Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 23 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2301) T. Almeida válasza erdeya (#2298) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A település neve: Szabadegyháza.
Székesfehérvár és Dunaújváros között van, remek tömegközlekedéssel bír.

A telek hatalmas sajnos: 1900 m2 :U

(#2302) T. Almeida válasza erdeya (#2297) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A rezsi nálunk: gáz: 6k, villany: 6k, net+telefon: kb. 20k, víz: 2k, kölcsön: 29k. (remélem nem hagytam ki semmit). Utazási költség kb. 5k (szülőtől kocsi kölcsönbe, benzint fizetve :DDD). Kaja: Kettőnknek 12k kajajegy munkahelytől + kb. 20k. Plusz persze megvesszük ami kell (sör, ruha meg ilyenek), legyen kereken 100k a havi költség. Vagyis marad havi 150k (vagyis évente kb. másfél milla).

Tervek szerint addig építgetjük évről-évre a kérót (a pénzgyűjtést most kezdtük), amíg egy szoba + fürdő/WC lakható nem lesz. Utána jelenleig ház elpassz (7 millára becsülték jelen állapotában), azt a pénz az újra fordítani, még talán marad is belőle.

Inkább 1-2-3 évvel később költözünk át, de albira nem adunk ki pénzt (főleg, hogy jövőre babát akarunk).

Toom, tervnek nagyon szép, de remélem így össze is jön.

(#2303) brownus válasza T. Almeida (#2301) üzenetére


brownus
veterán

miért sajnos? veteményes kert, gyümölcsfák, mini focipálya stb...
ki lehet azt használni

Bővebben: link itt hatalmas gyógyfürdő és strand meg hotel beruházás van folyamatban. nem tudom most milyen árban vannak a telkek a faluban (az enyém a falu és eger között van kb. félúton), én pár éve még 550ezer hufért vettem ma már kb. 3x ennyit ér köszönhetően a fördőhely tuningolásának. [kép]


(#2304) T. Almeida válasza brownus (#2303) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A jelenlegi kérónknál is jó nagy kert van, ezért sajnos :)

(#2305) Melody


Melody
csendes tag

:):R

A világ gyönyörű.Nem azért mintha valóban az volna, hanem azért ,mert én így látom!

(#2306) brownus válasza Melody (#2305) üzenetére


brownus
veterán

jó az aláírásod:) már megakartam kérdezni minek örülsz ennyire és hogy megosztod-e velünk is:) Te kis hsz-vadászlány:D

(#2307) Rez_Grof válasza brownus (#2306) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát nem kifejezetten hsz. vadász. 15hsz 515 nap alatt. :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#2308) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Én előrelátó módon ahogy munkát kaptam, máris elkezdtem az előtakarékosságot. 20k Lakáskasszába, 50k életbiztosításba (ez volt a legnormálisabb, ami mellé egy kis kamatot kapok, és havi részletbe tudom betenni). Kézhez kapok kb. 120e-t, tehát marad 50. Ebből még fizetek 20e Ft-os törlesztést (év végéig kettőt, mert egybe rosszul szálltam be...), tehát ha nem túlóráznék, akkor tényleg semmi nem maradna. Jövőre, ha ezeknek a törlesztéseknek egy része lemegy a nyakamról, akarok egy kocsit is venni részletre. Na az se lesz olcsó dolog, különösen, ha a benzinárak is tartják magukat az eddigi irányhoz:(

(#2309) T. Almeida válasza ngabor2 (#2308) üzenetére


T. Almeida
senior tag

50k életbiztosításba? Nagyon bátor vagy. :R Ha nem tudod fizetni, simán elúszhat a pénzed...
Ráadásul ez az 50k 2-3 év múlva olyan 60-65 k lesz simán...

[Szerkesztve]

(#2310) ngabor2 válasza T. Almeida (#2309) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ennél nem, itt a befizetett összeg a fix, és 5 év a futamidő. Eddig lement 2, és egyszerre fog lejárni a Lakásmasszával. Oké, a lakáskasszához +3 hó, mert olyan kedvesek, hogy addig rajta ülnek a pénzemen:(

(#2311) T. Almeida válasza ngabor2 (#2310) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nem vagyok indiszkrét, ha megkérdezem, hogy mennyit kapsz a végén?
Amit eddig rám akartak sózni, az min. 10 év lekötés volt és nem fix összegű havi befizetés (infláció + mittoménmin minden évben).

