Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Horvi válasza lovi27 (#13850) üzenetére


Horvi
őstag

Hmm ez fel sem tűnt hirtelen. Megnéztem a ClamAV oldalán a hivatalos doksit és ott a "yes"-t használja:
Use Case 0x2 The user needs to protect a single directory non-recursively and ensure all access attempts on malicious files are blocked.
ScanOnAccess yes ## versions <= 0.101.x
OnAccessIncludePath /home/user/Downloads
OnAccessExcludeUname clamav ## versions >= 0.102
OnAccessPrevention yes
OnAccessDisableDDD yes

Viszont a clamd.conf elején ott van, hogy ezt automatán az OMV generálja és ott meg a "true"-t használja. Elég érdekes, lehet megpróbálom kivenni az extra opciók közül a duplikált parancsot és megnézem úgy mit csinál.

Hello darkness, my old friend...

(#13852) lovi27 válasza Horvi (#13851) üzenetére


lovi27
addikt

Anno én is azokat olvasgattam, csak a conf fájl nem érdekelt. Lehet akkor fejletlenebb volt a plugin.
Automatán, de ha a pluginnál beállítok egy könyvtárat 10mp-ig másol egy pici fájlt, ami amúgy egy pillanat. Ez nem normális.

(#13853) Horvi válasza lovi27 (#13852) üzenetére


Horvi
őstag

Igen az nekem is feltűnt, hogy akkor kb bármilyen pici is a fájl annak a másolását simán megakasztja több másodpercre is. Szóval valahogy nem az igazi a dolog.

Hello darkness, my old friend...

(#13854) lovi27 válasza Horvi (#13853) üzenetére


lovi27
addikt

Ilyeneket nem tapasztaltam régen. Így nem tetszik.
Mindegy, mára már lefárasztott. Holnap újrarakom és közben feltöltődök. :D

(#13855) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Egy érdekes problémába futottam bele, ami már az őrületbe kerget :Y :
5-ös OMV-t használok (virtuális gépen fut egy HP Microserveren), és tegnap frissítettem (talán 5.5.9 valamiről, 5.5.11-re...), valamint a virtuális gépben a MAC addresst is megváltoztattam (hogy adott IP címet kapjon). Aztán egyszer csak a webes felületet nem lehetett elérni (notebookról, Chrome böngészővel, de eddig is mindig ezt használtam gond nélkül):
A(z) 192.168.1.101 visszautasította a csatlakozást.
Próbálja ki a következőket:
A kapcsolat ellenőrzése A proxy és a tűzfal ellenőrzése
ERR_CONNECTION_REFUSED
SSH-n el lehetett érni a szervert és minden egyéb működött rajta (megosztások, TVHeadend, stb.). Próbáltam keresni a hibaokokat, néztem a logokat. Úgy tűnt (de biztos sem lehetek ebben, nem vagyok egy ngnix guru), hogy az ngnix nem figyel IPv4-en, a 80-as porton. Futtattam az omv-firstaid scriptet, módosítottam az ngnix konfig állományait, de nem sikerült összehozni.
Egy nap szívás után feladtam, mondván, hogy ennél gyorsabb újratelepíteni. Fel is tettem újra és akkor jött a pofáraesés, a friss telepítést sem tudtam elérni a webes felületen. (Konzol, SSH működött egyből.) Itt már erősen vakartam a fejem, aztán egy utolsó ötletként megnéztem telefonról (Firefox): csodák csodája, ott bejön a webes felület. Ezután egy másik "desktop" gépről (ez a notebookon egy virtuális gép) is próbáltam, ott is működött, pedig az is Chrome böngésző. Arra tippeltem, hogy valami hálózati összeakadás van és más IP címről elérhető. Végül most felinstalláltam az eredeti notebookra egy Firefox-ot, ahonnan hiba nélkül elérhető. Azaz jelen helyzetben a notebookon Chromeból a fenti hibával nem megy, Firefoxszal pedig működik. Tehát az IP címmel kapcsolatos feltételezésem kiesik, de fogalmam sincs, hogy mi lehet a nyűgje. Arról nem is beszélek, hogy lehet, hogy az egész újrainstallálást is megúszhattam volna, ha erre korábban rájövök. Bár azt, hogy végül mi a baja és mitől romlott el, azt még mindig nem tudom... :O

