélkül is. Sőt nem hivatalosan, de írni is tudja. Viszont a hozzáférési engedélyeket (ACL) a Linux másképp tárolja, mint a Microsoft, ott lesznek gondok. Nem az op rendszert kell az adatdiszkekhez erőszakolni. Kell egy plusz üres HDD és a hálózaton lehet átmásolni az adatokat. Tehát csak egy másolás történik.

(#13583) footy válasza kokopo (#13576) üzenetére


footy
addikt

Vegyel egy switch-et. Olcsobb mint egy jo halokartya es arra valo amire szeretned.
Vagy ha amugyis van "routered" akkor allitsd be switchkent. (NAT+DHCP > off)

(#13570) stigma
Az OMV-t mennyire szivas felrakni?
A sebessege hogy nez ki egy ilyen boxnak? Mennyivel lassabb mint az S922x?
Most lattam, hogy coreelec alatt is lehet dockert telepiteni. Azt probaltad mar?

[ Szerkesztve ]

(#13584) stigma válasza kokopo (#13576) üzenetére


stigma
addikt

Hi, akkor picit segítek: Link
Option 1-et próbáld ki , DHCP server-t ki kell kapcsolni a 2. routeren ami bridbe módban van.
Vagy azt lehet kipróbálni hogy úgy kötöd össze hogy Router - switch - router és akkor tuti baj nem lesz mert a switchből jönnek tovább a kábelek. Ez persze csak akkor tudod megcsinálni ha a szobák között is a 2 router kábellel csatlakozik.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13585) stigma válasza footy (#13583) üzenetére


stigma
addikt

OMV-ről meridaharcos fórumtársat kell kérdezned de neki már egy jóideje megy úgy tudom.
Mivel a boxon USB 3.0 van és egy jobb külső HDD nekem is elég jó a hálózati másolás ~80-100mb/sec.
OMV-t majd hétvégén teszem fel, S905x2-re tutira jól megy az armbian + omv, az én boxom új, tehát lehetnek anomáliák.

Otthoni Beelink GT-mini (S905x2-es boxom) CE-vel szerelt, dockerben fut a tranmission minden probléma nélkül. USB 3.0-n lóg egy WD Purple 2TB-os HDD melyre az otthoni 100-as nettel tökéletesen megy minden. hálózati másolás kb 60-70 de nagyobb fájlok esetén 100 felett van stabilan.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13586) vadkörte válasza WhiteWalker (#13580) üzenetére


vadkörte
addikt

Ahogy (#13582) lovi27 írta olvasni csatolás után tudja az OMV az NTFS rendszerű lemezeket. Rövid távon az ntfs-3g telepítése, hosszú távon az EXT4-re formázás a megoldás. (bár nálam még - és valószínűleg jó ideig - v4 fut, nem hiszem, hogy ezen a téren a v5 más lenne) Az NTFS fájlrendszer használata pongyolán fogalmazva "munkásabb" a linux-nak, de nem csak ez miatt nem ajánlott.

Üdv. V. Körte

(#13587) mrzed


mrzed
senior tag

Most állok át pi4-omv4-ről x86-64-omv5-re.
Viszont két dologgal az őrületbe kerget az új verzió:
1. Miért nem a négyeshez hasonlóan a /sharedfolders alá kerülnek a megosztások?
2. A pi4-en bővítményként használtam a transmission-t, tökéletes működött minden, a remote gui-el együtt. Most docker-ből az őrületbe kerget. Beállítom, hogy egy mappába kerüljön a letöltés, nincs complete, incomplete mappa. Megérti, működik is, viszont néha gondol egyet, és újra létrehozza a mappákat, és a kész/nincskész mappákba dolgozik. A remote gui-ból nem tudok már letöltött anyagot seed-be tenni, nem hajlandó hash-elni. Web-ui -ből észreveszi a fájlokat, elkezd ellenőrizni, beáll seed-be a torrent. Viszont van, hogy a sikeres ellenőrzést követően beveri a fejét, és újra tölti incomplete/complete mappákba.
Én csinálok valamit rosszul, vagy ez ilyen rapszodikus docker alól?

(#13588) _q válasza lovi27 (#13582) üzenetére


_q
addikt

Nem a rendszerdiszket értettem ez alatt, hanem az adat diszket. A rendszer EXT4, ami mellé csatolni akartam egy HDD-t, ez exfat-ra volt formázva és nem tudtam csatolni csak miután OMV alatt formáztam. NTFS HDD-t nem kötöttem még rá, de azt állítod, hogy simán fel lehet OMV alá adat HDD-t csatolni ami NTFS-re van formázva?

[ Szerkesztve ]

(#13589) stigma válasza mrzed (#13587) üzenetére


stigma
addikt

Hi, akkor megválaszolom a kérdésed.
1. Biztonsági okok miatt kikerült a /sharedfoldert így csak /srv/HDDNEVE alapján tusz hivatkozni bármire is.
2. Ha új vagy a dokckerben akkor nem 5-10 perc de ezeket olvasd át szerintem:
Portainer alapok :Link
OMV 5 + Portainer : Link

Itt az utóbbi egy részletes leírás, hogy tudsz Dockert telepíteni, netre kienedni bármit is.
Nálad 100% hogy jogosultság gondok lesznek, illetve ha mindig létrehoz egy új mappát akkor valami a konfiguréláskor (docker compose fájl vagy stack) el lett írva.

