Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Sirandrish válasza ScomComputer (#1599) üzenetére


Sirandrish
legenda

Félrement...rumkolanak akart válasz lenni :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1602) ScomComputer válasza Sirandrish (#1601) üzenetére


ScomComputer
veterán

Már reggel be vagyol rúgva..mi lesz estére... :DDD :D
....
MSI AB 4.6.5 beta 6 Build 16370..
*Added NVIDIA GeForce RTX 40x0 series graphics cards support*..még csak most! ;)
Javítás/változás lista.. [link]
*a fejlesztő linkjei !

(#1603) Sirandrish válasza ScomComputer (#1602) üzenetére


Sirandrish
legenda

Visszakeresve megtaláltam, le is szedtem, és abban már van minden ami szem-szájnak ingere :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1604) Peace válasza ScomComputer (#1602) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem azt sem tudom mi van fenn. Szól vajon, ha érzékel frissítést?

(#1605) Sirandrish válasza Peace (#1604) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem nem szólt :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1606) ScomComputer válasza Peace (#1604) üzenetére


ScomComputer
veterán

Kérlek szépen ha itt be van állítva megfelelően,akkor szól... :K
Ez igaz a RivaTunerre is ott is be kell állítani hasonlóan !

[ Szerkesztve ]

(#1607) Nite válasza Sirandrish (#1603) üzenetére


Nite
őstag

bocsi, en azt hittem neked CPU infok kellenek, ahhoz nekem nem kellett a friss verzio :F

Paid my dues!

(#1608) Sirandrish válasza Nite (#1607) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azok kellettek és köszi, mert így megtudtam hogy tényleg hiányzik(zott), mert ezeket kerestem :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1609) s.Oliv3r válasza Nite (#1594) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

jaja, a 4070ti-t nagyon eltalálták :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#1610) gainwardgs válasza rumkola (#1588) üzenetére


gainwardgs
addikt

Dlss3 "cheat" nélkül mennyi :U

(#1611) rumkola válasza rumkola (#1588) üzenetére


rumkola
veterán

Bakker, Raytracing OFF volt itt. Nyomkodásban véletlenül kikapcsoltam, sorry :Y

(#1612) rumkola válasza rumkola (#1611) üzenetére


rumkola
veterán

Szóval:
4070 Ti Dying Light 2
2K, minden max, raytracing on, DLSS Quality, Frame Generation ON, driverből: DSR 2.25x 33%, max fps 120, vsync on

Frame generation nélkül:

DLSS és Frame generation nélkül:

(#1613) ScomComputer válasza rumkola (#1612) üzenetére


ScomComputer
veterán

A "driverből: DSR "-t minek nyomod még rá ? Mi értelme van 1440P-ben ennek ? :U

(#1614) rumkola válasza ScomComputer (#1613) üzenetére


rumkola
veterán

Magasabban renderel és azt méretezi vissza, így élesebb a kép. Teljesítményvesztés szinte nulla.

(#1615) De4d


De4d
őstag

Itt talán relevánsabb lesz az érdeklődésem mint a sima vga-s topikban :)

"Akik jobban kiismerik magukat vga-k terén mi az első benyomás, vélemény?
Én úgy érzem hogy nagyon megnyírbálták a 4070tihez képest, és ismét egy kicsit túl van tólva az ára. Viszont ahhoz képest meg nem teljesít rosszul, illetve kevesebb a fogyasztása is.
Lehetséges hogy a későbbiekben jobb teljesítményt hoz majd? Újabb technológia miatt majd a jövőbeni játékoknál fog a 3080 fölé nőni? Illetve majd aha jönnek ehhez a friss jobb driverek?"
1440p felbontású 144hz-es monitorhoz nézek nagyon vga-t. De ilyen árak mellett nagyon meg kell válogatni mit vesz az ember. Nehéz döntés
Látom a 4070ből van 2 meg 3 ventis is. Pl erre miért volt szükség? Teljesítményben ezek közt van eltérés? Mondjuk azért mert a 3 ventis jobban hűt és stabilabban tartja a hőfokot?

