Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Valoszinuleg a dbtech fele nextcloudtol megtelt a rendszer pen drive es igy nem megy sem a nextcloud sem pedig nem tudok belepni az omv webui-ra. A nagyobb adag kepfeltoltesnel latszott hogy szepen lassan maszik felfele % a pen drive felhasznaltsagabol.

/var/www/html/data a mount eleresi utvonala a nextcloud felulete alapjan. Vagy ezt kellene valahova atiranyitanom vagy torolni innen a nem hasznalt fajlokat. Mindenhol azt olvastam hogy eleg kell legyen a rendszernek a 16GB ugyhogy biztos hogy a nextcloud a ludas.

Probaltam leallitani a portainerben is, de nem szabadult fel tarhely szoval nem ideiglenes fajlokrol lehet szo.

MC-ben neztem, es a var/www/html/data mappa ures...

Otlet esetleg valakinek?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13252) stigma válasza kokopo (#13250) üzenetére


stigma
addikt

Hi, mivel már írtad hogy TM esetén használsz portot, régen az aktív port volt ez 100%?
Ezt azért kérdezem mert aktív portank az alábbi feltételeknek kell teljesülnie:
- Routerben kiendeded a portot (ez elvileg pipa nálad)
- nem szabad hogy NAT-olva légy: ezt ellenőrizni úgy tudod hogy a routerbe belépbe a külső WAN IP-nek meg kell egyezni azzal amit itt látsz : https://www.whatismyip.com/

Ha mindkettő stimmel, akkor a routerben a portot távolítsd el, majd add hozzá újra.
Qbittorent-ben a beállítások \ Connection \ Listening port-hoz írtad be, majd allul a Save-re mentél?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13253) stigma válasza 3800+ (#13251) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen ez lesz a hiba, 2 dolgot fogsz tudni megtenni.

1. megoldás: Mivel alapértelmezetten a lefuttatott (Link) docker fájlodban nincs /data rész ezért mindent a /var/www/html alá fog betenni ezzel megtelítődik a pendrive amiről a rendszer fut.
Ha jól nézem akkor sima nextcloud image-t az amit használ dbtech srác.
config.php-ban van egy sor, hogy datadirectory, azt nézd meg, mert elvileg oda menti a dolgokat. Ezt kiküszöbülni úgy lehetne, hogy újrahúzod csinálsz egy Nextcloud mappát és egy Nexclouddata-t és valami ilyesmit adsz meg a dbtech-es fájban...
volumes:
- nextcloud:/srv/.../Nextcloud #Change 'nextcloud' to your external drive volume if av
- data:/srv/.../Nextclouddata

Itt ugye mindkét mappának mindenki ír és ovlasnak kell lennie mint a dockeres mappáknak.

2. megoldás: Létrehozol egy mappát, melyet felcsatolsz OMV alá az alábbi módszerrel:
Drive link - Régi leírás : 27 oldalon találod a megoldást, erről amúgy régi OMV4 alatt írtam még

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13254) kokopo válasza stigma (#13252) üzenetére


kokopo
aktív tag

Koszi
Melobol hazaerek, atnezem

(#13255) 3800+


3800+
őstag

Akkor ujrahuzas lesz szerintem a legegyszerubb. Amugy is terveztem egy megbizhato domain vasarlasat es cloudflare + ngingx proxy managerrel beuzemelni a nextcloudot. :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13256) Patice válasza nagyfejü (#13248) üzenetére


Patice
nagyúr

A webes felületre gondolsz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13257) szpeti40 válasza 3800+ (#13251) üzenetére


szpeti40
addikt

A rendszernek biztos elég a 16gb, de ha pl pakolgatsz docker konténereket, amik van, hogy 300-500MB-osak is, akkor elég hamar tele lehet pakolgatni, szerintem semmiképpen sem éri meg centizgetni, pont amiatt ami történt Veled is. :(
És a frissítések se vesznek le a tárhely igényből, hanem csak hozzá adnak.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#13258) 3800+ válasza szpeti40 (#13257) üzenetére


3800+
őstag

Erre figyeltem! A docker es az osszes kontener is a vinyora lett telepitve. Ezert gondolom hogy csak a nextcloud terhelheti a rendszer meghajtot.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13259) nemurea válasza stigma (#13247) üzenetére


nemurea
aktív tag

Még egy gondolat: én ilyen jellegű 'lassan tudok belépni, lassan érem el sambán a fájlokat'-jelenséget jobbára akkor tapasztaltam, mikor a Transmission kimaxolta a feltöltési sebességet. És ez nem annyira a processzor kérdése volt, inkább az, hogy a NAS nem a kliens (laptop) felé adta át az adatokat, magát a Webguit, hanem a seed-et priorizálta. Tehát próbáljatok ki egy olyan verziót, hogy a letöltést hagyjátok, ahogy tud jönni, de a feltöltést maximáljátok valami ésszerűn. Lehet persze, hogy csak a TM nem volt megfelelően paraméterezve nálam.