Leírásom alapján már többen megcsinálták, netre kiengedés majd ha lesz időm át lesz írva mert ott nem a Linuxserver\letsencrypt image változott és swag image-t kell használni.

Ezenkívül mások Proxy managert hasznlának, amit nekem nem siekrült sajnos, de erről majd akkor többet, ha már eljutottál valameddig.

Windows-os Tranmission remote gui-t is bemutatom hogy kell konfigurálni, de most szólok hogy én is kb 6-8 éve Tranmission-el nyomom, de át fogok térni Qbittorrent-re mert jobban kihasználja a többmagos gépet, mint a Tranmission mert az csak 1 szálon tölt.
Én akkor döntöttem el, mikor 100-as netről 200-ra váltottam mert itt érezhetően fogja az erőforrásokat feleslegesen sajnos.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13590) sztanozs válasza _q (#13588) üzenetére


sztanozs
veterán

Én simán becsatoltam a korábbann ext4-re formázott vonyókat, semmit nem kell formatálni. Elképzelhetetlennek tartom, hogy megfelelő csatolókkal (pl ntfs-3g feltelepítésével) ne kezelné ezeket a diszkeket.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13591) _q válasza sztanozs (#13590) üzenetére


_q
addikt

EXT4-et nekem is simán csatolja, Exfat nem ment, NTFS-el pedig nem próbáltam.

(#13592) mrzed válasza stigma (#13589) üzenetére


mrzed
senior tag

Hogy az a .... rézfánfütyülőjét.... :W
PC-n már régóta qbittorrentet használok, sokkal jobban gazdálkodik az erőforrásokkal, mind a net, mind pedig a lemezkezelés terén. Gondoltam itt a transmission lesz a nyerő, hisz mindenki azt használja, na meg van hozzá remote gui is. Mérgemben kifüstöltem a transmissiont, és feltettem a qbittorrentet... láss csodát, minden problémám megoldódott. Még a böngészős felülete is sokkal jobb, mint az előbbinek a remote gui -e.
Köszönöm, a leírásaidat olvastam, az alapján álltam neki a dockernek, ezer hála és köszönet érte.

(#13593) stigma válasza mrzed (#13592) üzenetére


stigma
addikt

Nincsmit, én is átállok de csak hétvégén mert akor rá időm.
Qbittorent beállításokat is linkeltem pár hsz-el feljebb én azokat állítottam be egyenlőre de a torrenteket még nem töltöttem át.
Én minden fontos leírás/dolgot megosztok a néppel :DD :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13594) meridaharcos válasza stigma (#13585) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Kimondottan könnyen, akár grafikusan is telepíthető armbian alá az OMV. ;)
Qbittorrent webes felülethez valaki heggesztett már fel skin-t ? Feketén jobban tetszene. :K

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#13595) stigma válasza meridaharcos (#13594) üzenetére


stigma
addikt

Fú de komoly :DDD
Le a kalappal, utoljára ilyet egy DietPi féle PI-s rendszeren láttam.

Fekete témával próbálkoztam de belebuktam sajnos..
Így is picit szenvednem kellett mire qbittorent-et netre kiengedtem, de aztén sikerült :DDD

Most már csak a hétvégi álállás lesz, remélem az legalább zökkenőmentes lesz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13596) meridaharcos válasza stigma (#13595) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Szintén próbálkoztam a fekete témával de aztán annyra megborította a progit, hogy még annak is örültem, mikor újra elindult legalább simán... :D

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#13597) mrzed válasza meridaharcos (#13596) üzenetére


mrzed
senior tag

Bütykölés során a OMV-s gépet egy 2,5K-s monitorra tudom csatlakoztatni (telepítés, gparted live). Néha olyan aprók a betűk, hogy olvashatatlan. Van erre valami trükk, billentyűkombináció, hogy olvashatóvá tehessem?

szerk: bocs, véletlen nyomtam a válasz gombra, nem közvetlen Neked szól ez a hsz.

[ Szerkesztve ]

(#13598) mrzed


mrzed
senior tag

Közben tesztelgetem a rendszert...
Két realtek-es hálókártya van benne, egy alaplapi integrált, egyet pedig pci-e 2.0x1-be tettem. Mindkét adapter kábelét egy gigabites switch egy-egy portjába dugtam. A hálózatoknál bonding-oltam a két interfészt. Az alábbi képen két gigabites kapcsolattal rendelkező pc párhuzamosan húzza lefele az adatokat egy ssd-ről:

[ Szerkesztve ]

(#13599) footy válasza mrzed (#13598) üzenetére


footy
addikt

Kulonbozo IPje van a halokartyaknak vagy port-channelt allitottal be?

(#13600) mrzed válasza footy (#13599) üzenetére


mrzed
senior tag

Alapból különböző a két kártya ip-je.
A bond beállításainál kell megadni a master kártyát, annak a dhcp-s ip címét kell statikusként beállítani. Az így beállított ip-n lehet elérni a nas-t.

szerk: balance-alb móddal csináltam, többek között ennél sem kell a másik oldalon hardveres képességekkel rendelkezni, vagy bármit is beállítani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.