Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45101) kételkedem válasza BlacKSouL (#45099) üzenetére


kételkedem
addikt

Mikor érezted jobban magad?
Mikor hálózati kínok miatt haldoklott a gép, vagy most, hogy mindent újra be kell állítgatni? :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45102) bolondember válasza BlacKSouL (#45099) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nincs is jobb egy jó rencergarázdánál.

nincs semmiféle backupod? :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45103) kételkedem válasza bolondember (#45102) üzenetére


kételkedem
addikt

Backup? Viccelsz? Az csak a vérprofiknak és a kezdőknek van! ;]

Vettem egy 2 literes ásványvizet. A kupakot képtelen voltam letekerni a palackról! Kénytelen voltam késsel lefaragni! A palack falvastagsága lassan vetekszik a folpackkal, bezzeg a kupakot úgy ráépítik, hogy nem jön le! :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45104) bolondember válasza kételkedem (#45103) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

gyenge vagy?!

"mi van Narancs, elpilledtél?"

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45105) kételkedem válasza bolondember (#45104) üzenetére


kételkedem
addikt

Szomjas! Ha gyenge lennék, valami szteroidot vettem volna :U :P

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45106) Dylen válasza bolondember (#45104) üzenetére


Dylen
aktív tag

"nana, elpilledtél Narancs?"

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#45107) pohár válasza Dylen (#45106) üzenetére


pohár
félisten

"höh, karalábé" :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45108) bolondember válasza Dylen (#45106) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

lacipower

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45109) lujó55


lujó55
őstag

Mit lehet venni egy szőke, 50 éves bombázó főnökasszonynak névnapra?
Oltári jó alakja van és céges bulit rendez, de a férje nem lesz otthon, mert nem szereti a társaságot ;]

(#45110) MarioAna


MarioAna
senior tag

Hello!
Teát hogy kell főzni? :DDD
Adott a teafilter, meg van fazekam(fazékom :F ) vagy bögrém-poharam (kolis életmód).
Kérdésem az, hogy egy fazékba (kb 4deci víz) hány filtert kell belerakni? :)
Ha valaki leírná nekem akkor hálás lennék.

off: igen barlangban laktam eddig, 20éves létemre ilyet kérdezek,de valamikor el kell kezdeni önállósodni :B .

(#45111) kételkedem válasza lujó55 (#45109) üzenetére


kételkedem
addikt

Remifemin tabletta és síkosító - "Biztosan nincs még rá szükséged, de majd lesz!" Kísérőszöveggel. A jó munkahelyi légkör garantált!

A legegyszerűbb egy csokor nem túl drága virág!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45112) bolondember válasza MarioAna (#45110) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

rá van írva a csomagolásra.

De érdemesebb vízforralóval melegíteni, Hamarabb megvan.
Gyümölcstea? "sima"?

Én 3-5 deci forró vízhez adok egy filtert.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45113) zoltanz válasza MarioAna (#45110) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Állítólag 100 C ra fel kell melegíteni, lobogjon, hogy a ártó szellemek távozanak belőle. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45114) MarioAna válasza bolondember (#45112) üzenetére


MarioAna
senior tag

Erre nincs :( , azért kérdeztem. (Sir M*rton Almás-fahéjas gyümölcstea keverék).
A lényeg, hogy forró vízbe kell belerakni a filtert és ott áztatom? (hány percig kb? egyik ismerősöm azt mondta, hogy amíg "színe" nem lesz.)
Mikróban megforrósított víz az megfelel erre a célra? :)
Vízforralóm az sajna nincs.
Az arány tehát 3-5deci vízhez 1filter? :B
szerk: cukrom sincs, a méz az helyettesítheti a cukrot gondolom (méz van kéznél).

[ Szerkesztve ]

(#45115) bolondember válasza MarioAna (#45114) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

akkor marad a forralás.

2-5 perc áztatás elég szokott lenni általában :K én vizet mikrózni nem szeretek

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45116) MarioAna válasza bolondember (#45115) üzenetére


MarioAna
senior tag

Akkor tehát felforralok 3,5 dl vizet és a forralást abbahagyom, a teafiltert (1db-ot a 3.5decihez?) belerakom, hagyom ázni 5percig, hozzáadom a mézet és fogyaszthatom? :)

(#45117) Dylen válasza MarioAna (#45114) üzenetére


Dylen
aktív tag

jesszus isten :D (már bocsi :B )

melegvízbe filtert áztatsz, addig és annyit amennyit akarsz. aztán meg úgy ízesíted ahogy akarod, rettentő bonyolult :)
csajnak csinálod, ugye?

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#45118) MarioAna válasza Dylen (#45117) üzenetére


MarioAna
senior tag

:DDD
magamnak...csak előtte tájékozódok gondoltam :B

(#45119) bolondember válasza MarioAna (#45116) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

forralj több vizet - forralás közben párolog rendesen.

