Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46151) pohár válasza tildy (#46149) üzenetére


pohár
félisten

nekem mostanában 47-es, naésakkormivan :D

vénség... még nem volt hozzá szerencsém, de a 39-es nem olyan nagy :D
lehet kisebb a lába, de lényegtelen végülis

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46152) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szép jó reggelt, kicsit hűvös van, de indulnom kell.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46153) tope


tope
addikt

Szépet mára is mindenkinek

(#46154) kételkedem válasza Dylen (#46143) üzenetére


kételkedem
addikt

Dunlop egy nap boldogan nézte, ahogy a tíz éves Jonny fia belfasti házuk kertjében triciklizik, ám öröme hamar kisebb lett, mert észrevette, hogy a kerekek mély nyomot szántanak a gyepbe. Elkezdett tűnődni, miképp lehetne megakadályozni, hogy az éles vasabroncsok kifordítsák a fűcsomókat. Amikor tekintete a kerti locsolócsőre tévedt, megszületett fejében az ötlet! A gumislagot a tricikli kerekeire erősíti, mégpedig vízzel töltve. Meg is próbálkozott vele, azonban a víz túlságosan rugalmatlannak bizonyult, ezért háziorvosa ötletéből kiindulva (aki a felfújt kórházi matracokra gondolt) levegővel helyettesítette a vizet. Mivel a locsolócsövet sehogy sem tudta fölerősíteni az abroncsra, ezért szövetborítású gumiszalagot szögelt egy fakorongra, így egy tömlő keletkezett. A levegő utántöltésére cumisüveg tetejéből szelepet is konstruált, amelyen át egy futball labdához használatos pumpával felfújta, s fölszerelte a tricikli kerekeire.

Dunlop, több mint 120 éve van hatással a világra

Még 1888-ban történt, hogy John Boyd Dunlop, egy Belfastban élő skót állatorvos fia triciklijén a tömör gumikat vékony gumiszalagokra cserélte le, amelyeket összeragasztott és levegőt pumpált a belsejükbe. Ez volt az első lépés egy olyan márka megszületésében, amely a világ legismertebb és széles körben ismert termékeinek egyikét forgalmazza.

Jóval több mint 10 sor, alig lesz aki végig olvassa! :D

Egy szó, mint száz, ha Dunlop gumicsizmában jársz, akkor minőséget viselsz! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46155) tope válasza kételkedem (#46154) üzenetére


tope
addikt

Végig olvastam, akkor most mit kapok ?

(#46156) bolondember válasza kételkedem (#46154) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

vagy nem.

láttunk már párszor olyat, h egy cég már csak a nevéből él.. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46157) kételkedem válasza tope (#46155) üzenetére


kételkedem
addikt

A tudatalattidban elraktározod az infót, és ha meglátsz egy Dunlop plakátot, csizmát vagy gumit, akkor beugrik az öreg meg a locsoló slag! ;)

(#46156) bolondember te örök idealista vagy, a kételkedést hagyd meg nekem! :P
A fent nevezett gumicsizma igenis pazar! ;]

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46158) venember83 válasza bolondember (#46156) üzenetére


venember83
nagyúr

Tetszik hinni bármiben is egyáltalán? :P

(#46159) NoLF


NoLF
addikt

na, kyocera partnernap, a sushi legyen veletek :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46160) kételkedem válasza NoLF (#46159) üzenetére


kételkedem
addikt

Ver a sors! :D

Sushi legyen veled! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46161) NoLF válasza kételkedem (#46160) üzenetére


NoLF
addikt

azért meg kell érte dolgoznom, a japán angolt még bőven szoknom kell, főleg sok ember előtt állva tolmácsolni... tavaly is volt röhögés, sztem most sem marad el.

de amint meglátom a sushiszakácsot, eldobom a mikrofont :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46162) BlacKSouL válasza NoLF (#46161) üzenetére


BlacKSouL
addikt

mi írtunk egy japánangol fonetikai szótárt, főleg a mi szakszavainkkal, kb 200 szóval, és tök simán megértjük azt amit mások csak nagyon nehezen. :)
Példák:

Please: prízö
afternoon: aftanunno
training: treningü
backorder: bakóda
finish: finissü
business: bizsness
controller: kontoróra
output: auttoputto
connector: konekotoá
shortly: sotori
millimeter: miriméta
later: létra
closer: krósza
per piece: papisz
per month: pamansz
per year: pajia

stb... :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46163) NoLF válasza BlacKSouL (#46162) üzenetére


NoLF
addikt

tökéletesen helytálló, ki is nyomtatom :D
na megjöttek, arigato

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46164) venember83 válasza NoLF (#46161) üzenetére


venember83
nagyúr

Idén is híres leszel, és szerepelsz majd a tévében? :))

