Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) KisBundi


KisBundi
őstag

Jelenleg ez a 3db 4070 Ti kártyá van a birtokomban. Hétfőn jön Aorus 4070 Ti Elite. :C
Sajnos a nagy favorit MSI kiesett a borzalmas CW miatt. Egyelőre csak a TUF-ot tudtam még hozzá hasonlítani. Itt is jelen van a CW, de levett oldallappal is csak nagyon figyelve vehető észre, szóval eddig ez teljesen vállalható és egész kussban van. :K Holnap beleteszem még a GW Phantom GS-t is és irok pár sort a tapasztalatomról. Hétfőn vagy kedden megérkezik az új táp is (Seasonic Prime GX-850W), mert a jelenlegi Be Quiet Pure Power 600 már elég karcsú lehet. Akkor újra bedodom az összes kártyát egy tesztre, hogy a CW változik-e. :)

(#652) Sub-S válasza KisBundi (#651) üzenetére


Sub-S
senior tag

Az a konfigod mint ami az adatlapodon van?
5600X +4070 Ti mellett ugyan mire nem lenne elég a 600W?

(#653) Peace válasza Sub-S (#652) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezt én sem vágom.....

(#654) Peace válasza KisBundi (#651) üzenetére


Peace
nagyúr

Dead Space 2-t nézd meg menüben!!! :DDD Ott nagyon fincsi most a CW nekem MSI-vel vsync nélkül. :P

(#655) KAMELOT válasza KisBundi (#651) üzenetére


KAMELOT
titán

Gyűjtöd a kártyákat? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#656) KisBundi válasza Sub-S (#652) üzenetére


KisBundi
őstag

A teljes konfig fogyasztása olyan 550w körül van. Be Quiet táp kalkulátor már 750w-ot ajánlott hozzá. 5V és 3,3V-os ágon is már hataron vagyok vele, mert van még bőven fogyasztó a gépben. :) CPU upgrade is lesz hamarosan, mert munkára is hasznalom a gépet.

KAMELOT: Nem, csak próbalok egy CW mentes tipust kifogni. Ami jó lesz marad, a többi megy vissza. :)

[ Szerkesztve ]

(#657) koxx válasza KisBundi (#656) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt ugye tudod, hogy ezek a kalkulatorok lofszt nem ernek.

(#658) KisBundi válasza koxx (#657) üzenetére


KisBundi
őstag

Maradjunk annyiban, hogy ez a szakmám, így pontosan tudom miért nem elég a "600W". Nem csak CPU és VGA van a gépemben és a Be Quiet kalkulátora egy nagyon jó hozzávetőleges érteket ad. :K A tápom jelenlegi maximum teljesítménye 570W körül van folyamatosan és cúcsban tud 630-at. Ezek az értékek elfogadhatóak, de korant sem optimálisak mar egy olyan tápnak ami 90% felett dolgozik, nem beszélve, ha meglesz az új proci.

(#659) KAMELOT válasza KisBundi (#656) üzenetére


KAMELOT
titán

A tápnak jobb ha 50% megy. Nem termel hőt sem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#660) - = Zk = - válasza KisBundi (#658) üzenetére


- = Zk = -
félisten

érdekes ez az "oldal".. volt hozzá szerencsém korábban is... :K
jelenlegi gépemet, BF2042 alatt 540-550w-ra mutatja a konnektorba dugható kis "kütyüm".......
a BQ oldala nuku tuningra ír 580at.... (mondjuk nekem pöckölve van a cpu de nem egetrengetően)
ilyen elven mondhatnaánk korrektnek amiket mutatott, csak ugye egy mérés nem mérés :C :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#661) KisBundi válasza - = Zk = - (#660) üzenetére


KisBundi
őstag

Milyen tápot vegyek topikban olvass kicsit bele, hogy milyen szempontok alapján kell tápot választani. A hálózatból felvett áram nagyban függ attól, hogy a rendszer éppen mennyit követel a táptól és a táp épp milyen hatásfokkal üzemel. Másrészt a kalkuláció az adott komponenesek maximum azaz pillanatnyi teljesítmény igénye alapján számol, ami egy 5600X esetében bőven 100W felé mehet és a 4070 Ti is tud 330W körül kérni a táptól. :K

(#662) koxx válasza KisBundi (#661) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Uv-zva nem tudtam 205W fole vinni a 4070-et semmilyen benchmarkkal v jatekkal.

