Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 23 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2351) mayerlaci válasza SPDeluxe1.0 (#2350) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hát igen de ők nem tudnak hol panaszkodni tehát akinek van nete az...

Egyre többet vagyok ugy de csak az almult 2 hét ota hogy hazajövök gép haverok fekvés és ez ismétlődik és hogy mi értelme?De eddig nem érdekelt de most valahogy lappang bennem az érzés.

(#2352) brownus válasza SPDeluxe1.0 (#2350) üzenetére


brownus
veterán

anyukád korrekt!:) nekem is behozza néha, ha haza megyek hétvégén. ha otthon laknék én is beszállnék x összeggel!

(#2353) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Üdv itthonról, a jó kis netemről! :C szerverújraindítás volt, úgyhogy úgy tűnik, megjavult a cucc. Már csak az kellene, hogy a távtáplálás is meg legyen oldva, akkor meglehetősen hepi lennék.

(#2354) faster


faster
nagyúr

Ezt most kaptam emailen, szerintem jópofa: :)

A címe:

kiáltvány a pékekhez

Kedves pékek! Elõször is, basszátok meg a ''finom, ropogós'' zsömléiteket.
Szeretnék néha olyan zsömlét enni, ami nem reccsen szét egy kiló
morzsává, ha beleharapok, nem olyan összeaszott, mintha eleve
háromnaposnak sütötték volna, és nem csak héja van, hanem bele is.
Velem együtt nyilván sokan vannak még így. Nem értem, mibõl
gondoljátok, hogy mindenki imádja, ha éles kenyértörmelék vagdalja szét
az ínyét evés közben? Puha, finom zsömlét akarunk!

Másodszor, basszátok meg a mazsolát. Az emberek fele utálja a mazsolát.
Mi, az emberiség ezen fele rühelljük, hogy nyakig kell túrnunk az
uzsonnánkban, ha a túrós táskát anélkül akarjuk élvezni, hogy minden második
falatnál édes-nyálkás, összeaszott szõlõszemekre harapnánk. A túrós
táska az túrós, és nem mazsolás, a hétszentségit már neki! Tessék
egyszer megpróbálni mazsolamentes túrós táskát gyártani. Dõlni fognak
a vevõk.. Nem, ne értetlenkedjetek, hogy hát az meg milyen, az úgy nem
az igazi. Igenis kurva sokan szeretnének mazsolamentes péksüteményt.
Le a mazsolával! Áruljatok külön mazsolást és mazsolamentest. Nagy siker lenne!

(Zárójelben jegyzem meg, a cukrászok is megbaszhatják a mazsolájukat,
a somlói galuska is sokkal jobb lenne nélküle.)

Továbbá és harmadszor, kedves cukrászok: basszátok meg a porcukrot is.
Szeretnék egyszer úgy megenni egy péksüteményt, hogy nem fulladok meg,
és nem kell utána órákig porolgatnom a ruhámat. Az se lenne rossz, ha
azt is érezném, mit eszem, és nem csak a tömény cukrot.

Végül pedig tiltakozom a mákos rétes megszüntetése, és mindenféle
undorító aszalt gyümölcsökkel (meggy, stb) való kiagyusztálása ellen!
Van mákos rétes, és van mákos-meggyes, ami két külön dolog, és ha én
mákost kérek, akkor nem akarok bele se meggyet, se káposztát,
se mazsolát. Világos?

Amíg követeléseim nem teljesülnek, utálni fogom a pékeket.
Hülye pékek! Hülye pékek!


[Szerkesztve]

(#2355) mayerlaci válasza faster (#2354) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Télleg jopofa.
''Amíg követeléseim nem teljesülnek, utálni fogom a pékeket.
Hülye pékek! Hülye pékek!''-valszeg nem ebbe fognak tönkremenni.

''Kedves pékek! Elõször is, basszátok meg a ''finom, ropogós'' zsömléiteket.''-biztos sokat utazik kosciban és nem szereti ha morzsál.

