Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19701) venember83 válasza Pisztillus (#19698) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem. Csak akkor van értelme a kérdésnek, ha körversenyről van szó.

(#19702) Eastman


Eastman
őstag

Biker túl van a gerincműtéten. Három órán keresztül faragták. Jókívánságokat ide lehet írni: [link]

Szép napot!

Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19703) tildy


tildy
nagyúr

Remélem frame > 24 , vagy Pisztillus válaszol (Phatika blog miért nincs még? ):Mi a nyavalya ez a test elsavasodása? Szerintem újabb átverés lehet, amivel próbálnak az emberekről újabb bőrt lehúzni.
Hogy miért kérdem: anyum mondta , hogy halott erről a PH-csodáról (nem prohardver! ;] ) , hogy lehet segítene a szemén, stb...

Na mondom óvatosan ilyesmivel, főleg, hogy valami 50 ezer forint :Y a kezdőcsomag. Mondom állj, szerintem ez az elsavasodás csak kitaláció, és arra megy ki a játék, hogy hiszékenyeket lehúzzanak... Ráadásul beteg ember még jobban hiszékeny, mindenféle gyógymódban bízik.

Bikernek amúgy jobbulást.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19704) pohár válasza tildy (#19703) üzenetére


pohár
félisten

Nem-nem, tényleg van elsavasodás!! :K

Sok kóla (lényegében a szénsavas cuccok) a szervezeted savasítják felborítva a vés és a test PH értékét ha jól tudom, és így sokkal könnyebben elkapsz betegségeket ha jól emlékszem, de ha marhaságot mondtam javítsatok ki :B ;)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19705) kételkedem válasza pohár (#19704) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem is inkább divatos marketing duma. Mi savasodik el? A vér, a nyál, a nyirok, a vizelet? Ha eltudna savasodni, akkor elég lenne esténként megnyalni a szappant, és voalá, máris semlegesítve vagyon a savasodás. Arról nem is beszélve, hogy a szervezetünkben nagyon erős savak dolgoznak, amik a bőrfelszínt, a fogzománcot simán szétmarják, ha ehhez öntök egy kis szénsavas üdítőt, csak hígítom.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19706) tildy válasza kételkedem (#19705) üzenetére


tildy
nagyúr

Ráadásul tök más ph értékek simán előfordulnak a testben. Vegyük pl.a gyomort vagy a veséket.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19707) nike_


nike_
addikt

Hova tűnt annak a topiknak a neve, amit Winner nyitott? :F

(#19708) ngabor2 válasza nike_ (#19707) üzenetére


ngabor2
nagyúr

el...

(#19709) kételkedem válasza BlacKSouL (#19331) üzenetére


kételkedem
addikt

A Margitszigethez vagy 300km-re lakom, itt így néznek ki a magnóliák és így a törpe tulipánok. :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19710) ádyz válasza nike_ (#19707) üzenetére


ádyz
addikt

Nem hallottad? Vírus van a ph!-n!! :O

(#19711) nike_ válasza ádyz (#19710) üzenetére


nike_
addikt

Hát passz, mások írnak bele, én meg nem tudok...

(#19712) ádyz válasza nike_ (#19711) üzenetére


ádyz
addikt

Hát ez az...Ilyen kocsog ez a vírus. :(

(#19713) tildy válasza nike_ (#19711) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudsz pedig

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19714) nike_ válasza tildy (#19713) üzenetére


nike_
addikt

Köszi.

(#19715) Pisztillus válasza tildy (#19703) üzenetére


Pisztillus
senior tag

No, mire ideértem, meg lett válaszolva a kérdés. Valóban ez is egy üzleti fogás, egyetlen célja a pénztárcák kiürítése. Hiszen minek van a kiválasztórendszer (élén a vesével), ami folyamatosan a megfelelő pH-n tartja a szervezet sav-bázis egyensúlyát. Ráadásul ha valamilyen módon (étel, ital) megpróbáljuk ezt a pH-t eltolni, azt a szervezet azonnal kompenzálja, fokozott sav vagy lúg kiválasztásával, azaz nem hagyja magát. Az ilyen cuccokkal csak azt érjük el, hogy esetleg túlterheljük - na ez a nem egészséges.

