Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Abu85 válasza gbors (#13448) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amit ők csinálnak az sajnos nagyon terheli. A legtöbb particle rendszer a mai játékokban közelébe sincs annak, amit a Nitrous tud. Azért tértek át a GPGPU-ra, mert több modernebb hardver kezel több compute parancslistát, így nem csak a fő parancsprocesszoron lehet eljuttatni a compute parancsokat a GPU-ba. Emellett ennek az előnye még, hogy lehetőség van a compute pipeline-ok párhuzamos futtatására. Ez az új API-k másik újdonsága, így úrrá tudnak lenni számos korábbi limitáción. Most a legfőbb gondjuk a memória-sávszélesség, ugyanis amelyik szoftveres limitet ki lehetett ütni azt kiütötték, de eljutottak egy nehezen kezelhető hardveres limithez. Jelen formában a Nitrous teljesítményét a sávszél korlátozza.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13452) westlake válasza daveoff (#13438) üzenetére


westlake
félisten

1350$-ról beszélnek, nem 999$-ról. Én inkább a többet tartom valószínűnek.

#13450: Jóval több a shader. Az átalános stabilitás miatt alacsonyabb a GPU sebesség.

#13453: Ezt te sem gondolhatod komolyan. Tény, hogy egy GTX 980 570$, és a TITAN X nem tud annyival többet, amennyivel drágább. De megint csak egy flagship kártyáról beszélünk, ami nem az ár-érték arányról szól. Az NVIDIA semmilyen tekintetben nem jár rosszul.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13453) TTomax válasza westlake (#13452) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor 12Giga ide vagy oda, rájuk szárad...

Szerk:
Nekem inkább tdp limitnek tűnik... :) ez a kártya igy elsö blikkre szerintem simán képes lesz 450 W+ fogyira OCval...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13454) TTomax


TTomax
nagyúr

Viszont ahogy most nézegetem ,nincs olyan messze a 295X2-töl 1200on... :U Már csak az a kérdés viz alatt megy-e 1500at... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13455) smkb válasza daveoff (#13447) üzenetére


smkb
őstag

Nagyon egyszerűen. Ott vannak azok a szép diagramok amiken ott vannak az értékek. TITAN X / GTX 980 érték, és lőn, meg is van az előny. De úgy is számolhatjuk, hogy mivel a TITAN X a 100%, és pl a GTX980 a 75% akkor a TITAN X a GTX980-hoz képest 33% -al gyorsabb, és nem 25%-al, mivel nem a GTX980 a 100%-os alap.

A többeik is közben látom megírták, hogy kell ezt kimatekolni.

(#13456) daveoff válasza gbors (#13448) üzenetére


daveoff
veterán

Néztem a grafikonokat is, igaz én nem a ref 980-hoz hasonlítottam, mivel nekem és a többségnek nem az van, Titánból meg elvileg csak ref lesz. Gondolom Ti ahhoz hasonlítottátok, annál tényleg annyival gyorsabb, de akkor valószínűleg a Titan X is mindenféle limitbe ütközik, és egy jobb hűtéssel sokkal komolyabban menne.

Tehát...
3DMark11 GS
980 G1 18939
TITAN X 22903 +20,9%

3DMark Firestrike GS
980 G1 13916
TITAN X 17470 +25,5%

Most gyorsba lefuttattam én is a teszteket az MSI Gamig 980-al, 24/7-es beállításaimon, és bőven 10% alatt vana különbség a Titan X javára. Tudom nem mérvadó(de valamennyire mégis az), csak érdekességképpen mondom.....
3DMark11 GS
21252
3DMark Firestrike GS
16491

Ezért elkérni 1000, vagy 1350$-t.....vicc..... :(

(#13455) smkb: Ok, én is a táblázat alapján számoltam, és tisztában vagyok a matekkal hidd el. Csak nem a ref 980-hoz képest számoltam, az elsőre el is kerülte a szememet.... :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13457) kovsol válasza daveoff (#13456) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom mit vártál amúgy. Ez előre borítékolható volt. Előző titán se volt nagy eresztés a gtx 780-hoz képest. Itt a hangsúly azon van, hogy ez a legjobb, és annyit kérnek érte amennyit nem szégyellnek kb. És előre látom akik várják a nagy AMD megváltást ugyan így fognak koppanni majd.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13458) gainwardgs válasza Firestormhun (#13435) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hát ennél többet vártam én is ezt a szintet az új radeon simán hozni fogja, sőt

