Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42701) Tim82 válasza tildy (#42699) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nincsen gondotok a Németországból való szállítással, akkor business class Lenovo-ügyben nézzetek el ide is. (Ez pont valamennyit használt, de tip-top állapotú, még bőven gyártói garanciával rendelkező gépeket forgalmazó cég, a Thinkpad-topikban jó tapasztalatok vannak velük.)

bobsys: vótmá'. :D

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42702) tildy válasza Tim82 (#42701) üzenetére


tildy
nagyúr

:R :R :R

bobsys. De. Ezt neztuk : DELL-INSPIRON-14Z-ULTRABOOK

Illetve: [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42703) bobsys válasza tildy (#42702) üzenetére


bobsys
addikt

Ausztraliaban egy regi low-end fele Inspironom volt, 3 evesen vettem $200 es meg ment masik 2 evet, de tolem kapott rendesen, hurcolasztam egesz nap ugyfeltol, ugyfelhez, mocskos, poros gyarakban, raktarakban is hasznalva volt, nemreg halt meg valami benne. Elment a kep :), de nem neztem meg mi a baja, azota lett egy ceges Lenovo W520 meg egy T410 + feleseg olcso ultrabook szerusege

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42704) pohár


pohár
félisten

esetleg nem tudja valaki, hogy a Möet & Chandon Brut Impérial pezsgő az édes, vagy száraz?

a google nem nagyon segít benne sajnos...

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42705) parandroid válasza tildy (#42699) üzenetére


parandroid
nagyúr

Egy: Én aztán neked nem adok tanácsot, isten ments. :DDD

Kettő: Fogalmam sincs, UK-ben milyen lehetőségek vannak, különösebben nem is érdekel. Németeknél a használt gépek érdekes módon drágábbak, mint Mo-n, ha garancia, meg oprendszer is szóba kerül, akkor meg már bőven 300-500 EUR az alap.

Három: Fogalmam nem volt, mire kell, és milyen gép, de Tim-mel nem vagyok hajlandó egyetérteni, hogy átlagos felhasználónak bármi gondot jelentene egy C2D + 2GB RAM kombinációja. Simán átülök egy ilyen noti elé, és nem veszem észre internetezés közben a különbséget, sőt, egészen a közelmúltig asztali gépem is ez a platform volt, csak kicsit több RAM-mal. Pedig nekem is nyitva van alkalmanként tizenpár opera-ablak, bár az igaz, hogy flashblockerrel (illetve a 15-ös verziótól a beépített flash tiltással). Meg mellette azért még van pár program tálcán, de tény, hogy én nem vágok videót, általában fájlkezelő, szövegszerkesztő, esetleg pdf, no meg a wow megy rajta egyszerre.

Négy: Segítőkésznek lenni még akkor sem kifizetődő, ha nem tildyről van szó, mert a vége mindig az, hogy megöröklöd a delikvens problémáját. Én általában hagyom, hadd élvezze még egy kicsit. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42706) tildy válasza parandroid (#42705) üzenetére


tildy
nagyúr

Semmi gond, szerencsere kraftxld, bobsys, es tim tudott jotanacssal szolgalni ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42707) Lortech válasza pohár (#42704) üzenetére


Lortech
addikt

Brut az száraz(abb)at jelent, pezsgőnél, cidernél is.

Thank you to god for making me an atheist

(#42708) ladybug válasza pohár (#42704) üzenetére


ladybug
őstag

[link] Van egy véleményezés is. Én is úgy értettem, hogy száraz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#42709) pohár


pohár
félisten

és tényleg, köszi mindkettőtöknek :R

a Metro-ban akciós lesz, de a száraz nem nagyon csúszik, mindenképp édes kellene :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#42710) Joker88


Joker88
őstag

Lenne egy kérdésem, a KRESZ-el illetve a közlekedéssel kapcsolatos..

a hétvégén eléggé sokat kellett vezetnem.
sokszor,szinte minden ötödik percben láttam egy-egy autót aminek nem volt felkapcsolva a tompított fény ,vagy a manapság divatcikk a DLR (nappali menetfény) hiányzott, lakott területen kívül,főúton.. régebben ha jól emlékszek,kötelező volt kivilágítani az autót még nappal is lakott területen kívűl.. Változott a szabály,vagy csak sok ember szimplán lusta ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#42711) bandus válasza Joker88 (#42710) üzenetére


bandus
veterán

utóbbi. sajnos én is sokszor elfelejtem felkapcsolni, de azért előbbutóbb mindig eszembe jut :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42712) DeFranco válasza Joker88 (#42710) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is észrevettem, én sem értem... hallottam susogásokat hogy két deci benzint meg lehet vele spórolni kilométerenként, lehet ez az oka... én is kíváncsi lennék rá

(#42713) Winner_hun válasza DeFranco (#42686) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van. De ez semmit se számít.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42714) Winner_hun válasza qdak (#42688) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rallye
WRC

