Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) pandras83 válasza petimbo (#1805) üzenetére


pandras83
senior tag

Itt az ideje elkezdeni! Nem b*szarni!

Cyberfuck Patchrunner

(#1952) - = Zk = - válasza Peace (#1937) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a riva okozott itt-ott anomáliákat.... fene érti... nem is használom.... pedig jólenne "monitorozni" ezt-azt ingame.... marad az nV beépítettje :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1953) Peace válasza - = Zk = - (#1952) üzenetére


Peace
nagyúr

NV féle nekem nem működik tavaly óta. Most nulláról feltettem ismét Afterburner+riva-t. Meglátjuk előjön-e ismét....... :(

(#1954) - = Zk = - válasza Peace (#1953) üzenetére


- = Zk = -
félisten

próbáltad riva nélkül?!

nekem az utolsó 2 nV frissítéssel eltünt a CC ikonja az óra mellől, maradt csak az Experience :C :DDD... kár

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1955) TiberiusX


TiberiusX
tag

RTX 4070Ti mellé elég egy Ryzen 5800X?
Vagy váltanom kéne másra?

(#1956) petimbo válasza TiberiusX (#1955) üzenetére


petimbo
tag

Bőven elég.

(#1957) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah megnéztem hogy hazaértem.
A graphics score is elmarad a szokásostól..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1958) s.bala31 válasza Sirandrish (#1957) üzenetére


s.bala31
őstag

A cpu pontszámnak is magasabbnak kellene lennie szerintem. Timespy cpu tesztben 5800x3D-nek kb 12000 pontot kéne hogy dobjon. Esetleg HWinfo képet is tudnál mellékelni?

[ Szerkesztve ]

(#1959) PowerBuldog válasza Sirandrish (#1957) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ja, nekem legutóbb Graphics Score 23 167-volt.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1960) Sirandrish válasza s.bala31 (#1958) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tessen parancsolni...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1961) rumkola válasza Sirandrish (#1960) üzenetére


rumkola
veterán

Olyan mintha a cpu eco módban lenne, max 65watton, de igazából még azt sem éri el. Alulfeszelés van vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#1962) Sirandrish válasza rumkola (#1961) üzenetére


Sirandrish
legenda

Most ráküldtem ezt a PBO2-t, de az előző képen anélkül ment..
Ezt amúgy hol látom, vagy hol tudom kikapcsolni, ha be van kapcsolva..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1963) rumkola válasza Sirandrish (#1962) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem volt a BIOS-ban ECO Mode, azt bekapcsolva 65watton járt a CPU a 105 helyett. Már nem AMD-m van, nem tudom megnézni. Az órajeleid jók, de olyan mintha vissza lenne fogva a fogysztás és ez miatt lassabb a proci.
A CPU teljes energiafogyasztásod 61,407 watt. Közben alaból 105, PBO-val meg 125ig is elmegy, így nyílván gyorsabb is. A timespyban van cpu teszt, mégsem ment fullon a procid.

[ Szerkesztve ]

(#1964) Sirandrish válasza rumkola (#1963) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez most PBO2 nélkül..


A fogyasztás majd 30W-t nőtt, ahogy a fokok is feljebb kúsztak vagy 20al, de a pontban nem látok érdemi változást..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1965) rumkola válasza Sirandrish (#1964) üzenetére


rumkola
veterán

Hát passz, lehet csak én gondolom túl.

(#1966) rumkola válasza Sirandrish (#1964) üzenetére


rumkola
veterán

Ez már cpu topikba való.

[ Szerkesztve ]

(#1967) Sirandrish válasza rumkola (#1966) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát akkor valami csak nem jó :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1968) s.bala31 válasza rumkola (#1961) üzenetére


s.bala31
őstag

Az lehet hogy a cpu-t valami visszafogja de attól függetlenül is a Graphicscore-nak szerintem magasabbnak kéne lenni, főleg hogy a VGA is ment 2800Mhz körül a pontszámok meg 20K a 23K helyett.