(#13459) westlake válasza gainwardgs (#13458) üzenetére


westlake
félisten

Gondolod? Maximum 450W-on, vízhűtéssel.
Egyébként meg augusztusig nem lesz AMD, így a legtöbb ember, aki ilyen kategóriás kártyát akar venni, az megveszi a TITAN X-et. Én sem várnék arra, hogy talán az AMD majd megváltja a világot. Mert nem fogja.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13460) -Solt-


-Solt-
veterán

Ha játékok alatt is meglesz a +30%, akkor az teljesen jó... aki ennél is többet várt, annak szerintem irreális volt az elképzelése.

A "jófejség" majd az lesz, amikor pár hónap múlva jön majd a 980Ti, ami kb ezt a szintet fogja hozni, és adják majd féláron... mint az első Titan után a 780...

(#13459) westlake: Mit augusztusig? Idén nem is lesz már... :U

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#13461) gbors válasza daveoff (#13456) üzenetére


gbors
nagyúr

na ja, azért a 35-40% annyira nem sok, hogy egy komolyabb overclock ne borítsa fel az erőviszonyokat. a tesztben van OC-s Titan X is, 15%-kal gyorsabb, ami nem is rossz, tekintve, hogy a 22%-os core órajel emelés mellé csak 6%-kal nőtt a memória sebessége. szerintem nincs thermal / power limit - azt meg majd ki kell deríteni, hogy mennyire lesz húzható. az ára meg annyi, amennyi - majd ha lesz neki versenytársa, akkor más lesz az ár is...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13462) daveoff válasza kovsol (#13457) üzenetére


daveoff
veterán

Az első Titan a 780 előtt jött ki, úgyhogy a "gyengébbik" kepler 680-hoz hasonlíts, arra már nem emlékszem nála mennyivel volt gyorsabb, de talán akkor is ekörül volt a különbség.

Most ugyanaz a történet látszik kibontakozni, mint anno a Titan -> 780 -> 290/290X -> 780Ti kártyák megjelenésével, és teljesítményével volt.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13463) westlake válasza -Solt- (#13460) üzenetére


westlake
félisten

Sosem fogják a 980 Ti-t 500$-ért adni. :U
Vagy te az 1350$ felére gondoltál?

Play nice!

(#13464) kovsol válasza daveoff (#13462) üzenetére


kovsol
titán

Az első titán tudtommal nem egy 100%-os GPU volt, míg a Titan X egy teljes értékű GPU, semmi nyirbálást nem kapott. Ez miatt más a leányzó fekvése szerintem.

May the Force be with you!

(#13465) -Solt- válasza westlake (#13463) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen... :) Abból indultam ki, hogy a GTX780 is kb a felébe került az első Titan-nak.

Ilyen értékű kártya esetében legalább 1 évig hagyni kéne 1 GPU-s csúcskártyának...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#13466) Jack@l válasza Abu85 (#13434) üzenetére


Jack@l
veterán

Még mindig nem látom miben hatákonyabb a hbm 4096 dróttal, mint egy gddr5 384 vagy 512-vel. Biztos jól viseli majd a 80-90 fokos meleget is a kupak alatt. Ha AMD ebbe belesül(szó szerint) akkor már lehet hívni a papot...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13467) gainwardgs válasza westlake (#13459) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hát szégyen lenne ha nem verne rá egy 25-30%-ot a 980-ra

(#13468) Jack@l válasza Firestormhun (#13435) üzenetére


Jack@l
veterán

Ez így nem túl combos.
Ha se duppla pontosság, se 4k-ra alkalmas kártyát nem adnak ki, elég kevés vevő lesz 1300 dodóért...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13469) Abu85 válasza Jack@l (#13466) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyobb sávszélesség, alacsonyabb késleltetés, kisebb fogyasztás, kisebb költség a NYÁK szempontjából.

Ha az AMD-nek nem fog működni, akkor az a Hynix számára baj, hiszen csupán egy cég visszajelzéseire tették fel az egész HBM jövőjét. Ha az AMD rossz visszajelzéseket adott, akkor hibás irányba fejlesztik a második és harmadik generációs HBM-et, tehát gyakorlatilag csúszni fog minden, esetleg a rendeléseket a többi cég visszamondja, és megpróbálják a HMC-vel, ami persze nem áll jobban, de több cég visszajelzései alapján fejleszti a Micron.