(#2312) Batman


Batman
őstag

Hali!

2 mondatos gyorstalapalóban mondja el nekem valki mi a különbség az EDGE és HSCSD közt?
Most nézegetem a mobilokat, de nem igazan jöttem még rá. :B

thx

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2313) brownus válasza ngabor2 (#2308) üzenetére


brownus
veterán

csajok, szórakozás, drogok?:) most komolyan kérdezem! ha ennyit félre teszel, semmi nem marad vagy ha meg sokat túlórázol akkor meg másra nem jut energiád!?! meg időd vagy már idősebb vagy és kiélted magad?

én mostanában kezdtem el félre tenni (megtak. betét számlára, lehet nem a legjobb ötlet), de nem nagyon megy, sokszor kiveszem hó végén amit betettem hó elején :U
későn érő típus vagyok:) de képes vagyok megújulni :)




(#2314) tildy válasza brownus (#2313) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is siekrült anno 3 hónap alatt 240et félrerakni.Ha marad az a munkám, msot már kb lenne egy millám.Sajna ki is raktak onnét:U Ja és nem túlóráztam, ami kellett megvettem. Még bulizni is voltam.
Na lassan vége a vezetésnek, a sulira is csak a mani felét kell kifizetni, szal talán októbet végétől végre kezdhetem a gyüjtögetést.:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2315) brownus válasza Batman (#2312) üzenetére


brownus
veterán

HSCSD: 115,2k
EDGE: 553.6k az adatátviteli seb. (így hirtelen ennyi)

(#2316) ngabor2 válasza T. Almeida (#2311) üzenetére


ngabor2
nagyúr

3,155M, ha jól emlékszem. Persze ez változhat. 5 év miatt nincs adókedvezmény, de a lakáskasszával együtt már egy kezdőrészletnek megteszi. Már ha kézhez fogom kapni egyszercsak.

(#2317) Batman válasza brownus (#2315) üzenetére


Batman
őstag

Én is azt vettem észre hogy csak átviteli sebességben térnek el , de ha jol tudom a HSCSD-nek nagyobb.:F

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2318) ngabor2 válasza brownus (#2315) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Valamint a HSCSD az 3-4 ''modem'' (9600bps) sávszélesség összefogva, az EDGE pedig eleve digitális cucc.

(#2319) ladybug


ladybug
őstag

Komolyan csak ámulok rajtatok. Most akkor én/mi csinálhatunk rosszul v.mit? Egyszerűen nem tudunk félretenni. Nem megy.
Havi 200-ból élünk. Anyósommal lakunk együtt. A rezsit ő fizeti, a kaját mi.
Novemberben vettünk új autót. Erre havi kb 40 e-t fizetünk, plusz casco, meg 3 tank benzin. Ez ugye durván 80 e.
Akkor fizetünk netre 15 e, hitelekre 20 e, miegymás havi költség 20 e, és a kaja 4 főre havi 15 e. Telefonszámla 8 e. Ez ugye 158 e (ha jól számoltam).
Na, most emellett elég gyakran bejön plusz költség. Meg hát 1 gyermekünk is van. És úton a második.
Én is szeretnék félretenni, de egyszerűen nem tudunk. Mindig elmegy a pénz, de hülyeségeket sosem veszünk.
Jövőre szeretnénk építkezni, azaz kibővíteni a házat, de ez is csak úgy fog menni, ha szocpolt és hitelt veszünk fel. Szerencsére anyósom támogat minket, tehát a hitel egy részét bevállalja.

Lehet, hogy pénzügyesnek kellene mennem?:F

T.Almeida: Akkor ott. De a kocsi muszáj volt. Helyben nem nagyon volt/van munkahely.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2320) T. Almeida válasza ngabor2 (#2316) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ha jól értem, akkor 3M-t fizetsz be 5 év alatt?

