Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 23 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2251) PeliScan válasza fokukac (#2249) üzenetére


PeliScan
addikt

Kevesen dolgoznak 14 éves koruk óta, többnyire folyamatosan. ;) Akik meg igen, azok szegények kajára, szállásra kell hogy költsék, míg nekem, e kettő hálistennek megvan 'alapból'.

Amúgy meg, pont h nm lyukas zsák. :) Ennyi pénzért veszek egy 10 éves szuzukit, az már *soha* nm fog többet érni. Míg ezek a veteránba hajló sportkocsik tartják az értéküket.


lorcsi: ahogy vesszük, de kb 600k körül :(

[Szerkesztve]

(#2252) fokukac válasza PeliScan (#2251) üzenetére


fokukac
nagyúr

de a suzuki 10 év után is megy. keveset eszik, és elvisz bárhová, nem kell rákölteni.
olcsó rá a biztosítás. (pláne a nagypapa nevére.:P) olcsó az átírási költség...

igaz, nincs az a ''fíling''-je, meg nem 250-ig van skálázva a km-óra...
és nem is nézik meg.... ;)

na mindegy, hobbinak tényleg jó a porse. :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2253) tiv83us válasza lorcsi (#2247) üzenetére


tiv83us
veterán

Latom te is remenykedsz ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2254) PeliScan válasza fokukac (#2252) üzenetére


PeliScan
addikt

mielőtt belekezdtem, gondolkodtam rajta, h inkább vegyek-e helyette egy Minolta DSLR-t vmi közepesen jó objektívvel... asszem nm sajnálom h így lett.

szerk: viszont abban igazad van, h marha drága fenntartani (napi ~250ft) ilyenkor azzal vígasztalom magam, h még mindig olcsóbb, mintha dohányoznék, és elszívnék napi egy dobozzal (~460ft) :D

[Szerkesztve]

(#2255) lorcsi válasza tiv83us (#2253) üzenetére


lorcsi
veterán

A zárka után szvsz már te sem tudod mitől lehetsz annyira szellőzékeny ;]

nálatok most mennyi az idő?

[Szerkesztve]

(#2256) tiv83us válasza lorcsi (#2255) üzenetére


tiv83us
veterán

Nemvoltam zarkaban, ha ennyire tudni akarod akkor egy rendorno hallgatott ki egesz ejjel :P

Este 6:30.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2257) lorcsi válasza tiv83us (#2256) üzenetére


lorcsi
veterán

legalább nagydarab néger,;]
ott hogy viszonyultok a feketékhez?

(#2258) tiv83us válasza lorcsi (#2257) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem, kisdarab kaukazusi.
Hogy-hogy-hogy? Ahogy ok hozzam. Ha bunkok velem akkor en is, ha nem akkor nem. De ez nem igazan kotheto borszinhez.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2259) lorcsi válasza tiv83us (#2258) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, akkor kb. úgy mint itt a erősen brazil beütésű srácokhoz.azt hittem van vmi kiközösítés vagy ilyesmi.

(#2260) Bash válasza lorcsi (#2259) üzenetére


Bash
őstag

Nem értem miért kell ennyire megkülönböztetni az embereket a bőrszínük alapján. Nekem maximum annyi különbséget jelent, hogy valaki fekete vagy sárga vagy fehér, mintha valakinek barna vagy szőke vagy vörös haja van, és szerintem ez lenne a normális.

tiv!
Én is eltöltöttem egyszer 3 órát a Budapesti Fegyház és Börtön-ben, ismertebb nevén a ''Gyűjtő''-ben. :) Tegnap kerestél, most itt vagyok.

http://bashtravel.com/

(#2261) lorcsi válasza Bash (#2260) üzenetére


lorcsi
veterán

Félreértettél én csak kérdeztem. nekem is van barnább barátom...

(#2262) VladimirR válasza Bash (#2260) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Én is eltöltöttem egyszer 3 órát a Budapesti Fegyház és Börtön-ben, ismertebb nevén a ''Gyűjtő''-ben''
megkerdezhetem, hogy mirefel?