De amúgy ennek kicsi az esélye. Az AMD nem ma kezdte, mivel ők vállalták a vezetős szerepet a GDDR4 és a GDDR5 fejlesztésében is, és utóbbira máig építünk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13470) Jack@l válasza Abu85 (#13469) üzenetére


Jack@l
veterán

A sávszél oké, de milyen áron?
A többit meg sztem majd akkor ha már van kézzel fogható, mérhető kártya. Kétségem van velük kapcsolatban 1 ghz-en.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13471) Abu85 válasza Jack@l (#13470) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mit milyen áron? Jönnek a 8 TFLOPS-os teljesítményt megközelítő GPU-k, és ezeknek szükségük van legalább fél terabájt/s-os sávszélességre, de inkább többre. Mivel 1024 bites GDDR5-öt nagyon körülményes építeni egy olyan NYÁK-ra, mint amilyen a VGA-knak van, meg persze nagyon költséges is, így kellett valami új memória. A HBM látja el most ezt a szerepet. Ezzel nem kell kivezetni a NYÁK-ra a memóriabusz-t. Persze ott az interposer kérdése, ami távolról sem egyszerű, de a GlobalFoundries és a TSMC megoldása is jól működik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13472) Jack@l válasza Abu85 (#13471) üzenetére


Jack@l
veterán

Bizonyára nem olyan egyszrű a 4096 bites memóriavezérlő se(amit még mindig nehezemre esik elhinni), meg a csipek közti összekötés se megoldani, cserébe nyernek 33%+-t a memórián. Sokkal drágább lesz a csip is, tuti drágább megoldás mint a hagyományos ram + nyák, nagyobb a kockázat is az instabilitásra.
Gyártánál se lesz az hogy ha valami nem megy át a teszten akkor kicsréljük rajta a ramot, hanem kuka az egész kb.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13473) TTomax válasza Jack@l (#13472) üzenetére


TTomax
nagyúr

Arról nem beszélve,hogy leragadnak 4GB-on...azért az komoly hátrány....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13474) daveoff válasza TTomax (#13473) üzenetére


daveoff
veterán

VRAM mennyiségben eddig az AMD volt lépéselőnyben, most akkor a HBM-el ezt is elvesztik. És valljuk be, a vásárlók nagy része még mindig azt hiszi, hogy minél több "gigás" egy VGA, annál jobb....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13475) #Morcosmedve válasza daveoff (#13474) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó, de most FHD-n GTX 980-al 3800-ig elmegy a memória FC4 alatt, ha nem is írja ki teljesen jól a progi, akkor is azért necc 4GB sajnos.. a szuperAPI-kkal nem tudom mit javul a helyzet.

© asszongya'hogy

(#13476) Jack@l válasza TTomax (#13473) üzenetére


Jack@l
veterán

Pont ezen agyaltam, hogy a tokozásba 4 ramcsipnél több nem nagyon fér el emberi méretben... (2-2 megy a gpu két egymás melletti oldalára)

@daveoff: már most pedzegetik a 4 giga határát, és még a 4k be se indult

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13477) westlake válasza gainwardgs (#13467) üzenetére


westlake
félisten

Lehet, hogy teljesítményben meg fogja verni a GTX 980-at, de fogyasztásban és árban nem. Ha olcsóbb is lesz alapból az AMD kártyája, akkor az NVIDIA pillanatok alatt csökkenteni fogja a kártyák árait.

Play nice!

(#13478) Abu85 válasza #Morcosmedve (#13475) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A mostani gondok jelentős részét az adja, hogy túl drága puffert törölni DirectX 11 és OpenGL 4.x alatt. Egyszerűen inkább otthagyják a nem használt adatot, mert a törlés parancs 30-50 ms-ig tartó ellenőrzést is maga után vonhat. Ez gyakorlatilag mikroakadást fog jelenteni. A másik gond a streaming. A rossz törlési lehetőségek megakadályozzák a hatékony rendszerek felépítését.
Ha a low-level lehetőségekre gondolunk, akkor valószínűleg a legtöbb PC-s játék a Sniper Elite 3 streamingjét veszi majd át. Ott a memóriatörlés ingyenes, néha kell csupán a gyors defragmentáció után egy pointerkorrekció. A különböző VRAM kapacitás mellett a defragmentáció sűrűsége fog változni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13479) kovsol válasza westlake (#13477) üzenetére


kovsol
titán

Meg a GM204 gyártása is szerintem olcsóbb, mint az AMD új csúcskártyájáé lesz, így nagyobb a mozgástér árazásban.