Minden jó, ha a vége jó!

(#1616) gainwardgs válasza De4d (#1615) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem hamarabb fog korlátozni a vram mint maga a gpu "ereje".
Ahogy én látom nagyon sanszos hogy a 3070 sorsára fog jutni a 4070 is :K Kb tippre 1,5 évet adok neki és kevés lesz a vram.
Ha jövőre tervezel és nem érdekel az rtx stb. egy 7900xt jobb választás szerintem.
Dlss3 tényleg jó, rendesen felépítették a marketing gépezetet rá és hogy amd is elmozdult ebbe az irányba gondolom van benne potenciál :K
Hosszú távon jobb lenne a 4080 dehát brutál felára van még a 4070ti-hez képest is.
Mint pár hsz-el feljebb lett tárgyalva a 4070 is lehetett volna 16gb 256bit, csakhát az üzletpolitika.
Nvidia pár év alatt elég lehúzás üzletpolitikát folytat, adják a "kötelezőt" de semmi többet, sajnos megtehetik.

(#1617) KAMELOT válasza De4d (#1615) üzenetére


KAMELOT
titán

Nyugodtan veheted a 4070 2 ventiset is. Ha meg majd 2 év múlva kevés lesz veszel 5xxx addigra már kijön.

gainwardgs: Most akarunk játszani, 2 év múlva veszünk másikat ha nem elég az igényeinkhez. Ennyibe kerül és kész.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1618) modflow


modflow
veterán

Én tavaly nyáron fejlesztettem a gépemet.
A VGA-ra azóta is gyűltök.
De iszonyat sok pénzt kérnek még egy 4070-ért is. 300k :Y

Ilyen a gépem most:
- MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4 alaplap
- Intel® Core™ i5-12600KF Processzor - BOX
- G.SKILL Aegis 32GB KIT DDR4 3000MHz CL16
- Silentium Fortis 5 CPU hűtő
- Silentium Signum SG7V TG számítógépház
- Samsung 250GB 860 EVO 2.5" SATA3 SSD
- Silicon Power - P34A60 512 Gb-SP512GBP34A60M28
- Samsung 980 PRO PCle 4.0 NVMe™ M.2 SSD 1TB
- Be quiet! Pure Power 11 700W 80+ Gold
- MSI RTX 2060 SUPER GAMING X nVidia 8GB GDDR6 256bit

Ha ebbe tennék egy MSI GeForce RTX® 4070 Gaming X Trio12GB-ot, akkor az játékok alatt mennyi pluszt adna?

Illetve tudom, senki se jós, de kb. merrefelé fog alakulni a 4070 ára? Érdemes várni tovább?

[ Szerkesztve ]

(#1619) Pug válasza KAMELOT (#1617) üzenetére


Pug
veterán

Kemény vagy csoki :DDD

Segítek, attól, hogy te évente öntheted a 300-400K-t VGA-ba, attól még ezt nem mindenki teheti meg, főleg nem a kis magyar világban.

Néha érdemes belegondolni, hogy nem csak a saját valóságbuborékunk létezik. :N

(#1620) yarsley válasza modflow (#1618) üzenetére


yarsley
aktív tag

Olyan 2,5 szeresét

#1617 KAMELOT:
Szerintem a nagy többség nem szívesen cserélget kártyákat két évente... Meg én nem hiszek abban hogy a 12GB két éven belül olyan kevés legyen mint most a 8GB. Persze 16 simábban vinne majd jó pár játékot de 1-2 beállítást visszább veszel és simán beleférsz a 12GB-be

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1621) KAMELOT válasza Pug (#1619) üzenetére


KAMELOT
titán

Eddig legtöbbet amit kártyára kiadtam az 500€ volt (3080Ti). Annak is már 2 éve. Okosan kell csinálni.

