Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Nite válasza Mans20 (#1550) üzenetére


Nite
őstag

na ez a tablazat jo lenne, ha komolyabb valtozatok is szerepelnenek benne, de ezek mind beleposzintuek!

viszont ha a ventus 3X zajszintje a dual homersekletevel tarsulna, az egy egesz turheto valtozat lenne, amennyiben itt es most szabad pusztan adatok alapjan tajekozodni

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#1552) Mans20 válasza Nite (#1551) üzenetére


Mans20
addikt

Itt van.

(#1553) Nite válasza Mans20 (#1552) üzenetére


Nite
őstag

koszonom, csak jo lett az a TUF ;]

Paid my dues!

(#1554) s.Oliv3r válasza Nite (#1549) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nekem nem volt, és nem is kell...gagyi.:Cnyugi, én értem mire gondoltál. A tuf és a strix nyilván jobb, minőségibb. A többieknek meg rossz napja van, biztos az idő miatt.:DD

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#1555) yarsley válasza Mans20 (#1552) üzenetére


yarsley
aktív tag

Azt a 25dB-s mindenseget neki, kb az egyik leghalkabb sorozat

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1556) Nite válasza yarsley (#1555) üzenetére


Nite
őstag

igen, csak kozben 67 fok a gpu, a TUF meg 61 fokon tartja 23dB-el

Paid my dues!

(#1557) yarsley válasza Nite (#1556) üzenetére


yarsley
aktív tag

>igen, csak kozben 67 fok a gpu
És a 67 fok miótta probléma? Tudtommal 80 alatt bármilyen érték nem fogja kinyírni a kártyát hosszú távon se.

23 és a 25dB olyan halk hogy komolyan kell majd proci hűtőt meg tápot keresni, ami ennel kevesbé zajosabb... Kb halláshataron dolgoznak. Itt is minden ami 30dB alatt van az iszonyatosan csendes, kb egy városi alapzaj zárt ablakon belul hangosabb.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1558) koxx válasza yarsley (#1557) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Befuti a hazat, minden melegebb igy a ventik is hangosabbak. Engem frusztral ha 60 fok fole megy.

(#1559) Sundesz válasza Nite (#1556) üzenetére


Sundesz
őstag

50 ezerrel több a TUF, tehát kb. 20%-os felára van. Ér annyit? Én is halk mániás vagyok, TUF 3070-et vettem anno emiatt (mondjuk UV-val igazán halk az is nálam), volt régen Dual GTX 1660 Superem és RX 5700-am is és tényleg egyszerű és hangos volt (kb. mint egy Gainward Ghost). De gondolj bele abba, hogy a TUF ótvar fos kategória volt az RTX 30-as széria előtt (Dual-nál is rosszabb), és most meg az egyik legjobb lett. A Dual nem fejlődhetett? A ventilátor szerintem meg pont ugyanaz mindegyikben (ránézésre).

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#1560) xtremist válasza koxx (#1558) üzenetére


xtremist
senior tag

A termelt hőmennyisége mindegyiknek ugyanannyi, ha egyforma tdp-jű kártyák egyforma terhelésen, úgyhogy nem fűti fel jobban attól, hogy magasabb a hőmérséklete. A magasabb működési hőmérséklet pont attól van, hogy kevesebb hő van róla elvezetve a külvilágba.

(#1561) csaba951 válasza Nite (#1556) üzenetére


csaba951
veterán

262 ezer vs 320 ezer. Ennyi pénzért legyen is jobb! :DDD
Egyébként a Dual Quiet-et hasonlítod össze a TUF Performence-el, ami nyilván nem fair.

Az Asus Dual RTX 4070 a 2 ventilátoros változatok közül az eddigi legjobb. Ideális azoknak akiknek a 3 ventilátoros változatok már nem férnek be a házba. Van benne anyag rendesen, a kártya meg amúgy is viszonylag kis fogyasztású. Szerintem ideális azoknak akik "olcsón" szeretnék megúszni a vga váltást.