(#13260) lovi27 válasza szpeti40 (#13257) üzenetére


lovi27
addikt

Így van, el kéne már felejteni a testre szabott tárolókat. Az op. rendszereknek is szükségük van szabad mozgástérre. :K

A watchtower-re meg oda kell figyelni!
Szorgosan felhalmozza az unused image-ket. Pedig akár le is törölhetné. :D

(#13261) szpeti40 válasza lovi27 (#13260) üzenetére


szpeti40
addikt

Most rápillantottam én is a képfájlokra, hát van rendesen felesleges, nincs valami módszer, hogy töröljön is?
Nekem direkt pyourboros/ourboros van felrakva watchtower helyett, mintha azt olvastam volna, hogy az töröl is, de ezek szerint mégsem.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#13262) szpeti40 válasza szpeti40 (#13261) üzenetére


szpeti40
addikt

Majdnem 20GB-nyi felesleges docker képfájl gyűlt össze :Y

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#13263) lovi27 válasza szpeti40 (#13261) üzenetére


lovi27
addikt

Én egyszerűen kijelöltem az összes nem használtat és letöröltem.

(#13264) stigma válasza szpeti40 (#13262) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nem használsz Portainer-t, mert ott van egy Images menüpont ahol amilyen image-t nem ahsználsz ott látod, mert ,,unused" nevet ír sárgával.
Habár nemtudom, hogy ha ugyanaz az image-d van meg csak újabb változat azt is jelzi vagy sem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13265) stigma válasza nemurea (#13259) üzenetére


stigma
addikt

Hi, de igen igen TM le van kolátozva nekem.
Van egy esti üzemmód beütezeve, Letöltés max, feltöltés korlátozv a talán, illetve ven egy korlátom reggel6-17.00-ig , hogy a letöltésem max 7mb/sec, feltöltésem 250-500kb/sec-re van korlázova.
Netem 200/15-ös Vidanet(alias UPC) , a hiba akkor jön elő, mármint a 100%-os CPU használat mikor 15mb fölé megyek...természetesen ha elkorlátozom nincs gond.
Egy próbált tettem és barátkozom a qbittorent-el mert ott kevésbé érzékelem ezt a problémát, vagy nem csak 1 szálon fut a TM, hanem használja más magokat is.

Egyenlőre élni tudok vele, nem gond, csak fura volt hogy már ere éve (vagyis ~2 éve) OMV-ek de ilyen bajom nem volt...igaz sokáig 100/5-ös netem volt most váltottam a hipergyors 200-ra :DDD..Sajnos felénk nincs digi így marad a baromidrága Vidanet.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13266) szpeti40 válasza lovi27 (#13263) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is :B

#13264 stigma: nem használok, omv4-en a docker plugint használom, nekem teljesen átláthaszó és egyszerű, ott is látom az untagged képfájlokat. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#13267) nagyfejü válasza Patice (#13256) üzenetére


nagyfejü
őstag

Igen. Amikor a böngészőből megnyitom és x idő után ujra be kell jelentkezmi!
Ugy nem lehet hogy ha nem zárom be a böngészőt akkor ne bontsa a kapcsolatot?

(#13268) stigma válasza nagyfejü (#13267) üzenetére


stigma
addikt

Hi, belépsz a webes felületre, általános beállitás / webes adminisztráció és a max amire beállithatod 1 nap.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13269) kokopo válasza stigma (#13252) üzenetére


kokopo
aktív tag

Routerben port beallitva, TR mukodik normalisan
NAT-olva sem vagyok, ellenorizve, ahogy javasoltad
Qbittorent-ben portok torolve, ujra beallitva, lent mentes megnyomva
Tesztelem, majd jelzek
Koszi

(#13270) nagyfejü válasza stigma (#13268) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#13271) XxKristof9xX


XxKristof9xX
csendes tag

Sziasztok! Túl kicsire sikerült particionálnom a rendszer helyét , az lenne a kérdésem ,hogy tudok neki még nagyobb helyet csinálnom adatvesztés nélkül vagy esetleg tudok róla valmiket törölni? :))

(#13272) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#13260) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia!