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42715) DeFranco válasza Winner_hun (#42713) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dehogynem... úgy azért nagyságrendekkel könnyebb 0-ra leszorítani a kidobott kaja mennyiségét ;)

Mi sem dobunk ki semmit, kivéve ha eleve rossz vagy véletlenül logisztikai okokból mégis megromlik egy része, de azért az abszolút subzero mennyiséget nem merném én sem bevállalni. Ellenben kutyával már igen ;)

(#42716) Pttypang válasza DeFranco (#42715) üzenetére


Pttypang
veterán

Olyan jó, hogy most húzták a fogam, és minden itthon levő kajáról letiltott a doki, hogy semmi esetre se, 2-3 napig...
Legalább a tejberizst/pudingot nem csináltam meg, habár a rakott krumplit se szívesen dobnám ki, remélem hétfő délutánig kihúzza a hűtőben :)

Everybody lies.

(#42717) DeFranco válasza Pttypang (#42716) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez azért erősen vis maior

(#42718) Winner_hun válasza DeFranco (#42715) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor úgy mondom hogy ami jó, ehető azt mi megesszük, nem jutunk el addig hogy megromoljon, max. ha el van rakva valamibe és el van feleljtve hogy van. De ez nagyon ritka szerencsére.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42719) DeFranco válasza Winner_hun (#42718) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, így már érthető :)

(#42720) bobsys válasza Pttypang (#42716) üzenetére


bobsys
addikt

be kell rakni a fagyasztoba a krumplit

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42721) DeFranco válasza bobsys (#42720) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hááát... a krumpli pont nem fagyasztható... olyan lesz ha kiolvad, mint egy beszappanozott szivacs sajnos

----

esett az eső, isteni illat van

----

(#42722) bobsys: nekem más a tapasztalatom, de üsse kő, egyszer kipróbálom egy adaggal :) mik a szükséges attribútumok? Főtt krumpli, ezen kívül? Mi a helyzet a krumplipürével? És a sült krumplival?

[ Szerkesztve ]

(#42722) bobsys válasza DeFranco (#42721) üzenetére


bobsys
addikt

Ha megvan fozve a krumpli semmi baja nem lesz csak nem mikorban kell ujramelegiteni, hanem visszarakni a sutobe

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42723) ladybug válasza Pttypang (#42716) üzenetére


ladybug
őstag

No, segítségül hívtam az internetet, mert kíváncsi voltam... :B A rakott krumpli fagyasztható. Állítólag nincs vele gond.

DeFranco: Ide kukkants be

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#42724) DeFranco válasza ladybug (#42723) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi :)

(#42725) bobsys válasza ladybug (#42723) üzenetére


bobsys
addikt

Ha csinalok egy blogot ahova leirom akkor nekem is elhiszitek :F :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42726) Pttypang válasza bobsys (#42720) üzenetére


Pttypang
veterán

Oh, ha lenne egy tepsinek hely a fagyasztóban.. :D
Tele van :(

Habár máskor se épp jó, ha épp éhes vagyok, de most tényleg zavaró, hogy fb-on belikeoltam az olcsó receptes oldalt, és mindig olyan kajákat raknak ki képekkel... Ezt már büntetni kéne lassan :DDD
pl :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#42727) DeFranco válasza Pttypang (#42726) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak neked hogy ne legyél olyan éhes

(amúgy a kifőzdei borzalom keresőkifejezésre adta ki :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#42728) Pttypang válasza DeFranco (#42727) üzenetére


Pttypang
veterán

Hmm, jól néz ki..
Akkor m,ár inkább a tescos melegítős móka, asszem le van akciózva ~600 huf-ra, de munkatársam mondta, hogy annyira hasonlít a marhapörköltre, amennyire a dobozos tej a tejre.. Csak ez még ízre se, inkább pacalra :D

Everybody lies.

(#42729) bobsys


bobsys
addikt

Vannak topicoc itt mindenfele bujra, banatra, problema, megis vadidegen emberek irnak privatot es fogalmam sincsen, hogy miert gondoljak, hogy en majd tudom a valszt/segitek mikozben ott egy topic 10K hozzaszollassal ami raadasul meg mondjuk porog is :F

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42730) FehérHolló válasza bobsys (#42729) üzenetére


FehérHolló
veterán

Engem is állandóan zaklattak privátban miután már vagy 2 éve ott hagytam az adott szakmai topicokat. :)
Nem értem, mi viszi rá őket.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#42731) Pttypang válasza DeFranco (#42727) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezt így most, fél órával a tervezett alvás előtt bedobni az orrom elé.. Na ez az ami embertelen :O

Everybody lies.

(#42732) DeFranco válasza Pttypang (#42731) üzenetére


DeFranco
nagyúr

menj a fenébe... :O

holadugicsokim....