(#1562) Nite válasza csaba951 (#1561) üzenetére


Nite
őstag

elnezted, direkt a ket zarojel nekuli erteket hasonlitottam ossze a felreertesek elkerulese erdekeben!

Paid my dues!

(#1563) yarsley válasza koxx (#1558) üzenetére


yarsley
aktív tag

Azt ugye vágod hogy az összes 4070-es (ami nincs OC-zva, tehát ugyan akkora feszültségen megy) ugyan annyi energiát vesz fel és ad le a házban?
Ezen csak a bowler típusú hűtés változtatna ami a házból szívja be a levegőt és a házon kívül fújja ki, de szerintem ezek a kártyák közül egyik sem ilyen megoldás.

[ Szerkesztve ]

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1564) koxx


koxx
MODERÁTOR

Na ahogy nézem lesz Strix 4070 is.

(#1565) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Cyberpunk alatt próbálta már valaki 70Ti-vel az overdrive módot?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1566) ScomComputer válasza PowerBuldog (#1565) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem ,senki nem merte még, bekapcsolni...#117185 :DDD

(#1567) gainwardgs válasza PowerBuldog (#1565) üzenetére


gainwardgs
addikt

Próbáltam, 1080p-ben minden max.
Dlss3 sajnos kell hozzá, anélkül városon kívül még csak-csak megvan az átlagos 70-75fps, de ahogy beérsz a városba bezuhan 45 környékére :K
Dlss3-al simán játszható :K

(#1568) csaba951 válasza Nite (#1562) üzenetére


csaba951
veterán

Mondom, hogy benézted! Az egyiknél a zárójeles a performance mode, a másiknál meg nem. :DDD

(#1569) Nite válasza csaba951 (#1568) üzenetére


Nite
őstag

tisztaban vagyok vele! arra probaltam ravilagitani hogy a TUF hutese a csendesebb fan profillal is sokkal hatekonyabb!

Paid my dues!

(#1570) Sub-S válasza csaba951 (#1568) üzenetére


Sub-S
senior tag

Amúgy te nézted be először, csak ezen Nite összezavarodott aztán össze-vissza beszélt már később. :D

(#1571) Nite válasza Sub-S (#1570) üzenetére


Nite
őstag

mit beszeltem ossze vissza? :F

"elnezted, direkt a ket zarojel nekuli erteket hasonlitottam ossze a felreertesek elkerulese erdekeben!"

a TUF "quiet" modjanak a boost orajele egyezik meg a DUAL "perf" modjanak a boost orajelevel, amennyiben lehet hinni a leirasnak! kulonbozo orajeleken ertelmetlen lenne osszehasonlitani oket!

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#1572) Sub-S válasza Nite (#1571) üzenetére


Sub-S
senior tag

yarsley:
"Azt a 25dB-s mindenseget neki, kb az egyik leghalkabb sorozat" - (Dual zárójeles érték(quiet))

Nite:
"igen, csak kozben 67 fok a gpu, a TUF meg 61 fokon tartja 23dB-el"
(Dual zárójeles érték(quiet), TUF zárójel nélküli értékek)

Nite:
"direkt a ket zarojel nekuli erteket hasonlitottam ossze"

[ Szerkesztve ]

(#1573) Nite válasza Sub-S (#1572) üzenetére


Nite
őstag

jogos, az egyikuknek a ket egyforma bios profilt neztem ossze, a masikuknak meg a ket egyforma orajelet! koszi, hogy szoltal, erre mar nem is emlekeztem, azt hittem ugyanannak a kolleganak beszeltem ket kulonbozo dologrol!

Paid my dues!

(#1574) BerserkGuts válasza Nite (#1535) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:C nice hozzáállás pedig nincs okod rá teljesítményben és hűtésben se marad el senkitől ez nem 80-as kártya 300+Wattal hogy annyira kelljen neki a hűtés
Szerintem legközelebb tájékozódj mielőtt előítéletesen válaszolsz.


