Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45901) Tim82 válasza tbs (#45900) üzenetére


Tim82
nagyúr

az állam szolgálata olyan munka, ami NEM versenyszférába való, gyakorlatilag társadalmi munka lenne, max. alapítványi pénzekből.

Értelmezem, amit írsz: szerinted minden közalkalmazott dolgozzon lelkesedésből és örüljön, hogy ha a minimálbérnek megfelelő fizut megkapja? :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45902) tbs válasza Tim82 (#45901) üzenetére


tbs
addikt

Nem jól értelmezed. Mindenki, aki a köz érdekében akar tevékenykedni, tegye azt belső indíttatásból, és ne várjon érte pénzt. ;]

(#45903) venember83 válasza tbs (#45900) üzenetére


venember83
nagyúr

[link] :F

Valóban vicc az adózásuk, hisz az "adó" nem befizetésre kerül, hanem egyszerűen visszatartásra, ebben az esetben. De azért társadalmi munkának bélyegezni. :U

(#45904) Tim82 válasza tbs (#45902) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ugye nem probléma, ha holnaptól a párod sem kap? ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45905) tbs válasza Tim82 (#45904) üzenetére


tbs
addikt

Nos, nem mondom, hogy nem hiányozna, de sajnos 12 év után még mindig csak jelzés értékűnek tekinthető a jövedelme... :(

szerk., Vén83: Társadalmi munka a szememben az ami mozgásban tartja a társadalmat. Ami most van az tényleg nem az. Ha jól rémlik, akkor régebben pl. a képviselők nem kaptak fizetést - mert mindegyik kőgazdag/elhivatott volt. Sőt saját zsozsó alapján létesítettek máig ható eszméket létesítményeket. Ez tetszene most is. Fizetném pl. a hídvámokat szívesen, mert tudnám, hogy "B+, EZ tényleg alkotott valami számomra hasznosat!"...

[ Szerkesztve ]

(#45906) venember83 válasza tbs (#45905) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugye azért érzed az ellentétet a hsz-eid között? :))

(#45908) Tim82 válasza tbs (#45905) üzenetére


Tim82
nagyúr

A gondolatmeneteddel annyi a probléma, hogy ez alapján a teljes közszféra lehúzhatná a rolót... szerintem nem gondoltad ezt végig, vagy ha igen, akkor én is csatlakozom főkukac és venember83 fórumtársakhoz [link].

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45909) tbs


tbs
addikt

Kalandor: :D Persze, ennél azért átfogóbb a világképem.

Mindenkinek: adjak az anyagból..? :DDD

Mivel csak a sarkos részleteket kommunikálom, ezért nem tudhatjátok amúgy. :P
És igazából nem is érdekel a dolog komolyan, mert tisztában vagyok vele, hogy a kvalitásaim mindössze adófizetésre jogosítanak, gondolkodásra, ráhatásra nem... :B

Csak örültem, hogy végre tisztának kikiáltott víz van Pohárba', hátha akkor...

(#45910) Tim82 válasza tbs (#45905) üzenetére


Tim82
nagyúr

Országgyűlési képviselő != közalkalmazott, ugye tudod? Elvileg az előbbiek az utóbbiak halmazának részei...

A közalkalmazottak is az államot "szolgálják"...

Ha jól rémlik, akkor régebben pl. a képviselők nem kaptak fizetést - mert mindegyik kőgazdag/elhivatott volt.

Meg mindegyik nemes és földbirtokos, és azért engedhették meg maguknak az elhivatottságot, mert voltak birtokaik, amelyeken jobbágyok, majd a jobbágyfelszabadítás után elvileg szabad parasztok, zsellérek százai dolgoztak... (Könnyű elhivatott hazafinak és filantrópnak lenni, amikor a s*gged alá van tolva minden!)

*
Jelzem, én iszonyúan szigorú törvényi szabályozást hoznék létre a képviselők vagyonosodásával, fizetésével kapcsolatban - képviselőnek max. 200.000 HUF/hó fizu, miniszternek max. 300.000; megnyirbált költségkeret; az APEH kiemelten ;] ellenőrzi őket évenként stb. Akkor éreznék, hogy ez közszolgálat, nem pedig a zsebre gazdagodás egy útja. De persze bilibe lóg a kezem... :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45911) tbs válasza Tim82 (#45910) üzenetére


tbs
addikt

Meg tudnánk egyezni sztem. :D BS a király, veled meg a többit összeütjük. :K

(#45912) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hmm, ez a délelőtt is máshogy alakul mint ahogy el lett tervezve. Radiátorok vízzel való feltöltése folyamatban, egyszer csak zúúúúdul ki a víz a szobában. Szétment egy csatlakozás. Belvíz már elhárítva. tán ma be is fűtünk az idei szezonban először...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45913) bolondember válasza Tim82 (#45910) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

megvoltak a választások, HAHÓ!

mostanáig álmodtatok, most jön a feketeleves!