[ Szerkesztve ]

(#1969) rumkola válasza s.bala31 (#1968) üzenetére


rumkola
veterán

Igen, mindkét pontszám alacsonyabb mint kéne. Kb. -15%

[ Szerkesztve ]

(#1970) s.bala31 válasza Sirandrish (#1967) üzenetére


s.bala31
őstag

Legutóbb én azért kaptam alacsonyabb pontszámot Timespyban mert a rivatunerben bekapcsolva hagytam az fps korlátot. Banális hiba de esetleg nincs véletlenül nálad is bekapcsolva valahol fps korlát? (rivatunerben vagy nv controlpanelban)

[ Szerkesztve ]

(#1971) s.bala31 válasza Sirandrish (#1967) üzenetére


s.bala31
őstag

Esetleg még mielőtt a biosban kéne turkálni. Winben az energiagazdálkodási sémát átállíthatod teljesítménycentrikusra és azon belül a cpu-ét is 100%-ra.

(#1972) Sirandrish válasza s.bala31 (#1970) üzenetére


Sirandrish
legenda

NV Control panelben "ki" van kapcsolva, a Rivatunernél a Framerate limit meg a Frametime limit mellett is 0 szerepel. Gondolom az lenne a korlátlan..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1973) Sirandrish válasza s.bala31 (#1971) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megcsináltam...nem segített :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1974) s.bala31 válasza Sirandrish (#1973) üzenetére


s.bala31
őstag

Akkor passz. Pár reddites fórumba most beleolvasva azt láttam hogy van akinek a ramok nem mentek csak 2133Mhz-en vagy a PBO-t piszkálták, bios frissítés és megjavult. Ryzen topikban biztos többet tudnak segíteni szerintem ott is kérdezz rá mi lehet az oka.

[ Szerkesztve ]

(#1975) koxx


koxx
MODERÁTOR

Erdekes allat ez a 4070
Wot bench alatt koppra annyit megy uv-zva mint a 3080, 140W fogyi es 60 fok mellett ami vegulis nemrossz, de erezhetoen sokkal gyengebb a 70Ti-nel.
Raadasul ebbol mar nagyon sokmindent kisporolhattak mert amig a suprim 2kg+ addig ez 1200g.

(#1976) arpi6k válasza Sirandrish (#1973) üzenetére


arpi6k
addikt

Szia! Nem tudom milyen lapod van, de ha asus, akkor ezt mindenképpen állítsad be (negativ curve) 5800x3d mellé. Amíg nem állítottam be addig nálam is kevéske volt, utána viszont megtáltosodott. Amolyan UV-nek lehet értelmezni. (MSI lapoknál Combo strike néven fut)

[ Szerkesztve ]

Intel & ATI

(#1977) IzI


IzI
senior tag

Hi

Szeretnék segítséget kérni.
Most lesz először Nvidia kártyám, azon belül 4070 Asus dual.
Uv és egyéb állításokat hol a legegyszerűbb?
Kb meddig lehet uv-ni,kinek mennyi? Húzni egyelőre nem akarom.

(#1978) koxx válasza IzI (#1977) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Msi ab, ki kell tapasztalni. Youtubeon van fent kismillio video.

(#1979) IzI válasza koxx (#1978) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi

(#1980) Sirandrish válasza arpi6k (#1976) üzenetére


Sirandrish
legenda

ASrock X470 taichi

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1981) Pug válasza koxx (#1975) üzenetére


Pug
veterán

Wot bench-et mekkora felbontason es milyen beallitasokkal nezted?

(#1982) - = Zk = - válasza koxx (#1975) üzenetére


- = Zk = -
félisten

eredményeid volnának...? csakhogy hasonlíthassam a 2080ti.hez..
ha nem annyira cpu függő a program

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1983) rumkola válasza IzI (#1977) üzenetére


rumkola
veterán

sima 4070-et nem kell UV-zni

(#1984) koxx válasza - = Zk = - (#1982) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2560x1440 minden fullon, RT on. 28300 pont 4700-on hajtott 9900K-val. A 70Ti 36 ezer korul megy, a 4080 44ezer.

(#1985) Pug válasza koxx (#1984) üzenetére


Pug
veterán

A 4070Ti-nek az eredménye nem rossz. :K
Nálam ezekkel a beállításokkal a 7900XT alapon 40K, OC-zve 42K.

(#1986) - = Zk = - válasza koxx (#1984) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meglesem :R
5ön hajtott 9900K+pár % 80Ti gpu tuning

szerk.
20k alatt... (nemtudom, számít-e, hogy 120ra lőttem az FPS-t )

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1987) zebra_hun válasza koxx (#1984) üzenetére


zebra_hun
addikt

36e a 70ti? Egy 3080-as x8-ban hajtva ad 36 ezret.
Többre számítottam kicsivel.

