Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18801) Bubu79 válasza Tim82 (#18800) üzenetére


Bubu79
addikt

Kicsik? ;] :DDD

És a legszebb, hogy a tippet áttételesen az oktató adta, amikor megjegyezte, hogy hát biza TV-kben is akad ilyesmi és egyszer úgy belenyúlt a 25kV-ba, hogy hujujujjj :))

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#18802) venember83 válasza Bubu79 (#18801) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha megvolt mindegyik ujja, akkor annyira veszélyesen nem nyúlhatott bele. :)

(#18803) Bubu79 válasza venember83 (#18802) üzenetére


Bubu79
addikt

Az említett delej meglehetősen kis áramerősséggel áll rendelkezésre - egyrészt mert iszonyat nagy a kapcsolás belső ellenállása, másrészt mert nem kellenek gigawattok a képcsőnek.

A dolog veszélyességét tovább csökkenti, hogy cirka 16kHz-en működik a köre, jóóó messze a veszélyesebb 50Hz környéki tartománytól.

Tehát "agyon" nem vág, csak jelzi, hogy az áram továbbra is barátságos jószág, bárkivel hajlandó kezet rázni :DDD

Ettől függetlenül továbbra se pisiljen senki a konnektorba, vagy a TV hátuljába, mert nagy lesz az élvezet benne ;]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#18804) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én egyszer a hálózati áramot "kóstoltam meg". Átvágtam az ágymelegítő drótját még 5 évesen. Szerintem, nem humánus kivégzési mód az áramütés...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18805) venember83 válasza Bubu79 (#18803) üzenetére


venember83
nagyúr

Ennek ellenére feltöltődött kondenzátorok (pl. amiket kapcsolóüzemű tápokban használnak) csúnyán le tudnak csapni egy avatatlan ujjat. Pedig ezekben is csak óriási feszültség van, az áramerősség rendkívül alacsony.

Szürkézünk még?

(#18806) Str8 sk8r válasza frame>24 (#18797) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ha a második javallat nem segít, marad az első... ;] ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18807) Bubu79 válasza Algieba (#18804) üzenetére


Bubu79
addikt

Repült el azt én fülem mellett is csavarhúzó már, amikor a kollégát "megszúrta"* a vezeték...

*: A főnökünk esküdött rá, hogy ő biza minden delejt lekapcsolt, dolgozhatunk nyugodtan - egy spagócán mégis kint maradt a birkózógép...

Aztán beláttuk, hogy az egyik kezed a farzsebedben, a másikban csavarhúzó módszernek mégiscsak van létjogosultsága - és a műszert sem véletlenül cibálja az ember magával mindenhová :DDD

Az tény, hogy nem kellemes, amikor jelzést kap az ember az erőviszonyokról :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#18808) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mondjatok nekem telefon modelleket, melyek jól jellemeznek egy-egy típust: tábla, kagyló, csúszka, bicska.
Ki akarom egészíteni a Hogyan válasszunk mobiltelefont? írásomat képekkel.
Köszi!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18809) Bubu79 válasza venember83 (#18805) üzenetére


Bubu79
addikt

A kondiban tárolt feszültség más szempontból is veszélyes - egyen feszültség, a tápok általában úgy nyitnak, hogy bejön a 230V, egyenirányít, szűr, szaggat, transzformál, egyenirányít szűr.

Az elején biza nem kevés az a felépítéstől függő 150-310V, ami kisülhet :)

Ezeken a helyeken jóval nagyobb a tárolt töltés - tekintve, hogy nagy teljesítményre van méretezve a primer kör is; ebből adódóan a belső ellenállás is kissebb, jóval nagyobbat rúg ;)

Miért ne szürkézzünk? a jónagyot kívánokhoz képest ez eléggé OFFFF :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#18810) Str8 sk8r válasza Bubu79 (#18809) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...gyerekkoromba(ami még most is tart) a technikatanárom mesélte, hogy egy villanyász(szerelőnek nem nevezném) haverjával csinálgatták valahól az antennát, és a "haver" elkezdett hülyülni, hogy majd Ő megnyalja...ment a "bábjáték" egy darabig, mire a tanárom kerített egy fáziskeresőt, a biztonság kedvéért, de a tag erősködött, hogy abba tuti nincs delej...fáziskereső hozzáérint, és világít...mindketten fal fehérek lettek, a tag leült, és vagy 5 percig meg se tudott állítólag szólalni... :U ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18811) Pisztillus válasza Bubu79 (#18809) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Sziasztok!

Bubu: Itt a PH-n láttam aláírásban, hogy az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint ami nincs áram alatt. Csak a fogása más... :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18812) kételkedem válasza Algieba (#18808) üzenetére


kételkedem
addikt

tábla: Samsung L700
csúszka: Samsung SGH-E250
kagyló: Samsung e335
bicska: Samsung F200
Mindezt egy gyártótól! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18813) Algieba válasza kételkedem (#18812) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Márka-függetlenként a négy nagyobb gyártó modelljei közül szemezgetek.
De van a listámon Samsung, a D900.

