Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19651) tildy válasza Tim82 (#19650) üzenetére


tildy
nagyúr

Megijedtek tőlem a userek, és biztos jól viselkednek :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19652) venember83 válasza Tim82 (#19650) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, tekintetében, nem érdekében.

Válasznak kielégítő, talán. De még gondolkodok rajta.

(#19653) rarri


rarri
senior tag

Gratulálok tildy a Moedrátorsághoz ! :C

Mindenkinek szép tavaszi napot szeretnék kívánni!

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#19654) neduddki válasza NoLF (#19638) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ahogy hallom ez a nap meghatarozta az 1 evi mukadat is:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19655) kételkedem válasza rarri (#19653) üzenetére


kételkedem
addikt

A napom szép! :K

Ellenben a win98-al+ t-home adsl internettel már annyit bosszankodok, hogy az nem emberi. Miért kell munkahelyen 10+ éves operációs rendszerrel működtetett múzeumba való gépet használni 2009-ben? :N
Természetesen menjen rajta minden, a gép nem állhat le, az internetes kapcsolatra folyamatosan szükség van :DDD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19656) tope válasza kételkedem (#19655) üzenetére


tope
addikt

Frissítsél Internet Explorer 6.0-ra, bár modhatod egyből nekik, hogy minden nem fog rajta futni. (Nálunk is van egy pár Win98-as gép :D )

(#19657) kételkedem válasza tope (#19656) üzenetére


kételkedem
addikt

A gond azzal kezdődik, hogy kellene az a cd amit a t-home adott az előfizetéshez ami persze nincs meg, hogy w98-ra rendesen rá tudjak varázsolni egy adsl kapcsolatot. Internetezéshez valamelyik ff van fent. Tegnap délig működött a tákolmányom, de egy kapcsolat bomlás után nem tudom normálisan megcsinálni újra.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19658) Bubu79


Bubu79
addikt

No de hová tűnt Daemon Hill - illetve Bolondember - ma aztán igazán az ő napja van - és ahogy elnézem az áprilisi tréfáknak sem lehet határt szabni ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#19659) Pisztillus válasza kételkedem (#19657) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ahhoz valami pppoe nevű szépség kell, így halvány emlékeim szerint. Az a baj, hogy nincs adsl-es ismerősöm a közlben, így szermányolni sem tudok ilyet. (Viszont vár rám egy 1995-ben épített P233MMX gép - igen, win98 ez is - biztonsági mentése... A gép napi használatban van.) Tényleg, egy ilyen gépbe mekkora winyó megy bele max?

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19660) kételkedem válasza Pisztillus (#19659) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem 10 giga is akár. Egy hete bütyköltem egy ilyen vénséget, 4 gigás vinó lakott benne.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19661) Tim82 válasza Pisztillus (#19659) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tippre 120 GB. A Tualatin procikat kezelő alaplapoktól kezeli az ennél nagyobbakat.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19662) Pisztillus válasza kételkedem (#19660) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Köszi és Tim82-nek is! Ez még valami ősi TX chipsetes vénség, külső USB házban most valami 40 GB-s winyó van rajta, de lassan időszerű lesz a belsőt is cserélni. A tulaj a gépet nem akarja, mert a progijai miatt is ragaszkodik a win98-hoz. Már próbáltam, az XP alatt sem megy jó néhány...

Bubu: Szia! Ledöbbentem én is, amikor beléptem. Mondtam is, na gyerekek, bekapcsolták az új szervert, az meg önálló életre kelt, most meg nem győzik leállítani... :DDD

Venember: Igen, én is valami 32GB-s korlátra emlékszem, de ez esetben belefaragok egy új notivinyót, ha másképp nem megy.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19663) venember83 válasza Tim82 (#19661) üzenetére


venember83
nagyúr

Rosszabb esetben csak 36.

(#19664) Bubu79 válasza venember83 (#19663) üzenetére


Bubu79
addikt

32 ;)

A legtöbb IDE vinyón még ma is megtalálható a "limit capacity to 32GB" jumper ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#19665) bnss


bnss
veterán

Szép napot! Ahhoz képes, hogy bolondok napja van, nyugisabb,m int a fennmaradó 364. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19666) Pisztillus válasza bnss (#19665) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Nagypapám mondta vala: Nyugtával dicsérd a napot! :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19667) bnss válasza Pisztillus (#19666) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Még messze a nap vége, de remélhetőleg nyugtával fogom dicsérni. :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19668) I_Am válasza Pisztillus (#19666) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor vegyen mindenki számlatömböt! :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19669) tildy válasza Pisztillus (#19666) üzenetére


tildy
nagyúr

Bizony, bizony, különben a végén elvisz az APEH ellenőr. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19670) I_Am válasza Pisztillus (#19659) üzenetére


I_Am
veterán

Akármekkorát lekezel, csak a rendszer ne legyen nagyobb partíción, mint 32 giga. :K

A többit az oprendszer kezeli.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19671) Pisztillus válasza I_Am (#19668) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez nagyon jó! :DD

Akkor elvileg mehet bele egy 3 felé particionált 80GB-s is? Olyanokat még látok itt-ott újonnan is.

