Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) arpi6k válasza ScomComputer (#792) üzenetére


arpi6k
addikt

Azt nem értem miért nem csinálja meg ezt az update-et magától? Felhasználók 0,5% aki ezt megcsinálja magának. :F Én pl nem is hallottam eddig erről. :D

Intel & ATI

(#802) ScomComputer válasza arpi6k (#801) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezt a játékok update-je csinálja,vagyis annak kellene csinálni,van is amelyik játék fejlesztő megoldja,de a 80% nem...azért kell manuálisan... :K
Csak,hogy bonyolítsam egy kicsit... :P
DLSS 3 update DLL... [link]

(#803) Gyuri09 válasza ericdrawen74 (#797) üzenetére


Gyuri09
tag

Na ezt nagyon várom!! :C :C

https://www.twitch.tv/gyurma8609

(#804) koxx


koxx
MODERÁTOR

Na megvan a Giga Elite
Jó nagy dög basszus. A ház és a vga közé egy papírlap nem férne be.


A jászkarajenői búcsúban nincs ilyen, még most akarom felrakni a szoftot, hogy elimináljam ezt az epilepszia rgb villogást.

(#805) KisBundi válasza koxx (#804) üzenetére


KisBundi
őstag

Sok sikert hozzá! :D Magával a kártyával nem volt gondom, talán a legjobb is volt, de a szoftverhez egy adag xanaxot ajánlok! Bár ha jól látom Aorus a lapod is, talán szerencséd lesz. :K

(#806) koxx válasza KisBundi (#805) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A lapot látja ez a varázslatos giga szoftver csak a vga-t nem, tök jó.

(#807) KisBundi válasza koxx (#806) üzenetére


KisBundi
őstag

A GCC látta egy idő után vagy a sokadik telepítés után a VGA-t, de az RGB-vel semmit nem tudtam szinte kezdeni. A venti vezérlés ment, de olyan full fapad az egész szoftver, hogy a GW is hozzá képest űrprogramnak tűnt. :U

(#808) koxx válasza KisBundi (#807) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na most látja a vga-t, tudom állítgatni a színeket. A programban :D csak épp a vga-ra nem szinkronizálja le.

(#809) KisBundi válasza koxx (#808) üzenetére


KisBundi
őstag

Ugyan ez volt nálam is. Ha bekapcsolod a sync-t, akkor pár szín közül tudsz választani, de ennyi. Ha már több színt kellene egyszerre megjeleníteni, akkor csak simán kikapcsolja a fényeket. :(

(#810) Gyuri09 válasza koxx (#808) üzenetére


Gyuri09
tag

Azért egy ekkora cégre nézve egy kicsit kellemetlen hogy egy rendes programot nem tudnak hozzá írni.....

https://www.twitch.tv/gyurma8609

(#811) koxx válasza KisBundi (#809) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megvan
RGB Fusion 2.0-t felraktam amivel tudom állítgatni és azonnal syncel, de ez nagyon bazári megoldás :(

(#812) KisBundi válasza koxx (#811) üzenetére


KisBundi
őstag

Próbáltam én is azzal, de nem látta a kártyát sajnos (ASUS ROG alaplap). Az Aorus oldalán már nem a Fusion 2.0-át ajánlja hozzá, hanem a GCC-t, de azzal se nagyon akar működni. Komolyan mondom, hogy büntetném azt aki ezt a szoftot megcsinálta... :((

[ Szerkesztve ]

(#813) ScomComputer válasza koxx (#804) üzenetére


ScomComputer
veterán

Húú szép..lássuk mit tud 3100 mhz +hwinfo+Timespy jöhet ! :K

(#814) koxx válasza KisBundi (#812) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az mindegy mit ajánl, de azt nem értem, hogy a fan control miért működik és az rgb fusion miért nem :F a gigabyte programozói szarjanak farfekvéses sünt amiért ilyen foskupacot kiadnak egyáltalán.
UV egyelőre nem sok eredményre vezetett fogyasztás és hőmérséklet tekintetében. Toltam AB-ben egy visszaállítást, és így maradt out of box setup, erre ment rá +55 core és 133 a ramokra. Fogyasztás 250W a wot benchmark alatt, ami kb 10W-tal több csak mint uv-zva (ezt nem is értem) cserébe +3000 pont ami elég jelentős difi. Cod cold war alatt 200W körül eszik és elég a ventiket 65% körül járatni. Megfelelően halk és cw-t se hallok. Ha ez az rgb-s mizéria nem lenne akkor még sokkal faszább kártya lehetne.
Viszont a házam üvegajtaját résnyire meg kell nyitni mert ha csukva van akkor talán 1mm lehet az üveglap és a venti között ami a légmozgást nézve nem túl hatékony :)

