Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) #52815360 válasza ZoliGamesHD (#14748) üzenetére


#52815360
törölt tag

Kompromisszumokkal biztosan.

(#14752) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Mennyire extrapolálható biztosan, hogy az esetleges 1080 beéri a 980 Ti-t?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14753) max-pain válasza M@trixfan (#14752) üzenetére


max-pain
senior tag

En elkepzelhetetlennek tartom, hogy az 1080 (vagy akarmi lesz a neve) ne lenne majd siman gyorsabb a 980 Ti-nel.

(#14754) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mivel fele akkora chipbe boven belefer ugyanannyi cucc mint a 980ti-be, raadasul fejlettebb architektura, ezert vicces lenne ha a felso-kozep kartya nem lenne kicsit gyorsabb mint a 980ti.

(#14755) Interceptor válasza Malibutomi (#14754) üzenetére


Interceptor
addikt

Azért elvárnám a 970 utódjától is, hogy minimum a 980Ti teljesítményét hozza, főleg most, hogy 16nm-re váltottak. Nagyon valószínű, hogy ez vagy a radeon hasonló árkategóriájú versenyzője lesz a befutó nálam mint következő vga. Feljebb már nem mehetek :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#14756) Tom53


Tom53
csendes tag

EVGA 950 et vennék!

Nem játszom, legfeljebb szeretnék,legyen csendes.Gondolom a gépemhez ez is sok.

AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX Táp: CORSAIR VS Series VS350

Elég lesz 350w Tápom? Az adatlapokon a 950 ekhez a javasolt minimum 350W.

Mi a tapasztalatotok? Be kell ruháznom pl 550W os vagy 650W os tápra?

Szeretném megúszni!

Tom GT I8160

(#14757) Televan74 válasza Tom53 (#14756) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tápos kérdésedre itt kaphatsz választ. [link]

Kártyára pedig itt. [link]

Ezt a topik a "majd" megjelenő kártyákról szól. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14758) 4264adam válasza Tom53 (#14756) üzenetére


4264adam
veterán

Gtx 750ti től nem raknék jobbat ahhoz a procihoz.

(#14759) demmer123


demmer123
őstag

GDDR5X támogatással jön az Nvidia GP104-es GPU-ja?

550 és 350 dollár-ra tippelik.Akkor ezek szerint elképzelhető 190-180 ár alatt.

[ Szerkesztve ]

(#14760) Malibutomi válasza demmer123 (#14759) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Iponhoz is eljutott az egy hettel ezelotti wccf cikk?

(#14761) westlake válasza Malibutomi (#14760) üzenetére


westlake
félisten

Én azt hittem, hogy annó a Maxwell volt durva. Ha igazak a hírek, akkor a Pascal megint túl magasra rakja majd a mércét.
Oké, hogy csak száraz adatok, de a TITAN X teljesítményének a kétszerese? Ez tényleg boszorkánykonyha.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14762) Malibutomi válasza westlake (#14761) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Miert lenne boszorkanykonyha? Azert nem kell hasraesni egy (valoszinu fake) tablazattol csak mert nvidia szerepel rajta.
Fele csikszelessegen ketszer annyi cucc fer a chipbe, raadasul gondolom fejlettebb is mint a Maxwell.
Nem erdemes csak a TFOPS erteket nezni, viszonyitaskepp a Fury X 8.6 TFLOPS, a TX 6.1-el szemben. Az 40% kulonbseg, raadasul ugyanazon a csikszelessegen.

A tablazat meg full legbolkapottnak tunik. Titan HBM2, Ti GDDR rammal?

(#14763) blu79


blu79
addikt

Volt már? : [link] jah

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#14764) Forestgreen válasza blu79 (#14763) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Elnézést nem láttam... így angolul érhetőbb is :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#14766) Puma K válasza gbors (#14747) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm az eszmefuttatást!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14767) Malibutomi válasza westlake (#14765) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezek (ha nem kamu az egesz) a memoriabol es a sebessegbol itelve nem desktop chipek.