yarsley: A következő csere 5090 lesz. Ezt a szériát kihagyom. Amúgy meg van 10x10 hitel is, ha valaki nem akar azonnal kiadni ekkora összeget.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1622) rumkola válasza Pug (#1619) üzenetére


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#1623) gainwardgs válasza Pug (#1619) üzenetére


gainwardgs
addikt

:K

Nézne vki nekem egy 3dmark wildlife extreme benchet, valamiért elindulás után fekete képernyő, majd kifagy error üzenettel.
Frissítve a driver, ugyanúgy fennáll a hiba.
Semmi oc sincs a kártyán.
Összes többi teszt lefut.

[ Szerkesztve ]

(#1624) csaba951 válasza De4d (#1615) üzenetére


csaba951
veterán

>Lehetséges hogy a későbbiekben jobb teljesítményt hoz majd?

Minimálisat fog fejlődni (1%-3%), de ne számíts drasztikus sebesség növekedésre. Ebben a hardverben ennyi van és kész.

>Újabb technológia miatt majd a jövőbeni játékoknál fog a 3080 fölé nőni?

Tulajdonképpen már most is tud annyit nyújtani, mint a 4080 a DLSS3+frame generation mágia bevetésével. El kell fogadni, hogy az NVidia (eddig példa nélküli módon) nem adott több CUDA magot a kártyára. Most szoftveres fejlesztést adtak.

>Látom a 4070ből van 2 meg 3 ventis is. ... Teljesítményben ezek
>közt van eltérés? Mondjuk >azért mert a 3 ventis jobban hűt és
>stabilabban tartja a hőfokot?

Ha csak 2 ventis fér bele a gépházadba és/vagy olcsón akarod megúszni a fejlesztést, akkor elég egy Asus Dual is (többi 2 ventist én a helyedben kerülném).

A 3 ventissel kb. ugyanezt a teljesítményt kapod (+2%-+3%) de kisebb hőfokon fog menni a kártya, kisebb hangereje van a ventilátoroknak. Ez egy kényelmi szolgáltatás, ezért feláras. A te dolgod eldönteni, hogy megéri-e kifizetni a felárat vagy sem. Ha igen akkor egy Asus TUF (vagy majdani Asus Strix) jó választás.

>Ha ebbe tennék egy MSI GeForce RTX® 4070 Gaming X Trio12GB-ot,
>akkor az játékok alatt mennyi pluszt adna?

Ha a mostani 100%, akkor az új kb. 210%-220% lenne. Nyers erőben, mindenféle DLSS3, frame generation nélkül.

>kb. merrefelé fog alakulni a 4070 ára? Érdemes várni tovább?

Ha marad hónapokig a mostani forint árfolyam (erre az égvilágon semmi garancia nincs, nagyon kockázatos időket élünk), akkor az Asus TUF 4070 mostani 421 eFt-os ára kb. 301 eFt-ra eshet reálisan. Erre a következő kb. 60 napban lehet számítani. Ettől viszont sokkal olcsóbb már nem lesz.

Jelenleg semmi jele, de talán 6-9 hónap múlva érkezik majd ennek a kártyának egy 16 GB-os változata, kb. ugyanennyiért. Meg ugye majd jönnek még a kisebb teljesítményű kártyák, olcsóbban.

Drasztikusabb változást már csak a következő generációban (50XX) láthatunk. Én arra számítok, hogy akkor már az összes 5060-as, 5070-es kártya is 16 GB-al jön majd. A nagyobbak legalább 24 GB-al. Meg akkora tud érdemben reagálni az Nvidia a kialakult helyzetre. A játékosok egyértelműen olcsóbb kártyákat szeretnénnek. A cég meg kimatekozza, hogy azért a pénzért mekkora teljesítményt tud kínálni.

