Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6051) Tothgera30 válasza Dylen (#6050) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha neked megéri akkor mindenképpen ajánlom. Viszont látom hogy kispórolták a 6 cellás akksikat a Vodánál :U . Úgy csak 3-4 óráig bírja 3 cellással :) !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6052) zolynet válasza ngabor2 (#6049) üzenetére


zolynet
addikt

ez jó, azaz neked yó :K

Life is too short to stay stock!

(#6053) ngabor2


ngabor2
nagyúr

imádom dengelengi boldizsárt! :D

mióta kerestem már ezt a bohózatot.

(#6054) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egyre gagyibb ez a south park :U

(#6055) tildy válasza venember83 (#6029) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem spec kedvencem a raffaelo, szóval aki azzal lep meg , az legalább egy kicsit tudja, mit szeretek, ergó jóarc, mert figyelmes:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6056) fokukac válasza tildy (#6055) üzenetére


fokukac
nagyúr

Bolondember biztos örülne :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6057) Pisztillus válasza fokukac (#6056) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Mi is, ha végre megjelenne itt, szinte már el is feledtük, hogy létezik.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#6058) tildy válasza fokukac (#6056) üzenetére


tildy
nagyúr

Mintha emlékeim szerint kikérne a nevével való viccelődést:D:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6059) fokukac válasza Pisztillus (#6057) üzenetére


fokukac
nagyúr

a fészbúkon pedig elég aktív...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6060) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Elb.szódott a S5230-am. Most van garanciás érintőpanelcserén (remélhetőleg). Úgy döntöttem lecserélem amint visszajött. Vagy várjak még? Mert
Mit vegyek
Galaxy 3, Galaxy Mini, Wave 723, Galaxy Ace ?

Az 5230-ról is azt gondoltam azt már vagy 3 újabb évig tuti nem cserélem le, de ami egyszer szériahibás, az csereérett. Viszont ezekből ha vennék valamit, azt már tényleg nem 1 évre venném, én nem szeretem csak úgy cserélgetni őket.
Tehát, legyen már most okos (gondolkodjon helyettem, hogyne, persze, töltse az IQ teszteket sorban...), érintős, legyen elfogadható minőségű és méretű kapacitív kijelzője multitaccsal, legyen kellően gyors, az 5230 akadt eléggé; igazából netezni nem szoktam, de ha mégis adódik WiFi, tudjam használni (pl. külföldi tárgyaláson szállodákban). Gps-em van, de ha ebben is, az se baj. Legyen használható sms íráshoz (Monte pl a qwerty hiánya miatt IS kiesett volna) Igazából sok igény nincs, az ilyen netes aktívkodás nem hiányzik, fészbukkozás meg twitterezés orrbaszájba vezetés közben... stb. Memória nem mérvadó, már van egy 2G-s kártyám.

ja, legfontosabb, lehetőleg maradjunk 50k alatt (T-s előfizuval), de ha icipicit túlcsúszik...3 évente belefér. vagy, mint már érdeklődtem: még várjak? áprilistól jár le a mostani hűség

ja2: fényképezni is szoktam velük, legalábbis próbálok, "kéznél van" módban, mert amúgy az S3-at cipelem ha megyek valahova.

[tudom, másik topik]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6061) tildy


tildy
nagyúr

Ezt az ámokfutást.... Most esett le, miért akarják átnevezni a Ferihegyet....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6063) venember83 válasza BlacKSouL (#6060) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi ez a mágikus 3? Miért pont 3?

(#6064) Csyppa válasza Kalandor (#6062) üzenetére


Csyppa
senior tag

200 éve született Liszt Ferenc.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#6065) tildy válasza Csyppa (#6064) üzenetére


tildy
nagyúr

Akinek semmi köze a repüléshez?
Több helyről hallani magyarul nem tudott, de magyarnak vallotta magát. Minden tiszteletem a zeneszerzőé , de repteret róla NE. Nevezzenek el mást. Repteret ne.

Kalandor: Gondolkozz ;) Nem nehéz a megfejtés....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6066) tildy válasza tildy (#6065) üzenetére


tildy
nagyúr

Az még szörnyűbb, hogy emiatt a földrajz nevekkel foglalkozó bizottság ténykedését meg akarják csorbítani. ...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6067) Pisztillus válasza tildy (#6066) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ahogy azt megszoktuk, akaratátvitel tűzön, vízen át... :(

Kalandor: Még nem árultad el, ki az a visszatérő, akiről pár napja ejtettél pár szót! :N

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#6068) BlacKSouL válasza venember83 (#6063) üzenetére


