Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) shakti69 válasza gainwardgs (#1000) üzenetére


shakti69
tag

Hát ezt tudom. Mindenesetre nem lenne könnyű 5 apró különbséget találni a sima és a GS között, lehet, a bioson kívül nincs is semmi. :) Részemről azért a plusz 2-3% teljesítményért nem foglalkozom vele.

"Meg hát a név kötelez" :C

(#1002) PowerBuldog válasza shakti69 (#1001) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én olcsóbban vettem a GS-t mint a normál, így nem volt kérdés. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1003) shakti69 válasza PowerBuldog (#1002) üzenetére


shakti69
tag

Múlt hét végén már nem volt GS, de nem zavart. ;)

(#1004) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Mindig jön valami újdonság..."NVIDIA RTX Video Super Resolution is now available" :)
A driverben már benne van ! :K

(#1005) atom18 válasza gainwardgs (#1000) üzenetére


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy natív kábelt a gyári adott gigabyte helyett, de a következő történt, indult a gép minden rendben volt majd elindítottam egy játékot amivel mostanában játszom és 15perc után lefagyott a gépem de úgy hogy nem fogadott el semmit csak a kikapcsolást, (ilyet még soha nem csinált) majd onnantól fogva újraindításnál nincs kép se billentyű, egér csak kikapcsolni tudom, hiába várok és kapcsolom be újra ugyanez 3szor csináltam, de semmi. Amikor visszadugom amivel össze is volt kötve jó minden, ilyenkor mi a teendő? :F

(#1006) arpi6k válasza atom18 (#1005) üzenetére


arpi6k
addikt

A tápodhoz megfelelő kábelt vetted? Más kell a Seasonichoz, más a bequithet stb stb.

[ Szerkesztve ]

Intel & ATI

(#1007) atom18 válasza arpi6k (#1006) üzenetére


atom18
aktív tag

Úgy csináltattam, az illető azt mondta működnie kell pedig valami nem jó az biztos ilyet nem csinált még hogy lefagy és nincs kép meg ilyenek...

(#1008) PowerBuldog válasza atom18 (#1007) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ha a gyári kábellel megy rendesen akkor márpedig az utángyártott kábel készítőjénél kell panaszkodni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1009) atom18 válasza PowerBuldog (#1008) üzenetére


atom18
aktív tag

A Gigabyte-tól kapott kábellel amióta megvan nem csinált ilyet hogy nem indult el csak fekete képernyő olyat meg pláne nem hogy lefagyott játék közben. Ez a jelenség simán lehet a kábeltől?

(#1010) PowerBuldog válasza atom18 (#1009) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Valamennyi áramot kap a PCIe csatin keresztül is. Ha meg elkezded hajtani és nem jó a kábel akkor kaputt. Legalábbis én így gondolom.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1011) atom18 válasza PowerBuldog (#1010) üzenetére


atom18
aktív tag

Én nem értek az áramhoz de az tény eddig nem csinált ilyet és mióta visszacseréltem azóta sem...

(#1012) PowerBuldog válasza atom18 (#1011) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Akkor nem nagyon van min agyalni...

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1013) Q3sHHA


Q3sHHA
csendes tag

Sziasztok veteránok, őstagok, addikciósok !
Tegnap megérkezett a GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti AORUS ELITE kártyám ( végül nem a first shopos, bár már kosárban volt).
Valahogy bement egy 406mm hosszú elöl radiátorozható házba. (úgy néz ki mintha a kártyá tartozéka lenne minden más).
a videkártyát megfogó plusz keret viszont beleütközik az elülső radiátortartóba. Ha ebből a keretből egy 5 centit lecsípnék elveszik a garancia?

(#1014) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
Az "olcsóbb" kategóriában mik az ajánlott modellek 4070Ti-ből a tapasztalatok alapján? Manli Triple fan, Palit Gamerock Classic, Gainward Reunion vagy Zotac Trinity OC? :R

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1015) koxx válasza aginor (#1014) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A gw elég jó bár kicsit surrog a ventije. A palit is elvileg jó lett. Manlit én nem mernék venni.

