Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) ForRedGlory válasza omfgk (#300) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tehát akkor nagyot mondó verseny...

"Cyberpunk város közepén viszont össze fogja szarni magát a proci ,hogy kitoljon 15 fps-t"

Mindössze erre reagáltam. Amúgy segíts már, de ki beszélt itt sugárkövetésről? Sem én, sem az, aki kérdezett ugyanis nem említett ilyet. A tények viszont makacs dolgok. Bekamuztál egy szépet, aztán tekered tovább.

Még 4K-ban is több fps van mint 15, a város kellős közepén...

[ Szerkesztve ]

(#302) omfgk válasza ForRedGlory (#301) üzenetére


omfgk
addikt

https://youtu.be/pC25ambD8vs?t=1266

3600x szintén 2 évvel ezelőttről (hogy ne a különböző update-ek múljon a dolog) és 3080.

Nem Ultra, sőt optimised settings és csak RTX Lighting, az is csak medium.
És amint beér a sűrűjébe, beesik az fps 40-re.

Az a 3600x ami egyébként 10400 szint.

Tehát -2 mag -4 szál, medium-high helyett ultra (sőt néhol psycho beállítás) és ultra RTX (csak lighting helyett).
És ugyanannyi fps-e van. Hát oké.

Tőlem mindenki azt vesz amit akar, de nem rossz elkerülni a durvább cpu limites helyzeteket.

Főleg amikor itt korábban írták ,hogy egy 9900k mellett is alig érződik a különbség a 3080 és a 4070Ti között.

Gondoltam ,hogy 6700k mellé talán nem lesz jó egy 4070Ti. Főleg mert nincs jó ára.

[ Szerkesztve ]

(#303) omfgk válasza omfgk (#302) üzenetére


omfgk
addikt

Jah és 540p mert direkt a cpu bottleneck-et nézték.
De tény ,hogy a 15 fps-el alá lőttem. Legyen 20-22 fps.
Elsőre a 4 mag 4 szálas 6600k jutott eszembe.
Így módosítanám az rdr2 százalékot 50-60%-ról 56-65%-ra. :))

Nem akartam ennyire leszólni MrJay videóját, de az Ultra RTX-nél elképesztően kilógott a lóláb.
Az egymaga megfekteti a 6700K-t. És minden más ultra. Tehát több árnyékot kell számolnia a procinak, nagyobb tömeget...

[ Szerkesztve ]

(#304) Garsza


Garsza
veterán

Helló! A Strix RTX 4070Ti is Vaporchamberes mint a nagytesó? Van róla valahol infó? Én nem találtam.
Annyit látok hogy kissebb a hűtőborda. 4080 el sem férne a házamban.

(#305) ScomComputer válasza Garsza (#304) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most te vettél végül is az asus shopból ?
....
#288arpi6k.. köszi a videót !!
Ha GW Phantom lesz valahol az is jöhet.. :R

[ Szerkesztve ]

(#306) omfgk válasza Garsza (#304) üzenetére


omfgk
addikt

Nem vapor chamber-es.

Itt van bontott ábra.
https://rog.asus.com/graphics-cards/graphics-cards/rog-strix/rog-strix-rtx4070ti-o12g-gaming-model/
Meg a 4080-asnál is.
https://rog.asus.com/graphics-cards/graphics-cards/rog-strix/rog-strix-rtx4080-16g-gaming-model/
A 4080-asnál már büszkén hirdetik ,hogy vapor chamber. Meg persze látszik.

Suprimnál is ez van. 4070Ti csak hőcső és borda. 4080-ra került a hiper-szuper megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#307) Garsza válasza ScomComputer (#305) üzenetére


Garsza
veterán

Dehogy. Nem volt jelentkező a 3080 -amra. Pedig a 915 eurós TUF nagyon jó árban volt. Ahogy elfogyott 1 2 órá ra vitték volna a 3080 -am.
Mondjuk lehet inkáb platformot kéne cserélnem 9900k kicsit öregecske már.

(#308) - = Zk = - válasza Garsza (#307) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Mondjuk lehet inkáb platformot kéne cserélnem 9900k kicsit öregecske már.
ezt kell belátnom nekem is... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#309) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Elgurult ezek a gyógyszerük..B+... :(((

(#310) omfgk válasza ScomComputer (#309) üzenetére


omfgk
addikt

Pedig ez a firstshop ha jól látom.

Az a gamerock 410-ért van az aquánál.

A Strix meg 499.

[ Szerkesztve ]

(#311) Peace válasza NightGT (#290) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem semmit nem engedett állítani az ingyenes verzió. Sima 1080p, ahogy látom. Te hogy futtattál ultrát? Megvetted?