(#46165) bolondember válasza venember83 (#46158) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ö

tuti.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46166) NoLF válasza venember83 (#46164) üzenetére


NoLF
addikt

az évente elég egyszer is :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46167) BlacKSouL válasza NoLF (#46163) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha tetszett, kigyűjtöm a nem szakmai szavakat és elküldöm priviben :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46168) zoltanz válasza kételkedem (#46157) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor inkább már Pirelli, Michelin, Bridgestone, Good year.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#46169) NoLF válasza BlacKSouL (#46167) üzenetére


NoLF
addikt

disz kompáníz plódáktsz áa médö of övelí ong ájf ámóf sziisziu dlámzá :D

(this company's products are made of very long life amorf-silicium drums)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46170) BlacKSouL válasza NoLF (#46169) üzenetére


BlacKSouL
addikt

;]
(az eleje nálunk zisz kampanyíz lenne, amúgy stimmel)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46171) venember83 válasza NoLF (#46169) üzenetére


venember83
nagyúr

ámóf sziisziu dlámzá - itt azért pislogáson kívül mást nem csináltam volna, ha fordítani kell... :U

(#46172) bolondember válasza venember83 (#46171) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

rosszabb lenne, mint az indiai angol?! :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46173) kételkedem válasza Dylen (#46143) üzenetére


kételkedem
addikt

Sétálj el egy Humanic cipőboltba, takaros kis divat gumicsizmákat láttam az imént! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46174) kételkedem


kételkedem
addikt

Szomszéd falu bekerült a hírekbe:

Az iskolában szerdán először két gyerek verekedett össze a szünetben, majd a következő órán az egyik verekedő fiú a barátjával rontott be a tanterembe és nekiestek a másiknak, akinek viszont a testvére sietett a segítségére.

A tanárnő nem tudta szétválasztani a négy verekedő diákot, ezért az igazgatóért szaladt. Mire a két pedagógus visszaért a tanterembe, már ott volt két gyerek négy felnőtt rokona, köztük egy anya és egy nagymama is, akik együtt bántalmaztak két tanulót.
[link]

Ez a sok rokon mind délutános műszakban dolgozik, hogy napközben ráérnek beszaladni a suliba egy kis bunyóra? :F

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46175) bolondember válasza kételkedem (#46174) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

szabadnapjuk volt, értem?! :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46176) kételkedem válasza bolondember (#46175) üzenetére


kételkedem
addikt

Vagy lehet, hogy közhasznún vannak és éppen a suli mellett gereblyézték a parkot.
Vagy otthon dolgoznak, pl könyvelnek és félbeszakították a könyvelést, míg verekedtek.
Vagy almát szedtek és félbeszakították a betakarítást, míg verekedtek.

A mai világban bármi megtörténhet! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46177) pohár válasza kételkedem (#46174) üzenetére


pohár
félisten

biztos van a sulihoz közek egy bodzabokor... :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46178) kételkedem válasza pohár (#46177) üzenetére


kételkedem
addikt

Majd vasárnap megnézem! Havonta 2-3 vasárnap is járok arrafelé! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46179) Dylen válasza kételkedem (#46154) üzenetére


Dylen
aktív tag

Na most. Ha jól értem. :U
Te arra akarsz rávenni, hogy adjak ki 20ezret egy gumicsimmáért?! vááá :Y
nem éri meg az nekem :N

a humanicba viszont benézek, bár tuti 10nél kezdődnek

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#46180) NoLF válasza BlacKSouL (#46170) üzenetére


NoLF
addikt

ah nem pontosan idéztem, inkább a te változatodra hasonlít :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46181) zoltanz válasza Dylen (#46179) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk én egy 1000 Ft. is fájó szívvel adnék oda érte, de elkébzelhetőnek tartom, hogy elkérnek érte 5000 - 10 000 Ft ot is. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#46182) kételkedem válasza Dylen (#46179) üzenetére


kételkedem
addikt

Semmire sem akarlak rávenni! :N

Sajnos a Humanicos csizmácskák árát nem néztem, de szinte kizártnak tartom, hogy 10 pénzbe kerüljenek!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46183) tbs


tbs
addikt

PCIe 1x-es kártya tud működni x4-es, x8-os, x16-os PCIe helyen..? :F

(#46184) venember83 válasza tbs (#46183) üzenetére


venember83
nagyúr

A foglalat felépítéséből adódóan tudtommal igen.

(#46185) bolondember válasza tbs (#46183) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

elvileg.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46186) tbs válasza venember83 (#46184) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Az elveket, meg a fizikai felépítését ismerem (ami szerint igen), de real world tapasztalatra volna szükségem. (Mert a neten bizonytalan (bios) problémák keringenek ezzel kapcsolatban.)