Legyen mondjuk fél liter, bögrébe bele a filtert, nyakon öntöd a forró vízzel (ízlés kérdése - van aki már ekkor ízesít, van aki csak a filter kiázása után), izesíted.

btw: mondd, 20 évig barlangban laktál?! ;] :P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45120) pohár válasza bolondember (#45119) üzenetére


pohár
félisten

ajmán :((( :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45121) kételkedem válasza MarioAna (#45116) üzenetére


kételkedem
addikt

Ne vedd komolyan amit ezek a filterhuszárok írnak!

Itt nézz utána!
A teamester kis hengeres teaportartóból apró bambuszkanálkával porrá őrölt zöld teát tett a csészébe, majd az üstből fa merítőkanállal forró vizet öntött rá, s kis bambusz-seprővel felkeverte.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45122) Bubu79 válasza MarioAna (#45118) üzenetére


Bubu79
addikt

Előre félek attól mi lesz, ha majd télen megkívánod a forralt bort is... ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45123) MarioAna válasza bolondember (#45119) üzenetére


MarioAna
senior tag

(#45110) MarioAna off: igen barlangban laktam eddig, 20éves létemre ilyet kérdezek,de valamikor el kell kezdeni önállósodni :B .
Eddig még nem készítettem magamnak teát, mostmár fogok ;]
szerk:
majd lehet blogolni fogom a kolis mindennapjaimat, vannak érdekes dolgok.
(1óra 10perc alatt megsütni 2tányér sültkrumplit etc. :DDD )
szerk2:
(#45124) Dylen: igen, nagyon alapos vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

(#45124) Dylen válasza MarioAna (#45118) üzenetére


Dylen
aktív tag

mindenben ilyen körültekintően jársz el? ;]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#45125) zoltanz válasza bolondember (#45119) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ne alumínium edénybe mert az egézségtelen. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45126) Bubu79 válasza zoltanz (#45125) üzenetére


Bubu79
addikt

Miért is? :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45127) Tothgera30 válasza MarioAna (#45123) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Semmi gond, belejössz, régebben nálam is megállt a tudomány a pirítós kenyérért, ma pedig már nagyon tudok :D . Na jó, azért nem bonyolítom túl, tea virsli és pirítós oszt' jólvan :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45128) zoltanz válasza Bubu79 (#45126) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ma már ismert, hogy az alumínium edényben — különösen a város által szolgáltatott fluoros vízzel — való főzés gyorsan mérgező anyagot állít elő.

A kutatások szerint, a víz alumínium edényben való forralásakor hydroxid méreg keletkezik. Ha alumínium edényben tojást főzünk, foszfát méreg keletkezik, ha pedig húst, akkor chloride méreg.

Az alumínium edényben főzött ételek semlegesítik az emésztőnedveket és fekélyt okoznak.

Az ivóvizes alumínium kulacsok belsejét általában tartósabb bevonattal látják el.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45129) Bubu79 válasza zoltanz (#45128) üzenetére


Bubu79
addikt

Ezt is orosz tudósok derítették ki magas hőmérsékleten és nyomáson, vagy esetleg angol tudósok voltak? ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45130) zoltanz válasza Bubu79 (#45129) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egyed csak, egézségedre sajnos ma már a szervezetben felhalmozódott nehézfémek komoly népbetegségi kockázat rejtenek magukban közismerten. Nemcsoda, hogy előtérben vannak a bió dolgok és mindenki költözik ki a kertvárosokba. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45131) BlacKSouL válasza kételkedem (#45101) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Induláskor és leállításkor, meg első hálózateléréskor istenítem a dolgot, de bármi mást kell csinálni, plusz 5 perc míg testreszabom, vagy kikeresem, vagy újraírom. :)

bolond #45102: nincs..meg nem is gondoltam hogy ezzel jár. úgy kezdődött, hogy mondtam hogy valami hálózati kínja van. Erre lett egy új XP-m. Vagyis úgy új, hogy minden megmaradt, csak úgy mintha épp most esett volna a gépre.

lujó55 #45109: síkosítót, fogamzásgátlót, óvszert, egy jó árú bort, kagylót vagy osztrigát, és a kísérőszöveg ezek mellé lehet bármi ;] sőt, elég egy fülig érő vigyor és egy határozott tekintet

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45132) kételkedem válasza Bubu79 (#45129) üzenetére


kételkedem
addikt

Ne gonoszkodj már te vérmedve! Te is tudod, hogy kivonták a forgalomból az alaménijum evőeszközöket, edényeket! Éljen a rozsdamentes acél, gazdagabbaknak az ezüst, vagy arany étkészlet! :D

Mikor katona voltam alu edényekben főztünk, és ha jól emlékszem, az evőeszközök is abból készültek... :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45133) venember83 válasza kételkedem (#45132) üzenetére


venember83
nagyúr

Sőt, egyeseknek meg titán. Mer' az jó, nem rozsdásodik, az aluval ellentétben nem reped, és tovább is bírja, mint a gazdája, felhasználási területtől szinte függetlenül.