Van mód arra hogy a watchtower törölje a nem használt unused image-eket. ;)

A portainer-be létre kell hozni egy stack-et watchtower néven és ezt kell bemásolni. Teszteltem és működik.

version: "2"
services:
watchtower:
image: containrrr/watchtower
volumes:
- /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock
environment:
- WATCHTOWER_CLEANUP=true
- WATCHTOWER_POLL_INTERVAL=3600
restart: unless-stopped

Ez után pedig rá kell nyomni a Deploy the stack gombra.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#13273) lovi27 válasza XxKristof9xX (#13271) üzenetére


lovi27
addikt

Szia!
Persze, egy particionáló programmal, pl. a GParted Live-val tudod a méretét változtatni. Ha még nem csináltál ilyet, akkor legyél nagyon figyelmes!
Vagy az OMV-Extrák menüből is indítható (kicsit cseles), vagy pendrive-ra kell kiírni és onnan bootolni.

(#13274) XxKristof9xX


XxKristof9xX
csendes tag

Gpartedet már használtam csak abba nem vagyok biztos, hogy ha megváltoztatom a méretét akkor a másik partición nem törlödik-e vmi

(#13275) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#13272) üzenetére


lovi27
addikt

Szia! Látom, a WATCHTOWER_CLEANUP kapcsoló szolgál erre, ha a containrrr/watchtower dockert használjuk. Amúgy, a Dunát is el lehet velük rekeszteni annyiféle van. :DDD
Válassza ki mindenki neki melyik tetszik, melyik felel meg a legjobban.

Ennél még érdemes felmenni a fejlesztő honlapjára és ott még számos argument található, amit ehhez a watchtower-hez hozzá lehet adni.

Amúgy, szerintem semmi értelme óránként ellenőrizni, hogy van-e új image.

[ Szerkesztve ]

(#13276) lovi27 válasza XxKristof9xX (#13274) üzenetére


lovi27
addikt

Én is még üresen szoktam méretezni, mozgatni.
Felelősséget nem tudok vállalni, de úgy tudom erre gondoltak és mozgatja az adatot.
Persze, aminek fix a helye, mint a boot belépés azt nem szabad, de ilyenkor figyelmeztet a program és ezekre kell jól odafigyelni.
Szerintem, ha adatot törölne előtte figyelmeztet.

(#13277) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#13275) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Tudom hogy nincs értelme óránként ellenőrizni. Természetesen az intervallumot lehet növelni amennyire szeretnénk.

Tudom hogy sokféle watchtower létezik de a containrrr/watchtower-t piszkálják sűrűbben. Csak nézd meg az update-jeiket. :K

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#13278) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Egy kis érdekesség aki még esetleg nem tudta ezt az opciót. A Portainer-ben van egy olyan lehetőség, hogy megváltoztassuk a App templates-eket. A próbálkozó kedvűeknek:

Lépjetek be a Portainer-be. Azon belül válasszátok a Settings-et. Ott van egy olyan beállítási lehetőség, hogy Use external templates. Ezt kapcsoljuk be. Majd az URL helyére ezt másoljátok be:

https://raw.githubusercontent.com/SelfhostedPro/selfhosted_templates/OMV5/Template/template.json

Amint ez megvan a Save settings gombra nyomjatok. Ez után ha jól csináltátok akkor a Local-> App Templates-be megjelennek az új templates-ek.

Ezt az OMV5-höz csinálták de én a OMV4-en(éles rendszeremre) jelenleg a Sonarr-t, Jackett-et, Heimdall-t telepítettem eddig fel hiba nélkül. :DD

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#13279) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
A frissitéseket hogy kell kezelni? Érdemes v. kell frisiteni?
Fogalmam sincs hogy mi micsoda.

(#13280) lovi27 válasza nagyfejü (#13279) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, ajánlott. Többnyire a Debian frissítései. Ritkán okoz hibát.
Ha nagyon összegyűlik, elmarad, pótláskor nagyobb az esély galibára.