(#2321) brownus válasza tildy (#2314) üzenetére


brownus
veterán

ne is mondd :O én 5 éve melóztam svédben kb. félévet (meg előtte pár nyarat), kerestem is sok-sok pénzt de mindet elbuliztam amit végül is nem bántam meg mert qrva jó volt:D, csak így ma érettebb fejjel... mindegy már lehetne egy lakásom:) viszont sok & sokféle tapasztalatot gyűjtöttem.

(#2322) T. Almeida válasza ladybug (#2319) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Hja, a kocsi...ha levonod azt a 80-at, akkor rezsileg ugyanott vagytok, mint pl. mi. Sőt!

(#2323) faster válasza tildy (#2299) üzenetére


faster
nagyúr

Panaszkodhat ja, csak ne érződjön a szavából az , hogy micsoda lúzer az aki albérletre költ.

Bővebben: link

Ha pesten laknék, én sem biztos, hogy költenék albérletre. Egyébként én nem érzem azt, hogy ebből a hozzászólásból az jönne ki, hogy lúzernek nézne bárkit is. Lehet bennem van a hiba, túl kevés előítéletem van. :U

(#2324) brownus válasza Batman (#2317) üzenetére


brownus
veterán

fordítva!

(#2325) VladimirR válasza ladybug (#2319) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rosszul mentel ferjhez.... ;]

.: (elnezest)

(#2326) ladybug válasza VladimirR (#2325) üzenetére


ladybug
őstag

Az látod lehet.:) De a szívemre hallgattam, és nem a pénztárcámra.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2327) faster válasza VladimirR (#2325) üzenetére


faster
nagyúr

Helló, a másik topikban meg akartam kérdezni, hogy miért használsz te TNT2-t és MX400-at felváltva?

(#2328) VladimirR válasza faster (#2327) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mert a tnt2 nem tud t&l-t, az mx400-zal meg kicsit vibral a kepernyo
amennyit, es amikkel jatszom, tobbnyire eleg a tnt2 is, csak nagy ritkan van szukseg a cserere
nyaron volt bent az mx egy hetig, mikor kijott az gta:sa....azota sem volt idom jatszani, csak neha egy-ket sc meccs, esetleg w3, cs, ut
de ezek meg oly regiek mar (na jo, a w3 annyira nem), hogy a tnt2 is boven elbir veluk
sosem a grafikai elmenyert jatszottam, sokkal inkabb a jatek hangulata miatt....s leginkabb (szinte kizarolag) halozaton, ismerosokkel (utalok neten, public-on, ismeretlenekkel jatszani, 1-2 kezdeti csalodas utan le is mondtam rola)

[Szerkesztve]

(#2329) faster válasza VladimirR (#2328) üzenetére


faster
nagyúr

Ja, oké, azt értettem, hogy a tnt2-vel mi a gond, csak azt nem, hogy az mx400-at miért nem használod mindenre.
Én is játszottam egy Geforce 256-on Far Cry-t. Egy élmény volt. :)

[Szerkesztve]

(#2330) ngabor2 válasza T. Almeida (#2320) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Igen. Nem nagy a kamat, de jobb ajánlat nem volt. Túl sok időm meg nem volt bankok között válogatni.

(#2331) erdeya válasza faster (#2323) üzenetére


erdeya
senior tag

Hát... köszi, hogy azt írod, amit én is gondolok. Az idézett kijelentésem inkább a kilátástalan égbekiáltással ér fel. Hiszen ha nincs más lehetőségem, márpedig momentán nincs, akkor én is albérletbe kényszerülök. De ha így lesz, akkor is azt fogom mondani és gondolni, hogy az albi kidobot pénz.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2332) Sanya válasza VladimirR (#2328) üzenetére


Sanya
nagyúr

sc-zhetnénk egyet, habár, utána könyörögnél, hogy senkinek ne mondjam el, hogy mennyire elpicsáztalak....:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2333) brownus válasza Rez_Grof (#2307) üzenetére


brownus
veterán

jaja, néztem és pont azért írtam:) (kevés a ph! által felajánlott smiley!!! több félét plz)