May the Force be with you!

(#13480) TTomax válasza Abu85 (#13478) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,csak az alapvető probléma az,hogy a 390X-nek nem dx12-ön kell bizonyitania....Megint a szokásos "előremutató" kártyát kapjuk,ami a jelenben nem fog tudni érvényesülni...mire kell,addigra az nV kihoz megint valamit amivel radirozza a piacot.....mindig ugyanazokat a köröket futjuk,évek óta....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13481) schwartz válasza TTomax (#13480) üzenetére


schwartz
addikt

Az iden elvinni a koronat, barmi aron... Ahhoz pedig eleg egy ket DX12-es szintetikus benchmark ha megvan melle a kello marketing. Vagy par nagyobb cim a Win10 megjelenese utan amihez van uj API tamogatas. Vagy a Vulcan-al is domborithatnak valamit... Lenyeg, hogy a csapbol is az folyjon mennyire combos HBM-el az uj kartya majd a sok Pistike ennek tudataban kipengesse a sok 200 dolcsit valami kozepkategorias Radeonra. Muszaj feltornaszniuk 40-50%-ra a piaci reszesedest vagy lassan bezarhatjak a boltot. Nagy NV-s vagyok de most szurkolok nekik. :) Remelem a 390X akkorat ut majd mint anno a 9700Pro (imadtam azt a kartyat) A Titan X-et meg kenje a hajara az NV a GRID-el egyiutt... :DDD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#13482) gbors válasza schwartz (#13481) üzenetére


gbors
nagyúr

szerintem egy nagyobb cím is elég lenne (ld. anno Half Life 2), viszont a benchmarkokkal nem hiszem, hogy bármire mennek.
amúgy egyetértek, leszámítva a GRID-es dolgot - azt csak szépen csinálgassák, legyen minél több versenyző azon a vonalon is. 5-8 év múlva fogunk majd neki örülni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13483) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A low-level váltás eléggé gyors lesz. A Vulkan nagyjából augusztusban lesz elérhető, míg a DX12 ugye a Windows 10-zel októberben.
Ősszel szinte csak olyan AAA játék jön, ami valamelyiket vagy mindkettőt támogatja. Ideértve a patcheket is, amelyek a korábban megjelent játékokhoz jönnek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13484) daveoff válasza Abu85 (#13483) üzenetére


daveoff
veterán

SW: Battlefront már DX12-es lesz? Erről tudsz valamit?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13485) Abu85 válasza daveoff (#13484) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Johan Andersson mondta már, hogy ő és ezzel lényegében a Frostbite Team is a Vulkan API-t támogatja. Ez biztos. Aztán, hogy akarnak-e még DX12-t is az rajtuk áll. Nyilván nem lenne nagy meló, de nincs túl sok érv mellette, ha már a Vulkan adott. Még ha meg is írják, ami napok kérdése, akkor is effektíve megduplázza a leképzőkre levetített tesztelési időt, ami igazából nem hiányzik senkinek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13486) daveoff válasza Abu85 (#13485) üzenetére


daveoff
veterán

És a Vulcan csak AMD karikon megy? Mert azt el nem tudom képzelni, hogy a vásárlók nagy részét kizárnák egy ekkora névnél, mint a Battlefront.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13487) smkb válasza daveoff (#13486) üzenetére


smkb
őstag

Dehogy.... megy az NVidian is, mivel combosan résztvettek az api kialakításában.

