Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42401) BlacKSouL válasza Tothgera30 (#42400) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Totalcar-ról indultál egy dízel BMW-vel? ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42402) bobsys


bobsys
addikt

367 millió forintba kerülő kerékpárút... az útvonal hossza 4,1 km

89.5 millio / kilometer - ez meg dollarban is sok (406K)

rossz csaladba szulettem

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42403) tope


tope
addikt

Jee PH addikt lettem

(#42404) Integra válasza bobsys (#42402) üzenetére


Integra
titán

elzsibbad ezektől a számoktól a zember agya, döbbenetes...
na de ha mégsem, akkor itt egy igazi agyzsibbasztó estére :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42405) tope válasza Integra (#42404) üzenetére


tope
addikt

Kontra

(#42406) Winner_hun válasza tope (#42405) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42407) FehérHolló válasza Winner_hun (#42406) üzenetére


FehérHolló
veterán

:O

Skynet is real. It's called Google.

(#42408) EQMontoya


EQMontoya
veterán


Mezei zsurló. :)

Same rules apply!

(#42409) FehérHolló válasza EQMontoya (#42408) üzenetére


FehérHolló
veterán

tűzre veled

Skynet is real. It's called Google.

(#42410) Tim82


Tim82
nagyúr

A mai film tanulsága: Blomkampnak be kellett volna fejeznie a District 9-cel a pályafutását.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42411) bobsys válasza Tim82 (#42410) üzenetére


bobsys
addikt

mi is az uj filmjenek a cime?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42412) Tim82 válasza bobsys (#42411) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elysium.

tildy: nem lett volna rossz film, ha a filmrendező leül egy sci-fi rajongó hétévessel, aki rámutat a forgatókönyvben lévő logikátlanságokra és bakikra. Egyszer nézhető-kategória.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42413) tildy válasza Tim82 (#42412) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem jott be? Itt meg csak ma kezdtek el vetiteni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42414) bobsys válasza Tim82 (#42412) üzenetére


bobsys
addikt

fenkju

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42415) Integra válasza Tim82 (#42412) üzenetére


Integra
titán

a kód.. az az istenverte halálos kódolás az agyában, ami aztán az ég világon semmit sem jelent... sajnos nekem is tüske a szememben, ez egy ordas hiba :(

amúgy meg ne hagyja abba, hiába a fikázás, mert még ezzel a nagy hibával együtt is az idei év legjobb scifijét hozta össze az st:id mellett. ügyes ez a pali.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42416) EQMontoya válasza Integra (#42415) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem jössz pályanapra 31-én?

szerk: igen, én megyek az OT szekcióra.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#42417) Integra válasza EQMontoya (#42416) üzenetére


Integra
titán

totálkáros pályanapra gondolsz?

mod:
mi az az OT szekció? oldtimer?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42418) EQMontoya válasza Integra (#42417) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, most lesz külön veterános csoport is. :)

Same rules apply!

(#42419) Tim82 válasza Integra (#42415) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha csak az lenne...

Az megvan, hogy az elején és a legvégén szedett csak gyógyszert a főhős, de amikor megkapta a gerincprotkót ;] , hirtelen megszűntek a tünetei és gyakorlatilag csak a fináléra jöttek vissza?

No meg a főgenya egyszerűen hiteltelenül röhejes volt, hasonlóan a Jodie Foster-féle karakter is. (Itt jegyezném meg, ha a Földre küldünk egy pszichopata tendenciákkal rendelkező alvó ügynököt, akit telenyomtunk kibernetikus implantátumokkal, hogy nem jut eszünkbe, hogy nem ártana egy kill switch, ami a biztonságunkat szavatolná, ha elszabadulna?)

Illetve egy illetéktelen behatolókkal teli űrhajót, ami a mi privát mesterséges űrállomásunkra/kisbolygónkra akar leszállni, miért kell a Földről, az említett alvó ügynökkel és rakétavetővel (!) elintéztetni? A XXII. század közepén nem telik lézerekre és műholdakra a privát űrállomást birtokló gazdagoknak, amelyek ráadásul nem hibáznának? Mer' a luxusvilla fontosabb volt... :DDD

Und so weiter...