Másrészt meg (ugyan csak középfokú) vegyészként pH=7,4-re azt mondani, hogy enyhén lúgos... Amikor a skála lúgos vége a 14. Arról nem is beszélve, hogy már az első javaslatával leírja a megoldást is: zöldségek fogyasztása. Nekem sajnos volt vesekövem, aminél a kezelés része volt, hogy a vizelet pH-ját 7 és 8 között kellett tartanom egy Blemaren nevű készítménnyel. Nos, amikor jó kis zöldséglevest, vagy zöldségekkel telirakott hús- vagy gulyáslevest főztünk hétvégére, nem volt szükség a Blemaren-re, a leves elintézte az egészet. És még finom is volt. Bocs, hogy ilyen hosszúra eresztettem, de ez most kikívánkozott belőlem.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19716) kételkedem válasza Pisztillus (#19715) üzenetére


kételkedem
addikt

Ami kikívánkozik, annak ki kell jönnie előbb-utóbb! ;] :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19717) phanzetomox válasza Pisztillus (#19715) üzenetére


phanzetomox
őstag

azta ................... ez nekem magas :O

(#19718) csapos2 válasza MarKoo (#19699) üzenetére


csapos2
addikt

Az még csak-csak, de, hogy te... ;p

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#19719) zolynet válasza csapos2 (#19718) üzenetére


zolynet
addikt

megy ez a modi piszkálódás nekünk , sztem pár hét és beválasztanak minket is a tanácsba ;]

Life is too short to stay stock!

(#19720) tildy válasza zolynet (#19719) üzenetére


tildy
nagyúr

Szétültetlek benneteket ;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19721) ngabor2 válasza Pisztillus (#19715) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a 7.4 az igenis lúgos... a gyomorsavhoz képest mindenképp :D sőt, 6.31x több OH- van benne, mint H+...
olyan nincs, hogy a test pH-ja. egy-egy szervben található folyadéknak lehet pH-ja, de ha ezt a bevitt kajával az ember meg tudja változtatni, az sose vezet jóra. oké, ideiglenesen talán megy. érdekes, hogy sose akarnak az ilyen cégek belemenni az ingyenes próbacsomagba, vagy a "ha használt, fizetek" c. játékba. előre, és sokat kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#19722) phanzetomox válasza ngabor2 (#19721) üzenetére


phanzetomox
őstag

már megin ..................... még mindig magas nekem

[ Szerkesztve ]

(#19723) brownus válasza tildy (#19703) üzenetére


brownus
veterán

ha nagyobb arányban eszel vörös húsokat, sok tartósítószeres kajákat akkor előfordul a savasodás. meg a sok kólától, üdítőktől, ilyenektől.

a lényeg, hogy sok friss zöldséget, gyümölcsöt kell enni és kész:) meg ha lehet barna rizst, teljes kiőrlésű lisztből sütött kenyeret.

biztos jók ezek a készítmények egyébként, csak szinte mindenki ott rontja el, hogy elkezdi enni/inni a csodaszereket de ugyanúgy él tovább, eszik össze-vissza mindent ahogy megszokta... életmódot kell váltani, mond meg anyudnak.

(#19724) tildy válasza ngabor2 (#19721) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem logaritmikus a ph skála?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19725) csapos2 válasza zolynet (#19719) üzenetére


csapos2
addikt

Nem kell oda több szamár.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#19726) philoxenia válasza tildy (#19724) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19727) frame>24


frame>24
addikt

--->recht :U

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#19728) csapos2


csapos2
addikt

Medve, vagy Jeti?

[ Szerkesztve ]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#19729) ngabor2 válasza brownus (#19723) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez pont olyan, mint a viccben, amikor emberke elmegy a bölcshöz, hogy adjon tanácsot, emrt már 7 gyereke van, és nem bírja eltartani őket.
- egyél répát, és nem lesz több gyerek.
pár hónapra ismét megy a bölcshöz, hogy az asszony már a 8. gyereket várja.
- ettél répát?
- igen, hisz ezt javasoltad.
- egészben, vagy lereszelve?
- egészben.
- az úgy nem jó, le kell reszelni.
kb. 1 év múlva ismét megy, hogy már 9-nél tartanak...
- ettél répát?
- igen.
egészben, vagy reszelve?
- reszelve, hisz azt mondtad.
- megcukroztad?
- nem...
- meg kell cukrozni kicsit, csak úgy hat.
újabb év, 10. gyerek
- ettél?
- igen.
- reszelve?
- reszelve.
- cukrozva?
- cukrozva.
- ittál rá másfél liter vizet,
- nem...
- pedig úgy fog hatni.
újabb év, 11. gyerek
- ettél, reszelve, cukrozva, másfél liter vízzel?
- ahogy mondtad.
- de közben szex volt?
- persze, minden este.
- jaaa, azt nem szabad :U