Igen, az L700 egy nagyon tuti mobil! Kár, hogy beletört a tudásom a java-telepítésbe... Így morgolódva odaadtam az öregemnek. Pedig nagyon tetszik. :C

Szerk: csuszka: D900, kagyló: Motorola V3, bicska Sony Ericsson S700, tábla Nokia 6230.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18814) frame>24 válasza venember83 (#18798) üzenetére


frame>24
addikt

ez egy eléggé "akarsz beszélni róla?"-végű hsz volt...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#18815) Str8 sk8r válasza frame>24 (#18814) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ismered, hogy "két pcihologus kerékpározik"... :U :B ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18816) venember83 válasza frame>24 (#18814) üzenetére


venember83
nagyúr

Beszélni? Minek? Inkább megyek én is gatyát letolni...

(#18817) Str8 sk8r válasza venember83 (#18816) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...viiiiihihihi...ott a pont... :DDD ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18818) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mivel elcsendesült a topik, én is leteszem a netbookot és felveszem a laptopot, hogy új sorozatokat ismerjek meg.

Később visszanézek, aztán alvás.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18819) bnss


bnss
veterán

Szép estét! :)

No akkor induljon a móka, péntekig nem sokat kell aludnom.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18820) Str8 sk8r válasza bnss (#18819) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nekedis...mihelyzetvan? :D ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18821) Tim82 válasza bnss (#18819) üzenetére


Tim82
nagyúr

Karácsonyig is már csak kettőt kell aludni. :U :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18822) Str8 sk8r válasza Tim82 (#18821) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...az rendben van hogy "az ördög sose alszik", nade ez már egy kicsit már túlzás nem? :DDD ...azt mondják, aki kevesebbet alszik, többet él...de hamarabb is hal... :U :Y ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18823) bnss válasza Str8 sk8r (#18820) üzenetére


bnss
veterán

Szia! Tanulni kell. Ráadásul én szeretem mindig kicentizni, hogy éppen annyi időm legyen rá, amennyi kell. :DDD

Tim: nem vagyok programozó, szerencsére. ;]

---

A rallye más szemszögből: [link] (.swf, 9MiB)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18824) Str8 sk8r válasza bnss (#18823) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...Lenin is ezt hajtogatta: tanulni-tanulni-tanulni... :K ...

...végignéztem a galériát...ez a szemszög sokkal emberibb...te is ott bújkálsz a képsorok között? :U :K ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18825) pohár válasza Algieba (#18818) üzenetére


pohár
félisten

Ejj de gazdagnak tetszik lenni :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18826) Str8 sk8r válasza pohár (#18825) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

... :F ...azért, mert van egy P3-as laptopja, és egy 40-50k-s notija két külön célra? :U ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18827) RexpecT válasza Algieba (#18818) üzenetére


RexpecT
addikt

Mit nézel?

(#18828) Str8 sk8r válasza RexpecT (#18827) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ott írta:"laptopot"... :DDD ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18829) Tim82 válasza Str8 sk8r (#18826) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy Acer Aspire One-ja van (80-90k legalább az ára, de lehet, hogy 100k fölött), a laptopját nem tudom, de honnan veszed, hogy PIII-as? :F

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18830) bnss válasza Str8 sk8r (#18824) üzenetére


bnss
veterán

Ezek között nem, nem voltam látványos. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18831) Str8 sk8r válasza Tim82 (#18829) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...jó...találgattam...nem sértés volt...csak csuporral szerettem volna érzékeltetni, hogy ha valakinek van valamilye, attól még nem burzsuj...nekem is 200k-s notim van, és mégse vagyok gazdag...megvettem, és kész... :K ...

...Bon: kár...kíváncsi lettem volna, milyen lehetsz "hobby-munka" közben... :B ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18832) Tim82 válasza Str8 sk8r (#18831) üzenetére


Tim82
nagyúr

Félreértesz, nem hiszem, hogy bárkinek sértés volna (nekem is volt egy időben egyszerre 3 laptopom - kettőt használtam (az egyik ráadásul egy PIII subnoti volt, mostanában kicsit visszasírom), a harmadikat meg nem sikerült azonnal eladnom - egyik sem kétmagos volt), inkább kíváncsi vagyok, honnan tudod, hogy Algiebának milyen laptopja van. Kicsit turkáltam az írásai között most, az Aspire One-ról ír, de a laptopjáról semmi nincsen. :D

Mellesleg személyes véleményem szerint mindennapi használatra (net, office, nem HD-film nézése) az ember vegyen egy használt üzleti laptopot, akár PIII-asat is, jobban jár, mint egy új, csilivili MSI/Acer/F-S Amilo (Tildy kedvéért: nem Amilo Pro ;) ) laptoppal.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18833) bnss válasza Str8 sk8r (#18831) üzenetére


bnss
veterán

Második lassító: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18834) venember83 válasza Tim82 (#18821) üzenetére


venember83
nagyúr

Két mélyet.