BlacKSouL
addikt

tesitanárunk elmagyarázta hogy a Cooper teszt miért 12 perc.
Mert a 11 kevés, a 13 meg sok.
Ebből adódik, hogy a 2 év kevés, a 4 meg sok. de nemtom, nekem átlag 3 évente lett új telefonom. a 3310i-m 3 évig volt meg, elhagytam egy szar buliban kiesett a zsebemből. a rákövetkező 3100 is addig volt, most apámnál teljesít, nincs bekapcsológombja, nem érzékelhető már a fluoreszkáló előlapkeret, a gumigombokról lekopott majdnem minden, de 2 hónapja egy akksicsere, és most ismét 14 nap a készenléti ideje. amikor nekiadtam, akkor egy SonyE. K550i lett, azt most is használom. Az is kopik már minden gombjánál és az előlapon, de még jobb képei vannak, pláne makróban mint bármelyik mobilnak. de ez is mint mind előtte kártyás. Kellett egy előfizus, és így lett az ócsó érintő Samu. Túl olcsónak bizonyult..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6069) venember83 válasza BlacKSouL (#6068) üzenetére


venember83
nagyúr

Kérdezd meg főkukacot, ha nála bírja a telefon a negatív és ütéshullámokat, akkor az jó bírni fogja neked is. :) Én még mindig nem cserélném le a 6230i telefonom, pont jó méretre, az akksi is bírja, e-mail és net meg nem kell, ha nem vagyok itthon.

(#6070) pohár válasza BlacKSouL (#6060) üzenetére


pohár
félisten

akkor már inkább Ace, de ha van több pénzed, válaszd az S nagytesót :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6071) lujó55


lujó55
őstag

Tegnap olyan fejgörccsel húztam le a napot, kínszenvedés volt a munka.
Ma viszont jól ébredtem, elhatároztam, hogy leszarom a sztárkollégákat és csak úgy dolgozok ahogy a tempóm engedi. Süt nap, jó reggelt pajtikáim! :C
[Szótár ON. Sztárkolléga: gyakran projektvezető, nagy pénz, szolgálati Wagen, állandóan kapkod, állandóan átszervez, semmihez nem ért, de együtt ebédel az osztályvezetővel. Gyakran fáznak az ujjai és fényérzékeny a szeme, ezért zsebredugott kézzel napszemüvegben beszél mindenkivel. Egyetemet elkezdte, aztán valamilyen mutáció folytán egy tanfolyam segítségével "csinált(ak neki)" diplomát. Szótár OFF]

(#6072) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Hajnali 1-kor arra ébredtem, hogy irgalmatlanul fáj a hasam. Olyan görcs jött rám, levegőt is alig kaptam. Ez így ment fél 4-ig, akkor valahogy elmúlt. Mindenesetre most 3 és fél óra alvással ami 2 + 1,5 arányban lett elé és mögé szétosztva...nem vagyok valami feltétlenül fitt. Ráadásul úgy néz ki arcüreggyulladásom is van. Szép az élet. Tök jó hogy 4 nap szünet lesz... Az éppen jó lesz az ágyban fekvésre meg a betegen teázgatásra.

pohár: nincs annyi keret, és annyira drágát már nem akarok, ott már sokba kerülne a kihasználatlan funkciók sokasága

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6073) kételkedem válasza BlacKSouL (#6060) üzenetére


kételkedem
addikt

Nekem egyik sincs, de a felsoroltak közül szubjektíven, külsőre a Wave 723 tetszik.

A négy napos hosszú hétvégémet úgy oldották meg, hogy szombaton és hétfőn is 8 tól 12 óráig dolgozok. A vonatom 6:25-kor indul és a délutáni 13:34-kor ér haza. Így lett a négynapos hosszú hétvégéből kétnapos széttördelt.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6074) zolynet


zolynet
addikt

macskásoknak

Life is too short to stay stock!

(#6075) kételkedem


kételkedem
addikt

Most olvastam, hogy egyre több a benzinkutaknál az elhajtásos eset, vagyis amikor az autós teletölti a tankot, majd egyszerűen elhajt.

Szerintem ezt viszonylag kevés pénzből ki lehetne védeni. A kutakat bankkártyával lehetne üzemeltetni. Bedugod a kártyát, beütöd, hogy mennyiért tudsz tankolni (ugyan úgy mint kp felvételnél), ekkor a kút ad benzint.

A másik megoldás az ukránoknál elterjedt fekete ruhás, fegyveres biztonsági őrök és elfogó autók alkalmazása, de ez nekem nem igazán szimpatikus, a frász kerülgetne minden tankoláskor4

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6076) Bubee82 válasza kételkedem (#6075) üzenetére


Bubee82
őstag

Szerintem ezt viszonylag kevés pénzből ki lehetne védeni. A kutakat bankkártyával lehetne üzemeltetni. Bedugod a kártyát, beütöd, hogy mennyiért tudsz tankolni (ugyan úgy mint kp felvételnél), ekkor a kút ad benzint.