(#663) KisBundi válasza koxx (#662) üzenetére


KisBundi
őstag

Az uv már más tészta, de mivel az alaplap érzékelői becsaphatnak, így az a 205W is csak hozzávetőleges. Tranziens vagyis átmeneti teljesítményt sehol nem tudsz mérni pontosan csak külső műszerrel, ahol sokkal tisztább képet kapsz. Gamers Nexus csatornáján vizsgáltak egy TUF 4070 Ti-t és OC-val bizony még a 400W!!-ba is belenyalt a pillanatnyi energiaigény! ;) A gyártók nem véletlenül javasolják a nagyobb tápegységet, mert az altaluk közölt maximum áramigeny nem vonatkozik a csucsáramokra. Persze a tápgyartók megadják ezt az érteket mint pillanatnyi csúcsteljesitmény, de ez 10% körüli erték szokott lenni és csak rövid ideig tudják biztosítani károsodás nélkül. Szóval butaság úgy tápot választani, hogy simán a TDP-re hagyatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#664) arc82


arc82
tag

Gigabyte rtx 4070 ti aorus elite kártyáról van valakinek valami tapasztalata.Hőfok,zaj,choilwhine.

Üdv

(#665) KisBundi válasza arc82 (#664) üzenetére


KisBundi
őstag

Hétfőn érkezik ha minden igaz és akkor tudok majd véleményt mondani. :K Külföldi fórumok alapján a hűtése nagyon jó, de valamiért a gyári ventiprofil elég hangos. Természetesen egy manuális ventiprofil beállítás után ugyan azokat az eredményeket produkálta mint a Strix és ugyan olyan csendes volt. CW-t azt írják nincs, de így 3 különböző 4070 Ti kártya után azt merem mondani, hogy szinte mindegyiknél van, de van ahol megőrjít olyan hangos és van olyan, ahol oda kell a kártyához hajolni, hogy észrevedd.

(#666) arc82


arc82
tag

Kiváncsi leszek mi lesz a véleményed utána ha megjött és tesztelted.Palit gamerockon gondolkodtam még.Árban természetesen van cirka 30 ezer forint különbség.A giga mellett szól a 4 év garancia és a masszív felépítés a gamerocknak viszont az árra tünik jobbnak.

Üdv

(#667) koxx válasza arc82 (#666) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Allitolag a gamerock eleg jo lett csak iszonyat bazari kinezete van.

(#668) KAMELOT válasza KisBundi (#663) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan ezek végett ajánlott kicsit túlméretezni a tápot. Sokan centizgetnek meg spórolnak mikor a gép meg 1M körül van. :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#669) KisBundi válasza KAMELOT (#668) üzenetére


KisBundi
őstag

Mivel ez a szakmám és ezt csinálom, ezekkel tisztában vagyok, de sokan nincsenek tisztában vele, hogy miért kell nagyobb táp. Úgy gondolják, hogy overkill és, hogy nagyobb táp többet fogyaszt (van olyan eset mikor igen), de ha optimálisan van kiválasztva és egy kis utánajárással olyat tud választani, ahol a legjobb hatásfokkal üzemel a táp, azzal jót tesz a rendszernek és a rezsinek is. :)

(#670) KisBundi válasza koxx (#667) üzenetére


KisBundi
őstag

A gamerock az előző szériánál is jó volt, de tényleg rettentő "búcsús" kinézete van. :F

(#671) KAMELOT válasza KisBundi (#669) üzenetére


KAMELOT
titán

Mikor tápot választ valaki előtte jó lenne tájékozódni.
Ez az én tápom és látni hogy már 50W terhelésnél is 86% tud. [link]
Sokan meg be vannak tojva, hogy nem optimális a táp hatákonysága kis terhelésnél. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#672) KisBundi válasza Peace (#654) üzenetére


KisBundi
őstag

Elhiszem, de próbálj beállítani nVidia vezérlőpultban egy max fps-t. Ha 144Hz-es a monitorod, akkor felesleges ettől magasabb fps szám. :)

(#673) Celithrandi válasza Raidon (#650) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi, de akkor ugye jól értem, hogy csak ki lehet kapcsolni, állítani nem lehet.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#674) Peace válasza KisBundi (#672) üzenetére