Tildy: Nincs olyan szerencsétek... :DDD ;) Nekünk muszáj adni, így lehet, hogy már próbavásárlás áldozatai is voltunk - csak nem tudunk róla. (A patika piac mellett van - elvileg nem lehetetlen a dolog.)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19672) venember83 válasza Bubu79 (#19664) üzenetére


venember83
nagyúr

Fákk a szélben. Ja, 32. Elnézést az akaratomon kívüli félrevezetésért.

(#19673) Bubu79 válasza venember83 (#19672) üzenetére


Bubu79
addikt

Semmi baj van ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#19674) Pisztillus válasza venember83 (#19672) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nem hogy nem vezettél félre, hanem ennek hatására ugrott be ez a korlátozás. Köszi még egyszer!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19675) tildy


tildy
nagyúr

Ezt most kaptam:

VÁLSÁG!??

Egy egyszerű számítás

Megdöbbentő eredmény

Egy tévénéző egyszerű számítása és a CNN-nek elküldött megjegyzése:

Az adófizetők pénzéből tervezett banki helyreállító terv a következő összegekbe fog kerülni:

700 milliárd dollár az amerikai helyreállító tervben + a már kiadott 500 milliárd + azok az euró milliárdok, amelyeket az európai kormányok adnak az Európában válságba került bankoknak

Hogy csak egy áttekintést megpróbáljon felvázolni arról, hogy ez pontosan mit is jelent, a tévénéző a következő számítást végezte el:

“A Földbolygón 6,7 milliárd ember él. Ha csak az amerikai tervben szereplő 700 milliárd dollárt vesszük, és ezt elosztjuk a Föld lakosainak számával, 6,7 milliárddal, akkor az lakosonként 104 millió dollárra jön ki fejenként.”

“Ha ezt a pénzösszeget odaadnánk minden egyes földlakónak, akkor nem csak hogy a szegénységet számolnánk fel gyökeresen általa, hanem minden földlakó milliomossá válna.”

Következtetésképpen a következőt mondja:

“Nekem úgy tűnik, hogy valódi probléma merül fel a vagyon felosztásával kapcsolatban.”


Ha Franciaország esetét vesszük a 26 milliárd euróval, amelyet a kormány ruházott be az adófizetők pénzéből:

26 milliárd 60 millió lakosra:

az annyi mint 433,33 millió euró fejenként.

Ha egy négytagú családot veszünk, az 1,733 milliárd családonként.

Ekkora összeggel a családok bőven vissza tudták volna fizetni jelzálog tartozásaikat, és akkor nem robbant volna ki válság.

Még egy jóval szerényebb összeggel is megtehették volna ugyanezt, ráadásul a fogyasztást is fellendíthették volna.

A válság azonban itt van, és a kormányok csak gúnyolódnak rajtunk.

A pénz azokhoz vándorol, akik spekulációikkal veszítik el a mi pénzünket, így nem marad már semmi az embereknek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19676) Pisztillus válasza tildy (#19675) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Összefoglalja a kapitalizmus lényegét. Amiben benne van valahol az emberi természet is...

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19677) tope válasza tildy (#19675) üzenetére


tope
addikt

700 milliárd / 6,7 milliárd = 104,5 ;]
Csak 10^6-al számolták el a dolgot. :D

Jó étvágyat mindenkinek (igaz késve bár, de törve nem)

[ Szerkesztve ]

(#19678) I_Am válasza tope (#19677) üzenetére


I_Am
veterán

jaja nem millió...

De mivel sokaknak ez a 104 dollár hónapokra elég lenne, én lemondanék azok javára és igy még tovább és könnyebben élnének.

A franciák számítása már okés, de ők meg csigára költenék ebédelni, ezért a felét inkább adják nekem, ha én már lemondtam a 100-asomról. :)

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19679) venember83 válasza I_Am (#19670) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez így azért nem igaz, ha a BIOS nem ismeri fel abszolút a hdd-ot, akkor az oprendszer se fog elindulni. Mondjuk a merevlemezgyártók rendelkeznek olyan letölthető programokkal, amik megtréfálják a BIOS-t és csak pár gigát fog látni a hdd-ból, nem a valós mennyiséget. Cserébe viszont a merevlemez csak abban az egy adott gépben fog működni.