(#18835) Str8 sk8r válasza Tim82 (#18832) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...én kérek elnézést... :DDD ...csak találgattam, üres fikció... :B ...

...venember83: nagyon mélyből egy is sok... :U ...

...Bon: sajnos ezt megint nem sikerült megtekintenem...lehet a mobilnet az oka... :B ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18836) pohár válasza Str8 sk8r (#18826) üzenetére


pohár
félisten

Jaj ezt csak úgy írtam, tudom hogy (sajnos) nem burzsuj Algi :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18837) venember83 válasza Str8 sk8r (#18835) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha nagyon mély, akkor lehet, hogy csak jövő karácsony lesz meg. Sőt, lehet, hogy több karácsony nem is lesz eme gömb alakú porfészekben.

(#18838) bnss válasza Str8 sk8r (#18835) üzenetére


bnss
veterán

Nekem FF3 alatt felugrik a mentés ablak, Neked nem?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18839) Str8 sk8r válasza bnss (#18838) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nekem nem...lehet fel kellene telepítenem? :DDD ...

...venember83: igen, én is az utobbira gondoltam...

...pohár: igaz engem is piszkált a gondolat, hogy azért teszi le a notit, hogy bekapcsolhassa a laptopot...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18840) Algieba válasza pohár (#18825) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A nagy Acer legalább három éves, és egy nehéz dög. Csak filmnézésre használom, mert nagy monitorja van.
Aspire jóval kisebb, kevesebbet is fogyaszt. Meg könnyebb megtartanom a térdemen. :) Ezen alkotok, szörfölök, és nem, nem veszek minden évben laptopot, netbookot. Most jó ideig nem is tervezek másik gépet. Ez is legalább három évig fog a térdemen ücsörögni, mire lecserélem valami másra.

Nyugi, nem nálam kezdődik a felső tízezer. Pl. még autóm sincs, de még egy robogó sem áll hátul. Csak egy biciklim van. Meg egy idős laptop és egy pici netbook.

Szerk.: A Lie to me egyik epizódját és a Dollhouse első részét néztem meg.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18841) RexpecT válasza Algieba (#18840) üzenetére


RexpecT
addikt

Azokat nem ismerem(mármint nem láttam még),hogy tetszett?

(#18842) Str8 sk8r válasza Algieba (#18840) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...jó hangzású a címük...ezek valami krimik? :U ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18843) venember83


venember83
nagyúr

Nostalgiázzunk..

(#18844) Tim82 válasza Str8 sk8r (#18842) üzenetére


Tim82
nagyúr

Olyasmik.

Dollhouse
Lie To Me

Szerintem egyik sem annyira kiemelkedő, dehát nem lehet minden Dexter season 1-2... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18845) Str8 sk8r válasza Tim82 (#18844) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...én utoljára a Dr.Hause-t néztem, még mielött meghalt volna a "szinkronhangja"...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#18846) Algieba válasza RexpecT (#18841) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Lie to me-ban Tim Roth játszik hazugság kutatót. Egy sorozatnak elmegy.
A Dollhouse most indult februárban, és inkább sci-fi beütéses, mert memória törölt emberek benne az "ügynökök", akik egy-egy adott feladatra új tudást és személyiséget kapnak. Persze a főszereplő ügynök, hölgy.

A kedvencem a Mentalista. :C Ráadásul a mostani epizódban kicsit befeketítették a főszereplőt, hogy bizony a múltjában simlis figura volt és látnokos hazugságaival sokak életét megkeserítette.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18847) bnss válasza Str8 sk8r (#18839) üzenetére


bnss
veterán

Mit kellene telepíteni? Kezdek dekoncentrált lenni... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18848) Pisztillus válasza bnss (#18847) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia, Bon!

Nálam a linkre kattintva a Windows Media Player 9 akart települni. Igaz, ez egy friss telepítésű XP SP3 egy vendég ASUS X50N gépen.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18849) bnss válasza Pisztillus (#18848) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Így már értem! :) Akkor egyszerűen le kell menteni, és a kedvenc média lejátszóval megtekinteni. Tudom ,ez triviális, de kikívánkozott belőlem. :DDD

szerk.: inkább megyek vissza tanulni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18850) Pisztillus válasza bnss (#18849) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Még annyira nem foglalkoztam vele, mert a többi progit telepítem erre a notira. Azzal meg elvagyok még egy ideig.

Str: Ez is FF3 alatt történt. A driverek és a vírusirtó után ez a következő, amit felkergetek a gépre, amit én installálok.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.