(#312) ScomComputer válasza omfgk (#310) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azaz..+100K-val drágább ezért is írtam... :K
.....
#311Peace...na alakul ez, de hwinfo-val kapcsolatban van még mit tanulnod..pl igy [link] :K
Itt nem érdekel senkit a ram timingod..meg a cpu adatok.. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#313) Peace válasza ScomComputer (#312) üzenetére


Peace
nagyúr

Hát ennyi energiát voltam hajlandó ráfordítani a tesztre. :DDD Jó lett volna összehasonlítani az Inno3D eredménnyel, de nem tudok ultrát futtatni meg felbontást állítani. :U

(#314) Vigneau válasza ScomComputer (#296) üzenetére


Vigneau
félisten

Tudod, de nem küldted el nekem külön priviben. :P

A honoráriumnak csak nem tudott ellenállni. Biztosan megtalálták végül a módját. Titkos svájci bankszámla... Már megérte kiírni a "bánatát" a fórumra. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#315) NightGT válasza Peace (#311) üzenetére


NightGT
senior tag

Steam-en van néha akcióban pár euróért...alap árát nem éri meg

(meg persze warez, de az ritkán friss)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#316) ScomComputer válasza NightGT (#315) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez akció....??? :Y :DDD :C
Tudja már kapott igazi akciót..de nem kell még annyiért se.. :( :O :DD

[ Szerkesztve ]

(#317) Peace válasza NightGT (#315) üzenetére


Peace
nagyúr

Sose tudjuk meg, hogy a kapott eredmény az jó vagy rossz, mert senki nem futtat ingyenes alap 1080p tesztet. :DDD

(#318) Peace


Peace
nagyúr

Indítottam kíváncsiságképp egy Afterburnert. Az miért van, hogy Darktide 70-120 FPS között ugrál, a proci magok 30-80%-ig össze-vissza, a GPU meg 60% körül? Ilyenkor nem lenne egyszerűbb, ha maxon pörögne és kihozna egy stabilabb 100-120 FPS-t a játékból? Ez szimplán egy szarul megírt game? Mármint azt tudom, hogy szarul megírt, mert botrányosan optimalizálatlan. :P

(#319) s.bala31 válasza ScomComputer (#309) üzenetére


s.bala31
őstag

Kicsit már moderáltak az árakon :DDD De még így is nagyon komolytalan az egész:

(#320) koxx válasza s.bala31 (#319) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még jó, hogy pár napja 418 volt az msi, biztos nagyot emelkedett a $ :U

(#321) GEIL válasza Peace (#318) üzenetére


GEIL
addikt

1. Experience gondolom fel van telepitve és default beállításon van az nvidia driver ?
Experience-t töröld le, nVidia driverből a legfrisebb legyen fent és e állítsd be manuáiisan...pl energiaellátás: maximális teljesitmény az optimális helyett...stb stb.

2. Proci hogy van belőve ? windowsban hány magot "mutat" ha "msconfigban" ránézel ?
Állítsd át hogy minden magot és minden szálat használjoin.
Biosban a proci tuningnál "single core"-t állítsd át "all core-ra"

3. RAM beállítás és sebesség milyen ?
Állítsd be a maximum sebességet és a legjobb időzitéseket amit elbír, XMP profil ?

4. windows mlyen ?
háttérben futó alkalmazásokat mindet lődd ki
rendszer megjelenítést tedd át maximális teljesítményre
rendszer energeiaellátás sémát tedd át perfomance módra
wondows "játék mód"ot kapcsold be és az almenüjében kapcsold be a garfikai beállításoknál hogy a nagy teljesitm,ényű videokártyát használja...egenként kell betallózni a programokat/játékokat...stb
más program ne fusson, se böngésző, se más.....tálca legyen kb "üres".

sok kicsi sokra megy alapon meglepően lehet gyorsitani ám a rendszer sebességén és a játékokban látható fps értékeken. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#322) Peace válasza GEIL (#321) üzenetére


Peace
nagyúr

Wow! Sose szórakoztam ilyenekkel. Nem lehet elengedni ezt ennyivel, hogy egy fosul megírt játékról beszélünk? :DDD

(#323) ForRedGlory válasza koxx (#320) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Gondolom az ára miatt "mindenki" azt vitte, így bepróbálták, hogy árat emelnek. Vicc.

(#324) Peace válasza ForRedGlory (#323) üzenetére


Peace
nagyúr

Már az én szombat reggeli 418k-s rendelésem után 2 órával felvitték egyszer 430-ra......

(#325) adr0001 válasza Peace (#318) üzenetére


adr0001
tag

RT? :D Valòszínûleg nem dolgozik elég thread a BVH felépítésén. Ray tracing mellett egy 3060 is könnyedén CPU bottleneckbe futhat, azaz leeshet a baseline 60 fps alá a mòka. Különösen nagy a szopò a 2 CCX-es AMD-ken. Meg úgy bármin 8/16 alatt.