(#13488) Abu85 válasza daveoff (#13486) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vulkan core specifikáció bármilyen modernebb hardveren üzemképes (Kepler+, Gen7.5+). Azt lehet tudni, hogy nagyjából az API függvények 90%-a ugyanaz, mint a Mantle, és a Mantle core-t eleve úgy építették fel, hogy több architektúrát is támogathasson. A kiterjesztések igényelnek GCN-t. De például az explicit bindless kiterjesztéshez jó a Kepler és a Maxwell is, mert emulálhatóvá tették a bekötést, így az NV írhat rá egy szoftveres implementációt. Szóval a programok futtathatósága széleskörűen támogatott.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13489) daveoff válasza Abu85 (#13488) üzenetére


daveoff
veterán

Ok, ez nem volt tiszta. :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13490) gbors válasza Abu85 (#13488) üzenetére


gbors
nagyúr

érdeklődéssel várjuk a teszteket :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13491) -Solt-


-Solt-
veterán

[link] :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#13492) TTomax válasza -Solt- (#13491) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mehhh....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13493) -Solt- válasza TTomax (#13492) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi az a mehhh? :)

www.smart-bus.hu

(#13494) ÁdiBá válasza daveoff (#13442) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Érdekes lesz a következő GTX ami lassabb lesz mint a Titan X vagy 10-15% al, lényegében egy húzott GTX980 hozni fogja a következő széria csúcsát?!
Miva? :U
Érdekes lesz.

Tényleg kellene már a szoftveres fejlesztés mert így aztán marha fölösleges egy millió tonna sávszélesség egy millió giga memóriával.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#13495) westlake válasza ÁdiBá (#13494) üzenetére


westlake
félisten

Miért, egy tuningolt GTX 780 nem hozta egy GTX 780 Ti szintjét. Ezt nem nevezném következö szériának. GTX 970, GTX 980, GTX 980 Ti, TITAN-X, nálam ez mind egy szériába tartozik.

#13496: A GM204, meg a GM200 ugyanaz a fejlesztés. Persze javítsatok ki, ha tévedek. Nyilván nem úgy értettem, hogy a 900-as széria nem más széria, mint a 700-as. Köszi, de tisztában vagyok a GPU-k elnevezésével. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13496) ÁdiBá válasza westlake (#13495) üzenetére


ÁdiBá
addikt

GK110 volt a GTX780/780Ti
GM204 GTX980/ GM200 GTX Titan 50% több kakóval mint egy GM204. Szerintem nem lehet egy kalap alá venni őket.
Látszik, hogy a hatalmas gpu egyetlen egy nagy hátránya az órajelek lesznek.
Bízom benne, hogy a GPU rendkívül jól húzható majd, és akkor elsöpör mindent a piacon.

GK110 / 7 széria GTX780/GTX780Ti/Titan
GM204 / 9 széria GTX970/980
GM200 / X széria Titan X / többi majd nyáron.

#13496 Azért nem értelek mert akkor a GTX 680 is egy kutya a 780 GTX el, kit érdekel hogy közel 40% a teljesítmény különbség a kettő között hiszen mind a kettő kepler.
Csúnya lenne a GTX980 egy kalap alá venni egy Titan X el....

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#13497) gbors válasza ÁdiBá (#13496) üzenetére


gbors
nagyúr

persze, hogy egykutya a 680 és a 780, ugyanannak az architektúrának két különböző chipje. az, hogy az nVidia piaci megfontolásokból új szériát nyitott ugyanazokra a chipekre építve, még nem jelenti azt, hogy a 700-as kártyák bármiben különböznének a 600-asoktól. ez volt a Ferminél, ez volt a Keplernél, és minden bizonnyal ez lesz a Maxwellnél is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13498) westlake válasza ÁdiBá (#13496) üzenetére


westlake
félisten

Ilyen alapon akkor nincs is olyan fogalom, hogy széria. Attól még, hogy a nevük nem ugyanolyan (GTX 980, TITAN-X) nem sorolnám őket két külön kategóriába (szériába). Nyilván nem egy ár és teljesítmény kategória, de most nem is erről van szó. Mindkettő Maxwell.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13499) daveoff válasza gbors (#13497) üzenetére


daveoff
veterán

Szerinted most is eljátsszák azt, amit a Keplerrel, hogy a 680 után még jött a Titan/780/780Ti/Titan Black, vagy most egyszerűen majd csak lesz egy 980Ti, és kész. Vagy jöhet még több kártya is a Maxwellből?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13500) kovsol válasza daveoff (#13499) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem amíg nem váltanak csíkszélességet addig nem tudják már tovább növelni a GPU méretét.

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.