Szerk:
És még egy észrevétel: a friss installációban (5.5.12-1 (Usul)) nem találom az openmediavault-extras plugint, így sem a minidlna-t sem pl. Docker-t nem lehet használni (jó, Docker-t eddig sem használtam, de épp gondoltam, hogy ki kellene próbálni, erre eltűnik...)

[ Szerkesztve ]

(#13856) Adamo_sx válasza Adamo_sx (#13855) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

A kiegészítés az extrákkal stornó, megtaláltam, hogy le kell tölteni és telepíteni, csak valamiért úgy rémlett, hogy korábban csak be kellett kapcsolni, de lehet, hogy már becsap az emlékezetem...

(#13857) lovi27 válasza Adamo_sx (#13856) üzenetére


lovi27
addikt

Most akkor vársz még valamire választ?

(#13858) Adamo_sx válasza lovi27 (#13857) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Persze. :-) Az eredeti notebookról Chrome alatt továbbra sem érhető el az OMV (a fent leírt hibát adja), de a frissen feltelepített Firefox alól igen. Merre kellene keresni a megoldást? Annak fényében, hogy korábban nem volt gond a Chromemal.
(További érdekesség, hogy van egy MS Internet Explorer is a notebookon (Win7 gép), azon nincs hibaüzenet, bejön az OMV kék háttere, de a kis login ablak középen nem, azaz azzal sem lehet igazán kezdeni semmit...)

(#13859) lovi27 válasza Adamo_sx (#13858) üzenetére


lovi27
addikt

De miből gondolod, hogy ezek OMV hibák? Hogy tesz különbséget böngészők között?

(#13860) Adamo_sx válasza lovi27 (#13859) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Hát, mert már nem tudom, merre keresgéljem a hibát, gondoltam, hátha van valakinek ötlete.
Egyébként az ngnix pontosan látja, hogy milyen böngészőből megy a kérés:
root@omv:/var/log/nginx# more openmediavault-webgui_access.log :
::ffff:192.168.1.196 - - [10/Oct/2020:10:41:31 +0200] "POST /rpc.php HTTP/1.1" 200 472 "http://192.168.1.101/" "Mozilla/5.0 (Windows
 NT 6.1; Win64; x64; rv:81.0) Gecko/20100101 Firefox/81.0"
De az is igaz, hogy a chrome-ból semmilyen bejegyzés nem látszik a logban...

(#13861) lovi27 válasza Adamo_sx (#13860) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor nem jut el hozzá a kérés.

(#13862) sunnyboy123


sunnyboy123
csendes tag

Sziasztok!
Most már lassan egy éve használom az otthoni szerveremen az OMV 5-öt, viszont most egy korábban nem tapasztalt hibával találkoztam: ujraindítás után a rendszer nem hajlandó automatikusan csatolni az adatokat tartalmazó hdd-t, csak az ssd-t, amiről az OMV fut.(ez többek közt azért is kritikus hiba, mivel az összes docker config fájlom ott található, amik híján a konténerek hibásan indulnak el, a manuális csatolás után az összeset ujra kell kreálnom. ) Érdekes módon a GUI-ból probléma nélkül fel tudom csatolni a hdd-n lévő fájlrendszert. A system logban ilyesmi kiirásokat találtam: [kép] . Van valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma? A beállításokhoz már egy ideje nem nyúlkáltam, viszont pont a hiba napján nyomtam egy rendszerfrissítés.

A válaszokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#13863) lovi27 válasza sunnyboy123 (#13862) üzenetére


lovi27
addikt

Többször írtam már arról, hogy nem szerencsés hosszabb ideig magára hagyni az OMV-t, mert után a 'nagy' frissítéstől váratlan hibák léphetnek fel. Valószínűleg most is ez történt.
Ha nem kapsz jobb ötletet azért biztonságképpen egy particionáló programmal ellenőrizd le a HDD-t (valószínűleg semmi baja). Ahogy írod nem gond a dockerek újraépítése, így törölném az össze mappamegosztást és újra megcsinálnám. Persze ez akár sajnos nagyibb munka is lehet, de hátha kapsz ennél jobb ötletet.

(#13864) Vodike


Vodike
tag

Sziasztok!

Van egy RPI-om amire rá van dugva a UPS és meg van osztva nut-al az állapota. Na most a két Synology NAS-om szépen látja is, ha kell akkor leállítják magukat, amikor áramszünet van és kezd kifogyni az UPS akkuból a nafta.

Na, de az a kérdés, hogy az OMV-t hogyan lehetne beállítani ilyesmire? Hogy figyelje ő is?

exTiga

(#13865) sztanozs válasza Vodike (#13864) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom az UPS-nek van valami API-ja, amin keresztül a Syno-k is ellenőrzik az állapotot és lekapcsolnak.
Netre van kötve az UPS?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13866) ptesza válasza stigma (#13617) üzenetére


ptesza
senior tag

Végül összeállt nálam is, köszönet meridaharcosnak!
S905x2 box-ra telepítettem az OMV-t , nálam is nagyon jól megy.

Egy beállítási gondom lenne. Ha áramszünet töténik akkor az újraindulás után nem csatolja fel a lemezeket. Ha ilyenkor csinálok egy újraindítást akkor viszont minden további nélkül.

Nem tudom volt-e már téma ,de nálam ez régen gond nélkül ment, és meridaharcos-nál sem jelentkezik.

(#13867) lovi27 válasza Vodike (#13864) üzenetére


lovi27
addikt

openmediavault_nut (Network UPS Tools) plugin?

(#13868) Vodike válasza lovi27 (#13867) üzenetére


Vodike
tag

Ezt böngészem én is, de nem tudom hogyan állítsam be, hogy ő ne host legyen, hanem ő is nézzen rá egy másik gépen futó nut-ra

exTiga

(#13869) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok! OMV-nál van olyan lehetőség, hogy egy user, az FTP-nél a törlés kivételével minden jogot megkap?

[ Szerkesztve ]

(#13870) KIR-CSI


KIR-CSI
csendes tag

Sziasztok lenne egy olyan problémám, hogy TDL videója alapján nextcloud telepítése 6 percben akövetkező üzenetet kapom A proxy és a tűzfal ellenőrzése, A Windows Hálózati diagnosztika futtatása üzenetet kapok, ha nem akarom külső hálózatról elérni egy másik stack-kal amiben nincs letsencrypt az simán megy mi lehet a gond? OMV 5.5.12-1 ver.

[ Szerkesztve ]

(#13871) stigma válasza KIR-CSI (#13870) üzenetére


stigma
addikt

Hi, kellene egy picit konkrétebban fogalmazni:
Ez alapjána video alapján csináltad? Link
OMV5 van + Portainer van fenn?
Hibaüzenetről képet csinálhatnál.
Ha Nginx probléma akkor esetedben a OMV-t a 80-as portról át kell tenni másik portra és meni fog.

A videoban említett linuxserver\letsencrypt helyett linuserver\swag -ot használj szerinte.
Paraméreteket nem kell változtatni csak nemrég lett névcsere.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13872) lovi27 válasza Panhard (#13869) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem OMV függő, Linux kérdés. A neten található rá megoldás, de hogy abból melyik a használható egyszerűen azt neked kell kikísérletezni. Eddig nem volt rá igény. Ha utána megosztanád segítenél vele a többieknek.