Az a jó h ez hazánkon kívül jobb helyeken abszolút alap dolog :U Volt egyetemista évfolyamtársam is hazajött USA-ból és elég gyorsan elege is lett h állandóan be kell menni és esetleg sorba állni.

De nem kell az USA-ba menni ahhoz h ilyet találj, ugye :U

[ Szerkesztve ]

(#6077) kételkedem válasza Bubee82 (#6076) üzenetére


kételkedem
addikt

Tudom, hogy sok helyen működik már ez a dolog, bár én eddig csupa olyan országban jártam, ahol nincs ilyen, tehát nem láttam vagy használtam még kártyás kutat.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6078) FehérHolló válasza kételkedem (#6075) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az egyik elkövetőben sem merül fel, hogy a benzinkutaknál nem véletlen van pár kamera a rendszámokra irányítva?

Skynet is real. It's called Google.

(#6079) venember83 válasza FehérHolló (#6078) üzenetére


venember83
nagyúr

Lelopják egy parkoló autóról, átteszik, tankolás után meg eldobják. Nem kell hozzá nagy agykapacitás.

(#6080) Tim82 válasza kételkedem (#6075) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha tudnád, hogy mennyi probléma van az automata benzinkutaknál, bankkártyás fizetésnél...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6081) kételkedem válasza Tim82 (#6080) üzenetére


kételkedem
addikt

Akkor ne legyen automata, vagy bankkártyás, de mindenképpen előre keljen fizetni! Mikor először voltam Ukrajnában tankolni, a kutas megkérdezte, hogy mennyiért fogok tankolni, amit előre ki is kellett fizetnem, addig be sem kapcsolták a kútfejet!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6082) venember83 válasza kételkedem (#6081) üzenetére


venember83
nagyúr

A kőolajhiány miatt hamarosan úgyis fegyveresekkel kell majd őrizni a kutakat...

(#6083) FehérHolló válasza venember83 (#6082) üzenetére


FehérHolló
veterán

Éljen a mesterségesen generált hiány!
Egyébként a jelenlegi fejlődési ütemet tartva 30 éven belül el fog fogyni az összes olajunk. (Kivéve az amerikai (USA-i) "bontatlan" és nem teljesen feltérképezett tartalékok.) Hajrá!

Skynet is real. It's called Google.

(#6084) kételkedem válasza FehérHolló (#6083) üzenetére


kételkedem
addikt

Az olaj elérhetetlenné válása (akár az ára, akár a mennyisége miatt) jelentősen át fogja alakítani a ma ismert világunkat. Ma még annyira függünk a kőolajtól, hogy nélküle működésképtelen lenne a (világ)gazdaság.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6085) bandus válasza kételkedem (#6084) üzenetére


bandus
veterán

jön a mad max feeling.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6086) ngabor2 válasza FehérHolló (#6083) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ott se lesz olcsó, ugyanis a termeltnek kb. 3-5x-ösét használják. ráadásul ott szivattyúzni kell az olajat, arabuséknál meg feltör magától (még).

jelenleg az olajkutak a nagyon könnyen kitermelhető olajat adják. ha ez a mennyiség lecsökkenne, akkor már bőséggel rendelkezésre állnak a technikák a nehezebben hozzáférhető mezők kitermelésére. az olaj nem egyik napról a másikra fog elfogyni, hanem szép lassan drágulni kezd, és mikor a piacnak választania kell a kényelem és az ár között, előbb-utóbb átáll az olaj alapról más alapra. csodálkoznék, ha nem lenne valamelyik páncélszekrényben biomassza alapra épített vegyipari gyár terve, csak még nem éri meg átállni, mert "olcsó" az olaj. de utána megindul a fahulladék, szalma, kender, mezőgazdasági hulladék alapú energiatermelés és szerves vegyipar. bár meglátásom szerint a vegyipar lesz az utolsó, ami teljesen elengedi a kőolajat, épp azért, mert az olajtermelőket meg tudja fenyegetni, hogy elveszítik a nagy piacot.

amúgy a "világvége" nem az olaj elfogyása miatt fog bekövetkezni, sok egyéb lehetőség is van. például ha sikerül megépíteni és programozni a kvantumszámítógépeket, akkor a jelenlegi pénzvilág egy csapásra összeomlik, visszaállunk a valódi, kézzel fogható vagyonra. lassan ideje lenne...