(#13281) 3800+


3800+
őstag

Ha a meglévő vinyó mellé teszek egy másikat és raid-be kötöm akkor a meglévő vinyón elvesznek az adatok?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13282) lovi27 válasza 3800+ (#13281) üzenetére


lovi27
addikt

Olyan nincs, hogy raid-be. Milyen raid-be? Figyelmedbe ajánlom: külön RAID fórum
És van leírás, kezdőknek is - Összefoglaló

(#13283) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#13278) üzenetére


lovi27
addikt

"a Local-> App Templates-be megjelennek az új templates-ek" Amennyiben a kereső üres!!
Nálam nem volt az - valószínűleg a böngésző miatt - és meglepve tapasztaltam, hogy módosítás után a beígért kb. 80-ból összesen egy app lett. :DDD Minden kategóriában. :D

Kérem, legközelebb a forrást is mindig adjátok meg, mert ott további hasznos információk vannak a témával kapcsolatban: Techno Dad Life --- vagy --- DB Tech

(#13284) 3800+ válasza lovi27 (#13282) üzenetére


3800+
őstag

RAID1-re gondoltam a biztonsagos adattarolas miatt!

Mintegy 4 ora alatt sikerult s nextcloudot ujrahuznom ugy, hogy mostmar a HDD-n van minden, es cloudflare + nginx proxy managerrel engedem ki a netre. Fajdalmas volt.... :D

Ami felmerult meg bennem, hogy stigma leirasa alapjan beuzemeltem a ddclient-et is, a DDNS miatt. A cloudflare oldalan viszont en gepeltem be az aktualis ipv4 cimem de ha az valtozik a cloudflare honnan fogja tudni hogy valtozik az ipv4 cimem esetleg? Ha eppen a digi ujat oszt...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13285) stigma válasza 3800+ (#13284) üzenetére


stigma
addikt

Hi, van egy jól eldugott mondat a leírásban amihez nem mellékeltem képet, és ez a titok nyitja.

Cloudflare-ben a DNS menüpontban ahol megvan a root domained (ami Type A-val van jelölve) illetve a CNAME értékeid, ott mindenhol DNS Onlyt állítottam.
Ezt ugy tudod megtenni, hogy rákattintasz egy sorra, edit majd felhőre kattintva a Proxied sárga felhő átvált szürke DNS only feliratra és save. Ezek után azárt pár percet várni kell mire meszinkronizálódnak a dolgok.
Ellenőrzni így tudod, hogy nincs egy parancssort a gépeden, majd beírod az alábbi sort:
ping nextcloud.domainneve.com
Itt a ping utána részbe írhatod a fő root domained vagy a létrehozottakat is. Eredményként a saját IP-d kell visszakapnod.

Folyamatos IP frssítést a jól kitöltött DDNS konténer fogja frissíteni.

Én mostanában megpróbáltam átállni a linuxserver/letsencrypt + cloudflare DNS Only üzemmód helyett Proxy manager + cloudflare Proxied státusztra de sajnos sikerteleül.

Ez azért lenne jobb, mert aki még új , neki nem kell sok linux paranccsal cseszekednie, hanem kattintással összehozhatóak a netre kiengedett appok, illetve a proxied státusz miatt a cloudflare kezeli biztonságosabban a konténer elérést.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13286) 3800+ válasza stigma (#13285) üzenetére


3800+
őstag

Nekem most proxied uzemmodban fut minden, es ha jol ertem a legkozelebbi IP osztasnal akkor elveszti a domain a szerverem elerhetoseget. Meg esetleg ezekre a nameserverekre gondoltam hogy, azok maradnak fixek es az alapjan fogja lekovetni a cloudflare a halozatomat. Most nem tudom kiprobalni sajnos, de nem tudom az nginx proxy manager mennyire fogja szeretni ha DNS onlyra van allitva a cloudflare. :/

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13287) stigma válasza 3800+ (#13286) üzenetére


stigma
addikt

Hát még én is tanulok, de annyira nem tiszta amit írsz. :D
Nameserverek beállítása oké, rendben van, ddns jól konfigurált maradhat, cloudflare proxy is maradhat.
Még én is azt próbálom értelmezni, hogy ha Poxied sárgára állítom a cloudflare-t nem pedig DNS only-ra akkor az IP frissítést csak egy DDNS kliens oldja meg, különben honna tudná az IP-d lekövetni, szóval még én is takogatózok a sörétben.
Egyenlőre hagy úgy ahogy van nálad, ha eléred a dolgokat akkor ne foglalkozz a többivel. :)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13288) 3800+ válasza stigma (#13287) üzenetére