(#14768) füles_ válasza Malibutomi (#14767) üzenetére


füles_
őstag

Egyre inkább úgy látszik hogy először a mobil verziók jönnek
[link]
[link]
most meg ezek a mobil Pascal 3DMark tesztek (ha tényleg nem kamu)

(#14769) Crytek válasza füles_ (#14768) üzenetére


Crytek
veterán

Egy új Shield Tabletbe valahogy beletuszkolják huhu.... :Y

Next PC Upgrade: 2022

(#14770) westlake válasza Malibutomi (#14767) üzenetére


westlake
félisten

Ha elmagyarázza valaki, hogy lehet elérni, hogy a 3DMark-ot (ilyen tekintetben) át lehessen verni, akkor elhiszem, hogy kamu.
A GPU sebességéből meg kár kiindulni, mivel a 3DMark eleve nem ismeri a VGA-t, így a sebességet is hibásan detektálhatja.

#14768: Teljesen mindegy, hogy mi van a tervekben, ha valakiknél, már vannak kártyák. :U

Egyébként hogyan is lehet egy mobil GPU-t működésre bírni desktop alaplapokban? Sehogy. A képeken jól látszik, hogy desktop rendszerekről van szó. :U

És három link, hogy nem szerkesztett képekről van szó. Link1, Link2, Link3.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14771) füles_ válasza westlake (#14770) üzenetére


füles_
őstag

VideoCardZ:
The scores are not impressive (graphics scores), and GPU clock speeds are actually quite very low, so these could be a mobile engineering samples (usually tested on desktops).
Szóval akkor csak működésre lehet bírni desktopon :U

(#14772) westlake válasza füles_ (#14771) üzenetére


westlake
félisten

És mégis hogy lehetne? Magyarázd már el nekem. Megint mondom, hogy a GPU sebességéből teljesen felesleges bármire következtetni.

De tételezzük fel, hogy azok mégis mobil GPU-k. Ezek szerint egy mobil chip (~550MHz-en) majdnem hozza ugyanazt a teljesítményt, mint egy desktop 980 Ti, ami 185W-ot éget? 16nm ide, vagy oda, ez elég hihetetlenül hangzik.

A logikus gondolkodás nem megy a VideoCardZ-os arcoknak...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14773) Malibutomi válasza westlake (#14770) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Aha igy mar latom, az eredeti kepeken nem figyeltem a procit csak a tobbit. I3 mellett erhetobb hogy ilyen gyenge a graphics score.

(#14772) westlake
Azt is irjak a cikkben hogy ismeretlen GPU-nal a 3dmark ezt az orajelet irja ki.
Ja es a 980ti (meg lehet az uj chip is)csak az i3 miatt kapott szerintem annyi GS-t mert a stock 390-em kap 18-19k kozott. Egy Ti vagy TX normal esetben vagy 24k GS kellene legyen.

[ Szerkesztve ]

(#14774) westlake válasza Malibutomi (#14773) üzenetére


westlake
félisten

Pont azért van itt a 980 Ti-nél is i3, hogy össze lehessen hasonlítani. Elvégre az pont egy compare "rész". ;)

Desktop kártyák sokkal előbb kerülnek ki, mint mobil chip-ek. Teljesen egyértelmű, mivel a mobil chip-eket eleve csak alaplapra integrálva adhatnának, amit meg már komplett gépként kellene továbbadni. Persze MXM-es kártyaként is lehetne tesztelni valami notebook-ban. A múltat alapul véve eddig mindig desktop kártyák eredményei láttak napvilágot a release előtt. A fejlesztőknek is "mindig" desktop VGA-kat adnak a gyártók.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14775) Puma K


Puma K
veterán

Korábban olvastam valahol, hogy a GTX970-ben "azért van" 3584+512MB VRAM, mert az Nvidia ezzel akart tesztelni valami olyasmit amit a jövőben akar a kártyáin bevezetni.

Pl: laptopokba szánt dedikált VGA esetén jelentene-e valamiféle előnyt-hátrányt teljesítmény, fogyasztás/hőtermelés és méret esetén, hogy ha pl egy GPU tudna kommunikálni egy 512-2048MB-os VRAM résszel ami az alacsonyabb erőforrásigénnyel rendelkező programokat tudja kiszolgálni és emellett még pluszban lenne egy nagyobb VRAM rész ami 3072MB-7168MB-al rendelkezik ami alapesetben "inaktív" helyesebben 2D-s órajelen üzemel addig ameddig a driver ki nem osztja hogy az adott nagyobb erőforrásigénnyel rendelkező programnak, hogy abba kezdjen el dolgozni.