'' Tessék
egyszer megpróbálni mazsolamentes túrós táskát gyártani. Dõlni fognak
a vevõk.''-azt megnézem.De ez tetszett a legjobban:D

''Végül pedig tiltakozom a mákos rétes megszüntetése, és mindenféle
undorító aszalt gyümölcsökkel (meggy, stb) való kiagyusztálása ellen!''-Weblapot neki.

(#2356) tildy válasza brownus (#2352) üzenetére


tildy
nagyúr

Tényleg fene jó dolguk vanegyeseknek. Vagy nekem sz.r? Nekem nem hogy nem hozza be, hanem ha lemegyek ''vendégségbe'', még szól is, hogy igazán segíthetnék ebédet csinálni, miközben látja, hogy épp rakom össze faternak a gépét, vagy épp más dolgom van.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ma iylen nyavalygós, zsörtölődős kedvem van, ráadásula vezetés is szarul ment. Elegem van, felkötöm magam. Vagy meghúzoma dodi féle pálinkát. Sz.r a világ, és nekem sincs helyem benne, semmi nem jön össze, se lakásom nem lesz egyhamar, se férjem, itt maradok csúnya , öreg zsörtölődős vénlányként és mindenki utálni fog. Még ti is. Köszönöm, keresem a kötelet, pengét meg majd kérek márktól:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2357) VladimirR válasza faster (#2354) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen-igen, a ropogos zsomle mondjon le (bar ha azzal kezdjuk, hogy meg a zacskoban lezo zsemlet nagy erovel felulrol megutjuk, azon tul, hogy ellapul, a morzsa nagy resze mar itt lepereg rola, s igy sem a szonyegre nem pergetjuk el, sem a pofankat nem vagja szet)

(#2358) net84 válasza faster (#2354) üzenetére


net84
őstag

Nagyon jó! Egyet értek vele! Hol lehet csatlakozni??? :DDD
De kimaradt a pizza! Mi az, hogy majdnem minden pizzára gombát tesznek... Ha egyszer nem kell, akkor ne szórják tele! :D

[Szerkesztve]

Read only...

(#2359) SPDeluxe1.0 válasza mayerlaci (#2351) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Hát ezaz,egy picit ugyanezt érzem,meló után netcaféba megyek minden nap este 6-ig,majd go haza,este 10-fél11-ig bringázunk haverral,'oszt kezdődik minden előről péntekkel bezárólag,szombat vasárnap pedig csocsó töménytelen mennyiségben.Mindezt 25 és fél évesen.:( Ha belegondok,hogy mikor anyám ennyi idős volt mint én most,én má' 6 éves voltam:),tehát az elmúlt néhány év amit a technikusi vizsga óta eltelt,csak melóval+szórakozással(meg 9 hónap katonasággal) telt.Egyre inkább kezd hiányérzetem lenni,hogy egy tartós kapcsolatba vessem bele magamat,mert a szüleim is öregebbek lesznek, és érzem,nagyon szeretnének unokát,és ezért kéne lépni nekem,mert miért legyen 60 év kor.kül. köztük?Gyerekvállalás viszont csak akkor jöhet szóba,ha szilárd alapokon áll a kapcsolat a majdani választottammal,mint érzelmi,mint anyagi értelemben is.;)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#2360) net84 válasza tildy (#2356) üzenetére


net84
őstag

Ezzel aztán nem vagy egyedül... Velem még a bankok sem állnak szóba! Ennyi havi jövedelemért nincs hitel (csak ha elmúltam 100 éves és viszem a szüleimet is). OTP és többiek ''../img/fukc.gif''

Ja és ami a legrosszabb! A minap néztem egy hiteligénylő elektrónikus ürlapot.
- Van-e a tulajdonában ingatlal: (nincs) - ? db: (0) - Értéke: (0)
- Hány ingatlant kíván fedezetként: (egyet sem szerettem volna, de olyan nincs) - együttes értékük: (nulla - ilyen sem volt)

Ez egy lakáshitel igénylési űrlapon volt, igaz nem ugyanezekkel a szavakkal. Majd lehidaltam, mikor megpróbáltam kitölteni...