[ Szerkesztve ]

(#815) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

4070 Ti esetén melyik kivitel az ajánlott? Van kifejezetten kerülendő? MSI Ventus-al esetleg van valakinek tapasztalata?

(#816) Peace válasza BigBlackDog (#815) üzenetére


Peace
nagyúr

Olyat itt még szerintem senki nem vett. Gaming X Trio volt akinél nagyon CW-zett, nálam megszűnt a probléma FPS lekorlátozás után. GW Phantomot és Inno-t is nagy megelégedéssel használnak. Asus TUF is van már több embernél.

(#817) flexxx2 válasza tkesy (#800) üzenetére


flexxx2
őstag

kérdeznék még az inno3dről:
zaj milyen, mondjuk az előző vga-dhoz képest, és asztalon vagy lent van a gép?

(#818) BigBlackDog válasza Peace (#816) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Átnézve a kínálatot, jelenleg két típus van fent a listán;
Inno3D 4070 Ti iChill X3
Gainward 4070 Ti Phantom Reunion GS

Fontos lenne a csendes működés. A Gainwardról láttam pár HWInfos képet, azokon eléggé bíztató volt az 1200-1400 rpm körüli max venit fordulat. Kb. 10e Huffal lenne feljebb az Inno. Vajon hozna annyival többet?

Esetleg van itt olyan, akinek iChill kártyája van? Ha futtatna egy 3DMark benchet HWInfoval monitorozva és dobna egy képet a végéről, azt megköszönném. :R

(#819) Peace válasza BigBlackDog (#818) üzenetére


Peace
nagyúr

Volt itt egy elég részletes Inno teszt itteni fórumtagtól. Ha jól emlékszem azt írta, hogy valamivel hangosabb, de nem zavaró. Én a kettő közül ránézésre biztos a GW-t választanám. :)

(#820) koxx válasza BigBlackDog (#818) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gainwardra sok mindent lehet mondani csak azt nem, hogy halk. A mostani giga aorus koroket ver ra.

(#821) BigBlackDog válasza Peace (#819) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Végigolvastam az összes hozzászólást, de mintha csak a sima, "fapados" Innoról lett volna csak teszt.

(#822) BigBlackDog válasza koxx (#820) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Na, ezt akkor egy piros lámpának veszem. 30xx-as középkategóriából Gaming X/Z és TUF az etalon zaj szempontjából, ezt a szintet kéne hoznia.

Érdekes, hogy a Giga Aorus nem feltétlen forog kevesebbet, de ezek szerint halkabb a ventije? Pontosan melyik Aorus?

(#823) Peace válasza BigBlackDog (#821) üzenetére


Peace
nagyúr

Huhh, lehet a fapados volt. Valóban.

Ha halk kell, akkor MSI Gaming X Trio silent BIOS-al. Bár uyge itt volt fórumtárs, aki megszívta egy CW-sebb példánnyal. Nálam most rendben van szerencsére. CPU hűtő szerintem hangosabb, mint a kártya, pedig az is egy be quiet.

(#824) Peace válasza koxx (#820) üzenetére


Peace
nagyúr

Ennyire hangos? :Y

(#825) BigBlackDog válasza Peace (#823) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, azt is néztem, de a felárát még emésztenem kell. Meg elég sokan írtak CW-ról a Gaming X esetén.

(#826) koxx válasza Peace (#824) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van egy idegesito surrogo hangja a ventiknek meg 30%-on is. A giganal erdekesebb az rpm szabalyzas mert kb 70%-on van valami hangja, de a surrogo hang nelkul. 50% alatt szimplan kioffolja mindharom ventit.