A Star Trek Into Darkness-ben is volt egy rakat ordító logikátlanság, de ezek nagyobbak. Ha ez a két film az idei év legjobb scifije, akkor Hollywood-ot fel kéne szántani és sóval kellene behinteni a helyét. Mondjuk az a baj, hogy annyira siralmas a termés, hogy ettől még igaz az állítás.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42420) Integra válasza Tim82 (#42419) üzenetére


Integra
titán

amit te hiszel film, hogy létezik, olyan nincsen.
igazából ezzel meg magad szopatod meg, és inkább ne nézz filmeket, legalábbis ezen a téren, mert tényleg nincsenek és nem is lesznek. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42421) Integra válasza EQMontoya (#42418) üzenetére


Integra
titán

nem megyek több okból, egyrészt egyik legjobb braátom 40 éves szülinapját ünnepeljük badacsonyban, tehát nagy valószínűség szerint valahol a pince és a szőlő tőkék környékén fogunk egész hétvégén fetrengeni:D, másrészt az intiben sincsen most kuplungom, a mitsuval meg mit akarok versenypálya közelében? gyorsnak gyors suv, de ennyi :DDD versenypálsára csak motorral járok, a pálya autózás a motorozás miatt sosem érdekelt, ezért is áll az inti már egy éve garázsban lemosva. csak a két kerék, abban van számomra a sebesség meg a kockázat és a fejlődés lehetősége.
de érezzétek jól magatokat, hátha jó lesz az oldtimeres része!! :) ez valami új kezdeményezés, nem?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42422) Tim82 válasza Integra (#42420) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kapásból tudok mondani pár létezőt. Például a District 9. :P Vagy a Children Of Men, de említhetném a Moon-t is... Biztos beugorna több is, de most fáradt vagyok.

Nem hiszem, hogy nagy elvárás volna, hogy egyszerűen leülnek átgondolni, hogy logikus és hihető legyen a történet. Nem kell tökéletesnek lennie, nem is kell mindent elmagyaráznia, csak tartsa fent a hihetőség illúzióját. Ez nem nagy dolog, viszont annyira ne legyünk már igénytelenek, hogy ettől eltekintünk.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42423) Integra válasza Tim82 (#42422) üzenetére


Integra
titán

d9 nálam absz etalon, viszont messze van az igénytelenségtől az elysium, nagyon messze. a legtöbb kérdésedre amúgy volt válasz és átrágtuk már rég a filmtopicban és messzire nem ilyen bórús az egész, ahogy te szeretnéd látni. szerintem.
moon is jó film. de nehéz összevetni ezekkel, totál más történet.
aki meg úgy ül be bármilyen filmre (itt most nem téged értelek, de ha te is így ültél be, akkor de:DDD), hogy elvár.... az húzza is fel azonnal a szopóálarcot, mert megérdemli. :)) az összes kritikában amit olvastam, ezt vártuk, azt vártuk, nem ezt vártuk... az ilyen szimplán hülye és semmit sem tanult. nyugodtan fejezze be az írást. meg a filmnézést :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42424) EQMontoya válasza Integra (#42421) üzenetére


EQMontoya
veterán

:)) Oda is jó szórakozást! :)
Oldtimerezés sem a versenyről szól, hanem a feelingről. Az meg remélhetőleg lesz. Amúgy elég új dolog, igen, eddig még nem volt ilyen.
A haverjaid pedig határozottan vének! :DDD

Same rules apply!

(#42425) Integra válasza EQMontoya (#42424) üzenetére


Integra
titán

mi a 40 felé közelítve is fiatalok vagyunk, tele energiával, erővel, egészséggel, nem akarok újra huszonéves lenni, sokkal jobb most :K :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42426) Tothgera30 válasza BlacKSouL (#42401) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:K :B

BMW :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42427) Tim82 válasza Integra (#42423) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézd, te állítottál fel fejben egy elképzelést, hogy szerinted én milyen filmet "hiszek", majd közölted, hogy olyan nincsen. :) Erre írtam válaszul, hogy van olyan, azoknak az elvárásoknak több is megfelel, ezek egyike a Moon. Ebből a szempontból tök lényegtelen, hogy más a története (bár amúgy műfajon - scifi - belülről hoztam példákat) - ami a lényeg, hogy megteremtette a hitelesség illúzióját számomra.