(#13873) lovi27 válasza Horvi (#13853) üzenetére


lovi27
addikt

Azt hittem mire végzek tudod a megoldást... :D

(#13874) KIR-CSI


KIR-CSI
csendes tag

Igen arról a videóról van szó.
Mindhárom konténer ok Portainer szerint , a log ugyan az mint a videon.
Minden böngészőben opera,chrome,mozzila,edge a A proxy és a tűzfal ellenőrzése, A Windows Hálózati diagnosztika futtatása üzenetet kapom egy másik gépen kapcsolati probléma időtúllépés miatt ,amikor el szeretném éri a nextcloudot. A videoban bemutatott két fájlművelet előtt is ugyanez az üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#13875) Horvi válasza lovi27 (#13873) üzenetére


Horvi
őstag

Sajnos nem sikerült :DD Viszont lefutott a heti scan és arról egyből jött az e-mail értesítés, hogy mit talált és mit nem.
A megoldáson még dolgozom azért, hátha akad valami.

Hello darkness, my old friend...

(#13876) KIR-CSI


KIR-CSI
csendes tag

Lehet, hogy a duckdns rossz. A upc connect boxot router üzemmódról átállítottam modem üzemre megváltozott az ip címem ez 14 órakor történt utánna új OMW telepítés és 19:40kor de a duckdns megnézve még nem íródott át az ip címem update ip választva sem írta át az ip-t csak egy új domainnél.

[ Szerkesztve ]

(#13877) lovi27 válasza Horvi (#13875) üzenetére


lovi27
addikt

Mit talált??? Akkor már régen rossz... Vagy angolosan: talált semmit. ;]
A késleltetett hozzáférés a mappához ami nagyon nem tetszik, és ahogy olvasom másoknak se. Valószínűleg hardver függő, de nálam pont 10 mp. Lehet az adatbázis beolvasása....
De az sem tarthat eddig vagy tarthatná a memóriában is.

(#13878) lovi27 válasza KIR-CSI (#13876) üzenetére


lovi27
addikt

Inkább beállítási probléma.

(#13879) KIR-CSI


KIR-CSI
csendes tag

Az üzenet ERR_CONNECTION_REFUSED

(#13880) lovi27 válasza KIR-CSI (#13879) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, ez az üzenet azt jelenti a csatlakozási kísérlet elutasítva.
De ugyanott tartunk. Valami nincs jól beállítva vagy megadva hozzá.

(#13881) stigma válasza KIR-CSI (#13879) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ha nem nagy kérdés akkor ha írsz egy üzenetet, akkor arra a hozzászolásra válaszolj, amire szeretnél kérni, mert nehéz kibogozni a dolgokat.

Első körben ezeket kellene megnézni:
- OMV-t a 80-as portról állítsd át mondjuk 90 vagy 100-ra. Ilyenkor így fogod elérni http://NASIP:100
80-as portot és a 433-at az Nginx mint webserver használja.
- A videoban be kell állítania routerben a porto fowardingot erre keress rá neten milyen routered van. WAN menüponrtban /port átírányítás/továbbítás alatt van.
Ide ugy kell felvenni őket, hogy 80-as a külső port, 82-es a belső port, IP-nek a NAst megadod
Szintugy a 443-as belső:443-as külső, NASIP-t hozzáadva azt si fel kell venned.
- Portainerben ha lefutott a letsencrypt konténer vagy deploay-al amit futtatsz akkor a konténer nevére kattintva (letsencrypt) Server readynek kell lenni illetve congratulation-nek.
Rate limit van tehát ha 1 órán bellül 5x már megcsináltad akkor nem fogja engedni újra futtatni a dolgokat.

röviden ennyi jutott eszembe, max ha van ötletem akkor holnap megírom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13882) KIR-CSI


KIR-CSI
csendes tag

Megoldódott a 443 as port 4453 lett a 80 as 95 ös lett.
A 453, 444_ 90,82 portokat próbáltam mind rossz nem működött pedig routerben mindig be volt állítva.