(#2334) tildy válasza faster (#2323) üzenetére


tildy
nagyúr

Emlékeim szerint töbször hangoztatta már, hogy mekkora pénzkidobás az albérlet.
Mi választhattunk:
-nyírtelekre megyünk, és találunk valami szalagos melót, vagy hasonlót , bevétel havi 60-100 k, párom nem szeret ott lenni, én sem lennék ott
-alsószentgyörgyre megyünk, én szüleimhez, meló hasonló, bevétel 60-100k, anyáméknak havi 30-40k-t hazaadni rezsire kajára kettőnknek...
Akkor már inkább bp kajával rezsivel 100k kettőnknek, és akkor nem kell senkivel sem ''fogalalkoznunk'' , nem kell egyik szülőt sem elviselni. És mindketten kb a dupláját keressük, mint odahaza lehetne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2335) T. Almeida válasza tildy (#2334) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nem lehet, hogy csak általánosságban beszélt pénzkidobásról?
A ti esetetekben speciel nem az (de a mienkben már az lenne).

Szerk.: Jó hüölyén fogalmaztam, de remélem érthető :B

[Szerkesztve]

(#2336) faster válasza tildy (#2334) üzenetére


faster
nagyúr

De Tildy, most miért írod le újra és újra, hogy neked miért nem pénzkidobás az albérlet? Nem neked volt címezve a hsz, nem tudom, miért vetted magadra. Saját helyzetéről beszélt, építkezés stb..., nyilván nem azokra gondolt, akiknek kell az albérlet. Én is albérletben vagyok, mégsem az jött le, hogy hülyének vagyok nézve.

(#2337) tildy válasza faster (#2336) üzenetére


tildy
nagyúr

mind1.ebben a dolgoban emlékeim szerint már összeütköztünk régebben egyszer.
Mind1. lehet csak szar a hangulatom, és én is kötekedek.:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2338) erdeya


erdeya
senior tag

Nem értem, mi ez az egész :(

Hiszen jelenleg is albérletet keresek, ez az egyik.
Az meg a másik, hogy az albérlet akkoris csak szélnek eresztett pénz, hiszen az a lakás sosem lesz az enyém. Persze tudom, van hol lakni.
Csakhogy ha lenne induló tőkém, akkor inkább építkeznék/vennék egy lakást, házat és azt a havi 40-60 ezret, amit az albiba fizetnék, fizetném a banknak. De látnám a fényt, hogy egyszer enyém lesz a kéró. Mégha 30-35 év is... :O

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2339) faster válasza erdeya (#2338) üzenetére


faster
nagyúr

Sokan vannak így, hogy inkább fizetik a részleteket a saját lakásuk után, mint a havi lakbért, mindenesetre én találtam magamnak olcsó albérletet, és nincs kedvem 30 évig nyögni a lakásrészleteket. Ráadásul ha valami történik velem, és már nem kapok fizetést, vagy nem annyit, mint régebben, akkor a kölcsönnél komolyabb problémák léphetnek fel. Egyébként sem szoktam soha kölcsön felvenni semmire, csak saját pénzből veszek dolgokat. Vagy nem veszek.

(#2340) tildy válasza erdeya (#2338) üzenetére


tildy
nagyúr

Erről beszélek pont, hogy nem kidobott pénz. Hiszen kapsz a pénzért cserébe valamit: fedelet a fejed fölé, amit addig amíg ott laksz, szinte a magadénak tudhatsz:U
Egyébként ha lenne 2-3 milla spórolt pénzünk , valószínűleg mi is belevágnánk saját lakásba, és hitelre vennénk, de így?:F



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2341) erdeya válasza tildy (#2340) üzenetére


erdeya
senior tag

Hát igen, csak a kezdő lökés hiányzik a legtöbbeknek. Az említett 2-3 milla talán még kevés is.
Az is oké, amit faster mod. Pont ez a bajom. Hiszen ha van is kezdőtőém, még akkor is fel kell vállalni 20-30 év törlesztést. Iszonyatos teher ez a vállon. Nem látni a jövőt.

Nincs mese, be kell reggelizni optimizmusból, aztán arccal a vasútnak :D
Szerintem rövidesen én is elhúzok albiba, aztán ha valami örökség üti a markom, akkor majd újra értékeljük a helyzetet.