(#19680) Pisztillus válasza tope (#19677) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ezt az osztást benéztem. I_Am-el viszont egyetértek, csatlakozom a véleményéhez. :K

Jó étvágyat neked is!

Venember: Köszi ezt az infót is, akkor ha veszek neki új winyót, levadászom a megfelelő segédprogikat is. Bár az igazi az lenne, ha használt alkatrészekből, de új winyóval raknék össze egy P3-as gépet, amin még elmegy a win98. Lehet, hogy ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19681) tildy válasza Pisztillus (#19680) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaja én is voltam olyan balga , csak copypaste. A franciák rendben vannak.
Thaiföldön az átlagfizetés kb 13-15 ezer forintnak megfelelő bhat. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19682) Pisztillus válasza tildy (#19681) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na igen, amit élből írtam rá, az nem volt véletlen. Kicsik vagyunk mi az újraelosztás kivívásához, de mint tudjuk: a remény hal meg utoljára! :K

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19683) tope


tope
addikt

A franciák számítása is eltér, de mindegy :B

(#19684) Pisztillus válasza tope (#19683) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Most már direkt leosztottam, és valóban, oda sem kell a millió. :R

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19685) philoxenia válasza tope (#19683) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az csak kb. ezredrész. Legyünk nagyvonalúak..... :D

Régi tréfa... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19686) tildy válasza tope (#19683) üzenetére


tildy
nagyúr

Jepp , bakker.Ekkora szégyent! :o

tope: ne haragudj de ezért most le kell vágnom a kisujjad. Vagy legalábbis egy kis pihi, amiért kvázi lehülyézted a moderátorokat :DDD
ma úgy látszik kissé figyelmetlen vagyok, így jobban teszem , ha óvatosan nyomkodom itt a gombokat, még a végén rossz helyre téved az egér....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19687) tope válasza tildy (#19686) üzenetére


tope
addikt

Látod mit tesz a Moderátori élet, meghülyülsz, ezért nem leszek az. :))

(#19688) Pisztillus válasza tope (#19687) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Magas labda, de leütöm: Nekem akkor már régen annak kellene lennem! :DDD (ÉKE!!!)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19689) I_Am válasza Pisztillus (#19680) üzenetére


I_Am
veterán

P3-mon már az XP is szépen fut. Csak kicsit meg kell buherálni és olyan sebességet el lehet vele bootkor érni, mint egy P4 northwood-dal. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19690) I_Am válasza tildy (#19686) üzenetére


I_Am
veterán

tildy!

Április tréfának ez is simán elmegy. Benézted és copyztad az egészet. :))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19691) tildy válasza I_Am (#19690) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm, csak át sem számoltam. :o
Amúgy meg csak teszteltem a többieket figyelnek-e , bevallom :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19692) Pisztillus válasza I_Am (#19689) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na igen, ha mehetne az XP, akkor nem ilyen korú gépekben gondolkoznék... De az öregnek a Win98 kell, sok őskövület progija miatt. Azokat próbáltam XP alatt használatba venni, de nem ment.

Tildy: Meg ez olyan reflexszerűen megy, mint a következő kérdésre adandó válasz:
Ha egy futóversenyen pár méterrel a cél előtt megelőzöd az utolsót, hányadikként érsz célba?

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19693) pohár


pohár
félisten

Nem akarok ma adatbázis zh-z írni :O

Piszti... ezeket szeretem :DDD
Mag ha a másodikat előzöd meg akkor hanyadik leszel :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19694) I_Am válasza Pisztillus (#19692) üzenetére


I_Am
veterán

Hány indulóból?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19695) venember83 válasza Pisztillus (#19692) üzenetére


venember83
nagyúr

Körverseny? :U

(#19696) tildy válasza Pisztillus (#19692) üzenetére


tildy
nagyúr

Az utolsót nem lehet megelőzni :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19697) tope válasza Pisztillus (#19692) üzenetére


tope
addikt

A kérdésre a válasz utolsóelőtti lenne, de ez csak akkor igaz, ha nem számítasz bele a futókhoz.
UI: De akkor megint semmi éretelme nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#19698) Pisztillus válasza pohár (#19693) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Jaja, ez lett volna a második kérdés...

I_Am, Venember: Ennyi kockát... :DDD (ÉKE, megint! :D )

Tildy: És ott a helyes válasz! :C

De most húzok melózni!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19699) MarKoo


MarKoo
őstag

tildy Moderátor? Mi történik itt? :D ;]

(#19700) Tim82 válasza Pisztillus (#19680) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha érdekel, van egy komplett Compaq PIII-om, fekete mini torony, Tualatin magos Cerkával. Ha az öreg váltani akar, van hozzá jogtiszta XP telepítőlemez is. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.