(#2263) Bash válasza VladimirR (#2262) üzenetére


Bash
őstag

Fogalmazzunk úgy, hogy ''félig hivatalos'' ügyben jártam ott. :D

http://bashtravel.com/

(#2264) lorcsi válasza VladimirR (#2262) üzenetére


lorcsi
veterán

levél azóta sem ugye ReJim-mel mi van nem látommostanság őt baszlatják?

(#2265) fokukac válasza Bash (#2260) üzenetére


fokukac
nagyúr

amerikában ez lehet, hogy így van...
de itt khhm, nagoybbak a különbségek.
és nem a bőrszín számít, hanem az életforma, a kultúra, a szocializáció.
Én pl. a 6. kerületben laktam, a szondy u. környékén nagyon sok feéhr bőrszínű is pont ugyanúgy viselkedett, mint a ''brazilok'' .

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2266) tiv83us válasza Bash (#2260) üzenetére


tiv83us
veterán

Bocs, de meloban vagyok csak par percre tudok felnezni neha. Ha hazertem majd megkereslek, de egyebkent mar ugytunik targytalan :)

lorcsi: Nem faji szarmazas alapjan valogatom magam kore az embereket.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2267) erdeya


erdeya
senior tag

Hétfő van... aludtam egyet a tegnapi bajaimra, de nem sikerült kiheverni a lakás/ház vásárlási bosszúságomat. Szóval a mai napomra is rá fogja nyomni a bélyegét a dolog.
Persze egy kisebb összeg (5 milla) fel tudna vidítani :D

:O

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2268) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Üdv! Vége az elvonásnak, egész hétvégén nem volt netem :( Szombat délelőtt nagy gépátszerelés (eladtam az egyik alaplapomat, épp azt, amin dolgoztam, ki kellett szerelni), a másikat betettem, és nem sikerült fellépni ismét a hálóra. NAT-os háló, nem tudtam kijelentkezni, ezért úgy érzékelte, hogy benn vagyok. A régi MAC címet nem tudtam, tehát hamisítani se tudtam.
A csávóka nem tudott bejutni a szerverhez (suliban van, a gondnok meg eltűnt, mint juhász a szürke szamárban...), ma fog kulcsot kérni. Mit ne mondjak, előrelátó :(( Emiatt a szombat reggel megállított letöltéseim egész hétvégén vártak.
Egyetlen előnye, hogy végre meg tudtam nézni 2 filmet, meg vagy 15 menő manót :D
De ma már jön, egyrészt kiléptet, másrészt ha minden igaz, átszereli az AP tápellátását PoE-ra... ha összejön, és 15m-en nem döglik meg 5V/2A. Nem biztatott, neki 5m-en se ment.
lehet, hogy ezt inkább a blogba kellett volna írnom?:F De azt szinte senki se olvassa.

(#2269) tildy


tildy
nagyúr

Szép jó reggelt mindenkinek. Rájöttem ám, hogy bitanggul utálok korán kelni, pl. fél hatkor... :O
De ugye muszáj, ha az embernek szüksége van a napi betevőre.....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2270) Loretto


Loretto
veterán

Van valami frappáns ötletetek arra hogyan szüntessem a torkom szárazsságát? Inni már annyit ittam hogy netovább.Erősen meghűltem tiszta taknyos vagy.Kb ennyi.Pipi aspirin C-t itatott velem... Várható javulás?

Soirée...

(#2271) ngabor2 válasza lorcsi (#2264) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Lehet, hogy egy erős legyintéssel ment a papír a meleg irattárba. Ha nem jön levél, akkor nem kell erőltetni.

Tildy: ismerős helyzet. Már nagyjából ''kidolgoztam a teknológiáját'', előbb fel kell ébredni (ágyban!), csak azután felkelni. Nekem már 5-10 perc is elég. 4:55-kor bekapcsol a rádió (Kossuth, a többire elalszom...), 5:05-kor felkelek, felhúzom magam a hírkre, visszapofázok a rádiónak ;) és megyek öltözni, majd irány a busz.

Loretto: mustáros kenyér! Nekem bevált.