Más szòval, jött a DX12, és hurrá, nem lesz több CPU limit, meg API overhead, majd jött a DXR és 'here we go again...'

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#326) Peace válasza adr0001 (#325) üzenetére


Peace
nagyúr

Kilőttem a fa**ra. Úgy néztem ezeket az értékeket. Gondolom, ha a 6 mag 100%-on pörögne és úgy lenne 60% környékén a GPU, akkor lenne CPU limit, nem?

(#327) Garsza


Garsza
veterán

Asus német webshopja kb. 50 eurót csökkentett minden elérhető 4070Ti árán.
[link]

(#328) adr0001 válasza Peace (#326) üzenetére


adr0001
tag

Jah. Ha az AB azt írja pl. hogy a 12-bôl kettô 100-on teker, akkor valòszínûleg használja is mind a 12-t de a többiek várnak amiatt a 2 miatt, elfogytak. Ha nem tudod kihajtani 90-100%-ra a gpu-t és az egyéni CPU magok csak ímmel-ámmal dolgoznak akkor kevesebb thread-del dolgozik a játék - mondjuk csak 4 v. 8-cal - csak a windows thread scheduler szétdobálja mind a 12-re. Ha pròbábòl szánsz rá 5-10 percet, BIOS-ban vagy feladatkezelôben tilts le 2/4 C/T-t, majd ezután ha az egyéni CPU használati százalékok 30%-kal nônek akkor bizonyos lehetsz abban hogy az utòbbi történet zajlik a motorháztetô alatt.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#329) Peace válasza adr0001 (#328) üzenetére


Peace
nagyúr

Esélyes, hogy a játék hulladék és nem optimálisan használja ki a gépek erőforrásait. :(

(#330) Devid_81 válasza Garsza (#327) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lesz az meg lejjebb is, csak varni kell vele par hetet :K

...

(#331) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Egeszen pofas :K

...

(#332) KraX válasza Devid_81 (#331) üzenetére


KraX
őstag

Kulalakra tenyleg jo.

For the God Emperor!

(#333) Blax


Blax
tag

Egy viszonylag nagy ugrás GTX 1080 GAMING X-ről... (A jelenlegi helyzetet tekintve gusztustalanul jó áron, 409k, apróról.) :)

[ Szerkesztve ]

(#334) Peace válasza Blax (#333) üzenetére


Peace
nagyúr

Gratula!!! :C A kis merevítőt [link] hogyhogy nem pattintottad be mellé?

(#335) Blax válasza Peace (#334) üzenetére


Blax
tag

Köszönöm szépen! (viszont is :D)
Oda próbáltam, de nem nyerte el a tetszésemet, így nem hagytam benne. Szerencsére a backplate tartja annyira feszesen a kártyát, hogy ne lógjon. :B

(#336) Peace válasza Blax (#335) üzenetére


Peace
nagyúr

Én nyugodtabb vagyok így. Úgy meghúztam a csavarokat, hogy csak na. Mocskos nehéz ez a dög. :DDD

(#337) fahrii válasza Peace (#336) üzenetére


fahrii
őstag

Csak 1613 g. Az igazi VGA súlya nem itt kezdődik. ;] :DDD

(#338) Enclave válasza Enclave (#230) üzenetére


Enclave
aktív tag

Sziasztok!

Készítettem Metro-s tesztet, mivel egyesek hiányolták.

Én minden játékban használok DLSS-t ahol támogatott, mert AA-t helyettesíteni szvsz jobb minőséget és mellé plusz teljesítményt nyújt, nem úgy mint a klasszikus AA megoldások (MSAA, FXAA, SMAA stb) és még a fogyasztás is kisebb mint DLSS nélkül...

CPU: Ryzen 7 5800X3D
VGA: Inno3D Geforce RTX 4070 Ti X3 (OC nélküli "fapad" kiadás)

1440p DLSS off

1440p DLSS Quality

1440p DLSS Performance

2160p DLSS off

2160p DLSS Quality

2160p DLSS Performance

Csak 4k-ban használom a kártyát, 1440p-ben az előző 3080-at sosem néztem így nincs viszonyítási alapom, csak 4k-ban.
Ami a "felesleges sallang"-ot illeti, erről a kártyáról a vásárlás idején semmi információt nem találtam csak az Inno3D oldalán az alap információkat, még normális fotót sem találtam róla, hogy egyáltalán hogy néz ki közelről, oldalról stb, ezért írtam a részletes beszámolót, ha valaki Inno3D-t nézne, mire számítson egyáltalán...

üdv.