[ Szerkesztve ]

(#6087) bandus válasza ngabor2 (#6086) üzenetére


bandus
veterán

ezt kifejtenéd bővebben? mi köze a kvantumszámítógépeknek a pénzvilághoz?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6088) fokukac válasza ngabor2 (#6086) üzenetére


fokukac
nagyúr

jajjmár, olajmérnök úr :), az olaj először mindig feltör magától (mert nagy ám ott lent a nyomás), de aztán meg szivattyúzni kell, aztán meg elfogy. De nem az a lényeg, hogy szivattyúzni kell-e, vagy sem, hanem az, hogy megtalálni kurva nehéz, még a modern szeizmikai eljárásokkal meg térinformatikai rendszerekkel is.
Egy fúrás költsége 10-20 millió dollár, és 10-20% a találati arány, de a koncessziós díjat akkor is ki kell fizetni, ha nincs találat...
a drágább módszerek meg annyival drágábbak, hogy tényleg csak 200 dolláros olajárnál fogja megérni (pl. a makói gáz, amivel tele volt anno a sajtó, na, ott annyira porózus a gáz, hogy rétegeket kellene törni 6000 méter mélyen, robbantással, nem véletlenül nem tart még sehol se az ügy)
Amúgy érdekes szakma. Anyám geológus, apám fúrómérnök, szóval kicsit érintett vagyok a dologban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6089) kételkedem válasza ngabor2 (#6086) üzenetére


kételkedem
addikt

A kvantum számítógépes részt fejtsd ki légy szíves!

Bandus: nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy lássuk magunk előtt a fegyveres őrökkel kísért üzemanyag szállító tartálykocsikat! Mennyit ér egy tartálykocsi benzin? 20 000 x 380 = 7 600 000? Nem rossz!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#6090) ngabor2 válasza bandus (#6087) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a pénzvilág jelenleg a titkosítás miatt tud virtuális pénzzel dolgozni. a jelenleg elterjedt prímszámokra épülő titkosítások visszafejtése meg okosék szerint pillanatok kérdése egy jól összeállított kvantumszámítógéppel és programmal. egyszer próbálta elmagyarázni egy olyan ember, aki nagyjából átlátta a módszert, nem igazán értettem. de hiszek neki. a neten keresgélve is érdekes, leegyszerűsítve is bonyolult dolgokat találtam róla, meg se kísérlem megérteni :D a google az én szolgám ezen a téren.

kukac: egy fejlődő, és egyre éhesebbé váló kína, vagy india mellett a 200 dollár feletti olajár nincs is olyan messze. másrészt én még úgy tanultam, hogy az olaj nem tócsaként, hanem porózus kőzetben, felitatva van jelen, és a ma elterjedt módszerekkel kitermelhető olaj az összes mennyiség kb. 1%-a, a többi a pórusok falán van megtapadva. tehát ez az 1% fog 10-20-50-200 éven belül elfogyni, de a maradék 99% (egy része) szintén kitermelhetővé tehető, természetesen nagyobb költséggel. javíts ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#6091) nike_ válasza tildy (#6066) üzenetére


nike_
addikt

Boldog névnapot! :)

a többieknek meg szép napot!

(#6092) pohár válasza nike_ (#6091) üzenetére


pohár
félisten

+1 :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6093) tildy válasza nike_ (#6091) üzenetére


tildy
nagyúr

Aranyosak vagytok, koszonom:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6094) tope válasza tildy (#6093) üzenetére


tope
addikt

Bolcsi névcsinapcsi :D

(#6095) Tothgera30 válasza tildy (#6093) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Részemről is boldogat és sok örömedet leld a mai napban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6096) NoLF


NoLF
addikt

na a maszek ortopédus sem kecsegtetett semmi jóval, izotópos és mr vizsgálat után majd kiderül, van-e értelme megplasztikázni a bal bokám, vagy semmi értelme. (ha meg lehet műteni, akkor meg 50% hogy jó lesz...)

juppíjáé!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6097) fokukac válasza NoLF (#6096) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért, mi baja van?

-----------------------

más. politikamentes:

:D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6098) NoLF válasza fokukac (#6097) üzenetére


NoLF
addikt

a bal bokám a műtét óta (2000. 11. 20.) közel sem olyan, mint a jobb. lötyög, kotyog, ropog, semmi tartása nincs, és az elmúlt 10 évben már vagy 5ször szakadt, nyúlt, stb. használhatatlan a sportra, de mostmár lassan mindenre; állandóan fáj és nem merek bokavédő/fásli nélkül kimenni az utcára, de azok meg elszorítják a lábam napközben, szóval elegem van. múltkori szakadás után kérdeztem a dokit, azt mondta, ez ilyen lesz életem végéig. gondoltam felkeresek egy maszek orvost, hátha pénzzel a zsebben máshogy gondolja.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6099) pohár válasza fokukac (#6097) üzenetére


pohár
félisten

:DDD :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6100) kételkedem


kételkedem
addikt

Pakkot kaptam! :)

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.