[Szerkesztve]

(#2272) WillChi válasza tildy (#2269) üzenetére


WillChi
senior tag

Jó neked, én szinte minden nap 4 órakor kelek (ha meg nem, akkor du. 4-kor elmegyek itthonról, és másnap reggel 7-re érek haza), de igazad van, a napi betevőért mindent...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#2273) WillChi válasza Loretto (#2270) üzenetére


WillChi
senior tag

Szvsz citromos tea, mézzel megfelel erre a célra.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#2274) tildy válasza ngabor2 (#2271) üzenetére


tildy
nagyúr

Végülis én is kipattanok az ágyból, jobb esetben, aztán fürcsi, meg fésülködés, legkésőbb 6kor indulás, emrt 6.30-6.40re be kell érni. Csak ugye az elmúlt 3-4 hétben délutánra jártam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2275) erdeya


erdeya
senior tag

Fákk :(((
Haza akarok menni. Semmi kedvem itt lenni.
Szakdolgozatot is kéne írnom (má 3 éve :O), de nem megy.
A Kedvesem nem talál állást.
Nincs pénzünk külön költözni.
Mingyá szakad az eső.
Szar az élet.
Soroljam...?

És ezt mértnem a dühöngőbe írom? Mert a hülye karakterekre nem lehet rákeresni :(((

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2277) Szőrös 


Szőrös 
veterán

huhh srácok elkapott engem is ez a nyavajás allergia , egész éjszaka alig aludtam valamit , zsepi hegyeket fújok tele...még szerencse , hogy szabin vagyok mert így képtelen lennék melózni. meddig tart ez a parlagfű mizéria ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2278) Szalma válasza Szőrös  (#2277) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha nálatok is esett az eső, akkor szinte biztos, hogy nem pollen allergia... A pollenek nem kedvelik az esőt...)

Szeretettel:
Szalma

(#2279) ngabor2 válasza Szőrös  (#2277) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az első fagy + pár nap. Ha nincs szerncséd, akkor utána is egy kicsit.

Ezek szerint nem csak nekem vannak nyűgjeim. Nem vigasztal, de legalább tudom, hogy nem csak engem sújt a sors. Kitartás mindenkinek, lesz ez még így se!

(#2280) Pacák válasza erdeya (#2275) üzenetére


Pacák
senior tag

Tessék parancsolni: Bővebben: link

Nuclear launch detected

(#2281) tildy válasza Kalandor (#2276) üzenetére


tildy
nagyúr

Naja, itt sír, azt közben olyan mákos, hogy olyan helyen dolgozhat, ami a lakhelyétől nincs messze, otthon megcsinálnak mindent neki, mások meg mehetnek a lakhelyüktől 50-100-200 kilométerre dolgozni, merthogy a keleti végeken nem nagyon van bizonyos típusú munka....
Szóval lehet hüyleség albérletre kiadni pénzt, de nekem pl. muszáj. Januártól az albérletün 50E +rezsi lesz. Hála égnek kettőnkre.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2282) brownus válasza Loretto (#2270) üzenetére


brownus
veterán

igyál neocitránt,és rengeteg folyadékot (víz, tea) és egyél sok c-vitamint!

(#2283) Loretto válasza brownus (#2282) üzenetére


Loretto
veterán

Thx mindenkinek. Majd meglátom mi van a ''házi patikában...''.

Soirée...

(#2284) T. Almeida válasza brownus (#2282) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A folyadék + C-Vitamint nem kúraszerűen illene használni, hanem egész életünkben...

[Szerkesztve]

(#2285) brownus válasza T. Almeida (#2284) üzenetére


brownus
veterán

persze, de ilyenkor még többet kell

(#2286) ladybug válasza Loretto (#2270) üzenetére


ladybug
őstag

Tapasztalt anyaként azt mondom Sinuspret vagy Lándzsás útifű. Mindkettő nagyon jó. És sok folyadék, de csak langyosan. Jobbulást.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2287) erdeya válasza tildy (#2281) üzenetére


erdeya
senior tag

Azért ennyire nem kellene irigyelni... :(

''olyan mákos, hogy olyan helyen dolgozhat, ami a lakhelyétől nincs messze''
Inkább mennék messzebb, csak fizetnének jobban - vagy az se baj ha kevesebbet - csak nyugodt munka legyen, amit szeretek csinálni. Nem biztos hogy ekora felelősséget mindenki szívesen viselne a vállán...