12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1575) Nite válasza BerserkGuts (#1574) üzenetére


Nite
őstag

szubjektiv a hutes! van akinek nem erdekes hogy olyan csendes legyen mint amennyire nekem kellene, ez ilyen! van akit a CW sem zavar, engem igen!

annyi a kulonbseg koztunk hogy szerintetek a DUAL egy kivalo kartya es minden annal magasabb kategoria meg annal is kivalobb, szerintem pedig a STRIX egy kivalo kartya, a TUF egy jo kartya, a DUAL meg gagyi!

biztosan allitom hogy a nevezektan mogott a kulonbsegek sulyozasa nagyjabol megegyezik!

egyebkent tajekozodtam, de te nem! kollega linkelt tablazatot, szemmel lathato a kulonbseg a TUF javara, sot, sajat kavarodasombol ket kulonbozo szempont alapjan is hasonlitgattam oket!

egyebkent bevallom, en mar azt sem ertem mi a problema! tudom hogy a gagyizassal szemelyesen sertettem meg kollegakat, de azt a hibamat mar orakkal ezelott korrigaltam!

azzal pedig nyilvan mindenki tisztaban van hogy a ket valtozat nem egy kategoria, nyilvan ezert van felar is, amit en hajlando vagyok megfizetni!

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#1576) Sundesz válasza Nite (#1575) üzenetére


Sundesz
őstag

Egyébként korábban az ASUS nem küldött Dual kártyákat a nagyobb oldalaknak tesztelni, ez is jelenthet valamit. Ahogy a Tuf is javult úgy a Dual is javulhatott (és úgy néz ki javult is). MSI Ventus is fejlődött az RTX 20-ról 30-ra váltásnál.

Hörcsög Powa'

(#1577) Nite válasza Sundesz (#1576) üzenetére


Nite
őstag

ha ez igy lesz, orommel veszem! nyilvan eloiteletes vagyok a korabbi szeriak miatt, ezt nem tagadom! a 30-as TUF szintje ha megvan, barmilyen kartyatol, az nekem okes!

Paid my dues!

(#1578) csaba951 válasza Nite (#1575) üzenetére


csaba951
veterán

Ennek fényében szívesen meghallgatom a véleményed a Gainward RTX 4070 Ghost kártyáról.

#1576 Sundesz
Dual - én arra tudok gondolni, hogy az Asus eredetileg ezt egy drágább árra (700-730 USD) pozicionálta, ennek megfelelően egy jobb (drágább) hűtést terveztek rá. Ha előre tudták volna, hogy ez 630 USD körül lesz, akkor egy gyengébb (olcsóbb) hűtőt tettek volna rá ők is. Ha tényleg így van, akkor simán lehet, hogy ez a kezdő szállítmány volt az utolsó, és inkább csak a drágább kártyákat gyártják. Vagy a következő szállítmány már nem Nvidia MSRP ár körül lesz kapható, hanem jóval drágábban. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1579) Vigneau válasza csaba951 (#1578) üzenetére


Vigneau
félisten

Esetleg marad az ár, csak kiadják V2 verzióban, egyszerűbb hűtővel szerelten. 🤔

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1580) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Picit megkergettem :DDD

(#1581) Nite válasza csaba951 (#1578) üzenetére


Nite
őstag

igazabol a GW-t minden kategoriaban az ASUS ala soroltam be eddig, de szemelyes tapasztalatom csak Phoenix-el van, 30-as sorozatbol, abbol "nekem" jobb a TUF!

a Ghost-ot a DUAL-al tekintem egy szintnek, viszont ha a DUAL tenyleg akkorat ugrott minosegben ahogy a kollegak mondjak, akkor valoszinuleg joval elmarad attol is!

persze elofordulhat, hogy a 40-es szeriabol tobb gyarto is hozott minosegi javulast akar tobb kategoriaban is, en csak azt remelem, hogy rosszabb nem lett egyik sem!