(#13883) Horvi válasza lovi27 (#13877) üzenetére


Horvi
őstag

Valami WIN.Trojan mittudoménmit, az egyik "kikölcsönzött" autocad progi törésében :DD

Nekem sem tetszik igazán, hogy ilyen lassan fér hozzá. Nem biztos, hogy 10 mp de majd este kipróbálom és lemérem.

Hello darkness, my old friend...

(#13884) ptesza válasza ptesza (#13866) üzenetére


ptesza
senior tag

Valami ötlet nekem?

(#13885) lovi27 válasza ptesza (#13884) üzenetére


lovi27
addikt

Áramszünet alatt mit értesz? Kikapcsolást?

(#13886) stigma válasza ptesza (#13884) üzenetére


stigma
addikt

Hi, OMV alatt a felcsatolásnak mennie kellene rendesen.
Mikor a HDD-et csatlakoztattad már ext4-re votl formázva a rendszer és csak join-ra/csatlakoztatásra nyomtál?
Vagy az OMV-vel formáztad meg a HDD-ket , melyek USB-sek?

Én igaz nem S905X2-es boxon vagyok, még az FSTAB-os megoldás jöhet szóba.
Egyik fajta megoldás : Link
Másik megoldás ami ugyanaz : Link

Lényegében mindkettő esetében az etc/fstab fájlba kell beelírni UUID alapján a diskeket, mert ha netán másik usbre rádugnád(igaz gondolom csak kettő van és nem cserélgeted) akkor is működjön.

Arra viszont mindenképp figyelj ha bármi gond van vagy elírsz valamit akkor boot után megakad és akkor szerkesztened kell az fstab-ot

Ennek az FSTAB-os megoldásnak működnie kell, igaz eredetileg nem is kellene neked, mert OMV-nek jól kellene működnie.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13887) lovi27 válasza Horvi (#13883) üzenetére


lovi27
addikt

Végül is mindegy hány másodperc, nem szabadna késleltetnie, akkor működne jól.

Ahogy nézem több sebből vérzik ez az On-Access Scanning funkció. Az egyik seb maga a plugin. Nem támogatja, nincs rá beállítás, pedig a funkció csak Linux alatt működik. Ráadásul a készítője egy előre beállított sablonnal dolgozik, így ha manuálisan szerkesztjük a config fájlt egy plugin módosításánál azokat felülírja. Ezért van a figyelmeztetés.
A másik gond, hogy a 0.102.0 verziótól másképp kell beállítani a ClamAV-t. Ezért amit írtam régi extra opciókat felesleges használni. Azok a 0.101.0 vagy régebbi verziókhoz jók. Az újnál parancsból indítást találtam (clamonacc), de azt sose tudjuk mikor áll le és nem indul magától. Márpedig Murphy óta tudjuk, ami leállhat az le is fog állni. :DDD
Egyelőre automatikus módot nem találtam, valószínűleg a plugin készítő is ezért hanyagolta.
Ráadásul működéséhez a dokumentáció szerint a curl futása is szükséges, ami viszont alapból nincs telepítve az OMV-n. Telepítettem, de nem sok változást okozott.

(#13888) ptesza válasza lovi27 (#13885) üzenetére


ptesza
senior tag

Elmegy a villany kis időre. Pl vihar esetén stb.

(#13889) ptesza válasza stigma (#13886) üzenetére


ptesza
senior tag

OMV-n lettek formázva ext4-re. USB 3.0 külső házban vannak a HDD-k. Két különböző típusú külső ház és HDD ugyanazt produkálja. A boxon 3db USB3.0 van és egy 2.0 de azt nem használom.

(#13890) lovi27 válasza ptesza (#13889) üzenetére


lovi27
addikt

A külső USB miatt az auto mount parancs kéne az fstab-ba. Arra kell rákeresni.
A nem szabályos leállás miatt elveszti.

[ Szerkesztve ]

(#13891) lovi27 válasza ptesza (#13889) üzenetére


lovi27
addikt

Nézd át ezt a hozzászólást, esetleg környékét és lehet meríthetsz belőle.
De ha felétek gond van a hálózati feszültséggel (évente többször is kimarad), akkor ajánlott lenne beszerezni egy szünetmentes tápegységet.