''otthon megcsinálnak mindent neki''
Persze... Sőt, minden nap ha hazamegyek, kezembe nyomnak egy friss fácánsültet, a másikba meg a megtankolt kocsi kulcsát, közben az aznapra rendelt luxuskurva cidáz :(
Rokkant édesapám otthon van egész nap, ezért főz mindig ebédet. Anyám a 3 műszak mellet kimossa a ruhámat. Ez az a ''minden''...
Mindamellett ehhez a ''mindenhez'' én adom a költségek több mint felét.


Nem akarok goromba lenni, csak ez így a mai napon nagyon megtalált...
Sorry.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2288) Szalma válasza erdeya (#2287) üzenetére


Szalma
őstag

(Látod, ha nem élnél otthon, akkor mennyivel könnyebb lenne a szüleidnek... (''...Mindamellett ehhez a 'mindenhez' én adom a költségek több mint felét...'')
;]

Mi ez a nyavajgás? Nagyon hétfő van? Told le a beosztottakat! ;] )

Szeretettel:
Szalma

ui.: Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Sajnos a nyugati keresztény kultúra átal vezérelt társadalom ezt ''díjazza''... :(

(#2289) net84


net84
őstag

Szép jó napot mindnkinek!

Látom a mai napon vannak betegeskedők, morgolódók és mérgesek... és van, aki szabin van... Hurrá! De régen írtam ezt ki: VAKÁCIÓ (ez lesz a leggyorsabban eltelő hét) :DDD
De jó nap! Az utat éppen légkalapáccsal túrják fel, a szunyogok odakint harapnak...és még nem láttam a beígért permetező helikoffert... :O


Más:
A piros totyikok kiemeltek, ha nem tévedek..igaz? :F Mikor válik azzá egy topic???

Read only...

(#2290) Szalma válasza net84 (#2289) üzenetére


Szalma
őstag

(Közös akarattal. Mármint egy/több moderátorral közös akarattal... :) )

Szeretettel:
Szalma

ui.: Ill. crackelés által, de az kevéssé támogatott a PH!-n...

(#2291) net84 válasza erdeya (#2287) üzenetére


net84
őstag

Én is hasonló cipőben járok mint te! 20 perc gyalog a munkahelyem. Anyám heti egyszer kimossa (pontosabban a mosógép) a szennyest... (az egy kör plusz mosás nem megeröltető, nekem meg amúgy sincs mivel mosni)
Az ebédem és reggelim otthonról viszem, ha nincs, akkor veszek odafele menet vagy már előző nap vettem valami kész kaját...
Hétvégén az ebédről/vacsoráról szintén gondoskodig.
Fizetek a rezsibe, segítek, ha tudok...

Én is költöznék messzebb, csak lenne valami normális munkahelye az embernek és tudjon hova költözni. A BP-re költözéssel csak annyi problémám van, hogy normális albérlethez normális meló kellene... Lakásra meg most nincs pénzem....

Read only...

(#2292) net84 válasza Szalma (#2290) üzenetére


net84
őstag

thx, csak érdeklődés volt...

u.i: :DDD :C

Read only...

(#2293) brownus


brownus
veterán

Tudnátok mondani hi-fi tesztelő oldalakat? (a google ma nem barát)
konkrétan erről keresek vmi tesztet: Yamaha - RX-V357, meg az elődjéről, köszi!

(#2294) T. Almeida válasza ladybug (#2170) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Hmm...Nálunk kb. ennyi a bevétel (150+100k HUF/hó).
Azért valamit lehet belőle kezdeni.
Mi már megvettük a telket (1 milka volt összközművesen egy nagyon szép, virágzó falu központjában), jövőre szeretnénk az alapot megcsinálni, 2 év múlva a tetőt, 3 év múlva a nyílászárók stb....
Az alap 1 milka, a tetó másfél, a nyílászárók is egy milka...
Ha 250 nettóból nem teszel félre 1-1,5 milliót egy év alatt, valamit nagyon rosszul csinálsz...