Ugyanitt: Szabadfelhasználású kölcsön kezes és fedezet nélkül.
bejelölöm, hogy 1,5milla kölcsön kell, és már meg sem lepődtem, mikor itt is feldobta, hogy fedezetnek szánt ingatlanok száma...

Gondolkodtam azon, hogy sikkasztok pár millert, lecsuknak, és sírok rívok majd a tv-ben, hogy nem tehetek róla, mert átvágtak, nem akartam senkitől elvenni a pénz... kapok 3 évet, jó magaviselettel max. 2 év, kegyelmet kérek, közben folyamatosan sírok a tv-ben, a rokonok is sírnak a tv-ben és talán még azt sem kell leülnöm mind... ÁÁÁÁ :DDD


[Szerkesztve]

Read only...

(#2361) mayerlaci válasza SPDeluxe1.0 (#2359) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Az én szüleim meg ponthogy nem akarnak unokát nem hiányzik nekik:D

(#2362) SPDeluxe1.0 válasza tildy (#2356) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Inkább a pálinkát húzd meg!:)Egyébként meg miért írsz olyat hogy csúnya vénlány?Láttam a fotóidat,és csak nem írnék ilyet,pláne nem azt hogy vén:F:YLáthatod,25fél vagyok,te 26 és nekem nincs semmim,neked viszont van élettapasztalatod,hosszabb párkapcsolatban részed,tehát neked máris van valamid,nekem meg egy idáig elpocsékolt életem!:D

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#2363) brownus válasza tildy (#2356) üzenetére


brownus
veterán

nana! inkább igyál egy kis vodkát! :)

sztem mozgás hiányod van, komolyan!! endorfin kell a szervezetbe!


(#2364) Vallon válasza SPDeluxe1.0 (#2362) üzenetére


Vallon
tag

jajj fiatalok, jajj fiatalok, pedig még előttetek áll az egész élet.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#2365) tildy válasza SPDeluxe1.0 (#2362) üzenetére


tildy
nagyúr

nono, még van cirka 3 hét a 26ig:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2366) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ma kaptunk szlovák tescós ujságot......:)... magyarúl, hhale luuuja


Megyünk szlovákba tescoba:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2367) Gero


Gero
tag

-rekordom 4 uj albiba koltozes egy ev alatt Pesten :)
a vegere en is kidobtam szinte mindent, mert mar tele volt a zsakom a cipekedessel.


-a pekes dologhoz: ezt mintha Tomcat irta volna joidje a blogjaban, vagy o is masolta valahonnan, vagy o a szerzo, csak azota kislany levele lett belole...

cramstuff.com

(#2368) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Másnál is szaraxik az msn, vagy csak a gaim-ot/kopete-t utálta meg hirtelen?

Tildy: higgy nekünk, se csúnya, se vénlány nem vagy, és egy jódarabig nem is leszel. Én is itt vagyok 28 évesen a szüleim nyakán, bnő sehol...

(#2369) tildy válasza ngabor2 (#2368) üzenetére


tildy
nagyúr

Még lehet nem, de majd leszek. Fognak, kiraknak 30 évesen, azt leshetek mi van:U
---------------------------------------
Uálok más kódjában túrkálni:O:O:O Szerintetek lehet olyan linux alatt , hogy nem engedélyezett a javascipt?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2370) erdeya válasza Sipi (#2342) üzenetére


erdeya
senior tag

Erről szolgálhatnál bővebb információval. Mert ha ilyen létezik, az erősen magentára festené kicsiny életem sötét egét.
Pár linket dobj, ha lehet. Akár emilben is!
Meghálálnám, ha nagy leszek :R

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2371) escie válasza tildy (#2369) üzenetére


escie
őstag

szerintem ez totál böngészőfüggő...
az os-nek vajmi kevés köze van a javascripthez.
(asszem. :) )

I'm back, baby!