Ami meg az elvárásokat illeti... Eleve annyit vártam csak, hogy önmagában logikus és hihető története legyen, nem azt, hogy "a District 9 rendezőjének hoznia kell a szintet". Értem én, hogy neked tetszett a film, meg akarod védeni és épp ezért szemet hunysz a sok baki fölött (párat azért észrevettél, olvastam a Filmvilág-topikos hsz.-eket most), nincsen ezzel semmi gond. Én scifi rajongóként (aki a klasszikusokon nőtt fel: nem annyira Asimov-on, mint inkább Bradbury-n, Clarke-on, Heinlein-en, Harlan Ellison-on stb.) viszont nem teszem ugyanezt. Számomra ez így sajnos egy közepes akciófilm, méghozzá olyan logikai hibákkal, amik még a szórakoztató részeit is elnyomják - fél év múlva semmire sem fogok belőle emlékezni, mert nem tudott mivel megfogni. Nem mondom, hogy nem voltak benne jó részek, csak épp nem álltak össze jó filmmé - nekem.

Egyébként a filmtopikban eddig egy felvetett problémámra találtam egy elég gyenge lábakon álló magyarázatot (az Elysium védelmével az illetéktelen űrhajókkal kapcsolatban). :) Nyilván én miért nem írok/rendezek jobbat... :) (ez önirónia - kritikusnak lenni mindig könnyebb, mint alkotónak)

Elég szarkasztikusan kezdtem Blomkamppal kapcsolatban, de amúgy nagyon remélem, hogy ennél jobb filmeket fog majd csinálni. Meg hát: a véleményem természetesen szubjektív, még ha erős és a tiednél sokkal kritikusabb is. :) Amúgy eleve nem olvastam róla kritikát a film előtt, szóval nem volt előre befolyásoló tényező ez sem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42428) tildy válasza Tim82 (#42419) üzenetére


tildy
nagyúr

Az oblivion teljesen jo volt ( fingom nincs a magyar cimerol, inkabb bele sem merek gondolni)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42429) concret_hp válasza tildy (#42428) üzenetére


concret_hp
addikt

azért 1-2 fizikai hiba volt benne (bár nem olyan vészesek)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42430) bobsys válasza tildy (#42428) üzenetére


bobsys
addikt

Feledes

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42431) concret_hp


concret_hp
addikt

nagoyn veszélyes rászabadulni a jútúbra és belenézni olyan műsorokba, amik főműsoridőben mentek az utóbbi években (főleg ha amúgy nem néz tv-t az ember) totál kézs hogy mik vannak :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42432) Tim82 válasza tildy (#42428) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valóban nem volt rossz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42433) Tim82 válasza Tim82 (#42432) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lejárt a szerk. idő: csak épp az első 10 perc után tudtam, mi lesz a csavar a történetben. :) My bad, ettől még lehetne 2013 legjobb scifi filmje.

Amúgy erre leszek nagyon kíváncsi, meg erre.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42434) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Csuda dolgot láttam az előbb. Bekapcsoltam a laptopot, és a színek, fényerő, kontraszt, gamma valami olyan furán tolódott el magától, hogy a pasztellszínek eltűntek, mintha a gammát 2.0-ra tettem volna, a betűk kontraszttalanok lettek, és az egész mintha valami homályos szűrőn át lett volna látható. Néztem a grafik beállításokat, de semmi extra. Az ótluk ablaka is a szegélyek, a lapok, mind fehérek voltak, pedig amúgy halványkékek. Tisztára, mintha a határok eltűntek volna az ablakok, az ikonok között. FF-ben dettó. Explorer dettó. Háttérkép nem tűnt vészesnek, de valójában mintha ki lett volna égve a kép.
Restart után most jó, de ilyet még így ebben a formában nem láttam.

mod: igazából fizikailag a fényerő nem változott, tehát valami szoftveres hanyattesés lehetett

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42435) parandroid válasza BlacKSouL (#42434) üzenetére


parandroid
nagyúr

Az jó cucc lehetett, tedd el a maradékot ünnepi alkalmakra. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42436) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Alumínium rúdból esztergálnak nekem kávétömörítőt. (Ilyesmit)

Mivel nyers alu, mivel lehetne vajon a talpfelületét(vagy akár az egészet) lekezelni úgy, hogy sík és polírozott maradjon, de ne oxidálódjon a felülete, viszont a kávéval érintkezés során se kopjon le (bele a kávéba). És a folyamatos használat során az alu se polírozódjon bele a kávéba.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42437) FehérHolló válasza BlacKSouL (#42436) üzenetére


FehérHolló
veterán

Alut nem szokás lekezelni, a felületén pedig általános esetben mindig van egy "védőoxid" réteg.
Valamennyi mindig kerülni fog a kávéba, de egyrészt nem fogod észrevenni, másrészt nem árt a légynek sem. Ha ezzel kapcsolatban ellenérzésed van, csináltasd valami "rozsdamentes" ötvözetből, ne aluból.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#42438) EQMontoya válasza FehérHolló (#42437) üzenetére


EQMontoya
veterán

Javaslom a kadmiumozást. :DDD

Same rules apply!