Paid my dues!

(#1582) BeZol


BeZol
őstag

Gigabyte Windforce OC RTX 4070
(legolcsóbb 3ventis volt Alza-ban szállítással 264k-ért)

26,5fokos szobában mérve.

3dMark Speed Way - gyárilag

Hőfok első blikkre csúnya, de 0rpm-es a kártya, ezért a bench első pár másodpercében nem is ment a venti csak miután elszálltak a hőfokok, a max értékek ekkor keletkeztek, ezért jegyzeteltem a kép gpu-z részéhez az átlag hőfokokat amire utána beállt.

3dMark Speed Way - tuningolva fix 2000rpm-el
(még pont oké hangerő, mert ezek pici ventik és nem csapnak akkora zajt)

Magasabb pontszámot magasabb powerlimittel tudnék csak elérni (4678 pontos a világranglista 1. mikor utoljára néztem :U ), mert a memóriának ugyan ennél a példánynál ez a teteje, de a gpu bírna többet is, mert 970mV 2835MHz körül van folyamatosan TDP-limit miatt (és egyébként 1100mV-ig mehetne a fesz!), de ugye a növelt memória-órajel is a TDP-keretet emészti fel.

#########################################################

Hogwart's Legacy-ban próbáltam (2560x1440 felbontáson), 184W fogyi, ebben a meleg 26,5 fokos szobában 1650rpm-en tartja a fordulatszámot.
Ahol a 3060 Ti-ommal 55fps környéke volt (100% gpu usage),
a 4070-essel 82fps (91% gpu usage), egy 4080-assal pedig 122fps (80% gpu-usage).
(fix 4GHz-en használom az 5950X-emet, ezért nem 100% a gpu-usage)
DLSS 3-at rákapcsolva dupla fps és -15W fogyi :U (gpu-usage ugyanaz marad)

Alapvetően ez 3 kisebb venti ezért nincs akkora hangereje, mint egy 3 nagyventis típusnak.

0 RGB, még a Gigabyte logó sem világít :)

1x8pin, és nem a csoda 16pines csati!

Szerintem ez a pont elég hűtés ehhez fogyasztáshoz, szépen teszi a dolgát normális hangerő mellett normális hőfokokkal.

#########################################################

Kíváncsiságból vettem egy Gainward Ghost 2ventis legalja hűtéses példányt is, ha megérkezik lemérem azt is és akkor mindenkinek lesz kiindulópontja a legolcsóbb 2ventis és legolcsóbb 3ventis példány alapján.

Tippre a 2ventis hangos lesz és alulfeszelve lesz csak értelmes hangereje :U
A kérdés az lesz, hogy ez vajon mekkora teljesítményveszteséggel jár majd.

(#1583) modflow


modflow
veterán

Egy ilyet tervezek vásárolni a jövőben:
MSI GeForce RTX4070 Gaming X Trio

A PC-t év TV-n HDMI-n át használom. Az RTX 30xx-al megjártam, mert azokkal valami széria probléma volt és amikor bejelentkezett az ember a windowsba, a kép szétesett és vége volt az egésznek, használhatatlan volt.

Nem szeretnék újra belefutni ebbe.
Tudna valaki pontosan mi volt annak a hibának a neve, amit itt fent leírtam?

Ez a hiba RTX 4070-nél megoldódott már?

(#1584) rumkola válasza modflow (#1583) üzenetére


rumkola
veterán

4db 30-as vga-t használtam tv-vel,egyiknek sem volt ilyen gondja.

(#1585) modflow válasza rumkola (#1584) üzenetére


modflow
veterán

Viccelsz? :Y
Külön topik van arról, hogy szenvednek az emberek ezzel a problémával és csak valami ősrégi vga driverrel van kép.

Bár lehet TV specifikus, Sony XR szériának van külön topikja. És nekem is Sony XR X93J-m van.