(#2372) tildy válasza escie (#2371) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, párom is ezt mondja:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2373) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Elég lehangoló ez a lakás-téma... :( Én lehet hogy ellopok egy ötletet (amit talán Pelitől hallottam?), miszerint sok Diákhitelt felvenni amíg itthon vagyok, félrerakni, aztán indulásnak jó is lesz. Végülis 10 félév x 150e Ft (jelnlegi max) azért az mégiscsak másfél milla, havi 3e Ft törlesztéssel (ha minimálbérért dolgozol).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2374) erdeya válasza Panther (#2373) üzenetére


erdeya
senior tag

Azzal csak az a baj, hogy én felvettem a diákhitelt, de nekem az ténylegesen a tanulás finanszírozására ment :(
Most meg nyakamon 500e hitel...

De amúgy nem rossz amit mondsz.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2375) Loretto válasza Panther (#2373) üzenetére


Loretto
veterán

Az nem jár annyi idő keresztül nem?
Látom azért megint előkerült ez a téma amit anno én is pedzegettem Bővebben: link

Soirée...

(#2376) Panther válasza Loretto (#2375) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem 10 félév a max, de nem tudom pontosan. A lényeg hogy 1.2M Ft is jól jön majd, nem?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2377) parandroid válasza Panther (#2376) üzenetére


parandroid
nagyúr

Főleg, ha ügyesen sikerül befektetned és még fial is valamennyit. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2378) net84


net84
őstag

Kis help kellene! BP-ről nem jön Szhely fele valaki??? Egy csomagot kellene elhozni...

[Szerkesztve]

Read only...

(#2379) Panther válasza parandroid (#2377) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na az lenne aztán a legjobb, mondjuk tyúkanyó mintájára: naponta annyit mint önmaga. :D

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2380) Rez_Grof válasza net84 (#2378) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Itt kérdezd meg: Bővebben: link

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#2381) MarKoo


MarKoo
őstag

Tessék nektek érdekesség: Bővebben: link és Bővebben: link

Függőlegesen középen a monitor tetejétől 1-2 cm-re (ha szarul is), de látszódik egy fehér csík. Az a Messenger ablak teteje. Szépen beleég pár óra alatt és egy este alatt tűnik el. Amíg UHU-Linuxot használtam, akkor beleégett a komplett tálca, ami felül volt.

Más: Bővebben: link Nagypapámba belepukkantak hátulról 120-szal. :( Szerencsére neki semmi baja nem lett.

(#2382) parandroid válasza MarKoo (#2381) üzenetére


parandroid
nagyúr

Peches ember nem menjen a jégre. Miért veszel te még bármilyen hardvert? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2383) MarKoo válasza parandroid (#2382) üzenetére


MarKoo
őstag

Hahahaha. Nem zavaró, inkább bosszantó. Amúgy nem volt ez mindig így. :) Viszont a dvd-írom meg lehetett csinálni, sőt a winyót is.

(#2384) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Hali
Még szerencse, hogy ilyen olcso a gázolaj...
Igy nem is zavar, hogy vettem 20 litert, és megállt töle az autom...
Csak annyit mondanék, kerüljétek a Shell kutakat! Föleg a Vác- Pest köztit a 2/a föuton!

...mint az közismert...

(#2385) rdi válasza Vangelis (#2366) üzenetére


rdi
veterán

Na és van valami olyan jó áron, hogy utazzak érte 170 km - ert?

Fej! Tor! Potroh!

(#2386) mayerlaci válasza PapaMaci (#2384) üzenetére


mayerlaci
senior tag

:F
Mi jo fajtát vettél és nem megy akocsi?

(#2387) PapaMaci válasza mayerlaci (#2386) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ja... Nem akarok pancsolni, mert féltem a motort, erre a kuton veszek olyat, amitöl tönkremegy...
(Még szerencse, hogy csak 279.- HUF...)