Kisütött a nap, megjött az életkedvem.
:R

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2342) Sipi válasza erdeya (#2338) üzenetére


Sipi
addikt

Halasztott tőketörlesztésű hitel, életbiztosítással. Az életbiztosítás után adóvisszatérítést kapsz, plusz a befizetett összeg kamatozik. Tíz év után veheted fel úgy, hogy ne kelljen visszaadni az adóvisszaírást. A hitelt 25-30 évre veszed fel, így a legalacsonyabb a havi kamat. Tíz évig csak a kamatot fizeted, plusz az életbiztosításodat. Tíz év után pedig a felvett pénzből a teljes tőkét visszafizeted, és kész.
Ha nem fizetnéd, sokkal drágább a THM-je, mint bármi másnak. De így talán ez jön ki legolcsóbbnak, ráadásul csak 10 éves lesz az effektív futamidő.
Csak meg kell válgatni a kölcsönadó bankot és a biztosítót.
Ja, és ha véletlenül megpurcan az ember, az életbiztosítás miatt a teljes hitelt azonnal vissza tudják fizetni a hozzátartozók, pl. feleség. Így senki sem kerül szarba.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2344) brownus válasza Kalandor (#2343) üzenetére


brownus
veterán

meg városon belül is:) ááá, már 7x költöztem itt pesten 4,5 év alatt

(#2345) B-L-A-C-K válasza brownus (#2344) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még nem is oylan sok....:)

(#2346) brownus válasza B-L-A-C-K (#2345) üzenetére


brownus
veterán

a cuccaim fele meg eltünt, elhagytam:) igaz nem baj, így már kevesebbet kell cipelni:)
a nagy hangfalból kicsi lett... pl.

[Szerkesztve]


crt-ből tft lett, de a házzal kicsesztem magammal, mert az mindennel együtt lett kb. 20 kg, lehet több is:) azt rossz ciplni a lift nélküli házakban, és eddig mindig a 4.-en laktam!

[Szerkesztve]

(#2347) faster válasza brownus (#2346) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem annyi cuccom van, hogy éppen befér a kocsiba. Rendkívül mobil vagyok. :)

(#2348) Sipi válasza faster (#2347) üzenetére


Sipi
addikt

Nekem is. A haverom kamionjába. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2349) B-L-A-C-K válasza brownus (#2346) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

''crt-ből tft lett'' De sajnállak.....:)

(#2350) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Nem hiszem el,és nem tudom elhinni,hogy mindenkinek ennyire szarul megy a sorsa,és senki nem talál némi örömet akár a 'szürke' mindennapokban is.Vagy csak az Off Topic-ba írnak az elkeseredett emberek? :)Lehet az 64 X2-es és a 7800GTX SLI topicba kéne benézni happy tagokért?:)Komolyabbra fordítva szvsz elég jól élünk itt M-E Európában,ha a világ számos pontjához hasonlítjuk az életszínvonalunkat,és sajnos a nálunk százszor/ezerszer szemetebb körülmények között élők vannak többségben kis sárgolyónkon,akiknek nem az a legfőbb gondja(mint például engem is ezek foglalkoztatnak),hogy legyen-e jogsim,jön-e a net gyorsabban,melyik pub-ot látogassuk meló után,meg m'ér nincs a hűtőben yoghurt,etc..Tehát ha a mércét hozzájuk mérjük,akkor tartunk egy elég nívós szintet,persze olvasva a hsz-eket lejön az is,hogy sajna ketten keresnek annyit,mint én egyedül saját magamra:(.Én is a családommal lakom,és nálunk mindenkinek(6-an élünk együtt) van jövedelme ,az enyém messze a legtöbb,és mégis havi 40 pénzzel én is,és az öcsém is beszállunk a rezsibe.Tudom hogy így sokkal könnyebb,ha a családtól maximális támogatást megkap az ember,és bizony néhány levél írójának a sorsába én még szívesen bele sem képzelem magamat.A jövőbe bízni meg annyira nem érdemes,mert azt se tudhatja az ember,hogy 1 hónap múlva mi lesz vele,nem 30 év múlva.:U
Összegezve :én nagyon jól érzem magam,és ezt kívánom mindenkinek,aki a szükségesnél levertebbnek érzi magát ezen a szép hétfői napon.:)
Ma szabin vagyok,úgyhogy fél 11kor már fel is keltem,anyu 1. kérdése az volt hogy behozza-e a kávét,vagy kimegyek-e a konyhába bedobni a mérget:D

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 23 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.