Ha már GDDR5-GDDR5X és akár HBM2 akkor megoldható-e az a felállás, hogy a GPU tudjon egyik-másik vagy akár egy időben mind a két VRAM típussal kommunikálni annak az elérhető maximum sebességén-órajelén?

Ezek azért jutottak eszembe, mert pl a korábban linkelt 3D Mark eredményeknél lehet látni a 7680MB-os VRAM méretet ami után lehet sejteni valami ilyesmi turpisságot:

GDDR5 512MB 6000Mhz + GDDR5X 7168MB 8000Mhz
GDDR5 1536MB 6000Mhz + GDDR5X 6144MB 8000Mhz

Manapság vannak olyan játékok amik eléggé népszerűek pl a MOBA-MMO stílusú játékok és ezeknek nem feltétlen kell erőmű, viszont van aki ezen felül más játékkal is játszik amiket szeret és azoknak szükséges lehet a nagyobb VRAM: pl BF3-4, GTA Online, COD, stb

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14776) westlake válasza Puma K (#14775) üzenetére


westlake
félisten

"Korábban olvastam valahol, hogy a GTX970-ben "azért van" 3584+512MB VRAM, mert az Nvidia ezzel akart tesztelni valami olyasmit amit a jövőben akar a kártyáin bevezetni."
Szerintem ez nem kicsit erőltetett.

Még mindig nem látom be, hogy mi értelme lenne vegyíteni a memória típusokat. A GDDR5 olcsó(bb), így egyáltalán nem lenne költséghatékony GDDR5X-et is pakolni mellé. Ahova meg GDDR5X-et terveznek alapból, oda meg minek tennének olcsóbb GDDR5-öt is? :F

Ahogy a GPU sebességét is hibásan detektálja a 3DMark (ismeretlen VGA), úgy a memória méretét is detektálhatja hibásan.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14777) regener válasza westlake (#14776) üzenetére


regener
veterán

Továbbá a memóriatuningot is lehetetlenné tenné szinte, ak ülönböző órajelek miatt.
Vagy ha két külön vezérlő lenne hozzájuk akkor talán, de szintúgy értelmetlen lenne különböző memóriákkal szerelni egy kártyát. Pl. driver hiba vagy akármilyen a memóriát érintő hiba esetén mind a két fajta memóriához megírhatnák a javítást külön és ezzel több hibaforrást is okoznának csak.

(#14778) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Tom Petersen(Technical Mrkt. Director @NVIDIA) Talks About Stuff @ Pcper.com

As a part of our Streaming Out Load 12-hour live streaming event, Tom Petersen stopped by to talk about stuff. That stuff includes G-Sync, Game Works, DX12, Ashes of the Singularity and more!

Direktbe nem mondja ki, de azért a videó folyamán utalgat arra hogy valami történni fog hamarosan. Micron-os hírrel karöltve GP104 2016 H1-es indítása elég valószínűnek tűnik.

...

(#14779) blu79


blu79
addikt

[link] :C :C :C

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#14781) Interceptor válasza westlake (#14780) üzenetére


Interceptor
addikt

persze, persze...

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#14782) Televan74 válasza westlake (#14780) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez volt a mai nap csúcspontja.Ez nagyon ott van! :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14783) Cseneles


Cseneles
őstag

EZ mennyire igaz? GTX 1090ti? Most találtam a linket :DDD jaaa... látom már linkleték

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#14784) westlake


westlake
félisten

Ez mekkora már. :D

Play nice!

(#14785) Lackki


Lackki
senior tag

ERRŐL tudtok vmit? nálam is ez van fent, de nem tapasztaltam semmit

Privátot hamarabb észreveszem

(#14786) blu79 válasza Lackki (#14785) üzenetére


blu79
addikt

Én ezt a drivert használtam és semmi problémát nem tapasztaltam

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#14787) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

NVIDIA reportedly ending GM200 production, preparing for next-gen

Holnap(ápr. 4.) 18:00-tól az alábbi linken lehet követni Jensen előadását GTC-ről:
[link]

GTC lévén gamer szempontból valószínűleg hót' unalom lesz az előadás nagy része, de valamelyik Pascal gpu-ról talán fognak konkrétabb technikai specifikációt közölni.