(#13892) Horvi válasza lovi27 (#13887) üzenetére


Horvi
őstag

Ójaj akkor ez tényleg több sebből vérzik. A vége az lesz, hogy írni kell a fejlesztőknek, hogy valami megoldást nem ártana erre találni :DD
Nekem egyelőre marad beállítva aztán ha lesz valami fejlődés akkor próbálgatom.

Hello darkness, my old friend...

(#13893) lovi27 válasza Horvi (#13892) üzenetére


lovi27
addikt

Jól értjük egymást? Nem a ClamAV-vel van gond, csak egy szeletével, az On-Access Scanning tulajdonsággal. Amit a plugin kínál, ahogy te is használod, hogy időnként ellenőrzöl mappákat azzal nincs, az működik. Az nyugodtan használható.

Más. Még direkt nem telepítettem vissza a Fail2band plugint, de nem is küldött egy üzenetet se, hogy belépés történt. Emiatt biztos, hogy a plugin küldi.

(#13894) Horvi válasza lovi27 (#13893) üzenetére


Horvi
őstag

Igenigen, értem, hogy az on access réssel van gond nem pedig a rendes ellenőrzéssel amiket csinálok. Használom továbbra is. Igazából nem is tart sokáig az ellenőrzés, 800 gigát lenyom 23 perc alatt(WD Red 2,5" 5400rpm).

A pluginben levő on access fül meg dob egy akkora hibát amikor hozzá akarom adni a megosztást mint a ház :DD

Hello darkness, my old friend...

(#13895) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Srácok, szeretnék egy NAGY mappát frissíteni az OMV-vel lehetőleg "manuálisan" (értsd: 1 gombnyomással), vagy pl. heti rendszerességgel. Milyen plugin-t ajánlanátok erre a célra? ( a nextcloud-ot ne pls)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#13896) lovi27 válasza sad_Vamp (#13895) üzenetére


lovi27
addikt

Rsync?

(#13897) footy válasza sad_Vamp (#13895) üzenetére


footy
addikt

+1 Az Rsyncre.
Ha hautomatan akarod akkor pedig lsync.

(#13898) sad_Vamp válasza lovi27 (#13896) üzenetére


sad_Vamp
őstag

teljesen ismeretlenek ezek számomra, azért kérdeztem, tudom hogy nem állandóan syncronizálót szeretnék mert az lassít, meg problémákat okozhat (ha törlöm a file-t, vagy átnevezem, stb. a nextcloud pls szépen bele tud néha keveredni)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#13899) sad_Vamp válasza lovi27 (#13896) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Oops, egy "apróságot" azt hiszem nem írtam le :W

A HDD amit backup-olni szeretnék az a PC-n van, nem az OMV-ben, és azt szeretném menteni heti/havi rendszerességgel az OMV-re.... Ahogy nnéztem az Rsync beállításait nem vagyok benne biztos, hogy az tud ilyet....

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#13900) lovi27 válasza sad_Vamp (#13899) üzenetére


lovi27
addikt

Tudnia kell. Ha a PC-.ről elérhető a NAS, akkor fordítva is működik.
Gondoltam, hogy nálad PC lesz a másik fél. Én mobil és PC között szinkronizálok, akkor miért lenne gond PC és NAS között. Ebből a szempontból két hasonló hálózati eszköz, csak az IP címük nem egyezik - még jó. ;]

A PC-n meg kell osztani hozzá a mappát a külső eléréshez, kell felhasználó megfelelő jogosultsággal és egy választott protokoll. Én az FTP-t választottam, mert gyorsabb mintha a samba-val csinálnám. A szervert a PC-n futtatom, hogy az ne a mobil akkut terhelje, de a szinkronizáló program és a kezdeményezés a mobilról történik. Persze ez csak elhatározás kérdése, mert fordítva is ugyanígy működne. Szóval, csak hajrá! A PC is csak egy elérési út.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.