Igaz, minket nem hajt a tatár, van egy aranyos kis örökölt régi építésű házunk.

(#2295) faster válasza tildy (#2281) üzenetére


faster
nagyúr

Naja, itt sír, azt közben olyan mákos,...

Már ne is haragudj, de talán nem te vagy az egyetlen, akinek problémái vannak, hadd panaszkodjon ő is.

(#2296) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Én is a szüleimmel lakok. Anyagi szempontból nekem is jobb, nomeg mosás, kaja miatt. Hétközben a reggelit hozom otthonról, vacsorázni nem vacsorázok. Sajnos hét végére annyira kimerülök, ohgy hétvégén elég ritkán tudok segíteni. Anyagilag amennyit csak tudok, segítek, szerencsére ilyen téren egyelőre nincsenek gondjaink.

(#2297) erdeya válasza T. Almeida (#2294) üzenetére


erdeya
senior tag

Vegyük a saját példámat.
Kézbe kapok 145e forintot. A Kedvesemnek jelenleg nincs állása, de mondjuk, hogy talál (felszolgáló) és keres kezdetnek 70e nettót.
Ez együtt 215e forint. Tegyük fel, hogy ez a pénz csak a miénk (nem kell a szülőknek segíteni, nem fizetem a diákhitelt, stb.)

Albérlet átlag győrben 45e+20e rezsi =65e (panel)
A havi megélhetésre (nem laktam még külön, nincs pontos információm) számoljak csak az egyszerűség kedvéért 50e forintot. (lehet, hogy ki sem jön ennyiből...?!?)
Akkor ugye kerek perec 100e marad félretevésre, ami évente 1,2 milla. Nem is lenne rossz...

Tehát két évig kell gyűjteni, hogy a tegnap emlegetett 20millás telek+ház combónak a 10% önrésze meglegyen. Erre jöhet a kölcsön és onnantól a havi száz a törlesztőrészlere megy mintegy 30 éven keresztül. (igaz, a 65e albipénz a zsebemben marad)
Namost ez így leírva szép, és ha lenne havi 215e forintunk bele is vágnék.
Csakhogy az egészben van egy 30 éves bizonytalanság! :Y
Most van 215e, de lesz-e jövő hónapban is? Ez a nagy dilemma.

És ugye sajnos a szülőknek is kell segíteni és diákhitel is van és satöbbi...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2298) erdeya válasza T. Almeida (#2294) üzenetére


erdeya
senior tag

Kérlek áruld el, hol sikerült a nevezet összegen összközműves telket venni.
És mekkora a telek??

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2299) tildy válasza faster (#2295) üzenetére


tildy
nagyúr

Panaszkodhat ja, csak ne érződjön a szavából az , hogy micsoda lúzer az aki albérletre költ. Még gondolom így sem fizet havi 40-et az otthon lakásra+ kaja.:U

Othton ez kb lemegy 20-ra, szvsz. tudom miylen otthon lakni, tudom miylen az, hogy belefizetsz a rezsibe, de nem kell albit fizetni, és a kaját eléd rakják. hihetetlne anyagilag miylen sokat jelent.

Erdeya: na , mi meg ketten kapunk 260at összesen...

mod: én nem sírok. Most abszolút alig van pénzem, (fél év alatt nem tudtam félrerakni, elég sok dolog maitt, pl. végül én is beszáltam a szamár javításának árába , akkor kellett új monitor is) nem tudtam félrerakni, mert jogsi, meg pár tartozásom is volt abból az időből amikor munkanélküli voltam. Na de hamarosan megemelik a fizum, és páromét is, így mehet a takarékoskodás. De azért nekem sem lenne midnegy az a pénz, amit így megtakarítanék ha otthon laknék.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2300) brownus válasza erdeya (#2298) üzenetére


brownus
veterán

virágzó falu-ban:) mint írta

nekem eger mellett van a szalóki úton egy telkem, és ha nagy és gazdag leszek ott fogok építkezni (addig albiban nyomom itt pesten, bár lehet itt sem ártana vmit:U, legalább vmi 20-30 nm-es kis garzont)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 23 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.