Mi otthon fogadtunk már, h a héten mikor jelentik be a megszorításokat.. :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45914) venember83 válasza tbs (#45911) üzenetére


venember83
nagyúr

Új koalíció van kialakulóban? :DDD

(#45915) tbs válasza venember83 (#45914) üzenetére


tbs
addikt

Oké, ha hozol csajokat téged is beveszünk, mert néha jó a dumád. ;]

(#45916) Tim82 válasza bolondember (#45913) üzenetére


Tim82
nagyúr

megvoltak a választások, HAHÓ!

Tudom, valahogy nem a nagy pártokra sikerült szavaznom. :P

De tessék végigolvasni a hozzászólásomat, HAHÓ! "De persze bilibe lóg a kezem... :)"

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45917) bolondember válasza Tim82 (#45916) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

végigolvastam.

még most is álmodsz, látom :P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45918) Tim82 válasza bolondember (#45917) üzenetére


Tim82
nagyúr

Barátilag hülyézlek le, oké? :P

Attól még, mert szerintem így kéne mennie a dolgoknak, tisztában vagyok azzal, hogy nincs lehetőség arra, hogy úgy is menjenek... (izé, klasszikus mondás elhalt rendszerváltó miniszterelnökünktől, hogy "Tetszettek volna forradalmat csinálni!" :U )

venember83: maradjunk annyiban, hogy tavasszal nem volt vonzó egyik nagy egységcsomag sem, így igyekeztem a számomra legkisebb rossznak tűnőre szavazni. Mondjuk nem jött be és nem ismételném meg. Jut eszembe, bejutott valahol a Kétfarkú Kutya Párt? :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45919) venember83 válasza Tim82 (#45916) üzenetére


venember83
nagyúr

"...valahogy nem a nagy pártokra sikerült szavaznom."

Véletlenül máshova böktél, akaratod ellenére? :U

(#45921) tbs válasza Kalandor (#45920) üzenetére


tbs
addikt

Nem vennék, de tök veszélytelen cucc. :K

(#45923) tbs válasza Kalandor (#45922) üzenetére


tbs
addikt

A leírás alapján elsősorban fluoreszcens/"tükör" anyag és nem foszforeszkáló a cucc.

(#45924) bolondember válasza Tim82 (#45918) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

csak megértetted Nyuszómuszó!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45925) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Szép napot mindenkinek!

tbs: Jöhet az anyag, piacra dobjuk, már tervezem az akciós plakátot... :D

Tim: Most akkor barátilag lehülyézhetsz engem is, de bolond véleményét osztom: Most jön az ami még nem volt (maximum annyi lesz a különbség, hogy jól megmagyarázzák hogy az amit kapunk - megszorítás - az nem is az, mert rosszul látjuk, értelmezzük, stb.).

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45926) venember83


venember83
nagyúr

A fórumon is megszorítás szokott lenni a politizálás miatt, bár jelen esetben még kulturált keretek közt zajlik, hiányérzetem is van. :U

(#45927) Tim82 válasza bolondember (#45924) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jaj, Cicafijú, ez alap nálam, de örülök, hogy lassan leesik neked is a papírtantusz! :K

Pisztillus: nem ugyanarról beszélünk, ezt a véleményt (t.i. hogy most jönnek a megszorítások pártunk és kormányunk részéről, ami persze nem őket, hanem a választópolgárt "szorítja meg") én is osztom, de erre előbb-utóbb BE is rájön... (bár szerintem még szállingózik nála az a papírtantusz! :) )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45928) bolondember válasza Tim82 (#45927) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

olvass vissza. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45929) Tim82 válasza bolondember (#45928) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miért is nekem kellene? Azért, mert összekevered azt, hogy szerintem mi volna a jó, azzal, hogy tudom, hogy másképp lesz (és persze természetesen rosszabb)? :) Rohadtul nem várok semmi jót a jelenlegi kormánytól (sem).