Anno vettem egy itteni PH-s f***tól egy Gigabite Rtx 3070Ti-ot és windowsba belépve nem volt kép csak vízszintes csíkok milliói, ha HDMI 2.1-ben volt.
HDMI 2.0-án ugyan volt kép, de ott meg nincs 120 Hz.

(#1586) Peace válasza modflow (#1585) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem hinném, hogy RTX 3***-as széria hiba lenne, hanem inkább tv.

(#1587) IzI


IzI
senior tag

Pár napja még 4070 ellen voltam,de lehet elcsábulok és jó lesz fullhd-ra :D
Gianward panther és phoenix között annyi a különbség,hogy a panther rgb mentes,másik meg nem,kialakítás és teljesítménybe megegyező?

(#1588) rumkola


rumkola
veterán

4070 Ti elképesztő, Dying Light 2:
2K, minden max, raytracing on, frame generation on. Passzív. :P

(#1589) KAMELOT válasza gainwardgs (#1580) üzenetére


KAMELOT
titán

Gpuz, cpuz, HWINFO hol van?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1590) pandras83


pandras83
senior tag

tegnap hoztam haza ezt a 4070 Ventus X3-at. 1080p 144hz-en R5 5600 mellett jól küldi eddig.

A 1070 Quicksilverben azért több vas van, de így sem panaszkodom. Zárt házban 68fok volt a max, 1600rpm-en, 2805 Mhz boost mellett. (2775 inkább a jellemző)

Ajánlott vétel annak, akit hozzám hasonlóan kevésbé vonzanak a túltolt designnal épített ledes kártyák. Pure performance, no bullshit.

CP2077, RDR2 kifogástalanul fut. A CP Path Tracing + frame generation 1080p-ben is brutálisan fest, a light input lagot leszámítva. Psycho RT + Frame gen már sokkal simább, vállalhatóbbak az intenzív tűzharcok is.
Ha kérdés van vagy bench kell, szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#1591) gainwardgs válasza KAMELOT (#1589) üzenetére


gainwardgs
addikt

4070ti @ 3ghz
13600k @ P55 E42

(#1592) modflow válasza pandras83 (#1590) üzenetére


modflow
veterán

Hol vetted és mennyiért?

A MSI GeForce RTX4070 Gaming X Trio -hoz képest miben más?

(#1593) pandras83 válasza modflow (#1592) üzenetére


pandras83
senior tag

egy berlini pc nagykerben dolgozom, innen akasztottam 640 eur ért és sajna nincs összehasonlítási alapom a gaming x trioval

Cyberfuck Patchrunner

(#1594) Nite válasza rumkola (#1588) üzenetére


Nite
őstag

azta :Y mindossze 105W :B

Paid my dues!

(#1595) FragMaster válasza pandras83 (#1590) üzenetére


FragMaster
addikt

Golyócsapágyas ventik vannak rajta, mint a Ti-n?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1596) - = Zk = - válasza rumkola (#1588) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ennyire elég 1440p-re az a 12600K(F)?....
szerk. napi régész, bocsi :DDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1597) Sirandrish válasza IzI (#1587) üzenetére


Sirandrish
legenda

Afterburnerrel íratod ki a cuccot? Elmondanád hogy mik vannak "OSD"-re rakva? Kb ezek az infók kellenének nekem is, de pl proci hőfokor sehol sem találok.. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1598) Nite válasza Sirandrish (#1597) üzenetére


Nite
őstag

a CPU infok itt vannak:

Paid my dues!

(#1599) ScomComputer válasza Sirandrish (#1597) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem íratja semmivel mivel nincs mire,nincs ilyen vga-ja...de amúgy van új msi ab ami már támogatja a rtx 4*** szériát linkeltem itt a topikban csak vissza kell olvasni ! :K

(#1600) Sirandrish válasza Nite (#1598) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah igen...ezeket azért megtaláltam volna...ilyenek nincsenek :D
De leszedem amit Scom linkelt, meglesem :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.