(#1988) koxx válasza Pug (#1985) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

37600 volt a legmagasabb amit ki tudtam hozni a 70Ti-ból. 3080-nal pedig 30028. De én nem vagyok nagy oc vagy egyéb mágus.
Ez a 4070 amúgy nem lenne egy rossz vga ha az ára még alacsonyabb lenne, de jövőbeli gamékra fhd felett karcsú lesz.
Ja hát 7900XT ennél jóval erősebb. Cod alá mondjuk nekem inkább épphogy amd kártya kéne nem nv...

zebra_hun: igen uv-zva. Nálam a 3080Ti ment 34ezer körül, de tuningot nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1989) Pug válasza koxx (#1988) üzenetére


Pug
veterán

Teljesen jo kartya a 4070, csak az ara pofatlan, szerintem.
A 4070Ti-nek meg az ara is okes lehetne, ha nem 12GB VRAM lenne rajta, nalam ez volt a kizarok ok a 4070Ti eseteben.

(#1990) zebra_hun válasza koxx (#1988) üzenetére


zebra_hun
addikt

Minden mérést köszi, csak néha vakarom a fejem :DD
Még hessegetem a gondolatot. 1440-ben ugyan jó lenne egy 40xx, de a régivel sem vagyok elégedetlen.
Forza 5 az egyetlen, ahol nincs stabil 144 fps-em.

(#1991) - = Zk = - válasza zebra_hun (#1987) üzenetére


- = Zk = -
félisten

36e a 70ti? Egy 3080-as x8-ban hajtva ad 36 ezret.
Többre számítottam kicsivel.

lehet az alapon hajtott 9900k ennyit présel ki belőle?! :U

koxx
20k alatt... pedig ment ez több pontot is a múltban... érdekes... lehet a cpu tuningom xar

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1992) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#1991) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, meglett... 120as fps lock volt a gépen.... :B
24484 a hegyezett 9900K+hegyezett 2080Ti eredménye....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1993) zebra_hun válasza - = Zk = - (#1991) üzenetére


zebra_hun
addikt

Egyébként jól látod, mindig kell először cpu fps-t mérni.
Akkor megtudjuk hogy maga a cpu mennyire képes.
Átdobsz mindent 720p low-ra, így a gpu nem fogja vissza az fps-eket. Ez lesz a cpu fps.
Proci tuningoknál mindig 720 low-ban mérünk, aztán hogy ki, milyen vga-t tesz majd alá, az más téma.
Az, ha a cpu már nem tud adni frame-t, az baj. Lehet akkor 4090ti-t is odatenni, akkor se lesz több fps, mert az elején megakad.
9900k megpiszkálva még a mai napig adja amit kell. 144 fps-ig hibátlan, 240 fps-re már az új címekben nem épp jeles.

(#1994) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Ryzen 7 5800x mellé gondolkodom egy RTX 4070 megvételén. A 12 GB VRAM miatt picit aggódom, ugyanakkor nekem nagyon tetszik az RT, és a DLSS is jobban, mint az FSR. Jelenleg egy FSP Aurum Gold 500w-os tápot használok. Ez elég lehet az RTX 4070-hez, vagy mindenképp tápot is kell cserélnem? Jelenleg 2060 super-t használok.

Köszi!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#1995) - = Zk = - válasza zebra_hun (#1993) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, ezt nézem majd meg én is... 9900K mellé a 4070Ti 1440p-re...

nekem elég, ha a 120-144et kihozza magából ez a kombó, kompromisszum mentesen

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1996) csaba951 válasza kNG (#1994) üzenetére


csaba951
veterán

Nagyjából hasonló fogysztása van a két kártyának. Ha a mostanival nincs táp gondod, akkor nyugodt lehetsz, az újjal is menni fog.

(#1997) kNG válasza csaba951 (#1996) üzenetére


kNG
senior tag

Köszönöm szépen, ez megnyugtató! :R Még töröm a fejem hogy ebbe az irányba induljak, vagy lépjek egy nagyot (csere 1000w-s tápra és 7900XT-re).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#1998) koxx válasza - = Zk = - (#1995) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem megéri hozzárakni a manit és inkább a Ti irányába mozdulni. Hacsak nem jön egy masszív áresés.

(#1999) Warzoz válasza koxx (#1998) üzenetére


Warzoz
senior tag

A teljesítménykülönbség megér kb 100e pénzt?

(#2000) koxx válasza Warzoz (#1999) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fhd eseten nem, de afelett sajnos muszaj. Kb annyival dragabb mint amennyivel gyorsabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.