(#42439) Phvhun válasza BlacKSouL (#42436) üzenetére


Phvhun
őstag

Eloxálással tudsz az alunak egy nagyon kemény és ellenálló védőréteget adni.
Viszont az eddigi eloxált felületek, amikkel találkoztam, mind érdes volt, szóval valószínűleg eloxálás után políroznod kell, viszont nem tudom milyen vastag az eloxréteg, nehogy lepolírozd az egészet.

Szerk: hogy on is legyek:

[ Szerkesztve ]

(#42440) fokukac


fokukac
nagyúr

Milyen beteg ország már az, ahol egy színházi előadás ellen tüntetést szerveznek?

De komolyan.
Attól függetlenül, hogy milyen a mű.
A művészet ilyen, vagy tetszik, vagy nem. Ha nem, akkor nem kell nézni.
De hogy tüntetést szervezzenek? Ez kb. olyan sötétség, mint amikor egy dániai karikatúra miatt tömegek tüntettek a közel-keleten.
Agyrém.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42441) EQMontoya válasza fokukac (#42440) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem bértüntetés lesz véletlenül a nemzeti együttműködés jegyében? Manapság elég divatos...

Same rules apply!

(#42442) bandus válasza fokukac (#42440) üzenetére


bandus
veterán

még szerencse, hogy nincsen rákényszerítve az ember arra, hogy itt éljen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42443) Integra válasza fokukac (#42440) üzenetére


Integra
titán

mindig akadni fog pár unatkozó munkanélküli gyökér meg nyugger, aki egy kis komcsibuzizásra kapható, még csak fizetni sem kell nekik érte. ezeken már csak a halál fog segíteni. ne foglalkozz ilyenekkel, felesleges.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42444) Tim82 válasza EQMontoya (#42441) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem kérdéses. Nyilván lengyelországi importtüntetők is lesznek. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42445) Integra válasza fokukac (#42440) üzenetére


Integra
titán

inkább örülj ennek :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42446) BlacKSouL válasza FehérHolló (#42437) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Sajnos hiába csináltatom ismerőssel egy olyan gyárban, ahol elég nagyméretű acéldarabokkal dolgoznak, speciel pont ilyen vagy ennél kicsit nagyobb méretű rúd darab csak aluból van. :U
Ugyanakkor vannak olyan alkatrészeink, amiknél a megmunkált felület elég tiszta marad, úgyhogy lehet hogy akkor nem lesz annyira gond. Felpolírozom 1mikronos csiszolóval aztán meglátjuk.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42447) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]

Az utolsó mondatok a legjobbak. Azt értem is, hogy a családot megviselte. Na de miért van az, hogy leszopni le lehet valakit 80 ezer ember előtt, mer' az mekkora királyság, vagy cool, vagy nemtom hogy van ez írül. De az arról készült képeket megosztani pár millióval már nem cool, hanem idegrendszert megpróbáló? Aszondja őt egyelőre szedálják... Ja. Ha bedrogozva nem érdekelte amit csinál, akkor gondolták most megint bedrogozzák, és így most se érdekli majd..Ha meg teljesen tiszta és színjózan volt, és akkor nem érdekelte, most hirtelen miért?
Na mindegy..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42448) EQMontoya válasza BlacKSouL (#42447) üzenetére


EQMontoya
veterán

Napi no comment rovatunk. :)

Same rules apply!

(#42449) bandus válasza EQMontoya (#42448) üzenetére


bandus
veterán

szerintem abba inkább ez illik: [link]

katasztrófa, hogy mi folyik itthon.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42450) fokukac válasza Integra (#42445) üzenetére


fokukac
nagyúr

ó, nagyon örülök.
40 milliárd Ft, 93% eu-pénzből, mert nem leszünk gyarmat. :))

igazán megérte megvárni, hogy ennyire lerohadjon. :)

az meg, hogy szeptemberben kezdik a felújítást, amikor mindenki visszajön szabiról, és jön a nagyobb forgalom, na, az külön bónusz. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.