(#1016) KisBundi válasza Q3sHHA (#1013) üzenetére


KisBundi
őstag

Elméletileg a tartozékok megléte nem garanciális feltétel. :U

(#1017) Q3sHHA


Q3sHHA
csendes tag

GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti AORUS ELITE out of box


[kép]
#1016 KisBundi Köszi az infót!

(#1018) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Lassan végre összeáll minden, hogy váltsak RTX4070Ti-re vagy 4080-ra (még nem döntöttem el), vettem gyorsabb procit, több ramot és nagyobb, gyárilag 12VHPWR kábellel rendelkező tápot is, a VGA hossza is elfér a házban szinte mindegyiké, viszont egy dologgal nem számoltam, mégpedig, hogy mennyire magasak ezek a VGA-k. Nekem most 5cm a 3070Ti és majdnem eléri az alaplapi chipset hűtését (kis venti délen). A 4070Ti meg legalább 62mm, így nem tudom, hogy a kis ventit elérné vajon az MSI MPG X570 Gamingen vagy elfér alatta? Gondolom el kellene férnie, hiszen máskülönben nem tervezik oda azt a második PCI-E csatlakozót. Szeretem ezt a lapot, így nem szívesen válnék meg tőle, főleg, hogy nem terveztem Ryzen 7000-re váltani, mert különben akkor feleslegesen vettem szinte mindent. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1019) koxx válasza Elmör (#1018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Epitsd be vertikalisan

(#1020) Elmör


Elmör
senior tag

Gondoltam rá, de ahhoz házat kellene cserélni. Egyébként közben ahogy nézegettem van olyan verizójú hűtés ami a vége felé inkább úgymond felfelé keskenyedik, ott tuti elférne alatta a venti. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1021) Maelephant válasza Q3sHHA (#1017) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szia,
ha esetleg a hozzáadott kombinált csatlakozóval használod a kártyát, megtennéd a kedvemért, hogy kipróbálod, a 3x8-ból csak kettőt bedugva elindul, működik-e? Sehol sem találtam erről infot a neten, aki nem az átalakítóval használja, az jellemzően natív 2x8 - 12VHPWR -rel hajtja meg.

(#1022) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Sziasztok,

Csatlakoztam a klubhoz egy Gainward Phantom Reunionnal, 12700KF társaságában. Nagyon megy a cucc! :K Pedig a procit, a léghűtés miatt, fixálnom kellett max. 135W-ban, mert ha a lap engedi neki, ami a torkán kifér, akkor 100 fokig is felment 1-1 mag (így, hogy fixáltam max. 75-ig megy fel). A DLSS3 k* jó, CP2077 FHD Qualityban, Psycho RT-vel 170-190 fps, miközben nem látom a natívhoz képest a különbséget. :C

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1023) Peace válasza Lord Myn (#1022) üzenetére


Peace
nagyúr

Azért remélem lesz kijelző upgrade legalább 1440p-re! ;)

(#1024) Maelephant válasza Lord Myn (#1022) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szia, nincs coil whine, illetve fura ventizaj? Több helyen olvastam panaszt erről.

(#1025) ScomComputer válasza Maelephant (#1024) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam is ilyen van 3db 32 colos 1440P monitor van rajta /100Hz--semmi baja nagyon jó kis vga...itt van 12 óra üzemidő UV 1v-2910mhz-el...ebben több óra game minden féle,,atomic heart/sniper elite 5/callisto protocol...stb...nem is hallom a ventit max 30% auton van a szabályzás..de a hwinfo mindet elmond... :K

[ Szerkesztve ]

(#1026) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Igy van belőve..a mivel minden a géppel indul, a hwinfo ilyenkor feldobja a max feszt 1.095-re vagy 1.085-re de fixen 1v-on megy játékok alatt...

[ Szerkesztve ]

(#1027) Q3sHHA válasza Maelephant (#1021) üzenetére


Q3sHHA
csendes tag

kipróbáltam, nem müködött!