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#339) adr0001 válasza Enclave (#338) üzenetére


adr0001
tag

:R

Kérdés:
CP2077 tapasztalatod van már?
Különösen az esetlegesen CPU limites helyzetek érdekelnének, RT Ultra, városi tömegjelenet...
Előre gondolkodva az Inno X3 mellé egy 5700x vagy egy 5800X3D is jön(ne) az R5 3600-t váltva, de ha limites a dolog Nálad a Te prociddal is, akkor marad az öreg és rábízom az egész problémakört a DLSS3 frame gen.-re.
THX!

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#340) gainwardgs válasza Enclave (#338) üzenetére


gainwardgs
addikt

Milyen ramok vannak a 5800X3D mellett?
Órajel, időzítés?? :U

(#341) Shaza


Shaza
senior tag

Ezt találtam a múltkori kérdésemre:
https://www.youtube.com/watch?v=Xf4iNmJcdsY&t=360s

Ez lehetséges lenne,mert akkor megéri váltani 1070-ről.

(#342) Alex18 válasza Shaza (#341) üzenetére


Alex18
tag

Ez a videó nem fedi a valóságot érdemes megbízható csatornákat nézni. Ez fake teszt csak a nezőszámokból befolyt pénzre mennek a valóságban nem teszteltek ez a csatorna semmit :D !

(#343) ScomComputer válasza Alex18 (#342) üzenetére


ScomComputer
veterán

Pontosan így van, a sok lúúzeer meg be is nyeli jó mélyre a torkost... :D
Ha írsz neki,mutassa a hw-t,meg ne kamuzzon..törli és banol... :(((

(#344) Vigneau válasza ScomComputer (#343) üzenetére


Vigneau
félisten

Olyan gif után, amit be szoktál linkelni, ne is csodálkozz. Még én is megijedek Tőled... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#345) Peace


Peace
nagyúr

CP2077 benchmark-ot valaki igazán tolhatna, ha van valami ütős procija a 4070 Ti mellé! 1440p RT ultra preset DLSS Quality. Nekem kicsit elkeserítő, hogy 54-56 körüli eredményt dob a benchmark. Játék közben 60-75, autópályán 90+. Viszont belvárosban és épületen belül mászkálva láttam 44 FPS-t is. Nem akarom elhinni, hogy az 5600X-en múlna ennyire. 70-85%-on mennek a magok, a GPU meg 60 és 96 között ugrál....

[ Szerkesztve ]

(#346) Peace válasza Peace (#345) üzenetére


Peace
nagyúr

Azt nem írtam, hogy főleg 5950X tulajnak örülnék, de gondolom mindenki Inteles....

(#347) omfgk válasza Peace (#345) üzenetére


omfgk
addikt

Az Ultrára tett Ray Tracing a procit is terheli rendesen Cyberpunk-ban.
https://youtu.be/pC25ambD8vs?t=1221
Illetve van még a crowd density, de azt nem venném vissza, mert sokat romlik az élmény ha nincs annyi tébláboló npc. Videóban még van egy árnyék számolási távolság, már nem emlékszem mi volt a neve.
Én amikor utoljára játszottam vele egy 10700K-val akkor csak a RT Lighting-ot kapcsoltam be.
Nem tudom ,hogy a frissebb patch-ek változtattak-e itt valamit. Érdemes ki-be kapcsolgatni a reflection-shadow kombót az RT alatt, hátha valamelyik minimális látványért terheli feleslegesen a procit.

[ Szerkesztve ]

(#348) Peace válasza omfgk (#347) üzenetére


Peace
nagyúr

Meglesem majd. Automatikusan erre lőtte be magát a játék telepítés után. Csak nagyon meglepett, mert 80+ eredményt hozott a kártya minden tesztoldalon ezen a felbontáson. Az 50 körüli FPS is szomorú, de a 44 az végképp. Persze összehasonlíthatatlanul erősebb a 2080S-nél, de akkor is! :P

(#349) Enclave válasza adr0001 (#339) üzenetére


Enclave
aktív tag

Ez jó kérdés, én 1-2 helyen néztem, én csak a minimumra voltam kíváncsi 4k-ban, úgy láttam az javult úgy +10-20 fps-el, városi tömegjelenettel nem foglalkoztam...
DLSS3-at ki akartam próbálni de úgy tudom, hogy még nem publikus ez a build így nem sikerült kipróbálni eddig.

#340 gainwardgs
2x16GB DDR4 3200 CL16, tudom nem ideális 5800X3D-hez, viszont ezek a RAM-ok 2700x óta nálam vannak és CPU-n kívül nem nagyon költöttem AM4-re többet.
RAM-mal nem foglalkozok, úgy tudom 4K-ban nincs akkora előny 5800X3D esetén, ha újra RAM-okkal akarok foglalkozni az majd AM5 esetén lesz valamikor.

#345 Peace
Gyors teszt:

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#350) Peace válasza Enclave (#349) üzenetére


Peace
nagyúr

+30 FPS.....az kemény. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.