(#827) KisBundi válasza BigBlackDog (#825) üzenetére


KisBundi
őstag

Az Aorus hűtése volt a legjobb egy jó ventiprofillal szinte teljes csendben üzemelt. Aztán az MSI és a TUF, kb egy kategória. Bár lehet az MSI hangját elnyomta a CW... :DDD Végül a GW Phantom és itt sem hangos a kártya, de aki a teljes csendet kedveli, azt talán zavarhatja a minimális venti surrogás. Lehet egy ventiprofillal és uv-vel csendesebbé tenni a kártyát, de nem próbáltam GW-nél. A TUF kártyát tartottam meg és UV-vel 2950Mhz-nél 1050mV-ot kap a kártya, amivel játék alatt 60 fokot is csak nehezen lépi túl. Nekem ennyi bőven elég! A ventiket abszolut nem hallani. :K

(#828) KisBundi válasza koxx (#826) üzenetére


KisBundi
őstag

Gigánál tényleg elég furcsa és sajnos olyanba is belefutottam, hogy 2-3s-re olyan fordulatra pörgette a VGA a ventiket, hogy azt hittem fel akar szállni. Sajnos külföldi fórumokat olvasgatva nem egyedi a jelenség. A ventivezérlővel van valami gond, mikor leállítja a ventiket, akkor fals értéket kap stb. Volt rá leírás hogyan lehet orvosolni, de az RGB mizéria után köszönöm, de nem akarok még ezzel is küzdeni. :F Nem értem a gigát, hogy más kisebb gyártó az ilyesmit simán megoldja. Tényleg ennyin múlik, hogy egy igazán jó kártyájuk legyen végre, mert a hűtése nagyon jó és is CW szinte zéró.

[ Szerkesztve ]

(#829) koxx válasza KisBundi (#828) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van 2 profil AB-ben
1 - tuning, uv nelkul 65% ventin, 60fokos gpu cod alatt
2 - desktop, venti, rgb off
de azert idegesito ez a rohadt giga szoft, hogy ekkora hulladek
Viszont tapkabel mizeria nem volt vele. Bedugtam a nativ 2x8pin-> 16 pin kabelt aztan mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#830) Peace válasza KisBundi (#827) üzenetére


Peace
nagyúr

Elég gáz, hogy itt is szinte csak a mázlin múlik, hogy ki mit kap. Én bízom benne, hogy marad minden olyan, mint most és továbbra is elégedetten használom majd az MSI-t.

(#831) FragMaster válasza KisBundi (#828) üzenetére


FragMaster
addikt

Csattanó: teljesen megszűnik a probléma, ha csak a ventilátor rgb ledek kikapcsolásra kerülnek. GCC mágiával persze.
Kár, mert jól kinéző kártya marha jó hűtéssel és mostanában elég jó áron röpköd, dehát... :shrug:

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#832) koxx válasza FragMaster (#831) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Arra tudok csak gondolni, hogy a stroboszkop hatas csokkentese miatt kapcsolhat le. 70% feletti venti fordulatnal lesz kevesbe zavaro a villodzo hatas.

(#833) KisBundi válasza FragMaster (#831) üzenetére


KisBundi
őstag

Ennyire nem mentem bele, de kár, hogy így cseszik szét a renoméjukat, hogy hiába a jó hűtés, a PCB, a minőségi alkatrészek, ha szoftveren, az RGB-n és pár apróságon szétcsúszik az egész. Kár érte, kiváló ügynök volt... :N

(#834) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ha esetleg valakit érdekel; Inno3D RTX 4070 Ti X3 > ~363e Huf, Firstnél. Ahogy nézem, volt már ennél lejjebb is, de talán lesz még jobb is. :D

[ Szerkesztve ]

(#835) koxx válasza BigBlackDog (#834) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Inno eseten minimum ichillt szabad megvenni, ez a hutes megoldas tutira keves a 4070-nek

(#836) Peace válasza koxx (#835) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem is nagyon sovinak tűnik, pedig tetszett az ára megjelenéskor. Nem mertem volna bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#837) Gyuri09


Gyuri09
tag

Közel 2óra game alatt a TUF :)) Majd még adok neki hétvégén jobban rá érek!

https://www.twitch.tv/gyurma8609

(#838) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Beszereztem egy GIGABYTE AORUS GeForce RTX 4070Ti 16GB MASTER kártyát a csomagban van egy átalakító ami 3*8pin rákötöm a tápról külön ágról mind a 3-at nem lesz gond? Illetve hosszú távra érdemes beszereznem egy 12VHPWR kábelt vagy ez is jó megoldás?
Tápegységem: Seasonic Prime TX-1000W 80 Plus Titanium