(#45134) Bubu79 válasza zoltanz (#45130) üzenetére


Bubu79
addikt

Kis hazánkban a biokertészetek jó része megáll ott, hogy nem kell permetezni és hogy ha valami mégis megterem, akkor jó vastag cerkával lehet kiírni az árát - engedd meg, hogy eltekintsek a trendi és média által nagyon nyomatott marhaságok étrendembe iktatásától jó? ;)

Sosem ettem még alumónium edényt - sózni, vagy borsozni célszerűbb inkább? :P

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45135) zoltanz válasza Bubu79 (#45134) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor nézz is, sokminden van ami egyárban van a simával. Amúgy én sem azt eszek csak, de kb 50% bió. Nem mesélek inkább mert ugysem hiszed el. :P

Ui: Ne szívd a vérem medveapó. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45136) Bubu79 válasza zoltanz (#45135) üzenetére


Bubu79
addikt

Én eddig is elhittem minden szavadat :K Szupermen vagy hetvenhét szakmával! :K :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45137) kételkedem válasza venember83 (#45133) üzenetére


kételkedem
addikt

Fémek között a titán a király! Munkámnál fogva az aranyat is szeretem, az ezüst is elmegy, de a titán az valami csoda! Rendkívül ellenálló, könnyű, nem kerül olyan sokba mint az arany.

@Zoltanz sajnos ma már a szervezetben felhalmozódott nehézfémek komoly népbetegségi kockázat rejtenek magukban közismerten.
Bár ennek van némi valóság alapja, de a nehézfém felhalmozódást ne hozzuk fel az alumínium edényből alumínium villával elfogyasztott gombás tojással!

Az alunak csak az egyik gondja az, hogy reakcióba léphet egyes anyagokkal vagy, hogy a gyenge savak is oldják, Az alu eszközök felülete nem megfelelő és a megtapadhatnak rajta a bacik.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45138) zoltanz válasza kételkedem (#45137) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Így van, de az alumínium edények miatt felépő betegségeket alumínium tartalmú gyógyszerekkel kezelik sokszor. (áttételesen gondoltam persze.) :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45139) venember83 válasza kételkedem (#45137) üzenetére


venember83
nagyúr

De megmunkálása legalább az aranynál is macerásabb.

(#45140) bnss


bnss
veterán

Szép napot!

A pincében a földtől mérve kb. fél méter magasan elalszik a gyertya, lesben áll a csendes gyilkos. A kádból sem egy élmény kimerni a préseléshez a szőlőt, nem kell levegőt venni a kádban. :N

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#45141) Ramius


Ramius
őstag

Mennyire gyűlölöm az olyan embereket akik konstans 70-el mennek. Városban megelőz, mer' siet, de kiérünk lakott területről, és...mi a picsa...hát most is csak 70-el megy...
Persze ott már visszaelőzni nem lehet, mert csúcsforgalom van. Lőjék le mind! :(((

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#45142) Pisztillus válasza bnss (#45140) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szép estét neked is!

Csak óvatosan, a széndioxid nem viccel! Szigorúan gyertyázni, semmilyen bor nem ér annyit, hogy valakinek baja legyen!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45143) bnss válasza Pisztillus (#45142) üzenetére


bnss
veterán

Szia,

tudom, hogy nem viccel, ezért alapfelszerelés a gyertya. Muszáj volt lemenni, le kellett vödrözni a rosé alapanyagot. Mondhatni rutinos vagyok, egész kis korom óta járok szüretre, és az idő előrehaladtával egyre több feladat jut nekem.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#45144) FehérHolló válasza Ramius (#45141) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én azt utálom, hogy ugyanezt a típust lakott területen kívül megelőzöm, majd amikor a település elejét jelző tábla előtt kb. 5 méterrel lelassítok 55-60-ra, akkor majdnem belém jön hátulról. Utána meg integetve hagy el.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#45145) venember83 válasza Pisztillus (#45142) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, a dinitrogén-oxid lényegesen bulisabb gáz, igazi partiarc, hogy modernül fejezzem ki magam.

(#45146) FehérHolló válasza venember83 (#45145) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ööö, nálunk nem szokás nitroval partyzni. Fura hely ez a Románia.

Skynet is real. It's called Google.

(#45147) Ramius


Ramius
őstag

[link]
keressétek a hibát :)
(aláhúztam)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#45148) venember83 válasza Ramius (#45147) üzenetére


venember83
nagyúr

Jobb kormányos autót be lehet egyáltalán íratni a forgalomba Magyarországon?

WR: [link]

(#45149) FehérHolló válasza venember83 (#45148) üzenetére


FehérHolló
veterán

De rég hívtak már így... :)
Sőt, olyan partyn sem voltam még, ahol kéjgáz lett volna a fő attrakció. Valóban nem láttam még eleget. :D

Inkább segíts nekem mosógépet választani! :P

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#45150) FehérHolló válasza venember83 (#45148) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hogy végérvényesen megöljem a topicot, azt is beírom, hogy Magyarországon forgalomba lehet helyezni jobb kormányos autókat is.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.