FYI:
- tbs közalkalmazottak fizetésével kapcsolatos eszmefuttatására reagáltam, mert szerintem nonszensz volt - majd mivel láttam, hogy külön kitért a képviselőkre, leírtam, hogy én hogyan csinálnám az ő fizetésük "rendezését" ;] (ami nyilván nem kivitelezhető, mert hazánk politikusai nem fogják soha saját vagyonosodásukat korlátozni - de ez is ott van). Erre jöttél te és belekeverted a megszorításokat, ami külön téma. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45930) bolondember válasza Tim82 (#45929) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem feltétlen külön téma.

amúgy meg aki ilyen álmokat kerget, h "mi lenne a jó" az álmodik. :P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45931) Tim82 válasza bolondember (#45930) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, ja, ha belekevered, akkor már egy téma lesz. ;]

Egyébként meg "mindenkinek van egy álma", ez alól valszeg te sem vagy kivétel. :P

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45932) Pisztillus válasza Tim82 (#45931) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Látom, mertél nagyot álmodni (fizetések, stb.), csak ebből sem lesz semmi, pedig támogatom az ötletet. :)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45933) bolondember válasza Tim82 (#45931) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

már nincsenek álmaim. :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45934) Tim82 válasza Pisztillus (#45932) üzenetére


Tim82
nagyúr

És ezzel nincs is semmi gond szvsz, hogy be merem írni, hogy ha én lennék felelős helyzetben, én így csinálnám... :)

BE: kamu. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45935) Pisztillus válasza Tim82 (#45934) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez így van. :K Maximum annyi a különbség, hogy én nem lennék ennyire bőkezű. :N

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45936) tope


tope
addikt

Miért OFFoltok, az ON-ban

(#45937) Pisztillus válasza tope (#45936) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Mert veszélyes(ebb) vizek határán eveztünk... :)

Csak a rend kedvéért: ezt is OFF-ban...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45938) tbs válasza Pisztillus (#45937) üzenetére


tbs
addikt

Nyulak vagytok! Ezért nem jutunk előbbre..! Én kimondom FEKETÉN: Éljen a hmpfg.......

(#45939) bolondember válasza Tim82 (#45934) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

túl sokat estem pofára.

vágyam se sok van már. Csak kibekkelni a hátralévő 10 évet és kész.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45940) Pisztillus válasza tbs (#45938) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha te mondod... :)

Én meg különben is pingvin... :P

Szerk.: Te Bolond, azért ilyen bolondságokat ne mondjál már! :( Mi az hogy hátralévő 10 év? Ez még viccnek is rossz! Majd 100 év múlva, amikor a hamut is mamunak mondjuk, pláne írjuk! ;) (Az a baj, hogy a többiben igazad van, és nem csak te vagy így vele...)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45941) bolondember válasza Pisztillus (#45940) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

tudod, ezek a gének.. :)
meg a környezetterhelés. :DDD

ha leketyeg az a 10 év - akkor már minden nap ajándék lesz. Na nem mintha most másként lenne. :)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45942) venember83 válasza bolondember (#45939) üzenetére


venember83
nagyúr

Most mégis mire vágyhatnál... Van autó, nő, fedél a fejed felett. Mi kellhet még? :F

(#45943) Tim82 válasza bolondember (#45941) üzenetére


Tim82
nagyúr

Telefont cs*szel felvenni, te világfájdalmas bárányfarkas? :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45944) kételkedem válasza tbs (#45938) üzenetére


kételkedem
addikt

Én kimondom FEKETÉN: Éljen a hmpfg.......

Ugyan ez pirosban így néz ki:

Én kimondom FEKETÉN: Éljen a hmpfg.......

Persze ettől még nem értem, mi az a hmpfg, de legalább rá világítottam más aspektusból is :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45945) bolondember válasza Tim82 (#45943) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

mondtam, h tréning két héten át.

nincs világfájdalom, csak realisztikusan látom a jövőt.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45946) Tim82 válasza bolondember (#45945) üzenetére


Tim82
nagyúr

És Orsi is osztja a "realisztikus jövőlátást"?

Mai nap LOL apróhirdetése (ezúttal nem Hardverapró, hanem Vatera): "Emberi haj 100g új akcióó leáraztam vihető" :DDD

(Értem én, hogy fodrászathoz kelendő, de már várom Tyler Durden apróit a plasztikai sebészeten leszívott, majd ellopott, szappanfőzésre kiválóan alkalmas emberi zsírról - kiszerelés literes edényekben, ha 2 litert viszel, a harmadik bónusz! :K )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45947) venember83 válasza bolondember (#45945) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem oda Buda. Én vagyok itt a realista. Nincs szükség több realistára. :N

(#45948) NoLF


NoLF
addikt

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45949) zoltanz válasza fokukac (#45895) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem valami durva halucinogén lehet. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45950) bolondember válasza Tim82 (#45946) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

már taglaltam, h mit csináljon a hullámmal - kitömetni és fűtőszálakat berakatni - és este se fog fázni. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.