adnak egy naaagy tudományosnak tűnő körítést, becitálnak pár nem létező, vagy nem elismert folyóiratcikket, és világmegváltásként eladják a semmit. majd közlik, hogy az egész csak úgy fog hatni, ha mindent megváltoztatsz. igaz, ha mindent megváltoztatsz, akkor a csodabigyók se kellenek... csak ezt nem kell feltétlen tudnod, mivel akkor nem fizetsz :U

tildy: de. épp ezért az arányokat könnyű kiszámolni, hisz ha a pH 7.4, a pOH 6.6, a különbségük 0.8, 10^0.8=6.31. logaritmus azonosságok, víz autoprotolízise, vízionszorzat. ugye, milyen tudományosnak hatok? vagyon ezt el szabad hinni, vagy ez is áprilisi tréfa? ;]

[ Szerkesztve ]

(#19730) ádyz válasza frame>24 (#19727) üzenetére


ádyz
addikt

Ez ütött bazze! :Y

A szivem kiszakadt a röhögéstől. :D

(#19731) okoska.


okoska.
csendes tag

Na, befejeztem a prezentációm írását holnapi olasz órára. :(((

'i'm working on a dream...'

(#19732) frame>24 válasza tildy (#19703) üzenetére


frame>24
addikt

jah, csak most nézem:

"Az anyagcsere teljes folyamata a lúgos környezet meglététől függ." - ez mán önmagában akkora baromság, hogy ne is olvasd tovább... ;)

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#19733) fokukac válasza BlacKSouL (#19331) üzenetére


fokukac
nagyúr

kinéztem, de nem látszik az ablakból... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19734) fokukac válasza tildy (#19636) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jézusúristen! :) mennyit fizettél?

Ui. akkor már Neked se lehet beszólni? Akkor mostantól, ha rossz napod van, repül a fél péhá? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19735) Tim82 válasza fokukac (#19734) üzenetére


Tim82
nagyúr

Háppersze, Tildy mindenkit bannol, aztán itt marad egyedül kivételnek. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19736) venember83 válasza Tim82 (#19735) üzenetére


venember83
nagyúr

Parcival és Pantherral. Őket csak nem meri. ;]

(#19737) I_Am válasza venember83 (#19736) üzenetére


I_Am
veterán

Őket nem lehet. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19738) I_Am válasza fokukac (#19734) üzenetére


I_Am
veterán

Havonta fogunk fogyatkozni... ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19739) BITBOYS válasza fokukac (#19734) üzenetére


BITBOYS
addikt

Azzá vált ami ellen harcolt ;]

(#19740) Pisztillus válasza fokukac (#19734) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nekem? Semennyit! :DDD (ÉKE!!)

Ngabor2: Valóban, egy kicsit pongyolán fogalmaztam, de a lényeg érthető volt.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19741) 7 válasza I_Am (#19737) üzenetére


7
addikt

Probaltad mar? ;]

@valasz: Pedig en szoktam mindenfele baromsaggal experimentalgatni (bar ezt nem kotom az orrotokra altalaban) :P

[ Szerkesztve ]

(#19742) I_Am válasza 7 (#19741) üzenetére


I_Am
veterán

Szerinted? Én ne próbáltam volna? ;]

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19743) 7


7
addikt

Nyoh, megyek szepen elfele, aprilis elseje alkalmabol jol bepizzazunk a szobatarsammal. :)

(#19744) ngabor2 válasza 7 (#19743) üzenetére


ngabor2
nagyúr

párducgalóca is lesz azon a pizzán? mert úúúgy az igazi :K

(#19745) pohár válasza 7 (#19743) üzenetére


pohár
félisten

Jó étvágyat a pizzához!! :R

Mi is pizzázni fogunk a haverokkal a magyar-málta meccs közben azt hiszem :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19746) feka007


feka007
nagyúr

lol, megfordult a youtube :DD :DD

(#19747) Pisztillus válasza feka007 (#19746) üzenetére


Pisztillus
senior tag

ebutuoy lett belőle :F ( ;] )

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#19748) feka007 válasza Pisztillus (#19747) üzenetére


feka007
nagyúr

Most visszadőlt. :F Nektek most milyen? :D

(#19749) pohár válasza feka007 (#19748) üzenetére


pohár
félisten

Vízszintes :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19750) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez pont így jó.... :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.