Peace
nagyúr

Mondjuk ez nem egy rossz ötlet! Sose volt még ilyen bá**ó kártyám, amin maxinalizálni kellett volna az FPS-t. :))

(#675) Raidon válasza Celithrandi (#673) üzenetére


Raidon
őstag

Szerintem csak kikapcsolni lehet. A szín állításáról nem tudok semmit sem. Hivatalos oldal is csak sima static logo-nak írja. Ilyesmi felirat volt anno a Zotac 1070Ti-n is. Kikapcsolható sima fehér. Talán még fényerőt engedett állítani a szoftver.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#676) KisBundi válasza Peace (#674) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem is ez a legkomolyabb kártyám eddig csak a full részletesség miatt vettem meg QHD-ban, hogy ne nagyon kelljen kompromisszumot kötnöm. Jelenleg minden bőven 100fps felett futna rajta amivel játszom és nincs szükségem ilyen magas fps-re, így korlátoztam azt 90-ben, mert nem veszek észre különbséget 90 és 144 fps között. :K

(#677) Peace válasza KisBundi (#676) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem kompetitív lövöldéhez jól jön a 120. De single player RPG-khez tényleg felesleges. Ettől még jó érzés ennyivel futtatni. :DDD

(#678) Sub-S válasza KAMELOT (#671) üzenetére


Sub-S
senior tag

"50W terhelésnél is 86% tud" - ez az info hol van a linken?

(#679) KisBundi válasza Sub-S (#678) üzenetére


KisBundi
őstag

Valójában a grafikonról leolvasva inkább 120W-nál van 86% hatásfok és 50W-nál olyan 78-80%. :)

(#680) Sub-S válasza KisBundi (#679) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ezt - "Ez az én tápom és látni hogy már 50W terhelésnél is 86% tud." - inkább korrigáljuk arra, hogy azt látni, hogy 100W terhelésnél sem tud 86%-ot. :D

[ Szerkesztve ]

(#681) KisBundi válasza Sub-S (#680) üzenetére


KisBundi
őstag

Lehetne korrigálni igen, de ne akadj fent ezen. 100W-nál egy 1,2KW-os táp hatásfoka csak 80%, az azért egész jó. Tehát ha 100W-ot kér a géped valami egyszerű munka folyamán, az azt jelenti, hogy 80%-os hatásfokkal kb 120W-ot kér a konnektorból, az nem olyan vészes. De ha brutál CPU és VGA van benne ami kér 1000W-ot és ott 93% a hatásfoka a tápnak ekkor ez 1070W-ot fok kérni a konnektorból. :) Szóval érdemes a olyan tápot választani, ami legkevesebb veszteséggel üzemel akkor, mikor a rendszer a max teljesítményt kéri. :K

(#682) Sub-S válasza KisBundi (#681) üzenetére


Sub-S
senior tag

A mellékelt linken egyébként szerepelnek konkrétan a hatásfokok 40, 60, 80, 100 W-hoz, 74.89%, 80.73%, 84.12%, 85.45%.

Ehhez képest jött ez a "Ez az én tápom és látni hogy már 50W terhelésnél is 86% tud." - ezt nem tudtam így hova tenni.

A szépségéhez még az előtte lévő mondat is hozzátesz picit. "Mikor tápot választ valaki előtte jó lenne tájékozódni." :)

(#683) KisBundi válasza Sub-S (#682) üzenetére


KisBundi
őstag

Én csak működesi elvét vázoltam, teljesen pontos adatokat én sem néztem. A tájékozódás minden téren előnyt jelent. :)

(#684) ScomComputer válasza KisBundi (#683) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem lehet ezt a sok offot abbahagyni és átmenni a tápos topikba! Köszönöm ! :R

(#685) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ha valaki ki akarja próbálni..ezt a "resizebart" #9 olvassa el a hírt is..de elég rendesen hoz egy pár játékban ! :K
Dead Space Remake Callisto Protocol...stb..

(#686) KisBundi válasza ScomComputer (#684) üzenetére


KisBundi
őstag

Bocs, de ennek még köze van a kártyához, de befejeztem... :R

(#687) Źşë'


Źşë'
addikt

csatlakoznék a "klubhoz" egy "ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4070 Ti 12GB OC"- vel
msi afterburnerben hogy lehet h nincs "Show in On-Screen Display" sor? 4.6.4em van de a legújabb betával is ilyen volt

normál
nálam ilyen

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#688) omfgk válasza Źşë' (#687) üzenetére


omfgk
addikt

Rivatuner nincs feltéve.
Az kell az OSD-hez.