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#2388) parandroid válasza PapaMaci (#2387) üzenetére


parandroid
nagyúr

Van az úgy. Vannak ilyen jófajta benzinek... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2389) PapaMaci válasza parandroid (#2388) üzenetére


PapaMaci
őstag

És az a jo, hogy kifizetem az ado adoját az államnak, a kocsi meg csak nem megy...

Tegye fel a kezét, aki tudta, hogy az üzemanyag árában a jövedéki adót megadoztatják (ÁFA), csak ugy, mint a dohány, és alkohol tartalmu termékeknél!

Persze tudom, Kovács Lászlo megmondta, hogy az auto luxuscikk... De nekem a munkámhoz kellene!

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#2390) parandroid válasza PapaMaci (#2389) üzenetére


parandroid
nagyúr

Tudtuk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2391) PapaMaci válasza parandroid (#2390) üzenetére


PapaMaci
őstag

Csak én voltam eddig rozsaszin ködben? A jövedéki ado áfatartalma 25HUF, ami azt jelenti, hogy egy liter benzinben 100HUF a J.A, amire még rájön a 25% ÁFA, tehát egy liter benzin árában ~170HUF csak ado... Ügyes ez az állam...

...mint az közismert...

(#2392) rdi válasza PapaMaci (#2391) üzenetére


rdi
veterán

Hát ezt mi eddig is tudtuk, de azt most sem, hogy 100 Ft + ÁFÁ -ból (25%) hogy a nyűbe lesz 170 Ft ? :DD

persze értem én, hogy mire gondolsz, csak akadékoskodok. Ugyanis egy dolog a benzin beszerzési ára + haszonkulcson lévő áfa, és egy másik, hogy a jövedéki adóra is ráteszik az ÁFÁt.
Ami azért elég érdekes, nem ?

Legyen a benzin beszerzési ára 100 Ft. + 20 % haszonkulcs = 120 Ft + 107 Ft jövedéki = 327 Ft + Áfa = 409 Ft. vagyis az összes ÁFA = 82 Ft.
Ebből szerintem is különös ÁFA = 107*0,25 = 27 Ft.
Vagyis adózott adó = 27 Ft;
haszon = 20 Ft.
Teljes ÁFA= 82 Ft.

Na szerintem ezeken a dolgokon lehet keresgélni. Ebből most az ÁFA lecsökken .(összérték 4 %-val) (mintám esetzén ez kb. 18 Ft lenne). Még a haszonkulcson is lenne keresnivaló, de hát ugye abankoknál is leszarjuk hogy mekkorát kaszálnak, miért éppen a MOL-nál ne ?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2393) PapaMaci válasza rdi (#2392) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem 170, hanem 300HUF -os benzinárnál pontosan 185HUF, ami csak ado. ugyanis nem csak a jövedéki adonak van ÁFÁja, hanem a benzinnek is :)
No akkor egyröl beszélünk!
De sajnos az autom ettöl még mindig nem megy. Hiába adoztam az államnak, a gázolaj akkor is rossz volt...

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#2394) PapaMaci válasza rdi (#2392) üzenetére


PapaMaci
őstag

Amugy az elején elszámoltad egy 100assal, de a többi része jo.

...mint az közismert...

(#2395) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jó éccakát mindenkinek.......

(#2396) erdeya


erdeya
senior tag

Jó reggelt mindenkinek....

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2397) Szalma válasza erdeya (#2396) üzenetére


Szalma
őstag

(Jobb ma..? Világvége hangulat elmúlt? :B )

Szeretettel:
Szalma

(#2398) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Depressziómentes szép jóreggelt mindenkinek. Mindjárt megyek a fogdokihoz :U

(#2399) Szőrös  válasza erdeya (#2396) üzenetére


Szőrös 
veterán

jó a ragyákat jó. aludtam vagy 3 órát és már melóhelyen esz a fene.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2400) Loretto


Loretto
veterán

Ma reggel meglestem a munkahelyi netem sebességét egy mérőoldalon, és elsőre 14.63 Mbit jött ki .Lol mondom, de eztán még vagy 6 mérés és realizálódott a 3 Mbit.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 23 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.