...

(#14788) FollowTheORI válasza Firestormhun (#14787) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A honlapjuk szerint 5-én lesz (kedden).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14789) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok a segítségeteket kérném ,mert már hetek óta szenvedek egy VGA-val.

Van egy Palit GTX 460 ami működik és mégsem. Játékoknál periodikusan befagy a kép kb. 2 percenként.
Ha az asztalon vagyok az ikonok meghülyülnek vagy teljesen eltűnnek, nem töltődnek be ikon képei sem.
Van hogy az start menü és a tálca is eltűnik mint a kámfor.

Többször újratelepítettem már a drivert Win 7 64 bit mindenre odafigyeltem.

Esetleg valakinek valami tipp?

Köszönettel.
Kvarda Dániel

(#14790) Puma K válasza #83381760 (#14789) üzenetére


Puma K
veterán

Ez a neked megfelelő topic: [link]

Ide pedig amit írtál nem megfelelő: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14791) Firestormhun válasza FollowTheORI (#14788) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Oops, valóban. 3dcenter fórumában a mai napot írták, de akkor még kell aludni egyet.

...

(#14792) westlake


westlake
félisten

Watch Nvidia’s GTC 2016 Live Webcast Here – Pascal, DX12, VR, GameWorks & More On April 5, At 9 AM PT

Szerintem nem fog konkrét kártyákat említeni JHH, csak általánosságban beszél majd a Pascal-ról. Gondolom megint elmondja majd, hogy milyen jó lesz az autókba, meg talán villant megint valami prototípust is.

Play nice!

(#14793) FollowTheORI válasza westlake (#14792) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg ugye azt hogy 10x gyorsabb. :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14794) westlake válasza FollowTheORI (#14793) üzenetére


westlake
félisten

Azt már nem kell, hiszen azt mindenki tudja.

Play nice!

(#14795) Dyingsoul válasza westlake (#14792) üzenetére


Dyingsoul
veterán

De ha itt nem, akkor hol lesz bejelentés a Pascalt illetően? Sehol? Egyszercsak azt látjuk, hogy jönnek a tesztek meg neweggen már kapható a kártya a semmiből?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#14796) FollowTheORI válasza Dyingsoul (#14795) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lesz még azért pár show nyár közepéig ahol bemarketingelhetik.

Ettől független szerintem "általánosságban" most be fogják jelenteni. A konkrét specifikáció (hány core, arch, órajelek... stb) nélkül.

Csak hogy jön ez és ez a kártya, talán konkrét időponttal is és ennyi.
Jensen ugye tuti lóbálni is fogja a levegőben a "mintát". :D

Meg persze ódákat zengenek majd hogy mennyire hatékony, gyors és fantasztikus új képességekkel van felruházva. :)
(Aminek nagyrésze ugye eleve a ~1.5szeres gyártástech ugrásból amúgyis jönne. :D)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14797) westlake válasza Dyingsoul (#14795) üzenetére


westlake
félisten

Computex?

#14796: Szerintem meg nem fog konkrétumokat mondani. A Pascal-ról beszél majd, mint architektúráról. Azt fogja ecsetelni, hogy mennyivel jobb/hatékonyabb, mint a Maxwell. Lehet, hogy mutogat majd valami hardvert, de az nem VGA lesz. Ez nem az a show. De ne legyen igazam...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14798) Dyingsoul válasza FollowTheORI (#14796) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Áhh csak várom, hogy teljenek a hónapok, hátha most, hátha most de sosem jön semmi csak a felesleges sallang. Ami még érdekes is lenne, mivel engem maga az architektúra is érdekel minden mélységben, csak hát gyakorlati bemutató nélkül ez tényleg csak egy szájcsépléssel ér fel. (Mondjuk az ipari-technológiai felhasználás nem érdekel annyira. :DDD)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#14799) westlake válasza Dyingsoul (#14798) üzenetére


westlake
félisten

Senki nem igérte, hogy nyárnál előbb kapunk bármilyen információt a Pascal kártyákról.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14800) füles_


füles_
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.