(#689) Peace válasza KisBundi (#672) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez hatalmas ötlet volt, köszi!!! :R :R :R Eszembe nem jutott volna....

(#690) KisBundi válasza Peace (#689) üzenetére


KisBundi
őstag

Örülök, hogy segíthettem. :C

(#691) - = Zk = - válasza Peace (#689) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mióta megvan a 144(OC165)Hz-es moncsim úgy használom :DDD
5+ éve kb?!...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#692) Peace válasza - = Zk = - (#691) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem tudtam, hogy tud ilyet az NV driver, de nem is volt szükséges, mert 2080S szenvedett sokszor a 60 FPS-ért is. :DDD :P De most így teljesen tovaszállt a CW nálam is, már géphez közel hajolva sincs semmi, úgyhogy ez tényleg fergeteges ötlet volt!

(#693) gainwardgs válasza Peace (#692) üzenetére


gainwardgs
addikt

Meg hát pl 144hz esetén 144 fps-nél többet úgysem tud megjeleniteni a monitor szóval felesleges kínozni a hardvert :K
Gsync-el meg mégjobb :K
Gsync on+driver vsync on+ 141 fps limit +ingame vsync off.
Egy álom olyan "sima" az élmény
Csak van olyan játék ami nem komazza a gsync-et :(((
Kép villogások stb.

(#694) Peace válasza gainwardgs (#693) üzenetére


Peace
nagyúr

Na olyannal szerencsére eddig még nem találkoztam. Freesync-es tv szerencsére nagyon szuperül együttműködik a G-sync-el. Miután 2 év elteltével a Samsung végre hajlandó volt működőképessé tenni ezen a modellen. :(((

(#695) KisBundi válasza gainwardgs (#693) üzenetére


KisBundi
őstag

Egy pár éve használom én is így. Monitor Gsync, de attól magasabb fps-t mint amit a monitor meg tud jeleníteni, nincs értelme. :K

(#696) gainwardgs válasza Peace (#694) üzenetére


gainwardgs
addikt

Sajnos world of tanks nem szereti a gsync-et nálam.
Töltő képernyőn villog a kép stb :(

(#697) Raidon válasza gainwardgs (#696) üzenetére


Raidon
őstag

Játékon belül kapcsold be a Vsync-et meg a tripla puffert úgy megszűnt nálam :K

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#698) Landon


Landon
őstag

Udv Urak!

4070Ti vasarlas elott allok es erdeklodni szeretnek, hogy mennyire erdemes valogatni a kulonbozo gyartok kozott, van e barmi kulonbseg minosegben / megbizhatosagban? Vagy felesleges rugozni a dolgon es erdemes a legjobb aru darabot valasztani? :) Eleg nagy szorast latok arakban. Egyelore ha csak az arat nezem akkor o nem tunik rossz valasztasnak: Inno3D Geforce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X X3.

Nyilvan orajelekben, hutesben lesz nemi szoras de engem inkabb olyan erdekelne ami nem kerul bele a marketing maszlagba. PCB kialakitas / komponensek minosege, ero ellatas minosege, hutes kialakitas es tenyleges minosege.

Koszonom a segitseget!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#699) gainwardgs válasza Raidon (#697) üzenetére


gainwardgs
addikt

Pont az a lényeg gsync-nél hogy driverből vsync on, játékon belül vsync Off :K

(#700) koxx válasza Landon (#698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sajnos egyik gyártó kártyájára sem lehet egyértelműen mondani, hogy azt vedd mert az a jó. Át kell nyálazni a teszteket. Bele lehet futni bármelyiknél hangosabb ventikbe vagy cw-be. A strix 100%, hogy nem éri meg a pénzét. Ár/érték talán most a legjobb a zotac trinity vagy a gainward reunion. 500k-ért 4070Ti-t venni meg baromság mert 50k-val megpluszolod és ott a 80-as széria ami azért gyorsabb.
Nekem a giga aorus elitje tetszik, de nem tudom milyen ill a zotac amp extreme kártyája tűnik még szintén jó vételnek a vaskosabb hűtés miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.