Köszönöm azért. :R

(#46187) kételkedem


kételkedem
addikt

Golfpálya van 9 lyukú, 18 lyukú és nagyon sok lyukú! :D
[link]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46188) Pisztillus válasza kételkedem (#46176) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Vagy valamelyik felsőbb (vagy alsóbb) osztályba járnak ugyanott... ;]

Amúgy meg: Szép napot mindenkinek!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46189) lujó55 válasza kételkedem (#46187) üzenetére


lujó55
őstag

Gyönyörű. Napernyő-telep volt, vagy trampli nők tűsarkúban?

(#46190) pohár


pohár
félisten

óó istenem, ennyi hülyeséget... dirac impulzus meg fésű modell, bláá

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46191) NoLF válasza pohár (#46190) üzenetére


NoLF
addikt

ha hülyeség lenne, nem tanítanák.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46192) pohár válasza NoLF (#46191) üzenetére


pohár
félisten

áá, kb mint a középiskolás anyag nagy része... :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46193) Tothgera30 válasza kételkedem (#46176) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze persze, jó az családi segélyen vannak a 9 gyerek mellett, de már újra terhes az asszony, szóval hamarosan bezsebelik a havi 1 milla családit is. Mindezt úgy hogy egy lépést nem tesznek érte, a gyereket elzavarják az iskolába, a többi meg le van sz@rva részükről.

...még nagyon finoman is fogalmaztam, tehát ne hidd hogy olyan szép és jó minden, ha almaszedés volt, az is csak lopták, főleg azelőtt volt diószezon...

#46179 Dylen: Ha jót akarsz, ott nem veszel semmit, papámnak sem garanciáztatták le a két éves garival rendelkező cipót 3 hónaposan, ráírták hogy nem lehet javítani, oszt, jó'van. Tehát lazán leszarták hogy egy majdnem 90 éves öregember az összekuporgatott nyugdíjából vesz egy cípőt ami 3 hónaposan szétmegy, és még lehet hogy a szervízbe se küldték el. Inkább válassz normális márkát, mondjuk nekem már két éve van egy Scholl cipőm, amit nem adnék semmiért annyira kényelmes.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46194) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46195) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

én majdnem végigolvastam.

de legalább szörnyülködtem egy sort. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46196) Dylen válasza Tothgera30 (#46193) üzenetére


Dylen
aktív tag

Vettem már drága, márkás bőrcipőt, ami kényelmetlen volt, és kínai szart is, amit évek óta hordok. Szóval sz.rok a márkákra :)
Itt egy gumicsizmáról van szó, ami jóesetben is alig lesz a lábamon életemben, szóval nem vagyok hajlandó kiadni nagyobb összeget semmiféle márka kedvéért. :N

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#46197) Tothgera30 válasza Dylen (#46196) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is egyetértek veled, nem márka miatt veszel meg egy cipőt, hanem azért mert mondjuk kényelmes :K . Én Scholl cipőket szeretem, és Dr. Batz-os papucsba járkálok, szóval nekem ezek jöttek be :B . Ha egy egyszerű gumicsizmáról van szó, akkor szaladj el kertészeti üzletbe, vagy egy munkaruházatiba (pl.), ahol pár ezresért és egy kis apróért még szép színűt is vehetsz :R . Bár a múltkor láttam egy vagány kis terepszínűt tizenvalahányezerért :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46198) Pisztillus válasza Dylen (#46196) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha neked az a kis mintás tetszik, amit nemrég linkeltél, akkor vedd meg azt, ha felpróbálás után kényelmesnek tartod. Minap a kolléganőm vett valami hasonlót: jól is néz ki (a kolléganőm és a csizma is :) ), meg kényelmes is. Most örül neki nagyon, ha megveszed, remélem te is örülni fogsz a csizmának.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46199) Dylen válasza Pisztillus (#46198) üzenetére


Dylen
aktív tag

Megvettem :) 3e volt és liláspiros-fekete kockás :)
Valami feltűnőbb, világosabb színt akartam, de nem volt, csak túl drágán.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#46200) lujó55


lujó55
őstag

Véleményem a cipőkkel kapcsolatban: egy dolog a kinézet, egy másik dolog a márka és a legfontosabb a kényelem.
Hogy értsétek: én MBT-ben járok, ami eszméletlen jó, de futni már nem tudok benne, ráadásul ocsmány a kinézete szinte az összesnek. Van egy Nike Air amit már 5 éve vettem, de ha abban kéne állnom egy órát az biiztos, hogy bepisilnék. Viszont a futás olyan benne, mintha nem is lenne rajtam cipő. Ha meg valami elegáns helyre megyek akkor felveszem a Lloydot, ami isteni szép, de már gyorsan menni nem jó benne, mert pont a lábfejnél törik be és nyom. A kínai cipők is lehetnek jók, ha minőségiek. Sajnos én eddig csak büdös kínai cipővel találkoztam. Olyan erős gumi szaguk van :U :(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.