(#42733) Mawyx válasza Pttypang (#42731) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az édesség nem hat meg, de ez már jól néz ki, el is készítem valamelyik nap [link]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#42734) FehérHolló válasza Mawyx (#42733) üzenetére


FehérHolló
veterán

A nagybátyám is mindig azt mondta a tortára, hogy És, süti nincs?.
4-5 éven belül a felesége megelégelte, és elé rakott pár rántott húst a kérdés után. A nagybátyám felkiáltott, hogy süti!!!, és felfalta 2 perc alatt az összeset. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#42735) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Egyébként meg: [link]

Csak, hogy mindenki értse. Az is, aki nem szereti a műfajt.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#42736) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Kéne egy partibusz. Lehetőleg valami süppedős régi amerikai vényóc. Csak írassa át a f...om.

Same rules apply!

(#42737) tope válasza Mawyx (#42733) üzenetére


tope
addikt

Hmm, mikorra menjek kóstolóba :U

(#42738) bandus


bandus
veterán

elsősorban a kedves hölgyektől kellene segítség :)

szenvedünk itt ezzel a recepttel english muffin. 3szor próbálkoztunk ezzel, elsőre teljesen szépek lettek a muffinok, de az utóbbi két sütés esetén nem igazán akart megkelni a tészta. van ötletetek, hogy miket kellene változtatni esetleg? próbálkozzunk rendes élesztővel? van esetleg különleges liszt, tej, amit használjunk hozzá?

köszike :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42739) FehérHolló válasza bandus (#42738) üzenetére


FehérHolló
veterán

Esetleg elmondhatnád, hogy eddig hogy csináltátok.
Egy muffin nem akkora vasisztdás, hogy nő kelljen hozzá.

Skynet is real. It's called Google.

(#42740) EQMontoya válasza bandus (#42738) üzenetére


EQMontoya
veterán

Cukor volt benne elég? Cukor nélkül nem kel meg rendesen.

Szerk: az élesztő olyan g..i dolog, hogy cukor nélkül nem hajlandó rendesen megkelni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#42741) bandus válasza FehérHolló (#42739) üzenetére


bandus
veterán

azavicces, hogy mindhárom alkalommal teljesen e szerint a recept alapján, rendesen kimérve a mennyiségeket. egyszer jó lett, kétszer nem, és baromi idegesítő :)

Montoya úr szerint lehet kicsit több cukor kell hozzá?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42742) Pttypang válasza Mawyx (#42733) üzenetére


Pttypang
veterán

Én se sokáig nézelődtem édesség téren, de a sós részek meg már túlmennek az emberkínzáson, alvás előtt nem akartam senkit felzaklatni.. :DDD

Everybody lies.

(#42743) jeges válasza bandus (#42738) üzenetére


jeges
senior tag

nekem az a tapasztalatom, hogy a rendes élesztő jobban keleszt. sajnos élesztőknek is hullámzik a minősége, ill a lisztek sem egyformák.

(#42744) Mawyx válasza tope (#42737) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szívesen látlak egy kajára ha erre jársz :K

(#42734) FehérHolló: én is nagy húsevő vagyok :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#42745) DeFranco válasza bandus (#42738) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem az a kenyérsütésből szerzett tapasztalatom, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen élesztőt használsz egy adott recepthez.

Nekünk egyetlen élesztővel kel meg tökéletesen a kenyér (kistasakos dr. oetker instant) minden mással vagy nem kel meg rendesen, vagy a színén látszik, hogy nincs minden rendben, vagy túlkel és megrepedezik a teteje.

(#42746) tbs


tbs
addikt

Höhö -> [link]

Illetve nem is vicces... :(

[ Szerkesztve ]

(#42747) concret_hp válasza tbs (#42746) üzenetére


concret_hp
addikt

hát azzal már nagyon régóta tisztában voltam, hogy a ygerekeim nem fognak ingyen egyetemre járni (legalábbis igen kis eséllyel), de ha így folytatjuk, akkor az általánosért is fizetnem kell hogy vmi normális helyre kerüljenek :U

egyébként a fogyasztóvédelemmel besz*patott trafikoson jót röhögtem, káröröm a legszebb ugyebár :D csak ne írnák oda hogy aggályos meg vérlázító :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42748) Tim82 válasza tbs (#42746) üzenetére


Tim82
nagyúr

Örülök, hogy nem lettem pedagógus, örülök, hogy még nem vagyok szülő és talán van egy kis időm eldönteni, hogy leendő gyermekem ne ebbe az országba szülessen meg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42749) bandus válasza Tim82 (#42748) üzenetére


bandus
veterán

ebben én már régen biztos vagyok :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42750) tbs válasza Tim82 (#42748) üzenetére


tbs
addikt

"...eldönteni..."?!?!? :O Kemény vagy... Addig hozd meg a döntést (és tégy érte), míg megteheted ~könnyen. :K

szerk.: Bandika: +1. +1. +1. +1... :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.