(#1625) BerserkGuts válasza De4d (#1615) üzenetére


BerserkGuts
őstag

[link] https://www.techspot.com/review/2663-nvidia-geforce-rtx-4070/

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1626) yarsley válasza csaba951 (#1624) üzenetére


yarsley
aktív tag

>az Asus TUF 4070 mostani 421 eFt-os ára
Gondolom csak elírás 321 helyett

>Jelenleg semmi jele, de talán 6-9 hónap múlva érkezik majd ennek a kártyának egy 16 GB-os változata, kb. ugyanennyiért. Meg ugye majd jönnek még a kisebb teljesítményű kártyák, olcsóbban.

Erre azért kivéncsi lennék hogy mi a forrás, vagy csak megérzés? Mert én mindelhol azt olvasom hogy 192bites vezérlő mellett nem lehet 16GB-os változatot csinalni csak 256 bittessel, az meg jóval drágább és nem valószinü hogy meglépi nvidia

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1627) rumkola válasza csaba951 (#1624) üzenetére


rumkola
veterán

DLSS + Frame genertationnal már most rádupláz a 3080-ra, fele akkora fogyasztással.
Nem szoftveres itt a fejlődés, hanem a tensor magok sokkal erősebbek lettek, az órajel 2000-ről 3000-re nőt, és Optical Flow Acceleratort kapott hardveresen.

(#1628) csaba951 válasza yarsley (#1626) üzenetére


csaba951
veterán

Jogos! :DDD Helyesen: 421 eFt-> 301 eFt
(Esetleg kicsit később kb. 301 eFt -> 294 eFt.)

A 16 GB csak egyszerű megérzés. Szerintem az új generáció előtt jön még egy ráncfelvarot kiadás. De nagyobb csodára várni felesleges. Ebben a generációban már nem jön meglepetés a közép/felső házban.

[ Szerkesztve ]

(#1629) petimbo


petimbo
tag

Sziasztok!
Van valakinek a birtokában Gigabyte Aorus 4070 Ti Elite? A következő fél évben tervezek venni egyet, van valakinek tapasztalata róla?

(#1630) yarsley válasza csaba951 (#1628) üzenetére


yarsley
aktív tag

Én nem magyon reménykednék benne hogy lentebb megy az ára. 4080-nak lentebb ment az ára mert senki nem keresi, de ott is csak max 50$-al. 4070tinek meg fentebb ment, vagy eltüntek az olcsóbb verziók, mert kereslet van rá.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#1631) petimbo válasza IzI (#1587) üzenetére


petimbo
tag

Az inkább 1440 pixelre van bepolírozva. Ha FULL HD-ban akarsz játszani, ahhoz elég lazán egy 3060 Ti is. FULL HD felbontáson 4070-nel olyan CPU limited lesz, mint a huzat.

[ Szerkesztve ]

(#1632) IzI válasza petimbo (#1631) üzenetére


IzI
senior tag

Elvileg nem kell hogy legyen,ha jó ez az a oldal( pc builds) [link] Mivel nincs még benne 4070,így megnéztem 6800xt-el,amivel egy szintben van és 7700x hajtva és nem írt bottleneck

(#1633) koxx válasza petimbo (#1629) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Volt nálam, jó kártya.

(#1634) Sirandrish válasza petimbo (#1629) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont olyat vettem a napokban! Sok tesztet még nem futtattam, de a Fortnite szereti :D
Én én is szeretem mert néma :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1635) petimbo válasza koxx (#1633) üzenetére


petimbo
tag

Az Aorus Master-ről tudsz valamit?

#1634 Sirandrish
Majd nézz még légyszi teszteket! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1636) koxx válasza petimbo (#1635) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Drágább mint az elite. A kis béna és felesleges kijelzőt leszámítva nincs különbség.

(#1637) Sirandrish válasza petimbo (#1635) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mit szeretnél, mit nézzek?
Holnap megnézem neked, ha nem 800giga :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1638) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Nem tudom, hogy lehet-e itt ajánlani, de ha valaki most azonnal akar 4070-et, akkor Gianni-nál mindenképpen nézzen szét, kimondottan jó árai vannak bizonyos modellekre.