(#1028) Maelephant válasza Q3sHHA (#1027) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Köszönöm, nagyon kedves tőled! Ezzel kb. legelső bizonyítékadó lettél netszerte (még a Redditet is széttúrtam bármi értelmes infoért, de ahogy írtam, legfeljebb annyit találtam, hogy custom/natív kétágú is elég (elég LEHET).

(#1029) Maelephant válasza ScomComputer (#1026) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Köszönöm neked is a segítséget! Szép AB beállítások, az UV mellé még egy kis RAM-tuning is megy.

(#1030) Peace válasza ScomComputer (#1026) üzenetére


Peace
nagyúr

Én 950 mV-ra állítottam a kártyát, de sose ellenőriztem. :DDD Afterburner-ben be van lőve, hogy Win startnál érvényesüljön a beállított érték. Vagy működik, vagy nem. :P

(#1031) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Sziasztok!
Csatlakozom egy GW 4070ti Phantom GS -el.
Egész pofás darab élőben. Jár mellé kitámasztó. Meg RGB vezérlő kábel is :)
Coil whine: 300 fps-ig teljes csend, 900 felett már hallható.

out of box

némi OC


3DMark alatt G- PUZ

feltekert hűtéssel, csak a pontok kedvéért

[ Szerkesztve ]

(#1032) Lord Myn válasza Peace (#1023) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egyelőre ez a gép kimerítette az éves keretet :), viszont 240Hz-es G-Sync-es a monitor, a második kijelző meg a 4K@60 TV és azt legalább annyira, ha nem többször használjuk játékra, mint a monitort.

#1024 Melephant: Fura ventizaj nincs, cw az van sajnos, de csak többszáz FPS-nél, szóval csak tesztek alatt kikapcsolt g-sync-nél.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1033) FragMaster válasza Pist@bácsi (#1031) üzenetére


FragMaster
addikt

Reunion, vagy a sima Phantom? A simáról szinte semmit nem találni a neten.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1034) NGC válasza ScomComputer (#794) üzenetére


NGC
tag

Én kipróbáltam a BF2042-nél felülírni a DLSS DLL 3.1.1-el, a játék elindul, da a videó beállításokban nem állítható a DLSS, még kikapcsolt DRS-nél sem 😂. Az eredetivel műkszik (4070Ti)

(#1035) Pist@bácsi válasza FragMaster (#1033) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Sima. Mármint Phantom GS

[ Szerkesztve ]

(#1036) koxx


koxx
MODERÁTOR


Megerkezett Misike, akkor batar dög, hogy vertikalban nem fert el. A szoftveres resze egy hajszallal jobb a guganal, itt legalabb tudom allitani a fenyeket.
Gaming bios, egyelore zart hazban 60 fok koruli gpu, cw-t eddig nem hallani. 250W korul kajal wot benchmark alatt. Egyelore csak out of box tesztelgettem.

[ Szerkesztve ]

(#1037) ScomComputer válasza koxx (#1036) üzenetére


ScomComputer
veterán

LOLóóó, és hun van a gagyibájt ? :D
Ezen nincs fényparádé,már nem is jó... :DDD

(#1038) koxx válasza ScomComputer (#1037) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

¯\_(ツ)_/¯

Viszont ez a suprim kazán, nem tudom, hogy ilyen batár hűtés és nyitott ház mellett mi a jó francért 65 fokos a gpu. Ventiket nem fogom emiatt 80%-on tekerni, biztos kéne valami értelmesebb uv. Mondjuk a napi 1,5 óra codot mellett kibírom ha fűt ha kussban van.
Ez a vízszintes beépítés sem tetszik túlzottan, sokkal körülményesebb a szerelés, ráadásul az a kitámasztó amit adtak hozzá annyira bazári hatást kelt annak ellenére, hogy tök igényesen megmunkált és full fém. Lehet tényleg a strix lenne a megoldás ami elférne vertikálban mert csak 63mm, cserébe hallgathatom a tücsökzenekart.