3800+
őstag

Jogos, az a baj hogy nekem sem tiszta amit irok. :D

Hagyom igy es meglatjuk. Jelentkezem ha barmi hasznosat meg tudok osztani veletek.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13289) kokopo válasza 3800+ (#13288) üzenetére


kokopo
aktív tag

Sziasztok
Milyen parancsot kell kiadni putty-n, hogy letudjam ellenorizni a nyitott portokat (torrent)
Koszi

(#13290) _q válasza stigma (#13287) üzenetére


_q
addikt

Én sárga felhő "proxied" módban használom már kb 2 hete és szerintem azóta változott az IP cím, de közben ugyan úgy elérem az oldalaim, tehát frissül az IP ezek szerint a ddclient-el.

[ Szerkesztve ]

(#13291) stigma válasza kokopo (#13289) üzenetére


stigma
addikt

Hi, inkább itt nézd meg.
https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
https://canyouseeme.org/

1. lépésbena routerben kell a portot a port távábbításban engedélyezni, utána tudod csekkolni. Ha zárva van akkor lehet amiatt van mert natolva vagy de itt leírtam hogy tudod csekkolni.

(#13290) _q : Igen lehet ez ugy van valóában hogy ha sim DNS klienssel frissíted a cloudflare domian-t akkor elég ott proxied-ra tenni és máris kezel mindent.
Még nem értel el vele hogy foglalkozzvak is vele, de ha megerősítitek akkor biztos így van.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13292) kokopo válasza stigma (#13291) üzenetére


kokopo
aktív tag

NAT-olva nemvagyok, azt ellenoriztem laptop-rol

https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
https://canyouseeme.org/

Ha ezeket a laptoprol ellenorzom, es nyitott a port, az ervenyes a NAS-ra is?

(#13293) 3800+ válasza kokopo (#13292) üzenetére


3800+
őstag

Igen! A portot nem a NAS vagy a laptop nyitja hanem a routered.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#13294) _q válasza stigma (#13291) üzenetére


_q
addikt

Én is tesztelem még azért, egyedül a weboldal gyorsabb betöltése miatt hagytam, ha nem menne akkor se gond még. Meglátjuk pár hét/hónap múlva.

(#13295) stigma válasza kokopo (#13292) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nem mint, 3800+ is írta.
Amikor a routeren bellül állítod a portod azt a NAS-ra kell beálllítani, vagyis annak az ip címére és portjára.
ezek után ha csekkolod a portot akkor már jónak kell lennie.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13296) stigma válasza _q (#13294) üzenetére


stigma
addikt

Hi ha vállalkozó kedvü vagy , akkor ezt kipróbálhatod:
https://www.smarthomebeginner.com/cloudflare-settings-for-traefik-docker/

Igaz ez Treafik-al van, de szerintem az 1-2-3-as pontot cloudflare-ben be lehet lőni, 5-6os portot még szerintem célszerű belőni.
Viszont ami még érdekes lehet és csak most találtam meg, hogy be lehet állítani, hogy csak magyar IP-ről lehessen hozzáférni, meg esetleg ha van küldölfi akinek megosztod akkor csak azt az országot hozzáadni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13297) kokopo válasza stigma (#13295) üzenetére


kokopo
aktív tag

Igytettem
De transmission-on aktiv a port, qBittorrenten nem
Ezert kerdeztem hogy a NAS-on, hogy kell ellenorizni
Termeszetesen, a routeren a NAS IP-n nyitottam a portokat, ezert kerdeztem hogy ott hogylehet ellenorizni

(#13298) Horvi válasza kokopo (#13297) üzenetére


Horvi
őstag

[link]

Hello darkness, my old friend...

(#13299) _q válasza stigma (#13296) üzenetére


_q
addikt

Most nem biztos, hogy a működő rendszeren bepróbálnám :D

(#13300) kokopo válasza Horvi (#13298) üzenetére


kokopo
aktív tag

root@openserver:~# ss/netstat
-bash: ss/netstat: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

Telepiteni sem lehet
install netstat
install: hiányzik a célfájl-operandus a következő után: 'netstat'

Nemvagyok guru, de hasznaltam mar terminalt, ez az oprendszer valahogy mas, mint pl az Ubuntu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.