MSI GeForce RTX 4070 GAMING X TRIO 12G: 289.880
- ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4070 O12GB: 305.000

Szerintem ettől olcsóbb egy darabig biztosan nem lesz sehol. Az egyetlen gond, hogy nála (azt hiszem) nem működik az elállás, emiatt egy brutál CW-s kártyával nagyon be lehet szopni. Ha valakit ez nem érdekel, akkor -30 ezerért viszi közvetlen release után a Trio X-et.

[ Szerkesztve ]

(#1639) Sub-S válasza rumkola (#1627) üzenetére


Sub-S
senior tag

Frame generationnel könnyű látványosan növelni az fps számot mivel sokkal kevesebb erőforrást igényel a köztes frame létrehozása mint renderelése. A HW valódi erejéről nem sokat árul el ez.
Azokban a csodás generált köztes frame-ekben olyan ordító hibák vannak hogy jajj, persze nem fogod észrevenni mivel nagyon rövid ideig vannak ott, de nézd pl ezt a példát:
gyakorlatilag kivehetetlen a '0.60NM'...

[ Szerkesztve ]

(#1640) Drizzt válasza Sub-S (#1639) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Viszont az optimizmusra ad okot, hogy van olyan jatek, aminek az fg elso implementaciojaban benne volt ugyanez a hiba, de mara kijavitottak. Egyebkent azt gondolom, hogy ezt rohadt egyszeru javitani, csak sok fejleszto baszik ra. Egyszeruen a overlayt el kell szeparalni render szempontbol es az fg kimenetere kell ravetiteni. Persze biztos van olyan engine, amibe ezt utolag nehez beleszuszakolni.

I am having fun staying poor.

(#1641) De4d


De4d
őstag

Olyan teszt készült már esetleg ahol a a modell egyes típúsai vannak összemérve, gyártók szerint?

Minden jó, ha a vége jó!

(#1642) csaba951


csaba951
veterán

Some RTX 4070s Already Discounted a Day After Launch
Ez aztán durva! Ezek szerint nem érdemes most vásárolni msrp ár felett. Van rá esély, hogy a premier felárak hipp-hopp elolvadnak.

(#1643) Pug válasza csaba951 (#1642) üzenetére


Pug
veterán

Mivel van belole keszlet boven, igy nagyon nem erdemes MSRP folott venni :N

(#1644) omfgk válasza csaba951 (#1642) üzenetére


omfgk
addikt

Így ,hogy a jobb hűtésű kártyákat is megfogja a power limit (eleve a 8 pin-es változatoknál a max az 225, ami inkább 215 a gyakorlatban a PCIe sín miatt) így nem nagyon lehet mire elkérni a felárat.

(#1645) De4d válasza csaba951 (#1642) üzenetére


De4d
őstag

Hátha nálunk is. Amúgy ez miért lehet? Gyártó érzi mégse lett az igazi a kártya és túl lett árazva?

Minden jó, ha a vége jó!

(#1646) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

4070 ti-nál 70-71 fok magasnak számít?
Hogy tudnám csökkenteni?Jobb házhűtés?
Sajnos elől csak egy 200mm-es hátul egy 140mm-es venti van.
Köszi!

(#1647) Shaza


Shaza
senior tag

Pláne hogy ez 70+ ventiszázaléknál van

(#1648) petimbo válasza Sirandrish (#1637) üzenetére


petimbo
tag

Cyberpunk, Red Dead Redemption 2, Hogwarts Legacy :D

(#1649) v2 válasza Shaza (#1646) üzenetére


v2
senior tag

Nekem bench alatt 50-55 celsius 50-55% rpm-el. Gainward phoenix

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#1650) Sirandrish válasza petimbo (#1648) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hogwarts Legacy..
2K ULTRA...

A legelején vagyok PC-n, mert PS5ön tolom...
A többi sajna nincs meg.
Amúgy 60fokot egyszer sem érte el..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.