[ Szerkesztve ]

(#1039) ScomComputer válasza koxx (#1038) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én azt mondom, ne cseréld ezt le, egy ismerős is vett most strix-et, és neki is megy a CW,előtte GW fantom volt neki, de mivel asus setupja van legyen asus vga is,na most azért egy kicsikét ideges..mert a GW-nél nulla CW volt...vigyek neki másik tápot,oké de szerintem nem fog megszűnni... :)

(#1040) koxx válasza ScomComputer (#1039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Most, hogy már a sokadik 70Ti van nálam azt kell mondjam, hogy simán a gw reunion vagy egy palit elég. Ezek a fancy márkák igazán semmivel nem jobbak, max designban.

(#1041) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Fóliákat vedd le róla, mert nem tartozék
Becsomagolva nem lesz hűvösebb a kártya :R
Ja persze nem emiatt forró a kártya, de nem segíti elő a hőleadást ha be van fedve

[ Szerkesztve ]

(#1042) fahrii válasza koxx (#1038) üzenetére


fahrii
őstag

A suprim nem az alacsony hőfokokról, sokkal inkább a csendes működésről szól. Nagyon jól néz ki amúgy. :B

(#1043) gainwardgs válasza koxx (#1036) üzenetére


gainwardgs
addikt

Mennyit tol wot bench-ben :U

(#1044) koxx válasza gainwardgs (#1043) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

37500 out of box. 1440p ultra+rt

(#1045) koxx válasza fahrii (#1042) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na jó, de cseszhetem a csendes működést ha közben grillezhetek felette :DDD
Igen designban tényleg ütős lett, de meg is látszik sajnos az árcédulán.

[ Szerkesztve ]

(#1046) herion


herion
tag

Inno3D brutál CW hang.
Srác akivel együtt toljuk néha az R6-ot, övé ez a kártya. Érdekes, hogy az első héten (február végén vette) nem jelentkezett neki a cw, most a napokban kezdte el a cicergést. Bár azt mondja nem zavarja, mert az asztal alatt viszonylag zárt gépházban van a VGA, minden esetre elég durva hangja van :DDD

Who Let The Dogs Out?

(#1047) SkyTrancer válasza herion (#1046) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Ez most közvetlen közelről ilyen gondolom
Meg a hangból ítélve itt nagyon magas fps számok voltak
power limitet visszaveszi 50%-ra vagy fps korlátozás és biztos javul a helyzet

(#1048) herion válasza SkyTrancer (#1047) üzenetére


herion
tag

Persze, közel tette a mobilt a kártyához, úgy vette fel. Azt mondja messzebbről nem is nagyon hallani, főleg fejhallgatóban.
1440p-ben 200+ feletti FPS-nél készült a felvétel.
Csak érdekességképpen linkeltem a hangot, hogy megint egy újabb 4070Ti ami vlsz. tücsök volt előző életében :D Majd ügyeskedik valamit ha zavarja a cw.

Who Let The Dogs Out?

(#1049) Peace válasza herion (#1046) üzenetére


Peace
nagyúr

Az a baj a CW-vel nekem, hogy ha egyszer meghallottad a hangját, akkor utána még fejhallgatón keresztül is tudat alatt folyamat hallod játék közben. Többször leveszed a fejhallgatót és már nincs ott a hang, mert visszavetted az FPS-t, de odaképzeled. :DDD Az első hetekben amúgy nekem sem tűnt fel. De így hogy 60-ra korlátoztam az Atomic Heart-ot teljesen megszűnt. És ennél többre szerencsére nem is volt szükség ehhez a játékhoz. Majd előveszek újra Darktide/Siege/WZ 2.0 címeket és meglesem most mit művel 120-on. A 950 mV annyira nem változtatott semmin. És a tápcserében sem bízok, így azt sem erőltettem inkább. Nekem már az is nagy szó, ha single játékokban stabil 60 max grafikán és nincsenek bezuhanások meg mini szaggatások, mint szegény 2080S-el.

(#1050) aginor válasza koxx (#1045) üzenetére


aginor
addikt

Nem akarok kötekedni, de a 65° azért nem a világ vége. Az szerintem még tök hűvösnek mondható, vagyon messze van a grillezéstől.. :U

És köszönöm a korábbi választ! :R

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.