[ Szerkesztve ]

(#839) Alex18 válasza Gyuri09 (#837) üzenetére


Alex18
tag

Ha játék után nézel egy hőfokot semmit se jelent akár 10 óra játék után is 5 sec alatt visszahül a kártya idle terhelés alatt.... :K

(#840) tkesy válasza koxx (#835) üzenetére


tkesy
őstag

Tesztelted is, vagy csak kép alapján mondod?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#841) koxx válasza tkesy (#840) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kep es parameterek alapjan. Inno3d nem volt meg nalam.

(#842) tkesy válasza flexxx2 (#817) üzenetére


tkesy
őstag

'18 óta egy gtx 1080 volt egy Kraken X52-vel (AIO víz) meg hozzá való átalakítóval, illetve NB eLoop 120-as ventikkel, és ue a kiépítés volt / van a cpu-n is jelenleg. Nagyon rövid ideig volt egy Palit Jetstream 3070-es, és most ez az Inno...
Hát a Palit mint a GTX-ehz képest mind az Innohoz képest jelentősebben hangos volt, az a gyári hűtés kevés hozzá, max alulfeszelve lehet, értelmes hangon tartani.
Az etalon a gtx volt a AIO vízzel, mondjuk tény h annak a radiátora a ház elejében volt, míg a cpu-é a tetején van, így annak mindig jobban pörögtek a ventijei, aztán jön ez az Inno, és bár zárt háznál nehéz megmondani melyik a hangosabb, de szerintem jelenleg a cpu hűtése az. Zárt oldallappal (NZXT H70) több órás játék meg teszt alatt eddig 73 fok volt amit amit láttam, és akkor is 63-65% körül mentek csak a kártya ventijei, és ez teljesen default fesz értékeken, uv esetén szerintem még lentebb lehet tornázni a hőfokokat. Biztos, h ez a hűtés nem veszi fel a versenyt a 2,5 / 3 slotos verziókkal, de azért nem katasztrófa ez a 2 slotos hűtés. Amúgy a ház lent van a földön, nem az asztalon.
De ha valaki mond egy módszertant, h mivel és miként teszteljem le, megteszem, és akkor úgy ahogy össze lehet hasonlítani.

jelen állapot:

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#843) tkesy válasza tkesy (#842) üzenetére


tkesy
őstag

Kifutottam szerkesztési időből, de a gtx-es konfig így volt összeállítva.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#844) PowerBuldog válasza atom18 (#838) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Jó lesz az 12gb-nak is. :))

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#845) arpi6k válasza Alex18 (#839) üzenetére


arpi6k
addikt

Szia! Emlékeim szerint a 3. oszlop a legmagasabb hűmérsékletet írja, szóval azért ér az valamit. :K

[ Szerkesztve ]

Intel & ATI

(#846) atom18 válasza PowerBuldog (#844) üzenetére


atom18
aktív tag

Jogos csak a 4080at jelöltem ki a gb-ot elfelejtettem átírni :D
Köszönöm az észrevételt :R

(#847) Tom5 válasza tkesy (#842) üzenetére


Tom5
addikt

Hátsó venti hogy hogy befele fúj? :F

(#848) Raidon válasza Tom5 (#847) üzenetére


Raidon
őstag

Én is észrevettem, csak megvártam míg más is jelzi. Igazából csak a porszűrő hiánya miatt kicsit gond. Amúgy nem tudok véleményt nyilvánítani :N

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#849) Tom5 válasza Raidon (#848) üzenetére


Tom5
addikt

Nincs átmenő légáramlás. Hátul távozna a meleg levegő így jelenleg feltorlódik pont a ház közepén a meleg. Igazából semmi értelme h befele fjújjon. Mert WRM felett elfúj, nincs mire fujja a levegőt. Hátsó venti szerepe, hogy a meleg levegőt kivezeti a házból.

[ Szerkesztve ]

(#850) PowerBuldog válasza Tom5 (#849) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Fent a radiátor kifelé fúj. Az kap így pluszba friss levegőt max. Bár attól por az rendesen mehet be az tény.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.